Президент України Володимир Зеленський перелічив п'ять завдань для нового секретаря Ради національної безпеки і оборони Олександра Литвиненка. Про це глава держави сказав під час засідання оновленого складу РНБО.
"Ми зараз розпочинаємо оновлену роботу Ради національної безпеки і оборони України", - сказав Зеленський.
Президент подякував колишньому голові РНБО Олексію Данілову за роки потужної і професійної роботи.
"Олексій Мячеславович продовжує свою роботу на іншому напрямку, на напрямку дипломатичному", - сказав Зеленський.
Також глава держави представив нового голову РНБО генерала Олександра Литвиненка.
"Людину, яку в Раді національної безпеки і оборони знають добре. Олександр Валерійович працював в РНБО. Зараз цей досвід може поєднати з досвідом роботи на посаді керівника Служби зовнішньої розвідки України", - зазначив Зеленський.
Як підкреслив президент, фактично у такому зв'язку РНБО і СЗР варто розглядати те, як і над чим має далі працювати Раді нацбезпеки та її апарату.
"Перше – більше прогнозованості, саме цієї функції. РНБО має усі можливості, щоб об'єднати аналітичний потенціал українських розвідок та інших органів, які функціонують у сфері національної безпеки", - сказав Зеленський.
У цьому зв'язку президент наголосив, що потрібне посилення можливості України прогнозувати та впливати на процеси, від яких залежить національна безпека держави.
"Друге – продовження виконання всіх поточних завдань системи РНБО. І особливо уважно – щодо санкційної політики нашої держави", - відзначив Зеленський.
За його словами, санкції стали важливим і потужним інструментом, який реально захищає українську національну безпеку. На переконання президента, санкційний інструмент має надалі працювати максимально точно і вчасно.
"Третє – доктринальна робота. Це така нова робота. Ми розпочали розробку української доктрини, яка стане основою для нової політики та стратегічних рішень України. Чіткість національних орієнтирів і системність у їх реалізації – це те, що потрібно і зараз, і після війни", - сказав Зеленський.
Президент додав, що РНБО у координації з органами влади та іншими суспільними структурами реалізує цю мету.
"Четверте – кібербезпека та інформація. РНБО має потенціал робити більше для захисту від ворожих (дестабілізаційних) операцій та координації всіх державних інституцій у цій сфері", - сказав Зеленський.
До того ж, для кіберзахисту України принципово важлива робота з міжнародними постійними стратегічними партнерами, які володіють необхідним потенціалом. Президент очікує відповідного лідерства. Він сказав, що варто й надалі розвивати спроможності українського ударного кіберпотенціалу.
"І п’яте стосується роботи Ставки, проєктів рішень, контролю за виконанням рішень – усе це, звичайно, має бути продовжене. Очевидний пріоритет – це оборона нашої держави та захист нашого суспільства", - підкреслив Зеленський.
Своєю чергою, новий глава РНБО Литвиненко пообіцяв, що зроблить усе для того, щоб бути корисним.
"Рада національної безпеки і оборони - це інструмент, який набуває надзвичайної важливості у сучасних умовах нашої боротьби за існування проти російського агресора", - сказав Литвиненко.
Зміни у керівництві РНБО
26 березня президент України Володимир Зеленський звільнив Олексія Данілова з посади секретаря РНБО. Також він звільнив Олександра Литвиненка з посади голови Служби зовнішньої розвідки України, а на його місце призначив Олега Іващенка.
Самого Литвиненка глава держави призначив на посаду секретаря РНБО. Генерал-майор Литвиненко у 2013 році закінчив Королівський коледж оборонних наук (RCDS), Великобританія; у 2009 році - Київський національний університет ім. Тараса Шевченка за спеціальністю "правознавство" у 1994 році - Інститут криптографії, зв’язку і інформатики Академії ФСК РФ за спеціальністю "прикладна математика".
У 2014-2019 роках Литвиненко обіймав посаду заступника секретаря РНБО, з 2019 по 2021 рік був директором Національного інституту стратегічних досліджень, а з 23 липня 2021 року - керівником Служби зовнішньої розвідки України.
- Теракт у "Крокусі": у МЗС України зробили нову заяву
- Домовитись "по закону". Як лобіювання має замінити корупцію
- "Це вже стало хронічним": Подоляк розніс Патрушева і Бортнікова за брехню про Україну