MY.UAНовини
Більше ніж просто месенджер: на що перетворився Telegram в Україні та чи зможе влада його заборонити?
Більше ніж просто месенджер: на що перетворився Telegram в Україні та чи зможе влада його заборонити?

Більше ніж просто месенджер: на що перетворився Telegram в Україні та чи зможе влада його заборонити?

Як виріс Telegram в Україні і чи зможе влада вплинути на месенджер, яким часто сама зловживає?

Оригінал публікації на сайті «Економічна правда» за посиланням

За два роки великої війни Telegram в українському сегменті соціальних мереж набув неоднозначної репутації. Його популярність привернула увагу не лише простих громадян, а й пропагандистів, політиків та бізнесменів.

Російська пропаганда активно використовує цю платформу для поширення дезінформації та проведення інформаційних операцій. Telegram в Україні – це не просто месенджер, а поле битви за думки людей. Не гидує через Telegram комунікувати із суспільством й українська влада. Нерідко завдяки популярним каналам представники вітчизняного політикуму лобіюють свої інтереси.

Інтерес до Telegram-каналів породив бізнес, у якому його власники отримують за рекламу десятки тисяч доларів. В анонімних каналах працюють інші способи монетизації: "чорний PR" чи інформаційні кампанії з дискредитації бізнесу.

Усе це свідчить, що Telegram в Україні переріс статус звичайного месенджера. Колосальний вплив ставить питання про необхідність його регулювання, але поки немає розуміння, що з цим можна зробити. У медіаспільноті кажуть про реєстрацію Telegram-каналів як медіа, спецслужби розводять руками, а законотворці намагаються домовлятися з власником ресурсу Павлом Дуровим.

Як виріс Telegram в Україні

За результатами дослідження Internews, у 2023 році Telegram користувалися 72% українців. У 2021 році месенджер охоплював лише 20% вітчизняних користувачів. Через велику війну його популярність за два роки зросла більш ніж утричі.

На її початку в українців з’явився запит на інформацію і Telegram став найбільш зручним для цього інструментом. Тоді зʼявлялося багато каналів і навіть медіа перебиралися в месенджер для розширення аудиторії.

Наразі із 100 найпопулярніших Telegram-каналів в Україні 12 стосуються ЗМІ, громадських діячів, політиків чи державних структур. У топ-20 входить лише один офіційний канал – "ТСН новини". У сотні найпопулярніших – здебільшого анонімні інформаційні канали. Серед них можна помітити й ті, які, імовірно, контролює Офіс президента або можуть поширювати російську пропаганду.

Їх анонімність є проблемою, але засновник Telegram росіянин Павло Дуров прагне дати користувачам "повну свободу". Через відсутність чітких критеріїв блокування каналів у ньому можна натрапити на порнографію, сцени насильства, пропаганду наркотичних речовин. Розкрити власників таких каналів складно, тож ця історія перетворюється на "анонімну імперію" Дурова.

"Коли Telegram заявляє, що він безпечний для українців, це брехня та дешевий популізм", – стверджує експерт з інновацій, інвестицій та стартапів Мінцифри Антон Мельник.

У Головному управлінні розвідки Міноборони визнають, що Telegram загрожує інформаційній безпеці, а керівник Головного управління радіоелектронної боротьби та кібербезпеки Генштабу ЗСУ радить не користуватися месенджером.

В СБУ стверджують, що вони встановили чіткі зв’язки між проєктом Дурова та ФСБ. За їх даними, сервери месенджера з високою ймовірністю розміщені в РФ.

Скільки заробляють в Telegram

Крім суспільно-політичного впливу, месенджер Дурова в Україні набуває й економічного значення. Через медійний вплив та велику аудиторію Telegram-канали почали заробляти чималі кошти. Головним їх доходом є реклама, вартість якої залежить від контексту.

"Ціна стартує від 80 гривень за тисячу переглядів за добу і може доходити до тисячі гривень. На дохід впливає охоплення. Охоплення на якісному каналі – 25-30%", – каже власник медіа-холдингу в Telegram Олексій Мартиновський.

Тобто Telegram-канал з мільйоном підписників, де публікація набирає 250-300 тис переглядів, від однієї рекламної інтеграції може отримувати мінімум 25 тис грн. Часто така реклама не маркується і не завжди очевидна для читачів.

