MY.UAНовини
«20 днів у Маріуполі» — більше, ніж кіно
«20 днів у Маріуполі» — більше, ніж кіно

«20 днів у Маріуполі» — більше, ніж кіно

Фільм, який мав змусити іноземних глядачів порушувати для себе незручні питання.

Якби я був кінокритиком, то, пишучи про «20 днів у Маріуполі», насамперед оповів би про персоналістську подачу матеріалу. Його автор Мстислав Чернов, коментуючи зняте ним і командою відео, від якого розривається серце, говорить підкреслено спокійно. Мабуть, саме контраст між моторошними, кривавими кадрами та його спокійним голосом створює особливу атмосферу.

Але, правду кажучи, мені хочеться говорити зовсім не про це. Це той випадок, коли манера подачі матеріалу має другорядне значення. Вона могла б бути пафоснішою, або можна було б представити відео взагалі без коментарів, або винайти ще якийсь спосіб подачі. Це не так важливо.

Головне, що автор і його колеги мали мужність залишитися в місті, що помирає, і, ризикуючи власними життями, розповісти його історію. Він і група агентства Associated Press були єдиними з закордонних медіа, хто залишився у Маріуполі, який поступово оточували та вбивали росіяни. Ненавиджу пафос, але це більше, ніж просто кіно. Це без перебільшення подвиг.

І для мене цей фільм має особливе значення. Я не байдужий саме до Маріуполя. Я в ньому бував неодноразово, починаючи з 2014 року. І, мабуть, сама доля привела мене до нього восени 2021-го. Певне, хотіла, щоб я попрощався з містом, якого вже не буде.

У мене є улюблена приказка англійською. Без усякого логічного обґрунтування. Просто викликає у мене усмішку — і все. Bob is your uncle. Буквально: «Боб — твій дядько». Це ідіома, яка значить «простіше простого».

Гуляючи 2021 року залитими осіннім сонцем вулицями мирного Маріуполя, я натрапив на кав’ярню з такою назвою. Це була та дрібничка, яка страшенно мене потішила і підняла настрій. Я не міг цей заклад оминути. Бариста уявлення не мала, чому власник назвав кав’ярню саме так. Однак це не завадило нам із моїми приятелями випити там кави. Я написав про це жартівливий допис у фейсбуці.

Хто б міг подумати, що через пів року один із моїх кавових співрозмовників, Дмитро, чоловік поетеси Оксани Стоміної, піде захищати рідне місто й потрапить у полон! Він перебуває там і досі.

Тоді у місті проходив театральний фестиваль і я мав зустріч у театрі. Тому самому, де після 24 лютого ховалися люди та який зруйнувала бомба з російського літака. Прочитати таке в новинах — само собою моторошно. А прочитати, що це сталося там, де ти був кілька місяців тому — жахливіше в рази.

Це було місто парадоксів або контрастів — як хочете, так і оцінюйте. Ось вам пару історій.

Сталося так, що 2015 року я опинився один на дорозі між Волновахою і Маріуполем. Я зловив попутку — старого і такого роздовбаного «Запорожця», що дивно було, як він міг ще пересуватися.

Водій перекидався словечками зі своїм приятелем, який теж їхав у машині. Він говорив про «денеерівський» блок-пост і називав його «нашим». Почувши це, я трохи напружився. Мало куди вони мене можуть завезти. На щастя, терористів уже не було у місті. І вони завезли за призначенням — до готелю «Спартак», у якому я завжди зупинявся. Думаю, переконання водія не були випадковістю. На виборах до парламенту Маріуполь дав величезну кількість голосів за проросійську ОПЗЖ.

А маріупольці 2014 року виходили на багатотисячну антиросійську демонстрацію, вимагаючи, щоб Путін зупинив свої танки, які були готові атакувати місто. Містяни гуртом вийшли копати окопи та ставити протитанкові перешкоди. До речі, не просто ставили, а з любов’ю. Я зустрічав там жінок, які на бетонних кількатонних слябах малювали українські візерунки. У місті до всього утворився потужний волонтерський рух, котрий допомагав українській армії та підтримував дух опору під час тимчасового панування проросійських терористів. Я можу лише гадати, як такі суперечливі речі поєднувалися в одному місті.

А ще маріупольці під час домінування там росіян, сміючись, боролися проти зазіхань місцевих путінських посіпак, хоча гумор цей був досить ризикований.

