В Україні починається захисний сезон для риби – є багато заборон для бізнесу та рибалок
З 1 квітня в рибогосподарських водних об’єктах України розпочинається щорічна весняно-літня нерестова заборона на вилов водних біоресурсів. Час початку цієї заборони є індивідуальним для різних регіонів.
“Риболовля у цей період дозволяється лише з берега, за межами нерестовищ, гачковими знаряддями вилову з кількістю гачків не більше двох на рибалку або спінінгом з однією штучною приманкою”, – повідомляє Держагентство з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм. Також використовувати транспортні засоби і моторні судна заборонено. Припиняється до скасовування промислове рибальство та підводне полювання.
Коли починається заборона у різних регіонах України?
Заборона змінюється залежно від регіону та від видів водних ресурсів:
- Чернігівська область – з 1 квітня по 9 червня;
- в Полтавській області – на Кременчуцькому і Кам’янському водосховищі з 8 квітня по 16 червня, у річках – з 1 квітня по 20 травня, а в придаткових водоймах річок з 1 квітня по 30 червня;
- В Києві – на Київському водосховищі – з 8 квітня;
- в Закарпатській області – на водосховищах – з 25 березня по 4 червня, в корінних водах річок – з 25 березня по 15 травня, в придаткових водоймах річок – з 25 березня по 25 червня.
За недотримання вимог рибалки та підприємці можуть отримати чималий штраф, а за певні види обсягів незаконного вилову та за інших обставин – кримінальну відповідальність.
Раніше, набрали чинності зміни до правил любительського рибальства. Відповідні зміни внесені наказом Мінагрополітики. У оновлених правилах є численні зміни, які важливі для тих, хто полюбляє рибальство. Правила любительського рибальства, як тепер офіційно називають документ, вперше повністю забороняє використання для вилову водних біоресурсів ручних драг та інші обмеження.