MY.UAНовини
Актор і режисер Олег Головко: «Ми не знали, що беремо участь у великому Харківському наступі, ми просто виконували завдання»
Актор і режисер Олег Головко: «Ми не знали, що беремо участь у великому Харківському наступі, ми просто виконували завдання»

Актор і режисер Олег Головко: «Ми не знали, що беремо участь у великому Харківському наступі, ми просто виконували завдання»

Актор, режисер і воїн Олег Головко розповів про свою участь у війні, творчість і лікування театром душевних і фізичних травм.

З перших днів повномасштабного російського вторгнення актор і режисер Олег Головко став на захист України. Воював у багатьох місцях, брав участь у визволенні Харківщини, був двічі поранений. Зараз, перебуваючи у відпустці після поранення, тимчасово повернувся до своєї акторської професії. Разом з Олесею Жураковською та Володимиром Горянським він вирушив у гастрольний тур з антрепризною виставою «Чоловік моєї дружини». Перед однією з таких вистав Олег погодився розповісти про те, як опинився в ЗСУ, про свою роботу над українським дубляжем «Аватара» й про те, чому під час війни люди повинні ходити в театр.

— Олеже, розкажіть, як ви, людина творчої професії, опинилися в армії?

— Для цього я «задовбав» три військкомати, два відділення ТрО і ДФТГ (Добровольче формування територіальної громади). Коли почалася війна, піднялася справжня хвиля патріотизму і під військкоматами реально стояли величезні черги. З 26 лютого я теж стояв у цих чергах, але мене тоді не брали до ЗСУ з огляду на мій вік і через те, що моя військова спеціальність була незатребувана. Тому я звернувся до ТрО і деякий час був у них, а потім переїхав жити під Київ і вже там записався у ДФТГ. Ми тримали оборону Києва з боку Броварів та Чернігівського напрямку і забезпечували там гуманітарні коридори. А потім через знайомих я домагався переведення в ЗСУ і врешті-решт отримав відношення на конкретну військову частину — і через військкомат мене як добровольця до неї направили.

— Що це за військова спеціальність, яка виявилася непотрібною в перші дні війни?

— «ППО і засоби зв'язку». В армії я не служив, але свого часу навчався в технікумі з воєнізованим ухилом і був упевнений, що в ППО мене точно візьмуть. Але мені відповіли, що ППО 30 років тому сильно відрізняється від нинішньої ППО, що зараз і допуски інші, й техніка інша, тому мої знання в цій галузі дещо застаріли. Тож воювати мені довелося в піхоті, а зараз, після поранення, лікування та реабілітації, я служу на посаді пілота БПЛА.

— Де ви воювали?

— Здебільшого на Харківському та Східному напрямку. Зокрема, ми брали участь у Харківському наступі. Там же, під Вовчанськом, я отримав своє перше поранення.

— Харківський наступ тут у тилу сприймався в суспільстві з великим емоційним піднесенням. Чи усвідомлювали ви на фронті, що берете участь у такій грандіозній події?

— Річ у тім, що ми були всередині цього всього… Телевізора в нас немає, радіо ми не слухали, тому ми навіть не знали, що беремо участь у великому Харківському наступі. Ми не знали, що зараз проводиться така масштабна операція, ми просто виконували поставлені перед нами завдання. Для нас це було просто переміщення від однієї позиції до іншої. Ми працювали за конкретними маленькими тактичними завданнями: «Переміщайтеся туди та зробіть оце й оце». Лише коли ми вже дійшли до Вовчанська і побачили кордон з Росією, коли у нас з’явився інтернет — то тільки тоді постфактум ми дізналися, що це був великий Харківський наступ.

— А як ви стали пілотом БПЛА та наскільки складно було освоїти нову професію?

— Я пройшов навчання на спеціальних курсах, які проводила волонтерська школа в Києві. Чесно зізнаюся, що було дуже важко знову ж таки через мій вік. Бо тут чим молодша людина, тим вона швидше освоює відповідну техніку і краще нею керує. Тому зазвичай пілоти БПЛА мають вік близько 30 років. Може бути й більше, якщо людина геймер по життю і звикла керувати джойстиком. Я ж ніколи не грав на плейстейшн і не є великим любителем комп’ютерних ігор, трохи «перехворів» цим, коли тільки комп’ютери з'явилися, і все. Тому мені було дуже складно. Для того, щоб опанувати цю спеціальність, цю професію, треба добре знати англійську мову, треба добре розумітися на комп’ютерній техніці, треба розумітися на основних законах фізики й аеродинаміки. Додатковим плюсом стане ще й розвинена геймерська моторика. У мене жодних цих навичок не було, тому я все це опановував із нуля. Я навіть дрона ніколи до цього не тримав у руках.