Якось до власників поховальної фірми «Скорбота» братів Сапарових завітали бандюки від «коменданта» Маріуполя Андрія Борисова. Вони зажадали на потреби «донецької армії» одноразову виплату пів мільйона гривень. І надалі щомісячну допомогу — 100 тисяч гривень. Натякали, що у випадку незгоди будуть проблеми у рідних і дітей власників.

За кілька днів легковик притягнув до офісу терористів прив’язану червоним тросом труну, пофарбовану у кольори їхнього прапора. З одного боку труни був напис «За дітей», з іншого — «Геть із міста». Труна була металева і від тертя об асфальт видавала звук, що викликав бажання морщитися, як від зубного болю. Такий собі сповнений глузливої скорботи подарунок від фірми.

Проросійські гопники влаштовували акції біля міськради міста. Там співали пісень на зразок «Наш адрес не дом и не улица, наш адрес Советский Союз» і звинувачували Україну в тому, що вона незаконно вийшла зі складу СРСР. За кілька днів там з’явився молодий, у спортивному костюмі синьо-жовтого кольору, чоловік із плакатом «Росія незаконно вийшла зі складу Монголії». Гопники, певне, мали якийсь рівень освіти та зрозуміли, що це глузування.

На хлопця кинулися з кулаками, але це був рідкісний випадок, коли міліція, яка зазвичай у той час заплющувала на таке очі, втрутилася і не допустила розправи. Дотепником виявився студент-заочник історичного факультету Маріупольського державного університету Данило Ребро. Він ще й був призером сурдочемпіонатів України з греко-римської боротьби — тобто для людей, які мають порушення слуху.

«Мене просто дістало, що у центрі мого рідного міста якісь люди пропагують сепаратистські ідеї», — сказав він мені потім.

Після 24 лютого він вивіз дружину з малими дітьми у селище Мангуш під Маріуполем. А сам повернувся і волонтерив у «Халабуді» — освітньому центрі, який став прихистком для тих, хто втратив житло та й просто хотів заховатися від небезпеки. Можливо, саме це приміщення показали у фільмі. 16 березня він виїхав із міста, забрав сім’ю та переїхав до Норвегії.

Ось таке суперечливе, діяльне, дотепне, миле місто зі своєю неповторною атмосферою існувало в нашій Донецькій області. Аж поки його не знищили «визволителі». Тепер його нема. І як воно помирало, розповів Мстислав Чернов.

У фільмі я для себе виділив один епізод. Від бомбардувань постраждали не лише будинки, але і магазини. І ось з одного з них, розбитого, люди виносять продукти. А власниця обурюється, вимагає, щоб «грабіжники» повернули все на місце. На той час постачання міста вже перервалося. Без продуктів вижити було неможливо.

Але власниця або ще не усвідомлювала цього, або боялася подивитися правді у вічі. Вона не наважувалася приймати страшну реальність. І з цим справді складно було змиритися. Живеш собі на світі, мирно, якщо і ворогуєш із кимось, то аж ніяк не смертельно. Нічого екстраординарного. І раптом на твоє мирне місто, на тебе саму, на твій бізнес починають летіти снаряди й сипатися бомби. Навколо гинуть люди. Навіть не військові. А твої сусіди, жителі сусідньої вулиці та просто ті, кого ти не знаєш. Звичне життя руйнується на очах. І продукти з твого магазину — вже не товар, який можна продати, а засіб виживання. Вони вже не принесуть прибутків. Але як можна з цим змиритися? Як можна погодитися? Як прийняти таку реальність? Хіба таке може бути?

Правда, виносили не лише продукти. Тягли й техніку. У фільмі молодий чоловік несе кілька коробок і каже, що розбомбили якийсь супермаркет, даруйте, не запам’ятав. Можливо, «Фокстрот». Автор фільму у своєму коментарі цитує когось з інтелектуалів, який каже, що війна, наче рентгеном, висвічує найгірші та найкращі людські якості. З цим складно не погодитися. Гірка іронія полягає в тому, що той жадібний до техніки хлопець очевидно теж не усвідомлював, що це кінець, що техніка та йому більше не знадобиться, бо у місті просто зникне спершу електрика, а потім і житлові будинки, які цю електрику споживають.

