MY.UAНовини
Не уявляла себе в Росії і втекла. Як школярка з Херсонщини знайшла нову маму у Києві
Не уявляла себе в Росії і втекла. Як школярка з Херсонщини знайшла нову маму у Києві

Не уявляла себе в Росії і втекла. Як школярка з Херсонщини знайшла нову маму у Києві

Процедура оформленням опікунства виявилася простою, не завадила навіть відсутність власного житла і штампу в паспорті.

Якби не повномасштабне російське вторгнення, дитяча письменниця і комунікаційниця Ольга Тимченко з Києва та школярка Валерія Сидорова з Нової Каховки на Херсонщині могли б ніколи не зустрітися. Але їхні долі фактично об'єднав фонд "Голоси дітей": перша долучилась до його команди через бажання бути корисною в непрості для країни часи, друга отримувала тут допомогу, коли вирвалася з окупації. Завдяки збігу обставин тепер ці двоє — родина. "Телеграф" дізнався про історію її створення.

Допомогти там, де можеш дотягтися

На момент початку великої війни Ольга жила в невеличкому селі на Кіровоградщині, де займалась творчістю, облаштовувала будинок, вирощувала квіти, а до того кілька років співпрацювала з неурядовою міжнародною організацією Transparency International, що бореться з корупцією. Як і більшість українців, коли росіяни напали на країну, намагалась підтримувати військо.

"Від 24-го лютого я відчула, мабуть, як і більшість українців бажання допомогти один одному, державі, допомогти там, де можеш дотягтися. Спершу волонтерила — робила маскувальні сітки, "коктейлі Молотова", потім організовувала збори на аптечки, машини, підтримку бійців, які отримали поранення, — згадує Ольга. — Згодом вирішила, що можу бути корисною і своїм професійним досвідом й на початку 2023-го року долучилась до фонду "Голоси дітей", в якому займалась побудовою комунікаційної стратегії.

В команді "Голоси дітей" Ольга (на фото зліва) відповідає за побудову комінукаційної стратегії.

Такий вибір зробила, бо по-перше, люблю допомагати іншим, по-друге, побачила в команді людей близьких мені за духом, зрозуміла — вони ті, хто будуть Україну відновлювати. Крім того, мені дуже подобалась взаємодія з дітьми, бо я проводили з ними зустрічі, майстер-класи з малювання, презентуючи свої книжки "Таємниця Підкарпаття" і "Загадка "Гімалаїв" — це дві частини трилогії про пригоди підлітків Майї та Сергійка. Власне, коли я йшла в "Голоси дітей", цей досвід підкріпив моє бажання працювати саме заради дітей.

І я ще до цієї роботи багато думала про психологічні наслідки Другої світової війни, які кожен з нас може на собі відчути. Коли вона тривала, наші бабусі і дідусі були маленькими, і вони отримали складний досвід, бо роз'єднувались родини, на їхніх очах відбувались руйнування та смерті. Тож і своїх дітей — наших батьків вони виховували досить специфічно, а ті своєю чергою передали і нашому поколінню відгомін воєнних травм. Я суджу по собі, бо коли почала розкопувати свої проблеми з психоаналітиком, зрозуміла, що вони тягнуться ще від досвіду моєї бабусі, і я розуміла, що і сучасна війна матиме вплив у майбутньому. І я хотіла хоч якось посприяти зменшенню цих наслідків".

З початком повномасштабної війни Ольга активно волонтерила і досі допомагає військовим.

Ольга наголошує: за півтора року роботи перед нею пройшли сотні дітей і дорослих, які постраждали через війну. І кожний випадок попри спільні риси був унікальним і вимагав дуже обережного підходу.

"У нас є програма Camp+, яку реалізують в Карпатах. На 21 день туди приїжджають діти з мамами, які втратили чоловіка і батька, або він перебуває в полоні, або родина жила в окупації і змогла вибратися з неї, — каже Ольга. — І на початку ці жінки були… аж сірого кольору, змучені, неговіркі, але робота з психологами, екскурсії, арт-терапія, гірське повітря роблять дива. Їдуть вони від нас іншими. Плюс в осередках щомісяця проходять психологічну реабілітацію тисяча дітей. І там кожний випадок теж складний. Наприклад, у нас є Олежка Афанасьєв, що 40 днів прожив в оточеному росіянами Маріуполі під бомбардуваннями, на його очах гинули люди.

