MY.UAНовини
Фронтовий театр маріонеток: як військовослужбовець-ляльковод лікує душі бійців
Фронтовий театр маріонеток: як військовослужбовець-ляльковод лікує душі бійців

Фронтовий театр маріонеток: як військовослужбовець-ляльковод лікує душі бійців

Пережити військовим складні часи та знову повірити у добро їм допомагає харків'янин Валерій Дзех, який і сам воює на фронті. Його інструменти терапії – ляльки-маріонетки та їх історії. Валерію вдається поєднувати глибоку емпатію та бажання допомагати людям із військовою службою. Детальніше про театр «Маріонетка», свої вистави та участь у «Культурному десанті» Валерій розповів Коротко про.

"Перший реквізит збирали на смітниках"

Валерій мріяв поєднувати військову службу і театр маріонеток. Фото: Донецька ОБр ТрО

- Валерію, як ви потрапили до лялькового театру? Чому вирішили пов'язати своє життя із ним?
- Вийшло випадково. Мені порадили вчитися на актора чи режисера театру ляльок, хоча тоді я навіть не знав, що на таке можна вчитися. Вступив на режисуру театру ляльок до Харківського національного університету мистецтв імені І. П. Котляревського.
Наприкінці другого курсу мені подарували одну ляльку. З моїм другом, який сьогодні також служить у ЗСУ, зробили п'ятихвилинну сценку та взяли участь в акції “Ніч музеїв”. Тоді говорили один одному: сьогодні розпочався рух нового театру в Україні – “Театральної компанії "Маріонетка”. У травні 2012 року поставили "Історію Лу", так звали ляльку, - з цього почався мій шлях як автора та актора.
Ми тоді зробили виставу без слів, а нашим реквізитом були газети та валізи. Збирали їх буквально на смітниках: грошей не було ні на що. У поштових відділеннях купували старі газети, щоб зробити з них реквізит, – це були перші кроки нашого шляху. Тоді ми ще нічого не вміли, у нас нічого не було. Пізніше до нас почали приєднуватись люди з різними талантами.

- Згодом ви почали ставити вистави. Перші були для дітей?

- Завдяки тому, що у Харкові багато приватних дитячих садків, ми мали можливість робити вистави для дітей, а потім виходили на велику сцену. У Будинку актора у Харкові вже показували вистави для дорослих та дітей за квитки.

У нас було два варіанти заробляти: у театрі ми продавали квитки, але також ми платили податки, сплачували рекламу та оренду – за підсумками практично нічого не заробили, натомість могли показати наш театр іншим. Прогодуватися допомагали виступи в дитячих садках.
За пів року до повномасштабного вторгнення ми зробили найбільшу виставу на великій сцені, реалізували свою мрію, влаштували справжнє свято. Напередодні 24 лютого ми перешивали одяг для сцени, планували нові спектаклі та прем'єри, але прокинулися вже від прильоту ракет.
Особисто я опинився на лінії розмежування. Я мешкаю у Харкові біля північної Салтівки, яка була зоною бойових дій. З цього моменту театр став другорядною історією.

Лялькові спектаклі допомагають бійцям перезавантажитись і знайти в собі добро. Фото: instagram.com/marionetok

Тоді ми мобілізували всі сили, щоб допомагати людям похилого віку, інвалідам та дітям Я їздив на північну Салтівку як волонтер і доброволець, допомагав нашим військовим. А коли Харківщину звільнили, почав їздити до дітей на деокуповану територію, працював із дітьми як терапевт, який привозив історії – вони повертали дітей до доброти, щастя, казки.
В одній з таких поїздок познайомився з Миколою Серьгою, він запропонував мені брати участь у “Культурному десанті”. Треба було робити вистави для дорослих. Вирішив спробувати – цим займаюся до сьогодні.
Приблизно в цей час я мобілізувався - давно хотів стати військовослужбовцем, у мене батько був військовим, я ним дуже пишався і теж хотів мати відношення до армії. Почав нести службу в 59-й окремій мотопіхотній бригаді і паралельно брав участь у команді Колі Серьги "Культурний десант" із ляльковим театром. Мені завжди хотілося бути ближче до людей. Також я розумів: маю особливу чутливість, і треба знайти, як це може співіснувати зі службою в армії, - так і вийшло.

