MY.UAНовини
Чим загрожує скасування спрощеної системи оподаткування для провайдерів інтернету
Чим загрожує скасування спрощеної системи оподаткування для провайдерів інтернету

Чим загрожує скасування спрощеної системи оподаткування для провайдерів інтернету

Тих, хто надає доступ до інтернету, й тих, хто обслуговує мережі, Податкова прирівняла до отримувачів прибутку. Натомість регулятор роз’яснює, що це не так.

Невеликі компанії, які надають технічну підтримку з обслуговування мереж провайдерів та операторів, занепокоєні намірами Державної податкової служби скасувати спрощену систему оподаткування. Профільні асоціації закликають владу звернути увагу на цю проблему. Зарадити їй можуть роз’яснення національного регулятора, зміна законодавства та судова практика.

У чому проблема та як вона виникла

На початку 2022 року набув чинності новий закон «Про електронні комунікації». Відповідно попередній профільний закон «Про телекомунікації» втратив чинність. Після цього у Державної податкової служби та самих постачальників послуг виникли розбіжності у регулюванні податкових норм. Через це деякі представники малого та середнього бізнесу, які надають електронні комунікаційні послуги, отримали відмову на своє прохання перевести їх на спрощену систему оподаткування. Ця система створена якраз для зниження податкового навантаження та стимулювання розвитку підприємців, оскільки при ній ведеться спрощений облік і звітність. А окремі податки та збори замінюються на сплату єдиного податку.

Податкова служба посилається на п.8 статті 291.5.1 Податкового кодексу України щодо заборони застосування спрощеної системи оподаткування для підприємств, які ведуть «діяльність з надання послуг з технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж». «Слід зазначити, що нормами Кодексу не визначено тих видів діяльності, що виокремлюють певну групу платників у сфері електронних комунікацій, які б мали право на застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності», — йдеться у листі податкової до Асоціації правовласників та постачальників контенту.

З цією думкою не погоджуються деякі оператори та провайдери. Оскільки існують різні види діяльності та послуги, які надаються — є надання послуг інтернету для кінцевого споживача, а є обслуговування та технічна підтримка мереж. Її здійснюють невеликі компанії або фізичні особи-підприємці. Тобто, наприклад, великий провайдер чи оператор має мережу інтернету по всій Україні. Але її на аутсорсі обслуговують маленькі компанії у  різних містах і селах. Якщо виникають пошкодження мережі (а це може бути й через погоду, й через обстріли тощо) вони її лагодять. І саме ці компанії працювали раніше та хочуть надалі працювати за спрощеною системою оподаткування. Тому і звертались з відповідними зверненнями. Однак податкова служба не виокремлює поміж постачальників інтернету тих, хто надає технічну підтримку. І вважає, що новий закон ототожнює поняття «оператор» і «постачальник».

Що про це думають профільні асоціації

Інтернет Асоціація України (ІнАУ) називає скасування спрощеної системи оподаткування для постачальників послуг доступу до мережі інтернет незаконною та безпідставною. Асоціація повідомила, що скасування спрощеної системи оподаткування для малого бізнесу у сфері інтернет-доступу порушить ринковий баланс і призведе до поглинання малих операторів великими. І як наслідок відбудеться монополізація ринку та зменшення конкуренції. Також ІнАУ інформує, що ці зміни змусять малих операторів припинити надавати послуги, і через це на якийсь час без послуг інтернету можуть залишитися користувачі в деяких невеликих містах і селах. Оператори менше платитимуть податків, а великі компанії з закордонними бенефіціарами виводитимуть прибутки з України.

Асоціація правовласників і постачальників контенту (АППК) також бачить негативні наслідки для ринку. Серед них монополізація до трьох гравців, які розподілять ринок. І як наслідок зменшиться кількість робочих місць, через зниження конкуренції впаде якість надання послуг, зменшаться інвестиції у розвиток мереж. Це також «загроза банкрутства підприємств прифронтових районів, які без підтримки держави несуть подвійне навантаження та капіталовкладення на відновлення працездатності мереж електронних комунікацій», — ідеться в позиції АППК.

Тому асоціації зверталися до влади та національного регулятора у сфері електронних комунікацій з проханням не приймати податкову консультацію, де якраз і йдеться про те, що постачальники електронних комунікацій не мають права на спрощену систему оподаткування, а також надати роз’яснення та внести зміни у законодавство, щоб скасувати цю суперечність.

