MY.UAНовини
Вижити без диплома і мови: чому українські біженці в Німеччині мають проблеми у пошуку гідної роботи
Вижити без диплома і мови: чому українські біженці в Німеччині мають проблеми у пошуку гідної роботи

Вижити без диплома і мови: чому українські біженці в Німеччині мають проблеми у пошуку гідної роботи

Німецькі та українські урядовці вразили мігрантів закликом про працевлаштування

Наші співвітчизники, які знайшли прихисток від війни у Німеччині, днями отримали днями лист за підписом українського посла та німецьких урядовців із закликом працевлаштовуватися. У зверненні зазначається: держава-господар зробила все для цього — організувала мовні інтеграційні курси, супровід і підтримку з боку центрів зайнятості, тож "гості" мали скористатися цим і почати дбати про свої потреби.

Тим часом українці зазначають, що з пошуком роботи не все так просто, яка намагаються подати посадовці. "Телеграф" розбирався, з якими саме проблемами стикаються наші земляки у цій європейській країні.

Пекельні мовні курси

На сьогодні Німеччина є лідером у Європі за кількістю мігрантів з України — тут зараз перебуває 1,2 млн. Саме цю країну наші співвітчизники обирали через серйозну фінансову допомогу на рівні держави, можливість безкоштовно вчити мову, підвищувати кваліфікацію та у перспективі отримати вищі зарплати. Та попри всі зусилля німецької сторони, успіхів у працевлаштуванні українців чомусь не спостерігається. На початок 2024-го року роботу мають 25,2% біженців — такі дані оприлюднив Bild.

На тлі такої невтішної статистики німецькі урядовці вирішили нагадати українцям про те, що для них вже зроблено і простимулювати самим докласти зусиль для пошуку роботи. Зробили це у формі листа за підписом федерального міністра праці та соціальних справ Губертуса Гайля, спеціального уповноваженого з питань інтеграції біженців на ринку праці Даніеля Терценбаха і посла України в Німеччині Олексія Макеєва.

Такий лист з закликом працевлаштовуватися отримало багато українців у Німеччині

Суть його зводиться до того, що в Німеччині є дефіцит робочої сили, в тому числі і кваліфікованих працівників, а роботодавці більш прихильно ставитимуться до кандидатів на посади з інших країн. Також урядовці підкреслюють, що не варто боятися втратити соціальні виплати (Bürgergeld), бо у разі низької зарплати все одно можна розраховувати на підтримку з боку держави, плюс лишається медстрахування і з'являються перспективи для кар'єрного росту.

Виглядає все дуже гарно, але тільки на папері, кажуть співвітчизники. В реальності спочатку німці не хотіли давати роботу мігрантам з України навіть попри їхню гарну освіту та кваліфікацію, наполягаючи на вивченні мови. Але і вже маючи за плечима досвід навчання на інтеграційних курсах, все одно долучитися до ринку праці дуже складно.

"Коли ми тільки приїхали до Німеччини 2022 року, дуже прагнули працювати будь-де, але нам відмовляли, — згадує Світлана, котра з дітьми живе у Північному Рейні-Вестфалії. — Аргументи були такі — у вас дипломи, ви спеціалісти, тож повчіть мову, а ми потім підшукаємо вам роботу за спеціальністю. І почалось два роки пекла з цим навчанням. По-перше, мені мови взагалі складно даються, бо я технар. По-друге, курси дуже інтенсивні. Наприклад, рівень B1 — це мінімум, який потрібен для більш-менш кваліфікованої роботи, раніше мігранти (турки, сирійці, євреї тощо) вивчали два роки. Але для українців час його опанування скоротили до 6,5 місяців. А це щодня навчання в школі по 4,5 години плюс ще кілька годин вдома на домашнє завдання.

Якщо ти спеціаліст з дипломом, то треба пройти ще й рівень В2. Він передбачає, що ти вже зможеш вільно розмовляти, писати робочі листи, вести телефоні розмови тощо. На це теж дається до пів року. І це надскладно, бо твій мозок просто не встигає перетравити той обсяг інформації, який ти в нього намагаєшся закласти. Важко як тим, хто вчив німецьку, ще коли перебував в Україні, так і тим, хто живе в Німеччині кілька років. Так, вони знають розмовну мову, але ще потрібно досконало знати граматику, розбиратися в специфіці робочої системи, бо вона дуже різниться від нашої".