Хоч порядні, хоч не дуже, хоч добрі, хоч злі, хоч любителі Росії, хоч проукраїнські налаштовані громадяни — війна плювати хотіла на їхні характери, переконання та мрії. Вона брутально знищила їхнє місто. Вбивала їх самих.

До речі, цей епізод викликав у мене асоціацію з подіями у Слов’янську. На початку липня 2014 року, коли банда Гіркіна вже пішла, а українська армія ще не прийшла, жителі міста без найменшого сумніву виламали двері взуттєвого магазину та винесли звідти все взуття. Я застав там лише власницю, яка стояла посеред порожнього магазину й крила матом своїх земляків. Розповіла мені, що для відкриття магазину її родина взяла величезний кредит і тепер вона не знає, як буде розплачуватися.

Це якраз той випадок, коли з маси людей вилізли їхні найгірші якості. Вкрадене взуття аж ніяк не було такою потребою, яка могла б урятувати їм життя. Просто в якийсь момент у місті встановилося безвладдя й вони вирішили, що можна збагатитися чужим коштом і їм за це нічого не буде.

Наступного року я зайшов до неї в магазин. Вона мене впізнала. Сказала, що розв’язала всі свої проблеми.

У фільмі є ще один персонаж — поліцейський, який просить журналістів записати його звернення до світу. Він просить допомоги. Звісно, теж не може повірити, що нема ніякого порятунку. І думає, якщо відкрити очі всемогутньому Заходу, то він втрутиться, зупинить весь цей жах. Бо як можна допустити у цивілізованому 21 столітті, щоб ось так зненацька, без усяких причин руйнували величезне місто і вбивали його жителів? Хіба це неможливо зупинити?

Потім цей поліцейський вивезе журналістів. Провезе через вервечку російських блок-постів. Мабуть, можна сказати, що він один зі співавторів фільму — без його відваги хтозна, як би все закінчилося для групи.

А ще найкращі людські риси демонструють у фільмі лікарі — бездоганні герої. Нова реальність на них, як, мабуть, і на військових, навалюється в усій своїй жорстокості. Їм нема часу міркувати про щось. Вони мусять зашивати рани, відрізати руки, ноги та приймати пологи, які відбуваються під акомпанемент артилерії та авіаційних бомб.

Левова частина фільму знята саме в лікарні. Тут сконцентрувалися мінітрагедії, які стікалися сюди з усього міста. Коли дивишся на батька, який ридає, адже його сина не змогли врятувати, то мозок розривається.

Розбомблений пологовий будинок. Несуть на ношах вагітну жінку. Потім виявляється, що вона померла, як і її ненароджена дитина. Як можна розбомбити пологовий будинок? Це ж не військовий об’єкт.

Detector Media · Рани, які ніколи не загояться

А потім камера фіксує уже не одного вбитого. Їх стільки, що поховати їх по-людськи просто нема можливості. Словосполучення з давнього минулого «братська могила» знову стало актуальним. Камера фіксує, як у глибоку яму, яка схожа на окоп, скидають тіла — когось у пластиковому пакеті, а когось і просто так. Мабуть, пакетів на всіх не вистачило. Не знаю, чи залишалася на той час у місті фірма «Скорбота», але, якщо і так, то вона просто не впоралася б з таким обсягом роботи.

У фільмі ще чимало епізодів, які змушують знову і знову жахатися. І думаєш після перегляду: як можна, побачивши таке, не докласти всіх зусиль, щоб це зупинити? Як можна було так званому цивілізованому світу настільки боятися ескалації, щоб урешті цю саму ескалацію допустити? Бо якщо все зняте журналістами — не ескалація, то що це тоді? Як можна було допустити повторення подібного в Бахмуті, Авдіївці та інших містах? Звісно, за розміром вони менші від Маріуполя. Але їхня географічна величина аж ніяк не применшує їхньої трагедії.

Купа болючих питань, на які нема відповідей. Хочеться вірити, що фільм змусив їх порушувати для себе й глядачів в інших країнах світу. Хочеться вірити.

