MY.UAНовини
Ілюзія життєдіяльності․ У якому стані перебувають кораблі російських ВМС – документи
Ілюзія життєдіяльності․ У якому стані перебувають кораблі російських ВМС – документи

Ілюзія життєдіяльності․ У якому стані перебувають кораблі російських ВМС – документи

Коли історики досліджуватимуть причини ганебної поразки Росії у морі, вони, без сумніву, зламають сотні списів при спробах пояснити, нащо рашисти робили величезну ставку на свої розпіарені угруповання кораблів. Йшли у бій, в якому неможливо виграти. Адже плани країни-терористки настільки не корелювалися із заявленими технічними характеристиками суден, із наявними можливостями при грі у довгу, що й розраховувати їм не було на що.

Станом на кінець березня 2024-го, всього лише за 2 роки повномасштабної війни, весь світ вже остаточно побачив, що російський ВПК є неймовірно слабким у порівнянні з аналогами просунутих країн. Картонна "Армата", що ніколи не з'явиться на фронті, ППО, що відбиває всі ракетно-безпілотні атаки нафтобазами та аеродромами, погано обслужені літаки й ракети, двигуни яких не запускаються.

Росія виявилася країною потьомкінських сіл із (як би контроверсійно це не звучало) потужною лише за рахунок великої кількості людей і чугунія армією. Коли воєнні злочинці не можуть використати свою чисельну перевагу, протистояння закінчуються настільки ганебно, що з далекого бункера стає чутно виття колись впевненого у собі фюрера. Найбільш очевидним це стає під час аналізу стану рашистських ВМС. Причому йдеться не лише про Чорноморську флотилію, яка зазнає шалених втрат у битві з супротивником, що практично не має морської компоненти, але й про Північний, Балтійський та Тихоокеанський флоти із їх наявним лише на папері авіаносцем "Адмірал Кузнецов" й есмінцем "Напористий" із православним похідним храмом на борту.

Кожен малий ракетний корабель, сторожовий катер, фрегат чи крейсер, що пройшов модернізацію, у Росії називають "новітнім та непотоплюваним", однак лише до зустрічі з морським дроном Magura v5 чи ПКР "Нептун". Втім, справа навіть не в тому, що загарбники через декілька років війни цілком можуть не бути представленими у Чорному та Азовському морях, а в тому, що один з найважливіших компонентів російської тріади має купу пробоїн навіть без якоїсь участі у бойових діях. Судноремонтні заводи, проєктно-конструкторські бюро та купа підприємств, що займаються виготовленням виробів для ВМС країни-терористки, банально не можуть створити критичні вузли на заміну іноземним західним. При цьому майже всі китайські вироби, а також елементи російського виробництва, які використовують, є настільки неякісними, що казати про якусь морську велич Москви взагалі неможливо. Деякі кораблі перебувають на ремонті значно довше, ніж на воді, а певні проєкти, що будуються, можна було сміливо назвати мертвонародженими ще років 10 тому.

Які критичні проблеми мають російські флоти, чому вони приречені на занепад і забуття, читайте у матеріалі 24 Каналу, що ґрунтуються на документах групи хактивістів "Кібер Спротив".

Паперові успіхи судномодельного гуртка

Під час глобального переозброєння рашистської армії, Путін і його поплічники вкладали трильйони рублів у модернізацію своєї морської компоненти. Чверть від виділених на 2011 – 2020 роки на розвиток засобів для вбивства коштів було спрямовано саме на ВМФ. Згідно із задумами вищого військово-політичного командування, профільні інженери мали б вирішити цілу низку проблемних питань: відмовитися від використання іноземної продукції, здійснити якісний стрибок у допоміжному обладнанні, а також побудувати понад 100 бойових кораблів різних класів. Із кожним пунктом амбітної програми росіяни зазнали фіаско.

Звісно, їм вдалося так чи інакше спустити на воду низку дизель-електричних підводних човнів, ракетно-артилерійських кораблів, фрегатів, корветів, патрульних катерів та ВДК, проте їх характеристики виявилися геть не такими, як очікувалося, а чимало проєктів перетворилися у довгобуди. Пускові розпіарених Кремлем ракет "Калібр" виявилися непридатними для постійного використання, а корабельні енегретичні установки й взагалі показали себе настільки ж надійними, як санкції країн Заходу. За великим рахунком, нікчемними були й майже всі вітчизняні елементи, що були встановлені на військові судна Росії у рамках модернізації чи будівництва. Особливо це стосується часів після початку агресії щодо України, коли загарбники прискорили імпортозаміщення й принаймні частково втратили можливість купляти найкращі американські та європейські вироби.

