MY.UAНовини
М’яка пропаганда та подвійні стандарти. Як видання «Верстка» відбілює росіян
М’яка пропаганда та подвійні стандарти. Як видання «Верстка» відбілює росіян

М’яка пропаганда та подвійні стандарти. Як видання «Верстка» відбілює росіян

Депортація дітей — це евакуація, війна — кремлівська, а народ — ні до чого.

Для мене все почалося з цього твіту російського видання «Верстка»: «Привіт, це Олеся Герасименко. І я нікому не побажаю одного ранку отримати повідомлення, в якому запитують вашу пораду — вбивати людину або зберегти їй життя. Я отримала таке взимку минулого року від українських розвідників, які взяли в полон одного з героїв моїх статей, 22-річного контрактника, який один раз уже з фронту втік — і за це засуджений». Далі був цілий тред про те, як історія цього російського військового стала однією з найскладніших воєнних історій, із якими вона працювала, як він погодився на інтерв’ю та зателефонував їй, коли вона була в барі, і як вона пішла розмовляти з ним у туалет і просиділа там на підлозі понад дві години.

«Я була в барі, замкнулася в туалеті й просиділа на підлозі з диктофоном у руці дві з половиною години. Я почула розповідь про те, як у Бучі вбивали всіх чоловіків, що виходять на вулицю, як із жінками поводилися “по-різному”, як загинув батальйон російських солдатів, де старшому було 23 роки. За стіною гриміла чомусь мексиканська музика».

Знаєте, я звикла до того, що російські незалежні медіа бодай намагаються зображати жалість до українців. Але ця історія зовсім інша — в оповіданні про окупанта, який, мабуть, сам убивав і ґвалтував мирних жителів української Бучі, від нас чекають жалості до російської журналістки, яка з ним спілкувалася. Яка через кому перераховує воєнні злочини росіян і загибель самих окупантів, ніби вбивства жителів Бучі та вбивства російських військових при звільненні від них Бучі — це явища одного порядку.

Я зрозуміла, що хочу більше дізнатися про «Верстку», щоб зрозуміти, чи це один випадок. І я побачила один із найяскравіших і найжахливіших прикладів м’якої пропаганди, який тільки можна уявити. Тут є все — і наполегливе використання терміна «війна в Україні», і незмінний і нічим не підкріплений наратив «це війна Путіна, простим людям вона не потрібна, вони ні до чого», і що про насильницьке вивезення українських дітей з окупованих Донецької та Луганської областей пишуть як про евакуацію і навіть не беруть це слово у лапки.

Ось як описане видання на власному сайті: «“Верстка” — це суспільно-політичне видання, яке досліджує й описує, як функціонує суспільство в Росії. Засноване незалежними журналістами та частиною команди проєктів про гендерну грамотність. Проєкт запущено 26 квітня. Медіа постало як швидка відповідь на знищення російських ЗМІ під час війни з Україною». Започаткувала її Лола Тагаєва — шеф-редакторка новинної редакції телеканалу «Дождь». Головний редактор зараз — Іван Жадаєв, колишній співробітник «МБХ-медіа», започаткованого олігархом Ходорковським.

А ось про що і як «Верстка» пише.

Повномасштабне вторгнення в Україну як соціальний ліфт для росіянок

Засновниця видання Лола Тагаєва будує свою кар’єру зокрема й на темі фемінізму, і її видання — досить типовий приклад сучасного фемінізму у Росії. Поняття сестринства поширюється лише на самих росіянок, і «Верстка», не соромлячись, пише про те, що війна Росії проти України принесла багато нових добрих можливостей у житті росіянок. Цьому присвячено великий текст «“Чоловічі” професії, аліменти та репродуктивний тиск. Як змінилося життя росіянок після війни».

Цитати з тексту:

«Через брак чоловіків на ринку праці російські жінки опинилися у виграшному становищі. 2022 року їх частіше, ніж зазвичай, запрошували на співбесіди».

«У 2023 році дефіцит працівників-чоловіків зберігся. Жінок удвічі частіше запрошували на керівні посади. Багато росіянок, як з’ясували в HeadHunter, стали активніше цікавитися посадами у високооплачуваних і так званих чоловічих сферах, а роботодавці ще більш уважно придивлялися до їх резюме».