— Як би ви зараз оцінили своє вміння керувати БПЛА за десятибальною системою?

— Сам себе я оцінювати не наважуся, нехай це роблять інші. Можу тільки сказати, що зараз себе я почуваю більш упевнено і вже як молодший інструктор готую новоприбулих курсантів.  Зараз в Україні є така тенденція, щоб навчати школярів основ пілотування БПЛА. Ми якраз і були одними з перших, хто почав це робити, і я теж проводив у школах для учнів уроки пілотування. Ми будемо продовжувати цю практику й надалі. Коли є така можливість, коли ми на ротації — ми йдемо до шкіл і розповідаємо дітям, як працює аеророзвідка, для чого вона потрібна і як керувати дронами.

— Як вийшло так, що ви, перебуваючи на службі в ЗСУ, зараз берете участь в антрепризній виставі «Чоловік моєї дружини», з якою гастролюєте містами України?

— Просто зараз я відновлююся після другого поранення. У мене була операція, після якої мені надали відпустку. Природно, що спочатку я нікуди не їздив, тому що деякий час ходив за допомогою милиць, а потім із паличкою. Але коли від колег надійшла така пропозиція, я з радістю погодився. Я сумую за сценою. Мені подобається моя професія. Це дуже здорово, коли ти відчуваєш відгук залу, відчуваєш його реакцію. Це набагато цікавіше, ніж просто вдома сидіти.

— Грати у виставі після операції було важко?

— Важко було протягом першого тижня. Поки ще рана не загоїлась. Зараз — усе нормально. Я на сцені відпочиваю. Звісно, це теж праця, але на сцені я відпочиваю від якихось інших речей, відпочиваю від війни. Сцена лікує. Вона лікує і фізичні, і душевні травми. На сцені ти стаєш іншою людиною. Тому саме завдяки сцені в мене легше і швидше відбувається реабілітація, ніж якби, наприклад, я цей місяць просидів удома. Крім того, під час цих гастролей ми проводимо збір коштів для моєї бригади на автомобілі та дрони. Просимо людей допомогти, хто може. Тому що допомагати армії потрібно, самі ми, на жаль, не справляємося.

— А як узагалі ви прийшли до акторської професії? Вище ви згадували, що закінчили зовсім не театральний технікум.

— Так, я спочатку закінчив радіомеханічний технікум, а вже потім вступив до Київського театрального інституту, спочатку на акторський факультет, а потім на режисуру. І довгий час потім займався саме режисурою. У мене дуже багато було проєктів на телебаченні: «Підйом!» із Єфросиніною та Горбуновим, «Сніданок з 1+1», я був режисером «Телевізійної служби новин» на «1+1», кілька проєктів у мене було на каналі УТ-1 і на ICTV. Я якось намагався їх усі записати, то виходило близько 90 проєктів. А потім на якомусь етапі я дуже розчарувався в телебаченні. Настільки, що перестав його дивитися і пішов із цього напряму повністю. Почав займатися українським дубляжем іноземних фільмів і серіалів. А потім поступово прийшов і до акторства. До війни я працював у Київському академічному театрі «Актор» і в трьох антрепризних театрах.

— Дубляжем яких відомих фільмів можете похвалитися або пишаєтеся?

— Перша частина «Аватара» — я як режисер займався його дубляжем українською мовою для світової прем’єри. Ще мультфільм «Рататуй». Його український дубляж отримав перше місце в Європі — і я справді цим пишаюся. Над «Аватаром» узагалі було дуже цікаво працювати. Я отримав лист від Джеймса Кемерона до мене як режисера дубляжу з побажаннями вдалої роботи. Сама робота була цікава тим, що там, крім перекладу з англійської на українську мову, потрібно було ще опанувати мову племені На’ві. Нам зі студії Кемерона надіслали лінгафонний курс в аудіоформаті. Люди за сюжетом фільму вивчають мову цього племені та поступово починають розмовляти нею все краще і краще. Тобто в них спостерігається певний прогрес в освоєнні чужої їм мови. Передати саме цей прогрес українською мовою було дуже складно, оскільки ми цієї мови зовсім не знаємо. Тому наші актори пройшли спеціальний лінгафонний курс цієї штучної мови, яка налічувала близько тисячі слів. Актори не тільки вчили мову, але що найважливіше, освоювали цей акцент, який у їхніх героїв поступово змінювався в міру поліпшення знань.

