MY.UAНовини
Як Антону Птушкіну вдалося зняти стрічку про тварин і війну без сльозовитискачки?
Як Антону Птушкіну вдалося зняти стрічку про тварин і війну без сльозовитискачки?

Як Антону Птушкіну вдалося зняти стрічку про тварин і війну без сльозовитискачки?

Відповідь знайшлася і доволі легко.

Кожен, хто працює на телебаченні, знає святе правило: хочеш привабити глядача - тягни у кадр дітей чи тварин. За допомогою цього нехитрого, але незмінно робочого способу, з аудиторії можна не особливо напружуючись вибити потрібну емоцію. Не даремно цим постійно користуються шахраї, які постять у соцмережах сльозливі відео про діток-котиків-песиків і просять скинути гроші на картку. Ба більше - у цім ділі спостерігається технічний прогрес і панство вже почало використовувати для створення такого контенту ШІ. 

Якщо ж говорити про кіно, то і в цій сфері маємо таку проблемку, яку підтримують самі ж глядачі. Які ставлять фільму високу оцінку і радять його подивитися іншим, апелюючи до того, що «глядачі плакали». Ми в «Детекторі» про ці плачі писали вже нераз, але будемо це робити знову і знову. Та нині, дякувати небесам, сталася нагода написати про дещо кардинально інше.

Антона Птушкіна представляти, напевне, не потрібно, адже він є хорошим прикладом як таланту, так здатності його реалізовувати та промотувати. Після того, як він побув ведучим популярного проєкту «Орел и решка», Птушкін зробив ютуб-канал і почав робити свій тревел-блог. Він одразу став шалено популярним із цілком очевидних причин: кожного разу це була доволі якісна, цікава та складна робота, а усі функції (режисера, оператора, ведучого, подюсера, водія і тд) Птушкін виконував сам.

Він дуже добре вміє вибудовувати історію: впродовж усього відео можна було відчути цілий спектр емоцій, причому доволі збалансовано. Приміром, після якогось пафосного та ліричного відступу, ми отримували щось іронічне або навіть саркастичне. Моє улюблене відео – про круїзи на лайнерах. 

Популярності програмі, звісно, додавав сам Антон і його чудове почуття гумору та самоіронії. А ще кожен випуск був надзвичайно людяним: ведучий розповідав різні історії про взаємодопомогу, хороші вчинки та інше мімімі. Проте, як на мене, усе це ніколи не було приторним. Якщо коли і хотілося пустити сльозу, то просто від класних історій, які надихають. 

Щоб моя розповідь про фільм «Ми, наші улюбленці та війна» теж не була неприємно позитивною, напишу і таке. Антон Птушкін до повномасштабного вторгнення належав до тих людей, яким війна була не надто цікавою. А, нагадаю, наш герой родом з Луганська. Він робив свій блог російською, активно спілкувався з росіянами і як українця себе не надто позиціонував. Вже впродовж великої війни на його каналі з’явилося лише два відео.

Перше – традиційне для багатьох блогерів чи представників шоубізу звернення до росіян. Таке зазвичай записували люди, які до цього зберігали контакти з тамтешньою аудиторією і мали надію щось там їм донести. Антон доводив росіянам, що ніякого страшного фашизму та антисемітизму в Україні немає. При цьому автоматично сказав «на Украине», а потім на монтажі це виправив у текстовому варіанті. 

Попри доволі раціональні та доброзичливі аргументи Птушкіна про те, що росіянам, якщо вони не почнуть щось робити зі своєю країною, світить не дуже приємне майбутнє, вони якось не надто зацікавилися. Переглядів на цьому відео в рази менше, ніж було зазвичай. Ну а сім місяців тому Антон виклав півгодинний ролик про те, як він подорожував у Карпати. Це відео – практично без слів, але у ньому вдалося відтворити усі типові для цього автора фішки. В результаті після перегляду страшенно захотілося в гори.