Ользі подобалась взаємодія з дітьми, з якими вона зустрічалась на презентаціях власних книг.

Я розуміла, скільки війна вже покалічила дитячих доль і подумала, що можу дати одній з них родину. До "повномасштабки" таких думок не було, мені подобалось життя, яким я жила, я багато мандрувала, робила кар'єру, малювала, писала книжки. Але з її початком я подумала, що можу усиновити/удочерити або стати опікуном для хлопця або дівчини, що залишились самі. У мене не було якихось преференцій щодо статі чи віку, я була впевнена, що цю дитину Всесвіт чи доля мені самі приведуть.

Було важливо цей момент не упустити, тому я чекала і знала, що все станеться, коли прийде час. Так і сталося минулої осені, коли я зустріла Леру, й одразу відчула, що це та людина, яка потребує моєї допомоги, з якою ми дуже схожі, в нас дуже гарний контакт. І тому все відбувалось якось дуже легко".

Життя в окупації

Повномасштабну війну Валерія Сидорова зустріла в рідній Новій Каховці, де жила разом з бабусею, без батьків дівчина лишилась, коли їй було 13. Місто в перший же день заполонили ворожі війська.

"До 24 лютого 2024 року я була звичайною ученицею 10-го класу, готувалася до іспитів, займалася танцями та повітряною гімнастикою, брала участь у різних заходах. У мене все життя було попереду, і все мало бути так, як я хотіла, ділиться своїми спогадами Лера. — Та той день, як і для інших, все змінив. Вже зранку на вулицях мого міста з'явилися танки та інша техніка з "Z", люди у камуфляжі зі зброєю. Це було настільки несподівано, що ми спершу не зрозуміли, що відбулося. Потім почалися обстріли, і необхідно було ховатися, було страшно".

Попри це мешканці Нової Каховки певний час виходили на акції протесту проти окупантів, сподіваючись, що вони підуть геть так само швидко, як і з'явилися. Але згодом, як і в інших тимчасово захоплених містах Херсонщини, росіяни придушили спротив і почались окупаційні будні. Але в жовтні 2022 року ситуація змінилась — дітей з Нової Каховки добровільно-примусово вивезли до Криму.

Мешканці Нової Каховки чинили опір окупантам, але згодом ті придушили спротив.

"Росіяни попередили, що будуть проводити "евакуацію" дітей, нібито дбаючи про їх безпеку, бо тоді в Новій Каховці було гучно (в цей період як раз тривала операція зі звільнення Херсонщини. — Авт.), — каже Ольга. — Пригнали в центр 12 автобусів з літерами "Z", завантажили в них дітей, в кожен посадили по озброєному "орку" і так доставили на півострів. Обіцяли, що все це триватиме два тижні, але вийшло, що затягнулось на місяці".

"В таборі я відчувала, що моя свобода стискається, я опинилася наче у клітці, додає подробиць Лера. — Ми не могли вийти за територію, не отримували нормальної медичної допомоги. Харчування було дуже поганим, нас навіть примудрились нагодувати зіпсованим м’ясом, яким діти отруїлися. Нас постійно "обробляли", проводили пропагандистські зустрічі, розповідали, що захоплені території завжди були російськими, закликали вступати до Юнармії. А ще агітатори обіцяли безкоштовні квартиру та навчання, якщо ми поїдемо до Росії. Але я не могла себе навіть уявити себе в країні, яка прийшла до мене додому, вбиває українців і забирає мою свободу. Тому я почала думати над планом втечі".

Танці були одним з захоплень Лери (в центрі) до війни, дівчина часто виступала зі своїм колективом.

Врешті решт дівчину, як тільки вона змогла дати знати про себе, забрала бабуся. Ще кілька місяців разом вони прожили у Генічеську, де на той момент було безпечніше.

