MY.UAНовини
НАТО – 75․ Як створювався Альянс, чи застосовували 5 статтю і чому досі є надією для України
НАТО – 75․ Як створювався Альянс, чи застосовували 5 статтю і чому досі є надією для України

НАТО – 75․ Як створювався Альянс, чи застосовували 5 статтю і чому досі є надією для України

75 років тому, 4 квітня 1949 року, у Вашингтоні було підписано Північноатлантичний договір, який дав старт новому оборонному блоку – Організації Північноатлантичного договору, більш відомому за своїм скороченням – NATO (англ. North Atlantic Treaty Organization).

Що в цей день варто нагадати про Альянс, його мету та місію, а також очікування від літнього саміту у Вашингтоні – читайте в матеріалі 24 Каналу.

Фултонська промова Черчилля: для чого було створювати НАТО

Метою створення НАТО 75 років тому був захист від агресивних намірів СРСР. Після завершення Другої світової війни Сталін перетворив звільнені Червоною армією від нацистів держави Східної Європи на своїх сателітів. Так німецька окупація змінилася радянською.

Цей момент зафіксував у своїй легендарній Фултонській промові Вінстон Черчилль 5 березня 1946 року. Він засудив радянську окупацію Східної Європи та заявив про "залізну завісу", що розділила її волею Сталіна. Черчилль закликав до мирних переговорів, але СРСР відмовився від діалогу. Так почалася холодна війна.


Вінстон Черчилль під час знаменитої Фултонської промови в 1946 році / Фото British Political Personalities

Західні демократії не бажали повторення долі Чехословаччини, Польщі та інших держав, які стали радянськими маріонетками, тому почали створювати власні оборонні блоки.

  • Першим таким став Брюссельський пакт, укладений 4 березня 1948 року між Великою Британією, Францією та країнами Бенілюксу (Бельгія, Нідерланди та Люксембург).

Його метою було формування системи колективної безпеки та протидія не лише радянській загрозі, але й недопущення відродження німецького мілітаризму. Втім, вже незабаром стало зрозуміло, що головна загроза все ж іде від СРСР.

4 квітня 1949 року у Вашингтоні було укладено угоду про створення НАТО. До числа країн-засновниць увійшли 12 держав: США, Канада, Великобританія, Франція, Італія, Нідерланди, Бельгія, Люксембург, Данія, Ісландія, Норвегія та Португалія.


Підписання Північноатлантичного договору, квітень 1949 / Фото з сайту НАТО

Сторони погоджуються, що збройний напад на одну або кількох із них у Європі чи в Північній Америці вважатиметься нападом на них усіх. І, відповідно, вони домовляються, що в разі здійснення такого нападу кожна з них, реалізуючи своє законне право на індивідуальну чи колективну самооборону, підтверджене Статтею 51 Статуту Організації Об'єднаних Націй, надасть допомогу тій Стороні або Сторонам, які зазнали нападу. І одразу здійснить, індивідуально чи спільно з іншими Сторонами, такі дії, які вважатимуться необхідними, включаючи застосування збройної сили, з метою відновлення і збереження безпеки в Північноатлантичному регіоні. Про кожний такий збройний напад і про всі заходи, вжиті у зв'язку з ним, буде негайно повідомлено Раду Безпеки ООН. Такі заходи будуть припинені після того, як Рада Безпеки вживе заходів, необхідних для відновлення і підтримання міжнародного миру та безпеки,
– саме так звучить 5-та стаття Вашингтонського договору 4 квітня 1949 року.


Робітники закріплюють символ НАТО ще тоді в конференц-залі другої штаб-квартири в Парижі, листопад 1953 року. Перший офіс Альянсу був у Лондоні. З 1967 штаб-квартира НАТО розташована в Брюсселі / Фото з сайту НАТО

Ядерні гарантії

Лідером та головною рушійною силою блоку стали Сполучені Штати. На той час вони мали монополію на ядерну зброю. Через кілька місяців СРСР її порушить.