Його подивилося усього три з хвостиком мільйони людей. «Усього», бо це справді мало для цього каналу. Про круїзи, приміром, має 21 мільйон переглядів. Про Норвегію – 30 мільйонів. Розповідь про Швейцарію набрала 45 мільйонів. Уявіть якою значною була російська аудиторія Антона і як епічно вона відвалилася. 

 

Враховуючи увесь цей бекграунд, фраза штибу «Птушкін зняв свій перший документальний фільм» буде, звісно, правдою, але з моментами. По-суті, він зробив те, чим і раніше займався, просто на серйознішому рівні, у копродукції з іноземцями та з виходом у прокат. Судячи з наповненості залів, стрічка повинна зібрати непогану касу. А сам Антон цілком може отримати дуже непогане місце у поки досі незаповненій ніші популярної документалістики. Авторський напрям у нас за останні років 10 розвинувся дуже непогано: режисери та режисерки розвиваються, експерементують і часто отримують нагороди на престижних кінофестивалях. 

А ось масові документальні фільми «для людей» у нас постійно пасли задніх. Аж до 2022 року, коли і автори зрозуміли, що нині час для документування, і аудиторія показала велику потребу у такому контенті. Займатися цим почали переважно телевізійники, тому навіть найбільш резонансні проєкти усе ж можна зарахувати саме до телевізійної публіцистики. А хочеться, що було і кіно. «Ми, наші улюбленці та війна» до цього якраз і наближається. Антон знову майже все зробив сам, лише запросив ще кількох операторів. Ну і, звісно, додалася продюсерська команда, бо кіно – це вам не ютубчик. Тим паче, плануються міжнародні покази. 

 

Як вже я писала на початку, тема тварин – дуже хитка. Якщо це фільмування природи на умовний «Discovery» – справа одна. Але тут у нас тварини в біді, та ще й через війну. Тобто маємо одразу два фактори, які часто штовхають авторів осідлати (свідомо чи ні) тему сліз, аби у максимально простий спосіб викликати у глядача реакцію. Як це було у недавній стрічці Алана Бадоєва «Довга доба», зробленій із відео, які українці записували та викладали у соцмережі. Там були ролики, в яких люди просто по хвилині чи більше плакали на камеру. Не завжди це робиться із прагматичним умислом, але в кожному разі якості стрічці не додає. 

Птушкіну вдалося усього цього уникнути, як на мене, у дуже простий спосіб. Він і раніше такого не робив. Ось вам і весь секрет. І одним з найперших показників відсутності дешевої сльозовитискачки є музика. Вона у фільмі різна – багато веселої та життєствердної. Але на драматичних моментах Антон не врубає нам умовне «сумне піаніно», яке активно і нав’язливо підказувало б нам, що ось знову час поплакати.  

Трагічну тему дуже добре балансує гумор, який багато авторів якось соромляться використовувати. Приміром, засновник організації  «Зоопатруль» в оточенні котиків розповідає, чому взялися рятувати тварин із зачинених квартир: «Потрібно було робили щось хороше, якщо вже ми всі помремо». І іронізує, що спочатку вибивали людям стіни, аби дістатися до котів і собак. А вже потім еволюціонували до думки, що погодувати їх можна через вічко у дверях. 

 

У стрічці ми бачимо історії багатьох людей, які так чи інакше долучалися до порятунку тварин. Є розповідь про Шафку (Глорію), знамениту 13-річну кішку з Бородянки, якій дивом вдалося вижити у зруйнованому будинку на 8 поверсі. Коли у медіа почали з'являтися новини про неї, багато людей засуджували власників. Мовляв, виїхали і не забрали кішечку. Але у фільмі ми бачимо трохи іншу історію. Нам показують евакуацію тварин із зоопарків, лева з ПТСР, волонтерку, яка переживає за ведмедя. Каже, що буде дуже неприємно проробити такий довгий та небезпечний шлях і вбити тварину анастезією. 

