MY.UAНовини
«Усама Зеленський» та «колективний Захід»: як російський агітпроп намагається звинуватити Україну та її союзників у теракті в «Крокусі»
«Усама Зеленський» та «колективний Захід»: як російський агітпроп намагається звинуватити Україну та її союзників у теракті в «Крокусі»

«Усама Зеленський» та «колективний Захід»: як російський агітпроп намагається звинуватити Україну та її союзників у теракті в «Крокусі»

Що неслося у «кремлеграмі» 22–29 березня 2024 року: «теракт у Московській області влаштувала Україна», «ІДІЛ – маріонетки ГУР». Розбираємо ключовий посил тижня.

Увечері 22 березня в підмосковному місті Красногорську група озброєних чоловіків увійшла до концертного залу «Крокус сіті холл» і відкрила вогонь по відвідувачах та охоронцях. За офіційними російськими даними на 28 березня, під час теракту загинуло 144 людини. Відповідальність за атаку взяла на себе організація «Вілаят Хорасан», афганське відділення «Ісламської держави». Проте російська пропаганда та державні мовці звинуватили в теракті Україну як у перші години після теракту, коли жодної інформації про виконавців та організаторів ще не було, так і через тиждень, коли «ІД» вже заявила про свою причетність та надала фото й відео від особи виконавців теракту.

«України має не стати зовсім»: як реагували на теракт російські пропагандисти

Деякі російські спікери почали звинувачувати Україну в теракті в «Крокус сіті холлі», щойно в соціальних мережах з’явилися перші кадри з місця подій. Ще коли відвідувачі концерту групи «Пікнік» рятувалися від вогню, а російські силовики тільки збиралися із силами, щоб увійти до приміщення, пропагандисти вже взялися за роботу. Олександр Дугін одразу після теракту опублікував у своєму телеграм-каналі допис: «Правильно було б, якби до завтрашнього ранку України не стало зовсім». Згодом Дугін цей пост видалив, хоча і залишив багато інших, у яких порівнював теракт у Підмосков’ї з «обстрілами Бєлгорода та Донбасу», натякаючи таким чином на «український слід». Багаторічний патрон Дугіна, «православний олігарх» Костянтин Малофєєв висловився в тому ж дусі, завуальовано закликавши до ядерних бомбардувань українських міст: «Даймо мирному населенню України 48 годин, щоб покинути міста, і нарешті закінчимо цю війну переможним розгромом противника. З використанням усіх сил і засобів». Цей допис ні Малофєєв, ні Дугін, який його репостнув, видаляти не стали.

Російський «z-воєнкор» Семен Пегов у своєму телеграм-каналі WarGonzo (1 млн підписників) також у перші ж години після теракту звинуватив українців, мовляв, хто ще здатен на такий злочин, щоб цинічно вбивати неозброєних цивільних людей? Тільки ті, хто «свій тероризм сприймає як місію» та які «повторювали “москаляку на гілляку” як мантру — довгі й довгі роки. Це плоди довгострокової ідеології культивування ненависті до росіян». Які мантри повторюють російські військові, аби два роки вбивати українців на території України, Пегов не уточнює.

Уранці 23 березня російські силовики затримали чотирьох громадян Таджикистану, яких підозрюють у виконанні теракту. Разом із тим, «ІД — Хорасан» своїми каналами заявила про організацію теракту. На підтвердження цього було опубліковано фото з чотирма чоловіками на фоні прапору «Ісламської держави», одяг яких схожий на одяг виконавців теракту та на одяг чоловіків, яких затримали російські силовики. Згодом каналами «ІД» було опубліковане й відео розстрілу в «Крокусі», зняте терористом. Американська CBS із посиланням на інформацію від посадовців США також повідомила про причетність саме «ІД» до теракту. Проте нічого з цього не змусило російських пропагандистів засумніватися в «українському сліді» в теракті.