Після проходження рівня В1 українці мають здати тест і лише тоді отримають сертифікат

Світлана додає, що успішне закінчення мовних і інтеграційних курсів не означає, що на українців чекають роботодавці з гарними пропозиціями. Бо вони вважають знання мови українців недосконалими, і в центрі зайнятості знову пропонують некваліфіковану роботу.

"Пропозиції від них — розкладання товарів у магазинах, робота на кухні тощо. Багатьох дівчат направили на таку роботу, що дратує, бо вони доклали чимало зусиль, щоб вивчити мову. До того ж було стільки обіцянок хорошої роботи і все намарно, — продовжує Світлана. — І тут система побудована таким чином, якщо ти йдеш на мінімальну зарплату, а іншої без диплома і високого рівня знання мови не буде, то ти матимеш менше, аніж коли не працював. Бо соцвиплата — це 540 євро на дорослого і 385 євро — на дитину, плюс держава сплачує за житло і покриває страховку. Якщо економити, то цих коштів вистачає. І на цій допомозі сидять роками ті ж сирійці, їх не чіпають ні з мовою, ні з роботою, бо вони перебувають у країні за іншим параграфом. А нам по закінченні курсів, якщо ти не працевлаштувався, гроші виплачувати перестануть".

Вижити без диплома і мови

Українці, які знайшли прихисток у Німеччині, зізнаються: попри випадки, коли люди дійсно не прагнуть працювати, бо задоволені соцвиплатами, значна частина мігрантів навпаки не хоче погоджуватися на менше, маючи за плечима гарну кар’єру і високі гонорари.

"В Україні я завжди заробляла в рази більше, аніж отримую в Німеччині як допомогу. І тут я опинилась не в пошуках кращого життя, а заради порятунку дітей, — каже киянка і журналістка Наталка Кликова-Волинюк, яка з доньками і мамою також живе у Німеччині. — Молодша донька ще маленька і лише в серпні йтиме до садочка, бо чомусь німецькі посадовці не згадують, що з дошкільними закладами у країні проблема. Поза тим Соломія гостро переживає відсутність батька поруч, він на фронті і вона через це не хоче відпускати мене від себе.

Тож коли ми чуємо заяви про 160 тис. українців, які вже знайшли роботу, ми не відчуваємо індивідуального підходу, бо ситуації у всіх дуже різні. Ще один аспект — високий фах українців, за яким вони не можуть працювати, бо процедура його підвердження дуже складна. Більшість з нас закінчували виші 20-25 років тому, і невже документи про їхнє закінчення важливіші за весь набутий після цього досвід?!

У Німеччині українці часто організовують чи долучаються до акцій на підтримку наших військових (Наталка друга справа)

На мовних курсах навчаюсь зі стоматологинею, яка мала багаторічну практику в Україні. Але тут її взяли лише асистентом лікаря у клініку і на зарплату утричі меншу, аніж у інших працівників. Без рівня В2 і підтвердження диплома на інше вона розраховувати не може. Ще одна історія з чату міста: українка з 15-річним досвідом у банківській сфері також має вчити мову, проходити тривалу процедуру доведення своєї кваліфікації, щоб розраховувати хіба що на місце податкового інспектора".

Знання мови як ключовий чинник пошуку роботи з гідним рівнем оплати називають й інші українці, котрі живуть у Німеччині. І в цьому випадку дуже в нагоді бувають раніше набуті навички.

"Коли вирішували, куди саме виїхати із Запоріжжя у березні 2022-го року, обрали Німеччину, бо я там колись жила і мала хоч якихось знайомих, — розповідає Альона Сажнєва, яка з сином живе у Лейпцигу. — Ми навіть попросили зробити для нас запрошення, бо тоді не розуміли як відбувається виїзд за кордон. На початку разом з іншими родинами нам запропонували прихисток німці. Я так розумію, що їм обіцяли за це певну компенсацію, тож і вони, і ми були в плюсі. Але це все тривало лише 2,5 місяці, а потім ми мали самі шукати і винаймати житло.