"Лера ходила до місцевої школи, але розуміла, що не може жити в окупації, в тих обмеженнях і брехні, що там панували, бо вона дуже проукраїнська і волелюбна. Тому дівчина готувалась виїхати на підконтрольну Україні територію і дистанційно вступила до медичного коледжу в Одесі. Це давало їй право на гуртожиток, тож хоча в неї не було нікого з рідних, навіть знайомих дорослих, але було навчання і житло. І в серпні 2023 року вона наважилась сама пройти через пропускний пункт на Сумщині".

Запах свободи

"Перехід, звісно, був нервовим, зізнається Лера. — Я не знала, що мене очікує, адже росіяни можуть зробити все, що захочуть. Хоча я підготувала чітку історію про те, що їду по тітку в Європу транзитом через Україну, щоб привезти її в Росію, все одно було лячно. Мені пощастило, що вони мене пропустили. Я довго йшла полем до українського кордону і коли побачила "піксель", розплакалася. Я була щаслива. Тут навіть повітря пахло інакше. Пахло свободою".

У таборі в Криму дітям промивал мізки і долучали до різних пропагандистських акцій.

Вже на нашій стороні дівчину одразу передали соціальним службам, які доправили її до Києва і допомогли влаштуватися на початковому етапі: оформили державну опіку, посприяли переведенню в аналогічний навчальний заклад у столиці, де також її чекало місце в гуртожитку.

"З усіма дітьми, що повертаються після депортації чи окупації, працюють в Офісі омбудсмена . Також їх з першого дня супроводжують психологи фонду "Голоси дітей", ходять разом з ними на допити, бо, на жаль, вони мають пройти через цю процедуру, допомагають стабілізуватися та зменшити травматичні наслідки від пережитого, — пояснює Ольга. — Лерою займалась дуже фахова психологиня Наталія Сосновенко і вона нею була захоплена, я чула від неї, яка це талановита і хороша дівчина. Вперше з Лерою ми спілкувались в зумі, обговорювали її історію, і вже тоді задумалась: можливо, це і є та дитина, якій я маю допомогти. Рішення в мене визрівало кілька тижнів, в якийсь момент я спитала у Наталки, чи може воно бути адекватним, і отримала підтримку з її боку.

Лера свідомо обрала для себе життя в Україні і доклала зусиль, щоб вирватися з окупації.

Вже після цього я запросила Леру в офіс фонду, бо хотіла з нашим відеопродакшном зняти про неї анімовану історію. Провела їй екскурсію і ми присіли в нашому "куточку розвантаження" — затишному місці на балконі. Я не планувала, якщо чесно, ставити питання на першій нашій зустрічі, але зробила це одразу, сказавши: "Хочеш, я зроблю над тобою опіку?" Лера на мене подивилась і відповіла: "Так!" І розплакалась. Це був дуже трепетний момент, ми відчули, що з цього може вийти, дійсно, щось хороше".

Знову відчути себе дитиною

Далі Ольга й Лера зустрічались, спілкувались і дізнавались більше одна про одну, паралельно Ольга займалася оформленням опікунства і каже, що вся процедура доволі проста.

"Тільки-но я отримала на руки документ, що є офіційним піклувальником, запропонувала Лері переїхати до мене, — розповідає про подальший розвиток подій Ольга. — На той момент я винаймала невелику квартиру і зрозуміла, що нам потрібне більше житло, щоб у кожного був власний простір і спільна територія. І нам пощастило, ми швидко знайшли потрібний варіант і вже все облаштували, я розставила свої квіти, коти мої знайшли собі місце. Лера у своїй кімнаті вчить уроки, я в своїй — працюю, коли не в офісі, а ввечері ми дивимось фільми, готуємо разом їсти, ходимо гуляти, відвідуємо різні культурні заходи. Я вважаю, що потрібно показати дитині альтернативу, скільки всього цікавого відбувається навколо, а вона вже обере те, що їй до душі".