За словами Мартиновського, найдешевша пропозиція на "мільйонниках" становить 100 грн за тисячу переглядів за добу. Маючи мільйон і більше підписників, можна отримувати від 30 тис дол на місяць.

"Середній показник доходів – 50-70 тисяч доларів на місяць. Крім того, у певні періоди, наприклад, під час виборів, власники таких Telegram-каналів можуть заробляти понад 100 тисяч доларів за місяць", – розповідає Мартиновський.

Проте ці суми не варто сприймати як заробіток власників. Частина коштів іде на обслуговування каналу, підтримку команди та залучення підписників. За словами Мартиновського, у Telegram важко втримати аудиторію і власники каналів виділяють 25-50% доходів на її поновлення (придбання реклами і трафіку).

Значна частина коштів витрачається на персонал. Штат працівників у кожного каналу індивідуальний і залежить від того, як налагоджені процеси. За словами співрозмовників ЕП в Telegram-бізнесі, у штаті каналів "Труха" (повʼязують 63 канали із сукупною аудиторією 12 млн осіб) працює щонайменше сотня людей. Проте є випадки, коли на мільйоннику залучені всього кілька працівників.

Telegram-канали часто продаються. Вартість деяких угод сягала 3 млн дол, зазначає Мартиновський. У 2023 році він продав великий канал.

Проблемою реалізації таких угод є юридичне оформлення. "Telegram-канал належить не тому, хто його створив, а Дурову, тому юридично оформити таку угоду важко. Коли ми продавали канал-мільйонник, то оформляли це як передання права на канал, адже сам канал передати не можемо", – пояснює Мартиновський. Іноді такі угоди укладалися за усною домовленістю.

Популярність Telegram збільшує кількість охочих створити та розвинути власні канали, які б приносили доходи, але це вимагає значних інвестицій.

Сума залежить від поставленої цілі. Щоб отримати 100 тис підписників, потрібно витратити близько 1 млн грн. Тобто ціна одного підписника – 10 грн.

Для отримання мільйона підписників потрібно значно більше коштів. "Зараз на мільйонник не вистачить навіть 500 тисяч доларів. Якщо раніше пів чи чверть мільйона доларів було достатньо, щоб створити такий канал, то тепер потрібно закладати 750 тисяч доларів", – розповідає Мартиновський. У перерахунку на одного підписника для такого каналу ціна становитиме близько 30 грн.

Є й інші варіанти монетизації, зокрема, видалення певної публікації за конкретну суму чи ігнорування негативної інформації. Як кажуть співрозмовники ЕП на ринку, видалення одного політичного посту на популярному каналі може коштувати 5-20 тис дол.

Анонімні канали використовують для тиску на бізнес. Їх власники створюють інформаційні кампанії з метою виманювання грошей в обмін на тишу.

"Останні кілька місяців Telegram-канал "Джокер" гойдав інформаційне поле різними вкиданнями про український бізнес. Ціну за зупинення атаки виставляли в приватних розмовах, доходила до 200 тисяч доларів у деяких кейсах", – написав засновник ІТ-компанії MacPaw Олександр Косован.

"Сіра зона" політичної реклами

Популярність в Україні Telegram не оминула й політиків. Свої канали мають не лише керівники держави та депутати, а й представники місцевої влади.

За підрахунками руху "Чесно", у 2023 році Telegram-канали вели 106 народних депутатів. Крім персональних, вони використовують анонімні. Зазвичай це новинні майданчики з невідомими засновниками. З їх допомогою депутати лобіюють закони, розправляються з опонентами чи займаються самопіаром.

Рекламу політичної сили через анонімні Telegram-канали неможливо визначити, оскільки вона не маркується. "Коли політична партія купує рекламу в анонімних каналах, то про це не звітує, оскільки розрахунки відбуваються через "сіру касу" партії. Тому оцінити обсяги політичної реклами в Telegram дуже важко", – зазначає аналітикиня політичних фінансів Вікторія Максимова.

За її словами, Telegram для політичної реклами більш привабливий, оскільки він менш прозорий за Facebook, який оприлюднює витрати та замовників реклами.

Іноді рекламу в Telegram-каналах купують за кошти платників податків. Рух "Чесно" виявив, що в січні 2024 року Дніпровська міськрада витратила 4,8 млн грн на послуги з "поліпшення інформованості дніпрян" у Facebook та Telegram.