«Заборонені професії: поменшало».

«Аліменти: багато жінок вперше дочекалися виплат».

«Гендерні стереотипи: росіяни підтримують кар’єрні амбіції жінок».

Є в матеріалі й згадки про негативні наслідки війни для росіянок, але співробітниця центру «Насильству.нет» Юлія Арнаутова заспокоює тих, кого може хвилювати, що, насолодившись безкарними зґвалтуваннями та вбивствами українок, росіяни роблять те саме вже з росіянками: «Трапляються випадки насильства з боку колишніх ув’язнених, які повертаються з фронту, і створюється відчуття сплеску насильства, але це не так». Загалом складається відчуття, що для росіянок війна — це непоганий соціальний ліфт, і чи не єдина поєднана з нею незручність — це ускладнення доступу до абортів.

Безумовно, сама тема впливу повномасштабного вторгнення в Україну на різні верстви російського суспільства має право на існування та цілком цікава. Але щоб такий текст виглядав етичним і тим більше феміністичним, у ньому обов’язково мають бути нагадування про те, що ця війна означає для українок. І необов’язково присвячувати цьому окремі розділи — достатньо контекстуальних посилань на досвід українських жінок.

Наприклад, у розділі про нові кар’єрні можливості росіянок додати пропозицію про те, що українським біженкам найчастіше доводиться працювати на низькокваліфікованих роботах. Або речення про те, що вивчення ринку праці в Україні утруднене через постійні обстріли з боку Росії, через які гинуть працівники та працівниці та знищуються робочі місця.

Абстрактна війна

У багатьох текстах «Верстки» про війну Росії проти України пишуть так, ніби це війна, в якій ці країни мають однаковий статус. А іноді й зовсім нам намагаються показати Росію як жертву якоїсь абстрактної війни. Так і хочеться запитати у відповідь, що ж все-таки трапилося.

Ось, наприклад, шедевральні заголовок і підзаголовок: «У зоні ураження. Близько 400 населених пунктів у Росії зазнали обстрілів за два роки війни». Так-так, це вони пишуть про ту саму повномасштабну війну, яку розв’язала Росія 24 лютого 2022 року, під час якої вона окуповує українські території та буквально стирає з лиця землі українські міста та села. Ця та війна, під час якої росіяни вкрали близько 20 тисяч українських дітей, зґвалтували невідому кількість жінок на окупованих територіях і під час якої вони бомбардують лікарні, школи, храми та житлові райони. Війна, під час якої вони влаштували вибух у колонії, де утримували українських військовополонених.

Просто прочитайте перший абзац цього матеріалу: «Війна в Україні продовжує залучати до себе все більше регіонів Росії. За два роки з початку повномасштабного вторгнення під обстріли й атаки безпілотників потрапили близько 400 населених пунктів, а загинули від цих атак щонайменше 150 мирних жителів. Причому за день один населений пункт може зазнавати й обстрілів з артилерії, мінометів, гранатометів, і нальоту безпілотників. А останні 9 місяців російські регіони лише один день жили без атак з боку України. При цьому зростають і дистанції, на яких Україна вражає об’єкти російської інфраструктури».

До речі, Крим вони називають анексованим, але атаки на нього теж чомусь вважають атаками на Росію.

У тексті немає жодного слова про те, через що взагалі з’явилися ці атаки. Є лише абзац, присвячений темі нестачі притулків у Бєлгороді та поганій роботі системи оповіщення. Здається, у «Верстки» немає претензій до влади, яка спочатку наразила на небезпеку своїх же громадян, коли організувала напад на Україну; є лише претензії до кількості та якості бомбосховищ. Про претензії до людей, які розв’язали та беруть участь у війні, тут, очевидно, й говорити нема чого.

У цьому матеріалі повномасштабне вторгнення Росії в Україну вісім разів названо війною, чотири рази — «СВО», три рази (двічі в інфографіках та одного разу — в описі інфографіки) — повномасштабним вторгненням Росії в Україну, один раз — повномасштабним вторгненням та один раз — війною в Україні.