У маріонетках, на думку Валерія, закладено сакральний зміст – Вищі сили допомагають проходити нам шлях. Фото: instagram.com/marionetok

"Військові вигадували історії для вистав разом зі мною"

- З того часу ви почали робити вистави для дорослих? Чому вони вчать і чи правда, що допомагають людям вибиратися з депресії?

- Це правда. Наші заняття перестали бути просто виставами та перетворилися на історію хлопців для хлопців. Військові почали разом зі мною вигадувати ці історії, розповідали, що вони у цих ляльках бачать. Я все записував, запам'ятовував, підбирав музику і згодом привозив до них результат. Ось дивіться, що ви розповіли і що я з цього розвинув.

Мої історії - про ангелів-охоронців, про підтримку, порятунок, любов, про те, що в кожному з нас живе дитинство, яке дозволяє врятуватися в тих умовах, в яких ми опинилися сьогодні. Для військових це стає ресурсом – у такий спосіб попереджаються суїцидальні настрої.

Мої глядачі проходять через катарсис - йде душевний вплив, люди забувають про депресію і починають думати про життя. Замислюються про те, що вони потрібні, мають підтримку, сили, їх люблять і дуже чекають, навіть якщо вони втратили в це віру.

Ангел і людина - історія про те, що у кожного з нас є ангел-охоронець. Фото: instagram.com/marionetok

- Тобто ваші спектаклі про те, що добро завжди перемагає зло і людям потрібні?

- Звичайно.

- Хто пише сценарії та п'єси для ваших вистав?

- Я все прописую, потім направляю свої напрацювання художнику, а потім їжджу до колег, які зі мною служать, – так у всіх напрямках фронту їздять мої авторські спектаклі.

- А чому ви працюєте саме з маріонетками, а не з іншими ляльками?

- Значення слова "маріонетка" сьогодні спотворене та сприймається у контексті політики – означає того, ким маніпулюють. Частково це правда.

Але я розглядаю маріонетку з погляду релігії – Вищі сили допомагають нам проходити свій життєвий шлях. За кожною живою істотою стоїть Той, хто вищий, більший, сильніший. Це, в тому числі, і любов людей, яких вже немає поряд з нами, але вони залишаються в наших серцях – ми маємо зв'язок з ними.

Маріонетка - це зв'язок між нами та тими, кого ми бачимо та відчуваємо. Такий сакральний зміст у неї закладено. І коли ми можемо дати нашому зв'язку якісь імена, усвідомлюємо, що “нитки” належать тим, кого ми любимо та кому довіряємо, – тоді наш вибір правильний. Погано, якщо вони опинилися в руках людей, які хочуть нами керувати у своїх цілях. За допомогою маріонеток я намагаюся позбавити людей від "ниток" аб'юзерства і рабства, допомагаю пов'язати їх з тими, хто дійсно важливий.

"Військовий віддав мені гранату, якою хотів себе підірвати"

- Чи правильно я розумію, що людей більшою мірою зцілює історія, а не сама лялька?

- Так, на першому місці йде правильна історія.

- Це має бути дуже психологічна історія, яка стосуватиметься серця. Як вам удається вигадувати такі?

– Я досить емпатична людина і тонко відчуваю людей.

– Кому вам уже вдалося допомогти?

– Один раз людина віддала мені гранату, якою хотіла себе підірвати, – і це результат комплексної роботи.

Інша людина, дивлячись на ляльку-ангела - це авторська робота художника нашого театру, сказала: я бачив такого самого Ангела в окопі, він мене врятував.