Як результат "поліпшення інформованості" місцеві Telegram-канали почали часто згадувати голову Дніпровської ОВА Сергія Лисака, міського голову Бориса Філатова та голову Дніпропетровської облради Миколу Лукашука.

Зрештою, активність політичних сил щодо власної реклами чи навіть купівлі каналів залежить від виборчого циклу. В умовах передвиборчого процесу доходи Telegram-каналів можуть зростати у 10 чи 20 разів. Зараз, коли не відомий навіть рік виборів, у цьому бізнесі вже відбувається "підготовка ресурсів": створюються канали, які монетизуватимуться чи продаватимуться саме для виборів.

Спецслужби про Telegram

Українські спецслужби перевіряють усі месенджери на наявність російського сліду. Вони сумніваються, що в Україні є "повністю безпечний" месенджер. Приміром, в департаменті кібербезпеки СБУ раніше заявляли, що заблокувати Telegram важко, як і будь-який інший месенджер. Якщо навіть частково це зробити, то з використанням технологій VPN заборону можна обійти.

"Технічної можливості повністю все заблокувати немає", – констатують в СБУ.

Представник департаменту контррозвідувального захисту інформаційної безпеки СБУ Олександр Мельниченко зазначив, що спецслужби України працюють над деанонімізацією власників каналів, які можуть негативно впливати на аудиторію.

"Іноді нам вдається за допомогою різних методів заблокувати частину з них. Проблема в тому, що Telegram не дослухається до прохань української держави так, як дослухається до прохань російської держави", – заявив Мельниченко.

Начальник головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов пояснював, що Telegram є проблемою для нацбезпеки: "Telegram завдає руйнівного ефекту тут, усередині, але так само завдяки йому можна щось доносити до людей на окупованих територіях. Це те, що більш-менш працює".

Що може статися з Telegram

Чи потрібні якісь заходи щодо Telegram? Однозначної відповіді на це питання немає. Голова парламентського комітету з питань свободи слова Ярослав Юрчишин розповів ЕП, що однією з цілей влади має бути врегулювання месенджера, а саме – зробити видимими власників анонімних каналів.

"Найбільш логічний крок – це верифікація Telegram-каналу як медіа, внесення його до спеціального реєстру суб’єктів у сфері медіа", – додав він.

Це може показати владі й суспільству, що власники Telegram-каналів не ховаються і не будуть порушувати правила. Це також може забезпечити лояльність аудиторії до таких суб’єктів медіадіяльності, адже адміністратори нестимуть відповідальність за поширюваний контент.

Окремим пунктом депутат виділив наявність політично зумовленої реклами, але, як він сказав, з цим "можна боротися", зокрема через деанонімізацію власників каналів. Так можна дізнатися, хто поширює замовну рекламу.

Для регуляції месенджера Юрчишин пропонує створити адміністрацію Telegram в Україні. Таким шляхом пішов Rakuten Viber. Раніше ширилися чутки, що мережа може підпорядковуватися російському ФСБ або іншим структурам.

Аналогічні норми містить зареєстрований у парламенті законопроєкт. Автори заклали в нього ідеї щодо врегулювання діяльності онлайн-платформ, за допомогою яких користувачі поширюють інформацію та обмінюються контентом.

"Ідеї, викладені в законопроєкті, бралися із законодавства ЄС, але їхня вибірка не завжди була доречною. Наприклад, акти з вимогами до однієї платформи творці проєкту застосували до іншого типу платформ", – пояснює керівник напряму "Цифрові права" ГО "Лабораторія цифрової безпеки" Максим Дворовий.

Крім того, законопроєкт, який навряд чи знайде підтримку серед депутатів, передбачає, що Telegram має відкрити своє представництво в Україні. Таку ціль Юрчишин вбачає як головну в роботі з керівництвом месенджера, оскільки це дозволить ефективно реагувати на запити української сторони.

Проте Telegram, швидше за все, не відкриє в Україні своє представництво і не допоможе з деанонімізацією каналів. Український ринок для месенджера з 900 млн користувачів навряд чи буде аргументом для виконання вимог влади.

