Про це повідомив під час огляду школи міський голова Ігор Терехов, передає кореспондент Укрінформу.
"Школа розрахована на 450 учнів в одну зміну. Тобто тут матимемо можливість навчати 900 учнів. Почнемо приблизно з 300-350, бо треба, щоб і вчителі звикли, і діти. Школа спроєктована та збудована відповідно до всіх ДБНів, які застосовуються під час війни. Відкриємося, коли отримаємо всі дозволи”, - сказав мер.
Очікується, що вже за тиждень заняття почнуться.
Об’єкт має системи вентиляції та рекуперації повітря, два входи-виходи. У підземній будівлі - 20 учбових приміщень, медичний пункт, мініїдальня, туалетні кімнати. В заклад привозитимуть готові обіди для дітей, на місці робитимуть лише чай, розповіли працівники.
Класи вже сформовані, у кожному - не більше 20 учнів. Найбільше дітей молодшого шкільного віку, зауважують керівники навчальних закладів району.
“Більше половини школярів Індустріального району перебувають у місті. Багато родин із дітьми повернулися до міста. Вже є потреба, великий запит на офлайн. І 90% педагогів нашого району перебувають у Харкові”, - зазначає директор ліцею №157 Ольга Винник.
За її словами, навчання дітей відбуватиметься у дві зміни та через день, тобто чергуватиметься офлайн та онлайн, аби охопити більше дітей змішаною формою.
“Відповідно до санітарного регламенту, молодші школярі матимуть по 3 уроки, старші - по 4 уроки. Навчання офлайн - через день, а деякі предмети будуть лише дистанційно”, - розповідає директор.
Вартість будівництва підземної школи, за інформацією Ігоря Терехова, склала 58,8 млн грн.
“Це дуже хороша ціна. Джерело фінансування - виключно міський бюджет”, - сказав міський голова.
Обладнання для школи взяли з навчальних закладів, оскільки в них воно зараз не використовується.
Для інших подібних об’єктів готове придбати обладнання агентство USAID.
Як уже раніше говорив очільник міста, такі підземні школи хочуть збудувати в усіх 9 районах. До 1 вересня планують здати ще три об'єкти.
“Розглядаємо Новобаварський, Холодногірський, Шевченківський райони Харкова”, - сказав Терехов.
Як повідомлялося, у Харкові абсолютна більшість школярів через російську військову агресію навчаються дистанційно. У метрополітені облаштували класи на 5 станціях.