Очільниця Russia Today Маргарита Симоньян висловилася так: «Значить, так. Ніякий це не ІДІЛ. Це хохли». Повідомлення західних медіа, які, за словами Симоньян та інших пропагандистів, «хором та узгоджено» писали про роль «Ісламської держави», нібито базуються не на фактах і визнанні самої «ІД», а винятково на бажанні «обілити» Україну. «Просто виконавців підібрано так, щоб можна було переконати тупувату світову громадськість, що це ІДІЛ», — пише Симоньян.

Один із найбільших російських пропагандистських каналів у телеграмі (2,5 мільйона підписників) також наступного ранку після атаки «пояснював» для «тих, хто все ще (sic!) сумнівається в причетності Києва до теракту в “Крокусі”». Як і інші пропагандисти, автори допису не шукали доказів для своїх звинувачень, просто постулюючи їх як факт і наводячи «аргументи» лише для можливих заперечень. Наприклад, для підтвердження того, що «українці здатні на організацію терактів» загалом, використовуються приклади загибелі Дар’ї Дугіної та Максима Фоміна (Владлєна Татарського), атак на Кримський міст. Мовляв, українські спецслужби ж здатні влаштувати ліквідацію ворожих пропагандистів та атаки на об’єкти інфраструктури, які використовуються з воєнною метою, — отже й розстріляти цивільних у концертному залі здатні. На думку пропагандистів, «це одне й те саме».

Ба більше, схильність України до терору виводиться із самої «української державності». «Багато хто досі не може змиритися з думкою, що українські спецслужби здатні піти на вчинення такого кривавого теракту руками завербованих ісламістів. Ось тільки це здивування має одразу ж випаруватися, якщо згадати весь анамнез української державності», — стверджують автори згаданого телеграм-каналу. Також теракт цинічно порівнюють з обстрілами прикордонних територій Росії, нібито українські війська «терористично обстрілюють мирних російських громадян». Звісно, пропагандисти забули вказати, що з тієї самої території регулярно завдають ударів по українських містах і селах із застосуванням, зокрема, балістичних ракет та авіабомб.

Після затримання підозрюваних у здійсненні теракту про «український слід» заговорив і президент Росії Володимир Путін. За його словами, на російсько-українському кордоні, за 140 км від якого були зняті відео ймовірного затримання підозрюваних, для терористів було «підготовлено вікно» для переходу. Тезу про свідоме слідування до кордону з Україною та підготовлений «прийом» терористів підхопили й пропагандистські канали. Та ж Симоньян пише: «100 км упирі не доїхали до українського кордону... Вже зрозуміло, що все було зрежисовано небратами. Знайти в чатиках виконавців справа легка. А далі питання: пес у вишиванці зірвався з ланцюга чи йому дали таку команду? У будь-якому разі, винен дресувальник».

Пропагандистів не збентежило очевидне запитання: якщо версія Путіна відповідає дійсності, хто мав готувати «вікно для переходу» з російського боку на кордоні, де ведуться бої, облаштовані укріплення, зосереджено війська та спецслужби? Окрім того, не звернули вони уваги й на те, що слова Олександра Лукашенка теж підривають пропагандистську теорію, що терористи намагалися потрапити в Україну. Він сказав, що після теракту білоруські силовики перекрили дороги до країни, тому підозрювані в теракті «відвернулись і пішли на українсько-російський кордон» — тобто навіть якщо припустити, що терористи рухалися в бік українського кордону, то це була вимушена, а не запланована дія.

Операція під подвійним фальшивим прапором: як висвітлювали теракт анонімні телеграм-канали

Крім України, звісно, пропагандисти звинувачують також «колективний Захід». Особливо після того, як з’явилися докази зв’язків терористів з «Ісламською державою» (фото виконавців теракту зроблене перед ним на фоні прапору «ІД», а також відео розстрілу, зняте виконавцями), і звинувачувати Україну напряму стало незручно (хоча багато кого й це не зупинило). Тому пропаганді довелося вигадувати складні схеми «зв’язків» у трикутнику «Україна — Захід — ісламісти». Особливо активно та вигадливо цим займалися нібито «українські» телеграм-канали, які розповсюджують російську пропаганду.