І знову-таки нам пощастило зустріти німця, який хотів підтримати українську родину з дитиною, і він нам без усяких перевірок фінансового стану, поручителя надав в оренду велику квартиру за прийнятною ціною. На це ми витрачали власні заощадження.

Сидіти на соціальній допомозі я не планувала, це моя принципова позиція. Я не хотіла, щоб мені ставили якісь обмеження, казали куди і як витрачати гроші, контролювали. Єдине, що отримую від держави — фінансову допомогу на дитину (Kindergeld). Це 250 євро, але їх виплачують як німцям, так і іноземцям. Тож я від початку шукала роботу і знайшла її за три місяці завдяки чату, створеному волонтерами. Побачила там вакансію в патронажній службі (Pflegedienst), надіслала резюме і мене одразу взяли.

Хоча директорка глянула на мій послужний список, а я за фахом психолог і міжнародник (міжнародні економічні відносини) і спитала: "А що ти тут робиш?" Відповіла, що тільки-но приїхала, і хоча маю мовний сертифікат, за десять років в Україні без практики все забулось, тож хочу з чогось почати".

Завдяки знанню мови Альона змогла швидко знайти роботу, але планує все-так почати працювати у сфері психології

Альона додає, що в її обов'язки входило відвідування удома літніх людей і виконання хатньої роботи — прибирання, миття посуду, похід за покупками тощо. Плюс супровід стареньких під час прогулянок і візитів до лікаря.

"На цій роботі я затрималась на 10 місяців, паралельно шукала щось інше, — каже жінка. — Знайшла вакансію у школі, подала заявку, розглядали її кілька місяців і коли погодили, я перейшла на нове місце. Оскільки в мене нема педагогічної освіти, могла розраховувати тільки на посаду помічника вчителя, тобто я допомагаю йому в навчальному процесі. Плюс, часом потрібно щось перекласти, пояснити як дітям з України, що у нас вчаться, так і їх батькам".

Оплата як в першому, так і в другому випадках становила 12,5 євро/година. Але в патронажній службі мені було фізично складно, тому виходило десь 25 годин на тиждень. В школі навантаження менше, тож підписала контракт на більшу кількість годин. Та все-таки я хочу знайти в Німеччині роботу у сфері психології. Для цього потрібно підтвердити свою кваліфікацію і це у мене в планах".

Свобода пересування поверне українців додому?

Через заяви німецьких урядовців українці відчувають розпач і обурення, тим не менш не збираються здаватися, планують і далі вчити мову і шукати шляхи для реалізації і заробітку саме в цій країні. Адже поки можливості повернутися додому мають не всі.

"Всі хочуть додому, і донька з сином, і я, але… Цих "але" дуже багато, в першу чергу те, що наше місто ще окуповане, а підконтрольна Україні територія під постійними обстрілами, — каже Світлана. — Тож думаєш передусім про дітей, їхню безпеку та майбутнє, вони вже адаптувалися на новому місці, відвідують тут школу. А я продовжую "боротися" з мовою, вже відвідую курси на рівні В2, в квітні маю складати іспит, а там подивимось".

"Я дуже довго розмірковувала, повертатися чи ні, і зараз схиляюсь до другого варіанту, — зізнається Альона. — Пояснення просте: я на даний момент у Німеччині влаштувала робоче життя, особисте, переоформила машину, орендую житло тощо. Я бачу, як розвиваються події в Україні і маю сумніви, що в найближчі кілька років щось зміниться на краще. Час йде, треба щось вирішувати, і я, напевно, оберу лишитися за кордоном".

"Повертатися в Україну ми плануємо, — каже Наталія. — Це питання регулює наш тато, який зараз в ЗСУ. Поки він там, ми — тут, йому так спокійніше, мені теж зрозуміліше, що і як робити. Але сподіваюсь, що це питання тимчасове".

Українці за кордоном намагаються триматися купи і підтримують один одного і співвітчизників.

Якщо казати про загальну тенденцію з повернення на Батьківщину воєнних мігрантів, то тут експерти зазначають: кількість тих, хто це планує зробити, велика. Наприклад, у опитуванні Центру економічної стратегії, проведеному у грудні 2023 — січні 2024 намір це точно зробити висловили 26% респондентів і стільки ж ймовірно поїдуть додому.