Цікаво, що сам фільм я подивився тільки через пару місяців після його світової прем’єри. Цілком фільм нам для дубляжу не передавали, щоб уникнути його потрапляння на чорний ринок до прем’єри. У нас було тільки 20-30% готового відеоматеріалу для акторів, щоб вони могли потрапляти в міміку героїв. Усе інше або було схематично намальоване за допомогою комп’ютерної графіки, або являло собою чорне тло, на котрому були врізані фрагменти з губами героїв, щоб актори під час дубляжу могли потрапляти в їхню артикуляцію. Тобто авторські права фільму дуже потужно захищали. Тому сам фільм ніхто з нашої групи — ні актори, ні режисери — так під час роботи й не побачили.

— Зазвичай режисерів дубляжу широка публіка не знає. Мабуть, це трохи образливо, з урахуванням того, що це дуже відповідальна і непроста робота.

— Так, це важка, складна й дуже нудна робота. Особливо якщо ти займаєшся дубляжем серіалу. Ти можеш рік просидіти в студії з одними й тими самими персонажами. У мене був досвід, коли потрібно було зробити дубляж норвезького серіалу, в якому більше тисячі серій. Це було реально дуже важко. Особливо для акторів. Режисер сидить і щось там собі мудрує, а актори — вони стоять, постійно розмовляють і ще повинні всі емоції своїх персонажів через себе пропустити. Тож насправді дубляж — це дуже важка праця. Але вона залишається «за кадром».

— У вашій анкеті на сторінці однієї акторської агенції вказаний перелік ваших хобі: мотоцикл, подорожі, риболовля, автомобіль, велосипед і бокс. І окремо зазначено, що подорожувати ви любите і вмієте.

— Так, був час, коли я дуже багато подорожував. Перетнув на велосипеді Синайську пустелю, підіймався на Ельбрус, здійснював тривалі піші переходи, брав участь в екстремальних сплавах... Мабуть, мені просто було нудно займатися одним і тим самим, тому хотілося нових яскравих вражень.

— Ви бачили на цій війні дуже багато болю, горя, бруду, були на фронті. А в тилу люди приходять у театр на комедію і безтурботно сміються в залі. Немає відчуття якоїсь неправильності ситуації, якогось дисонансу в усьому, що відбувається?

— Розумієте, людина не може постійно перебувати в тому кошмарі, який нас зараз оточує. Якщо постійно перебувати в стані стресу, то можна просто зійти з глузду. Навіть на фронті ти себе періодично «висмикуєш» із цього стану. Там теж люди жартують, теж сміються, теж розмовляють на абстрактні теми. Ми живі люди й у нас, крім інстинкту самозбереження, є ще й емоції. Я і мої колеги, з якими ми виходимо на сцену, глядачі в залі, для яких ми граємо, — ми всі на кілька годин «висмикуємо» себе з нашої реальності. І ми, і глядачі в цей час перебуваємо в якомусь іншому паралельному вимірі, де можна і потрібно сміятися. Потім вистава закінчується — і ми всі, на жаль, повертаємося у світ війни. Тому театр під час війни має працювати. Він дає змогу людям не тільки забути про війну на кілька годин, а й нагадує їм, що є й інший світ, де війни немає, і що рано чи пізно ми будемо в ньому жити.