Титульне фото: «20 днів у Маріуполі» 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Відновлення інфраструктури України триватиме близько 15 років та обійдеться в понад трильйон доларів
Известия Киев
2025-07-11T05:28:47Z
Чи варто українцям переживати щодо відключень світла найближчим часом: що прогнозують експерти
Telegraf
2025-07-11T05:25:13Z
Ворота в безодню: де в Україні найглибша свердловина та для чого її побудували
24tv
2025-07-11T05:16:29Z
Програма пільгового кредитування ОПК: кому надають позики
Хвиля
2025-07-11T05:07:48Z
Яку пенсію отримуватиме українець з 25 роками стажу
24tv
2025-07-11T05:04:23Z
Експерт назвав фактори, які впливатимуть на ціну сої на світових ринках
AgroPortal
2025-07-11T05:00:35Z
Навіть комуналку сплатити не зможете: Нацбанк посилив правила грошових переказів
Знай
2025-07-11T04:37:45Z
Чи будуть дивувати долар та євро ціною наступного тижня
24tv
2025-07-11T04:34:01Z
В ЄС уперше сонячна енергія виробила більше електроенергії, ніж будь-яке інше джерело
УкраинФорм
2025-07-11T04:31:34Z
У спортзал йти не треба: учені розказали, чоловіків з якою зовнішністю хочуть жінки
Фокус
2025-07-03T10:12:24Z
МОЗ забороняє госпіталізацію дітей до психіатричних лікарень з 1 липня
24tv
2025-06-29T12:09:08Z
Що гірше впливає на чоловіче здоровʼя – вейп чи звичайні цигарки
24tv
2025-07-11T04:39:13Z
Вчені створили пластир, який блокує похмілля
ГЛАВКОМ NET
2025-07-10T23:01:19Z
Нічна звичка, яка здатна призвести до втрати слуху
Gazeta UA
2025-07-10T21:40:13Z
Що насправді означає свербіж носа: розбір народних прикмет для кожного дня
GlavRed
2025-07-10T20:25:12Z
Як швидше досягнути оргазму – практичні поради для жінок та чоловіків
24tv
2025-07-10T19:36:11Z
Робот-хірург вперше самостійно провів надскладну операцію без підказок людини
ГЛАВКОМ NET
2025-07-10T18:58:33Z
Навіть одна безсонна ніч змінює мозок і тіло — попередження вчених
360ua.news
2025-07-10T18:40:31Z
Трамп анонсував заяву щодо Росії та висловився про постачання зброї Україні
Telegraf
2025-07-11T05:28:34Z
На Київщині до 15 років за ґратами засудили адвоката, який коригував ракетні удари рф
InternetUA
2025-07-11T05:28:15Z
Війна в Україні може затягнутися майже на сто років?
GlavRed
2025-07-11T05:25:40Z
Росіяни атакували два райони Дніпропетровщини дронами, «Градами» та артилерією: є руйнування
УкраинФорм
2025-07-11T05:19:00Z
Росія втрачає "вражаюче велике" число людей заради мізерних територіальних здобутків, – ISW
24tv
2025-07-11T05:16:28Z
У Росії заарештували водія фури, з якої СБУ дрони запускала
Комсомольская правда
2025-07-11T05:16:24Z
У США виправдовують зустріч Рубіо з Лавровим: навіщо розмовляли політики
TSN
2025-07-11T05:16:16Z
ЗМІ: Трамп планує вперше за своєї каденції передати Україні зброю із запасів США на $300 млн
Европейская правда
2025-07-11T04:58:40Z
Найкривавіший місяць в Україні: червень став рекордним за загибеллю цивільних за роки війни, — ООН
Фокус
2025-07-11T04:55:07Z
Генштаб оновив дані про втрати РФ: скільки росіян ліквідовано
TSN
2025-07-11T05:25:52Z
РФ атакувала Дніпропетровщину: пошкоджено адмінбудівлю, лінію електропередач
ГЛАВКОМ NET
2025-07-11T05:15:59Z
У Києві кількість постраждалих внаслідок російської атаки 10 липня зросла до 28, двоє загиблих
УкраинФорм
2025-07-11T05:10:22Z
Чи будуть сильні дощі та грози найближчими днями
24tv
2025-07-11T05:04:48Z
У Києві та низці областей лунала повітряна тривога через загрозу безпілотників