Загострювалися під час "великого переозброєння" й інші хронічні проблеми російської суднобудівної промисловості. Як-от відсутність нормальної кооперації з розробниками сухопутних систем, а також бажання керівництва просувати нові комплекси на серійні кораблі без довготривалих відпрацювань на стендах.

Аби швидше заявити про появу чергового "аналоговнєтного" чогось, росіяни часто нехтували дослідженнями та випробовуваннями. То ж на паперах під час підготовки до великої війни всі їх флоти виглядали Колосами, здатними нагодувати крабів екіпажем крейсера "Москва", перетворити весь світ у труху та засипати ядерним попілом Вашингтон. Хоча насправді виявилися, як каже експерт Олександр Коваленко, судномодельними гуртками.

Хотіли залякати світ, але стали посміховиськами

Здійснивши масштабне переозброєння всіх своїх флотів, росіяни вкрай жваво розкручували пропагандистську махину по всьому світу. Мовляв, їх морські угруповання є надпотужними, здатними знищувати ударні групи ворогів за тисячі кілометрів, стирати цілі міста, висаджувати десант куди завгодно. Продемонструвати міць своїх ВМС Путін хотів в лютому-березні 2022 року під час атак. Не лише через те, що дуже хотів захопити й знищити Україну, а ще й тому, що показувати м'язи зручно, коли противник заздалегідь не має засобів для ефективного опору.

Згідно з задумами рашистів, купа носіїв "Калібрів" – малі ракетні катери, протичовнові та протидиверсійні судна, фрегати та сторожові кораблі мали б вкрай швидко впоратися з дуже невеликим за чисельністю флотом України, після чого вся ця ординська армада мала б вирушити до Одеси. А далі за розкладом – фільтраційні табори, катування, святкові салюти й показові розстріли.

Так, у лютому 2022-го росіяни відправляли невеличкі групи смертників для пошуку місць, які підходять для висадки десанту неподалік від Коблевого. Згодом були спроби "прощупати місцевість" біля Дунаю. Однак ніхто з таких розвідників назад не повертався, а численні загони загарбників, що мали б вийти до обласного центру з боку Миколаєва, були зупинені спротивом Сил оборони. Особливого сенсу прориватися через мінні загородження й берегові ракетні системи заради висадки кількох сотень піхотинців росіянам не було. Воєнним злочинцям не залишалося нічого, крім як блокувати Україні вихід до моря, але й тут щось пішло не так. Знищення флагмана Чорноморського флоту ракетами "Нептун" вкупі з подальшим звільненням острова Зміїний змусили росіян надовго відмовитися від своїх планів. Тим паче союзники передали Ненці "Гарпуни".

Фактичну крапку в історії з нездатністю Росії з її "найпотужнішим флотом" взяти під контроль північно-західну частину Чорного моря поставили безекіпажні катери-камікадзе. Морські дрони, оператори яких влаштували окупантам систематичне переселення на дно, змусили флотилію спочатку прибитися до Севастополя, а згодом й взагалі накивати п'ятами до Новоросійська й не тільки. Такий собі вийшов залякувальний похід із від'ємним наступом.

За словами представника ГУР МО Андрія Черняка в коментарі 24 Каналу, деградація російської морської компоненти напряму пов'язана з суїцидальним нападом на Україну.

Ми усі стали свідками серії вдалих атак Сил безпеки і оборони України з використанням безпілотних морських дронів та ракетного озброєння, внаслідок яких було знищено низку військових суден Чорноморського флоту РФ. Тож Росія ховає залишки свого флоту у Новоросійську або в Очамчире в окупованій Абхазії. Зараз у бухті тимчасово окупованого Севастополя перебуває лише один малий ракетний корабель держави-агресорки. Усі інші судна Росія сховала якомога далі від Криму,
– каже Черняк.

20 поломок на 10 катерів

Втім, відверті морські поразки у війні з Україною – далеко не єдина проблема, з якою зіштовхуються ВМС Росії. Справжнім бичем для путінських корабликів стали постійні несправності. Через виходи з ладу двигунів, деякі судна вимушені стояти на приколі більше часу, аніж перебувати у відкритій воді.

Згідно з листом, відправленим директором компанії "Морские пропульсивные системы", що займається виробництвом і поставками дизель-генераторів для флоту Сергієм Сумкіним начальнику 243 військового представництва Росії Юрію Павленку, всього лише за 8 місяців 2023 року на кораблях країни-терористки сталося 66 аварій, пов'язаних із виходом з ладу двигунів чи дизельних генераторів.


