MY.UAНовини
«Як начинити гадюку салом», «Емоційний інтелект» та інші книги, які радять PR-спеціалістки
«Як начинити гадюку салом», «Емоційний інтелект» та інші книги, які радять PR-спеціалістки

«Як начинити гадюку салом», «Емоційний інтелект» та інші книги, які радять PR-спеціалістки

Наразі існує великий вибір інструментів для професійного розвитку: від подкастів до спільнот у соцмережах. Однак важливими досі залишаються книги. Ми розпитали PR-спеціалісток відомих українських компаній (ІТ і не тільки) про те, які книги останніх років видань вплинули на їхнє професійне життя.

Своїми книжковими рекомендаціями поділилися піарниці та комунікаційниці Netpeak Group, SKELAR, «Ескулаб», robota.ua, Brainstack_, Kormotech та інших компаній.

Зміст

  • 1 Дар’я Кушнір, ко-фаундерка Kushnir Consulting, експертка з маркетингу та комунікацій, менторка особистого бренду, бізнес-консультантка 
  • 2 Вікторія Гончаренко, PR-менеджерка мережі медичних лабораторій «Ескулаб»
  • 3 Наталія Нестеренко, PR-менеджерка robota.ua
  • 4 Марина Павлюк, Communications Lead, Netpeak Group
  • 5 Ольга Ткаченко, Reputation Management Director в SkyUp&Join UP!
  • 6 Альона Оксентюк, Chief Account Officer у Get IT Done Agency
  • 7 Аліна Первушина, Head of PR в Hillel IT School
  • 8 Юлія Шоган, Brand & Communications Team Lead в ALLSTARSIT
  • 9 Олександра Короткова, Senior PR Manager, venture builder в SKELAR
  • 10 Мирослава Кузів, Communications and PR Manager, Sombra
  • 11 Валерія Короленко, Employer Brand Lead, Brainstack_
  • 12 Аліна Смишляк, директорка з управління репутацією та КСВ в Kormotech
  • 13 Марія Богатікова, Head of PR агенції комунікацій «ВАРТО»
  • 14 Олеся Зоріна, Head of Communications в CLUST 
  • 15 Вікторія Чернова, директорка з розвитку, Newsfront Communications

Дар’я Кушнір, ко-фаундерка Kushnir Consulting, експертка з маркетингу та комунікацій, менторка особистого бренду, бізнес-консультантка 

Дарʼя Кушнір поділилася рекомендаціями для PR-спеціалістів. Колаж: MC.today

Дарʼя поділилась, що здебільшого читала художню літературу для відпочинку, а професійний розвиток підтримувала постійним навчанням. Проте є книги, які вона радить колегам у PR. Перша — «Як начинити гадюку салом» Олександри Фідкевич, колишньої директорки Євгена Клопотенка. 

«У ній вона розглядає становлення успішного проєкту “Клопотенко”, побудованого навколо персонального бренду. Олександра наводить багато кейсів та життєвих історій, наголошує на важливості комунікації, читати було справді цікаво», — пояснила спеціалістка.

Також нещодавно з’явилась перша українська книга про персональний бренд — «Персональний брендбук» Дениса Каплунова. Це практичний посібник, який містить більше сотні інструментів для просування саме персонального бренду.

Обидві книги доступні у паперовому і в електронному форматі.

Читайте також: Що почитати навесні: найочікуваніші новинки Vivat, «Лабораторії» та інших видавництв

Вікторія Гончаренко, PR-менеджерка мережі медичних лабораторій «Ескулаб»

Вікторія Гончаренко радить книгу The Good Enough Job. Колаж: MC.today

Вікторія радить книгу The Good Enough Job Сімоне Стольцова — про те, чому робота стала мірилом успіху для багатьох людей.

«Ще зі школи я хотіла будувати кар’єру, читала інтерв’ю і книжки про успіх. У мене на полиці були “Netflix і культура інновацій” Ерін Меєр і Ріда Гастінгса, “Як працює Google” Еріка Шмідта, “Бери і роби” Річарда Бренсона. Довгий час сенсом мого життя був пошук класної компанії з хорошою зарплатою, де буде стрімке кар’єрне зростання. Сімоне говорить, коли кар’єра затьмарює всі інші частини життя — це час запитати себе, чи здатні ви відключити роботу вдома та зосередитися на сім’ї, хобі чи інших сферах життя? У мене була негативна відповідь і я спробувала переглянути свої пріоритети», — пояснила спеціалістка.

