MY.UAНовини
«Об’єднуватися не для бою, а щоб узяти на себе відповідальність»: навіщо українській медіаспільноті саморегулювання
«Об’єднуватися не для бою, а щоб узяти на себе відповідальність»: навіщо українській медіаспільноті саморегулювання

«Об’єднуватися не для бою, а щоб узяти на себе відповідальність»: навіщо українській медіаспільноті саморегулювання

Журналісти й медіаексперти обговорили, які елементи саморегулювання діють на рівні редакцій, чого бракує медіа, щоб створити загальний орган саморегуляції та чи потрібен він узагалі.

Конференція «Саморегулювання в Україні: чого бракує медіа?», яку організував Центр демократії та верховенства права спільно з International Media Support, об’єднала журналістів, українських і міжнародних медіаекспертів для обговорення точок (не)дотику у питанні саморегулювання українських медіа.

Вітчизняна медіаспільнота намагається сформувати спільне бачення того, яким має бути це саморегулювання. На думку багатьох учасників конференції, в останні п’ять років у цьому намітився прогрес.

«Увага до саморегулювання взагалі й до органів саморегулювання, зокрема, до експертних оцінок, які створюємо ми та наші колеги, зросла останнім часом дуже суттєво», — поділилася спостереженнями членкиня Комісії журналістської етики Тетяна Лебедєва. І особливо, за її словами, це проявилося з початком широкомасштабного вторгнення: «Ми бачимо, що дуже багато представників медіа осягнули значення дотримання стандартів, недопущення маніпуляцій, відповідального ставлення до подачі інформації. І це не може не тішити. Адже якщо раніше від цього залежала якість медіа та обізнаність аудиторії, то тепер — ще і доля, ментальний стан, а подекуди й життя людей».

Тетяна Лебедєва

Однак ведучий «Радіо NV» Дмитро Тузов, який є представником Незалежної медійної ради, менш оптимістичний у своїх оцінках і говорить, що саморегулювання в українських медіа перебуває в ембріональному стані.

«У нас є окремі органи саморегулювання — такі, як Комісія з журналістської етики, Незалежна медійна рада, Інститут масової інформації, Медіарух та деякі інші, — це означає, що основа для подальшого розвитку існує. Водночас ключову регуляцію у вітчизняному медіапросторі в нас продовжує виконувати держава. І це підтверджує низка обставин, включно з існуванням національного телемарафону, на який спрямовують вагоме державне фінансування. А є ще Суспільне, яке теж фінансується державою, плюс “Армія ТВ”, “Армія ФМ”, “АрміяІнформ”. Таким чином, держава відсотків на дев’яносто регулює інформаційний простір України», — говорить Тузов.

Дмитро Тузов

Тож для розвитку саморегулювання в медіа, продовжив журналіст, необхідно спочатку змінити ситуацію в медіапросторі країни з домінуванням у ньому держави. А оскільки найближчим часом зробити це неможливо, медіаспільнота може поки лише долучатися до співрегулювання, підставляючи плече державі в цьому питанні. Але робити це більш активно, проявляючи ініціативу, залучаючи ті медійні організації, які вже створені та діють, — тобто користуючись тактикою маленьких кроків.

  • Читайте також:«Бути етичним означає бути захищеним». Чому під час війни саморегуляція і стандарти зберігають журналістів і журналістику

Саме таку тактику взяли на озброєння в Інституті масової інформації, розповіла аналітикиня ІМІ Олена Голуб. «Ми пішли маленькими кроками й замість спонукати медіа створювати саморегуляторні організації стали намагатися для початку впливати на якість медіаконтенту. Адже на підвищення її рівня, зрештою, і спрямовані саморегуляторні механізми. У нас є кілька проєктів, які пов’язані з впливом на якість медіа і, відповідно, на саморегуляцію. Зокрема це список прозорих і відповідальних медіа. Про них ми можемо сказати суспільству, що їм можна довіряти й отримувати з них якісну, перевірену, достовірну інформацію», — пояснила Голуб.