Фото: Getty Images

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги за темою
Соцсети
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
В Японії розробили сонячні панелі для екстремальних зимових умов
ГЛАВКОМ NET
2025-02-08T16:33:35Z
Варто негайно оновити смартфон: які помилки дають змогу хакерам обходити паролі
InternetUA
2025-02-08T16:01:08Z
Як знайти вимкнений телефон: найпростіші та найшвидші способи
Политека
2025-02-08T16:00:51Z
Збій PlayStation Network: геймери у всьому світі втратили доступ до онлайн-ігор
Детектор М
2025-02-08T15:51:06Z
Нові процесори Intel для ПК отримають 52 ядра
InternetUA
2025-02-08T15:31:55Z
Салат Мисливець, який підкорить усю родину: забутий рецепт із 90-х
GlavRed
2025-02-08T15:30:22Z
Молдовські брати Neculiti та PQ.Hosting на службі у російських хакерів
360ua.news
2025-02-08T15:30:00Z
Користувачам Android терміново рекомендується оновити свої смартфон: у чому причина
TSN
2025-02-08T15:06:36Z
Чисельність щурів у містах стрімко зростає через глобальне потепління
24tv
2025-02-08T15:03:41Z
Простий рецепт домашнього хліба від судді "Мастер Шеф" Хіменеса-Браво: дуже смачний і мʼякий
Политека
2025-02-08T16:42:20Z
Як компактно та елегантно скласти рушники: легкий спосіб, який зможе повторити кожен
24tv
2025-02-08T16:39:04Z
Фахівці розповіли, навіщо сипати склянку солі в унітаз: як ця хитрість допоможе заощадити час
TSN
2025-02-08T16:36:31Z
Оптична ілюзія під силу не всім: знайдіть папугу серед листя за 5 секунд
GlavRed
2025-02-08T16:27:24Z
Зіпсують вигляд спальні і здешевлять її: які покривала не варто купувати
24tv
2025-02-08T16:21:18Z
Зав'язали добрі стосунки: які знаки зодіаку добре справляються з самотністю
24tv
2025-02-08T16:03:22Z
Поляреси тримайте при собі: на площі Ринок стався прикрий трафунок
24tv
2025-02-08T16:00:21Z
Як часто потрібно прати бюстгальтер: жінкам розповіли про "золоте" правило
GlavRed
2025-02-08T15:30:51Z
Не проросте і не згниє: як правильно зберігати картоплю до весни
24tv
2025-02-08T15:09:50Z
На Полтавщині маршрутка зіткнулася з вантажівкою: одна людина загинула, двоє травмовані
24tv
2025-02-08T16:48:56Z
У Києві на Троєщені сталася масштабна пожежа: що горить
TSN
2025-02-08T16:36:31Z
У Москві горить Електрозавод: усередині будівлі залишаються до 50 осіб із дітьми
Фокус
2025-02-08T16:27:56Z
У Харкові впіймали шахрая, який торгував неіснуючими Starlink
InternetUA
2025-02-08T16:27:23Z
На Хмельниччині 7 років ув’язнення отримав зловмисник, який металевим прутом до смерті забив 19-річного знайомого
Украина Криминальная
2025-02-08T16:03:11Z
У Києві сталася масштабна пожежа біля церкви: у мережі показали відео
Telegraf
2025-02-08T16:00:55Z
У пожежі в Дніпрі загинув чоловік, а на Кіровоградщині – 15 річна дитина
Украина Криминальная
2025-02-08T15:18:49Z
В авіакатастрофі загинув власник італійської м’ясної компанії Rovagnati
AgroNews
2025-02-08T15:15:43Z
Моторошна трагедія на Одещині: жінка впала з висотки
TSN
2025-02-08T14:48:40Z
Дуран: Відчуття, ніби я граю в режимі кар'єри у FIFA
Football.ua
2025-02-08T16:37:43Z
Легенда Роми оцінив виступи Довбика в Італії
24tv
2025-02-08T16:33:29Z
Бундесліга: Вольфсбург і Баєр поділили очки, Уніон розгромив Гоффенгайм та інші матчі
Football.ua
2025-02-08T16:33:28Z
Штутгарт зіпсував Ковачу дебют на чолі Боруссії Д
Football.ua
2025-02-08T16:33:26Z
Колишній чемпіон світу оцінив шанси праймового Кличка здолати Усика
24tv