Попри побоювання, що спільний побут може винести на поверхню якісь непорозуміння, Ольга зазначає, що в стосунках з Лерою поки все відбувається рівно. Вони домовляються про обов'язки, поважають кордони одна одної і не форсують розвиток подій.

Відразу після оформлення формальностей щодо піклування Ольга і Лера почали жити разом.

"Нам дуже затишно і добре разом, зізнається Ольга. — Я навіть не очікувала цього, готувалась, що будуть якісь складнощі, бо звикла жити одна. Та вже бачу, що стала відповідальнішою, бо раніше не готувала для себе, а тепер дбаю, щоб Лера добре харчувалась. Коли обстріли, ми спускаємось в укриття, хоча я сама цього не робила".

"Від першою зустрічі з Олею я відчула, що це моя людина і довірилася їй, — каже своєю чергою Лера. — З часом наші стосунки міцнішають. Мені дуже подобається проводити час з нею разом. Я нарешті розслабилася і почуваюся захищеною. Хочу провести літо як звичайна дитина, купатися, засмагати. Завдяки тому, що тепер у мене є Оля — я можу собі це дозволити, адже відчуваю підтримку і не маю хвилюватися про те, щоб заробити гроші або вирішувати дорослі проблеми".

"Лера рано стала дорослою через втрату батьків. А тепер у неї поруч "опорний" дорослий, вона знає, що у неї є, до кого звернутися, в кого отримати підтримку. І це дуже підтримує на життєвому старті, продовжує Ольга. — Бо по факту Леру вже нема потреби виховувати, вона — сформована особистість, але їй потрібен гарний приклад перед очима. Приклад вільної незалежної жінки та хороших родинних стосунків (а у мене прекрасні батьки, молодший брат зі своєю сім’єю), позитивного ставлення до життя".

Ольга додає, що Лера зараз зайнята навчанням, бо мріє стати лікарем. Також її підтримкою є хлопець Макс, з яким вони знайомі з п'яти років. Він також сирота, з початком війни виїхав з сестрою до Ірландії, але щойно Лера повернулась в Україну з окупації, приїхав до Києва, вступив у технікум і підтримує кохану людину в її житті на новому місці.

Лера тепер в оточенні близьких людей - хлопця Макса і Ольги, що стала для нею родиною.

"Вони такі класні разом, тримають один одного і можна сказати, що по суті в мене зараз двоє "малих", бо він в нас часто буває, — зазначає Ольга. — І зараз я зосереджена на тому, щоб максимально дати їм підтримку, бо Лері влітку буде 18 і як далі будуть складатися наші стосунки, залежатиме від нас обох. Мене радує, що після мого поста на Facebook, в якому я розповіла, що стала "мамою", мені написали 30-40 людей, знайомих і незнайомих, і продовжують писати й досі. І свій досвід узагальнила, розпитала у колег, чого сама не знаю про прийняття дітей в родини, зібрала корисні посилання і поділилась ними ще в одному дописі.

До речі, з'ясувалось, що багато хто не знає, якщо ти не перебуваєш у шлюбі і нема житла у власності, це не є перешкодою для того, щоб стати опікуном. Мене радує, що люди хочуть допомагати дітям, і якщо мій приклад посприяє тому, що ще хоч кілька доль покращиться, це взагалі буде неймовірно!"

Як повідомляв "Телеграф", під час війни родиною для дітей, що не мають батьків, стають у відомі українці. Зокрема, співачка Наталія Могилевська удочерила двох дівчат, що лишились сиротами, також усиновила хлопчика-сироту родинателеведучого Тимура Мірошниченка.