Дітей евакуювали, а не викрали

Ще один наратив, про який важливо написати — це «евакуація дітей Донбасу». Ось тільки «Верстка» пише це без лапок і цілком серйозно. Матеріал називається «Хочу дамой. Як сотні дітей Донбасу опинилися у сирітській базі РФ» (прим.: дамой — це не моя друкарська помилка, так дійсно написано в заголовку. У тексті в одній із цитат людини з Росії замість «мама» написано «мамко»).

Величезний текст-розслідування, присвячений дітям, викраденим і примусово вивезеним із тимчасово окупованих територій, вражає ще більшою цинічністю, ніж та, яку ми бачили в тексті про атаки на російські міста.

По-перше, автори завзято уникають реальності та називають депортацію евакуацією, а вкрадених дітей — просто вивезеними. Лише одного разу в тексті використовується поєднання «примусово переміщених дітей», і це частина цитати українського чиновника, до якого звернулися за коментарем. Слово «депортація» використовувалося двічі — один раз у тій самій цитаті, другий — у поясненні, чому Міжнародний суд у Гаазі видав ордер на арешт Марії Львової-Белової. Фраза «...ордер на арешт Володимира Путіна та Львової-Белової, який видав Міжнародний кримінальний суд у Гаазі у зв’язку з евакуацією українських дітей» все-таки звучала б надто дивно.

По-друге, підбір героїв і героїнь для тексту створює враження, що всі примусово вивезені до Росії діти підтримують окупацію. В принципі, це логічно, що ті діти, які окупацію ненавидять, із великою ймовірністю не погодилися б спілкуватися з російськими журналістами. Але цей момент у тексті взагалі ніяк не промовляється, і можна подумати, що таких дітей немає в принципі.

По-третє, автори тексту не вважали за потрібне хоча б в одній пропозиції згадати загальну (нехай і приблизну) кількість депортованих до Росії українських дітей — а їх близько 20 тисяч. Також вони, присвятивши текст геноциду українського народу, не вважали за потрібне написати, що, власне, це і є геноцид.

По-четверте, текст сповнений розповідей про поганих українських батьків, які кинули своїх дітей через алкогольну залежність, і докладних описів того, наскільки яскравим і різноманітним стало життя українських дітей після депортації в Росію. Такий підхід нагадує жовті видання, які в тексті про домашнє насильство докладно розбирають, яких помилок батьки постраждалих припустилися у вихованні, що ті виросли із «синдромом жертви». Та неважливо взагалі, які батьки цих дітей залишилися в Україні! Красти дітей, стирати їхню українську ідентичність, змінювати їм імена та прізвища й переписувати навіть місце народження не можна. Просто не можна. Навіть якщо мама цієї дитини в Луганську п’є, а тато — помер від передозу.

Російський народ ні до чого

З цим наративом ви напевно стикалися багато разів. Незалежні російські медіа часто наголошують, що повномасштабне вторгнення Росії в Україну — це «путінська» війна чи війна Кремля. Так вони знімають не лише горезвісну колективну відповідальність з усього народу, а й провину за конкретні злочини, скоєні конкретними військовими.

Цьому, по суті, присвячений текст про того самого військового, про якого йшлося на самому початку цього тексту. Микола Карташев був серед перших окупантів, які зайшли до України 24 лютого 2022 року. Журналістка розповідає про те, як українці у першу добу обстрілювали російських військових, але жодного слова про те, як росіяни стріляли по українцях. Найімовірніше, у такому світлі цю історію їй виклав сам Карташев. Чи поставила вона відповідні питання? З тексту незрозуміло.

Навіщось нам багато розповідають про те, як українці стріляли по росіянах, як росіяни гинули. Як не вистачало окупантам «досвідчених командирів на час наступу». Як Карташев тільки в Україні вперше в житті вистрілив зі зброї, яка погана у росіян була техніка. Можливо, розрахунок на те, що росіяни прочитають це і не захочуть на війну? Ну, сподіватися на це у 2024 році надто наївно. А може, це чергова історія про бідного солдата, котрий «нічого такого» не хотів, випадково пішов на війну двічі, а його там свої ж керівники підставляли поганою підготовкою? А так він хлопчик хороший, але ось влада його поставила в таку безвихідь...

