MY.UAНовини
«Приїдемо в Париж на танках»: як агітпроп реагує на відсторонення від Олімпійських Ігор 2024
«Приїдемо в Париж на танках»: як агітпроп реагує на відсторонення від Олімпійських Ігор 2024

«Приїдемо в Париж на танках»: як агітпроп реагує на відсторонення від Олімпійських Ігор 2024

35 країн світу виступають проти участі в Олімпіаді представників країн-агресорок навіть у так званому нейтральному статусі через війну в Україні.

Ігри протягом усієї історії були приводом для політичних спекуляцій, конфліктів і пропаганди. Так, екскомандувач ВМС України під час незаконної анексії Криму Сергій Гайдук розповідав, що росіяни використали домашні Олімпійські ігри у Сочі-2014 як прикриття для перекидання своїх військ в український Крим і подальшого його захоплення.

Коли агітпропу вигідно — то спортсмени стають знаряддям піару путінського режиму. В інших ситуаціях використовується маніпулятивне твердження, що нібито спорт має бути «поза політикою».

Історія відсторонень росіян від Олімпійських ігор

Росія регулярно не дотримується одного з ключових олімпійських принципів — чесної конкуренції та змагального духу. У 2018 році Всесвітнім антидопінговим агентством було офіційно доведено існування в Росії державної допінгової програми. «Досягнення»,  напханих допінгом російських атлетів використовує путінська пропаганда. Перші «дзвіночки» для Росії пролунали у 2016 році, на літній Олімпіаді у Ріо-де-Жанейро: тоді були дискваліфіковані їхні збірні з легкої та важкої атлетики, а також чоловіча команда з академічної греблі (в останньому виді спорту були відсторонені й чоловіки-білоруси). А вже починаючи з зимової Олімпіади 2018 року у корейському Пхьончхані, країна-агресорка була позбавлена права виступати під власним прапором та зі своїм гімном. До Ігор були допущені лише «чисті» від допінгу спортсмени, щодо яких не було навіть жодних підозр. Вони виступали як «олімпійські спортсмени з Росії» під олімпійським прапором та з гімном Ігор. На двох подальших Олімпіадах (2020 та 2022 років) ці обмеження були послаблені й росіянам було дозволено виступати як збірній «Олімпійського комітету Росії», але так само без національних прапору та гімну.

Питання допуску росіян і білорусів до Ігор 2024 року та позиція МОК

Після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну у 2022 році Міжнародний олімпійський комітет (МОК) повністю відсторонив російських і білоруських спортсменів від міжнародних змагань. Але вже навесні 2023 року рішення МОК було змінене й атлети з країн-агресорок змогли взяти участь у кваліфікаційних змаганнях на Олімпійські Ігри 2024 року в Парижі у так званому «нейтральному» статусі з деякими нюансами та застереженнями. 

Повністю відсторонені країни-агресорки лише у командних видах спорту. В індивідуальних же видах участь росіян і білорусів допускається, але за кількох умов. По-перше, вони повинні не мати стосунку до військових відомств і спецслужб своїх країн (що в Росії та Білорусі є поширеним явищем), по-друге — ці атлети не мають бути причетними до будь-яких форм підтримки агресивної війни, яку путінський режим розвʼязав проти України. По-третє, спортсмени з країн-агресорок не можуть використовувати кошти від власних держав чи Національних олімпійських комітетів (НОК) і не можуть брати участь у внутрішніх змаганнях напередодні Олімпіади. Вони мають довести це спеціальній комісії МОК, яка прийматиме рішення про допуск чи недопуск до Ігор тих атлетів із країн-агресорок, що пройдуть кваліфікації. Також заборонена реклама російських брендів. Росіяни та білоруси, які зможуть відібратися на Олімпіаду як «нейтральні» атлети, не візьмуть участі у параді на честь церемонії відкриття та не будуть відображені у медальному заліку. На них можуть бути накладені санкції після закінчення Олімпійських Ігор за порушення правил нейтральності, підтримку війни та путінського режиму.

Щодо символіки, під якою виступатимуть росіяни та білоруси, то цього разу правила жорсткіші, ніж на кількох минулих Іграх, де росіяни були відсторонені за допінг. У Парижі-2024 не буде жодних згадок про Росію, Білорусь та їхні національні олімпійські комітети та кольорів національного прапора на символіці та формі. Натомість МОК розробив спеціальний гімн та емблему «нейтральних» атлетів у зелено-білих кольорах. Важливою деталлю є те, що у «критеріях нейтральності» немає чіткої вимоги публічного засудження російської агресії проти України.