Ми бачимо тварин, які живуть разом із військовими і розуміємо, чому це настільки поширене явище. Працівники київського зоопарку розповідають, чому відмовилися евакуювати своїх підопічних і кого саме підкинули їм люди після початку вторгнення. Найбільш гостра розповідь – про собачий притулок у Бородянці, в якому, на жаль, загинуло багато песиків. Усе тому, що працівники їх покинули зачиненими у клітках. Ця ситуація свого часу була дуже резонансною. 

Велика частина стрічки присвячена іноземцям, які взяли до себе врятованих тварин. Фільм отримав і міжнародну версію – права на показ за кордоном вже придбані. Вона відрізнятиметься від нашої і там буде значно більше акценту не на українцях. Наскільки більше і як саме там зобразять наш контекст – можна буде зрозуміти після перегляду. І тут скажу, що ось цю тему у кіношних колах обговорюють вже деякий час. Оскільки з державним фінансуванням галузі у нас зараз є проблемки, автори шукають його за кордоном. І їм вдається. От лиш зняті проєкти великою мірою міститимуть саме іноземний контекст, а не український.   

Але у кожному разі саме такий формат мені видається дуже вдалим зокрема і для міжнародних показів. Як би це не звучало цинічним, але багато людей у світі поступово звикли, що в Україні гинуть люди і руйнуються міста. Відверто сентиментальні, трагічні чи екзальтовані історії багатьох відштовхують. Тим паче, посередньо зроблені. Тому потрібно шукати якісь нові моменти для нагадування про війну, аби вони були ефективними. Тварини – це саме така тема. Тим паче, що «Ми, наші улюбленці та війна» – це розповідь по-суті про людей, просто через призму їхнього ставлення до чотирилапих. Антон Птушкін у своїй роботі показує українців справді хорошими людьми, для яких дуже важливо дбати про тих, хто сам цього зробити не може. 

Ну і я що ми отримаємо хорошого режисера масових, проте якісних стрічок – це взагалі буде неймовірно. Для цього статусу Птушкіну потрібно усе більше йти у бік кіно. До речі, над фільмом він працював досить довго – півтора роки. За те, що не зліпив актуалочку за кілька місяців – йому окремий плюсик.