Заради справедливості, були моменти, коли Карташев брав на себе відповідальність — він утік із фронту з Попасної та якийсь час не погоджувався повернутися. Щоправда, на суді потім заявив, що в усьому кається і готовий знову служити за контрактом. Так його нібито навчила адвокатка, а сам він зовсім нікуди не хотів. Йому дали рік умовно, а коли він поїхав забирати документи у коменданта, то почув, що йому треба закінчити ще термінову службу, і нібито є два варіанти — 50 днів терміну чи пів року контракту. При цьому нібито вирішили знову за нього і відправили за контрактом в Україну.

Дуже цікаво, звісно, виходить — спочатку Карташев на суді каже, що готовий повернутися на контракт, потім справді повертається, але сам він зовсім ні до чого. На всіх етапах за нього все вирішували інші люди. І так, певне, з кожним військовим.

Про те, що «звичайні люди» ні в чому не винні, розповідають нам і в іншому тексті «Верстки», який називається «Перемога — для держави, а не для народу. Соціологи — про те, як у Росії змирилися з війною і чекали на лідера з гаслом «Мир!».

Цей матеріал присвячений соціологічним дослідженням, які проводять у Росії, але цікаві у ньому не так результати самих досліджень, скільки їх інтерпретації. Наприклад, росіяни поділяють загальний позитив від можливої перемоги Росії у війні та особисті блага, які вони від цього отримають. І в тексті досить докладно описується «суспільний» виграш, який ці люди бачать у можливій перемозі, але коли виявляється, що більшість не бачить у такому сценарії жодних особистих благ, із цього чомусь робиться висновок, що росіяни не бачать жодного позитиву у цій гіпотетичній перемозі. Але ми з різних опитувань знаємо, що одні й ті ж росіяни часто кажуть, що їм особисто живеться дуже важко, але Путін, взагалі-то, найкращий, і весь світ їм із цього приводу заздрить. Той факт, що люди не бачать особистих позитивних перспектив у разі перемоги, зовсім не означає, що вони не хочуть.

Але «Верстка» чи то слідом за соціологами, чи з власної ініціативи ніби заявляє, що перемога потрібна державі, а не людям. «Простих людей» видання знову виставляє аморфною масою, від якої нічого не залежить і їм не варто нічого чекати.