Позиції міжнародних спортивних федерацій щодо допуску росіян і білорусів

Кожен вид спорту має свій орган управління. Саме міжнародні федерації (асоціації) з кожного окремого виду відповідають за організацію процесу кваліфікації на Ігри, визначають перелік турнірів, на яких спортсмени можуть вибороти олімпійські ліцензії. Федерації мають автономію у цьому питанні та можуть ігнорувати рекомендації МОК, про які йшлося вище. Представники Міжнародного Олімпійського Комітету вже повідомили, що не накладатимуть санкції на федерації за порушення цих рекомендацій. Останні можна розділити на три умовні групи:

  1. Федерації, що допустили до кваліфікаційних змагань навіть тих росіян і білорусів, які відкрито підтримали війну. До них можна віднести такі види спорту, як тхеквондо, дзюдо, боротьба, фехтування, теніс і стрибки на батуті. Варто зауважити, що чимало міжнародних спортивних федерацій (бокс, стрільба, шахи, фехтування) перебувають під впливом російської влади або афілійованих із нею олігархів. Так, до початку повномасштабного вторгнення Росії в Україн почесним президентом міжнародної федерації дзюдо був російський диктатор Володимир Путін. А наближений до нього олігарх Алішер Усманов багато років очолював Міжнародну федерацію фехтування. Він і зараз зберігає у ній серйозний вплив і продовжує щедро спонсорувати. Ця федерація у липні 2023 року стала учасницею міжнародного скандалу. Українська фехтувальниця Ольга Харлан відмовилася потиснути руку «нейтральній» росіянці, яка була помічена у підтримці війни. Це призвело до її дискваліфікації МФФ, яку пізніше було знято після реакції українських спортивних посадовців і політиків. А Міжнародна федерація тенісу не лише дозволила «нейтральним» атлетам змагатися у парному розряді, що вже є командним турніром, а й вдавалася до тиску та санкцій щодо організаторів одного з найпрестижніших тенісних турнірів світу — британського Вімблдона,  через недопуск до змагань російських і білоруських спортсменів. Потрібно розуміти, що атлетів, які помічені у підтримці режимів Путіна та Лукашенка й війни проти України, чекає ще перевірка комісії з нейтральності МОК у разі їх кваліфікування на Олімпійські Ігри, проте вона не гарантує їх неучасті в Олімпіаді, враховуючи ті можливості, які росіяни мають у міжнародних федераціях із деяких видів спорту.
  2. Федерації, що дотримуються рекомендацій МОК. До таких можна віднести вітрильний спорт і більшість олімпійських видів спорту. Варто зауважити, що у вітрильному спорті росіяни та білоруси відсторонені від усіх міжнародних змагань, окрім останнього раунду кваліфікації на Олімпійські Ігри. Така позиція міжнародної федерації може бути зумовлена небажанням псувати стосунки з МОК.
  3. Федерації, що повністю не допустили росіян та білорусів до кваліфікації на Олімпіаду (навіть у «нейтральному» статусі). До таких можна віднести легку атлетику, кінний спорт і спортивну гімнастику. В останньому випадку, правда, недопуск стосується лише росіян, білоруси ще мають шанси пройти відбір на Олімпіаду. Таким чином, ці федерації також порушили рекомендації МОК, як і перша група. Тільки у протилежний бік.

Позиція України

Україна офіційно виступає взагалі проти допуску росіян і білорусів на Олімпійські Ігри, навіть у так званому «нейтральному» статусі. Президент України Володимир Зеленський звернувся до французької влади з закликом не допускати російських і білоруських спортсменів на територію Франції для участі в Олімпіаді. Після того, як наприкінці 2023 року стало відомо про допуск представників країн-агресорок у якості «нейтральних» атлетів, Міністерство закордонних справ випустило заяву щодо цього рішення Міжнародного олімпійського комітету, де наголосило на відповідальності МОК за заохочення Росії та Білорусі до продовження війни та вбивства українців, зокрема спортсменів і їхніх рідних.