Матеріал опублікований українською мовою — читати мовою оригіналу
Теги за темою
войнаКрым
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
В новом правительстве Германии вспыхнул первый скандал - СМИ
Корреспондент
2025-05-16T12:21:28Z
Россия озвучила условия перед переговорами в Стамбуле: чего Кремль требует от Украины
UAToday
2025-05-13T15:45:36Z
В Мексике в прямом эфире убили кандидатку в мэры
Корреспондент
2025-05-13T04:18:18Z
Победительница "Битвы экстрасенсов" назвала дату масштабной атаки РФ на Украину
TSN
2025-05-11T13:34:57Z
Трамп уверен: Путин устал от войны, а мирное соглашение возможно только при его участии
Европейская правда
2025-05-17T05:58:32Z
Венгерское правительство просило у США компромат на оппозицию - СМИ
Корреспондент
2025-05-17T05:00:11Z
Зеленский: оружие уже на складах, России не поможет даже 30 дней перемирия
UAToday
2025-05-13T18:27:09Z
В США готовятся к переговорам о сокращении американского контингента в Европе
Европейская правда
2025-05-16T20:27:46Z
Трамп напомнил, что "ненавидит" Тейлор Свифт и сказал, что она "не горячая"
Корреспондент
2025-05-16T20:54:33Z
Яна Глущенко с мужем и сыном показала свой роскошный особняк за 200 тыс. долларов: вид изнутри
TSN
2025-05-16T19:19:10Z
Необратимые изменения: врач рассказал о диагнозе известной российской певицы, заставившей ее уйти со сцены
Comments UA
2025-05-11T20:57:50Z
"Мисс Украина 2023" оконфузилась заявлением о селе
Comments UA
2025-05-05T15:48:59Z
Степан Казанин резко высказался об исчезновении Елены Кравец из "Квартал 95": "Мы ее научили..."
Знай
2025-05-10T09:51:08Z
Известная украинская певица пережила три выкидыша и удивила решением проблемы: "Жила с монахами"
TSN
2025-05-16T19:19:30Z
Сашко Положинский выпустил новый альбом, посвящённый побратимам
Корреспондент
2025-05-16T15:33:41Z
"Это слезы...": жена Виктора Павлика внезапно заговорила о втором ребенке
Знай
2025-05-04T16:51:38Z
София Ротару продала элитную недвижимость в Москве: насколько продешевила певица
Знай
2025-05-04T04:51:29Z
Святославу Вакарчуку - 50: ТСН.ua публикует эксклюзивные фото лидера "Океана Эльзы"
TSN
2025-05-14T05:18:43Z
Украинки не планируют возвращаться домой после войны: результаты опроса
Comments UA
2025-05-07T22:27:31Z
В ТЦК назвали главную проблему с мобилизацией мужчин старше 55 лет
UAToday
2025-05-14T16:27:28Z
Силы беспилотных систем уничтожили дроны россиян
Корреспондент
2025-05-14T20:54:30Z
Под заснеженной горой может скрываться вход в "мир пришельцев": документы ЦРУ
Фокус
2025-05-11T16:51:58Z
Дания готовит 26-й пакет военной помощи для ВСУ
Корреспондент
2025-05-16T20:15:02Z
В Украине начнут запускать 5G: какой город станет первым
UAToday
2025-05-16T20:03:43Z
Пенсионерам выплатят специальные надбавки: какие суммы обещают
Знай
2025-05-03T15:30:37Z
Жители российского города дрались за кашу возле «поезда победы»
Корреспондент
2025-05-03T17:18:22Z
Зеленский отреагировал на идею Папы Льва XIV
Корреспондент
2025-05-14T21:24:03Z
Как определить, что авокадо точно спелое: простые уловки
TSN
2025-05-15T14:34:08Z
7 важных открытий о том, как алкоголь влияет на наше тело
UAToday
2025-05-06T17:28:03Z
Завтрак для женщин: что должно быть в рационе каждой
Gazeta UA
2025-05-09T21:39:52Z
В Украине стремительно растет заболеваемость корью: уже зафиксированы смертельные случаи
TSN
2025-05-15T14:34:56Z