Конструкції настільки надійні, що перелік рекламацій за неповний рік займає аж 11 листів / Фото 24 Каналу

На деяких катерах новітнього проєкту 21631 "Буян М", яких, згідно з відкритими даними побудували всього 10, зафіксували аж 20 випадків поломок. Що не дивно, з урахуванням того, що під час будівництва "найдосконаліших кораблів-вбивць" росіяни прийняли рішення відмовитися від V-16-циліндрових двигунів 16V4000M90 німецької компанії MTU на користь V-4 -20 турбованих CHD622V20 Henan Diesel Engine Industry Company з КНР. Такий от китайський тюнінг.

Вдвічі приємніше, що йдеться саме про ракетні кораблі Чорноморської флотилії та Балтійського флоту, оснащені пусковими для "Калібрів".


Китайські двигуни чомусь виявилися геть неякісними / Фото 24 Каналу

Більше за всіх ламався корабель "Град", який начебто не брав участь у війні проти України, оскільки активно боровся з умовними ворогами.


Можливо, для відпрацювання стрільб корабель тягнули буксирами / Скриншот із Google

До "Морских пропульсивных систем" з січня по серпень 2023 року надійшло аж 12 рекламацій щодо несправностей цього судна. То у нього редуктори у двигуні з ладу вийдуть, то напруга скакне. А то й взагалі пропадає тиск охолоджувальної рідини чи з насоса забірної води плескає фонтан (мабуть, у рамках підготовки до дня ПДВ).


"Град". Історія хвороби безнадійного "пацієнта" / Фото 24 Каналу

До того ж не можна сказати, що російські інженери постійно зіштовхувалися з однаковими несправностями, які б вони були не здатні полагодити. За допомогою підручних матеріалів вони так чи інакше повертали судно до життя. Проте миттєво ламалися наступні частини двигуна або інших систем.

Простіше було б затопити / Фото 24 Каналу

Не менше від криворукості російських і китайських фахівців страждали й кораблі цього ж проєкту "Вишній волочок", "Орєхово-Зуєво" та, мабуть, названий на честь майбутніх перемог РДК, "Грайворон". Ці ракетні судна вже брали безпосередню участь в обстрілах цивільної інфраструктури України.

Так от у 2023 році ці "Буяни М" стабільно заїжджали у доки через величезну низку різноманітних несправностей.


Як корабель назвеш… / Фото 24 Каналу

Звісно, поломки двигунів на ракетних кораблях навряд можна пов'язувати з тим, що росіяни пішли на довгу перерву з обстрілами України "Калібрами". Проте у ГУР не виключають, що в окремих випадках на застосування цих ракет можуть впливати технічні проблеми з ракетоносіями.

Якщо вже говорити про перелік факторів в цьому контексті, то, схоже, що серйозніший вплив має страх екіпажів російських кораблів перебувати на бойовому чергування в акваторії Чорного моря через загрозу бути знищеним зграєю українських морських ударних дронів,
– зазначив Черняк.

Проте відносне затишшя з обстрілами 3М14Т та аналогами передусім пов'язане з накопиченням боєприпасів. Згідно з оцінками розвідки, наразі воєнні злочинці мають щонайменше 260 готових до застосування крилатих ракет "Калібр".

Дуже страждав від постійних поломок і корвет "Сергій Котов", але його пекельні борошна закінчили з гуманістичних міркувань бійці спецпідрозділу ГУР МО Group 13.


Прийнятий на озброєння 30 липня 2022 року, ремонтований у лютому та травні 2023-го, потоплений 5 березня 2024 / Фото 24 Каналу

Неодноразово ламалися двигуни й таких терористичних кораблів, як "Василій Биков", "Дмитро Рогачов", "Грачонок" й багато інших. Зокрема і єдиний, що стоїть на озброєнні, криголам "Ілля Муромець", який з невідомих причин став некерованим.


"Іллю Муромця", судячи з усього, досі не полагодили / Фото 24 Каналу

Шість разів ламався й "колега" криголама по "Північному флоту" гідрографічний корабель "Олександр Макорта". У нього серед інших несправностей ще й виходив з ладу гребний гвинт, що відповідає за рух вперед та назад. Як рашисти розв'язали цю проблему, невідомо, проте якби до нього просто причепили буксир, було б точно більш надійно. А ще могли б встановити "Макорту" на палубу "Муромця" – вийшов би справжній аналоговнєтний гідрографічний криголам.
В "Олександра Макорти" щось не так із рухом / Фото 24 Каналу

То ж із силовими агрегатами у російських військово-морських сил справи йдуть не дуже. При чому проблема системна та навряд розв'язувана.

