MY.UAНовини
Фронтовий театр маріонеток: як військовослужбовець-ляльковод лікує душі бійців
Фронтовий театр маріонеток: як військовослужбовець-ляльковод лікує душі бійців

Фронтовий театр маріонеток: як військовослужбовець-ляльковод лікує душі бійців

Пережити військовим складні часи та знову повірити у добро їм допомагає харків'янин Валерій Дзех, який і сам воює на фронті. Його інструменти терапії – ляльки-маріонетки та їх історії. Валерію вдається поєднувати глибоку емпатію та бажання допомагати людям із військовою службою. Детальніше про театр «Маріонетка», свої вистави та участь у «Культурному десанті» Валерій розповів Коротко про.

"Перший реквізит збирали на смітниках"

Валерій мріяв поєднувати військову службу і театр маріонеток. Фото: Донецька ОБр ТрО

- Валерію, як ви потрапили до лялькового театру? Чому вирішили пов'язати своє життя із ним?
- Вийшло випадково. Мені порадили вчитися на актора чи режисера театру ляльок, хоча тоді я навіть не знав, що на таке можна вчитися. Вступив на режисуру театру ляльок до Харківського національного університету мистецтв імені І. П. Котляревського.
Наприкінці другого курсу мені подарували одну ляльку. З моїм другом, який сьогодні також служить у ЗСУ, зробили п'ятихвилинну сценку та взяли участь в акції “Ніч музеїв”. Тоді говорили один одному: сьогодні розпочався рух нового театру в Україні – “Театральної компанії "Маріонетка”. У травні 2012 року поставили "Історію Лу", так звали ляльку, - з цього почався мій шлях як автора та актора.
Ми тоді зробили виставу без слів, а нашим реквізитом були газети та валізи. Збирали їх буквально на смітниках: грошей не було ні на що. У поштових відділеннях купували старі газети, щоб зробити з них реквізит, – це були перші кроки нашого шляху. Тоді ми ще нічого не вміли, у нас нічого не було. Пізніше до нас почали приєднуватись люди з різними талантами.

- Згодом ви почали ставити вистави. Перші були для дітей?

- Завдяки тому, що у Харкові багато приватних дитячих садків, ми мали можливість робити вистави для дітей, а потім виходили на велику сцену. У Будинку актора у Харкові вже показували вистави для дорослих та дітей за квитки.

У нас було два варіанти заробляти: у театрі ми продавали квитки, але також ми платили податки, сплачували рекламу та оренду – за підсумками практично нічого не заробили, натомість могли показати наш театр іншим. Прогодуватися допомагали виступи в дитячих садках.
За пів року до повномасштабного вторгнення ми зробили найбільшу виставу на великій сцені, реалізували свою мрію, влаштували справжнє свято. Напередодні 24 лютого ми перешивали одяг для сцени, планували нові спектаклі та прем'єри, але прокинулися вже від прильоту ракет.
Особисто я опинився на лінії розмежування. Я мешкаю у Харкові біля північної Салтівки, яка була зоною бойових дій. З цього моменту театр став другорядною історією.

Лялькові спектаклі допомагають бійцям перезавантажитись і знайти в собі добро. Фото: instagram.com/marionetok

Тоді ми мобілізували всі сили, щоб допомагати людям похилого віку, інвалідам та дітям Я їздив на північну Салтівку як волонтер і доброволець, допомагав нашим військовим. А коли Харківщину звільнили, почав їздити до дітей на деокуповану територію, працював із дітьми як терапевт, який привозив історії – вони повертали дітей до доброти, щастя, казки.
В одній з таких поїздок познайомився з Миколою Серьгою, він запропонував мені брати участь у “Культурному десанті”. Треба було робити вистави для дорослих. Вирішив спробувати – цим займаюся до сьогодні.
Приблизно в цей час я мобілізувався - давно хотів стати військовослужбовцем, у мене батько був військовим, я ним дуже пишався і теж хотів мати відношення до армії. Почав нести службу в 59-й окремій мотопіхотній бригаді і паралельно брав участь у команді Колі Серьги "Культурний десант" із ляльковим театром. Мені завжди хотілося бути ближче до людей. Також я розумів: маю особливу чутливість, і треба знайти, як це може співіснувати зі службою в армії, - так і вийшло.