Ядерний гриб наземного вибуху РДС-1 29 серпня 1949 року / Фото з росархівів

ОВД – на противагу НАТО

СРСР на противагу НАТО створює в 1955 році власний військово-політичний блок – Організацію країн Варшавського пакту (договору) або ОВД (майже ОДКБ – сучасний ерзац на чолі з Росією). Ці два союзи стануть головними противниками у холодній війні.

Вона кілька разів могла перейти в гарячу фазу, але щоразу лідерам двох блоків вдавалося зупинитися та відмовитись від ескалації. Не останню роль зіграло так зване "ядерне стримування" – усвідомлення того, що в ядерній перестрілці не буде переможців, а лише переможені.

Цікаво, що хоча й танки НАТО та ОВД цілились одне в одного в 1961 році на чек-пойнті "Чарлі" у Берліні, реальні бойові дії ОВД вів лише проти власних членів (а насправді – радянських колоній). Країни-учасниці Варшавського пакту здійснювали воєнні інтервенції проти Угорщини в 1956 році та Чехословаччини в 1968 році. Втім, звісно, ця структура була цілком фіктивна й робила все, що вирішить Москва.


Демонстрація в Празі проти окупації, поруч горить радянський танк / Фото Central Intelligence Agency

Перемога НАТО та нова російська загроза

1 липня 1991 року було розпущено ОВД. На той час Німеччина вже об'єдналася (землі колишньої НДР автоматично стануть частиною НАТО), а колишні сателіти в Східній Європі пішли у вільне плавання, не бажаючи мати нічого спільного з Москвою. Незабаром те ж саме зроблять республіки СРСР, а сама "Червона імперія" остаточно припинить своє існування 26 грудня 1991 року.

Перемога НАТО у холодній війні відкрила для світу нові можливості для мирного розвитку. Люди знову повірили у раціональність та довірились тезі, що торгувати завжди краще, ніж воювати.

Тоді ж почалась дискусія по доцільність існування НАТО й деякі вважали четверту та п'яту хвилю розширення Альянсу в 1999 році (приєдналися Угорщина, Польща та Чехія) і 2004-му (приєдналися Болгарія, Латвія, Литва, Румунія, Словаччина, Словенія та Естонія) формальністю.

Подальші події показали, що це не так. Росія після кількох років загравань у побудову демократії в 90-их повернулася на імперські рейки та почала будувати СРСР 2.0. Вдала кон'юнктура на ринку вуглеводнів підсилила амбіції та можливості Москви, а утвердження режиму особистої влади вихідця зі спецслужб Путіна зробила Росію агресивним та ображеним на всіх (в першу чергу на НАТО) актором.

У підсумку виникла ситуація, яку в дитинстві називали – "хто не сховався, я не винен". Тобто країни Балтії та Польща опинилися під захистом парасольки НАТО, а Грузія та Україна – ні. Як наслідок – їхні спроби вийти з-під впливу Росії та вибороти шанс на нормальне життя (європейська та євроатлантична інтеграція) призвели до жорстокої російської агресії.

Спершу була декларація образ – так звана "Мюнхенська промова" Путіна, а далі Москва перейшла до конкретних дій. У 2008-му Росія напала на Грузію, а у 2014-му – на Україну.

Реакція НАТО на російську агресію: приєднання Швеції та Фінляндії

У 2022 році Росія здійснила повномасштабне вторгнення до України, розпочавши війну, яку не бачила Європа з 1945-го.

Формальним приводом до вторгнення стала відмова НАТО пристати на умови російського ультиматуму в грудні 2021 року. Він передбачав фактичну руйнацію Альянсу, тобто його повернення до кордонів 1999 року й перетворення Східної Європи на "зони впливу" Росії. Також Путін мав окремі претензії до України й вимагав серед іншого категоричної відмови від вступу до НАТО.

План Росії провалився, а Путіна спрямували курсом "русского воєнного корабля". Це зробили не лише на острові Зміїний, але й в Києві, Брюсселі та Вашингтоні.

Прямим наслідком вторгнення Росії в Україну було приєднання до НАТО традиційно нейтральних Швеції (2024) та Фінляндії (2023). Перші тримали нейтралітет з часів Наполеонівських війн, другі – з 1948 року. Фінляндія та Швеція стали 31 і 32 членами НАТО. Приєднання північних європейців збільшило кордон Росії з НАТО на 1200 кілометрів та фактично перетворило Балтійське море на "внутрішнє озеро" Альянсу.