Як пояснив у коментарі 24 Каналу капітан 1 рангу та ексзаступник начальника штабу ВМС України Андрій Риженко, російські дизель-генератори ДГА-280, якими оснащено чимало нових російських кораблів, як і БГ-320М, є вкрай ненадійними. Те саме стосується й головних двигунів CHD-622-V2. Проте якось покращити власне виробництво або замінити агрегати на якісь західні воєнні злочинці не зможуть. То ж їм залишається лише деградувати.

Західні компанії підтримують живучість російського флоту

За словами представника ГУР Андрія Черняка, росіяни мають неабиякі проблеми з будівництвом, ремонтом та обслуговуванням військових кораблів, адже структура чи не кожного судна містить десятки деталей іноземного виробництва, зокрема й таких важливих як генератори, двигуни чи вузли електроніки. Після початку війни у 2014-му росіяни зіштовхнулися з не дуже серйозними труднощами, тож їм довелося створювати фірми-прокладки та інші механізми для обходу санкцій.

Отож повномасштабну агресію злочинці зустріли, маючи певний досвід і деяку базу компаній-посередниць.

Ми бачимо, що й після повномасштабного вторгнення Росії є фірми на Заході, які не цураються користуватись створеними Москвою обхідними шляхами та допомагати агресору кувати свою смертоносну зброю, підтримувати живучість того самого військового флоту. Проте поломки обладнання, зокрема й критично важливого, на російських військових кораблях трапляються дедалі частіше. То двигуни барахлять, то напруга скаче, то датчики горять чи патрубки тріщать. Але на Росії, правду кажучи, і нормальний патрубок виготовити не так вже й просто, не кажучи вже про щось складніше і технологічніше. Тож, звісно, розв'язати проблеми з ремонтом і обслуговуванням бойових кораблів агресору стає дедалі важче,
– пояснює представник ГУР МО.

Без України нікуди

Ідею росіян нападати на своїх сусідів, почати найкривавішу війну у Європі з часів Другої світової, а паралельно з цим переозброюватися аж ніяк не можна назвати здоровою. Хоча б тому, що перед початком агресії проти України та потрапляння під санкції, Росія взагалі не порахувала, від скількох проєктів їй доведеться відмовитися без західних поставок. Звісно, Путін сподівався, що весь світ продовжить допомагати йому озброюватись в обмін на нафту і криваві долари, однак одна справа – сірий імпорт мікропроцесорів, а зовсім інша – величезні вузли військових кораблів.

Подекуди вийшло, як з авіацією: напавши на нашу державу, Росія опинилася без можливості регулярно купляти унікальне обладнання виробництва "Мотор Січ". І хоча в цьому питанні окупанти покладалися на зрадника Богуслаєва, з обслуговуванням гелікоптерів та літаків у них виникли дуже серйозні проблеми.

У морській компоненті загарбники багато в чому спиралися на продукцію компаній із Миколаєва, Херсона та Києва. Проте той факт, що Москва буде позбавлена важливих для своїх кораблів елементів, аж ніяк не змусив Кремль відмовитися ані від агресії, ані від намірів будувати судна з використанням цих агрегатів.

Наприклад, великі десантні кораблі проєкту 11711, яких Росія хоче побудувати цілих 6 штук. На жаль, терористи стягнули спустити на воду й поставити на озброєння два таких ВДК – "Іван Грен" та "Петро Моргунов" (вони, до речі, були пригнані злочинцями з Північного флоту до Чорного моря для участі у війні). Ще 2 судна перебувають у процесі будівництва, проте навряд росіяни зможуть реалізувати ці проєкти, не кажучи взагалі про 2 навіть не закладені кораблі. Так от, лише у 2023 році керівники рашистських ВМС перейнялись підрахунками, скільки ж деталей іноземного виробництва є на цих ВДК. Виявляється, багато, та ще й українських.


Деталі іноземного виробництва, вписані у конструкторську документацію "Івана Грена" / Фото 24 Каналу

На "Петрі Моргунові" навіть посудомийка імпортна. Не кажучи вже про установку оброблення стічних вод. Втім, їх заміна точно не є проблемою для російських моряків. Завжди можна відмовитися від такої розкоші, проявити кмітливість й помити брудні виделки цими самими водами. Тільки перед цим треба замовити молитву в патріарха Кіріла.