Ми створили історію Ангела і людини, вона про те, що у кожного є Ангел-хранитель.

Ще одна людина, яка поводилася досить грубо, лаялася і не хотіла нас приймати, пізніше підійшла до статуеток і без одного злого слова сказала, що такі подібні збирає його дружина. Він перейнявся, тому що статуетки нагадали йому про дружину - зовсім перестав лаятись на той момент.

Таких прикладів дуже багато. З одного боку, на людей впливає історія, з іншого, - образність, що ми показуємо через ляльок. За допомогою уяви вони бачать у ляльках те, що неможливо побачити у реальному житті.

А так можна передати вітання тому, хто передає вітання тобі. Фото: instagram.com/marionetok

- Щоб допомогти людині, достатньо одної вистави чи це має бути серія зустрічей, як у психолога?

- Залежить від ситуації, якщо людина дозріла до цієї історії, може бути достатньо однієї. Він її побачив – його світ змінився. А може бути й так, що потрібно багато факторів, а спектакль став першим кроком перезавантаження себе та переосмислення якихось речей. Усе залежить від того, у якому психологічному стані перебуває людина.

- Напевно, людина розкривається, коли бачить ваші вистави.

- Розкривається і починає вірити в те, що раніше не могла навіть уявити. На якийсь час люди знову повертаються до відчуття дитинства, у той момент, коли вони тільки формувалися як особистості.

- Чи правда, що після вашого візиту до одного з підрозділів навіть втрати зменшилися?

- Так, нам таке казали. Тоді ми зустрілися з повною агресією, і ми її перемогли за допомогою напрацьованих інструментів – історій, пісень, спілкування з людьми, які почали втрачати здатність соціалізуватись.

Військові дичавіють в умовах війни та великого стресу. Після наших візитів зменшуються втрати, підвищується мотивація, люди починають вірити у побратимів та у те, що все можливо. Приходить розуміння: ми можемо впоратися з тими випробуваннями, які випадають нам.

Вистави мотивують військових замислитись над тим, що в житті є сенс, що їх люблять і чекають. Фото: надано Валерієм Дзехом

"Хочу працювати з людьми, які пройшли непрості випробування"

- Сьогодні ваші вистави можна побачити лише на фронті?

- Ми працюємо над тим, щоб театр повернувся до роботи, і хочемо, щоб вистави, які ми робимо для військових, з'явилися у Києві, Харкові, Львові...

- Як вам вдається поєднувати військову службу з ляльковим театром?

- Так, я виконую військові завдання, плюс встигаємо робити вистави. Це можливо, коли чимось гориш, плюс завдяки маріонеткам не відчуваєш такої великої втоми.

Наприклад, багато військовослужбовців вступають до вузів – і це добре. Коли в людини з'являється мета, мрія і вона бачить шлях реалізації - використовує всі можливі ресурси та інструменти, щоб прийти до цього. У неї з'являються на це сили, бо горить.

Ми працюємо над тим, щоб серед військовослужбовців підвищився відсоток тих, хто вступає до вищих навчальних закладів, щоб вони почали купувати книжки. Або ми їм привозимо книжки, щоб вони читали їх і себе розвивали.

На добу 24 години - цього достатньо, щоб годину на день виділити на себе. Навчатися можна і заочно. Замість того, щоб сидіти в тік-току чи інстаграмі, краще взяти гітару та пів години на день провести у компанії хлопців. Живе спілкування та емоції набагато цінніші та більше працюють на ресурс, ніж ті, що викликає у нас перегляд роликів в інтернеті.

- А як ви хочете розвиватися? Вивчатиме військову психологію?

- У мене є захоплення військовою психологією та напрямком ГКБС (група контролю бойового стресу) – воно досить складне і поки що маловивчене, особливо, в умовах війни.

