MY.UAНовини
США попереджали Росію про можливий теракт у “Крокусі”
США попереджали Росію про можливий теракт у “Крокусі”

США попереджали Росію про можливий теракт у “Крокусі”

Американське урядове повідомлення російським чиновникам, як стверджують американські офіційні особи, вказує на те, що концертний майданчик “Крокус Сіті Холл” у Москві міг бути метою терористичної атаки. Це повідомлення було передане більш ніж за два тижні до трагічної події, коли терористи здійснили напад на передмісті Москви.

Попередження від США відзначалося високим ступенем конкретності, що свідчить про серйозність загрози, яку відчували американські чиновники. Вони стверджують, що “Ісламська держава” була зацікавлена в проведенні атаки, яка, на їхню думку, загрожувала значній кількості мирних громадян.

Ця інформація протирічить заявам російських влад про те, що попередження від США були занадто загальними, щоб бути корисними для запобігання нападу. Названня “Крокус Сіті Холл” як потенційної мети атаки викликає питання щодо недостатньої реакції російської влади на загрози безпеці.

Терористична атака, що сталася, коли бойовики напали на “Крокус Сіті Холл”, призвела до смерті понад 140 осіб і зруйнувала будівлю. Група, відома як “Ісламська держава-Хорасан” або “ІДІЛ-К”, взяла на себе відповідальність за цей теракт, що став найсмертоноснішим за останні 20 років в Росії.

Утім, російський президент Володимир Путін спробував звинуватити Україну, відкидаючи попередження від США як “відвертий шантаж” та “спробу залякати і дестабілізувати” російське суспільство.

Американські офіційні особи, які розмовляли під умовою анонімності, підтвердили передачу інформації Вашингтоном Москві, проте представник Ради національної безпеки відмовився коментувати цю історію. Раніше відомо було лише про загальне попередження про теракт у Москві, але не про конкретну мету, якою був “Крокус Сіті Холл”.

Представник Кремля у відповідь на запитання The Washington Post не дав конкретної відповіді щодо попередження щодо Крокус Сіті Холу. Проте, голова Служби зовнішньої розвідки Росії, Сергій Наришкін, у вівторок заявив журналістам у Москві, що інформація, яку надали Сполучені Штати, була “занадто загальною і не дозволила повністю встановити тих, хто скоїв цей жахливий злочин”.

Наришкін додав, що Росія “вжила відповідних заходів для запобігання” нападу відповідно до інформації американської розвідки. Проте відеозапис з місця події показав, що бойовики не зазнали значного опору. За повідомленнями російських ЗМІ, спеціалізовані підрозділи поліції прибули лише через годину після початку стрілянини, а потім чекали більше 30 хвилин, перш ніж увійти в будівлю, а нападники встигли втекти.

Хоча Сполучені Штати регулярно діляться інформацією про можливі терористичні загрози з іншими країнами в рамках політики “обов’язку попереджати”, вказувати на конкретні цілі противника вважається незвичайним, кажуть чиновники і експерти. Це може викликати ризик розкриття джерел інформації або таємної розвідувальної діяльності.

Проте інформація, яка вказувала на можливий напад на концертний зал, також стверджувала про потенційну небезпеку для американців у Росії. Посольство США публічно оголосило 7 березня, що “відстежує повідомлення про те, що екстремісти планують здійснити напади на місця масових зібрань у Москві, включаючи концерти”, і радило громадянам США “уникати великих зібрань протягом наступних 48 годин”.

За словами осіб, знайомих з ситуацією, Сполучені Штати передали інформацію Росії за день до цього публічного попередження. Наришкін повідомив, що “американські спецслужби” передали цю інформацію ФСБ, російській службі державної безпеки.

Згідно з політикою попередження, Сполучені Штати недавно також обмінялися інформацією про терористичні загрози з іншими країнами, зокрема з Іраном. У січні американські чиновники попередили, що Ісламська держава має намір здійснити напади в цій країні. Розвіддані були настільки конкретними, що допомогли іранській владі запобігти двом вибухам терористів-смертників у місті Керман, де загинули щонайменше 95 людей. Ісламська держава вважає шиїтське мусульманське населення Ірану віровідступниками та напала на натовп скорботних, які вшановували четверту річницю смерті генерал-майора Касема Сулеймані.