ГЛАВКОМ NET
2025-07-11T05:03:08Z
Новий графік транспорту у Вінницькій області: місцевих попередили про зміни
Политека
2025-07-11T05:01:27Z
Російська армія за добу втратила на війні проти України ще 1040 військових
УкраинФорм
2025-07-11T04:58:16Z
Мінус ще 1040 окупантів та десятки одиниць техніки: втрати ворога на 11 липня
24tv
2025-07-11T04:57:25Z
Росіяни атакували Суми безпілотниками: що відомо про наслідки
TSN
2025-07-11T04:30:28Z
Новий вид соцпідтримки: кому виплатять 10 000 грн
Знай
2025-07-11T05:22:12Z
Партизани вистежили нові позиції ППО окупантів біля Запорізької області
Gazeta UA
2025-07-11T05:16:19Z
Падіння дрона у Литві: у Міноборони країни розкрили деталі і назвали тип БПЛА
InternetUA
2025-07-11T05:16:14Z
12 липня — яке церковне свято, навіщо вмиватися росою до сходу сонця
TSN
2025-07-11T05:06:49Z
Скільки метрів має бути між сусідами: що говорить закон
24tv
2025-07-11T05:04:38Z
З Днем Ольги 2025! Красиві листівки та душевні вірші до іменин 11 липня
Telegraf
2025-07-11T05:04:15Z
Ухилянти з міркувань совісті: чому за ґрати садять релігійних пацифістів, які б могли допомагати країні
Telegraf
2025-07-11T05:01:06Z
Українські дрони-перехоплювачі вже застосовуються для знищення «Шахедів» - Міноборони
InternetUA
2025-07-11T05:01:03Z
У Підмосков’ї дрони атакували стратегічне підприємство
ГЛАВКОМ NET
2025-07-11T04:54:39Z
Хто стоїть за Labubu і чому ці іграшки скуповують у всьому світі
24tv
2025-07-11T05:16:53Z
Від "Танців із зірками" до служби у війську: що сьогодні відомо про життя Дмитра Дікусара
24tv
2025-07-11T04:03:37Z
Зміна дивовижна: тільки завзяті кіномани зможуть упізнати популярну акторку 80-их
GlavRed
2025-07-10T23:25:50Z
У Києві дрон влучив у квартиру відомого художника
ZN UA
2025-07-10T22:31:08Z
"Та пішли ви": Джонні Депп уперше висловився про своє вигнання з Голлівуду
GlavRed
2025-07-10T21:25:22Z
У РФ закльовували дружину Преснякова: що вона вчудила
GlavRed
2025-07-10T21:25:14Z
Пригоди, свобода і багато сонця: 3 нові українські фільми для літнього настрою
24tv
2025-07-10T21:00:39Z
Потап попався на прослуховуванні російського співака з бази "Миротворець"
GlavRed
2025-07-10T20:25:25Z
Фінал шокує: 5 легендарних серіалів з несподіваним закінченням
24tv
2025-07-10T20:12:06Z
SPA з видом на північне сяйво: в Ісландії будують унікальний комплекс
24tv
2025-07-11T05:19:22Z
Де "дивне" число: загадка, яка нікого не залишить байдужим
GlavRed
2025-07-11T04:25:01Z
Смачно й ситно: снідаємо оригінальними сирничками з бринзою
24tv
2025-07-11T03:51:10Z
Їх часто недооцінюють: топ-3 непопулярні локації в Україні, які вразять кожного мандрівника
24tv
2025-07-11T03:42:13Z
Як позбутися плісняви у ванній: унікальний засіб
Gazeta UA
2025-07-11T03:28:39Z
Що допоможе вам стати успішним: відповідь ховається у місяці народження
GlavRed
2025-07-11T03:25:41Z
Принесе біди та проблеми: чому в будинку не можна сушити парасольку відкритою
GlavRed
2025-07-11T03:25:11Z
Женщины, которые регулярно употребляют шоколад, имеют большее сексуальное влечение: интересные факты о лакомство
Gazeta UA
2025-07-11T02:40:17Z
Тельцям краще не сперечатись з керівництвом: гороскоп на 11 липня
24tv
2025-07-11T02:03:59Z
У Харкові вже дев'ятеро постраждалих внаслідок ранкової атаки російських дронів
УкраинФорм
2025-07-11T05:22:50Z
Переплутали з БПЛА: засоби ППО пошкодили пасажирський літак у "Шереметьєво", — соцмережі
Фокус
2025-07-11T05:22:30Z