Как спасти крыжовник от мучнистой росы: полезные советы, которые реально работают
TSN
2025-05-16T19:21:06Z
Гепатит А атакует столицу: что известно о заболевании среди киевлян
TSN
2025-05-16T19:18:14Z
Что лучше для здоровья — горчица или кетчуп: врач дала окончательный ответ
UAToday
2025-05-04T12:03:37Z
Какие 2 продукта нужно обязательно есть, чтобы улучшить память и защитить мозг от старения
UAToday
2025-05-13T09:03:06Z
Ученые открыли редкую мутацию, которая позволяет высыпаться всего за 4 часа
Факти ICTV
2025-05-11T09:30:52Z
На Франковщине чиновник торговал закрытыми данными ГПСУ
Корреспондент
2025-05-16T11:57:53Z
В Ивано-Франковске и Луцке прогремели взрывы
Корреспондент
2025-05-15T03:39:51Z
Учительница физики из Прикарпатья получила десять лет заключения за распространение наркотиков
Апостроф
2025-05-07T15:33:41Z
На Киевщине задержали мужчину за изнасилование 15-летней девушки
Корреспондент
2025-05-13T12:06:52Z
Удар по автобусу на Сумщине: появились подробности
Корреспондент
2025-05-17T06:15:52Z
Ножевое нападение в центре Киева: иностранцы обокрали гражданина Турции
TSN
2025-05-16T19:20:17Z
Над Москвой гремят взрывы
Корреспондент
2025-05-07T09:07:24Z
В Одессе произошёл взрыв во дворе частного дома
Корреспондент
2025-05-13T16:12:12Z
В ОВА показали последствия атаки дронов на Полтавщине
Корреспондент
2025-05-15T06:21:56Z
Остаемся без еды: Украину накроет опасная жара и засуха уже летом, что обещает прогноз погоды
Знай
2025-05-11T04:30:41Z
Медсестра одним выстрелом из гранатомета уничтожила группу оккупантов
Comments UA
2025-05-12T13:52:51Z
Генштаб обновил данные о потерях РФ в войне
Корреспондент
2025-05-13T05:06:12Z
Синоптики дали прогноз погоды на сегодня 13 мая в Украине
UAToday
2025-05-13T04:30:17Z
Генштаб обновил данные о количестве уничтоженных россиян
Корреспондент
2025-05-17T05:33:55Z
РФ нанесла удар по рейсовому автобусу на Сумщине
Корреспондент
2025-05-17T04:39:55Z
В России жалуются на массированную атаку БПЛА
Корреспондент
2025-05-06T06:39:54Z
Новое наступление ВСУ? Бои в Курской области
Корреспондент
2025-05-05T19:10:27Z
В Киеве прохладно и сыро: синоптики обновили прогноз на субботу
Gazeta UA
2025-05-10T03:24:36Z
Пенсии заморожены, но не навсегда: власти назвали условия для повышения
Знай
2025-05-03T14:30:07Z
Moody's снизило кредитный рейтинг США
Корреспондент
2025-05-16T23:51:08Z
Кабмин ускорил установку мобильных вышек
UAToday
2025-05-16T20:03:46Z
Бронирование от мобилизации на предприятиях: будут ли изменения
UAToday
2025-05-16T20:03:27Z
Цена на электроэнергию в Украине на самом высоком уровне в Европе - эксперт
Корреспондент
2025-05-16T20:03:17Z
В Великобритании запустят авиарейсы на водородно-электрической тяге
Корреспондент
2025-05-16T18:12:19Z
Доля населения в потреблении электроэнергии в Украине превысила 36%
Корреспондент
2025-05-16T18:00:04Z
В компании IDS сделали заявление о потерях из-за санкционного режима
Корреспондент
2025-05-16T17:36:13Z
До АРМА передали активы одесского агротерминала Коломойского
Корреспондент
2025-05-16T15:51:33Z
Водителям объяснили, чем грозит авто добавление спирта в бензин
Хвиля
2025-05-04T09:15:41Z
На складе Tesla накоплено более 10 тысяч непроданных пикапов Cybertruck
Корреспондент
2025-05-07T17:39:20Z
Продажи электромобилей Xiaomi падают на фоне кризиса доверия к компании
Корреспондент
2025-05-16T16:30:22Z