У маріонетках, на думку Валерія, закладено сакральний зміст – Вищі сили допомагають проходити нам шлях. Фото: instagram.com/marionetok

"Військові вигадували історії для вистав разом зі мною"

- З того часу ви почали робити вистави для дорослих? Чому вони вчать і чи правда, що допомагають людям вибиратися з депресії?

- Це правда. Наші заняття перестали бути просто виставами та перетворилися на історію хлопців для хлопців. Військові почали разом зі мною вигадувати ці історії, розповідали, що вони у цих ляльках бачать. Я все записував, запам'ятовував, підбирав музику і згодом привозив до них результат. Ось дивіться, що ви розповіли і що я з цього розвинув.

Мої історії - про ангелів-охоронців, про підтримку, порятунок, любов, про те, що в кожному з нас живе дитинство, яке дозволяє врятуватися в тих умовах, в яких ми опинилися сьогодні. Для військових це стає ресурсом – у такий спосіб попереджаються суїцидальні настрої.

Мої глядачі проходять через катарсис - йде душевний вплив, люди забувають про депресію і починають думати про життя. Замислюються про те, що вони потрібні, мають підтримку, сили, їх люблять і дуже чекають, навіть якщо вони втратили в це віру.

Ангел і людина - історія про те, що у кожного з нас є ангел-охоронець. Фото: instagram.com/marionetok

- Тобто ваші спектаклі про те, що добро завжди перемагає зло і людям потрібні?

- Звичайно.

- Хто пише сценарії та п'єси для ваших вистав?

- Я все прописую, потім направляю свої напрацювання художнику, а потім їжджу до колег, які зі мною служать, – так у всіх напрямках фронту їздять мої авторські спектаклі.

- А чому ви працюєте саме з маріонетками, а не з іншими ляльками?

- Значення слова "маріонетка" сьогодні спотворене та сприймається у контексті політики – означає того, ким маніпулюють. Частково це правда.

Але я розглядаю маріонетку з погляду релігії – Вищі сили допомагають нам проходити свій життєвий шлях. За кожною живою істотою стоїть Той, хто вищий, більший, сильніший. Це, в тому числі, і любов людей, яких вже немає поряд з нами, але вони залишаються в наших серцях – ми маємо зв'язок з ними.

Маріонетка - це зв'язок між нами та тими, кого ми бачимо та відчуваємо. Такий сакральний зміст у неї закладено. І коли ми можемо дати нашому зв'язку якісь імена, усвідомлюємо, що “нитки” належать тим, кого ми любимо та кому довіряємо, – тоді наш вибір правильний. Погано, якщо вони опинилися в руках людей, які хочуть нами керувати у своїх цілях. За допомогою маріонеток я намагаюся позбавити людей від "ниток" аб'юзерства і рабства, допомагаю пов'язати їх з тими, хто дійсно важливий.

"Військовий віддав мені гранату, якою хотів себе підірвати"

- Чи правильно я розумію, що людей більшою мірою зцілює історія, а не сама лялька?

- Так, на першому місці йде правильна історія.

- Це має бути дуже психологічна історія, яка стосуватиметься серця. Як вам удається вигадувати такі?

– Я досить емпатична людина і тонко відчуваю людей.

– Кому вам уже вдалося допомогти?

– Один раз людина віддала мені гранату, якою хотіла себе підірвати, – і це результат комплексної роботи.

Інша людина, дивлячись на ляльку-ангела - це авторська робота художника нашого театру, сказала: я бачив такого самого Ангела в окопі, він мене врятував.

Ми створили історію Ангела і людини, вона про те, що у кожного є Ангел-хранитель.