Карта країн-членів НАТО / Інфографіка twitter.com/Maps_interlude

Україна – НАТО: непростий шлях

Після розпаду СРСР Україна опинилася в ситуації "ні туди ні сюди". Цей стан куртуазно називали "багатовекторність", а позаблоковий статус України було зафіксовано ще в Декларації Незалежності 1990 року.

Наша держава була змушена під тиском (насамперед США) віддати власну ядерну зброю та отримати натомість нічим не підкріплені обіцянки подумати про нашу безпеку під назвою Будапештський меморандум.

  • У наступні роки Україна поспіхом передала Росії власні крилаті ракети та стратегічні бомбардувальники в рахунок заліку боргів за газ, а решту стратегічної авіації порізала на метал під овації американських сенаторів.
  • Також Україна стала активно розпродавати власну зброю країнам третього світу. На цьому збагачувались окремі представники еліти, натомість обороноздатність держави стрімко падала.

Цим ще в 90-ті спробувала скористатись Росія, проте, й вона була занадто слабка, а тому після провалу кримської авантюри 1994-го року вирішили вдатися до так званої "м’якої сили", яку чередували з сеансами торгових і газових війн, а також постійних інформаційних атак.

Вони разом з жадібністю і недалекоглядністю перетворили президента Кучму на парію в очах Заходу та на довгий час закрили Україні шлях до НАТО. Ситуація змінилася після перемоги Помаранчевої революції, коли прозахідний президент Ющенко проголосив курс на ЄС і на вступ до НАТО.

Яким мінімальним критеріям мають відповідати держави для вступу до НАТО:

  • мають підтримувати демократію, включаючи терпимість до різноманіття;
  • мають розвивати ринкову економіку;
  • збройні сили мають перебувати під цивільним контролем;
  • мають бути добрими сусідами та поважати суверенітет інших країн;
  • мають працювати над сумісністю з силами НАТО.

У 2008 році Україна подала заявку на отримання Плану дій щодо членства в НАТО (ПДЧ), втім, цей процес було загальмовано. Для цього були як зовнішні, так і внутрішні причини, але за обома стирчать вуха Росії.

Перша причина асоціюється з Ангелою Меркель, яка на той час вибудувала з Москвою систему співпраці на основі дешевого російського газу для німецької економіки. В обмін на економічне зростання ФРН Меркель забезпечила Путіну (та його номіналу Мєдвєдєву) фактичне дипломатичне прикриття та видала індульгенції від всього, навіть війни проти Грузії.

Жорстка антиукраїнська позиція Меркель на саміті НАТО в Бухаресті перекреслила намагання Чехії, Польщі, Словаччини та Угорщини (тоді вона була нашим другом) пролобіювати вступ України до Альянсу.

14 років після завершення саміту НАТО у Бухаресті Президент України Зеленський пригадає ті події та розповість, до чого призведе політика поступок Росії.

Зеленський запрошує Меркель і Саркозі, які свого часу не запросили Україну до НАТО, до Бучі – дивіться відео:

Другою причиною провалу євроатлантичної інтеграції 2000-х стала ситуація в самій Україні та ставлення українців до НАТО. Активна пропаганда Росії та діяльність російської п'ятої колони в особі прем'єра, а згодом президента Януковича, проросійських партій (не лише – "регіоналів"), а також непослідовність та млявість проєвропейських сил, їхні постійні чвари (парламентська криза 2008-го тощо) – все це відіграло трагічну роль. Наслідком тих провалів та, за термінологією тих часів – "зради" – стало російське вторгнення.

Позаблоковий статус України, закріплений у Законі про засади внутрішньої та зовнішньої політики України виявився неефективним у контексті захисту і безпеки держави в умовах агресії і тиску з боку інших країн,
– пояснювальна записка до Закон про внесення змін до деяких законів України відносно відмови України від здійснення політики позаблоковості, ухваленого Верховної Радою 23 грудня 2014 року.