У мене після першого поранення теж була відпустка. І я тоді був упевнений, що театр у країні закінчився. Але коли потрапив до театру в Києві, був приємно здивований, побачивши повні зали. Тобто люди хочуть ходити до театру — і слава Богу, що в них таке бажання є.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Які трендові кольори волосся для жінок за 40: омолоджують і роблять образ бездоганним
TSN
2024-09-13T17:42:40Z
Тіна Кароль обрана музичною продюсеркою Нацвідбору на "Євробачення-2025"
TSN
2024-09-13T13:15:00Z
У джинсовій сукні та на підборах: королева Летиція відвідала церемонію Retina Eco Awards
Фокус
2024-09-20T13:30:47Z
Помер учасник команди "Ніколь Кідман" із "Ліги сміху" Юрій Рябченко
Комсомольская правда
2024-09-20T13:30:18Z
Відкрито полювання: Алсу майстерно мститься колишньому чоловікові за зраду
GlavRed
2024-09-20T13:28:37Z
Меган заборонила: леді Вікторія розповіла, як Маркл тримає Гаррі на короткому повідку
GlavRed
2024-09-20T13:28:14Z
Вийшов новий альбом Тіни Кароль «Лірика»
Storyboom
2024-09-20T13:10:09Z
Американське видавництво опублікувало роман «Завод» українського письменника Ігоря Мисяка, який загинув на війні
Детектор М
2024-09-20T13:07:50Z
У Лейпцигу знайшли невідомий твір Моцарта
1News
2024-09-20T13:00:28Z
Метод на мільйон: звідки беруться мошки на фруктах та як їх позбутися
GlavRed
2024-09-20T13:28:30Z
Вино буде крутіше, ніж в Італії: коли та як обрізати виноград для урожаю восени
GlavRed
2024-09-20T13:28:08Z
Чим відмити електричний чайник зовні: дуже хороший спосіб
GlavRed
2024-09-20T13:28:06Z
Коли та як обрізати виноград восени: корисні поради, правила та схеми
TSN
2024-09-20T12:58:39Z
Плями від ягоди на одязі зникнуть миттєво: спробуйте ці засоби
24tv
2024-09-20T12:48:44Z
Соковита запіканка з баклажанами та мʼясом: рецепт від переможця "Мастер Шеф"
Политека
2024-09-20T12:04:08Z
Фаршировані перці із сиром і рисом: готуємо смачну вечерю за 4 кроки
24tv
2024-09-20T12:03:09Z
Який одяг можна подарувати чоловіку на День народження: 5 топових варіантів
24tv
2024-09-20T11:48:23Z
Смачно та незвично: рецепт варення з темного винограду
GlavRed
2024-09-20T11:27:12Z
Туреччина відмовилася відновлювати роботу російської платіжної системи "Мир"
InternetUA
2024-09-20T13:30:16Z
Генерал США Петреус сказав, коли Україна може отримати дозвіл на удари вглиб Росії
24tv
2024-09-20T13:30:04Z
Зеленський заявив, що хоче почути від Трампа його бачення завершення війни
ГЛАВКОМ NET
2024-09-20T13:28:36Z
Ворог ракетами атакував Одесу: пошкодили цивільну інфраструктуру й судно, є поранені
24tv
2024-09-20T13:28:35Z
Одну з литовських ТЕЦ розбирають на частини, щоб відправити в Україну
Комсомольская правда
2024-09-20T13:27:46Z
Секрети операцій “Моссад” у боротьбі з ворогами Ізраїлю
360ua.news
2024-09-20T13:22:53Z
Люксембург закликає Німеччину до стриманості в питанні перевірок на кордоні
Европейская правда
2024-09-20T13:22:09Z
Вибори в США-2024: про що свідчать останні опитування
ГЛАВКОМ NET
2024-09-20T13:18:52Z
МАГАТЕ: Росія має негайно вивести військових і персонал із ЗАЕС
УкраинФорм
2024-09-20T13:18:30Z
ФІФА не може продати права на трансляцію КЧС — AS
Football.ua
2024-09-20T13:28:47Z
"Смуток є й досі": срібний призер Олімпіади Насібов про програш за крок до "золота"
24tv
2024-09-20T13:18:04Z
АПЛ: розклад і результати матчів 5-го туру чемпіонату Англії з футболу, турнірна таблиця
TSN
2024-09-20T13:06:37Z
Джошуа – Дюбуа: де дивитися і ставки букмекерів на бій за звання чемпіона світу
TSN
2024-09-20T12:58:13Z
Анчелотті: Гравці не проти зменшити свої зарплати, якщо гратимуть менше