Національний Олімпійський Комітет України (НОК) разом із Міністерством молоді та спорту, а також профільними федераціями з різних видів спорту відстоюють на міжнародній арені повне відсторонення росіян і білорусів від Олімпіади-2024. Це в ідеалі. Задачею ж мінімум є недопущення на Ігри атлетів, що були помічені у пропаганді війни або підтримці диктаторських режимів Путіна та Лукашенка. Так, проводяться переговори з тими міжнародними спортивними федераціями, які ще чітко не визначилися, чи слідувати згаданим вище рекомендаціям МОК. Національний олімпійський комітет, Міністерство молоді та спорту й національні федерації з різних видів спорту реагують на випадки порушення міжнародними спортивними федераціями рекомендацій МОК щодо недопуску до олімпійських кваліфікацій спортсменів із Росії та Білорусі, що підтримують диктаторські режими та війну, а також недопущення країн-агресорок до змагань у командних заліках. Такі заяви були оприлюднені щодо міжнародних федерацій боротьби, тхеквондо, дзюдо та тенісу. Також НОК України збирає матеріали щодо російських і білоруських атлетів, які порушують правила МОК, і передає їх до комісії з нейтральності, що створена Міжнародним Олімпійським Комітетом для перевірки відповідності російських і білоруських спортсменів правилам МОК.

Після того, як на початку 2023 року МОК повідомив, що «індивідуальні нейтральні спортсмени (AIN), які пройшли кваліфікацію за наявними системами кваліфікації Міжнародних федерацій, будуть мати право змагатися на Олімпійських іграх у Парижі 2024 року відповідно до певних умов», голова Національного Олімпійського Комітету України Вадим Гутцайт написав на своїй фейсбук-сторінці про ймовірність бойкоту Олімпіади нашою державою у разі допуску туди представників країн-агресорок. Це викликало реакцію президента МОК Томаса Баха, який пригрозив застосувати проти НОК України санкції у разі бойкоту Олімпіади у Парижі. Також не у захваті від ідеї були кілька українських спортсменів-олімпійців, серед яких Олег Верняєв, Ярослава Магучіх, Михайло Романчук і народний депутат від «Слуги народу» та чинний олімпійський чемпіон з греко-римської боротьби Жан Беленюк. У листопаді 2023 року, після рішення МОК про допуск так званих «нейтральних» спортсменів до Олімпіади, в.о. міністра молоді та спорту України Матвій Бідний знову порушив тему ймовірності бойкоту Ігор, але пізніше спростував ці слова.

Ми маємо сумніви у тому, що Україна бойкотуватиме Олімпійські Ігри, але це залежить від якості роботи «комісії МОК з нейтральності» та допуском чи недопуском на Олімпіаду російських і білоруських атлетів, які підтримують війну. Тоді Україна вдаватиметься до більш мʼяких способів протесту проти участі в Іграх так званих «нейтральних» спортсменів, які якщо і порушать регламент МОК, то не критично й не призведуть до санкцій проти наших спортсменів.

Позиції міжнародних організацій та інших держав

Рада Європи та її Парламентська Асамблея виступають проти так званого «нейтрального» статусу спортсменів із Росії та Білорусі. Влітку 2023 року заступник генерального секретаря Ради Європи Бйорн Берге підтримав відсторонення атлетів із країн-агресорок і сказав, що спорт ніколи не був і не буде поза політикою. А на початку 2024 року президент Парламентської Асамблеї Ради Європи Теодорос Русопулос також засудив допуск так званих «нейтральних» атлетів на Олімпіаду.

На початку 2023 року 35 країн світу домовилися спільно вимагати від Міжнародного Олімпійського Комітету повного відсторонення росіян і білорусів від Ігор. Серед них США, Велика Британія, Німеччина, Франція, Польща, Нідерланди, Канада, Австралія, Японія, а також країни Балтії та Скандинавії. До та після того було ще чимало заяв груп країн та окремих держав подібного змісту.

Міська голова Парижа Анн Ідальго висловилася проти приїзду до столиці Франції росіян і білорусів навіть у «нейтральному» статусі. А президент країни-організаторки Олімпіади Еммануель Макрон, хоч і виступає проти російської агресії, у березні 2024 року висловився за участь так званих «нейтральних» спортсменів в Іграх, пояснюючи це «меседжем миру». Макрон сказав, що буде просити Росію про припинення вогню на час Олімпіади. При тому, що тільки за час правління Путіна країна-агресорка вже тричі порушувала «олімпійське перемирʼя». Однак, враховуючи зміну риторики Макрона щодо війни в Україні у бік більш жорсткої останнім часом, не можна відкидати варіант зміни його позиції до початку Ігор.