Українцям пропонується версія про те, що теракт нібито влаштували британські спецслужби з метою звинуватити одночасно і мусульман, і українців, завдати удару по Росії та зірвати можливі перемовини щодо війни в Україні. «Поки що все говорить про те, що британці розробили багатогранну операцію, яка повинна створити багато ліній розлому… Пам’ятаймо, що брити воюють із росіянами вже 300 років, а український конфлікт просто крок у грі», — пише анонімний телеграм-канал із 400 тисячами підписників.

Той же канал як один з аргументів, чому «Ісламська держава» не є справжнім замовником і навіть виконавцем теракту, наводить те, що «Крокус сіті холл» належить мусульманину. Цікаво, як цей аргумент узгоджується з тим, що «ІД» переважну більшість своїх терактів влаштовує в мусульманських країнах і вбиває здебільшого саме мусульман: шиїтів, алавітів, конкурентів з «Аль-Каїди» й «Талібану» тощо.

Інший телеграм-канал із мільйоном підписників стверджує, що «загострення» у війні та нібито можливе «офіційне оголошення війни» Росією Україні через теракт вигідне західним країнам та особисто Байдену. «За нашими даними, війна вигідна західним партнерам, оскільки вони скидають зі своїх плечей Україну, “валізу без ручки”, при цьому їхньої провини немає, що вони мало дали озброєння і грошей. Винен буде Зеленський, який перегнув. Також офіційна війна вигідна Байдену перед виборами. Підвищить антиросійську риторику в США, давши демократам хороший кейс для піару», — пише канал.

Такі телеграм-канали щоденно сіють «зраду» та зневіру в українському суспільстві, тому теракт в Підмосков'ї також подавали в максимально невигідному для України світлі. Не лише Росія нарешті «почне воювати по-справжньому», але й західні партнери тепер нібито мають відмовитися від підтримки України. «ЄС засудив теракт у Московській області. В умовах фактичної війни це означає, що Європейський Союз згоден із правом Кремля відповісти на нього», — пишуть в одному з таких каналів. Як це узгоджується з повідомленнями того ж каналу про спільні спроби західних медіа та спецслужб всіляко «відмазати» Україну — пояснити важко, хоча, звісно, можна, якщо побудувати  комплексну конспірологічну схему.

Крім того, так само як свого часу з атаками на Кримській міст, теракт у Підмосков’ї використовують, щоб виправдати нову хвилю ударів по українських енергетичних об’єктах. Лише цього разу ця версія виглядає зовсім абсурдно, враховуючи, що перші масовані удари, зокрема по Дніпровській ГЕС, були завдані рано-вранці 22 березня, до теракту.

Серед «українських» телеграм-ресурсів, які висловлювалися з приводу теракту, треба також згадати один неанонімний. Анатолій Шарій повернувся до звичної риторики про країну «тупого бидла» та «кокаїнового антихриста». Критики Росії та кремлівської пропаганди в нього на каналі стало значно менше, ніж від початку повномасштабного вторгнення, натомість стосовно теракту в «Крокусі» Шарій зайняв позицію непохитну й ідентичну найгрубішим з-поміж російських пропагандистів: у теракті Шарій звинувачує особисто Зеленського та українські спецслужби як організаторів. Навіть колективний Захід, за словами Шарія, не винний напряму, лише українська влада.

«Захід гладив цю мерзоту по голівці, коли режим саджав невинних, тріпав за вушко ніжно, коли заборонили опозицію, розігнали церкву, коли саджали невинних тисячами й убивали без суду, коли замовляли вбивства за кордоном, Захід вдавав, що не помічає, тупив оченята. У підсумку виростив розв’язного терориста. Це було настільки закономірно й очікувано, що тепер тільки залишається спостерігати за муканням у стилі “ми цього не хотіли”», — пише Шарій.  «Аргументи» Шарія зводяться до тих самих, що і в інших російських пропагандистів, мовляв, «українці “наймають бабусь, щоб ті підпалювали військкомати”, значить і чотирьох терористів можуть найняти, щоб убити півтори сотні цивільних, це ж ніби майже одне і те ж». Та повторює тезу Путіна про те, що терористи нібито планували втекти в Україну.