Олена Голуб

Схожий проєкт ІМІ реалізує разом з «Детектором медіа». Йдеться про мапу рекомендованих медіа — список онлайн-видань і телевізійних компаній регіонального рівня, які варті довіри. Ці проєкти, сказала Олена Голуб, впливають на саморегуляцію медіа через інститут репутації, зокрема.

«Все-таки інститут репутації як-не-як працює, і, відповідно, медіа хочуть потрапити до переліку якісних. Для цього вони звертаються до ІМІ й питають, які недоліки ми помітили в їхній роботі. Ми з ними комунікуємо, вказуємо на помилки, а вони їх виправляють», — говорить аналітикиня Інституту масової інформації.

Про те, які практики саморегулювання впроваджують у своїй роботі самі медіа, йшлося на тій частині конференції, в якій взяли участь головна редакторка порталу Liga.net Юлія Банкова, директор з маркетингу каналу «Еспресо» Микола Типусяк, виконавча продюсерка Українського радіо Юлія Шелудько, співзасновниця «Рубрики» й шеф-редакторка «Східного варіанту» Анастасія Руденко та заступниця директора з правових питань Starlight Media Оксана Остапко.

Серед внутрішньоредакційних механізмів саморегулювання, які застосовують у виданні Liga.net, Юлія Банкова назвала редакційні кодекси, включно з етичним, і різні політики, які регулюють певну роботу — рекламна, антикорупційна, гендерна політика, політика управління людськими ресурсами та багато інших.

«До того ж у нас є документально зафіксовані внутрішні правила стосовно того, як ми пишемо, як представляємо людей, із ким працюємо, з ким не працюємо, як ведуться влоги, кому ми надаємо майданчик для колонок, як підписуємо людей і ще багато іншого. Це така система правил, із якими ми ознайомлюємо всіх людей, котрі долучаються до нашої команди, і яких усі зобов’язані дотримуватися», — розповіла головна редакторка Liga.net.

Юлія Банкова

Команда «Еспресо», за словами маркетингового директора каналу Миколи Типусяка, також долучилася до саморегулювання: вивчила вимоги до медіа, які претендують бути занесеними до «білого» списку, напрацювала документи й політики, яких, на її думку, не вистачало, і в результаті увійшла до переліку найвідповідальніших українських онлайн-медіа.

  • Читайте також: Видання Liga.net оприлюднило редакційний кодекс

«Ми ретельно моніторимо наш контент на предмет наявності маніпуляцій, фейків, мови ворожнечі, чорного піару, порушень етики, наявності матеріалів з ознаками замовлення, щоб запобігти всьому цьому. Крім того, ми стежимо за дотриманням нашими співробітниками кодексу журналістської етики. І намагаємося підтримувати будь-які ініціативи колег по медіаспільноті, коли виникають якісь загальні проблеми на рівні індустрії», — поділився Типусяк.

Микола Типусяк

Юлія Шелудько, виконавча продюсерка Українського радіо, яка координує роботу всіх регіональних редакцій радіо у філіях Суспільного, своєю чергою розповіла: «Суспільний мовник у багатьох державах світу виступає флагманом у дотриманні журналістських стандартів і процесах самоврядування, й український Суспільний мовник тут не є винятком. Це стало можливим великою мірою завдяки реформі Суспільного мовника України, і шляху, який був пройдений нами з 2017 року».

Юлія нагадала, що на Суспільному створена Редакційна рада — колективний орган, що стежить за дотриманням журналістських стандартів і редакційного статуту мовника. Члени та членкині ради — це не лише журналісти, а й активісти у захисті професійних прав і редакційної свободи, які стежать за дотриманням редакційного статуту Суспільного, пояснила Юлія Шелудько.