Понад 40 деталей іноземного виробництва – далеко не повний перелік для проєктів 11711 / Фото 24 Каналу

Чи будуть замінювати всі ці компоненти? Якщо рашисти вирішать дійсно знайти аналоги, на думку Андрія Риженка, їм це не вдасться зробити без втрати якості. То ж, цілком ймовірно, що путінські поплічники будуть намагатися купити іноземні вироби через треті країни, а не шукатимуть альтернативи. Як це вони роблять у випадку з дослідницьким судном "Академік Агеєв".

Росіяни закупляються на майбутнє

У той момент, коли Путін розповідає плебсу про необхідність загинути у війні із Заходом, коли високопосадовці звітують про повне імпортозаміщення, у міноборони намагаються якомога швидше закупитися іноземними компонентами для підтримки деяких кораблів у робочому стані. Так, у 2023-му росіяни почали посилено займатися закупівлею запасів для можливих ремонтів корабля проєкту 16450.

Проблема злочинців полягала у тому, що "Академік Агеєв" був практично повністю створений з іноземних компонентів. Коли корабель ще тільки будували, російські фахівці визнали, що нічого власного, крім корпусу, поставити на борт вони не зможуть. То ж для того, аби судно мало змогу "досліджувати океани", цілому заступнику міністра ще у 2016 році довелося дозволити використовувати продукцію "клятих капіталістів".


Щоб використовувати на гідрографічному судні іноземні компоненти, знадобилося рішення самого заступника Шойгу / Фото 24 Каналу

Чому "Академік Агєєв" настільки важливий для росіян, що під нього ледве не закони переписують? Все просто. Корабель, який, як каже Москва, займається дуже мирними справами, насправді є виключно диверсійним судном.

Океанографічне судно проєкту 16450 спроєктували для головного управління глибоководних досліджень міністерства оборони Росії. Ця організація є найсекретнішою в російській оборонці. Вони займаються диверсійними роботами: занурюються на глибину до 6 кілометрів, перерізають кабелі тощо. До речі, підривали "Північні потоки", судячи з усього, їх фахівці. У цього управління є ціла база на Північному флоті, кілька підводних човнів, тобто дуже розвинута шпигунська організація,
– зазначив Риженко.

Фактично ж "Агєєв" виконує пошукову-дослідницьку функцію: за допомогою спеціального обладнання рашистські вбивці у халатах вчених визначають, де саме треба перерізати чи підривати, збирають інформацію про місцеперебування "ворожих" кораблів тощо.

Саме через це корабель і будували дуже швидко, і, зрозуміло, використовували при цьому дуже технологічні деталі аж ніяк не російського виробництва. То ж не просто так росіяни перейнялися питанням створення запасів деталей комплектування.

У перелік для придбання потрапили понад 100 позицій американського, французького, німецького, данського виробництва. Чи вдалося їм це зробити у повному обсязі, невідомо, проте напевно якийсь успіх у процесі закупівлі вони мали. Хіба західні виробники відмовляться продати росіянам щось для, скажімо, знищення власної ж критичної інфраструктури?


Проєкт 16450 без західних компонентів був би просто купою металу / Фото 24 Каналу

У документах АТ "Северное ПКБ" вказано, що організацією закупівлі іноземних деталей для створення запасів має займатися підсанкційне товариство "Ленінградський суднобудівний завод "Пелла".

Проблема для росіян полягає в тому, що замінити все необхідне обладнання без втрати якості їм буде дуже складно. Вони спроєктували судно так, що там стоять головні двигуни та дизель-генератори компанії MEN, різне корабельне обладнання від Desmi, Herboner та інших фірм. Словом, там немає нічого російського. Тож вони й ламають голову, як замінити оці складові та механізми. Думаю, зробити це буде дуже важко і тієї якості, на яку вони розраховували, звичайно не буде. Це добре, тому що це судно точно будуть застосовувати по всій земної кулі для шпигунства та диверсійних робіт,
– наголосив Риженко.

Росія не має перспектив у морі

То ж, як бачимо, усі флоти країни-терористки зіштовхнулися з чималою низкою критичних проблем. Тут і відсутність вільного доступу до іноземних агрегатів, і деградація власного виробництва, і неможливість замінити потрібні деталі хоч скільки-небудь якісними.

Рашисти виявилися майже повністю позбавленими можливості будувати нові кораблі з сучасними тактико-технічними характеристиками, отримали значне ускладнення з обслуговуванням суден своїх ВМС. Втім, особливо ніякого сенсу у продовженні терміну служби кораблів для Росії нема. Річ у тім, що Балтійське море фактично стало внутрішнім водним простором НАТО, а рештки чорноморської флотилії разом із перекинутими туди кораблями з інших угруповань систематично добивають Сили оборони України. У Тихоокеанського флоту інша проблема: незабаром там може не залишитись моряків, бо їх у промислових масштабах використовують як одноразову піхоту у Донецькій та Запорізькій областях.