Чому «Ісламська держава» (не) могла влаштувати теракт у «Крокусі»

Один з аргументів пропагандистів полягає в тому, що теракт організували українці (або «колективний Захід»), тому що «Ісламська держава» його організувати нібито просто не могла. По-перше, «ІД» у тому вигляді, в якому вона існувала раніше в Сирії та Іраку, вже не існує, й узагалі вони нібито вийшли з фокуса уваги світових медіа. По-друге, теракт ісламістським радикалам нібито «невигідний», оскільки у фокусі уваги мусульманського світу — Сектор Газа, тому навіщо воювати проти Росії, яка «дружить» одразу з декількома режимами радикальних мусульман. По-третє, це нібито не «почерк» ісламських терористів, тому що ті, хто атакував «Крокус», не загинули на місці теракту, не брали заручників, а намагалися втекти. Всі ці тези в різній формі та комбінаціях трапляються як в анонімних «українських» телеграм-каналах, так і у російських пропагандистів.

Усі три тези на підтримку аргументу про «нездатність “ІД” організувати такий теракт» не витримують критики. Хоча «Ісламська держава Іраку та Леванту», «ІДІЛ», яка в середині 2010-х років тримала увагу світової спільноти, справді була розгромлена, її численні відгалуження в різних країнах залишаються активними. Більшість із них пішли в підпілля та діють в основному, якраз влаштовуючи теракти проти тих, кого вони вважають своїми ворогами. Переважно це інші мусульмани та релігійні спільноти в їхніх місцевостях, тому західні та російські медіа здебільшого ігнорують ці події. Але це не означає, що їх немає.

«Вілаят Хорасан», афганське відділення «ІД», яке взяло на себе відповідальність за теракт у Підмосков’ї, було створене у 2014 році й відтоді вбило тисячі людей. Саме вони взяли на себе відповідальність за вибухи в аеропорту Кабула у 2021 році, під час захоплення талібами міста й евакуації американських військ. У тому теракті було вбито 182 особи, включно з 13 військовими США та 28 членами «Талібану». І тих, і інших «ІД — Хорасан» вважає своїми ворогами. У вересні 2022 року «ІД» взяла на себе відповідальність за вибух біля російського посольства в Кабулі, в якому загинуло не менше десяти людей. У січні 2024 року «ІД — Хорасан» влаштувала теракт у союзному Росії Ірані — було вбито 94 особи. Також у січні в Стамбулі сталася стрілянина в католицькій церкві, було вбито одного чоловіка, затримано двох підозрюваних — громадян Росії та Таджикистану. В турецькому МВС повідомили, що це був також теракт, влаштований «ІД». У самій Росії нещодавно ФСБ заявляла про викриття осередку саме «ІД — Хорасан», представники якого планували напад на синагогу в Москві.

Таким чином, можна побачити, що афганське відділення «Ісламської держави» організовує теракти як у самому Афганістані, так і за його межами. Одні з їхніх ворогів — «партнерський» для Росії рух «Талібан», який зараз контролює більшість території Афганістану, та союзний Кремлю шиїтський режим аятол в Ірані. Саму Росію «ІД» звинувачує у злочинах проти мусульман у Росії та в Сирії, де російські війська проводили операції з 2015 року (і продовжують їх проводити вже після повномасштабного вторгнення в Україну). Очевидно, що проблема Сектора Газа все ж не є основною для «ІД — Хорасан». Натомість, як стверджують аналітики SpecialEurasia,  вона зацікавлена в розширенні впливу у своєму регіоні, зокрема серед другої за кількістю населення етнічній групі Афганістану — таджиків, а також у самому Таджикистані, інших країнах Середньої Азії, а через них — і серед мігрантів у Росії.

Можна припустити, що теракт у столиці Росії планувався «ІД- Хорасан» саме як акція, що може збільшити їхню впізнаваність і вплив, так само як свого часу теракти в Європі збільшували вплив сирійсько-іракської «ІДІЛ».