Football.ua
2024-09-20T12:55:04Z
Туалет на стадіоні в Бельгії налякав німців під час матчу Ліги чемпіонів: жахливе фото вбиральні
24tv
2024-09-20T12:54:01Z
Українка Магучіх увійшла до топ-10 найкращих легкоатлеток Європи-2024
Комсомольская правда
2024-09-20T12:51:35Z
Мареска: Ріс Джеймс все ще недоступний, і його відновлення трохи затримується
Football.ua
2024-09-20T12:46:15Z
Фанати Роми проведуть акцію протесту проти відставки де Россі
Football.ua
2024-09-20T12:31:14Z
Поблизу Канарських островів врятували майже 500 мігрантів за ніч
Европейская правда
2024-09-20T13:25:45Z
На Харківщині рятувальники з трьох областей гасять масштабну пожежу
УкраинФорм
2024-09-20T13:25:11Z
Затримано зловмисника, який викрав у киянина автівку та здав її на запчастини
Украина Криминальная
2024-09-20T13:24:10Z
Шанхай накрив потужний тайфун - евакуювали понад 110 тисяч людей, зупинилися поїзди і пороми
УкраинФорм
2024-09-20T13:22:16Z
У лікарні Запоріжжя пролунав вибух, травмований пацієнт
УкраинФорм
2024-09-20T13:14:16Z
Аби «врятувати» свої гроші жінка відправила аферистам майже 700 тисяч гривень
InternetUA
2024-09-20T13:13:54Z
Чоловік отримав умовний термін за скоєну ДТП, в якій постраждала ціла родина: сторона обвинувачення готує апеляцію
Украина Криминальная
2024-09-20T13:07:51Z
У Підмосков’ї спалахнула масштабна пожежа
1News
2024-09-20T13:06:44Z
Підозрюваному у вбивстві чоловіка на АЗС в Києві обрали запобіжний захід
Комсомольская правда
2024-09-20T13:01:17Z
Прикордонники попередили українців про можливі труднощі з перетином польського кордону
ГЛАВКОМ NET
2024-09-13T15:49:31Z
Ціна Курської операції: українські військові розповіли, чи вартий наступ важких зусиль
TSN
2024-09-13T17:42:32Z
Коли восени висаджувати газон: ідеальний час знають не всі дачники
24tv
2024-09-20T13:30:59Z
Австралія може передати Україні танки Abrams – The Sydney Morning Herald
ГЛАВКОМ NET
2024-09-20T13:30:39Z
Творить речі, які на голову не налазять, – стало відомо, якою Klavdia Petrivna є в житті
24tv
2024-09-20T13:30:30Z
"Потребує молодих": військовий назвав оптимальний вік для мобілізації
Знай
2024-09-20T13:30:23Z
Церковне свято 21 вересня: що заборонено робити на обрітення мощей святого Димитрія
GlavRed
2024-09-20T13:28:08Z
Росіяни стали активніше здавати секс-іграшки як заставу під кредити
ГЛАВКОМ NET
2024-09-20T13:27:53Z
Військовий облік підлітків: коли потрібно йти до ТЦК та як отримати приписне
24tv
2024-09-20T13:24:32Z
Осліпла і залишилася з синцями: жінка шокувала виглядом після "супердози" вакцини – фото
TSN
2024-09-20T12:57:57Z
Як почистити один кілограм волоських горіхів за хвилину: бабусин метод, який ніколи не підводить
TSN
2024-09-20T12:57:12Z
Для медзакладів Харківщини передали 13 позашляховиків
Мій Харків
2024-09-20T12:47:36Z
Їй набагато гірше, ніж нам: чому бджоли гинуть одразу після того, як жалять
24tv
2024-09-20T12:30:55Z
Знайшли неочікуваний взаємозвʼязок між розміром простати та ймовірністю раку
24tv
2024-09-20T12:24:11Z
Задимлення над Києвом: медики пояснили, чому не можна вмикати кондиціонер
ГЛАВКОМ NET
2024-09-20T11:36:55Z
На шляху до лікарні 13 разів зупинялось серце: як медики "швидкої" на Львівщині рятували чоловік
24tv
2024-09-20T11:12:09Z
Простий трюк: вчені розповіли, що може допомогти зупинити застуду у дітей
24tv
2024-09-20T10:54:33Z
Кардіологи назвали дев'ять дивних симптомів, які вказують, що з серцем щось не так: не ігноруйте
TSN
2024-09-20T10:39:17Z
«Київтеплоенерго» розпочало реконструкцію тепломережі на Південній Борщагівці
ГЛАВКОМ NET