Що про це думають у Міністерстві цифрової трансформації

Директор Департаменту з розвитку фіксованого інтернету Мінцифри Юрій Мацик у коментарі «Детектору медіа» звернув увагу на те, що важливо чітко відмежовувати поняття «технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж» від надання оплачуваних послуг іншими суб’єктами господарювання за провадження такої діяльності. «Тобто, Державна податкова служба відмовила операторам, які обслуговують та експлуатують власні мережі через те, що вони ніби отримують дохід від безпосередньо “діяльності з надання послуг з технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж”», — каже Юрій. За його словами, різниця між компаніями в тому, що при наданні послуг підприємство отримує дохід, а при експлуатації — лише витрати на цей вид діяльності: «Поясню на прикладі: коли у вас в офісі стоїть кавомашина і працівники самостійно роблять каву та її споживають, то, на нашу думку, це не повинно оподатковуватись, оскільки ніхто не отримує доходу від цієї діяльності. Натомість, якщо ви запросите у свій офіс баристу і будете платити йому кошти за приготування кави на вашій машині у вас в офісі для ваших співробітників, то не ви маєте платити податки, а бариста, який отримав дохід за надання послуг».

Юрій Мацик також проводив консультації з представниками малого та середнього бізнесу у сфері електронних комунікацій. Про їхні результати він розказав на прикладі роботи однієї групи компаній електронних комунікацій. Дві з компаній групи працюють на спрощеній системі, а одна — на загальній.

«Сплата податків за спрощеною системою оподаткування відбувається більш комфортно, процедурно зрозуміло і не потребує залучення додаткових ресурсів для ведення податкової документації. Бізнес ведеться прозоро, передбачувано та зрозуміло і йому як власнику, і державним органам, які його контролюють. Натомість те підприємство, де застосована загальна система оподаткування, зобов'язане мати штат бухгалтерів, економістів, впровадити процеси обліку, списання, введення в експлуатацію, використання, матеріальних цінностей, капітальних активів та їх амортизації тощо. Тобто має витрачати додаткові ресурси (у порівнянні зі ССО) для ведення бізнесу. Це організаційно складна система ведення  обліку, яка перевіряється органами контролю», — розповів Юрій Мацик.

Наразі Мінцифри завершує підготовку стратегії розвитку сфери електронних комунікацій. Основне завдання, яке має розв’язати стратегія — це розвиток сфери, залучення інвестицій, збільшення кількості робочих місць, зростання капіталізації ринку та, відповідно, надходжень до державного бюджету. «Для цього ми провели десятки зустрічей з учасниками ринку, профільними асоціаціями й експертами з економічного розвитку. Одним із головних питань, яке турбує бізнес і на яке державні органи можуть впливати, — це передбачуваність державної та податкової політики, — додав Юрій Мацик. — Будь-які різкі, непередбачувані зміни, які примушують бізнес змінювати умови роботи, зашкодять галузі. Прозорість і спрощення системи оподаткування — це крок до лібералізації податкової політики. І сьогодні ми маємо чи не найкращий час для її реалізації».

Що про це думає регулятор у сфері електронних комунікацій

Регулятором у цій сфері є Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку (НКЕК). У коментарі «Детектору медіа» Вікторія Трощенко, членкиня НКЕК, повідомила, що представники Державної податкової служби та Мінфіну послуговуються застарілими термінами «оператор» і «провайдер» Закону України «Про телекомунікації», який втратив чинність 1 січня 2022 року. На заміну цьому закону набув чинності Закон України «Про електронні комунікації», який було прийнято на виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС з метою імплементації положень Європейського кодексу електронних комунікацій (Директива ЄС 2018/1972). Закон України «Про електронні комунікації» привів термінологію внутрішнього законодавства України у відповідність до термінології законодавства ЄС.

«Не є доречним проводити паралелі між визначенням оператора в чинному законі “Про електронні комунікації” та застарілим визначенням в законі “Про телекомунікації”, а також неправильно трактувати, що поняття “провайдер” замінено на “постачальника послуг електронних комунікацій”», — сказала Вікторія Трощенко.

Адже в межах чинного законодавства існують дві різні послуги: надання послуги доступу до інтернету та надання послуги з технічного обслуговування. «Представник першого типу не отримує прибуток на технічній підтримці мереж, оскільки не надає таких послуг нікому. Він може тільки самостійно підтримувати свою маленьку мережу або платити іншому постачальнику за таку послугу. Представник другого типу може взагалі не надавати послугу доступу до інтернету кінцевому споживачу», — пояснила Вікторія Трощенко.