Ще одна людина, яка поводилася досить грубо, лаялася і не хотіла нас приймати, пізніше підійшла до статуеток і без одного злого слова сказала, що такі подібні збирає його дружина. Він перейнявся, тому що статуетки нагадали йому про дружину - зовсім перестав лаятись на той момент.

Таких прикладів дуже багато. З одного боку, на людей впливає історія, з іншого, - образність, що ми показуємо через ляльок. За допомогою уяви вони бачать у ляльках те, що неможливо побачити у реальному житті.

А так можна передати вітання тому, хто передає вітання тобі. Фото: instagram.com/marionetok

- Щоб допомогти людині, достатньо одної вистави чи це має бути серія зустрічей, як у психолога?

- Залежить від ситуації, якщо людина дозріла до цієї історії, може бути достатньо однієї. Він її побачив – його світ змінився. А може бути й так, що потрібно багато факторів, а спектакль став першим кроком перезавантаження себе та переосмислення якихось речей. Усе залежить від того, у якому психологічному стані перебуває людина.

- Напевно, людина розкривається, коли бачить ваші вистави.

- Розкривається і починає вірити в те, що раніше не могла навіть уявити. На якийсь час люди знову повертаються до відчуття дитинства, у той момент, коли вони тільки формувалися як особистості.

- Чи правда, що після вашого візиту до одного з підрозділів навіть втрати зменшилися?

- Так, нам таке казали. Тоді ми зустрілися з повною агресією, і ми її перемогли за допомогою напрацьованих інструментів – історій, пісень, спілкування з людьми, які почали втрачати здатність соціалізуватись.

Військові дичавіють в умовах війни та великого стресу. Після наших візитів зменшуються втрати, підвищується мотивація, люди починають вірити у побратимів та у те, що все можливо. Приходить розуміння: ми можемо впоратися з тими випробуваннями, які випадають нам.

Вистави мотивують військових замислитись над тим, що в житті є сенс, що їх люблять і чекають. Фото: надано Валерієм Дзехом

"Хочу працювати з людьми, які пройшли непрості випробування"

- Сьогодні ваші вистави можна побачити лише на фронті?

- Ми працюємо над тим, щоб театр повернувся до роботи, і хочемо, щоб вистави, які ми робимо для військових, з'явилися у Києві, Харкові, Львові...

- Як вам вдається поєднувати військову службу з ляльковим театром?

- Так, я виконую військові завдання, плюс встигаємо робити вистави. Це можливо, коли чимось гориш, плюс завдяки маріонеткам не відчуваєш такої великої втоми.

Наприклад, багато військовослужбовців вступають до вузів – і це добре. Коли в людини з'являється мета, мрія і вона бачить шлях реалізації - використовує всі можливі ресурси та інструменти, щоб прийти до цього. У неї з'являються на це сили, бо горить.

Ми працюємо над тим, щоб серед військовослужбовців підвищився відсоток тих, хто вступає до вищих навчальних закладів, щоб вони почали купувати книжки. Або ми їм привозимо книжки, щоб вони читали їх і себе розвивали.

На добу 24 години - цього достатньо, щоб годину на день виділити на себе. Навчатися можна і заочно. Замість того, щоб сидіти в тік-току чи інстаграмі, краще взяти гітару та пів години на день провести у компанії хлопців. Живе спілкування та емоції набагато цінніші та більше працюють на ресурс, ніж ті, що викликає у нас перегляд роликів в інтернеті.

- А як ви хочете розвиватися? Вивчатиме військову психологію?

- У мене є захоплення військовою психологією та напрямком ГКБС (група контролю бойового стресу) – воно досить складне і поки що маловивчене, особливо, в умовах війни.