"Однак кількість тих, хто точно планує повернутися, за останній рік скоротилася майже вдвічі. У першій хвилі опитування 49,7% сказали, що точно планують повернутися. Водночас зросли показники для тих, хто планує повертатися, і тих, хто вагається: таких у листопаді-грудні 2022 року було лише 24% та 16% відповідно. Таку різницю результатів між хвилями опитування можна пояснити тим, що наміри можуть змінюватися через зміну сукупності біженців. Тобто частина біженців, яка думала про повернення ще в листопаді-грудні 2022 році, вже повернулася до України. Також треба враховувати, що за 2023 рік певна кількість людей виїхала з України і не збирається повертатися", йдеться в аналітичному звіті Центру.

Серед основних причин неповернення українці називають погіршення економічної та безпекової ситуації в країні, втрати/пошкодження внаслідок обстрілів житла, вищий рівень заробітків за кордоном та асиміляцію в країні перебування. Лишитися за кордоном навіть по закінченні війни можуть від 1,4 до 2,3 млн наших співвітчизників, і ця цифра може змінюватися, бо міграційні процеси тривають.

Картина з планами на повернення додому українців весь час змінюється, бо міграція триває

Неповернення такої кількості громадян матиме, за оцінками експертів, негативні наслідки для економіки. А загальні втрати ВВП від довоєнного рівня можуть становити, за оптимістичним сценарієм, 3,9%, а за песимістичним — досягти 6,31%. І ще один величезний мінус від того, що наші співгромадяни не приїдуть до України в найближчій перспективі — демографічні втрати. Адже серед тих, хто перебуває за кордоном, частка жінок та дітей дуже значна.

Для стимуляції повернення українців, вважають експерти, варто працювати у декількох напрямках. По-перше, доносити до європейських партнерів, що допомога Україні у поверненні біженців після війни буде великою підтримкою. По-друге, підтримувати зв'язок з українцями через дипломатичні представництва. По-третє, займатися відбудовою зруйновах регіонів, на цей період підтримувати їх мешканців фінансово, допомагати з пошуком роботи, давати можливості для перекваліфікації дорослих та реінтеграції дітей в навчальних закладах тощо.

"Ми співпрацюємо з міжнародними колегами з цього питання і більшою мірою думаємо над різноманітними варіантами руху до більшої гнучкості пересування між країною перебування та Україною. Що англійською називається "circular migration" (англ. — кругова міграція), коли люди виїжджають, повертаються, — зазначив під час презентації звіту виконавчий директор Центру Гліб Вишлінський.І цю рекомендацію — надання українцям свободи пересування і вибору місця проживання нарівні з громадянами ЄС — ми перенесли на перше місце. Також є важливим у цьому контексті транспортне сполучення, щоб цей рух між країною перебування і Україною максимально спростити і дати можливість використовувати ті варіанти зайнятості, які є в Україні".

Попри всі наявні прогнози, скільки українців насправді повернеться в Україну, а скільки "пустить коріння" в інших країнах, запитання відкрите. Значною мірою все залежатиме, наскільки ще розтягнеться війна. Адже що довше вона триває, то більше наших співгромадян знаходить себе в Німеччині, Польщі, Чехії, Канаді тощо.

