![Скасування статусу «обмежено придатний»: що зміниться для військовозобов'язаних](https://thumbor.my.ua/gfSSco_lzAJS_4pq_PqffNgUUMM=/335x225/smart/filters:format(jpeg)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F30%2F308baf0b191596880679bf6ddfa7bb83.jpg)
Скасування статусу «обмежено придатний»: що зміниться для військовозобов'язаних
Скасування статусу «обмежено придатний»: що зміниться для військовозобов'язаних
Через війну, яку розпочала РФ, в Україні триває воєнний стан та загальна мобілізація. Призову підлягають військовозобов'язані чоловіки, які отримують повістки. Нещодавно опубліковано підписаний президентом Володимиром Зеленським закон № 3621-IX, який, зокрема, передбачає скасування статусу «обмежено придатний». У міноборони пояснили, що чекає на військових та військовозобовʼязаних, які мають цей статус.
У відомстві зазначили, що скасування статусу «обмежено придатний» не означає автоматичного переходу до іншого статусу (придатний/непридатний).
Також у міноборони додали, що закон набуває чинності через місяць з дати його опублікування 4 квітня 2024 року.
Особи, які визнані «обмежено придатними», мають повторно пройти військово-лікарську комісію (ВЛК) протягом дев'яти місяців після набрання чинності законом (до 4 лютого 2025 року).
У міноборони пояснили, що після набрання законом чинності кабмін має три місяці на прийняття відповідних нормативно-правових актів, які визнають оновлений перелік захворювань для визначення придатності/непридатності до військової служби.
Після повторного огляду:
- Військові, які визнане непридатними – будуть звільнені з військової служби;
- Військові, які визнані придатними – продовжать проходити службу;
- Військовозобов'язані, яких визнають непридатними, будуть виключені з військового обліку;
- Військовозобов'язані, яких визнають придатними – можуть проходити службу.
Новий законопроєкт передбачає запровадження змін щодо правил мобілізації студентів, аспірантів та докторантів. Нагадаємо, хто може втратити відстрочку від призову.