Позиція російських політиків, спортивних чиновників і спортсменів

Попри слова Володимира Путіна та адептів його режиму, що спорт має бути «поза політикою», майже вся спортивна система Росії є частиною державної пропаганди. Спортивні функціонери, тренери, атлети та колишні зірки спорту — майже всі вони є прямо залежними від державного фінансування та підіграють путінському режиму. В індивідуальних видах спорту, що входять до програми Олімпійських Ігор, цей показник наближається до 100%.

Хай як дивно це не звучить, але щодо ймовірної поїздки на Олімпіаду спортсменів, які пройдуть кваліфікації, у так званому «нейтральному» статусі чи можливого бойкоту у країні-терористці розгорнулася дискусія. Голова Олімпійського комітету Росії (ОКР) Станіслав Поздняков говорив, що обов’язковою вимогою для допуску так званих «нейтральних» спортсменів на Олімпіаду буде підписання спеціальної декларації з засудженням агресивної війни, яку розв’язав Путін проти України. А помічник Володимира Путіна Ігор Левітін сказав, що російські атлети не будуть підписувати подібні документи, оскільки вони порушуватимуть російське законодавство. Схожої думки дотримувався і міністр спорту Росії Олег Матицин: «Неприпустимо дотримуватися рекомендацій Міжнародного олімпійського комітету та міжнародних федерацій, коли вони переходять так звану червону межу, вимагаючи від російських і білоруських спортсменів засудження політики держави, дій президента». А прессекретар Путіна Дмитро Пєсков так прокоментував цю ймовірну вимогу: «Звичайно, ніхто тут не міг уявити, що російський спортсмен заради участі в Олімпіаді підпише якийсь папірець про засудження СВО, щоб за ці срібняки продати свою Батьківщину. Будь-хто, хто так вчинив би, просто став би виплодком пекла». Останні два коментарі можна вважати проявами тактики пропаганди «віддзеркалення». Левітін і Пєсков свідомо «забувають» про те, що до такої ситуації призвела саме агресія путінського режиму проти України з сотнями тисяч жертв.

У підсумку Міжнародний олімпійський комітет прийняв рішення, що так звані «нейтральні» спортсмени не муситимуть підписувати жодних подібних декларацій. Навіть без цих вимог деякі спортивні функціонери та політики «від спорту» закликають бойкотувати літні Олімпійські Ігри, і у деяких видах спорту ця ідея вже набула реальності, зокрема, через згадане вище рішення CAS. Серед них спортивна гімнастика, художня гімнастика, плавання, стрибки у воду, стрільба з лука, фехтування, вітрильний спорт, важка атлетика та бокс. Це можна назвати проявом тактики пропаганди «махання прапорами». Також у висловлюваннях їхніх представників поширюються пропагандистські тези зі спробами створити росіянам «образ жертви», а також тактики пропаганди «залякування». Зокрема, ось що сказав голова Асоціації спортивної боротьби Росії Михайло Маміашвілі про те, що їхні «нейтральні» атлети можуть бути допущені до Ігор лише у форматі «команди біженців» (на Олімпіадах вже бували подібні прецеденти): «У мене немає інших коментарів з цього приводу, крім того, що тих, хто це пропонує, слід послати в одне відоме всім місце. Якщо вони хочуть бачити нас на Олімпійських іграх командою біженців, то в Париж нам треба їхати на танках. Іншого варіанту немає».

«Ігри Дружби» — російська «альтернатива» Олімпіаді

Як відповідь на відсторонення російських спортсменів від Олімпійських Ігор путінський режим запланував на вересень 2024 року так звані «Ігри Дружби», які пропаганда опосередковано позиціює як альтернативу Олімпіаді, тільки «без політики». Пройдуть вони, звісно ж, у Росії. Організатори цієї «псевдоолімпіади» планують залучити спортсменів із понад 70 країн світу. Змагання заплановані у 33 видах спорту та 36 видах спортивної програми. Ніякої кваліфікації не передбачається, атлети будуть запрошуватися на «псевдоігри» в індивідуальному порядку. За перемогу будуть дійсно чималі для багатьох олімпійських видів спорту призові — близько 40 тисяч доларів. Всі транспортні та організаційні витрати покриваються оргкомітетом «Ігор Дружби».

Для надання їм хоча б трохи більшої легітимності росіяни створили «Міжнародну організацію дружби», яка базується в Об’єднаних Арабських Еміратах, і проводять ці «ігри» нібито під егідою «міжнародної» спортивної організації. Можна навіть не сумніватися, що вони будуть максимально використані російською пропагандою для прославлення російських спортсменів.