Вона уточнила, що автор спирається на американський досвід, але подібне можна помітити і в Україні, особливо в PR-індустрії. «Колеги, починають прив’язувати свою самооцінку до роботи. Якщо я не досягаю успіху на роботі, значить, я недостатньо хороший», додала Вікторія.

Автор книги запитує, що таке «хороша робота»? Може, це та, за яку платять певну суму грошей, або там, де є кар’єрне зростання, або це робота з людьми, або та, що закінчується о 15:00, щоб ви могли забрати дитину зі школи. Зрештою, робота  це економічний контракт, обмін праці на гроші. Існує багато різних способів, щоб будувати своє життя, де робота не центр, навколо якого все обертається, а частинка одного цілого, додала спеціалістка.

«Я б радила The Good Enough Job тим, хто хоче зрозуміти, чи досить добре він робить свою роботу (спойлер – я впевнена, що досить добре). Хоч тут немає рецепта, що робити і як досягнути успіху, але думаю, вона допоможе зрозуміти, що варто інвестувати свій час в інші сфери поза роботою, поки вони не зникли», підсумувала Вікторія.

Наталія Нестеренко, PR-менеджерка robota.ua

Наталія Нестеренко поділилася книжковою рекомендацією для PR. Колаж: MC.today

Серед професійних книг останніх років видання Наталія відзначила роботу Вікторії Берещак «Комунікаційна стратегія в бізнесі. Як досягти максимуму в спілкуванні з аудиторією».

«Шкода, що такий повноцінний посібник із завданнями, таблицями, графіками, лайфгаками та прикладами не потрапив мені до рук на початку мого професійного шляху», додала піарниця.

Вона радить почитати цю книгу колегам зі сфери, особливо тим, хто пише комунікаційну стратегію або думає над ефективністю вже впровадженої. 

«Все дуже чітко і без води. Книга корисна як новачкам, так і піарникам з досвідом. Ви 100% будете повертатись до певних сторінок (особливо з KPI, метриками й антикризом). Особлива любов кьюарчики на сторінках», зазначила Наталія. 

Також вона радить канал Вікторії, де авторка розповідає про побудову ефективних комунікацій у бізнесі й державному секторі.

Марина Павлюк, Communications Lead, Netpeak Group

Марина Павлюк порадила почитати книгу «Кухня терору, або як збудувати імперію ножем, ополоником і виделкою» та How To Manage To Get It Done (яка поки не вийшла). Колаж: MC.today

Марина поділилась, що її дуже вразила книга Вітольда Шабловського «Кухня терору, або як збудувати імперію ножем, ополоником і виделкою». Для пояснення рекомендації (зокрема для піарників) вона процитувала опис самої книги.

«Не розумієте, як їжа може служити пропаганді? У країнах, що називалися Радянський Союз, її подавали у кожній смаженій котлеті й кожній радянській їдальні від Калінінграда до Північного полюса, від Молдови до Владивостока. Політика, на жаль, була присутня і в тому, що їв перший секретар, і в тому, що споживав чи не мав що їсти пересічний громадянин великої тоталітарної утопічної держави», йдеться в описі.

Також Марина радить How To Manage To Get It Done майбутню книгу фаундера Netpeak Group Артема Бородатюка, яка невдовзі вийде друком і буде доступна широкому загалу. В основі внутрішній курс для менеджерів. Його мета полягала в тому, щоб менеджери компаній Netpeak Group змогли «все робити так, щоб зрештою все вийшло» лише після 30 годин навчання, а не сотень годин зустрічей, десятків факапів і кількох років роботи, пояснила Марина.

«Зараз це навчальні матеріали, які я вже застосовую на практиці. Згодом вони перетворяться на книгу, яка буде корисною тим, що можна після прочитання зрозуміти,  як чітко поставити цілі всій команді. Як побудувати стратегію, що відповідатиме вашим цілям і цінностям, як наймати та звільняти тощо», додала піарниця.

Ольга Ткаченко, Reputation Management Director в SkyUp&Join UP!

Ольга Ткаченко порадила цикл лекцій про комунікації. Колаж: MC.today

Оцінюючи прочитане та почуте за останній рік-два, найбільше на Ольгу вплинув цикл лекцій Марини Стародубської про «Кроскультурну взаємодію та комунікації». 

«Сподіваюсь, що Марина видасть на основі цього матеріалу книгу, адже цей матеріал чудова можливість поставити важливі питання собі та компанії, а також підходити до виходу на нові ринки більш зважено та критично», пояснила спеціалістка.