Оскільки військові психологи назвали мої роботи практичною психологією, я зацікавився цим. Після війни на нас чекає серйозне оновлення - треба приводити в ресурсний стан людей, які отримали психологічні травми, будувати усвідомлене зріле суспільство. Багато хто сьогодні має ПТСР, травми, пов'язані із втратами близьких, домівки – треба допомогти людям навчитися правильно себе розуміти, побачити своє майбутнє. Психологія насамперед - про те, хто я є і ким можу стати.

Щоб збудувати сильну армію в майбутньому, потрібно правильно виховувати нових молодих людей, які приєднуватимуться до армії. Там потрібна буде мотиваційна психологія.

Цього літа сподіваюся вступити на психолога і розвиватися в цьому напрямку. Мені вже надіслали багато посібників із психології, роботи з військовими, культурології. Я вивчаю ці книги та вже застосовую на практиці.

У майбутньому Валерій планує допомагати бійцям як психолог і гастролювати зі своїм театром по всій країні. Фото: instagram.com/marionetok

- Чим плануєте займатися після війни? Продовжуватимете показувати вистави для дітей?

- Мрію будувати прекрасну країну, яка стане прикладом сучасності, прикладом того, яким може бути світ – гарним, сміливим, добрим. Своє життя хочу присвятити реабілітації та роботі з людьми, які пройшли непрості випробування. Також хочу, щоб Театр маріонеток, який я почав створювати, працював для мешканців Харкова, гастролював країною та сприяв розвитку сильного та доброго суспільства.

- Ви допомагаєте іншим, а вам самому не потрібна допомога? Адже ви теж військовий. Чи казка вас лікує?

- Мене завжди лікує казка, допомагає сім'я, побратими, коли я заходжу в глухий кут або втрачаю надію. Я – відкрита людина і завжди попрошу про допомогу, якщо вона потрібна. За потреби прошу, щоб мене послухали. Тому що головний етап у лікуванні – розповісти, що ти відчуваєш, що в тобі не так. Важливо не закриватися у собі. У складних ситуаціях шукатиму зворотний зв'язок, щоб мене вислухали, сказали, в чому я помиляюсь.

Мене вважають зразковим військовослужбовцем, тому що є дисципліна, відповідальність, повага до служби, а також є чутливість до інших людей, яка допомагає їм також поважати тебе у цій справі, бо насамперед повага до себе і дає відчуття, що все буде добре.