Юлія Шелудько

Що стосується дотримання журналістських стандартів, то на Суспільному, за її словами, користуються політиками, напрацьованими Комісією журналістської етики. До того ж у медіа є департамент моніторингу контенту і журналістських стандартів, і саме він випадковим чином відстежує теле- та радіопрограми, матеріали на онлайн-ресурсах і виявляє, чи є там бодай найменші порушення або навіть натяки на порушення стандартів.

«Це дуже ефективно працює, тому що у нас, як відомо, багато регіональних редакцій, і часом буває складно простежити за таким великим об’ємом контенту. Також ми проводимо надзвичайно багато семінарів, тренінгів, навчань, щоб підтримувати рівень обізнаності у сфері стандартів і способів їх дотримання серед нашого трьохтисячного колективу», — додала Шелудько.

Заступниця директора з правових питань Starlight Media Оксана Остапко звернула увагу на те, що медіахолдинг має досвід не лише внутрішньоредакційного, а й інституційного саморегулювання.

У зв’язку з цим вона згадала заснований ще у 2002 році Індустріальний телевізійний комітет, який назвала спробою об’єднати великих гравців індустрії та напрацювати правила, які будуть об’єднувати учасників ринку та виконуватися ними.

  • Читайте також: StarLightMedia запровадила Кодекс етики

«На мій погляд, ІТК свого часу слугував платформою для зустрічей і професійних дискусій, а також сприяв розвитку телевізійного ринку в Україні та саморегулювання цієї галузі. У нас із 2018 року є робоча група при Нацраді з питань телебачення та радіомовлення, у якій ми з колегами з індустрії, з гравцями громадського сектору напрацьовуємо акти спільного регулювання. Наприклад, як висвітлювати в медіа булінг, суїцид, питання насильства проти дітей, інші чутливі теми. Це приклад чудового поєднання як спільного регулювання індустрії, так і саморегулювання», — говорить Оксана Остапко.

Оксана Остапко

Модератор дискусії Максим Дворовий, керівник напряму «Цифрові права» «Лабораторії цифрової безпеки», звернув увагу на те, що саморегулювання на рівні окремих медіа або кластерів медіа в Україні більш розвинене, ніж саморегулювання як загальний рух гравців медіапростору до об’єднання довкола узгоджених стандартів.

«Сьогодні ми маємо декілька журналістських організацій, але проблема в тому, що значна частина журналістів вважає, буцімто ці інституції є рудиментами радянського часу. Так, якщо я не помиляюсь, назвав КЖЕ Денис Казанський років сім тому, коли Комісія ухвалила рішення щодо публікації в інтернет-виданні “Четвертая власть”, головним редактором якого він був. Чого на сьогодні не вистачає медіа, щоб об’єднатися довкола стандартів і запроваджувати механізми саморегулювання не лише на редакційному, а й на загальному рівні?», — запитав учасників конференції Максим Дворовий.

Максим Дворовий

Юлія Банкова відповіла, що ключовою перепоною для цього є нерозуміння журналістами та медіаменеджерами практичної цінності такого об’єднання.

«Багато хто думає: для чого нам ще одна якась велика профспілка, що вона нам дасть? Юриста? Так зараз у кожного медіа свої юристи, які надають правові консультації та за потреби представляють журналістів у судах. Журналістські стандарти? Майже в кожній редакції вони виписані й висять на сайті. І політики теж у кожного свої є. І ми не розуміємо, мені здається, якоїсь практичної цінності такого об’єднання», — поділилася міркуваннями головна редакторка Liga.net.

За її словами, українські журналісти добре об’єднуються, коли щось стається, і зазвичай демонструють високий рівень солідарності, б’ючи єдиним кулаком чи то по корупції, чи то по владі, коли хтось із медіа чи медійників потерпають від її дій. Але в повсякденній роботі такої потреби не бачать.

Банкова розповіла, що намагалася під час нещодавньої поїздки до Швеції дізнатися у місцевих журналістів, навіщо вони вступають до своєї цехової профспілки. Більшість із них відповідала, що такі традиції, і вони навіть не уявляють, що можна не доєднатися до органів самоврядування.