Оскільки військові психологи назвали мої роботи практичною психологією, я зацікавився цим. Після війни на нас чекає серйозне оновлення - треба приводити в ресурсний стан людей, які отримали психологічні травми, будувати усвідомлене зріле суспільство. Багато хто сьогодні має ПТСР, травми, пов'язані із втратами близьких, домівки – треба допомогти людям навчитися правильно себе розуміти, побачити своє майбутнє. Психологія насамперед - про те, хто я є і ким можу стати.

Щоб збудувати сильну армію в майбутньому, потрібно правильно виховувати нових молодих людей, які приєднуватимуться до армії. Там потрібна буде мотиваційна психологія.

Цього літа сподіваюся вступити на психолога і розвиватися в цьому напрямку. Мені вже надіслали багато посібників із психології, роботи з військовими, культурології. Я вивчаю ці книги та вже застосовую на практиці.

У майбутньому Валерій планує допомагати бійцям як психолог і гастролювати зі своїм театром по всій країні. Фото: instagram.com/marionetok

- Чим плануєте займатися після війни? Продовжуватимете показувати вистави для дітей?

- Мрію будувати прекрасну країну, яка стане прикладом сучасності, прикладом того, яким може бути світ – гарним, сміливим, добрим. Своє життя хочу присвятити реабілітації та роботі з людьми, які пройшли непрості випробування. Також хочу, щоб Театр маріонеток, який я почав створювати, працював для мешканців Харкова, гастролював країною та сприяв розвитку сильного та доброго суспільства.

- Ви допомагаєте іншим, а вам самому не потрібна допомога? Адже ви теж військовий. Чи казка вас лікує?

- Мене завжди лікує казка, допомагає сім'я, побратими, коли я заходжу в глухий кут або втрачаю надію. Я – відкрита людина і завжди попрошу про допомогу, якщо вона потрібна. За потреби прошу, щоб мене послухали. Тому що головний етап у лікуванні – розповісти, що ти відчуваєш, що в тобі не так. Важливо не закриватися у собі. У складних ситуаціях шукатиму зворотний зв'язок, щоб мене вислухали, сказали, в чому я помиляюсь.

Мене вважають зразковим військовослужбовцем, тому що є дисципліна, відповідальність, повага до служби, а також є чутливість до інших людей, яка допомагає їм також поважати тебе у цій справі, бо насамперед повага до себе і дає відчуття, що все буде добре.