Міжнародний олімпійський комітет розкритикував проведення так званих «Ігор Дружби» та закликав національні олімпійські комітети ігнорувати цей захід: «З огляду на дедалі вищу політизацію світового спорту ми просимо всі НОК виявляти обережність щодо цієї ініціативи. Будь-яка участь НОК у “Всесвітніх іграх дружби” суперечила б колективній меті олімпійського руху зі збереження незалежності та автономії спорту».

Всесвітнє антидопінгове агентство (WADA) також виступило проти участі спортсменів у цьому пропагандистському заході через численні порушення Росією допінгових правил за останні роки. Його президент Вітольд Банька сказав: «Російське антидопінгове агентство (РУСАДА) все ще позбавлене статусу відповідності, тому, на наш погляд, ці змагання наражають на небезпеку здоров’я спортсменів і цілісність змагань. Можлива участь у цих змаганнях тих, хто є підписантом кодексу WADA, може мати певні наслідки, тому що, як я вже сказав, у “Ігор Дружби” відсутні антидопінгова політика та належна програма. Тож ті, хто вирішить брати участь, можуть зіткнутися з наслідками».

Речниця МЗС Росії Марія Захарова через заклики МОК до спортсменів не брати участь в «Іграх Дружби» звинуватила цю інституцію у «расизмі та неонацизмі»: «Подібні заяви з вуст організації, яка має стояти на захисті олімпійських ідеалів, бентежать лише тих, хто не знає, що рухає керівництвом цієї структури. Ці рішення демонструють, як далеко МОК відійшов від заявлених принципів і скотився до расизму та неонацизму». Це можна вважати прикладом тактики пропаганди «навішування ярликів».

Депутат Державної Думи Дмитро Свищев, що опікується спортом, також розкритикував цю позицію МОК: «Вони залякують атлетів та федерації з метою не допустити проведення Ігор — це саботаж та дискримінація за національною ознакою. МОК перетворюється на каральний орган, який нічого не має спільного з реальним розвитком олімпізму».

Міністр спорту Росії Олег Матицин сказав, що Росія не розглядає так звані «Ігри Дружби» як альтернативу Олімпіаді, проте ці його слова виглядають щонайменше лукавством, оскільки ці «псевдоігри» відбудуться вперше саме у 2024 році, коли росіян нарешті відсторонили від Олімпіади по-справжньому через агресивну війну проти України, хай і не до кінця.

Отже, ми бачимо, що російська пропаганда намагається всіма способами використати Олімпійські Ігри у власних цілях: зобразити нібито «всесвітню змову» проти Росії, надати їй образу жертви, дискредитувати міжнародні спортивні організації та уряди західних держав. Агітпроп використовує гасло «спорт поза політикою», але при цьому в Росії спорт є максимально політизованим та знаряддям для пропаганди путінського режиму й агресивної війни. Міжнародний олімпійський комітет частково допустив росіян і білорусів до Ігор у так званому «нейтральному» статусі з великою кількістю обмежень, але від цього гравці не перестають бути росіянами чи білорусами. Виходячи з реалій, залишається сподіватися на те, що «Комісія з перевірки відповідності атлетів критеріям нейтральності», створена при МОК, виконає свою функцію та не допустить на Олімпіаду спортсменів, щодо яких є докази підтримки режимів Путіна та Лукашенка, а також агресивної війни проти України, оскільки диктаторські режими без жодних сумнівів використають їх для своєї пропаганди. Дехто з таких уже успішно подолав олімпійську кваліфікацію.