«І коли я починала запитувати про практичну користь, вони називали страхування, умови якого краще, ніж надає роботодавець, безоплатне навчання, юридичний захист, яким, я так зрозуміла, не дуже часто хтось користується, бо все і так дуже добре працює. Ну, власне, на цьому бенефіти закінчувалися», — поділилася своїми дослідженнями медійниця.

Будучи впевненою у тому, що українській медіаспільноті необхідне саморегулювання, вона водночас вважає, що її представникам необхідно чітко зрозуміти та сформулювати ту практичну цінність, заради якої вони будуть створювати свій орган самоврядування. Втім, зауважує Банкова, треба розуміти, що в тій же Швеції членство в їхній журналістській профспілці оплачується журналістом щомісячним внеском розміром 50–60 євро. Тому, створюючи об’єднання, українські журналісти мають бути готовими платити за це. Лиш тільки розуміти — за що.

На думку Дмитра Типасюка, створенню саморегулювання українським медіа заважає бекграунд вітчизняної журналістики. «Ми вийшли з системи, в якій медіа були на службі у влади. І багато журналістів досі підсвідомо вважає, що це єдина форма їхнього існування. Влада теж досі живе цим досвідом, намагаючись повсякчас поставити медіа на службу собі. І ми маємо суспільство, яке, пам’ятаючи ті часи, не довіряє нікому. Ми, медійники, дійсно, як і в цілому наше суспільство, коли виникає загроза, можемо зібратися і дати бій. А от об’єднуватися не для бою, а щоб взяти на себе відповідальність, ми ще не навчилися. Тут у нас з’являються проблеми, ідентичні до проблем українського суспільства», — говорить продюсер «Еспресо».

Як цю проблему долати? Найкраще криза довіри долається, коли люди активніше спілкуються, намагаються чесно відповідати на питання, що є для них спільними. Якраз одне з таких питань — навіщо медіа об’єднуватися? Основна мотивація для об’єднання медіаспільноти, вважає Микола Типусяк, — бажання жити в цивілізованому суспільстві, яке може організовуватися, яке має довіру до медіа, до влади, один до одного та яке може реагувати на виклики. «А для цього ми повинні взяти на себе відповідальність об’єктивно інформувати суспільство, зокрема й щодо його прав», — говорить медіаменеджер.

А ось заступниця директора Starlight Media Оксана Остапко бачить більш реалістичний шлях до саморегулювання українських медіа — через створення органів співрегулювання. Зараз, нагадала вона, відповідно до Закону «Про медіа», триває формування п’яти органів спільного регулювання в різних сферах: аудіовізуальні медіасервіси (телевізійне мовлення та медіасервіси на замовлення), аудіальні медіасервіси (радіо й аудіальні медіасервіси на замовлення), друковані медіа, онлайн-медіа та платформи спільного доступу. Вони повинні напрацювати кодекси (правила) щодо предмета спільного регулювання та забезпечити функціонування експертних комісій, які будуть надавати індивідуальні висновки щодо кожного окремого випадку, що стосуватиметься конкретних суб’єктів і конкретних ситуацій в межах спільного регулювання. І це може стати прологом до подібної роботи зі створення саморегулювання, говорить Остапко. Оскільки після того, як медіа навчаться кооперуватися в рамках органів співрегулювання та домовлятися там, вони зможуть діяти подібним чином і поза ними.

Співзасновниця «Рубрики» Анастасія Руденко також вважає, що для розвитку саморегулювання серед української медіаспільноти бракує розуміння, для чого воно потрібне. «Коаліції за замовчуванням — нестабільні конструкції. І як тільки питання, заради розв’язання яких вони створювалися, подолане, коаліції розвалюються. Що може стати тим клеєм, який буде тримати об’єднання на стабільній основі? Якими будуть ті “плюшки”, що спонукатимуть журналістів та медіа співпрацювати в органах саморегулювання постійно? Спочатку потрібно відповісти на ці питання», — каже Руденко.

