За вихідні в Україні помітно просів готівковий курс долара. Зранку в понеділок, 1 квітня, доларом у банках торгують по 38,95/39,45 грн (купівля/продаж). Це дешевше на 10 копійок у продажу та на 5 копійок у купівлі, ніж було у п'ятницю. Небанківські обмінники встановили курс долара на рівні 38,73/39,51 грн.
Втім, ціна американської валюти в банках все ще вища, ніж на початку минулого тижня – на 10 коп. у купівлі та на 14 копійок у продажу. Про це свідчать дані профільного порталу.
Національний банк України (НБУ) на 1 квітня розрахував офіційну вартість американської валюти на рівні 39 грн. Це:
- на 22 копійки нижче, ніж у п'ятницю, 29 березня;
- на 9 копійок дорожче, ніж тиждень тому;
- на 34 копійки нижче за історичний рекорд (39,34 грн/дол., було встановлено 27 березня 2024 року).
На чорному ринку, тобто в приватних оголошеннях про купівлю-продаж валюти, курс долара традиційно тримається помітно вище банківського і в купівлі, але нижче у продажу. Так, американську валюту "з рук" 1 квітня пропонують за ціною 39,3/39,4 грн (купівля/продаж), що в середньому на 5 копійок дешевше, ніж у п'ятницю.
У комерційних банках курс долара у продажу коливається у діапазоні 39,3-39,55 грн. Купують долар за 38,7-39,05 грн.
Ці ціни можуть відрізнятися від фактичного курсу в банках. У касах фінустанов можуть виставляти додаткову комісію.
Курс долара в Україні: чого чекати у квітні
У квітні в Україні очікується зміна курсу готівкового долара – у бік здешевлення у купівлі та подорожчання у продажу. За прогнозом начальника департаменту казначейства Глобус Банку Тараса Лєсового, вартість валюти буде в межах 39-40 грн.
Банкір вважає, що щоденні курсові коливання становитимуть до 30-50 коп. у банках та до 50 коп. в обмінниках. Загалом же, зазначив Лєсовий, у квітні будь-які валютні зміни не становитимуть загрози. "Щоденні курсові коливання стануть вже звичним виразником стану "стабільності, що змінюється", – резюмував банкір.
Як повідомляв OBOZ.UA, у Національному банку розглядають можливість прив'язки курсу гривні до євро замість долара. Причина – зростання частки валютних угод, що здійснюються в Україні, саме в євро.
Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!