Європа не є у безпеці й зараз. У Франції голова місцевого МВС Жеральд Дарманен проінформував про рішення скоротити навпіл кількість глядачів запланованої церемонії відкриття літніх Олімпійських ігор через загрозу атак з боку ісламістських радикалів.

Що ж стосується поширеної пропагандою тези, що терористи «ІД» «зазвичай так не діють», то він теж не витримує критики. Історія терактів «ІД» та інших ісламістів і дозволяє зробити висновки, що терористи діють по-різному, залежно від умов, рівня організації та ступеня фанатизму виконавців. Під час теракту в Парижі у 2015 році, який пропагандисти згадують як приклад того, «як діють терористи зазвичай», двоє з терористів насправді втекли з місця злочину та були вбиті вже через кілька днів, під час штурму їхнього укриття.

Також пропагандисти навіть порівнюють теракт у «Крокус сіті холлі» з терактами початку 2000-х років — на Дубровці («Норд-Ост») і в Беслані, мовляв, тоді терористи захоплювали заручників, а зараз ні, томуце «неправильні» терористи. Очевидно, що пропаганда має критичний дефіцит аргументів для заперечення ролі «ІД» в теракті та «підтвердження» ролі України.

Але зрештою, пропаганда і не потребує аргументів для того, щоб «призначити» відповідальними за теракт саме Україну. Російський агітпроп та Z-публіка від самого початку звинуватиласаме українців, ще не маючи жодної інформації про теракт, просто тому, що це зручно і вигідно для них. Адже для них це є підтвердженням того, що так звана «спеціальна воєнна операція» була розпочата не через бажання Кремля знищити Україну як державу, а для «захисту» росіян. Тепер вони намагаються використати теракт, щоб знайти хоча б якісь аргументи на підтримку агресивної війни. А стосовно самого теракту можна використати конспірологію, в якій всі логічні операції будуть підкорюватися заданому наперед висновку. Можна буде в майбутньому надати покази, вибиті у затриманих підозрюваних у виконанні теракту, яких катують публічно, не приховуючи контрольованості всіх майбутніх «зізнань». А можна буде просто сказати, що терористам готували «вікно» для переходу кордону, або що «встановлено переведення криптовалюти з України». Зрештою, важливо буде лише те, які дії Кремль вирішить вчинити, виправдовуючись терактом, а також як на ці дії зможе відповісти Україна та її союзники.