Вистави можна робити навіть в окопі чи у бліндажі. Фото: надано Валерієм Дзехом

Підтримати Валерія

monobank

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Сел на шею: 5 признаков, что вы избаловали своего мужчину
Marie Claire
2024-09-12T12:37:09Z
Котик забатонился: что значит, если пушистик лежит в позе буханочки и стоит ли нервничать из-за этого
Знай
2024-09-20T04:51:57Z
Деруны по-новому для сытного и бюджетного ужина: самый простой рецепт
Обозреватель
2024-09-11T18:11:56Z
Секреты приготовления классической солянки: подробная инструкция
Comments UA
2024-09-13T08:18:52Z
Туристы случайно нашли новый вид крошечного хамелеона: каков его размер
Comments UA
2024-09-20T13:12:11Z
Подойдет к любому гарниру: рецепт грибного соуса со сметаной
Знай
2024-09-20T11:51:10Z
Почему тыква получается невкусной: не допускайте этих ошибок во время приготовления популярного осеннего продукта
Обозреватель
2024-09-09T02:05:21Z
Как отсутствие отца в детстве влияет на мужчину: 7 последствий
Marie Claire
2024-09-20T07:01:59Z
Гуляш, которые тает во рту: рецепт сытного блюда
Фокус
2024-09-19T17:21:37Z
Астролог назвал дату окончания войны в Украине: ждать осталось недолго
Знай
2024-09-09T01:31:01Z
Запад изменил позицию по ударам вглубь РФ. The Times назвал причину
ГЛАВКОМ NET
2024-09-13T17:27:19Z
Отказ от НАТО и без возврата территорий: соратник Трампа озвучил его “мирный план“
UAToday
2024-09-13T18:03:49Z
Зеленский: Путин и ему подобные могут разделить мир и съесть части как пирог
Европейская правда
2024-09-15T19:03:34Z
ЦАХАЛ нанес масштабный авиаудар по столице Ливана
Корреспондент
2024-09-20T13:45:16Z
В ООН объяснили прогноз по отключениям света зимой
Корреспондент
2024-09-20T13:43:00Z
Семья судьи Апелляционного суда Львовщины Михаила Романюка незаконно завладела виллой в центре Львова, - расследование СМИ
Политека
2024-09-10T17:13:06Z
"Послам приготовиться?": Безуглая перешла в комитет Рады по внешней политике
Фокус
2024-09-17T20:06:18Z
Россия в ООН заявила, что готова воевать "со всем НАТО"
Корреспондент
2024-09-13T16:48:03Z
В Польше объяснили, почему задержали Усика и надели наручники
Известия Киев
2024-09-18T18:15:47Z
Чемпионка России разбила цветочный горошок об голову победительницы Кубка Европы. Фотофакт
Обозреватель
2024-09-11T17:04:24Z
Модель с 17-м размером груди сделала предложение по реваншу Усик – Фьюри
Обозреватель
2024-09-07T15:54:26Z
В ДТП погиб тренер немецкого Айнтрахта
Корреспондент
2024-09-06T14:33:22Z
Правительство выплатит призовые олимпийцам за 4-6 места
Корреспондент
2024-09-20T13:03:21Z
Ла Лига: расписание и результаты матчей 6-го тура чемпионата Испании по футболу, турнирная таблица
TSN
2024-09-20T12:57:39Z
Жена голкипера сборной Украины показал себя в откровенном бикини и "разорвала" Instagram. Фото
Обозреватель
2024-09-15T14:01:03Z
Российские дроны "взорвали" дачу Ломаченко под Одессой. Фото
Обозреватель
2024-09-14T16:19:39Z
"Вот почему это происходит". Ребров не сдержался в эфире после поражения сборной Украины от Албании. Видео
Обозреватель
2024-09-08T06:52:52Z
В сети показали последнее фото умершего от рака комика Маслякова
Comments UA
2024-09-11T20:45:45Z
Соня Евдокименко поддержала сбежавшего из Украины внука Софии Ротару: "Воскресенье с..."
Знай
2024-09-09T17:51:56Z
"С согласия ФСБ": Кондратюк отреагировал на съемки пропагандистской ленты об армии РФ
Фокус
2024-09-08T13:00:33Z
Звезда "Лиги смеха" Розовый высмеял окупантов, которые внесли его в российский аналог "Миротворца"
TSN
2024-09-13T09:39:17Z
Жуткий клоун смотрит с новых постеров хоррора "Ужасающий 3"
GameMag
