Як передає Укрінформ, про це йдеться в публікації The New York Times за середу.
Найпалкіші прибічники правителя РФ Володимира Путіна – російські націоналісти, чиї дописи в соцмережах переповнені ксенофобськими закликами й твердженнями.
Мільйони трудових мігрантів та росіян з-поміж етнічних меншин і раніше стикалися з ксенофобією, тепер же вона значно посилилася, оскільки четверо затриманих, які нібито причетні до нападу, є вихідцями з Таджикистану.
«Мігранти потрібні як гарматне м'ясо» для російської армії «і як робоча сила», сказала російська правозахисниця Світлана Ганнушкіна. «І коли їм (владі) потрібно буде виконати план боротьби з тероризмом, вони також зосередяться на цій групі» таджиків, додала вона.
«Вони хапатимуть таджиків і звинувачуватимуть українців, – сказала Ганнушкіна. – Це було зрозуміло від самого початку».
Зазначається, що таджики в Москві настільки налякані, що майже не виходять на вулицю. Вони тепер побоюються не лише депортації, а й того, що їх можуть силоміць послати на війну проти України.
Путін завжди прагнув використовувати етнічну напруженість у власних цілях. Його прихід до влади був пов’язаний з війною в Чечні, де Росія намагалася жорстоко придушити сепаратистські рухи. Путін також сприяв розпалюванню сепаратизму в грузинських регіонах Південна Осетія та Абхазія для подальшої їх окупації.
Напад на концертну залу стався увечері 22 березня. У будівлі перебувало понад 6 тис. осіб. Група озброєних чоловіків відкрила вогонь по відвідувачах з автоматичної зброї. Будівля була підпалена.
Як передавав Укрінформ, про свою причетність до нападу заявила міжнародна терористична організація «Ісламська держава». Повідомлялося про затримання 12 підозрюваних, чотирьох із них звинувачують у тому, що вони нібито безпосередньо брали участь в атаці.
Повідомлялося про загибель більш як 140 осіб.
Фото: AA