Медики Гарвардського університету надали ефективні поради щодо методів діагностики та лікування болі у плечі.
Встановіть причину пошкодження
Біль у плечовому суглобі може бути надокучливим: гострим, ниючим, сильним або з відчуттям мурашок, поколювання, оніміння та навіть печіння.
Часто біль в плечі вночі заважає спати, а вдень перешкоджає виконанню звичайної роботи, але це можна виправити.
Перший крок – це візит до сімейного лікаря. Однак, якщо є підозра на серйозну травму, як-от перелом кістки або розрив сухожилля, перш за все потрібно звернутися до центру невідкладної медичної допомоги.
Діагностика і лікування болю у плечі
Саме фахівець зможе встановити причину болю. Найпоширеніші – це втома та перенапруження м’язів, запальні процеси в нервових корінцях, запалення в суглобах, грижі, що ущемляють нервові закінчення, зміщення хребців (фасеточні блоки), артроз, а також хвороби внутрішніх органів.
Крім того біль може виникнути через малорухливий спосіб життя, сидячу роботу та неправильну поставу, що може призвести до міжхребцевої грижі та остеохондрозу.
Після обстеження і діагностики лікар призначить відповідну терапію: медикаментозні препарати, режим навантаження, масаж та інші методи відновлення функцій плечового суглоба.
Незначний біль у плечі, пов’язаний з перенапруженням м’язів або невеликою травмою, часто можна легко усунути самостійно за допомогою гімнастики.
Джерело: Гарвардська медична школа