Історія колоритного містечка тісно переплітається з минулим Османської імперії, Австро-Угорщини та Румунії. Тому не дивно, що воно увібрало в себе різні архітектурні стилі та так сильно нагадує Відень чи Прагу. Тут можна гуляти хоч цілий місяць. Однак, якщо ви приїхали тільки на вікенд, то потрібна експрес-програма.
Що подивитися у Чернівцях — читайте нижче.
Вулиця Ольги Кобилянської
Головний магніт для туристів і місцевих жителів. Тут, окрім кавʼярень і крамниць, розташовано чимало пам’яток і старовинних будівель. В минулому це місце асоціювалося з достатком. Тут знаходилося безліч салонів і ресторанів, у яких відпочивали заможні чернівчани. До речі, бруківку мили двічі на день та не пускали на неї людей у брудному взутті.
Для початку радимо випити кави. Колись, в елітному ресторані "Габсбург" цим напоєм насолоджувалася сама Леся Українка. Нині закладу вже немає. Але залишився гарний фасад у пастельних відтінках блакитного та бежевого, а також фігурна вежа.
На цій же вулиці можна зазирнути до кав’ярні-музею. Тут можна замовити філіжанку еспресо чи капучино, помилуватися колекцією картин, скульптур та іншими витворами місцевих художників.
Далі пропонуємо просто погуляти цнтральними вулицями, насолоджуючись красивою європейською архітектурою. А щоб ви не витрачали час на пошуки, ми підкажемо, на які будівлі слід звернути увагу.
- Краєзнавчий музей — найстаріша установа в Чернівцях, якій понад 160 років. Тут представлено 95 тисяч історичних та археологічних експонатів.
- Німецький Народний Дім — культурна спадщина громади, яка зберегла чимало автентичних елементів інтер’єру.
- Будинок Ольги Кобилянської — символ міста, що нагадує про видатну письменницю.
Центральна площа
Саме на цьому майдані розташована міська рада. Якщо прийдете сюди опівдні, побачите сурмача, який щодня підіймається на вежу і виконує пісню "Марічка". Це дійство відбувається вже 18 років поспіль у будь-яку погоду. Якщо ж хочете роздивитися музиканта ближче, то підійміться на терасу, що розміщена в будинку навпроти.
Церква Святих апостолів Петра і Павла
Далі прямуйте на Вірменську вулицю, де розміщена святиня, виконана в незвичному стилі. В ній прослідковуються риси готики, бароко та романської архітектури. Храм звели 1875 року, і зараз тут проводять не тільки служби, а й органні концерти.
Миколаївський кафедральний собор
Місцеві називають цю святиню "п'яною церквою". Свою назву молитовня отримала завдяки нетиповим куполам, а точніше — скрученим барабанам. Це єдина православна споруда, у якій продовжувалися служіння навіть за радянських часів. Усередині збереглася велика частина оздоблення: ікони, вітражі, старовинний іконостас і бронзове панікадило.
Чернівецький художній музей
Найбільша мистецька установа міста, яку прикрашає величезне панно на міфологічну тематику. На ньому зображено 12 богів як 12 головних провінцій Австро-Угорської імперії. У виставковій залі ви побачите безліч експонатів, зокрема картини, керамічні вироби, скульптури та оригінальне вбрання австрійців і гуцулів.
Театральна площа
Неймовірно, але лише 200 років тому на цьому місці був ліс! Тут розташований театр імені Ольги Кобилянської, а також Єврейський дім — колишній центр культурного життя громади.
Будинок-корабель
Одна з візитівок міста, до якої ви доберетеся 22 маршруткою, якщо сядете на Театральній площі. Будівля має незвичну форму, що нагадує судно, а балкон на другому поверсі схожий на палубу.
Архітектором став Йоганн Фрідріх Гаас, який спроєктував споруду в стилі модерну і неоренесансу. Обов’язково зробіть тут фотографію.
Чернівецький національний університет Юрія Федьковича
Ще одна визначна пам’ятка, без якої неможливо уявити поїздку до цього регіону. ВНЗ називають "українським Гоґвортсом". Тож не дивно, що споруда охороняється Всесвітньою організацією ЮНЕСКО.
Будівлю звели 1864-го як Резиденцію митрополитів Буковини та Далмації. У 1875 році тут відкрили університет. Навчання велося німецькою, оскільки місто у той час входило до складу Австро-Угорської імперії.
Про вищий навчальний заклад можна розповідати довго. Ми рекомендуємо заздалегідь забронювати екскурсію, щоб зазирнути всередину. Однак якщо час обмежений, просто прогуляйтеся територією, помилуйтеся деревами та скульптурами й зробіть світлини на тлі фасаду.
Якщо у вас залишаться сили, радимо відвідати бібліотеку Івасюка, Турецьку криницю на площі Святої Марії та Собор Святого духа — найстаріший у місті християнський храм.
Раніше OBOZ.UA розповідав про найцікавіші локації Кам'янця-Подільського.
Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі Obozrevatel та у Viber. Не ведіться на фейки!