Waymo отзывает почти все свои роботакси из-за столкновений с препятствиями
Корреспондент
2025-05-15T18:30:16Z
Toyota представила электрический bZ4X Touring
Корреспондент
2025-05-15T16:51:36Z
По 5 тысяч за машину: почему автогражданка в Украине так сильно подорожала в 2025 году
VGorode
2025-05-15T09:57:26Z
В Украине вырос спрос на гибридные автомобили
Корреспондент
2025-05-15T09:33:10Z
Надежные и комфортные: названы 10 лучших автомобилей с пробегом за свои деньги
UAToday
2025-05-15T08:03:42Z
Хакеры превратили Nissan LEAF в дистанционно управляемую машину
Корреспондент
2025-05-14T19:18:55Z
На грядке пожелтел весь укроп — в чем причина и как спасти зелень
TSN
2025-05-15T14:34:10Z
"Згідний" или "згодний": языковед разъяснил употребление схожих слов
TSN
2025-05-12T17:19:12Z
Лунный календарь на каждый день: рекомендации и предостережения на 17 мая
TSN
2025-05-16T19:20:46Z
Названы три вещи, которые обрекают на одиночество и не дают обрести настоящую любовь
TSN
2025-05-16T19:19:59Z
Как стирать футболку, чтобы она не растянулась и не потеряла форму: основные секреты
TSN
2025-05-16T19:19:02Z
Тест по картинке: что расскажет о вас ваш любимый фрукт
TSN
2025-05-16T19:18:17Z
Гороскоп для знаков зодиака на выходные 17-18 мая 2025 года
Корреспондент
2025-05-16T09:12:07Z
Две ложки этого средства во время стирки — вещи будут, будто новые: пятна сойдут, как и не было
TSN
2025-05-15T16:45:02Z
Гонконгский миллиардер Джозеф Лау выставил редкие вина на аукцион
Корреспондент
2025-05-15T15:54:22Z
Совладелец МЮ лишился почти трети своего состояния
Корреспондент
2025-05-16T20:36:12Z
Анчелотти хочет вернуть звезду мирового футбола в сборную Бразилии
Корреспондент
2025-05-13T14:39:38Z
Осимхен выбрал для себя приоритетный клуб для дальнейшей карьеры
Корреспондент
2025-05-12T17:18:15Z
Было обидно: Ярмоленко поделился воспоминаниями о Лиге наций без него
Корреспондент
2025-05-13T13:48:17Z
Капитан Ромы Пеллегрини успешно перенес операцию и выбыл до конца сезона
Корреспондент
2025-05-17T06:27:22Z
В плей-офф НБА Нью-Йорк разгромил Бостон и выиграл серию
Корреспондент
2025-05-17T05:06:40Z
Шикарный пас Джеймса помог Челси минимально переиграть МЮ
Корреспондент
2025-05-17T04:27:50Z
Имя Олега Верняева снова появилось в заявке сборной Украины на Евро-2025
Корреспондент
2025-05-17T04:09:27Z
В финале волейбольной ЛЧ выступит итальянская Перуджа с украинцем в составе
Корреспондент
2025-05-16T21:48:27Z
Apple готовит технологию управления iPhone с помощью мозга - СМИ
UAToday
2025-05-15T13:03:54Z
Microsoft объяснила подорожание новых игр для Xbox Series X|S
GameMag
2025-05-04T17:16:09Z
Ученые раскрыли секрет рыжих кошек, который не давал покоя десятилетиями
TSN
2025-05-16T19:19:42Z
В Ираке обнаружили рельеф с изображением последнего ассирийского царя
Корреспондент
2025-05-16T17:21:23Z
В Китае представили цифрового военачальника на основе ИИ DeepSeek
Корреспондент
2025-05-16T16:36:46Z
Киберспорт по популярности догоняет топовые футбольные дерби: инсайты дискуссионной панели GGBET UA на SBC Summit Ukraine
Корреспондент
2025-05-16T15:39:33Z
Какие магнитные бури ожидаются 16 мая и как с ними справиться
UAToday
2025-05-16T10:03:52Z
В Африке обнаружили вид геккона, который считался исчезнувшим более 30 лет
Корреспондент
2025-05-15T17:03:24Z
Сам выбирает цели: Турция представила обновленный Bayraktar TB2 с ИИ
Корреспондент
2025-05-15T15:54:18Z