Знаний дієтолог доктор Подл Дайдон назвав імбир, корицю, шавлію, розмарин і куркуму чудовим вибором для тих, хто поставив за мету покращити свою пам’ять, надто ж після 50 років.
Про кожну з цих спецій дієтолог може розказувати годинами.
Імбир – ваш поводир
Імбир містить унікальні сполуки, зокрема, гінгерол. Гінгерол не лише зменшує запалення, а ще й суттєво покращує когнітивні функції мозку. Імбир можна додавати майже у всі страви і чаї. Єдине, що радить доктор Дайдон, не дуже захоплюйтесь цією спецією. Споживання імбиря у великих кількостях може призвести до печії або проблем з травленням.
Кориця – стимулятор для мозку
Доктор Дайдон запевняє, що ця спеція здатна творити справжні чудеса. Крім зниження рівня цукру в крові кориця ще й покращує когнітивні функції та знижує маркери запалення в мозку. Незалежно від того, посипана вона поверх вівсяних пластівців, змішана з кавою чи додана в хлібобулочні вироби, кориця є чудовим засобом для покращення пам’яті.
Єдине, що варто обов’язково врахувати – усі ці переваги має цейлонська кориця, а не її різновид касія, яку часто продають під виглядом цінної спеції.
Шавлія – чудовий антиоксидант
Шавлія покращує когнітивні функції та пам’ять завдяки своїм протизапальним і антиоксидантним властивостям. Її можна додавати в безліч страв, включаючи соуси, приправи чи чаї. Але варто пам’ятати, вагітним і годуючим жінкам від шавлії все ж варто відмовитися. Все – через наявність у цій спеції природної психоактивної речовини туйону.
Розмарин зменшує окислювальний стрес у мозку
Окрім чудового смаку, розмарин має нейропротекторний потенціал, що робить його цінним для збереження і зміцнення когнітивного здоров’я. Однак доктор Дайдон застерігає від надмірного споживання розмарину, щоб запобігти потенційним шлунково-кишковим або алергічним реакціям.
Куркума – ваш союзник у боротьбі за здоров’я мозку
Доктор Дайдон звертає увагу на неймовірну протизапальну силу основної сполуки цієї спеції – куркуміну. Куркуму можна назвати потужним союзником у зміцненні когнітивного здоров’я. Тим не менш, дієтолог застерігає, що людям з проблемами жовчного міхура слід бути обережними, оскільки куркума може непередбачено взаємодіяти з ліками.
Джерело: SheFinds