Зовсім інакша справа, коли йдеться не про росіян. Ось яскравий приклад: «Посередники “Ореона”. Як казахи з білорусами налагодили постачання обладнання для військової машини Кремля в обхід санкцій». Цікаво виходить: коли йдеться про Білорусь і Казахстан, які, взагалі-то, продовжують страждати від імперської політики Росії, то «Верстка» пише про народи загалом — білоруси та казахи. А ось у Росії військова машина — вона кремлівська. Не російська і не «русская». Звичайні росіяни — вони ж узагалі ні до чого.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
"Договорняк" и "слив" Донбасса: кто виноват в обвале украинского фронта
Comments UA
2024-11-29T13:15:32Z
Ситуация резко изменилась: что происходит в Купянске после визита Зеленского
Comments UA
2024-11-19T15:18:34Z
Счастливчики выходных: три знака Зодиака, которым повезет 30 ноября - 1 декабря 2024 года
Фокус
2024-11-29T18:36:01Z
Огромная дыра: как выглядит Ан-2, который россияне перепутали с украинским БПЛА
Фокус
2024-11-29T14:15:56Z
Мост "Ниоткуда в никуда" — почему Подольско-Воскресенский мост строили 30 лет и что теперь с ним делать
Фокус
2024-12-02T07:00:44Z
Потери врага за минувшие сутки достигли 1790 военных - Генштаб
Апостроф
2024-12-02T06:51:37Z
Кличко превращает столицу в строительный гигант – не за счёт обороны, а детских пустых садов: ушло более 30 млрд грн
Знай
2024-12-01T13:12:06Z
Враг атаковал четыре общины Никопольщины
Корреспондент
2024-11-29T17:13:36Z
Враг сосредотачивает усилия на Курщине - Генштаб
Корреспондент
2024-12-01T14:57:27Z
Молодой фаворитке Путина доверили важное культурное мероприятие в России
Comments UA
2024-11-21T19:57:44Z
Три года до нового удара России: предупреждение Залужного
Comments UA
2024-11-23T12:54:41Z
Ермак указал, когда закончится война в Украине
Comments UA
2024-11-27T15:00:03Z
Маск цинично унизил всех украинцев: что немедленно должна сделать Банковая
Comments UA
2024-11-18T09:03:21Z
Джо Байден объявил о помиловании своего сына Хантера
ZN UA
2024-12-02T07:06:38Z
КНДР передала России ракетные установки, разрушающие города, - Forbes
Хвиля
2024-12-02T07:06:22Z
Захарова сказала, сколько украинцев вернулось на территории, подконтрольные РФ
Comments UA
2024-11-27T14:54:28Z
Китай отреагировал на удар баллистической ракетой России по Украине
Comments UA
2024-11-22T13:57:41Z
Усиление кровавого террора: сколько еще времени Путин будет устраивать украинцам ад
Comments UA
2024-11-18T12:39:58Z
Прожить на 5 лет дольше, потратив 2 часа: ученые узнали о простом способе достижения долголетия
Фокус
2024-11-27T13:42:17Z
«Они совсем не темнеют»: простой лайфхак, чтобы хранить авокадо неделями
Marie Claire
2024-11-21T03:04:10Z
Гарвардский врач рассказала, как похудеть: пять действительно работающих советов
Comments UA
2024-11-27T15:42:22Z
Дайте мозгу отдохнуть: 5 упражнений для улучшения психического здоровья
Фокус
2024-11-24T12:45:51Z
Этот сок настоящая витаминная бомба: укрепляя либидо и эрекцию, а также омолаживает
Comments UA
2024-12-02T06:57:01Z
Ночные перекусы очень опасны: врачи объяснили, как можно погубить здоровье
Знай
2024-12-02T06:51:55Z
Что предлагают вместо МСЭК: от анонимности пациента до видеофиксации и индивидуальных экспертов
Комсомольская правда
2024-11-19T06:02:12Z
Ученые доказали, что одиночество приводит к деменции: как избежать опасного состояния
Знай
2024-11-18T11:51:03Z
Теплая пижама или отопление: что выбрать для здорового сна
Знай
2024-11-27T12:51:42Z
Беременная девушка Венсана Касселя показала новые фото топлесс
Comments UA
2024-11-30T22:33:41Z
Популярная российская актриса родила первенца в 53 года
Comments UA
2024-11-30T21:33:50Z