Анастасія Руденко

Можливо, говорить вона, варто скористатися досвідом успішних журналістських об’єднань, яких доволі багато у світі. Наприклад, такого, як Центр із дослідження корупції та організованої злочинності (OCCRP) — глобальної мережі, яка поєднує ньюзруми в різних країнах. Це спеціалізована мережа, куди достатньо високий поріг входу, але як перевагу її учасники отримують доступ до експертизи один одного, а також до закритих інструментів, завдяки яким розслідування можуть ставати глибшими.

Також цікавий досвід в організації Solutions Journalism Network — мережі, до якої входить «Рубрика». В них є глобальний агрегатор, який акумулює історії медіа з різних країн, і це дає можливість зробити видимою читачу, скажімо, з Шотландії чи з Індії історію з України. До того ж там є спеціальні конкурси, експерти тощо. Це все спонукає медіа відповідати певним стандартам, щоб потрапити до такої мережі чи організації.

«За такою ж логікою ми зараз намагаємося створити простір взаємодії, вибудовуючи медіамережу “Вікно Відновлення” (UA Recovery Window Media Network) — об’єднання українських медіа та аналітичних центрів для моніторингу відбудови. З тих “плюшок”, про які я говорила, в нас є контент-фонд, тобто ми можемо надавати фінансову підтримку безпосередньо редакціям або аналітичним центрам, які створюють контент. Також ми надаємо допомогу у дистрибуції — створюємо агрегатор, який дозволяє робити обмін аудиторіями, таким чином збільшуючи кількість тих, хто бачить, чує або читає журналістські матеріали. Ну, і крім того, ми дбаємо про посилення спроможностей організацій і редакцій, які входять до мережі. Йдеться про навчання, курси, кроссекторальність. На цьому “клеї” в нас і працює механізм об’єднання. Думаю, саме такі приклади взаємодії і показують напрямок руху до більш всеохопного саморегулювання в українських медіа», — розповіла Анастасія Руденко.