Про попередження США Ірану першою повідомила газета The Wall Street Journal.

Незважаючи на відсутність ефективної системи безпеки в “Крокус Сіті Холі”, є ознаки того, що російський уряд спочатку серйозно ставився до попередження Вашингтона. За словами одного з американських чиновників, інформація містила дані про плани Ісламської держави атакувати синагогу. Наступного дня після отримання цієї інформації, ФСБ оголосила, що запобігла нападу на синагогу в Москві.

15-річний Іслам Халілов, який працював у гардеробі концертного залу у ніч нападу, розповів, що персонал “Крокус Сіті Холу” був попереджений про можливу терористичну атаку незабаром після публічного попередження 7 березня. За його словами, були введені додаткові заходи безпеки, включаючи тренованих собак.

Чому безпека не була підсиленою та підтриманою після першого попередження, залишається нез’ясованим. Деякі американські чиновники припускають, що російські спецслужби можливо вважали, що американська інформація була неточною, оскільки протягом днів після 7 березня не було жодної атаки.

Путін відхрестився від терористичних попереджень, які надійшли, на його думку, від “низьких офіційних західних структур” під час зустрічі з вищим керівництвом ФСБ 19 березня. “Ви про них добре знаєте, тому я не буду зараз вдаватися в подробиці”, – сказав Путін, згідно з офіційною стенограмою Кремля.

Путін висловив переконання, що найважливіша робота ФСБ проводилася в Україні в рамках того, що він евфемістично назвав “спеціальною військовою операцією Росії”. Він порівняв українські сили до терористів і висловив думку, що вони становлять пряму загрозу для Росії. “Неонацистський київський режим також перейшов до терористичної тактики”, – сказав Путін, включаючи “спроби вербування виконавців диверсійних і терористичних атак, спрямованих на об’єкти критичної інфраструктури та громадські місця в Росії”.

Після того, як російська влада затримала підозрюваних у нападі на “Крокус Сіті Холл”, Путін та інші високопосадовці заявили, що Київ найняв оперативників і розробив для них плани втечі в Україну – звинувачення, які американські та українські офіційні особи відкинули.

У минулому Росія отримувала допомогу від США з вдячністю. Двічі за часів адміністрації президента Дональда Трампа Путін висловлював подяку американцям за обмін інформацією, яка допомогла зірвати терористичні атаки в Санкт-Петербурзі у 2017 і 2019 роках.