За її словами, представники Податкової служби та Мінфіну не виокремлюють з-поміж постачальників доступу до інтернету тих, хто не надає послуги з технічної підтримки. І таке трактування, на думку Вікторії Трощенко, може призвести до низки ризиків: «Скасування спрощеної системи оподаткування спонукатиме закриватися маленькі компанії, що забезпечують інтернетом невеликі населені пункти або мають незначну кількість абонентів. Наразі, під час дії воєнного стану в нашій країні, коли руйнується інфраструктура електронних комунікацій, ми можемо втратити значну частину постачальників послуг, що надають доступ до інтернету, тим самим позбавимо населення територій, де ведуться чи можливі бойові дії, доступу до інтернету, який на сьогодні є важливим інформаційним елементом життя. Варто зазначити, що на таких територіях постачальників уже стало в рази менше з причини внутрішнього переселення та мобілізації».

Міністерство фінансів і податкова консультація

Щоб урегулювати питання спрощеної системи оподаткування щодо сфери електронних комунікацій, 21 березня 2024 року провели Експертну раду з питань підготовки узагальнених податкових консультацій при Міністерстві фінансів України. На ній розглядали питання застосування податкових консультацій для учасників ринку електронних комунікацій.

За словами голови АППК Наталії Клітної, Державна податкова служба України підготувала консультацію, де дішла до висновку, що всі постачальники комунікаційних послуг не мають права працювати на спрощеній системі. Але експертна рада при Міністерстві фінансів цю позицію не підтримала.

Що робити провайдерам та операторам інтернету далі

«Тепер ми маємо позицію органу центральної виконавчої влади у сфері податкової та фінансової політики. Але як далі діятиме Податкова, ми не знаємо. НКЕК зараз готує узагальнену консультацію щодо описів видів діяльності у сфері електронних комунікацій», — сказала Наталія Клітна.

За словами Вікторії Трощенко, норми Податкового кодексу можна поєднати з чинним законом «Про електронні комунікації». Адже у законі йдеться, що постачальник має обрати ту послугу чи послуги, за яким він буде працювати у сфері електронних комунікацій. І це вказується у реєстрі постачальників, який веде національний регулятор — НКЕК.

«Тому ми не вбачаємо проблем у цьому. Тому що у Податковому кодексі не згадуються ні провайдери, ні оператори. Натомість є види діяльності, що корелюються з видами послуг. Серед яких є ті їх надавачі, хто надає доступ до інтернету, а є ті, хто надає технічну підтримку. На жаль, за відповідними роз’ясненнями та консультаціями щодо цієї ситуації до нас як до Національного регулятора ніхто не звертався», — додає Вікторія Трощенко.

На адресу НКЕК зараз надходять запити від постачальників послуг на отримання індивідуальної консультації саме з цього приводу. За словами Вікторії Трощенко, зараз уже є близько 30 таких запитів. Тому НКЕК має намір надати узагальнене роз’яснення та опублікувати його на своєму сайті. У середу 27 березня це питання розглядатимуть на засіданні регулятора.

Однак, за словами Наталії Клітної, проблема в тому, що ці роз’яснення не обов’язкові для податківців. Вона говорить, що якщо податківці не зважатимуть на роз’яснення профільного регулятора, то свою позицію провайдери й оператори мають доводити у суді. Адже вже є прецедент — рішення Верховного Суду від 23 січня 2023 року у справі за позовом провайдера ТОВ «Лідер-Нет» до Головного управління Державної податкової служби в Івано-Франківській області (справа №300/726/22). У ній суд визнав протиправним і скасував рішення виключити з реєстру платників єдиного податку компанію «Лідер-Нет». Тобто підтвердив можливість застосування спрощеної системи оподаткування.

Окрім цього, регулятор працюватиме над удосконаленням законодавства спільно з представниками Мінцифри. До цієї роботи мають намір долучитись і профільні асоціації.