Ілюстрація на головній: Наталія Лобач

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Долучитись
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Фінляндія заявила, що російські літаки могли порушити її повітряний простір
Европейская правда
2025-05-23T17:13:10Z
Понад три роки в очікуванні: захисник подзвонив коханій після звільнення з полону
ГЛАВКОМ NET
2025-05-23T17:03:37Z
НАБУ викрило схеми із паспортами: чиновник мав прибуток від використання держсимволів
ГЛАВКОМ NET
2025-05-23T16:48:35Z
Главу МЗС Німеччини закликають домагатися призупинення права голосу Угорщини в ЄС
Европейская правда
2025-05-23T16:32:27Z
Мерц підтримав ідею ЄС заблокувати «Північний потік», аби США і РФ не відновили його
ГЛАВКОМ NET
2025-05-23T16:27:47Z
У ЄС не хочуть визнавати каталанську офіційною мовою, що загрожує уряду Іспанії
Европейская правда
2025-05-23T16:18:35Z
Туризм чи політика? Що стоїть за близькосхідним вояжем Трампа
ГЛАВКОМ NET
2025-05-23T16:12:16Z
Лавров раптово висунув претензії до Кучми. Все через книгу, видану 22 роки тому
ГЛАВКОМ NET
2025-05-23T16:09:41Z
Північна Македонія хоче розмов з Болгарією на саміті НАТО, щоб розблокувати шлях в ЄС
Европейская правда
2025-05-23T16:07:24Z
Спалах гепатиту А: скільки коштує вакцинація у столичних приватних клініках
ГЛАВКОМ NET
2025-05-23T15:00:48Z
Спалах гепатиту А. Інфекціоніст розповів, кому варто уникнути вакцинації
ГЛАВКОМ NET
2025-05-23T08:00:08Z
Спалах гепатиту А: де вакцинуватися найдешевше
ГЛАВКОМ NET
2025-05-22T17:45:13Z
Магнітна буря 22 травня: яка її потужність
TSN
2025-05-22T16:55:11Z
Що не варто класти в лунку під час садіння помідорів: як не зіпсувати врожай помідорів
TSN
2025-05-22T16:54:51Z
Коли правильно чистити зуби — до чи після сніданку: вчені дали остаточну відповідь
TSN
2025-05-22T16:53:47Z
Як захистити огірки від перепаду температур: що потрібно зробити для гарного врожаю
ТСН
2025-05-22T16:53:05Z
Дієтолог сказав, яку здорову їжу не можна вживати перед сном
ТСН
2025-05-22T16:52:44Z
Якщо хочете довго жити, треба пити лише цю воду: поради експертів
TSN
2025-05-22T16:52:39Z
Народилася у Дніпрі, не знала свого батька і писала листа Сталіну: як у дитинстві виглядала Лія Ахеджакова
Telegraf
2025-05-11T17:30:58Z
"Євробачення-2025": полька в сексі-вбранні ошелешила танцями та небезпечно політала над сценою
ТСН
2025-05-17T21:18:58Z
DISCOMAN - "Фантастична" – 1 місце чарту FM-TV минулого тижня.
FM-TV
2025-05-23T13:39:56Z
Брат Максима Неліпи зворушливо розповів про життя полеглого актора та воїна
ГЛАВКОМ NET
2025-05-23T11:24:40Z
Куди піти на День Києва: перелік культурних подій
ГЛАВКОМ NET
2025-05-23T11:03:01Z
Диван зачекає: куди піти у Києві цими вихідними, 24 - 25 травня
VGorode
2025-05-23T10:42:31Z
Павло Зібров заграв на гітарі для Рибчинського
ГЛАВКОМ NET
2025-05-23T09:33:21Z
Хто замінить Білоуса? Молодий театр очолить відомий режисер, чоловік популярної актриси
ГЛАВКОМ NET
2025-05-23T07:24:47Z
Оголена Тіна Кароль у теплиці. Співачка представила кліп на чудернацьку пісню
ГЛАВКОМ NET
2025-05-23T06:06:51Z
5 закладів на Подолі, де можна поїсти м’яса
VGorode
2025-05-23T09:27:38Z
Готелі у Туреччині масово закриваються перед сезоном: причина
ГЛАВКОМ NET
2025-05-23T09:09:25Z
Який бізнес не варто відкривати у Польщі: поради для українців
ГЛАВКОМ NET
2025-05-23T06:57:53Z
Ці жінки за знаком зодіаку притягують успішних і багатих чоловіків, неначе магнітом
ТСН
2025-05-22T16:54:09Z
Ці три кущі цвістимуть до глибокої осені: обов’язково посадіть їх у своєму саду