"Такой п**дец, а ты чипсики рекламируешь": ведущий "Орла и решки" рассказал о разговоре с Ивлеевой после вторжения РФ
Апостроф
2024-11-19T09:48:42Z
64-летний Шон Пенн закрутил роман с младшей на 34 года известной актрисой и впервые показал ее публике
TSN
2024-12-01T14:15:50Z
Не в тему и не к месту: 5 модных провалов Мелании Трамп
Фокус
2024-12-02T07:06:54Z
"В меня въехал...": жена популярного ведущего попала в аварию на Бали
Знай
2024-12-02T05:51:46Z
Рэпер Yarmak рассказал, когда решил стать в ряды ВСУ
Корреспондент
2024-11-29T14:03:08Z
Британский рэпер отреагировал на слухи о его романе с 49-летней Анджелиной Джоли
UAToday
2024-11-29T16:12:51Z
Тринчер сравнили с россиянкой Бузовой из-за поведения на интервью/Певица ответила на вопросы интервьюера после своего выступления
Апостроф
2024-11-19T10:39:25Z
Украинцы будут возвращать продукты в супермаркеты по новым правилам
TSN
2024-11-28T11:17:15Z
"Тысяча Зеленского": правительство обнародовало постановление
Корреспондент
2024-11-25T09:08:35Z
"Ведет к радиационному выбросу", - The New York Times пишет, зачем Путин атакует украинские АЭС
Новости Украины
2024-11-29T21:36:48Z
С 2025 года пачка сигарет подорожает на 40 гривен, - нардеп
Comments UA
2024-11-27T19:45:48Z
Украинских водителей предупредили о росте цен на автогаз: когда придется платить 40 грн/литр
Знай
2024-12-02T07:06:55Z
Мясо, крупы, молочка, овощи, фрукты: украинцам показали, как изменились цены на базовые продукты
Хвиля
2024-12-02T06:42:56Z
Доплаты к пенсии: кто их может получить в декабре
ZN UA
2024-12-01T06:03:06Z
Пока вы не видите этого, счета за воду уже растут
Знай
2024-11-29T13:30:20Z
В Украине могут установить ветряные турбины общей мощностью 800 МВт: что известно
Фокус
2024-11-18T17:23:42Z
Зеленого света теперь не будет: в Украине появятся необычные светофоры
Политека
2024-11-29T16:21:33Z
Сон на работе принес мужчине $48 тысяч
Фокус
2024-11-24T15:36:01Z
Смерть друга: король Карл III и королева Камилла объявили печальную новость
Marie Claire
2024-11-19T19:04:46Z
За свет некоторые заплатят меньше: украинцам рассказали хитрость экономии на комуналке
Знай
2024-12-01T06:06:46Z
Оксфордский словарь назвал слово 2024 года
Корреспондент
2024-12-02T06:15:35Z
3 декабря – какой церковный праздник, почему этот день лучше провести в молчании
TSN
2024-12-02T06:06:19Z
Российская ракета, которая упала на дома в Одессе, была сбита ПВО, — Воздушные силы
Комсомольская правда
2024-11-18T14:40:19Z
"Герберы" из фанеры и иностранной электроники: в ГУР рассказали детали строения очередного российского фальш-дрона
Апостроф
2024-11-18T13:56:13Z
Та Самая Пятница в Алло: грандиозный день распродаж
TSN
2024-11-22T09:01:37Z
Вытирал ноги об украинский флаг: мужчину отправят в психушку
TSN
2024-11-30T17:51:54Z
Среди жертв российского удара по Сумам – 14-летняя Анастасия Боровик
Комсомольская правда
2024-11-18T10:52:24Z
Ради побега за границу женился на родственнице с инвалидностью: ГПСУ разоблачила уклониста
Апостроф
2024-11-29T16:39:06Z
Очевидец о ракетном ударе в Одессе: взрыв был в 15 метрах от нас
Comments UA
2024-11-18T11:15:47Z
17-летний мажор на BMW Арсений Бессонов устроил смертельное ДТП, убил ребенка и сломал чужие жизни: летом уже совершал наезд
Знай
2024-12-02T07:03:54Z
Атака на Тернополь: в ГСЧС показали последствия удара
Корреспондент
2024-12-02T07:00:33Z
В Одессе спасатели сняли с 18-метрового аттракциона четырех детей
ZN UA
2024-11-24T21:31:37Z
Дания задержала китайское судно по подозрению в повреждении кабелей
Корреспондент
2024-11-20T19:00:44Z
Эвакуировали около 100 человек: новые детали атаки БпЛА РФ по многоэтажке в Тернополе
Фокус
2024-12-02T07:00:05Z