Матеріал опублікований українською мовою — читати мовою оригіналу
Теги за темою
Германия
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Календар щеплень для дорослих: від дифтерії кожні 10 років, а від грипу щороку
Комсомольская правда
2026-01-19T08:27:40Z
Що таке кір та чому він такий заразний і небезпечний
TSN
2026-01-19T06:09:49Z
Як повернути собі рівновагу, коли темно, холодно і стрес
Комсомольская правда
2026-01-19T05:09:20Z
Як уберегтися від переохолодження: експерти поділилися важливими порадами
Знай
2026-01-18T19:36:45Z
Ця хвороба для дорослих смертельно небезпечна: симптоми та як вберегтися
TSN
2026-01-18T13:51:49Z
Одна з вакцин більше не застосовуватиметься: у МОЗ розповіли про нові правила щеплення проти поліомієліту у 2026 році
Знай
2026-01-18T12:51:54Z
Не клейкий, а розсипчастий: як варити рис, щоб він вийшов ідеальним
GlavRed
2026-01-18T12:42:36Z
Яка олія найкраща, найсмачніша та найкорисніша: експерти дали остаточну відповідь
TSN
2026-01-18T12:03:47Z
Не грійте дім "вхолосту": яка мала деталь допоможе ефективно обігріти квартиру
24tv
2026-01-18T10:06:29Z
Війська РФ ударили КАБами по Слов'янську, є поранена
УкраинФорм
2026-01-19T09:42:41Z
Від 10 до 200 тисяч гривень: як змінилась вартість оренди будинків у передмісті Києва
24tv
2026-01-19T09:42:03Z
На Київщину прибули 60 EcoFlow, закуплені за чеські гроші: де їх буде встановлено
ГЛАВКОМ NET
2026-01-19T09:39:04Z
У Києві над відновленням світла працюють 60 бригад енергетиків
УкраинФорм
2026-01-19T09:33:30Z
Графіки відключення світла в Полтавській області на 20 січня: кому загрожують додаткові обмеження, важливе попередження
Политека
2026-01-19T09:30:20Z
У Києві без тепла залишається трохи більше 100 багатоповерхівок
УкраинФорм
2026-01-19T09:30:11Z
На Одещині через російську атаку без світла - більш як 30 тисяч споживачів
УкраинФорм
2026-01-19T09:21:51Z
Партизани відстежили шлях боєприпасів з Волгоградської області на Сумський і Харківський напрямки
УкраинФорм
2026-01-19T09:15:39Z
Київ матиме 4-6 годин без світла: експерт про найгіршу ситуацію в енергосистемі в історії
Фокус
2026-01-19T09:15:25Z
Під російськомовні пісні: колишня Тараса Цимбалюка порозважалась на концерті Лободи
24tv
2026-01-07T09:27:16Z
У Мережу злили інтимні відео Олени Тополі: співачка шокувала, як її шантажували і погрожували
TSN
2026-01-19T09:42:46Z
Божевільний геній чи жертва міфів: ким насправді був Едгар Аллан По
Фокус
2026-01-19T09:21:54Z
Помер кінорежисер Disney, який працював над мультфільмами «Алладін» та «Русалонька»
УкраинФорм
2026-01-19T09:18:36Z
3 найновіші детективи, які неможливо розгадати до останніх хвилин
24tv
2026-01-19T08:33:11Z
Кажанна зі скандалом пішла з лейблу Jerry Heil: артистка вперше розкрила причини
24tv
2026-01-19T08:21:39Z
Фільм «Сентиментальна цінність» став тріумфатором Європейської кінопремії
Детектор М
2026-01-19T07:57:06Z
Історія, що вразила світ: телеканал 2+2 покаже воєнну драму «Живий» про подвиг спецпризначенця ГУР
GlavRed
2026-01-19T07:39:18Z
Скандал у шоубізі: співачка Кажана звинуватила лейбл Джері Хейл у «рабському контракті»
ГЛАВКОМ NET
2026-01-19T07:36:12Z
У кількох регіонах 19 січня 2026 року запроваджено аварійні відключення світла
ГЛАВКОМ NET
2026-01-19T09:33:18Z
Що буде з курсом валют: прогноз фінансиста та дії НБУ
Фокус
2026-01-19T09:30:45Z
Ціни на пшеницю зростуть: світові трейдери зацікавилися українським зерном
Хвиля
2026-01-19T09:30:16Z
Курс валют б'є рекорди: скільки коштуватимуть євро та долар до кінця січня
Хвиля
2026-01-19T09:27:58Z
Статки світових мільярдерів зросли до рекордного рівня - Oxfam