Вистави можна робити навіть в окопі чи у бліндажі. Фото: надано Валерієм Дзехом

Підтримати Валерія

monobank

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Украинские военные начали массово сдаваться в плен: что известно
Comments UA
2024-11-16T20:00:53Z
Ситуация резко изменилась: что происходит в Купянске после визита Зеленского
Comments UA
2024-11-19T15:18:34Z
В Киеве пробки на дорогах и коллапс в метро
Апостроф
2024-11-21T07:00:32Z
Блэкаут в Одессе: в городе не могут заживить критическую инфраструктуру, закрывают школы
Фокус
2024-11-17T22:57:29Z
Армия РФ готовится к прорыву на юге Донецкой области – ВСУ
TSN
2024-11-24T16:48:43Z
На Львовском вокзале открылась чрезвычайная инсталляция - орган из ракетных обломков
ZN UA
2024-11-24T16:46:50Z
Кличко сообщил подробные последствия атаки по Киеву
Comments UA
2024-11-17T08:54:06Z
Ракетная атака: в Одессе уже раздаются взрывы
TSN
2024-11-17T06:06:49Z
В Севастополе подорвали авто капитана первого ранга Черноморского флота РФ. Тот не выжил
ZN UA
2024-11-13T11:27:00Z
Молодой фаворитке Путина доверили важное культурное мероприятие в России
Comments UA
2024-11-21T19:57:44Z
Китай отреагировал на удар баллистической ракетой России по Украине
Comments UA
2024-11-22T13:57:41Z
Три года до нового удара России: предупреждение Залужного
Comments UA
2024-11-23T12:54:41Z
Нарушит еще одну традицию: Мелания Трамп не переедет за мужем в Белый дом
Фокус
2024-11-13T14:35:03Z
Путин и Эрдоган поговорили
Европейская правда
2024-11-24T16:45:07Z
Правительство Британии открыло вакансию переговорщика с ЕС
Европейская правда
2024-11-24T16:39:53Z
«Не дай Бог» — Лукашенка рассказал, кого нельзя избирать президентом
ZN UA
2024-11-14T22:02:11Z
Усиление кровавого террора: сколько еще времени Путин будет устраивать украинцам ад
Comments UA
2024-11-18T12:39:58Z
Маск цинично унизил всех украинцев: что немедленно должна сделать Банковая
Comments UA
2024-11-18T09:03:21Z
На фоне слухов о проблемах в браке одинокую Пугачеву поймали во время прогулки
Comments UA
2024-11-11T21:51:15Z
В России умерла звезда фильма "Бриллиантовая рука"
Comments UA
2024-11-16T14:42:23Z
Врачи не давали сроков: любимица публики Ада Роговцева оказалась в больнице
GlavRed
2024-11-14T17:06:51Z
"Такой п**дец, а ты чипсики рекламируешь": ведущий "Орла и решки" рассказал о разговоре с Ивлеевой после вторжения РФ
Апостроф
2024-11-19T09:48:42Z
До алтаря не дошли: 5 знаменитых пар, которые после помолвки отменили свадьбу
Фокус
2024-11-24T16:00:21Z
Брэд Питт потерял сознание на съемках фильма
Фокус
2024-11-24T15:21:10Z
Тринчер сравнили с россиянкой Бузовой из-за поведения на интервью/Певица ответила на вопросы интервьюера после своего выступления
Апостроф
2024-11-19T10:39:25Z
В Facebook сообщили о смерти Виктора Павлика: жена выдала гневную тираду
GlavRed
2024-11-19T16:45:44Z
"От греха подальше...": беременная жена Остапчука разделась, и заявила, что делает "заначки"
Знай
2024-11-16T18:51:26Z
Дайте мозгу отдохнуть: 5 упражнений для улучшения психического здоровья
Фокус
2024-11-24T12:45:51Z
Найден самый ранний признак деменции: многие с ним сталкиваются, и не один раз
Фокус
2024-11-11T09:51:52Z
Женщины, которые стареют медленнее всех: 6 здоровых привычек датчанок
Фокус
2024-11-16T15:00:35Z
Формула "10-3-2-1-0": ученые вывели беспроигрышное уравнение для здорового сна
Фокус
2024-11-13T10:36:35Z
Врачи назвали вещи, которые люди после 50 лет должны делать ежедневно
UAToday
2024-11-24T14:06:50Z