Лучшая уличная еда мира: попали ли украинские блюда в топ
Comments UA
2024-11-29T15:27:58Z
Голубцы с булгуром, вкуснее обычных: судья "Мастер Шеф" дала простой рецепт
Политека
2024-11-19T04:00:53Z
Как спасти пересоленное блюдо – помогут бабушкины советы/Ситуацию можно исправить!
Апостроф
2024-11-18T11:12:39Z
Лунный календарь для волос на декабрь: когда стричь, а когда лучше удержаться
Знай
2024-12-02T04:51:34Z
Не перестают удивлять: 8 привычек русских людей, которые иностранцам кажутся странными
Marie Claire
2024-12-02T01:00:27Z
Гороскоп для Рыб на декабрь 2024
Marie Claire
2024-12-02T00:32:44Z
День ангела 2 декабря: кого и как поздравлять с именинами
TSN
2024-12-01T22:21:45Z
На праздничный стол: рецепт слоеного салата с грибами
Фокус
2024-12-01T20:06:40Z
Лунный календарь стрижек на декабрь 2024 года: когда менять имидж
Comments UA
2024-12-01T19:00:46Z
"Им запретили делать это": раскрыто скандальное условие боя Тайсон - Пол
Корреспондент
2024-11-19T15:36:14Z
Перес раскритиковал обновленный формат Лиги чемпионов и увеличение количест
Корреспондент
2024-11-24T17:00:03Z
Названы сроки реванша между Дюбуа и Джошуа
Корреспондент
2024-11-27T16:54:44Z
ПСВ – "Шахтер": где смотреть матч Лиги чемпионов
ZN UA
2024-11-27T09:37:09Z
НХЛ: Бостон разгромил Монреаль, Анахайм дожал Оттаву
Корреспондент
2024-12-02T06:30:24Z
НБА: Нью-Йорк с легкостью переиграл Нью-Орлеан, Лейкерс одолели Юту
Корреспондент
2024-12-02T06:06:10Z
Усик – Фьюри 2: соперники мерещатся друг другу в официальном промо боя
ZN UA
2024-12-01T21:36:47Z
В стиле Гая Ричи: бой-реванш Усика и Фьюри рекламируют по-голливудски
Фокус
2024-12-01T21:30:51Z
Атлетік здолав Райо Вальєкано
Football.ua
2024-12-01T19:39:30Z
В 7 раз эффективнее обычных турбин: создан первый ветрогенератор, спроектированный ИИ
Фокус
2024-12-01T16:00:20Z
Семейная традиция Комонов: ученые обнаружили следы бальзамирования на телах французских аристократов
Фокус
2024-11-18T11:45:32Z
Авторы The Invincible представили антибоевую ролевую игру Dante's Ring — выходит в 2025 году
GameMag
2024-11-24T13:16:07Z
Потенциально опасный объект: на днях мимо Земли пролетит гигантский астероид
UAToday
2024-12-02T05:45:38Z
Новая функция в "Резерв+": через приложение можно будет отслеживать повестки
Политека
2024-12-02T05:30:21Z
ПК-геймерам бесплатно раздадут LEGO Star Wars: The Skywalker Saga
GameMag
2024-12-02T03:36:36Z
Глен Скофилд предлагал Electronic Arts идею создания Dead Space 4 — ему ответили отказом
GameMag
2024-12-01T20:46:59Z
Адаптируйтесь или потеряете работу: ИИ рассказывает об изменениях на рынке труда
Comments UA
2024-12-01T20:00:11Z
Сыгравшая Фрейю в God of War актриса хотела бы увидеть отдельную игру про неё
GameMag
2024-12-01T19:23:38Z
Лайфхаки для зимы: как быстро очистить лобовое стекло от льда
Comments UA
2024-11-19T01:00:21Z
Король горьі:покоряем простор на легендарном Jeep Wrangler
Корреспондент
2024-12-02T06:09:54Z
Магнат "Формулы-1" и фанат Путина Берни Экклстоун продает коллекцию авто, включая болид Шумахера
Фокус
2024-12-01T19:00:59Z
Миллионы Михаэля Шумахера: легенда "Формулы-1" стал жертвой шантажа бывшего телохранителя
Фокус
2024-12-01T13:00:22Z
Винтажный Chrysler 50-х завелся после 30 лет простоя в сарае
Фокус
2024-12-01T11:12:36Z
Ферстаппена лишили поула на Гран-при Катара
Корреспондент
2024-12-01T09:15:04Z
В Украине появился новейший 1000-сильный электромобиль Porsche за 9 миллионов
Фокус
2024-12-01T09:06:12Z
Звезда ралли: гоночный гибрид Rolls-Royce и Toyota Land Cruiser оценили в 800000 евро
Фокус
2024-11-30T08:57:18Z
Китай становится монополистом: какой рынок РФ переходит под контроль Пекина
Comments UA
2024-11-29T19:21:50Z