В Україні Друга світова війна забрала чимало життів. Десятиліття по її закінченню в живих лишилося мало свідків та учасників тих жахливих подій. Така ж ситуація і в США. Для збереження пам'яті Національний музей Другої світової війни в Новому Орлеані використав ШІ (штучний інтелект), щоб дозволити відвідувачам вести віртуальні розмови з ветеранами Другої світової війни та тими, хто вижив.
Про це розповідається на сайті музею. Експозиція "Голоси з фронту" стала частиною нової виставки. На виставці представлено 18 людей, які були опитані, їхні відповіді записані та проіндексовані за допомогою ШІ. Відвідувачі можуть підійти до консолі, вибрати, з ким вони хочуть "поговорити", і поставити запитання. Кожне інтерв’ю експозиції включає до 1000 запитань про життя об’єкта та досвід війни.
Система штучного інтелекту розпізнає елементи запитання відвідувача та зіставляє його з найбільш релевантною попередньо записаною відповіддю опитуваного. Це дозволяє відвідувачам вести розмови з діячами Другої світової війни нібито в реальному часі.
Серед тих, хто представлений у "Голосах з фронту":
- лауреат Почесної медалі Гершель Вудро "Вуді" Вільямс, який помер у 2022 році;
- робітниця авіазаводу Грейс (Джанота) Браун;
- пілот бомбардувальника "Кривава Сотня" Джон "Лакі" Лакаду;
- водій 6888-го батальйону Центральної поштової служби Ромей (Джонсон) Девіс тощо.
Метою виставки є збереження розповідей і досвіду ветеранів Другої світової війни та тих, хто вижив, до того, як усі вони помруть. З понад 16 млн американців, які служили, лише близько 119 550 були живі станом на минулий рік. З 18 опитаних і представлених на виставці людей троє померли, не встигнувши побачити себе на екрані.