Ілюстративне фото: Getty Images

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги за темою
податки
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Окупанти вдруге за день вдарили по Одещині ракетою
24tv
2024-11-25T15:36:42Z
Синоптики попередили киян про негоду, оголошено І рівень небезпеки
Комсомольская правда
2024-11-25T15:34:18Z
Тролейбуси №12, 18 і 40 тимчасово змінять маршрути
Мій Харків
2024-11-25T15:31:40Z
На фронті загинув журналіст із Луганська Андрій Бучак
УкраинФорм
2024-11-25T15:21:16Z
У вівторок трамвай №27 тимчасово змінить маршрут
Мій Харків
2024-11-25T15:16:53Z
Один з бійців завів по рації до росіян: Максим Буткевич розповів, як потрапив у полон
24tv
2024-11-25T15:15:29Z
Росіяни "полюють" на українську молодь в Маріуполі
24tv
2024-11-25T15:15:09Z
У Лозовій будують укриття для 500 школярів – Синєгубов
Мій Харків
2024-11-25T15:13:45Z
Руйнівна атака по Одесі: пошкоджені 25 будинків та 71 квартира
TSN
2024-11-25T15:09:27Z
На це витрачаються мільярди доларів: наскільки реально фізично ліквідувати Путіна
24tv
2024-11-25T15:39:57Z
Рішення МСЕК про інвалідність перевірять майже у 1700 посадовців - МОЗ
УкраинФорм
2024-11-25T15:39:12Z
Топгенерал НАТО закликав уряди збільшити витрати на оборону до 3% від ВВП
Европейская правда
2024-11-25T15:31:54Z
Італія та Японія підписали угоду про оборонну співпрацю
УкраинФорм
2024-11-25T15:30:19Z
Удар ракетами ATACMS по військовому аеродрому РФ: розкрито нові деталі
GlavRed
2024-11-25T15:27:57Z
США умивають руки: чому Байден дозволив Україні бити ATACMS по РФ - Снєгирьов
GlavRed
2024-11-25T15:27:47Z
Україна могла втратити літак МіГ-29 просто на аеродромі – Forbes
TSN
2024-11-25T15:21:52Z
Росія планує задіяти штучний інтелект для кібератак на інфраструктуру Британії, — міністр
Детектор М
2024-11-25T15:10:20Z
Я забезпечував, щоб ми не приймали неправильних рішень: Шольц захищає свою політику щодо України
24tv
2024-11-25T15:09:11Z
Видатна українка: хто така Варвара Каринська, яка одягала Голлівуд та отримала "Оскар"
24tv
2024-11-25T15:33:33Z
Місячний календар стрижок на грудень 2024 року: коли ідеальний час для зміни зачіски
TSN
2024-11-25T15:27:48Z
Після останнього концерту: Адель зі сльозами на очах пішла зі сцени
24tv
2024-11-25T15:18:52Z
В Україні назвали цьогорічного лауреата премії імені Григорія Кочури
УкраинФорм
2024-11-25T15:15:40Z
Як одягнутись на Новий рік 2025?
Фокус
2024-11-25T15:06:23Z
Не лише "Дві сестри": 3 топові українські серіали з Дар’єю Петрожицькою
24tv
2024-11-25T14:48:34Z
Зейн Малік зворушливо вшанував пам'ять Ліама Пейна на концерті: "Люблю тебе, брате"
24tv
2024-11-25T14:33:43Z
Старший син Ірини Білик вперше за тривалий час вийшов на зв'язок: де зараз 25-річний Гліб Оверчук
TSN
2024-11-25T14:09:20Z
16-річний син Потапа потрапив до лікарні зі зламаним носом: "Дуже болить голова"
TSN
2024-11-25T13:51:47Z
Як зробити так, щоб взуття не промокало: корисні поради для зимової пори
GlavRed
2024-11-25T15:27:08Z
Стовбурові клітини, вирощені в космосі, мають несподівану перевагу
24tv
2024-11-25T15:03:41Z
Ця реформа МСЕК нічого не змінить, – активіст пояснив абсурдність змін, анонсованих у МОЗ
24tv
2024-11-25T14:48:15Z
Що робити, коли не вдається завагітніти: поради гінекологиня
24tv
2024-11-25T14:12:17Z
Як помити вікна до блиску, щоб не було розводів: несподівані лайфхаки
24tv
2024-11-25T13:18:28Z
Чому кава корисна для здоров'я: основні причини
TSN
