США та Китай за останній рік поставили відносини на "більш стабільну основу" — Єллен
США та Китай поставили свої двосторонні відносини на "більш стабільну основу" за останній рік, що не означає ігнорування розбіжностей або уникнення жорстких розмов, заявила в неділю, 7 квітня, міністр фінансів США Джанет Єллен прем'єру Державної ради Китаю Лі Цяну. Про це повідомляє Bloomberg.
Обидві країни повинні відповідально управляти складними відносинами, співпрацювати та демонструвати лідерство у вирішенні нагальних глобальних проблем, сказала Єллен Лі під час зустрічі в Пекіні.
"Ми можемо досягти прогресу, тільки якщо будемо безпосередньо та відкрито спілкуватися один з одним", - зазначила міністр фінансів США.
Раніше Єллен і віце-прем'єр Китаю Хе Ліфен під час зустрічі домовилися розпочати офіційні переговори, спрямовані на вирішення проблеми зростанням надлишкових виробничих потужностей у Китаї.
Пекін хоче, щоб США розглядали питання виробничих потужностей об'єктивно, з ринкової та глобальної точки зору, цитують Лі офіційні китайські ЗМІ.
З моменту свого прибуття до Китаю в четвер, 4 квітня, Єллен здебільшого критикувала те, як китайські лідери керують економікою країни. Вона також неодноразово критикувала Пекін за погане поводження з американськими та іншими іноземними компаніями, які працюють у Китаї, а також за спотворення світових ринків шляхом субсидування надлишкового виробництва в певних секторах.
Розвиток нової енергетичної галузі Китаю зробить важливий внесок у глобальний "зелений" перехід, сказав Лі, додавши, що Пекін "щиро сподівається" на партнерство двох країн.
Як повідомлялося, поїздка Єллен відображає зусилля адміністрації президента США Джо Байдена, спрямовані на підтримку все ще крихкої стабільності у двосторонніх відносинах, підірваних такими проблемами, як інцидент з китайським шпигунським аеростатом, зростання напруженості в Тайванській протоці та дедалі агресивніша позиція Пекіна в Південно-Китайському морі.