TSN
2025-05-22T16:53:16Z
Як зрозуміти, що ви потрапили у кармічні стосунки, і чому це дуже добре
TSN
2025-05-22T16:52:59Z
Названо найшкідливіший молочний продукт — є у кожному магазині
TSN
2025-05-22T16:52:45Z
Нова оптична ілюзія всього за 5 секунд розповість, хто ви є насправді
ТСН
2025-05-22T16:52:10Z
Правила ранкового смузі — як зробити напій кориснішим
ТСН
2025-05-22T16:52:02Z
Перший день великого обміну: кого вдалося звільнити з російського полону
ГЛАВКОМ NET
2025-05-23T14:30:22Z
Ворог балістикою ударив по Одеському порту: є загиблі та поранені
AgroPortal
2025-05-23T14:30:17Z
Що турбує киян? Список найпопулярніших петицій за 10 років
ГЛАВКОМ NET
2025-05-23T14:09:56Z
ЗСУ вдарили по передовому командному пункту окупантів у Бахмуті
ГЛАВКОМ NET
2025-05-23T13:12:17Z
Як тебе зберегти, Києве мій?
ГЛАВКОМ NET
2025-05-23T12:00:40Z
Де цими вихідними у Києві пройдуть продуктові ярмарки. Адреси
VGorode
2025-05-23T11:15:37Z
Рух транспорту на перетині Лугової та Богатирської відновлено з 23 травня
ГЛАВКОМ NET
2025-05-23T06:15:23Z
На Буковині окупанти пошкодили залізничну інфраструктуру
ГЛАВКОМ NET
2025-05-23T05:57:30Z
Карта бойових дій в Україні станом на 23 травня 2025 року
ГЛАВКОМ NET
2025-05-23T05:45:11Z
У Литві пройшли перші навчання з самостійного обслуговування та експлуатації HIMARS
Европейская правда
2025-05-23T17:13:50Z
«Українські вертольоти» знову підтримали фронт технікою та автівками на 10 млн грн
ГЛАВКОМ NET
2025-05-23T16:33:28Z
Скандал у Козятині: водій автобуса відмовив у проїзді матері загиблого захисника
ГЛАВКОМ NET
2025-05-23T15:51:55Z
Лубінець показав перші емоції повернених з полону: сльози і дзвінки додому
ГЛАВКОМ NET
2025-05-23T15:12:52Z
Хлопчик зустрічає українців з російського полону: сподівається знайти тата
ГЛАВКОМ NET
2025-05-23T14:36:42Z
Юрій Рибчинському – 80! Син легендарного поета розказав про «містичну науку», яку він успадкував від батька
ГЛАВКОМ NET
2025-05-23T13:51:07Z
До Дня морської піхоти «Культурні сили» презентували трек, який народився на фронті
ГЛАВКОМ NET
2025-05-23T13:24:49Z
Генерал-майор ВМС розповів, чи є позитивні результати програми «контракт 18-24»
ГЛАВКОМ NET
2025-05-23T13:00:27Z
В Україні оголошено повітряну тривогу
ГЛАВКОМ NET
2025-05-23T12:39:36Z
У Берліні затримали 13-річного хлопця, який вдарив однокласника ножем
Европейская правда
2025-05-23T15:01:40Z
Жінка розсекретила локацію під Києвом, де можна зібрати кошик білих грибів
ГЛАВКОМ NET
2025-05-23T14:36:19Z
У Тернополі сталася масштабна пожежа: залучено сім одиниць техніки
ГЛАВКОМ NET
2025-05-23T14:15:47Z
Росія атакувала балістикою портову інфраструктуру Одеси: є загиблий
ГЛАВКОМ NET
2025-05-23T13:33:11Z
У Росії розбився вертоліт Мі-8
ГЛАВКОМ NET
2025-05-23T12:15:54Z
Масштабні пожежі охопили Росію: вигоріла площа, розміром із Данію
ГЛАВКОМ NET
2025-05-23T11:12:55Z
Столична поліція розшукує жінку, яка стріляла з пістолета біля будинку
ГЛАВКОМ NET
2025-05-23T10:12:59Z
Помічниця Крупи отримала вирок за оформлення фіктивної інвалідності
ГЛАВКОМ NET
2025-05-23T09:57:07Z
Пошкоджені будинки та авто: наслідки дронової атаки на Київщину
ГЛАВКОМ NET
2025-05-23T09:30:20Z
Великі банки США хочуть створити спільну цифрову валюту
ГЛАВКОМ NET
2025-05-23T16:48:03Z
Економіст назвав галузі, які найбільше постраждають від запровадження європейського екологічного податку
ГЛАВКОМ NET
2025-05-23T16:06:45Z
Фрахт панамаксів для перевезення українського зерна подешевшав