2024-11-25T13:06:26Z
Хвороба Альцгеймера насправді може не бути хворобою мозку
Portaltele
2024-11-25T12:52:59Z
Чи допомагають вилікувати ангіну спреї для горла
24tv
2024-11-25T12:06:22Z
Користуйтесь сезоном на повну: 5 причин щодня їсти мандарини
Знай
2024-11-25T11:51:34Z
Скандал в українському футболі: делегата УАФ відсторонили за "смішний" хабар
24tv
2024-11-25T15:33:23Z
ПСВ – Шахтар: де дивитися і ставки букмекерів на матч Ліги чемпіонів
TSN
2024-11-25T15:21:22Z
Матчі тижня: єврокубки заходять за екватор, Der Klassiker і кузня чемпіонів на Енфілді
Football.ua
2024-11-25T15:16:44Z
Лукас Тейлор, Пайшао та Крушинський гратимуть із перших хвилин проти Зорі
Football.ua
2024-11-25T15:02:19Z
Величезна втрата для Реала: суперзірка "вершкових" пропустить важливі матчі
24tv
2024-11-25T15:00:07Z
Українки здобули історичне "срібло" Кубка світу з фехтування в командній рапірі
TSN
2024-11-25T14:33:24Z
ПСВ та «Шахтар» у Лізі чемпіонів УЄФА розсудять швейцарці
УкраинФорм
2024-11-25T14:06:43Z
Ліверпуль веде переговори про продовження контракту Салаха з його агентом
Football.ua
2024-11-25T13:58:15Z
MSM Football Academy: новий крок у футбольній кар’єрі!
Football.ua
2024-11-25T13:40:15Z
Зеленський провів Ставку: ключова тема - енергетика та її захист
УкраинФорм
2024-11-25T15:36:47Z
Reuters: Австрія конфіскувала російський газ на 230 млн євро
Европейская правда
2024-11-25T15:27:57Z
Клієнтка ПриватБанку в одну мить втратила весь депозит: банк відмовився допомогти
Политека
2024-11-25T15:27:52Z
У Єврокомісії кажуть, що імпортований з Азербайджану газ не може бути російським
Европейская правда
2024-11-25T15:24:56Z
Трамп може спровокувати потужний обвал низки валют, – Bank of America
24tv
2024-11-25T15:21:13Z
В Україні скоротилося поголів’я корів
AgroNews
2024-11-25T15:19:34Z
Тринадцята зарплата: хто та за яких умов може отримати гроші
24tv
2024-11-25T15:15:55Z
Фонд держмайна за тиждень залучив на приватизаційних аукціонах ₴10,43 мільйона
УкраинФорм
2024-11-25T15:09:31Z
«Сплачуйте частинами» від ПУМБ. Унікальні умови для українського ринку
VGorode
2024-11-25T15:09:10Z
На Сумщині внаслідок російської атаки загинула відома поетеса
TSN
2024-11-25T15:39:42Z
Двісті бронемашин: МОУ уклало з приватним виробником перші контракти під держгарантії на 4,4 мільярда
УкраинФорм
2024-11-25T15:39:40Z
Загроза наступу у Запорізькій області: чи дійде ворог до Запоріжжя або Дніпра – Жорін відповів
TSN
2024-11-25T15:39:07Z
Інна Мірошниченко вперше розповіла про батьків її прийомної доньки
Комсомольская правда
2024-11-25T15:36:07Z
Не мовчіть: куди звертатися дитині, яка стикнулася з булінгом та насильством у школі
24tv
2024-11-25T15:33:47Z
Розвідники показали дрони, якими ГУР атакує військові об’єкти агресора
Украина Криминальная
2024-11-25T15:31:29Z
В Україні почав роботу єдиний держреєстр домашніх тварин
ГЛАВКОМ NET
2024-11-25T15:30:14Z
Чи готові навчальні заклади до морозів: оголосили теплові норми для шкіл та дитячих садків
Знай
2024-11-25T15:30:00Z
Від початку повномасштабної війни загинули 134 українські митці та 93 медійники
УкраинФорм
2024-11-25T15:27:59Z
На Закарпатті врятували чоловіків, які застрягли в крижаній Тисі
1News
2024-11-25T15:39:27Z
У Запоріжжі викрито лікарів, які за хабарі забезпечували оформлення фейкової інвалідності ухилянтам
Украина Криминальная
2024-11-25T15:36:37Z
Хабар не допоміг. Начальнику служби відновлення Чернігівщини Роману Сміяненко готують Підозру