А головне, за її словами, — це розуміння того, що у співпраці досягти можна більше, ніж конкуруючи. В Україні дуже різноманітний і диференційований медійний простір. Але у будь-якому випадку треба досягати спільності та шукати те, що нас об’єднує не у сьогоденних «гарячих» потребах, а у довготерміновій перспективі, говорить медійниця.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги за темою
Журналисты
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
"Договорняк" и "слив" Донбасса: кто виноват в обвале украинского фронта
Comments UA
2024-11-29T13:15:32Z
Ситуация резко изменилась: что происходит в Купянске после визита Зеленского
Comments UA
2024-11-19T15:18:34Z
Возле Запорожья почти завершено строительство фортификаций – ОВА
ZN UA
2024-12-01T00:01:35Z
Счастливчики выходных: три знака Зодиака, которым повезет 30 ноября - 1 декабря 2024 года
Фокус
2024-11-29T18:36:01Z
Таро-гороскоп: ваш персональный прогноз на вторник
Comments UA
2024-12-02T18:30:07Z
Ситуация сложная, враг накопил войска: готовы ли оккупанты к масштабному наступлению
Comments UA
2024-12-02T18:18:41Z
Огромная дыра: как выглядит Ан-2, который россияне перепутали с украинским БПЛА
Фокус
2024-11-29T14:15:56Z
Командование ВСУ дает ложные данные об удержании позиций под Курахово — DeepState
Фокус
2024-11-30T22:27:26Z
В оккупированной Горловке коллаборанты "национализируют" недвижимость – ЦНС
ZN UA
2024-11-30T21:24:42Z
Молодой фаворитке Путина доверили важное культурное мероприятие в России
Comments UA
2024-11-21T19:57:44Z
Три года до нового удара России: предупреждение Залужного
Comments UA
2024-11-23T12:54:41Z
Китай отреагировал на удар баллистической ракетой России по Украине
Comments UA
2024-11-22T13:57:41Z
Ермак указал, когда закончится война в Украине
Comments UA
2024-11-27T15:00:03Z
Премьер Словакии раскритиковал новое руководство ЕС за поддержку Украины
Европейская правда
2024-12-02T18:25:13Z
Трамп планирует назначить своего родственника советником по делам Ближнего Востока
Известия Киев
2024-12-02T18:07:14Z
Захарова сказала, сколько украинцев вернулось на территории, подконтрольные РФ
Comments UA
2024-11-27T14:54:28Z
Путин назвал цели России в Украине: чем пригрозил диктатор
Comments UA
2024-11-28T11:51:18Z
После Днепра РФ может готовить удар по Верховной Раде: нардепы отменили заседание
Фокус
2024-11-21T22:48:41Z
Прожить на 5 лет дольше, потратив 2 часа: ученые узнали о простом способе достижения долголетия
Фокус
2024-11-27T13:42:17Z
«Они совсем не темнеют»: простой лайфхак, чтобы хранить авокадо неделями
Marie Claire
2024-11-21T03:04:10Z
Гарвардский врач рассказала, как похудеть: пять действительно работающих советов
Comments UA
2024-11-27T15:42:22Z
Дайте мозгу отдохнуть: 5 упражнений для улучшения психического здоровья
Фокус
2024-11-24T12:45:51Z
Врачи рассказали, почему следует отказаться от колбасы и сосисок
UAToday
2024-12-02T17:33:30Z
Наименьшие деньги: эксперт рассказал о породах собак, лечение которых будет дешевым
Фокус
2024-12-02T16:36:58Z
Что предлагают вместо МСЭК: от анонимности пациента до видеофиксации и индивидуальных экспертов
Комсомольская правда
2024-11-19T06:02:12Z
Теплая пижама или отопление: что выбрать для здорового сна
Знай
2024-11-27T12:51:42Z
После бала: как прошел благотворительный вечер фонда «Жизнь как чудо»
Marie Claire
2024-12-02T16:06:31Z
Популярная российская актриса родила первенца в 53 года
Comments UA
2024-11-30T21:33:50Z
Беременная девушка Венсана Касселя показала новые фото топлесс
Comments UA
2024-11-30T22:33:41Z
"Такой п**дец, а ты чипсики рекламируешь": ведущий "Орла и решки" рассказал о разговоре с Ивлеевой после вторжения РФ
Апостроф
2024-11-19T09:48:42Z