Теги за темою
СШАтеракт
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Ракетний удар по Сумах: пошкоджені будівлі навчального закладу, без жертв
УкраинФорм
2025-08-17T22:00:57Z
У Полтаві іноземець ошукав жінок більше ніж на ₴2 млн
Украина Криминальная
2025-08-17T21:57:50Z
Росія вдарила балістикою по чотирьох містах: є постраждалі
ZN UA
2025-08-17T21:27:24Z
На Сумщині через атаку КАБами пошкоджені 10 приватних будинків, є постраждала
УкраинФорм
2025-08-17T21:24:41Z
На Хмельниччині легковик зіткнувся з автобусом, 16 постраждалих
УкраинФорм
2025-08-17T21:09:28Z
Пролунали вибухи у кількох містах: росіяни атакували Україну балістикою
Фокус
2025-08-17T20:21:21Z
Росія вдарила балістичною ракетою по житловому будинку у Харкові, є постраждалі
ГЛАВКОМ NET
2025-08-17T20:12:55Z
У Павлограді теж лунають вибухи
24tv
2025-08-17T20:09:39Z
Росіяни вбили дитину, поранили шість людей у Запорізькій області
Лига
2025-08-17T19:51:05Z
"Поворотний момент": Bloomberg оцінив, чим обернеться для України зустріч Зеленського з Трампом
Хвиля
2025-08-17T22:12:25Z
Сенатор Грем закликав Трампа посилити тиск на Росію через Китай
ГЛАВКОМ NET
2025-08-17T22:09:15Z
В Ізраїлі пройшли масові протести проти війни в Секторі Газа
ГЛАВКОМ NET
2025-08-17T21:51:35Z
Сили безпілотних систем знищили найсучасніший російський танк «Прорив» за $4,5 мільйона
УкраинФорм
2025-08-17T21:51:06Z
Спільний фронт: на Алясці Путін і Трамп порозумілися з одного питання — NYT
TSN
2025-08-17T21:48:26Z
"Найнудотніший епізод міжнародної дипломатії": Джонсон пояснив, який урок Трамп отримав на Алясці
TSN
2025-08-17T21:33:11Z
Білий дім назвав «смішною» публікацію NPR про знайдені державні папери в принтері готелю на Алясці
Детектор М
2025-08-17T20:51:36Z
"Терору буде ще більше": Берлінська про те, коли РФ покаже свою "миротворчість"
TSN
2025-08-17T20:48:34Z
У великих містах жорсткі прильоти: РФ атакувала Україну балістикою
GlavRed
2025-08-17T20:42:14Z
Помер британський актор Теренс Стемп, який зіграв у фільмі про Голодомор
ZN UA
2025-08-17T21:48:08Z
Створений за повістю Кузьми Скрябіна: де онлайн подивитися фільм "Я, "Побєда" і Берлін"
24tv
2025-08-17T19:27:40Z
Jerry Heil замилувала дитячим фото і заінтригувала фанів: "Готую щось масштабне"
24tv
2025-08-17T19:15:52Z
Кузьмі сьогодні могло б виповнитись 57: донька Скрябіна показала зворушливе архівне фото з батьком
Фокус
2025-08-17T19:12:33Z
Кредит в $1 000 000: подружжя пішло на шалений ризик, щоб врятувати старий кінотеатр
Фокус
2025-08-17T19:12:16Z
Скандали і прем'єри тижня в шоу-бізнесі! Sunday news з Софією Єгоровою!
FM-TV
2025-08-17T18:21:54Z
Роберту Де Ніро – 82: найкращі фільми з легендарним актором
24tv
2025-08-17T17:39:10Z
Тарантіно благословив "Пригоди Кліффа Бута" та назвав двох найкращих режисерів у світі
ITC
2025-08-17T17:15:41Z
Після участі у Дитячому Євробаченні: Анна Трінчер відповіла, чи поїхала б знову на конкурс
24tv
2025-08-17T16:30:36Z
Дальністю понад 3000 кілометрів: Україна запустила виробництво ракет "Фламінго"
Фокус
2025-08-17T21:24:56Z
Накличете проблеми з грошима: що заборонено робити 18 серпня
Telegraf
2025-08-17T21:21:32Z
18 серпня: яке сьогодні свято, традиції та заборони
ГЛАВКОМ NET
2025-08-17T21:00:30Z
В мережі показали українську крилату ракету з "птичою" назвою": що відомо про цю зброю
Telegraf
2025-08-17T20:45:57Z