2024-09-20T13:40:35Z
Наоми Кэмпбелл, Ирина Шейк и Анна Винтур появились на Миланской неделе моды
Фокус
2024-09-20T13:27:31Z
Кендалл Дженнер вернула в моду легендарную стрижку пикси-шегги: кому подойдет
Обозреватель
2024-09-11T05:10:28Z
Украинский комик ответил на хейт: “Никогда не уклонялся”
Comments UA
2024-09-08T21:36:34Z
"Остановите этот абсурд": в ОП отреагировали на фильм россиянки о войне на кинофестивале в Венеции
Фокус
2024-09-06T18:27:39Z
"Уже через неделю были понятны причины", - эксперт о катастрофе F-16
Новости Украины
2024-09-08T19:27:45Z
Полиция нашла "шутника", взорвавшего страйкбольную гранату в Киеве
Корреспондент
2024-09-11T18:24:39Z
На территории Сербии и Венгрии из дунайских вод показались обломки нацистских кораблей времен Второй мировой
ZN UA
2024-09-11T15:38:58Z
Грозит восемь лет заключения: полиция Киева задержала поджигателей авто ВСУ
Апостроф
2024-09-06T16:16:08Z
В результате взрыва в запорожской больнице пострадал пациент
Корреспондент
2024-09-20T13:21:12Z
В Одессе произошли взрывы
TSN
2024-09-20T12:58:21Z
Россияне ударили по Харькову управляемыми авиабомбами, в городе загорелся пожар - Терехов
ZN UA
2024-09-09T04:25:08Z
Выполнил пуск ракет по Одесщине и пропал с радаров: в сети сообщают об "аварии" российского Су-30СМ над Черным морем
Обозреватель
2024-09-11T15:08:56Z
Удар по Харькову: стало известно о последствиях
Корреспондент
2024-09-09T01:57:50Z
"Вытаскивать нужно вовремя": Жан Беленюк с огромным аппаратом предлагает украинкам помощь
Знай
2024-09-08T16:51:42Z
В Украине изменится процесс вручения повесток: что известно
Comments UA
2024-09-16T14:06:51Z
Вторая годовщина смерти Елизаветы ІІ: пять интересных фактов о покойной королеве
Фокус
2024-09-08T08:06:29Z
Немецкие истребители сопровождали российские самолеты возле Латвии
Европейская правда
2024-09-13T19:37:07Z
Перепутали с J-35: на китайском авианосце испытывают палубный истребитель J-15B
Фокус
2024-09-20T13:42:56Z
Украине не хватает оружия: как избежать кризиса
Корреспондент
2024-09-20T13:21:17Z
Гороскоп на 14 сентября 2024 года по картам Таро для всех знаков зодиака
UAToday
2024-09-13T18:03:06Z
На фронте погиб сын Главного раввина Украины
Comments UA
2024-09-11T16:03:25Z
Почему нельзя переезжать 9 сентября и кому запрещено шить сегодня: приметы и запреты на Анны
Знай
2024-09-09T02:04:14Z
Пожиратели энергии: 4 популярных продукта, которые отнимают у организма много сил
Фокус
2024-09-18T16:15:38Z
Как не просыпаться посреди ночи: рекомендации от специалиста
Обозреватель
2024-09-06T17:09:54Z
Три способа обеззараживания: как сделать воду безопасной для питья
Знай
2024-09-08T17:21:08Z
Нашли альтернативу антибиотикам: ученые открыли бактерии, способные защитить наш кишечник
Фокус
2024-09-20T13:00:44Z
Как хронический стресс влияет на организм человека
Comments UA
2024-09-20T12:54:00Z
Гиалуроновые усы после увеличения губ: почему появляются и как от них избавиться
Marie Claire
2024-09-20T12:43:19Z
Победить непобедимое: ученые нацелены создать вакцину от распространенной половой инфекции
Фокус
2024-09-20T12:27:15Z
Секрет хорошего самочувствия: почему стоит пить горячую воду каждый день
Comments UA
2024-09-20T11:48:33Z
Не зависит от породы: сколько раз в день кормить собаку - точная цифра
GlavRed
2024-09-20T11:27:40Z
Лунный гороскоп на 20 сентября, пятница
Marie Claire
2024-09-19T21:09:36Z
Стерненко показал документы относительно российского гражданства Труханова
Апостроф
2024-09-17T17:03:42Z
Гороскоп на субботу 14 сентября 2024 года
UAToday
2024-09-13T18:03:26Z
Россияне ударили УАБами по Харькову
Корреспондент