64-летний Шон Пенн закрутил роман с младшей на 34 года известной актрисой и впервые показал ее публике
TSN
2024-12-01T14:15:50Z
Самое красивое белье для встречи Нового года-2025: 9 стильных вариантов
Marie Claire
2024-12-02T18:01:43Z
Лилия Ребрик без макияжа показалась у себя дома среди новогодних украшений: "Мы изменились"
TSN
2024-12-02T17:36:57Z
Рэпер Yarmak рассказал, когда решил стать в ряды ВСУ
Корреспондент
2024-11-29T14:03:08Z
Британский рэпер отреагировал на слухи о его романе с 49-летней Анджелиной Джоли
UAToday
2024-11-29T16:12:51Z
Тринчер сравнили с россиянкой Бузовой из-за поведения на интервью/Певица ответила на вопросы интервьюера после своего выступления
Апостроф
2024-11-19T10:39:25Z
Украинцы будут возвращать продукты в супермаркеты по новым правилам
TSN
2024-11-28T11:17:15Z
"Тысяча Зеленского": правительство обнародовало постановление
Корреспондент
2024-11-25T09:08:35Z
С 2025 года пачка сигарет подорожает на 40 гривен, - нардеп
Comments UA
2024-11-27T19:45:48Z
"Ведет к радиационному выбросу", - The New York Times пишет, зачем Путин атакует украинские АЭС
Новости Украины
2024-11-29T21:36:48Z
Ашан, Метро и Варус изменили цены на крупы в начале декабря: сколько стоят гречка, рис и макароны
Хвиля
2024-12-02T18:24:31Z
Азербайджан начал поставки газа в Словакию
Корреспондент
2024-12-02T17:39:52Z
Пока вы не видите этого, счета за воду уже растут
Знай
2024-11-29T13:30:20Z
Доплаты к пенсии: кто их может получить в декабре
ZN UA
2024-12-01T06:03:06Z
Три сценария зимних отключений 2024-2025: эксперты рассказали, чего ждать украинцам
ZN UA
2024-11-25T03:34:28Z
Зеленого света теперь не будет: в Украине появятся необычные светофоры
Политека
2024-11-29T16:21:33Z
Смерть друга: король Карл III и королева Камилла объявили печальную новость
Marie Claire
2024-11-19T19:04:46Z
Сон на работе принес мужчине $48 тысяч
Фокус
2024-11-24T15:36:01Z
РФ может готовить удар по Украине стратегической ракетой РС-26 "Рубеж", — соцсети
Фокус
2024-11-20T18:06:37Z
Королевское меню: что ждет гостей Карла III и Камиллы на новогоднем столе
Marie Claire
2024-12-02T18:31:01Z
Пара обнаружила "таинственную дверь" в фермерском доме 19 века: что за ней было
Фокус
2024-12-02T18:30:51Z
Уже проходит ВЛК: популярного ведущего мобилизовали
Comments UA
2024-11-19T19:45:26Z
"Был долгожданным ребенком и имел тяжелое заболевание": что известно о детях, погибших в Сумах
Фокус
2024-11-18T19:42:20Z
Фанера и иностранная электроника: ГУР показало, из чего состоит российская "Гербера"
UAToday
2024-11-18T19:30:59Z
Вытирал ноги об украинский флаг: мужчину отправят в психушку
TSN
2024-11-30T17:51:54Z
Ради побега за границу женился на родственнице с инвалидностью: ГПСУ разоблачила уклониста
Апостроф
2024-11-29T16:39:06Z
В Одессе спасатели сняли с 18-метрового аттракциона четырех детей
ZN UA
2024-11-24T21:31:37Z
Дания задержала китайское судно по подозрению в повреждении кабелей
Корреспондент
2024-11-20T19:00:44Z
"Я тебе выколю сейчас глаз ручкой": в Полтавском ТЦК отреагировали на высказывание военкома
Фокус
2024-12-02T17:42:04Z
В деле Игоря Гринкевича речь не идет о передаче взятки: из зала суда стали известны первые подробности производства
Апостроф
2024-12-02T17:15:31Z
Обе компании имели оружие, погибший был среди тех, кто спровоцировал драку – новые детали стрельбы в Sky Loft
Знай
2024-12-02T17:13:32Z
Мужчина с мамой больше суток скрывался от ТЦК в необычном месте: чем все закончилось
TSN
2024-12-02T17:03:19Z
Гибель ребенка в ДТП в Днепре: прокуратура сделала заявление по поводу 19-летнего водителя
Апостроф
2024-12-02T15:33:01Z
"Им запретили делать это": раскрыто скандальное условие боя Тайсон - Пол
Корреспондент