УкраинФорм
2026-01-19T09:21:50Z
Удари по АЕС і підстанціях: рф намагається розірвати енергосистему України – ISW
5 UA
2026-01-19T09:18:43Z
Зелене світло. Як відновлювана енергетика вперше стала вигіднішою за викопне паливо
InternetUA
2026-01-19T09:18:01Z
По 20 годин без світла: відомо, коли графіки відключення стануть ще жорсткішими
GlavRed
2026-01-19T09:06:03Z
Война за Гренландию, пока что торговая. Что стоит за новыми пошлинами США против стран Европы
Европейская правда
2026-01-19T09:04:41Z
Сибіга: Україна зацікавлена в партнерстві з Асоціацією держав Південно-Східної Азії
УкраинФорм
2026-01-19T09:42:56Z
Франція скликає зустріч міністрів G7 на тлі суперечки щодо Гренландії
Европейская правда
2026-01-19T09:42:49Z
У військовому кладовищі прокоментували те, що бронювання Петрова перевіряє Мінветеранів
Комсомольская правда
2026-01-19T09:33:51Z
Прем'єр Іспанії скасував поїздку на форум в Давос через аварію на залізниці
Европейская правда
2026-01-19T09:33:35Z
Партія антиукраїнського спікера Чехії проти продажу літаків L-159 Україні
Европейская правда
2026-01-19T09:30:56Z
США збирали дані про військові об'єкти Гренландії – ЗМІ
iPress
2026-01-19T09:30:49Z
Пентагон привів у готовність 1 500 військових на Алясці через протести проти депортації мігрантів у Міннесоті — Reuters
iPress
2026-01-19T09:30:46Z
Трамп звинуватив Данію в бездіяльності щодо безпеки Гренландії
ГЛАВКОМ NET
2026-01-19T09:30:38Z
ЄС готує заходи у відповідь на можливі мита США — Reuters
iPress
2026-01-19T09:30:34Z
Дрони, броня UKRTAC, "Богдана": флагмани української Defense Tech, що змінили війну
24tv
2026-01-19T09:39:39Z
Нацгвардія посилює охорону ЧАЕС та зони відчуження
УкраинФорм
2026-01-19T09:33:48Z
"Не примушуйте працювати у холодних класах": омбудсмен звернулася до директорів шкіл
24tv
2026-01-19T09:27:40Z
За рік СБУ знищила російську ППО на $4 млрд
ГЛАВКОМ NET
2026-01-19T09:24:20Z
Ідеальний мисливець за "шахедами": чим хороші винищувачі L-159, які пообіцяла Україні Чехія
Фокус
2026-01-19T09:15:46Z
У Сан-Франциско відкрився український культурний простір та поп-ап магазин C UKRAINE
УкраинФорм
2026-01-19T09:15:12Z
Розвідка розкрила характеристики нового російського дрона «Герань-5»
УкраинФорм
2026-01-19T09:12:54Z
Держстат поновлює опитування населення про зайнятість та безробіття
УкраинФорм
2026-01-19T09:09:01Z
Суспільному дев’ять років. Реформа під час війни
Детектор М
2026-01-19T09:00:09Z
В Іспанії зіткнулися швидкісні поїзди: щонайменше 21 людина загинула – фото
Лига
2026-01-19T09:42:13Z
ЗМІ описали провал спецслужб із затриманням українця в аеропорту Варшави
Европейская правда
2026-01-19T09:39:51Z
У ДТП на Рівненщині загинула журналістка місцевого телеканалу Христина Усик
Детектор М
2026-01-19T09:39:44Z
На Волині виготовляли "дієтичні добавки" із канабісом: вилучено товарів на 430 млн
Украинская правда
2026-01-19T09:36:54Z
Сибіга висловив співчуття через залізничну катастрофу на півдні Іспанії
УкраинФорм
2026-01-19T09:30:57Z
Затримано чоловіка, який шантажував співачку Alyosha інтимними відео
ГЛАВКОМ NET
2026-01-19T09:24:40Z
На Чернігівщині безпілотник атакував будинок культури, поранена жінка
УкраинФорм
2026-01-19T08:57:42Z
У Саратові та Енгельсі пролунали вибухи, через атаку дронів припинено роботу аеропортів
5 UA
2026-01-19T08:51:36Z
Аварія потягів на півдні Іспанії: наразі немає даних про українців серед жертв чи постраждалих
УкраинФорм
2026-01-19T08:24:33Z
Три технології, які змінять біотехнології у 2026 році
InternetUA
2026-01-19T09:33:31Z