Фото: Максим Поліщук, кадри з фільму «Ми, наші улюбленці та війна»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Вторая трилогия обновлённой классики: Состоялся релиз сборника Tomb Raider IV-VI Remastered полностью на русском языке
GameMag
2025-02-15T01:40:56Z
Dynasty Warriors: Origins разошлась тиражом в 1 миллион копий за первый месяц
GameMag
2025-02-15T01:40:43Z
Hell is Us от арт-директора Deus Ex: Human Revolution и Mankind Divided выйдет 4 сентября — игра создается на Unreal Engine 5
GameMag
2025-02-15T01:34:29Z
Eurogamer: В этом году Microsoft может выпустить на PlayStation 5 больше игр, чем cама Sony — это самое странное поколение
GameMag
2025-02-14T23:57:55Z
СМИ: Microsoft активно работает над мощной консолью Xbox следующего поколения — детали уже утверждены
GameMag
2025-02-14T23:06:33Z
Гость из другой галактики найден в Средиземном море
Telegraf
2025-02-14T22:33:36Z
Букет за 67 тысяч: тиктокер Машуковский поразил любимого роскошным подарком
Telegraf
2025-02-14T22:09:18Z
Превзошла самого Ньютона: украинская ученая решила одну из самых сложных математических задач
Telegraf
2025-02-14T21:09:14Z
Криптокошелек Trustee Plus готов к революции: анонсировали масштабное обновление
Gazeta UA
2025-02-14T19:39:33Z
Гороскоп на 15 января для всех знаков: кому движ, а кому диванный релакс
Знай
2025-02-15T02:30:41Z
Ракам следует хорошо работать, а Львам наслаждаться: гороскоп по картам Таро на 15 февраля 2025 года
TSN
2025-02-15T01:06:17Z
"Бесплодный" период: когда категорически запрещено сажать растения
Comments UA
2025-02-15T01:00:52Z
Эти признаки указывают на крепкие отношения
Comments UA
2025-02-15T00:15:14Z
Устал, зеваешь и одна слабость? Возможно, на тебя навели порчу - мольфар показал, как спастись
Знай
2025-02-14T21:30:01Z
Гороскоп на 15 февраля 2025 года по картам Таро для всех знаков зодиака
UAToday
2025-02-14T19:00:03Z
Сосиски в тесте, как в детстве: нежное тесто, румяная корочка и аромат, который возвращает в прошлое, рецепт
Знай
2025-02-14T18:51:18Z
Цена социальной изоляции мужчин: невидимый труд, который берут на себя женщины
Фокус
2025-02-14T18:51:06Z
За сколько метров от дома сажать орех: об этом знают не все
Gazeta UA
2025-02-14T17:45:42Z
Тула и Волгоград под атакой беспилотников: россияне жалуются на сильные взрывы
Telegraf
2025-02-15T03:57:10Z
Удар дрона РФ по укрытию Чернобыльской АЭС: спасателям удалось локализовать возгорание
ZN UA
2025-02-15T01:36:13Z
Удар РФ по ЧАЭС: спасатели локализовали пожар на саркофаге, который защищает от радиации
Фокус
2025-02-14T23:57:19Z
В Броварах воспитательница детсада неправильно обращалась с ребенком
Корреспондент
2025-02-14T19:54:27Z
Площадь тысяча квадратов: в Симферополе бушует масштабный пожар
Telegraf
2025-02-14T19:06:55Z
Россия атаковала ЧАЭС: есть ли радиационная угроза для Киева
TSN
2025-02-14T19:06:44Z
"Последствия могли быть катастрофическими": глава ГАЗО рассказал подробности об ударе по Чернобыльской АЭС
TSN
2025-02-14T19:06:13Z
После атаки дрона на ЧАЭС появился риск утечки радиации
Gazeta UA
2025-02-14T18:48:17Z
В Сумской области изъято почти 5 кг ртути
Корреспондент
2025-02-14T18:00:47Z
Боксер "заморозил" соперника на шоу Беринчик - Дэвис
Telegraf
2025-02-15T02:00:39Z
Украинский клуб подписал лучшего молодого футболиста Албании
ZN UA
2025-02-14T23:39:32Z
Украинец Цыганков отличился голевым пасом в матче чемпионата Испании
ZN UA
2025-02-14T23:19:25Z
Ассист Цыганкова не помог "Жироне" избежать поражения в матче Ла Лиги
TSN
2025-02-14T22:27:44Z
В Японии прошел международный турнир по игре в снежки: за приз боролось более 120 команд
Фокус
2025-02-14T17:27:56Z