2024-11-19T15:36:14Z
Перес раскритиковал обновленный формат Лиги чемпионов и увеличение количест
Корреспондент
2024-11-24T17:00:03Z
Названы сроки реванша между Дюбуа и Джошуа
Корреспондент
2024-11-27T16:54:44Z
ПСВ – "Шахтер": где смотреть матч Лиги чемпионов
ZN UA
2024-11-27T09:37:09Z
Футбольный матч обернулся трагедией: морг в Гвинее переполнен жертвами
Новости Украины
2024-12-02T15:12:21Z
"Я с удивлением и легкой улыбкой произнес: о, нет ноги…" История украинца, который без ноги продолжил заниматься спортом
Апостроф
2024-12-02T13:36:33Z
Звезды британского бокса сделали противоположные прогнозы на реванш Усика и Фьюри
ZN UA
2024-12-02T11:37:20Z
Реал продлит контракт с игроком, который заменил травмированного лидера
Корреспондент
2024-12-02T11:30:35Z
Голливуду и не снилось: представлено эпическое промо к реваншу Усик – Фьюри
TSN
2024-12-02T10:36:26Z
Лучшая уличная еда мира: попали ли украинские блюда в топ
Comments UA
2024-11-29T15:27:58Z
Голубцы с булгуром, вкуснее обычных: судья "Мастер Шеф" дала простой рецепт
Политека
2024-11-19T04:00:53Z
Развод и долги: как правильно разделить кредиты между супругами
Знай
2024-12-02T17:21:26Z
Ангельская нумерология: как трактовать совпадения в числах, которые вас преследуют
Marie Claire
2024-12-02T16:00:37Z
Гороскоп на вторник 3 декабря 2024 года
UAToday
2024-12-02T15:57:51Z
Неприятного запаха больше не будет: как сохранить приятный аромат вещей в шкафу
Знай
2024-12-02T15:54:40Z
Экономия, бренды и винтаж: почему секонд-хенды стали такими популярными
Фокус
2024-12-02T15:51:34Z
Вы еще никогда не готовили так "Селедку под шубой": один секретный ингредиент, который меняет все
TSN
2024-12-02T15:36:06Z
В каких цветах делать маникюр, для привлечения удачи, любви и богатства в 2025 году?
Фокус
2024-12-02T13:57:54Z
Лайфхаки для зимы: как быстро очистить лобовое стекло от льда
Comments UA
2024-11-19T01:00:21Z
Король горьі: покоряем простор на легендарном Jeep Wrangler
Корреспондент
2024-12-02T17:18:07Z
Спрос на новые авто в Украине снижается: какие модели продолжают покупать
Фокус
2024-12-02T15:57:17Z
"Скорпионы" готовы к бою: турецкие оружейники выкатили новый вариант броневика Akrep II
Фокус
2024-12-02T15:12:32Z
На украинский рынок выйдет доступный городской кроссовер Opel: подробности и цена
Фокус
2024-12-02T14:36:55Z
Найдешевший седан BYD на електротязі показали наживо
Portaltele
2024-12-02T14:33:26Z
Новый рейтинг легковых авто: что покупают украинцы
Апостроф
2024-12-02T14:09:31Z
Раскрыто название и подробности нового французского электрокара с запасом хода 750 км
Фокус
2024-12-02T11:51:48Z
Крупная китайская авиакомпания начинает выпуск электрокаров: подробности первой модели
Фокус
2024-12-02T10:30:37Z
В 7 раз эффективнее обычных турбин: создан первый ветрогенератор, спроектированный ИИ
Фокус
2024-12-01T16:00:20Z
Авторы The Invincible представили антибоевую ролевую игру Dante's Ring — выходит в 2025 году
GameMag
2024-11-24T13:16:07Z
Стало известно, почему в 2025 году не стоит тратиться на дорогие флагманские смартфоны
Фокус
2024-12-02T18:27:17Z
WhatsApp припинить працювати на старих iPhone
Portaltele
2024-12-02T17:34:55Z
Необходимо заменить: Vodafone сделали важное объявление для абонентов
Знай
2024-12-02T17:06:08Z
Квантовые компьютеры получат обычные дисплеи и лазеры: как работает новая технология
Фокус
2024-12-02T16:45:41Z
Археолог против нацистов: Представлен релизный трейлер Indiana Jones and the Great Circle
GameMag
2024-12-02T15:25:26Z
Ученые придумали роботов, которые работают на энергии водки
UAToday
2024-12-02T15:06:56Z
Samsung Galaxy S24 получает обновление, но не то, которое ожидали пользователи
Фокус
2024-12-02T15:00:03Z