2024-09-15T16:13:46Z
Алкоголь может вернуться в столичные МАФы: что известно
Comments UA
2024-09-20T13:39:03Z
Устали от неудач и пошли в обход: как ВС РФ продвигаются к Курахово, — DeepState
Фокус
2024-09-20T13:31:48Z
Стало известно, сколько людей сейчас проживает в Харькове
Корреспондент
2024-09-13T11:30:36Z
Российские захватчики атакуют Украину ударными БпЛА: карта тревог
TSN
2024-09-07T21:51:53Z
Сотрудники ТЦК избили мужчину в Харькове: омбудсмен ждет объяснений
Апостроф
2024-09-06T19:33:15Z
Украинским водителям придется заплатить более 50 тысяч гривен: за какое нарушение грозит жесткое наказание
Обозреватель
2024-09-15T16:21:46Z
На аукцион выставили заброшенную коллекцию культовых американских спорткаров
Фокус
2024-09-17T16:42:11Z
Ford снова будет производить авомобили в Индии
Корреспондент
2024-09-14T03:36:24Z
В Украине утвердили возрастные лимиты для водителей: кому нельзя управлять автомобилем
Хвиля
2024-09-09T10:03:40Z
В Украине работает шеринг автогражданки для водителей, сообщил hotline finance
Корреспондент
2024-09-20T13:15:09Z
Заброшенные раритеты: в Украине обнаружили коллекцию винтажных Mercedes и Cadillac
Фокус
2024-09-20T13:06:15Z
Харьковские рекордсмены: история уникальных украинских спорткаров ХАДИ
Фокус
2024-09-20T12:06:18Z
Британская армия впервые представила новый основной боевой танк Challenger 3
Хвиля
2024-09-20T11:27:35Z
Цена $10750 и запас хода 510 км: дебютировал новый электрокроссовер от General Motors
Фокус
2024-09-20T10:36:28Z
"Будут сидеть без света по 16 часов в сутки": эксперт ответил, в каких городах зимой ситуация будет самой тяжелой
TSN
2024-09-08T10:54:08Z
Одна из стран ЕС легализовала производство самогона, есть интересный нюанс
ГЛАВКОМ NET
2024-09-13T18:30:54Z
Украина не обращает внимания на Россию и кормит страны по всему миру: Зеленский рассказал, как работает морской зерновой коридор
Обозреватель
2024-09-18T17:41:10Z
Во вторник отключать свет по графикам не будут, но электричество нужно экономить, - ДТЭК
Комсомольская правда
2024-09-16T15:16:51Z
Блокировка карт в "ПриватБанке", без денег остаются даже пенсионеры: объяснений не дают
Политека
2024-09-20T13:01:42Z
Из-за повышения грузовых тарифов УЗ вырастет стоимость стройматериалов – заявление Ассоциации
Апостроф
2024-09-20T12:42:29Z
Аграрии сообщили о темпах сбора урожая
Корреспондент
2024-09-14T03:03:16Z
Война россиянам обходится все дороже - The Moscow Times
Корреспондент
2024-09-14T02:09:35Z
Международные резервы Украины выросли
Корреспондент
2024-09-13T11:51:04Z
Хоррор Retrieval получит поддержку PlayStation 5 Pro — первый взгляд на версию игры для мощной консоли
GameMag
2024-09-19T03:02:11Z
Появилось изображение коробки PlayStation 5 Pro — без упоминания поддержки 8K
GameMag
2024-09-19T01:32:18Z
В раннем доступе GreedFall 2 можно будет услышать Нила Ньюбона — он озвучил Астариона в Baldur's Gate 3
GameMag
2024-09-20T13:25:14Z
В игре про Черную пантеру от Electronic Arts применяются "новые технологии и новаторский дизайн"
GameMag
2024-09-20T13:01:36Z
Подготовка началась: Netflix показал новый тизер сериала "Игра в кальмара"
GameMag
2024-09-20T12:49:47Z
Стало известно, какие смартфоны Xiaomi получат новую операционную систему: что изменится
Фокус
2024-09-20T12:46:50Z
Тираж Slime Rancher 2 за два года превысил 6 миллионов копий
GameMag
2024-09-20T12:38:25Z
Выжить любой ценой: Netflix показал трейлер мультсериала "Расхитительница гробниц: Легенда о Ларе Крофт"
GameMag
2024-09-20T12:38:15Z
Простой трюк позволит снизить температуру в городе на 2°C: что спасет в самые жаркие дни
Фокус
2024-09-20T12:36:01Z