У 2014 році Україна опинилася сам-на-сам з Росією. Ситуація мала всі шанси повторитися в 2022-му, проте, українці здійснили диво – Україна не впала ні за 3 дні, ні за 2 роки, вона продовжила відбивати російську навалу й перемагати. Захід, який розраховував, як максимум, на партизанську війну, прозрів та почав допомагати України, але не на рівні Північноатлантичного Альянсу, а окремих держав і ЄС.

При цьому офіційні особи НАТО на початку вторгнення навіть виступали гальмом допомоги Україні, лякаючи всіх ескалацією з боку Росії. Лише після того, як стало зрозуміло, що Україна не впаде, Альянс змінив риторику та вдався до конкретних дій. Втім, і навіть після цього ми бачили мляву реакцію на постійні порушення Росією повітряних кордонів НАТО у Польщі, Румунії, засилля російських РЕБ поблизу Балтики тощо.

Станом на весну 2024 року НАТО вже заявляє про готовність виступити реальним лідером коаліції на підтримку України та навіть шукає варіанти заміщення ролі США у випадку приходу до влади в Білому домі непередбачуваного Трампа.

Нова надія: коли Україна стане членом НАТО

На жаль, це наразі не призвело до вступу України до НАТО, хоча на це дуже сподівались у Києві за підсумками Вільнюського саміту влітку 2023 року. У вересні 2022 року Україна офіційно подала заявку на вступ до Альянсу та стала кандидатом на вступ (як і Грузія та Боснія і Герцеговина).

Напередодні саміту в столиці Литви, понад 20 держав-членів НАТО офіційно підтримали вступ України до НАТО, підписавши відповідні декларації. Проте, президент США Джо Байден, наляканий можливою відповіддю Росії та потенційною необхідністю застосовувати 5 статтю Вашингтонського договору щодо захисту України (до речі, єдиний прецедент її застосування – це атака Аль-Каїди в 2001 проти США), фактично заблокував цей процес.

Іншого розвитку подій в сучасних реаліях, мабуть, не варто було чекати. Але є й добрі новини – Україна продовжує справедливу війну з Росією, має нарешті надійний тил у вигляді НАТО, на захисті нашої держави стоїть потужне військо, "стандарти НАТО" – більше не мем, а реальний зміст і дороговказ.

Абсолютна більшість населення України бажає та прагне вступу до НАТО. Ця позиція вже більше не розколює, а навпаки – об'єднує суспільство.

Нині вже ні в кого немає сумнівів, що записаний в 2018 році в Конституції України курс на вступ до НАТО буде успішним і тоді Україна отримає омріяну 5 статтю. Але станеться це лише після перемоги у війні з Росією. Це ціна помилок і "зрад" попередніх 30 років. Ціна страшна, Україна платить за нею кров'ю, але іншого варіанту просто не інсує.