Скільки провалів приховує «Буревісник»: експерт оцінив випробування ракети-невдахи
GlavRed
2025-08-17T20:21:10Z
П'яні росіяни чіплялися до родини Маліновського за українську мову: деталі конфлікту
24tv
2025-08-17T20:00:50Z
Не тільки в Україні: де українська мова стала офіційною
Хвиля
2025-08-17T19:45:09Z
Яку рибу не можна ловити в Україні: що про це говорить закон
24tv
2025-08-17T19:39:26Z
Безкоштовні продукти для ВПО в Харківській області: кому надається підтримка
Политека
2025-08-17T19:30:09Z
Хто не здав у банк, тепер може озолотитись: за старі 5 копійок дадуть до 10 000 грн
Знай
2025-08-17T19:51:29Z
Банки посилили контроль за рахунками пенсіонерів: кому загрожує припинення виплат
Хвиля
2025-08-17T19:30:53Z
Країни без золота: де у світі майже немає родовищ цього металу
24tv
2025-08-17T19:06:36Z
Цукерберг витрачає на власну безпеку більше за п'ятьох конкурентів разом
InternetUA
2025-08-17T18:00:07Z
Станьте багатим за 1 долар: як створити грошовий талісман
24tv
2025-08-17T17:06:47Z
Зустріч на Алясці вплинула на ціну на нафту — котирування знизилися
ZN UA
2025-08-17T16:48:41Z
Ситуація напружена: яка вартість української пшениці зараз
24tv
2025-08-17T16:39:23Z
Картопля, капуста, цибуля: українцям показали, де вигідніше купувати базові овочі
Хвиля
2025-08-17T16:30:27Z
До 20% від пенсії можуть забрати: що загрожує працюючим пенсіонерам
24tv
2025-08-17T16:18:42Z
Займе всього 10 хвилин: кардіолог розкрив метод, який допоможе позбутися стресу
Знай
2025-08-17T21:48:51Z
П'ять перевірених способів, як швидко позбутись набряку на обличчі після сну
Gazeta UA
2025-08-17T21:42:52Z
Овочі, які ви неправильно готуєте і вони втрачають користь
24tv
2025-08-17T18:42:25Z
Сало – український суперфуд: яка користь та скільки можна їсти сала щодня
Знай
2025-08-17T16:51:16Z
У 10 разів більше мінералів: неочевидний, доступний суперфуд для здоров'я
24tv
2025-08-17T15:09:44Z
Як зберегти цибулю, щоб вона не проросла до літа: городниця розкрила простий спосіб
GlavRed
2025-08-17T14:27:00Z
В Україні зафіксовано другий випадок нового штаму коронавірусу "Nimbus"
TSN
2025-08-17T13:09:52Z
Що потрібно їсти, аби зберегти гострий зір
TSN
2025-08-17T12:48:23Z
Учені оголосили прорив у лікуванні діабету 1 типу
24tv
2025-08-17T12:15:14Z
День ангела 18 серпня: кого та як вітати з іменинами
TSN
2025-08-17T21:21:32Z
Стародавній напій предків: як приготувати сирівець – автентичний хлібний квас
24tv
2025-08-17T20:48:36Z
З бабусиного зошита: автентичні рецепти неймовірних солодощів
24tv
2025-08-17T19:39:00Z
Все не так страшно, як здається: підстригаємо чубчик вдома ніби з салону
24tv
2025-08-17T19:09:18Z
Коли найкраще їхати на Балі: туристам порадили, як обрати сезон для відпочинку
24tv
2025-08-17T17:36:35Z
Підводка для очей може старити після 50: як цього уникнути
24tv
2025-08-17T17:27:08Z
Китайський гороскоп на завтра 18 серпня: Бикам - розчарування, Зміям - осуд
GlavRed
2025-08-17T16:27:05Z
Хліб – це більше, ніж просто їжа: чому варто замислитися, перш ніж викидати його у смітник
24tv
2025-08-17T16:06:07Z
Постелити підлогу своїми руками: 5 помилок, які дорого обійдуться
24tv
2025-08-17T15:45:59Z
Ракетний удар по житлових будинках Харкова: кількість постраждалих зростає
24tv
2025-08-17T22:03:48Z
Війна: день 1271. Трамп і Путін домовилися про гарантії безпеки для України
Football.ua
2025-08-17T22:00:54Z