Тож реальність є такою, що років через 10 у Кремля дійсно може залишитись суцільний парк зламаних суден. І хіба десь в Арктиці безконтрольно дрейфуватиме "Ілля Муромець" із встановленим на палубу "Олександром Макортою".

Теги за темою
Чорне море
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Відбився від своїх, – військовий пригадав курйозний випадок, як дрон привів росіянина у полон
24tv
2024-11-28T15:03:50Z
4 бойовики на Netflix, які дарують відчуття адреналіну на весь день
24tv
2024-11-28T15:03:50Z
На фронті від початку доби 80 боєзіткнень, найгарячіші - Покровський і Курахівський напрямки
УкраинФорм
2024-11-28T14:55:43Z
У Херсоні після обстрілу може не бути електрики кілька діб
УкраинФорм
2024-11-28T14:49:21Z
Пункти незламності розгорнули на 92 залізничних вокзалах України
УкраинФорм
2024-11-28T14:49:08Z
У Львові вулицю перейменували на честь Ірини Фаріон
УкраинФорм
2024-11-28T14:42:52Z
Половина жителів – без світла: яка ситуація в Луцьку після масованої атаки
24tv
2024-11-28T14:42:04Z
"Порочне коло": російські штурмовики потрапили під точний приціл українських дронів
TSN
2024-11-28T14:39:13Z
На Рівненщині вже відновили живлення для понад 130 тисяч споживачів
УкраинФорм
2024-11-28T14:34:32Z
НАТО може застосувати пункт про колективну оборону проти Росії – The Guardian
ГЛАВКОМ NET
2024-11-28T15:03:56Z
Путін оцінив ситуацію з курсом рубля і запевнив, що «підстав для паніки немає»
ГЛАВКОМ NET
2024-11-28T15:03:31Z
Путін знову пригрозив Україні та зробив дивний жест
ГЛАВКОМ NET
2024-11-28T15:03:29Z
Проросійська влада Грузії відмовляється від переговорів про вступ до ЄС до 2028 року
Европейская правда
2024-11-28T15:02:25Z
ЄС і Україна підписали меморандум, необхідний для виділення €18,1 мільярда допомоги - Шмигаль
УкраинФорм
2024-11-28T15:02:04Z
Путін цинічно заявив, що ставить не умови для переговорів, а умови для миру
24tv
2024-11-28T14:57:33Z
Вищий суд Румунії вимагає перерахунку голосів на президентських виборах
УкраинФорм
2024-11-28T14:57:26Z
Суд продовжив арешт для псевдоактивіста Стахіва, застава - понад ₴900 тисяч
УкраинФорм
2024-11-28T14:55:34Z
Путін назвав нові цілі для ударів "Орешником" про Україні: що відомо
GlavRed
2024-11-28T14:39:31Z
Львів'ян запрошують на лекцію на тему “Як поїхав трамвай на Виставку Крайову“
Форпост
2024-11-28T15:01:22Z
Черговий хайп, – учасниця "Холостяка-13" відповіла на звинувачення в "тусовках" з росіянами
24tv
2024-11-28T15:00:00Z
Стрижки, які треба робити жінкам після 50 років: будете молодо й свіжо виглядати
24tv
2024-11-28T14:42:59Z
Альбом із фото розкрив неймовірний секрет: дівчина 14 років не знала правди про сім'ю
GlavRed
2024-11-28T14:39:16Z
"Мені важко жити в страху": Володимир Дантес розповів, чи має бронь
GlavRed
2024-11-28T14:33:24Z
Названо найкращого співака усіх часів
360ua.news
2024-11-28T14:33:19Z
Померла актриса серіалу "Вулиці розбитих ліхтарів"
Фокус
2024-11-28T14:30:42Z
Одне обличчя з мамою: син Фріске здійснив рідкісний вихід у світ
GlavRed
2024-11-28T14:27:37Z
Тоня Матвієнко показалася до та після макіяжу і похизувалася природною красою
TSN
2024-11-28T13:39:04Z
Учені знайшли легкий спосіб видалити шкідливий мікропластик із питної води
24tv
2024-11-28T15:03:03Z
На Харківщині рішенням облради ліквідували МСЕК
УкраинФорм
2024-11-28T14:18:27Z
Ніколи не робіть цих помилок під час розігрівання супу: як це правильно робити
TSN
2024-11-28T13:39:42Z
Чим не можна закушувати алкоголь, щоб не нашкодити організму
TSN
2024-11-28T12:51:48Z