Ілюстрація на головній та інфографіка: Наталія Лобач

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Долучитись
Теги за темою
Соцмережі
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Моделювання зіткнення астероїда із Землею розкриває майбутнє та несподіване відновлення океану
Portaltele
2025-02-08T16:52:35Z
NASA подвоїло ймовірність зіткнення з астероїдом – чи варто хвилюватися?
Portaltele
2025-02-08T16:52:01Z
В Японії розробили сонячні панелі для екстремальних зимових умов
ГЛАВКОМ NET
2025-02-08T16:33:35Z
Варто негайно оновити смартфон: які помилки дають змогу хакерам обходити паролі
InternetUA
2025-02-08T16:01:08Z
Як знайти вимкнений телефон: найпростіші та найшвидші способи
Политека
2025-02-08T16:00:51Z
Збій PlayStation Network: геймери у всьому світі втратили доступ до онлайн-ігор
Детектор М
2025-02-08T15:51:06Z
Нові процесори Intel для ПК отримають 52 ядра
InternetUA
2025-02-08T15:31:55Z
Салат Мисливець, який підкорить усю родину: забутий рецепт із 90-х
GlavRed
2025-02-08T15:30:22Z
Молдовські брати Neculiti та PQ.Hosting на службі у російських хакерів
360ua.news
2025-02-08T15:30:00Z
Солодка валентинка: простий, але вишуканий десерт
Telegraf
2025-02-08T16:51:41Z
Простий рецепт домашнього хліба від судді "Мастер Шеф" Хіменеса-Браво: дуже смачний і мʼякий
Политека
2025-02-08T16:42:20Z
Як компактно та елегантно скласти рушники: легкий спосіб, який зможе повторити кожен
24tv
2025-02-08T16:39:04Z
Фахівці розповіли, навіщо сипати склянку солі в унітаз: як ця хитрість допоможе заощадити час
TSN
2025-02-08T16:36:31Z
Оптична ілюзія під силу не всім: знайдіть папугу серед листя за 5 секунд
GlavRed
2025-02-08T16:27:24Z
Зіпсують вигляд спальні і здешевлять її: які покривала не варто купувати
24tv
2025-02-08T16:21:18Z
Зав'язали добрі стосунки: які знаки зодіаку добре справляються з самотністю
24tv
2025-02-08T16:03:22Z
Поляреси тримайте при собі: на площі Ринок стався прикрий трафунок
24tv
2025-02-08T16:00:21Z
Як часто потрібно прати бюстгальтер: жінкам розповіли про "золоте" правило
GlavRed
2025-02-08T15:30:51Z
У Москві горить Електрозавод: усередині будівлі залишаються до 50 осіб із дітьми
Фокус
2025-02-08T17:09:21Z
Сподівалися посіяти паніку: двоє молодиків спіймали на виконанні завдання з рф, відомі подробиці
Политека
2025-02-08T17:03:00Z
Упродовж дня росіяни атакували Нікопольський район два десятки разів, поранена жінка
УкраинФорм
2025-02-08T16:57:51Z
У Москві сталася пожежа у будівлі колишнього електрозаводу, є постраждалі - соцмережі
УкраинФорм
2025-02-08T16:51:43Z
На Полтавщині маршрутка зіткнулася з вантажівкою: одна людина загинула, двоє травмовані
24tv
2025-02-08T16:48:56Z
У Києві на Троєщені сталася масштабна пожежа: що горить
TSN
2025-02-08T16:36:31Z
У Харкові впіймали шахрая, який торгував неіснуючими Starlink
InternetUA
2025-02-08T16:27:23Z
На Хмельниччині 7 років ув’язнення отримав зловмисник, який металевим прутом до смерті забив 19-річного знайомого
Украина Криминальная
2025-02-08T16:03:11Z
У Києві сталася масштабна пожежа біля церкви: у мережі показали відео
Telegraf
2025-02-08T16:00:55Z
Жирона з Циганковим розгромно поступилася Атлетіку
Football.ua
2025-02-08T17:15:05Z
"Борнмут" із Забарним обіграв "Евертон" без Миколенка та вийшов до 1/8 фіналу Кубка Англії
TSN
2025-02-08T17:06:35Z
Миколенко опинився поза грою: Борнмут на класі переміг Евертон у Кубку Англії
24tv
2025-02-08T17:00:38Z
Борнмут із Забарним вибив із Кубка Англії Евертон без Миколенка
Football.ua