На фронті 127 бойових зіткнень, на більшості напрямків бої тривають
УкраинФорм
2025-08-17T21:48:06Z
У Києві та низці областей - повітряна тривога через загрозу застосування балістичного озброєння
УкраинФорм
2025-08-17T21:21:04Z
Кілька десятків дронів: росіяни масовано атакували Одещину безпілотниками
Фокус
2025-08-17T21:15:16Z
Кількість постраждалих від ракетної атаки на Харків зросла до 8 людей
УкраинФорм
2025-08-17T21:09:41Z
Який відсоток України росіни окупували від листопада 2022 року: дані DeepState
TSN
2025-08-17T21:06:23Z
В Одесі лунають вибухи: місто атакує велика кількість «шахедів»
ГЛАВКОМ NET
2025-08-17T21:00:38Z
Графік відключення світла на тиждень з 18 по 24 серпня в Чернігівській області: в яких населених пунктах вимкнуть електрику
Политека
2025-08-17T20:00:17Z
Штучний інтелект навчився читати думки
TSN
2025-08-17T20:48:37Z
Останнє оновлення Windows 11 ламає SSD і жорсткі диски
InternetUA
2025-08-17T20:06:36Z
«Дія» повернула українцям ряд важливих послуг: подробиці
InternetUA
2025-08-17T19:12:04Z
Продюсер Dragon Age: "The Veilguard зшита з чотирьох ігор”, її було б краще "повністю закрити"
ITC
2025-08-17T18:30:25Z
Таємниці місячних печер: що шукають там роботи-дослідники
TSN
2025-08-17T17:51:57Z
Професійний хакер показав, як легко вкрасти паролі онлайн
InternetUA
2025-08-17T17:21:02Z
Названо найкращі смартфони Vivo: на які моделі радять звернути увагу користувачам
Фокус
2025-08-17T17:00:05Z
Еволюція забере зайве: учені розповіли, який вигляд матимуть люди в майбутньому
Фокус
2025-08-17T16:54:39Z
Хто був першою людиною? Наука досі шукає відповідь
360ua.news
2025-08-17T16:39:53Z
Знижки на електричний G-Wagen у США коштували б цілого електромобіля в Китаї
Топ Жир
2025-08-17T21:51:42Z
Продажі електромобілів зростають у всьому світі
Топ Жир
2025-08-17T20:06:52Z
Відмова від запаски: водіям пояснили, чому виробники перестали її класти у комплект нового авто
Хвиля
2025-08-17T18:45:57Z
Водії Volkswagen заявляють, що бояться торкатися керма, тому подають до суду
Топ Жир
2025-08-17T18:36:36Z
Дилер BMW хотів взяти 1200 доларів за заміну фільтра салону та мастила
Топ Жир
2025-08-17T16:51:10Z
Як пройшла найбільша в Україні виставка саморобних автомобілів
AutoCentre
2025-08-17T16:13:58Z
«Не вірю, що стартапи з електрокарами встигнуть за нашими інженерами» — заявив представник Ford
Топ Жир
2025-08-17T15:06:59Z
Buick GNX 1987 року зберегли майже без пробігу — авто продали за рекордну суму
360ua.news
2025-08-17T14:51:15Z
Розробники з Тайваню представили бойовий морський дрон Kuaiqi
InternetUA
2025-08-17T13:33:02Z
Атлетіко поступилось Еспаньйолу
Football.ua
2025-08-17T21:48:05Z
Лапорта: Барселона знайшла рішення для реєстрації Рашфорда та Гарсії
Football.ua
2025-08-17T21:30:04Z
Завершилася перша в історії олімпіада гуманоїдних роботів
InternetUA
2025-08-17T21:12:10Z
Забарний дебютує за ПСЖ в матчі з Нантом
Football.ua
2025-08-17T21:03:30Z
ПСЖ із Забарним здобув мінімальну перемогу над Нантом в першому турі Ліги 1
Football.ua
2025-08-17T20:42:34Z
"Попросив відстрочку": Паркер пояснив, чому Усик звернувся до WBO
24tv
2025-08-17T20:27:34Z
Манчестер Юнайтед розглядає повернення Де Хеа
Football.ua
2025-08-17T20:21:20Z
Крістал Пелас націлився на форварда Брюгге
Football.ua
2025-08-17T20:00:02Z
Атлетік розпочав сезон із важкої перемоги над Севільєю
Football.ua
2025-08-17T19:45:15Z