2025-02-08T16:00:52Z
Аталанта з покером Ретегі розгромила Верону
Football.ua
2025-02-08T15:58:14Z
"Нехай переможе найсильніший": представлено промо наступного бою українського чемпіона світу Берінчика
ZN UA
2025-02-08T15:57:44Z
Антоні забив дебютний гол у другому матчі за Бетіс
Football.ua
2025-02-08T15:48:19Z
Шість українських тенісисток виступлять на турнірі WTA в Досі
УкраинФорм
2025-02-08T15:48:02Z
«Інтерпайп» продовжує розбудовувати екосистему технічної освіти у Дніпрі
AgroNews
2025-02-08T16:30:13Z
Співвідношення артснарядів між арміями України та РФ за рік скоротилося уп'ятеро – Сирський
Лига
2025-02-08T16:15:43Z
Сирський озвучив загальні втрати російських військ за 6 місяців боїв у Курській області
24tv
2025-02-08T15:57:09Z
Захоплену Курщину можуть обміняти на ЗАЕС? Які умови висуне Кремль
Telegraf
2025-02-08T15:45:37Z
Українські бійці окрім російської "Сушки" також підбили й російський Мі-8 – відео
Лига
2025-02-08T15:45:21Z
У селищі поблизу Херсона внаслідок обстрілу постраждала жінка
УкраинФорм
2025-02-08T15:45:05Z
Нічого невідомо вже 8 місяців: мешканка Криму Лєра Джемілова зникла після арешту ФСБ
24tv
2025-02-08T15:33:34Z
РФ продовжує обстрілювати прикордонні населені пункти України - новини від Генштабу
Gazeta UA
2025-02-08T14:57:17Z
Захоплення Торецька сприятиме подальшому просуванню військ РФ - WP
GlavRed
2025-02-08T14:27:42Z
Нацвідбір на Євробачення 2025: онлайн-трансляція шоу
GlavRed
2025-02-08T16:33:01Z
Хто переможе на Нацвідборі на Євробачення-2025: фінальний прогноз букмекерів
GlavRed
2025-02-08T16:06:01Z
Любов на екрані: 6 мінісеріалів для романтичного вечора на День святого Валентина 2025
Фокус
2025-02-08T16:00:06Z
Три круті пари кросівок від українських брендів, які захоче мати кожен чоловік
24tv
2025-02-08T15:54:39Z
"Фуфло": путіністку Дубцову намагаються викреслити з російського шоу-бізнесу
GlavRed
2025-02-08T15:30:49Z
Притула відверто висловився про Нацвідбір на Євробачення: "Цей конкурс вже давно не про музику"
24tv
2025-02-08T15:24:33Z
Аксесуари, які не можна носити після 50 років: вони лише старять
24tv
2025-02-08T15:12:37Z
Як ДюВерней, Ґервіґ і Чжао змінюють Голлівуд: жіночий кіноманіфест за доби Трампа
ZN UA
2025-02-08T15:07:32Z
Не тільки "Носферату": 9 найточніших екранізацій історії про Дракулу
Фокус
2025-02-08T15:00:24Z
Фахівці «Метінвесту» виробили понад 30 мінних тралів для ЗСУ
AgroNews
2025-02-08T16:48:19Z
Німеччина розробляє новий танк з надпотужною гарматою
iPress
2025-02-08T16:46:41Z
Українців позбавлять деяких виплат у 2025 році: кого торкнеться і в чому причина
Хвиля
2025-02-08T16:45:51Z
Росія у вогні, нестандартні дії і не тільки: Сирський назвав 8 пріоритетів ЗСУ
24tv
2025-02-08T16:45:18Z
Круасан із сюрпризом: чоловік був шокований тим, що побачив під час сніданку
24tv
2025-02-08T16:36:56Z
Кому з українців доведеться повернути тисячу Зеленського: в уряді відповіли
TSN
2025-02-08T16:36:39Z
Скільки часу сім'ї безвісти зниклих військових отримують грошове забезпечення
24tv
2025-02-08T16:36:12Z
Мобільні вогневі групи ЗСУ збиватимуть "Шахеди" лазерами, – Сухаревський
Фокус
2025-02-08T16:30:55Z
На вас можуть накласти порчу: що не можна брати в руки 9 лютого - прикмети
GlavRed
2025-02-08T16:27:49Z
Детокс на соках може бути небезпечним: що варто знати
TSN
2025-02-08T16:18:50Z
Попереджає про небезпеку заздалегідь: учені розповіли про унікальну властивість нашого носа
Фокус
2025-02-08T15:12:55Z