Теги за темою
НАТОІсторія
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Ціна у 50 гривень за валюту у липні: чи реальний такий прогноз курсу євро
24tv
2025-07-14T11:33:29Z
Субсидії для пенсіонерів у Харківській області: в ПФУ пояснили, в яких випадках можуть відмовити у допомозі
Политека
2025-07-14T11:30:28Z
Насіннєва асоціація України: що думають аграрії про ринок насіння у 2025 році
Agravery
2025-07-14T11:30:09Z
Найдорожча нафта: скільки коштує 1 барель нафти на ринку у липні
24tv
2025-07-14T11:30:02Z
Різниця колосальна: українець порівняв ціни на продукти в Україні та Австралії
GlavRed
2025-07-14T11:27:58Z
Apple переживає наймасштабнішу управлінську перебудову за останнє десятиліття, — Bloomberg
Детектор М
2025-07-14T11:27:47Z
Ціни на овочі продовжують дивувати: чому картопля стала делікатесом, а цибуля впала у вартості
Знай
2025-07-14T11:21:49Z
Американські компанії отримали контроль над одним з найбільших зернових терміналів України
ГЛАВКОМ NET
2025-07-14T11:21:11Z
Bitcoin не зупинити: встановив новий рекорд і продовжує зростати
24tv
2025-07-14T11:12:46Z
У спортзал йти не треба: учені розказали, чоловіків з якою зовнішністю хочуть жінки
Фокус
2025-07-03T10:12:24Z
Прогноз магнітних бур на тиждень: коли потрібно бути особливо уважним до здоровʼя
24tv
2025-07-14T11:12:18Z
Французький хірург Пʼєр Корре консультує та проводитиме операції у львівському «Охматдиті»
УкраинФорм
2025-07-14T10:43:13Z
Гуманітарна допомога для пенсіонерів у Полтаві: літні люди можуть отримати низку безкоштовних послуг
Политека
2025-07-14T10:31:55Z
Одна порада батькам знизила випадки харчової алергії у дітей
Фокус
2025-07-14T10:16:10Z
Ефективний засіб у боротьбі зі старінням: отруйна речовина збільшить тривалість життя
Фокус
2025-07-14T10:10:03Z
Мікробіолог розповів, як часто потрібно прати постільну білизну
Фокус
2025-07-14T09:37:49Z
Норвегія вперше транспортувала пацієнтів на ШВЛ з України літаком C-130J Hercules
Европейская правда
2025-07-14T09:04:32Z
Як перейти на електронні сигарети, щоб позбутися залежності від тютюну
Comments UA
2025-07-14T08:40:00Z
США можуть продати Європі більше двох систем Patriot для України - речник уряду ФРН
УкраинФорм
2025-07-14T11:36:10Z
Німеччина зробила заяву про ракети Taurus для України
ГЛАВКОМ NET
2025-07-14T11:33:30Z
Зеленський та Келлог мали "продуктивну розмову"
Европейская правда
2025-07-14T11:30:53Z
Росія відволікає Європу від України: чому хвилі біженців з Африки штурмують кордони
Telegraf
2025-07-14T11:30:30Z
Шабунін зараз перебуває у Києві, йому вручили низку повісток на допити – ЦПК
ZN UA
2025-07-14T11:27:55Z
Єврокомісія схвалила «роумінговий безвіз» для України
УкраинФорм
2025-07-14T11:27:44Z
Зеленський зустрівся з Келлогом: обговорили посилення ППО, спільне виробництво озброєння та санкції проти РФ
Gazeta UA
2025-07-14T11:21:47Z
Росія випускає маніяків із в’язниць: "герої СВО" тероризують власних громадян
24tv
2025-07-14T11:21:39Z
Часів Яр, Костянтинівка, Херсон: де Путін вже програв, але ще бреше
Фокус
2025-07-14T11:21:09Z
У Києві з 15 по 20 липня відбудуться продуктові ярмарки: перелік адрес
ГЛАВКОМ NET
2025-07-14T11:21:43Z
Погода на 15 липня: температура сягне нових рекордів
TSN
2025-07-14T11:21:25Z
У Краматорську втекли полонені солдати РФ: який вигляд мають та що робити місцевим
TSN
2025-07-14T11:21:18Z
Росіяни вдарили дроном по зупинці у Херсоні: двоє поранених
1News
2025-07-14T11:18:26Z