2025-02-08T16:58:09Z
Флік оцінив прогрес Фаті
Football.ua
2025-02-08T16:54:28Z
Дуран: Відчуття, ніби я граю в режимі кар'єри у FIFA
Football.ua
2025-02-08T16:37:43Z
Легенда Роми оцінив виступи Довбика в Італії
24tv
2025-02-08T16:33:29Z
Бундесліга: Вольфсбург і Баєр поділили очки, Уніон розгромив Гоффенгайм та інші матчі
Football.ua
2025-02-08T16:33:28Z
Штутгарт зіпсував Ковачу дебют на чолі Боруссії Д
Football.ua
2025-02-08T16:33:26Z
Командир морпіхів розповів про найскладніший у житті наказ, який йому довелося віддавати
ГЛАВКОМ NET
2025-02-08T17:15:05Z
На Сумщині ворожий дрон влучив у виробниче приміщення
УкраинФорм
2025-02-08T17:12:36Z
Влада прифронтового Покровська хоче закупити квітів на 99 тис грн - Prozorro
GlavRed
2025-02-08T17:09:06Z
Росіяни масовано обстріляли Дніпропетровську область: є поранена та багато пошкоджень
ZN UA
2025-02-08T17:03:48Z
Окупанти застосовують "карусельні штурми" на Куп'янському напрямку: як це відбувається
24tv
2025-02-08T16:51:02Z
«Інтерпайп» продовжує розбудовувати екосистему технічної освіти у Дніпрі
AgroNews
2025-02-08T16:30:13Z
Співвідношення артснарядів між арміями України та РФ за рік скоротилося уп'ятеро – Сирський
Лига
2025-02-08T16:15:43Z
Сирський озвучив загальні втрати російських військ за 6 місяців боїв у Курській області
24tv
2025-02-08T15:57:09Z
Захоплену Курщину можуть обміняти на ЗАЕС? Які умови висуне Кремль
Telegraf
2025-02-08T15:45:37Z
Куди сходити в Києві протягом 10-16 лютого: дайджест культурних подій
ГЛАВКОМ NET
2025-02-08T17:03:02Z
Переспівали хіт Яремчука: Джамала, Тіна Кароль та інші яскраво відкрили Нацвідбір-2025
24tv
2025-02-08T16:57:12Z
Нацвідбір на Євробачення 2025: онлайн-трансляція шоу
GlavRed
2025-02-08T16:33:01Z
Хто переможе на Нацвідборі на Євробачення-2025: фінальний прогноз букмекерів
GlavRed
2025-02-08T16:06:01Z
Любов на екрані: 6 мінісеріалів для романтичного вечора на День святого Валентина 2025
Фокус
2025-02-08T16:00:06Z
Три круті пари кросівок від українських брендів, які захоче мати кожен чоловік
24tv
2025-02-08T15:54:39Z
"Фуфло": путіністку Дубцову намагаються викреслити з російського шоу-бізнесу
GlavRed
2025-02-08T15:30:49Z
Притула відверто висловився про Нацвідбір на Євробачення: "Цей конкурс вже давно не про музику"
24tv
2025-02-08T15:24:33Z
Аксесуари, які не можна носити після 50 років: вони лише старять
24tv
2025-02-08T15:12:37Z
Україна досягла прогресу в розробці антидронової технології – Зеленський
Лига
2025-02-08T17:15:11Z
У Ватикані невідомий влаштував погром на головному вівтарі Собору Святого Петра
Telegraf
2025-02-08T17:12:18Z
Кому з українців доведеться повернути тисячу Зеленського: в уряді відповіли
TSN
2025-02-08T17:09:38Z
Майбутнім курсантам запропонують вищі стипендії: запит на військові професії зростає
Знай
2025-02-08T17:06:32Z
Росія у вогні, нестандартні дії і не тільки: Сирський назвав 8 пріоритетів ЗСУ
24tv
2025-02-08T17:00:07Z
Тут важливі дані: що треба знати про інформаційну сторінку учасника НМТ
24tv
2025-02-08T16:54:12Z
Фахівці «Метінвесту» виробили понад 30 мінних тралів для ЗСУ
AgroNews
2025-02-08T16:48:19Z
Німеччина розробляє новий танк з надпотужною гарматою
iPress
2025-02-08T16:46:41Z
Українців позбавлять деяких виплат у 2025 році: кого торкнеться і в чому причина
Хвиля
2025-02-08T16:45:51Z
Детокс на соках може бути небезпечним: що варто знати
TSN
2025-02-08T16:18:50Z
Попереджає про небезпеку заздалегідь: учені розповіли про унікальну властивість нашого носа
Фокус