2024-09-20T13:30:52Z
АЧС зафіксували на дослідній станції НААН на Полтавщині
AgroPortal
2024-09-20T13:30:09Z
Джемілєв про заяву Сікорського щодо Криму: Передати під контроль ООН доцільно було б саму Росію
УкраинФорм
2024-09-20T13:28:15Z
Київ задихається від диму: як захиститися від забрудненого повітря
TSN
2024-09-20T13:21:57Z
Росіяни хочуть вийти на цілодобовий режим ударів по Україні: чи реально це
24tv
2024-09-20T13:18:57Z
На Харківщині вживають посилені заходи для ліквідації та попередження пожеж у природних екосистемах
Мій Харків
2024-09-20T13:13:24Z
«Тепломережі» готують місто до опалювального сезону
Мій Харків
2024-09-20T13:09:38Z
На Харківщині продовжується підготовка комунікацій та житлового фонду до опалювального сезону
Мій Харків
2024-09-20T13:07:36Z
Трамваї №1, 12 і 20 тимчасово змінять маршрути
Мій Харків
2024-09-20T13:05:31Z
Без подряпин та розводів: чим відмити лобове скло
GlavRed
2024-09-20T13:28:40Z
Toyota Supra отримає V8 та вирушить на перегони
AutoCentre
2024-09-20T13:09:15Z
Електричний кросовер Hyundai Ioniq 5 готуються перетворити на роботизоване таксі
AutoGeek
2024-09-20T13:01:55Z
Забули нанести маркування: Rivian відкликає електричні позашляховики через вади безпеки
AutoGeek
2024-09-20T12:37:31Z
IVECO розширює лінійку електровантажівок важкого класу
AutoCentre
2024-09-20T12:04:06Z
Символ розкоші: в Україні вперше помітили електричний кросовер Mercedes-Maybach EQS680
AutoGeek
2024-09-20T11:45:51Z
Осінній цінопад – знижки на KG MOBILITY до 126 000 грн!
AutoCentre
2024-09-20T11:36:05Z
Китайський NIO Onvo L60: $21200 за електрокар, батареї — за підпискою від $85/міс
ITC
2024-09-20T10:46:24Z
Нічні перегони NASCAR. Українці готуються до старту
AutoCentre
2024-09-20T10:40:45Z
В Україні вже зібрали понад 44 мільйони тонн нового врожаю
УкраинФорм
2024-09-20T13:25:27Z
На Херсонщині суттєво знизилася врожайність зернових культур
AgroNews
2024-09-20T13:25:27Z
У Мінсоцполітики розповіли, коли стартує пілот програми базової соціальної допомоги
УкраинФорм
2024-09-20T13:07:08Z
Курс валют на 23 вересня: скільки коштуватимуть долар, євро і злотий
TSN
2024-09-20T13:06:09Z
Аналітики: Ethereum готується до великого стрибка вверх
ITC
2024-09-20T13:05:25Z
У Франківську відкрили міжнародний форум, присвячений українським виробникам
УкраинФорм
2024-09-20T13:01:24Z
В Україні вже намолотили 4,9 млн т соняшнику
AgroPortal
2024-09-20T13:00:56Z
Україна зібрала пшениці вчетверо більше за власні потреби – Шмигаль
1News
2024-09-20T13:00:47Z
Третьому енергоблоку Південноукраїнської АЕС - 35 років
Корреспондент
2024-09-20T13:00:38Z
У РФ уперше показали новий іранський дрон Shahed-236: у чому його особливість
Фокус
2024-09-20T13:21:57Z
Стало відомо, коли Android 15 стане доступним для всіх
InternetUA
2024-09-20T13:16:30Z
Нова пошта радикально оновила мобільний додаток: що змінилося
Хвиля
2024-09-20T13:07:00Z
Apple повинна забезпечити підтримку сторонніх годинників та навушників у наступні 6 місяців, — розпорядження ЄС
ITC
2024-09-20T13:05:55Z
Xiaomi показала Redmi Note 14 Pro та Pro+ — реліз смартфонів за кілька днів
ITC
2024-09-20T13:05:49Z
Розробники навмисно зробили Елой «негарною» в грі Horizon Forbidden West, — інсайдер
ITC
2024-09-20T13:05:40Z
У Землі з'явиться новий природний супутник: наскільки це небезпечно та яких наслідків чекати
24tv
2024-09-20T13:03:59Z
Науковці вперше в історії змогли видобути альтернативну енергію з-під землі
InternetUA
2024-09-20T13:01:08Z
Довжина найбільшої чорної діри становить 23 мільйони світлових років
Portaltele
2024-09-20T12:46:45Z