Оголена жінка стрибала на даху «Жигулів». Суд визначив покарання
ГЛАВКОМ NET
2025-07-11T05:22:11Z
Удар по Харкову: троє поранених, зачепило пологовий будинок
1News
2025-07-11T04:37:46Z
На Тернопільщині затримали агента РФ, який готував теракт проти військових
InternetUA
2025-07-11T04:28:10Z
Атака "Шахедами" по Україні, вибухи в низці регіонів Росії: хронологія 1234 дня війни
24tv
2025-07-11T03:57:01Z
На Дніпропетровщині викрили шахрайську мережу з надання фінансових послуг
УкраинФорм
2025-07-11T03:55:26Z
У Харкові прогриміли вибухи: внаслідок атаки ЗС РФ постраждали медичний заклад і житлова забудова
Фокус
2025-07-11T03:52:59Z
В Сумах пролунали вибухи: росіяни зранку атакували місто безпілотниками
Telegraf
2025-07-11T03:49:49Z
Ford відкликає понад 850 тисяч автомобілів у США
УкраинФорм
2025-07-11T04:10:28Z
Ці знання рятують життя: розшифровка значків безпеки в автомобілі
24tv
2025-07-11T03:57:59Z
Автомобілі Tesla отримають штучний інтелект Grok AI: коли з'явиться
InternetUA
2025-07-11T02:01:01Z
Японські автовиробники роблять ставку на екологічне паливо з трави та паперу
Топ Жир
2025-07-11T00:33:43Z
MG вражає на Goodwood двома новими електромобілями та стильним родстером
Топ Жир
2025-07-10T23:48:19Z
Бюджетна знахідка: експерти назвали найнадійніший вживаний авто 2025 року
GlavRed
2025-07-10T23:25:50Z
Позов стверджує, що рішення General Motors не врятує ваш двигун V8 від виходу з ладу
Топ Жир
2025-07-10T23:04:44Z
Поліцейський зупинив безпілотне авто за порушення правил повороту, але у водія немає водія
Топ Жир
2025-07-10T23:04:09Z
Новий кросовер Renault виправляє всі недоліки моделі Bigster
Топ Жир
2025-07-10T22:34:38Z
Аліссон: Важливо зберегти цей тонус і запал
Football.ua
2025-07-11T05:19:42Z
Помер видатний український легкоатлет Олександр Лисиченок
24tv
2025-07-11T05:04:40Z
Шахтар — Ільвес. Наші оцінки
Football.ua
2025-07-11T05:01:36Z
Капітан Атлетіка Альварес відсторонений через позитивний допінг-тест
Football.ua
2025-07-11T04:46:57Z
Майбутній суперник Полісся у Лізі конференцій: Санта-Колома розгромила Борац
Football.ua
2025-07-11T04:31:49Z
Сини вже із медалями, а доньки – його натхнення: що відомо та де зараз діти Олександра Усика
24tv
2025-07-11T04:21:42Z
Жіноче Євро-2025 з футболу. Визначився п'ятий учасник 1/4 фіналу
УкраинФорм
2025-07-11T04:19:40Z
Шахтар — Ільвес 6:0 Відео голів та огляд матчу Ліги Європи
Football.ua
2025-07-11T04:16:44Z
Чемпіон України, спортсмен і розвідник: на війні загинув доброволець Родіон Пустовий
Фокус
2025-07-11T02:52:31Z
Експерти назвали найкращі смартфони року: від Galaxy S25 Ultra до Pixel 9a
InternetUA
2025-07-11T05:22:22Z
Чому смарт-окуляри досі не стали масовим гаджетом: головні бар’єри й перспективи
InternetUA
2025-07-11T04:01:56Z
Смартфон Samsung Galaxy Z Fold 8 вже у розробці
InternetUA
2025-07-11T03:01:28Z
Над Україною зійшов незвичайний місяць: в мережі опублікували красиві фото та відео
Telegraf
2025-07-11T02:04:40Z
Підхопила тренд на Лабубу: кішка здивувала власника і мережу несподіваною крадіжкою
Фокус
2025-07-11T00:52:41Z
Археологи знайшли у Туреччині унікальну мозаїку віком 1500 років
Gazeta UA
2025-07-10T22:40:27Z
Прощавай Google: творці ChatGPT випустять власний браузер на базі ШІ, – Reuters
Фокус
2025-07-10T20:07:00Z
Samsung готує смартфон, який складається тричі: коли чекати на анонс
InternetUA
2025-07-10T19:52:53Z
Як заробляти на прямих ефірах у TikTok
24tv
2025-07-10T19:12:30Z