Украинец Гераскевич выиграл золото Кубка Европы по скелетону
ZN UA
2025-02-14T17:13:17Z
Беринчик - Дэвис: онлайн-трансляция боя
Telegraf
2025-02-14T15:12:54Z
Мареска высказался о готовности Челси одинаково хорошо играть во всех турнирах
Корреспондент
2025-02-14T14:18:43Z
Лыжники из Италии и Швеции надели сине-желтые повязки на церемонию награждения с участием россиянина
ZN UA
2025-02-14T13:34:51Z
"Российская офензива провалилась!": ВСУ отбили штурм оккупантов возле Великой Новоселки
Фокус
2025-02-15T02:00:42Z
Умерла учительница Марина Марченко из известного мурала в Авдеевке: "Не дождалась возвращения домой"
TSN
2025-02-14T20:21:15Z
"Некоторые жизненные потери бьют очень сильно": звезда "Лиги смеха" вспомнил погибшего побратима-снайпера/Николай Лукьянюк погиб в боях за Украину в 2024 году
Апостроф
2025-02-14T19:27:04Z
Вышел кофе попить и получил повестку: что придумал житель Львовщины, чтобы избежать мобилизации
Знай
2025-02-14T19:12:35Z
"Доставили в больницу": российские пропагандисты попали под обстрел в Курской области
Апостроф
2025-02-14T19:03:06Z
Таро-гороскоп на сегодняшний день: на что обратить внимание, чтобы избежать ошибок
Comments UA
2025-02-14T18:30:40Z
Киев перевыполнил бюджет и потратил миллиарды на армию, но детали распределения средств – засекречивают
Знай
2025-02-14T18:21:05Z
Противник продвигается на правом берегу реки Оскол и закрепляется в районе Двуречной — DeepState
Новости Украины
2025-02-14T18:15:54Z
Экологический скандал в Одесской области: разоблачена схема незаконного слива токсичных отходов
Comments UA
2025-02-14T17:33:18Z
Волшебное кино: Disney выпустила второй тизер «Белоснежки»
GameMag
2025-02-15T01:40:50Z
Бен Аффлек и Джон Бернтал идут в бой против киллеров в трейлере боевика "Расплата 2"
GameMag
2025-02-15T01:28:48Z
Хронология разводов Канье Уэста: как рэпер променял любовь на перфомансы
Marie Claire
2025-02-14T23:00:48Z
Присвоенный шедевр: украинская история романса "Очи черные", который украли россияне
Telegraf
2025-02-14T21:15:48Z
Звезда "Лиги смеха" Люленов родом из Молдовы объяснил, почему не покинет Украину во время войны
TSN
2025-02-14T19:06:38Z
Певец Пивоваров вдохновил Залужного/Экс-главком ВСУ провел встречу с украинским певцом
Апостроф
2025-02-14T17:51:27Z
Премьеры недели: Klavdia Petrivna в клипе сыграла куклу-марионетку, а DOROFEEVA записала саундтрек к комедии
Комсомольская правда
2025-02-14T17:25:37Z
"Мисс Украина Вселенная" Неплях показала свою роскошную квартиру в центре Киева более чем за 350 тыс. дол
TSN
2025-02-14T16:36:52Z
"Мы встретились на глазах страны": история любви Лилии Ребрик и Андрея Дикого, которые познакомились на известном шоу
Апостроф
2025-02-14T16:30:29Z
15 февраля - какой сегодня праздник, что нельзя делать, все об этом дне
Комсомольская правда
2025-02-15T03:57:02Z
В Японии чиновник после девяти бокалов пива забыл в поезде секретные данные о 187 наркоторговцах
Знай
2025-02-15T03:51:19Z
Словакия открывает стипендии для украинцев: уникальные возможности для студентов и ученых
Знай
2025-02-15T03:12:11Z
Выезд за границу: для кого из украинцев он ограничен
ZN UA
2025-02-15T03:04:16Z
Не давайте обещания 15 февраля и положите моток ниток на улице: приметы и запреты на Онисима
Знай
2025-02-15T03:03:13Z
Правила безопасности: как распознать телефонного мошенника
ZN UA
2025-02-15T02:01:53Z
Уроки украинского: как правильно перевести слово «ущерб»
ZN UA
2025-02-15T01:04:47Z
В Украине будут перерабатывать шины с военной техники
Хвиля
2025-02-15T00:45:50Z
Церковный праздник 15 февраля: что нельзя делать, чтобы не обеднеть
Telegraf
2025-02-14T22:21:59Z