5 звичок, які уповільнюють одужання при застуді: не робіть цього в жодному разі
Знай
2025-02-08T14:51:01Z
Буде свіжим упродовж місяців: як зберігати імбир
GlavRed
2025-02-08T13:27:28Z
В який час доби люди найщасливіші
24tv
2025-02-08T13:24:30Z
Навіщо прати одяг з оцтом: корисні переваги, які варто знати
24tv
2025-02-08T13:18:14Z
Прихована загроза сокового детоксу: що він робить із нашим кишечником
Фокус
2025-02-08T13:12:35Z
Користь теплої води з лимоном — міт чи правда: дієтологи відповіли, чи дійсно варто пити цей напій
TSN
2025-02-08T12:36:49Z
Шукаємо альтернативу: як урятувати проєкти для ветеранів без USAID
ZN UA
2025-02-08T11:04:27Z
Прем’єр Естонії назвав "знаменним днем" від’єднання країн Балтії від енергосистеми РФ
Европейская правда
2025-02-08T16:22:21Z
Перевірка А-95 на українських АЗС
360ua.news
2025-02-08T16:03:42Z
Житло вторинного ринку: як змінилися ціни в областях та де квартири шукають найактивніше
24tv
2025-02-08T15:48:19Z
«Укрзалізниця» замовила обладнання для євроколії Чоп-Ужгород
Петр и Мазепа
2025-02-08T15:07:38Z
Китайський одяг, комп’ютери і смартфони подорожчають у США після введення мит
InternetUA
2025-02-08T15:01:48Z
Хто не отримає індексацію пенсії у березні
24tv
2025-02-08T14:54:21Z
Як самостійно порахувати пенсію у 2025 році
24tv
2025-02-08T14:24:03Z
Підвищення цін на водопостачання обурило українців: скільки доведеться платити
Политека
2025-02-08T14:18:59Z
В Україні значно пришвидшили розмінування земель
AgroNews
2025-02-08T14:15:57Z
Водіям на замітку: названа кнопка, яка запобігає викраденню авто
ТСН
2025-02-08T15:48:13Z
Червоні поворотники та сертифікація: експерт розповів про нюанси реєстрації американських авто в Україні
Хвиля
2025-02-08T15:15:49Z
Як правильно розвернутися на дорозі: тест ПДР, який вирішать не всі водії
GlavRed
2025-02-08T14:27:49Z
Сума покарання до 34 000 гривень: в Україні вводять нові штрафи для водіїв
GlavRed
2025-02-08T14:27:04Z
Київські майстри не дали згнити розкішній "ластівці" Lincoln Continental із серіалів про ФБР
Знай
2025-02-08T12:51:44Z
У Volvo анонсували нові моделі електрокарів
ГЛАВКОМ NET
2025-02-08T11:18:38Z
Як у США з’явилася «вантажівка завтрашнього дня»
AutoCentre
2025-02-08T10:04:56Z
Електричний Jaguar Type 00 вперше помічено на дорожніх тестах
AutoCentre
2025-02-08T08:09:27Z
В Україні розкуповують електрокари: названо найпопулярніші американські авто
Хвиля
2025-02-08T07:45:21Z
Прем'єр Грузії вважає, що пом'якшення закону про "іноагентів" більше не актуальне
Европейская правда
2025-02-08T16:46:32Z
Європейські ультраправі з Орбаном і Ле Пен зібрали масштабну зустріч у Мадриді
Европейская правда
2025-02-08T16:42:46Z
Тактика тисячі порізів: санкції проти Росії можуть бути посилені
24tv
2025-02-08T16:36:36Z
В Естонії для обвинуваченої у держзраді росіянки вимагають шість років в’язниці
Европейская правда
2025-02-08T16:34:32Z
Закляті друзі: Засновниця Art Ukraine Gallery заявила про рейдерство з боку родини голови НБУ Андрія Пишного
Политека
2025-02-08T16:18:36Z
Призов з 18. Балтійські держави вірять у НАТО, але готують План «Б»
ГЛАВКОМ NET
2025-02-08T16:18:26Z
Путін образився: чому Росія знову кричить про "нелегітимність Зеленського"
24tv
2025-02-08T16:06:59Z
Newsweek дізнався, як Китай таємно допомагає Росії у війні проти України
Хвиля
2025-02-08T16:00:34Z
Через помилку в боті "Гаюн" в Білорусі затримали опозиціонера
InternetUA
2025-02-08T15:58:13Z