ЗС РФ вигадали нехитрий спосіб "окупувати" Предтечине на Донеччині: як вони це зробили
Фокус
2025-07-14T11:12:49Z
Росіяни вдарили безпілотником "Молнія" по Харкову
24tv
2025-07-14T11:12:21Z
Мешканців Львова закликають бути обачними: на місто насувається негода
24tv
2025-07-14T11:12:18Z
Рух транспорту вулицею Богатирською буде частково обмежено протягом місяця
ГЛАВКОМ NET
2025-07-14T11:12:02Z
Putin exploits terrorist acts as key advantage
ГЛАВКОМ NET
2025-07-14T11:06:50Z
Успенський піст 2025 року: коли починається і закінчується, правила
TSN
2025-07-14T11:36:39Z
В Україні оголошена масштабна повітряна тривога через ракетну небезпеку
ГЛАВКОМ NET
2025-07-14T11:36:19Z
Уряд спрямував майже ₴322 мільйони для оплати праці помічників ветеранів
УкраинФорм
2025-07-14T11:33:33Z
Штрафи за чеки: українців чекають серйозні зміни вже з 1 серпня
GlavRed
2025-07-14T11:33:09Z
50 тис. грн за народження дитини. Кабмін погодив законопроєкт
ГЛАВКОМ NET
2025-07-14T11:30:23Z
“Shahed” атакуватимуть щодня, Україна посилює ППО з Британією
360ua.news
2025-07-14T11:27:36Z
Жінка сумнівалася в своїх навичках материнства: один жест доньки на святі змінив усе
Фокус
2025-07-14T11:27:23Z
У Швеції хочуть збільшити вік призову на службу для офіцерів з 47 до 70 років
Лига
2025-07-14T11:15:09Z
Стартувала додаткова сесія НМТ-2025
24tv
2025-07-14T11:12:54Z
Колись вважався еталоном: названо матеріал кухонних стільниць, який офіційно вийшов з моди
24tv
2025-07-14T11:30:03Z
Найочікуваніша прем'єра року: коли вийде 2 сезон серіалу "Кава з кардамоном"
24tv
2025-07-14T11:15:36Z
Манікюр для жінок після 45 років: кольори, які зроблять руки молодшими
24tv
2025-07-14T11:12:16Z
Надя Дорофєєва потрапила до лікарні та налякала подробицями про свій стан: "Сиплеться організм"
TSN
2025-07-14T11:03:35Z
Зняв "Підземелля відьом" і серіал "Каменська": помер режисер Юрій Мороз, деталі
Фокус
2025-07-14T10:55:09Z
Яким може бути взуття майбутнього: стильна колаборація іспанців і японців шокувала це літо
24tv
2025-07-14T10:52:53Z
Євгенія Емеральд здивувала заявою про стосунки з ексчоловіком після скандального розлучення
TSN
2025-07-14T10:34:07Z
Була за життя легендою, але її могила виглядає забутою: де похована уродженка Києва Алла Балтер
Telegraf
2025-07-14T10:25:56Z
Брітні Спірс удочерила дівчинку: зізнання 43-річної співачки
GlavRed
2025-07-14T10:25:44Z
Посадовиця ТЦК та її чоловік вимагали «відкати» за гарантовані державою виплати на загиблих воїнів ЗСУ
Украина Криминальная
2025-07-14T11:33:30Z
Чоловік хотів заробити онлайн, а втратив 206 тисяч гривень
InternetUA
2025-07-14T11:25:50Z
Закупівля залізничного обладнання для КП «Київпастранс» з переплатою ₴1,1 млн – затримано посадовця
Украина Криминальная
2025-07-14T11:24:07Z
Затримали двох агенток РФ, які готували підриви суддів і волонтерів у Полтаві та Дніпрі
УкраинФорм
2025-07-14T11:21:27Z
У Кривому Розі чоловік ударив викруткою поліцейського та працівника ТЦК: його зупинили пострілом
24tv
2025-07-14T11:03:30Z
Директор ТОВ покривав борги майном будівельної компанії – збитки суму на понад ₴2 млн
Украина Криминальная
2025-07-14T11:01:27Z
“Шахеди” вдарили по місту на Харківщині, багато поранених
1News
2025-07-14T11:00:18Z
Росіяни скинули КАБи на Харківщину, є жертви
1News
2025-07-14T11:00:01Z
Внаслідок авіаатак росіян по Куп’янщині постраждав неповнолітній
Мій Харків
2025-07-14T10:49:31Z
Залишаються цілими та ароматними: бомбезний рецепт вишень у власному соку на зиму
GlavRed
2025-07-14T11:33:31Z