Народные методы от острой зубной боли: более 30 вариантов
UAToday
2024-11-24T12:33:26Z
Что предлагают вместо МСЭК: от анонимности пациента до видеофиксации и индивидуальных экспертов
Комсомольская правда
2024-11-19T06:02:12Z
Состарит, убьет потомство и разовьет рак: ученые раскрыли новые опасности курения марихуаны
Фокус
2024-11-15T19:51:31Z
«Они совсем не темнеют»: простой лайфхак, чтобы хранить авокадо неделями
Marie Claire
2024-11-21T03:04:10Z
"Боже, какой я была глупой": Ярослава Магучих изменила свои планы по рождению ребенка
Апостроф
2024-11-12T19:06:04Z
Находился в коме: стали известны подробности смерти боксера Вячеслава Узелкова
Комсомольская правда
2024-11-12T10:12:13Z
"Им запретили делать это": раскрыто скандальное условие боя Тайсон - Пол
Корреспондент
2024-11-19T15:36:14Z
Перес раскритиковал обновленный формат Лиги чемпионов и увеличение количест
Корреспондент
2024-11-24T15:18:24Z
Перес: Я настроен относительно проекта Суперлиги оптимистичнее чем когда-ли
Корреспондент
2024-11-24T15:12:31Z
Фьюри показал свою форму за месяц до реванша с Усиком и дерзко обратился к украинцу
TSN
2024-11-24T14:51:24Z
Кривбас здобув мінімальну перемогу над Оболонню
Football.ua
2024-11-24T13:02:26Z
Звездный футболист допустил эпичный промах в Турции
ZN UA
2024-11-24T11:49:58Z
Камбосос бросил дерзкий вызов на бой Стивенсону и получил ответ
Корреспондент
2024-11-24T11:12:27Z
Сон на работе принес мужчине $48 тысяч
Фокус
2024-11-24T15:36:01Z
Украинцы в Норвегии лишатся приюта и защиты: что известно о новых правилах
Comments UA
2024-11-16T19:15:52Z
В Кривом Роге прощаются с погибшей семьей - Еленой Кулик и ее детьми
Апостроф
2024-11-14T13:54:53Z
В Ассоциации городов заявили об оттоке украинцев на оккупированные территории
Корреспондент
2024-11-12T17:58:17Z
Пенсионеры получат надбавку: кто из стариков может рассчитывать на выплаты
Знай
2024-11-24T16:36:08Z
Ситуация ухудшается каждый час: украинцам советуют готовиться к потере двух городов
Comments UA
2024-11-24T16:30:36Z
На семью - 18 500 гривен: украинцев регистрируют на новые "зимние" выплаты
Знай
2024-11-15T04:21:06Z
Женщина сделала ДНК-тест: как выяснилось, ее бабушка забрала с собой в могилу секрет
Фокус
2024-11-12T15:27:38Z
Точность до 1 метра, поражает движущиеся цели: Франция произведет бомбы AASM для Украины
Фокус
2024-11-12T15:27:21Z
Почему в Украине стремительно растут цены: банкир Фурса ошарашил ответом
Comments UA
2024-11-12T15:18:16Z
Украинцы могут платить за тепло по "копеечному" тарифу: но есть условие
Знай
2024-11-16T20:12:25Z
В Украине могут установить ветряные турбины общей мощностью 800 МВт: что известно
Фокус
2024-11-18T17:23:42Z
Отменены графики отключений света в некоторых регионах
Известия Киев
2024-11-19T18:33:42Z
Государство должно привлекать инвесторов к восстановлению энергетики – ЕБА
Апостроф
2024-11-24T16:36:42Z
Нацбанк ввел новые валютные ограничения
UAToday
2024-11-24T15:06:10Z
Платежка может вырасти: сколько придется платить за газ в декабре
Знай
2024-11-18T08:07:12Z
Цитрусовый ценопад: мандарины, апельсины и лимоны становятся доступнее
Знай
2024-11-18T11:12:37Z
Кабмин в очередной раз перенес повышение зарплат учителям
Апостроф
2024-11-12T14:04:44Z
Срочно делайте, иначе останетесь без винограда: бюджетные средства обработки лозы
Знай
2024-11-12T16:51:31Z
Голубцы с булгуром, вкуснее обычных: судья "Мастер Шеф" дала простой рецепт
Политека
2024-11-19T04:00:53Z
Гороскоп на завтра 14 ноября: Львам - сюрпризы, Весам - большая удача
GlavRed