2025-02-08T15:12:55Z
5 звичок, які уповільнюють одужання при застуді: не робіть цього в жодному разі
Знай
2025-02-08T14:51:01Z
Буде свіжим упродовж місяців: як зберігати імбир
GlavRed
2025-02-08T13:27:28Z
В який час доби люди найщасливіші
24tv
2025-02-08T13:24:30Z
Навіщо прати одяг з оцтом: корисні переваги, які варто знати
24tv
2025-02-08T13:18:14Z
Прихована загроза сокового детоксу: що він робить із нашим кишечником
Фокус
2025-02-08T13:12:35Z
Користь теплої води з лимоном — міт чи правда: дієтологи відповіли, чи дійсно варто пити цей напій
TSN
2025-02-08T12:36:49Z
Шукаємо альтернативу: як урятувати проєкти для ветеранів без USAID
ZN UA
2025-02-08T11:04:27Z
OpenAI планує відкрити офіс у Німеччині
InternetUA
2025-02-08T17:10:30Z
Ціни на залізну руду відновлюються на початку лютого
AgroNews
2025-02-08T17:06:09Z
Енергоатом спрямував більше електроенергії до енергосистеми України
360ua.news
2025-02-08T17:00:13Z
Нові цінові "рекорди": в Україні дорожчатиме популярний продукт
GlavRed
2025-02-08T16:51:41Z
Прем’єр Естонії назвав "знаменним днем" від’єднання країн Балтії від енергосистеми РФ
Европейская правда
2025-02-08T16:22:21Z
Перевірка А-95 на українських АЗС
360ua.news
2025-02-08T16:03:42Z
Житло вторинного ринку: як змінилися ціни в областях та де квартири шукають найактивніше
24tv
2025-02-08T15:48:19Z
«Укрзалізниця» замовила обладнання для євроколії Чоп-Ужгород
Петр и Мазепа
2025-02-08T15:07:38Z
Китайський одяг, комп’ютери і смартфони подорожчають у США після введення мит
InternetUA
2025-02-08T15:01:48Z
Водіям на замітку: названа кнопка, яка запобігає викраденню авто
ТСН
2025-02-08T15:48:13Z
Червоні поворотники та сертифікація: експерт розповів про нюанси реєстрації американських авто в Україні
Хвиля
2025-02-08T15:15:49Z
Як правильно розвернутися на дорозі: тест ПДР, який вирішать не всі водії
GlavRed
2025-02-08T14:27:49Z
Сума покарання до 34 000 гривень: в Україні вводять нові штрафи для водіїв
GlavRed
2025-02-08T14:27:04Z
Київські майстри не дали згнити розкішній "ластівці" Lincoln Continental із серіалів про ФБР
Знай
2025-02-08T12:51:44Z
У Volvo анонсували нові моделі електрокарів
ГЛАВКОМ NET
2025-02-08T11:18:38Z
Як у США з’явилася «вантажівка завтрашнього дня»
AutoCentre
2025-02-08T10:04:56Z
Електричний Jaguar Type 00 вперше помічено на дорожніх тестах
AutoCentre
2025-02-08T08:09:27Z
В Україні розкуповують електрокари: названо найпопулярніші американські авто
Хвиля
2025-02-08T07:45:21Z
У містах Німеччини пройшли багатотисячні акції проти правого екстремізму
Европейская правда
2025-02-08T17:16:15Z
У Словаччині поновились протести проти проросійської політики Фіцо
Петр и Мазепа
2025-02-08T17:12:13Z
Мине час і вони летітимуть на 10 тисяч кілометрів, – Зеленський про загрозу від дронів Ірану
24tv
2025-02-08T17:03:33Z
Країни Балтійського моря розглядають нові закони для затримання суден "тіньового флоту" РФ
InternetUA
2025-02-08T17:01:13Z
Путін не зацікавлений у переговорах: чому диктатор відчуває себе впевнено
Vlasti
2025-02-08T16:54:52Z
Прем'єр Грузії вважає, що пом'якшення закону про "іноагентів" більше не актуальне
Европейская правда
2025-02-08T16:52:13Z
Європейські ультраправі з Орбаном і Ле Пен зібрали масштабну зустріч у Мадриді
Европейская правда
2025-02-08T16:42:46Z
Тактика тисячі порізів: санкції проти Росії можуть бути посилені
24tv
2025-02-08T16:36:36Z
В Естонії для обвинуваченої у держзраді росіянки вимагають шість років в’язниці
Европейская правда
2025-02-08T16:34:32Z