Їжте його щодня і всі купальники будуть в кайф: ідеальний рецепт детокс-салату
24tv
2025-07-14T11:21:03Z
Хочете міцних стосунків? Почніть з цих 5 звичок, які змінюють на краще життя пари
Фокус
2025-07-14T11:06:49Z
Не тільки сулугуні. Чим можна замінити моцарелу на піцу чи для салату
Telegraf
2025-07-14T11:01:17Z
Анталія у паніці: готелі у Туреччині знижують ціни, але туристи не їдуть
ГЛАВКОМ NET
2025-07-14T10:54:17Z
Колір гортензії можна змінити: дивовижні секрети від садівників
24tv
2025-07-14T10:52:26Z
Три найгірші країни для переїзду у світі
24tv
2025-07-14T10:12:51Z
Море перетворилось у болото і не тільки. Росія продовжує знущатися з відомого українського курорту
Telegraf
2025-07-14T10:01:14Z
Ось як пересадити заміокулькас: викине нове листя вже за тиждень
24tv
2025-07-14T10:00:45Z
Молодий вінгер Аякса спробує перезапуск у Геренвені
Football.ua
2025-07-14T11:36:29Z
Джеймс: З дитинства мріяв підіймати трофеї за Челсі
Football.ua
2025-07-14T11:22:06Z
Російський легкоатлет поскаржився на «нехорошого президента» World Athletics
ГЛАВКОМ NET
2025-07-14T11:21:45Z
Патріотичні тату та відмова від українського громадянства: що відомо про гімнаста Ковтуна
24tv
2025-07-14T11:15:25Z
РБ Лейпциг вибив Баєр із перегонів за нападником ПСВ
Football.ua
2025-07-14T11:10:40Z
Арсенал близький до нової угоди з Нванері
Football.ua
2025-07-14T11:02:01Z
Футболісти «Полісся» зіграли внічию зі «Штурмом» на австрійському зборі
УкраинФорм
2025-07-14T10:55:03Z
Барселона оголосила про підписання Бардагжі
Football.ua
2025-07-14T10:52:25Z
Стрибунка у висоту Табашник розділила «золото» на Континентальному турі
УкраинФорм
2025-07-14T10:40:42Z
Системи McDonald's зламали через пароль "123456": дані 64 мільйонів людей були під загрозою
24tv
2025-07-14T11:36:32Z
Настільки низько, що аж добре: як Baldur "s Gate 3 змінила систему прокачування гравців
Фокус
2025-07-14T11:36:32Z
Як відключення Wi-Fi допомагає продовжити роботу батареї смартфона
InternetUA
2025-07-14T11:31:40Z
Обережно, реклама! Шість поширених шахрайських схем на платформах Meta
Детектор М
2025-07-14T11:30:15Z
Геніальні суперлиходії в масках: навіщо косаткам білі плями біля очей
Фокус
2025-07-14T11:27:36Z
Чому Чорне море називають "чорним": про справжнє значення знають лише одиниці
GlavRed
2025-07-14T11:27:27Z
Гра Peak досягла неймовірного успіху і отримала українську локалізацію
24tv
2025-07-14T11:27:20Z
Де 3 відмінності між зображеннями дівчини на сцені: треба знайти відповідь за 45 секунд
GlavRed
2025-07-14T11:27:08Z
Україна впроваджує ШІ у керування дронами, щоб прибрати операторів з поля бою, – Федоров
24tv
2025-07-14T11:19:43Z
Перший електромобіль Bentley: ретрофутуризм у концепті EXP 15
ITC
2025-07-14T11:25:08Z
Цей американський вантажівка принизила всі суперкари на фестивалі в Гудвуді
Топ Жир
2025-07-14T10:49:59Z
Запчастини до електромобілів: які можна замінити самостійно?
AutoCentre
2025-07-14T10:10:44Z
Volkswagen закрив свій перший великий завод у Китаї після 17 років роботи
Топ Жир
2025-07-14T09:48:08Z
Новий Hyundai Tucson зробили схожим на Land Rover
AutoCentre
2025-07-14T09:04:35Z
Дешевше $20 000: презентовано новий кросовер Hyundai
ЗаРулем
2025-07-14T08:40:47Z
Наймиліший електромобіль Honda вперше показав свій вигляд і дещо незвичайне
Топ Жир
2025-07-14T08:34:57Z
Lexus ES у кузові універсал виглядає чудово
AutoCentre
2025-07-14T08:07:54Z
Mazda представила кросовер CX-5 нового покоління: відома ціна
ЗаРулем
2025-07-14T07:16:15Z