У США дозволили трансплантацію органів між людьми з ВІЛ
1News
2024-11-28T12:48:27Z
Чи можна їсти лише один раз на день: як така дієта впливає на організм
TSN
2024-11-28T12:39:27Z
Хурма та шарон: як знати, який фрукт обрати, переваги та користь
24tv
2024-11-28T12:09:49Z
Уже не вирок: застосування вакцин знизило смертність від раку шийки матки
Фокус
2024-11-28T10:36:41Z
Фантастична чистота гарантована: як використовувати кисневий порошок під час прибирання
24tv
2024-11-28T10:27:40Z
Президент Зеленський підписав закон про державний бюджет на 2025 рік
24tv
2024-11-28T15:03:44Z
Забезпечить майбутнє українців: як пенсійна реформа вплине на бюджет
24tv
2024-11-28T15:03:07Z
Існує значна різниця: ПФУ повідомив, де мешкають пенсіонери з найнижчими виплатами в країні
Политека
2024-11-28T15:01:41Z
Львівський ІТ кластер: український IT-експорт у 2024 році може скоротитись на 4-6%
Детектор М
2024-11-28T14:57:40Z
Озимі посіви перед зимівлею: агрометеорологи оцінили стан
Agravery
2024-11-28T14:52:29Z
Дні полічені: Nissan може припинити існування у наступні 12-14 місяців, — Financial Times
ITC
2024-11-28T14:50:22Z
Україна наступного року отримає $22 мільярди від заморожених активів РФ - Марченко
УкраинФорм
2024-11-28T14:49:51Z
АМКУ розпочав розслідування щодо подорожчання яєць
AgroPortal
2024-11-28T14:46:44Z
Податки зростуть: Марченко розповів, до чого готуватися українцям
24tv
2024-11-28T14:42:48Z
Наклеп і перекручування фактів, – "Міс Львів" прокоментувала конфлікт з ветераном війни
24tv
2024-11-28T15:03:45Z
Татусі побилися під час дитячої вистави у садочку: що вони не поділили
TSN
2024-11-28T15:03:16Z
В Естонії занепокоєні, що морські вітропарки знижують обороноздатність країни
Европейская правда
2024-11-28T15:00:02Z
Умєров назвав ключові рішення партнерів про військову допомогу Україні у 2025 році
УкраинФорм
2024-11-28T14:55:34Z
Афера на закупівлі військової форми. Викрито ексрадника з Міноборони та екснардепа
ГЛАВКОМ NET
2024-11-28T14:53:55Z
Називають "служницею": чоловік заплатив $20 тисяч за дружину з іншої країни
Фокус
2024-11-28T14:51:52Z
Пенсія за вислугу років: хто з українців зможе отримати такі виплати
24tv
2024-11-28T14:46:31Z
Може досягти більшої частини Європи: відомі характеристики "Орешника" - NYT
GlavRed
2024-11-28T14:42:18Z
Нідерланди передали Україні три пускові установки ЗРК Patriot
Европейская правда
2024-11-28T14:39:52Z
На Київщині та Рівненщині ліквідували пожежі, які виникли внаслідок масованого обстрілу
УкраинФорм
2024-11-28T15:03:12Z
На Київщині повторно оголосили повітряну тривогу через загрозу БПЛА
УкраинФорм
2024-11-28T14:55:07Z
У Луцьку під час ракетної атаки РФ в укритті народилася дівчинка
УкраинФорм
2024-11-28T14:39:28Z
У передмісті Херсона внаслідок атаки дрона загинув 59-річний чоловік
УкраинФорм
2024-11-28T14:34:12Z
Очільницю Хмельницької МСЕК залишили під вартою, заставу зменшили до 280 мільйонів
УкраинФорм
2024-11-28T14:33:05Z
У Запорізькій області невідомі поцупили збиті КАБ та "Шахед"
Фокус
2024-11-28T14:21:16Z
В Івано-Франківську судили чоловіка, який зберігав дитячу порнографію
InternetUA
2024-11-28T14:10:47Z
У Кривому Розі чоловік з ножем штурмував ТЦК, бо хотів "визволити" сина: коментар військових
24tv
2024-11-28T13:33:27Z
СБУ знешкодила у Харкові агентурну групу російського ГРУ, яка готувала схрони для ворожих ДРГ
Украина Криминальная
2024-11-28T13:30:43Z
Вже четвертий клуб АПЛ: Nemiroff став партнером англійського Фулгема
24tv
2024-11-28T15:03:09Z