Возраст импотенции: почему возникает проблема и как ее предупредить
Comments UA
2025-02-15T03:15:53Z
Инфекции, которые передаются бытовым путем: чем можно заболеть в семье
Comments UA
2025-02-15T02:30:30Z
Почему нельзя чесаться: топ причин
Comments UA
2025-02-15T01:45:51Z
Уникальные свойства петрушки, о которых знают не все
Comments UA
2025-02-14T23:30:35Z
Работают наоборот: почему яйца, в отличии от других продуктов, твердеют при готовке
Фокус
2025-02-14T20:06:26Z
Пластырь заменит инъекции инсулина: ученые разрабатывают новый метод лечения диабета
Фокус
2025-02-14T17:21:35Z
Примитивные методы побеждают науку: ученые выяснили, как рак успешно борется с терапией
Фокус
2025-02-14T16:46:18Z
Категорически не разогревайте это в микроволновке: вас ждет пищевое отравление
TSN
2025-02-14T16:36:59Z
Десерт не для всех: какая польза халвы и кому ее ни в коем случае нельзя кушать
TSN
2025-02-14T16:06:53Z
Россияне применили слезоточивый газ на линии фронта в Днепропетровской области
TSN
2025-02-15T03:48:40Z
Дороже мандаринов. Во Львове популярный овощ продают по космической цене
Telegraf
2025-02-15T02:33:03Z
На украинских АЗС назрел скандал: что не так с топливом, которое продают водителям
Знай
2025-02-14T21:12:20Z
Новые правила торговли в Украине: что изменится для потребителей
Знай
2025-02-14T20:12:37Z
В Украине могут появиться города-призраки: чем обернется повышение тарифов
Хвиля
2025-02-14T20:06:33Z
Огурцы в Украине дорожают: что происходит
Gazeta UA
2025-02-14T19:33:46Z
Газ дорожает, но пока не для населения: почему кошельки украинцев все равно пострадают
Знай
2025-02-14T18:06:39Z
В мире рекордно снизились запасы какао-бобов
Корреспондент
2025-02-14T17:51:04Z
Сумма, сроки и правила оплаты: "Газсети" обратились к потребителям по поводу "второй" платежки
Знай
2025-02-14T17:07:35Z
Итальянский стиль, американский V8: на продажу выставили редкое швейцарское авто
Фокус
2025-02-14T18:27:19Z
Эксплуатация авто в сильные морозы — что стоит знать водителям
Фокус
2025-02-14T17:15:26Z
Таможня упростила оформление автомобилей благодаря ИИ
Комсомольская правда
2025-02-14T15:55:27Z
Volkswagen выпустит недорогой молодежный электрокроссовер за 30 000 евро
Фокус
2025-02-14T14:30:21Z
Знаменитое городское авто 90-х вернули в производство: управлять им можно без прав
Фокус
2025-02-14T11:42:56Z
От создателей SsangYong: опубликованы первые фото недорогого корейского электропикапа
Фокус
2025-02-14T10:30:13Z
Культовый американский спорткар 70-х за $100 000 простоял 35 лет в гараже
Фокус
2025-02-14T09:36:45Z
Новые суперкары BMW оснастили шикарными коваными дисками по цене Audi Q5: тяжелейший люкс
Знай
2025-02-14T03:51:18Z
Водителей штрафуют за остановку автомобиля: о чем следует знать, чтобы не потерять 3 тысячи гривен
Знай
2025-02-13T19:51:25Z
Только украинцы смогут вести дискуссии о мире, а мы поможем им — Макрон
TSN
2025-02-15T04:03:27Z
Европа заинтересована в выводе российских войск из Приднестровья - Речан
Корреспондент
2025-02-15T03:54:05Z
Трамп похвалил речь Венса в Мюнхене
Корреспондент
2025-02-15T03:18:48Z
Зеленский: Украине будет очень тяжело выжить без военной поддержки США
TSN
2025-02-15T02:57:18Z
"Мир благодаря силе": Зеленский призвал Палату представителей Конгресса США продолжить военную поддержку
TSN
2025-02-15T02:34:13Z
Зеленский обсудил войну в Украине с Рютте
Корреспондент
2025-02-15T02:33:25Z
В Польше арестован россиянин, подозреваемый в диверсиях
Корреспондент
2025-02-15T02:00:24Z
Пополняют обменный фонд: Россия задержала очередного гражданина США
ZN UA
2025-02-15T01:19:14Z
Вэнс встретился с ультраправыми Германии
Корреспондент
2025-02-15T01:09:24Z