Вчені виявили гігантський тунель, що з’єднує Сонце з іншими зірками
TSN
2026-01-19T09:33:25Z
Китай збирається відправити на орбіту 200 000 супутників: яка мета
Фокус
2026-01-19T09:30:12Z
Сонячний спалах найпотужнішого класу X запустив хмару плазми до Землі: коли буде магнітна буря
24tv
2026-01-19T09:09:42Z
20 років тому на Землі сталося щось, від чого океан не може оговтатися: це може повторитися
Фокус
2026-01-19T09:06:11Z
5 корисних функцій Android, які стали безплатними у 2025 році
InternetUA
2026-01-19T09:03:40Z
Правила безпечного користування генераторами, газовими пальниками та зарядними станціями
24tv
2026-01-19T09:00:25Z
Threads вперше обійшла X за кількістю користувачів
24tv
2026-01-19T08:18:19Z
Глобальний спорт стикається з проблемами дезінформації, що її створює ШІ
InternetUA
2026-01-19T08:00:44Z
Шкарпетки швидко протираються на п’ятах та носках: лайфгак, який подовжить їхній термін служби
TSN
2026-01-19T09:33:31Z
Як зробити звичайний курячий суп золотавим, наваристим, ароматним і неймовірно смачним
TSN
2026-01-19T09:21:52Z
Кінець січня шокує ці знаки зодіаку: хтось нарешті увірветься у білу смугу в житті
24tv
2026-01-19T08:27:45Z
Які речі не можна позичати сусідам, родичам і друзям: інакше віддасте щастя, гроші та здоров’я
TSN
2026-01-19T08:21:16Z
Чим відіпрати жовті плями з подушок: простий лайфхак, про який мало хто знає
24tv
2026-01-19T08:18:02Z
Життя трьох знаків зодіаку значно покращиться після тижня з 19 по 25 січня
GlavRed
2026-01-19T07:27:54Z
Гороскоп на завтра 20 січня: Терезам - зрив планів, Левам - сварка
GlavRed
2026-01-19T06:27:14Z
Не у Києві: де народився Андрій Шевченко та що можна побачити біля малої батьківщини футболіста
24tv
2026-01-19T03:03:55Z
Риби здивують самі себе: гороскоп на 19 січня
24tv
2026-01-19T03:03:27Z
Російські фристайлісти, які незаконно відвідували Крим, пропустять Олімпіаду-2026
ГЛАВКОМ NET
2026-01-19T09:45:59Z
Гасперіні про Малена: Такий гравець піднімає рівень команди
Football.ua
2026-01-19T09:30:26Z
Сенегал оголосив бойкот, а зірка Реала став посміховиськом: як суддя зганьбив фінал Кубка Африки
24tv
2026-01-19T09:24:19Z
Лідерка збірної України з баскетболу вдало дебютувала у чемпіонаті Туреччини
ГЛАВКОМ NET
2026-01-19T09:21:30Z
Australian Open. Стародубцева завершила виступ після матчу першого кола
УкраинФорм
2026-01-19T09:21:03Z
Розклад VI етапу Кубка світу з біатлону в Чехії
УкраинФорм
2026-01-19T09:18:40Z
Не Джошуа: Кличко може провести бій з боксером, якого побив Усик
24tv
2026-01-19T09:18:08Z
У жіночій збірній України з футболу відбудеться зміна головного тренера
ГЛАВКОМ NET
2026-01-19T09:03:53Z
Матараццо: Гравці вірять, що можуть виграти, і це важливо
Football.ua
2026-01-19T09:03:13Z
Новий Volkswagen ID.4 2027 вперше помітили на дорогах
Фокус
2026-01-19T09:36:11Z
Peugeot, Citroen і Fiat можуть перейти на гібридні системи Leapmotor
AutoGeek
2026-01-19T09:12:13Z
Представлено клон всюдихода Sherp за $190 000
AutoCentre
2026-01-19T09:03:10Z
350 сил і витрата 3,9 л/100 км: на ринок виходить недорогий сімейний кросовер Chery
Фокус
2026-01-19T08:57:23Z
Вперше за 50 років: автогігант Honda змінює логотип у формі літери "H"
24tv
2026-01-19T08:45:46Z
Українці у 2025 році привезли з Китаю майже 30 тисяч авто: скільки з них електромобілів
AutoGeek
2026-01-19T08:21:33Z
Hyundai виводить на ринок новий футуристичний мінівен: оголошено ціни
ЗаРулем
2026-01-19T08:12:43Z
Продажі авто з Китаю в Україні встановили рекорд: найпопулярніші моделі
Фокус
2026-01-19T07:36:26Z
Оновлений Volkswagen ID.4 запозичив риси у Tiguan
AutoCentre
2026-01-19T07:30:58Z