Випікання паски потрібно проводити у гарному настрої, з чистими думками, з молитвою.
Процес випікання пояса пов'язаний із багатьма давніми українськими традиціями та релігійними звичаями.
У день, коли печуть паски не можна не тільки сваритися, але навіть підвищувати голос, але голосно грюкати дверима, в будинку, де печеться випічка великодня, ходять на пальчиках і розмовляють пошепки.
Головна заборона
У Страсну п'ятницю пекти пасхи заборонено — це день, коли був розіп'ятий Ісус Христос. Християни вважають п'ятницю напередодні Великодня траурним днем і, за традицією, цього дня дотримуються найсуворішого посту. Також заборонено пекти паски у понеділок та вівторок.
Головну великодню випічку можна готувати на Страсному тижні та є лише три дні, які для цього підходять – середа, четвер та субота. Якщо ви вирішили пекти паски у суботу, то всі справи на кухні потрібно обов'язково закінчити до обіду.
У 2024 році пекти паску можна буде 1,2 та 4 травня.
Зазвичай випіканням паски займалися у середу. Увечері ставили тісто на опару, а рано-вранці в Чистий четвер починали випікати. Якщо пасок було багато — їх пекли всі три дні, у середу, четвер та суботу. Наші предки з великою повагою ставилися до хліба, тому існує багато народних прикмет та забобонів про цей продукт.
Раніше ми повідомляли про Великий піст-2024: як правильно харчуватися, приклади страв та навіщо взагалі постувати.