Кубок світу-2024/2025: де дивитися біатлонні гонки в Україні
24tv
2024-11-28T14:51:48Z
"Найгірша помилка": в НХЛ голкіпер шокував усіх, закинувши шайбу у власні ворота – відео курйозу
24tv
2024-11-28T14:36:08Z
"Динамо" Київ — "Вікторія" Пльзень: де дивитися матч Ліги Європи
Фокус
2024-11-28T14:24:31Z
Чергова халепа Реала: Камавінга вилетів мінімум на три тижня
Football.ua
2024-11-28T14:10:57Z
Лемпард повернувся до тренерської діяльності: кого очолив легендарний англієць
24tv
2024-11-28T13:57:05Z
Зінченко взяв участь у вікторині: наскільки добре українець знає своїх одноклубників
24tv
2024-11-28T13:33:58Z
Лемпард — головний тренер Ковентрі
Football.ua
2024-11-28T13:21:54Z
Абсолютний рекорд було оцінено: гравець Шахтаря потрапив у команду тижня Ліги чемпіонів
24tv
2024-11-28T13:09:12Z
Буковель робить крок у майбутнє: відтепер – це туристична дестинація
TSN
2024-11-28T14:51:01Z
Чи є в українській мові "бесідка", та що позначає це слово
24tv
2024-11-28T14:36:15Z
Імбир виросте за лічені тижні: просто не викидайте залишок кореневища
24tv
2024-11-28T14:33:12Z
Мариновані кальмари: рецепт, який смачно доповнить будь-яку трапезу
24tv
2024-11-28T14:12:23Z
Коли найкраще прикрашати ялинку: ця дата залучить щастя й достаток у дім
TSN
2024-11-28T14:09:14Z
Що робити з пралкою, якщо під час прання вимкнули світло
24tv
2024-11-28T14:03:02Z
Як зробити візу в Канаду: перелік необхідних документів
24tv
2024-11-28T13:42:55Z
Який колір нігтів на Новий рік 2025 не сподобається Змії: уникайте три відтінки
TSN
2024-11-28T13:39:21Z
"Спочатку було дивно": як українська пара живе в будиночку на колесах і втілює мрію у реальність
24tv
2024-11-28T13:36:48Z
Платіжне шахрайство: важливість двофакторної автентифікації
InternetUA
2024-11-28T15:01:11Z
Не злетіло: Snapdragon X Elite займають 0,8% ринку ПК, у Q3 продано лише 720 000 ноутбуків
ITC
2024-11-28T14:46:20Z
Який басейн замовити: бетонний, композитний або поліпропіленовий
Детектор М
2024-11-28T14:46:04Z
Ілон Маск анонсував створення АІ-студії для розробки ігор
InternetUA
2024-11-28T14:43:12Z
Вчені знайшли скам'янілості крокодила віком до 12 мільйонів років: чим він унікальний
TSN
2024-11-28T14:39:38Z
Осінній розпродаж Steam повертається зі знижками навіть на найновіші ігри, такі як Frostpunk 2
24tv
2024-11-28T14:33:35Z
Ілон Маск відкриває власну ігрову студію – якою буде її головна особливість
24tv
2024-11-28T14:21:50Z
Чорна п’ятниця на парфумерному ринку: як не стати жертвою інтернет-шахраїв
TSN
2024-11-28T14:09:10Z
Нова технологія дає штучному інтелекту можливість відчувати поверхні
24tv
2024-11-28T13:36:16Z
BEDNAR презентував новинку 2025 року на OK Agro
AgroPortal
2024-11-28T15:00:56Z
Mercedes-Maybach та Rolls-Royce, посуньтесь: Huawei анонсувала розкішний електричний седан Maextro S800 класу D+ з ціною від €124,3 тис
ITC
2024-11-28T14:46:43Z
Новий кросовер Opel Mokka – тепер з технологією ChatGPT!
AutoCentre
2024-11-28T14:46:23Z
Таких буде лише 300: Toyota представила 435-сильну Supra
AutoCentre
2024-11-28T14:16:45Z
Huawei відправив у нокаут Tesla Model 3
AutoCentre
2024-11-28T13:04:03Z
Перший електромобіль Range Rover повністю розсекретили до презентації
Фокус
2024-11-28T12:36:18Z
Новий Renault Duster в Україні: більше простору, 3 двигуни та ціна від 830 тис. грн
ITC
2024-11-28T12:14:23Z
Жінка намагалась вкрасти машину, але не змогла розібратись з коробкою передач
Фокус
2024-11-28T11:42:49Z
Лімітований ексклюзив: представлено найпотужнішу і найшвидшу Toyota в історії
Фокус
2024-11-28T11:15:40Z