2024-11-13T07:28:09Z
Любовный гороскоп для всех знаков Зодиака на неделю с 18 по 24 ноября 2024 года
Фокус
2024-11-17T23:15:40Z
Гром среди ясного неба: почему мы влюбляемся в других, когда кажется, что в текущих отношениях все хорошо
Marie Claire
2024-11-24T16:09:22Z
Один из близнецов стал веганом, а другой ел мясо: как это повлияло их здоровье
Фокус
2024-11-24T15:30:39Z
Как спасти пересоленное блюдо – помогут бабушкины советы/Ситуацию можно исправить!
Апостроф
2024-11-18T11:12:39Z
Кто найдет отличие за 40 секунд: головоломка с бабочками для конкурентов Шерлока Холмса
Фокус
2024-11-24T14:57:45Z
Пугающая красота: топ-5 самых знаменитых заброшенных мест
Фокус
2024-11-24T14:30:19Z
Норвежские рыбаки "поймали" в свои сети американскую атомную субмарину
Европейская правда
2024-11-15T12:58:02Z
Российский удар по Киеву: спасатели показали последствия
Апостроф
2024-11-17T07:15:11Z
Среди жертв российского удара по Сумам – 14-летняя Анастасия Боровик
Комсомольская правда
2024-11-18T10:52:24Z
Очевидец о ракетном ударе в Одессе: взрыв был в 15 метрах от нас
Comments UA
2024-11-18T11:15:47Z
Взрывы гремели в двух областях: РФ била ракетами и дронами, есть раненые
GlavRed
2024-11-24T16:33:43Z
В Киевской области обломки дронов повредили предприятие
Корреспондент
2024-11-24T16:33:15Z
Дания задержала китайское судно по подозрению в повреждении кабелей
Корреспондент
2024-11-20T19:00:44Z
Под Парижем владелец ресторана захватил заложников в своем заведении
Фокус
2024-11-16T19:54:36Z
В Сумской области во время пожара погиб мужчина
Корреспондент
2024-11-24T15:51:04Z
Авторы The Invincible представили антибоевую ролевую игру Dante's Ring — выходит в 2025 году
GameMag
2024-11-24T13:16:07Z
Семейная традиция Комонов: ученые обнаружили следы бальзамирования на телах французских аристократов
Фокус
2024-11-18T11:45:32Z
"Пожалуйста, умри": искусственный интеллект устал от вопросов и нахамил пользователю
Фокус
2024-11-14T15:06:56Z
Аудитория Sea of Stars превысила 6 миллионов человек
GameMag
2024-11-24T16:40:53Z
Не поддается классификации: астрономы объяснили природу очень странной галактики
Фокус
2024-11-24T14:57:02Z
Илон Маск побил собственный рекорд по богатству
Новости Украины
2024-11-24T14:45:47Z
Сознание человека может тайно скрываться в неожиданном месте в мозге: новая теория
Фокус
2024-11-24T13:57:24Z
Microsoft закрывает редактор аватаров Xbox из-за «низкой вовлечённости»
GameMag
2024-11-24T13:10:30Z
Ученые показали, как выглядит тело человека под очень мощным микроскопом
Фокус
2024-11-24T13:00:19Z
Лайфхаки для зимы: как быстро очистить лобовое стекло от льда
Comments UA
2024-11-19T01:00:21Z
Заправлять машину лучше в это время суток: 4 правила для автомобилей на газе
UAToday
2024-11-24T12:33:32Z
Ферстаппен отреагировал на завоевание чемпионского титула
Корреспондент
2024-11-24T10:12:53Z
Старая классика с новой начинкой: в Украине маршрутчикам показали электрический "Спринтер"
Знай
2024-11-24T08:51:43Z
Выдержит до -40°С: Китай представил новую натрий-ионную батарею для электромобилей
Фокус
2024-11-23T15:00:02Z
Яркий киногерой: на аукцион выставили спортивное авто знаменитого шпиона
Фокус
2024-11-23T09:36:59Z
За американский автомобиль могут отобрать права: на что обратить внимание
Знай
2024-11-22T17:21:14Z
В Японии запускают в производство необычный гибрид Honda Civic и Dodge Challenger
Фокус
2024-11-22T11:15:38Z
Альтернатива Wrangler: электрический внедорожник Jeep впервые заметили на дорогах
Фокус
2024-11-22T08:36:02Z