360ua.news
2024-11-25T15:30:29Z
Працівники одеського ТЦК на блокпостах вимагали гроші у чоловіків
1News
2024-11-25T15:30:01Z
Щонайменше вісім мігрантів потонули біля грецького острова Самос
Европейская правда
2024-11-25T15:27:56Z
Хотіла отримати 1000 від президента: на Тернопільщині у жінки вкрали 84 тис. грн
InternetUA
2024-11-25T15:27:32Z
У Єгипті затонуло туристичне судно: понад 30 людей зникли безвісти
ГЛАВКОМ NET
2024-11-25T15:27:01Z
Росія на Сумщині вбила українську поетесу Лідію Родителєву-Процик
24tv
2024-11-25T15:24:26Z
У Хмельницькому до 15 та 12 років ув’язнення засуджено двох чоловіків, які скоїли розбійний напад на підприємство і вбили охоронця
Украина Криминальная
2024-11-25T15:24:17Z
Печиво "Брязкальце": рецепт незвичайної та дуже красивої випічки до свят
Фокус
2024-11-25T15:36:57Z
Знадобиться сіль Епсома і пиво: лайфхак, що створить на вікнах ефект матового покриття та морозу
24tv
2024-11-25T15:30:13Z
9 речей, які не можна дарувати: яких подарунків варто уникати, згідно з етикетом
GlavRed
2024-11-25T15:27:55Z
Гороскоп на 2025 рік для Риб – усе буде добре за певних умов
24tv
2024-11-25T15:03:01Z
Чи викидати подушки з жовтими плямами: що з ними робити розповіла експертка
TSN
2024-11-25T14:51:30Z
Святковий салат із куркою та ананасом: дуже простий рецепт ефектної закуски
Фокус
2024-11-25T14:42:21Z
Навіщо восени закопувати лавровий лист у землю: результат точно вразить
24tv
2024-11-25T14:33:29Z
Як вибрати зоомагазин для вашого улюбленця
Детектор М
2024-11-25T14:10:11Z
Ще один відмінний рецепт для святкового столу: класичний салат "Дністер"
24tv
2024-11-25T13:54:34Z
Маленька помилка — великі втрати: як шахраї крадуть криптовалюту через орфографію
360ua.news
2024-11-25T15:33:31Z
На першому місці не Китай. Дослідники назвали країни-лідери у сфері розвитку штучного інтелекту
InternetUA
2024-11-25T15:31:32Z
Завдяки Baldur’s Gate 3 дохід Larian Studios зріс майже у 20 разів
ITC
2024-11-25T15:16:31Z
Apple планує вдосконалити Siri за допомогою ШІ в iOS 19
InternetUA
2024-11-25T15:16:11Z
Адреналін на колесах і за гральним столом: чому автомобілісти обирають онлайн-казино
Топ Жир
2024-11-25T15:09:10Z
Німецький розробник роботизованих систем відкриє офіс в Україні
InternetUA
2024-11-25T15:01:10Z
Експерти виявили суттєвий недолік у MacBook Pro з чипом M4 Pro
InternetUA
2024-11-25T14:46:28Z
Samsung випустить новий складний смартфон з трьома екранами
InternetUA
2024-11-25T14:32:21Z
Intel випередила Nvidia з AMD і першою анонсувала відеокарти нового покоління
InternetUA
2024-11-25T14:16:33Z
Kia EV9 GT 2025: Електричний сімейний автомобіль зі спортивним характером та потужністю понад 500 к.с
ITC
2024-11-25T15:16:34Z
Автомобілі Chery продаватимуть під відродженим брендом Ebro
AutoCentre
2024-11-25T15:07:19Z
ВАР відправила на фронт ще 18 автомобілів
Agravery
2024-11-25T14:52:01Z
Підтримка довговічности кліматичних систем автомобілів
Топ Жир
2024-11-25T14:51:56Z
Нові авто для будь-якого бюджету: пропозиції на AUTO.RIA
Топ Жир
2024-11-25T14:45:40Z
Стартувало виробництво Mercedes eActros 600
Portaltele
2024-11-25T13:52:14Z
Готуємо автомобіль до зими: важливі етапи та чому вони необхідні
AutoCentre
2024-11-25T13:49:42Z
Німці визначили найбільш та найменш надійні авто з пробігом віком до 13 років
Фокус
2024-11-25T13:30:09Z
Топ-3 кросовери, які служать понад 20 років
360ua.news
2024-11-25T13:09:20Z