AgroPortal
2025-05-23T16:00:24Z
Запорізький виробник соусів запустив лінію розливу олії на Тернопільщині
AgroPortal
2025-05-23T15:00:29Z
Молдова змінила газового монополіста, "урізавши" компанію, залежну від "Газпрому"
Европейская правда
2025-05-23T14:19:54Z
На Чернігівщині почали копати ранню картоплю
AgroPortal
2025-05-23T14:00:44Z
Український мед втрачає темпи: з початку року експорт у шість разів менший, ніж торік
Agravery
2025-05-23T13:51:51Z
Рішення НКРЕКП створили 2 млрд грн боргів перед НЕК «Укренерго»
ГЛАВКОМ NET
2025-05-23T13:33:21Z
На AGRO Challenge компанія BEDNAR представила найкращі рішення для посіву
AgroPortal
2025-05-23T13:30:36Z
Залишився їстівним: археологи виявили посудини з медом, якому понад 5000 років
TSN
2025-05-22T16:56:04Z
Учені шокували первісними розмірами Юпітера: як змінилася планета
TSN
2025-05-22T16:56:03Z
У джунглях знайшли гігантського щура розміром із кота — він залишався невідомим 30 років
TSN
2025-05-22T16:54:41Z
Юпітер колись був удвічі більшим за свій нинішній розмір — вчені відновили ранню історію гіганта
ТСН
2025-05-22T16:53:10Z
Вчені через 500 років відшукали живих нащадків Леонардо да Вінчі
ТСН
2025-05-22T16:53:02Z
Навіщо у прищіпках потрібні маленькі отвори: багато хто здивований
ТСН
2025-05-22T16:50:14Z
Вчені винайшли нанотехнологію для захисту врожаю від ультрафіолету
AgroPortal
2025-05-22T16:00:51Z
У Китаї знайдено всесвітній склад вкрадених iPhone
ГЛАВКОМ NET
2025-05-22T15:51:04Z
Amazon доставлятиме телефони та інші гаджети за допомогою дронів
ГЛАВКОМ NET
2025-05-22T11:36:02Z
Збірна Росії з хокею остаточно відсторонена від Олімпіади-2026 – джерело
ГЛАВКОМ NET
2025-05-23T16:54:02Z
Організатори присвятили чемпіонат Росії з кікбоксингу закладчику, якого ліквідували ЗСУ
ГЛАВКОМ NET
2025-05-23T13:27:35Z
Юнацька збірна України із футзалу в червні виступить на турнірі у Хорватії
ГЛАВКОМ NET
2025-05-23T13:06:54Z
Збірні України з хокею дізналися місця проведення чемпіонатів світу у 2026 році
ГЛАВКОМ NET
2025-05-23T12:57:22Z
«Шахтар» ефектно презентував форму на наступний сезон
ГЛАВКОМ NET
2025-05-23T09:57:56Z
Стали відомі господарі чоловічого Євробаскету 2029 року
ГЛАВКОМ NET
2025-05-23T09:33:33Z
Одіозна чиновниця з РФ поскаржилася, що європейське лобі блокує допуск російських лижників
ГЛАВКОМ NET
2025-05-23T09:12:53Z
Троє українських баскетболістів стали переможцями чемпіонату Латвії
ГЛАВКОМ NET
2025-05-23T08:24:57Z
Canadian Shield: ще один суперник збірної України оголосив склад на матчі турніру
ГЛАВКОМ NET
2025-05-23T08:12:04Z
Tesla втрачає позиції: названо нового лідера на ринку електромобілів у Європі
ГЛАВКОМ NET
2025-05-22T17:27:35Z
У Києві помітили новий Lamborghini Urus S
VGorode
2025-05-22T10:12:04Z
Маск анонсував появу перших роботаксі у Техасі
ГЛАВКОМ NET
2025-05-22T05:09:15Z
Як зробити так, щоб пральна машина не "стрибала": цікавий спосіб, щоб змусити її стояти нерухомо
ТСН
2025-05-17T20:22:21Z
Зарядити електромобіль стало дорожче: як змінилися ціни
ГЛАВКОМ NET
2025-05-16T17:42:59Z
AWT Bavaria оголошує про відкриття нового інноваційного простору - AWT Studio UNIT.City
Корреспондент
2025-05-16T12:39:48Z
Mercedes переносить виробництво своєї популярної моделі авто у США через мита Трампа
ГЛАВКОМ NET
2025-05-13T11:45:58Z
Водіїв закликали ні в якому разі не залишати цю річ у салоні у спекотний день
24tv
2025-05-12T14:09:13Z
Кібертрак перевернувся після ймовірного нападу в дорожній люті
Топ Жир
2025-05-12T14:03:19Z