Вона додала, що це саме ті знання та навички, які критично потрібні українському бізнесу для розвитку на нових ринках. У матеріалах можна знайти відповіді на питання, які цінності в людей у різних країнах і чому саме такі, чим це зумовлене, ставлення до гумору, до корпоративної культури. Чому та чим відрізняються підходи до розбудови комунікації зі стейкхолдерами та управління проєктами в різних країнах, як будувати співпрацю, що буде впливати на її успіх тощо.

Марину можна читати в соціальних мережах, а також є колонки в медіа.

Альона Оксентюк, Chief Account Officer у Get IT Done Agency

Альона Оксентюк радить почитати книгу The Art of Explanation: How to Communicate with Clarity and Confidence. Колаж: MC.today

Альона радить почитати The Art of Explanation: How to Communicate with Clarity and Confidence Роса Аткінса. 

У цій книзі автор дає практичні поради щодо комунікації та взаємодії з різними людьми на основі свого багаторічного досвіду роботи на BBC. 

«Поради він підкріплює історіями зі своєї практики, що є для мене, зазвичай, найціннішим у книгах такого жанру», додала вона.

Читайте також: «Татуювальник Аушвіцу» і ще 11 книг українських видавництв, за мотивами яких знімають кіно

Аліна Первушина, Head of PR в Hillel IT School

Аліна Первушина порадила дві книги. Колаж: MC.today

Аліна поділилась, що здебільшого читає книги, які видані більш як 10 років тому. Але й більш свіжі видання також є серед її рекомендацій. Так, спеціалістка радить книгу Дмитра Кулеби «Війна за реальність» (оновлене третє видання). 

«Книга, яку я почала читати більше зі стереотипним запитом “і як тут застосували черговий pr-інструмент для будування особистого бренду?”. Але відверто знайшла інше. Отримала безліч закладок щодо класних цитат, думок і разом з тим моментів, з якими може й не згодна»,  пояснила Аліна. 

З поміток спеціалістка ще хоче перевірити теорію щодо числа Данбари. Згідно з нею, 150 — максимальна кількість людей, з якою ви можете підтримувати стабільні стосунки та спілкування (онлайн та офлайн). І продовжити далі розбиратись з цією хімією основи комунікацій — C8H11NO2 — дофаміну, на якому здебільшого і ґрунтується прив’язаність людини до соцмереж та інтернету загалом. 

Також Аліна радить книгу Сьюзен Кейн «Сила Інтровертів. Тихі люди у світі, що не може мовчати». 

«Багато цікавого про міфи щодо харизматичних лідерів та появи “свого хлопця”, про те, чи темперамент — це доля, чи ні тощо», — прокоментувала вона.

Юлія Шоган, Brand & Communications Team Lead в ALLSTARSIT

Юлія Шоган радить почитати «Емоційний інтелект». Колаж: MC.today

Юлія радить почитати бестселер Деніела Ґоулмана «Емоційний інтелект». Книга про те, чому бути розумним — не рівнозначно тому, що бути успішним. Автор занурює читача у робочі будні, наводячи багато прикладів поразок та перемог, а також переконливих аргументів того, що рівень розвитку емоційного інтелекту впливає на рівень вашої  успішності. Книга мотивує до постійного розвитку людини як особистості та експерта.

«Мені більше імпонує споживання професійного контенту через подкасти, івенти, інтерв’ю, статті, дослідження та нетворкінг-зустрічі. Все тому, що світ дуже динамічний: те, що було актуально вчора, сьогодні може бути вже застарілим», — додала Юлія.

Олександра Короткова, Senior PR Manager, venture builder в SKELAR

Олександра Короткова радить книгу Essentialism. The Disciplined Pursuit of Less. Колаж: MC.today

«Нехай це прозвучить дивно, але я пораджу книгу, яку ще не прочитала (але почала!). Але це рекомендація одного з моїх колег зі SKELAR. Так, я дуже довіряю нашому надпотужному нетворку, знаю, що ця книга на 100% закриє мою професійну потребу», — сказала Олександра.

Вона поділилась, що наразі має розфокус, бо працює у великій кількості контекстів і різнопланових масштабних задач. І вірить, що Essentialism. The Disciplined Pursuit of Less Ґреґа МакКеона допоможе зрозуміти, як розумно визначати пріоритети та робити саме те, що справді потрібно.

Мирослава Кузів, Communications and PR Manager, Sombra

Мирослава Кузів порадила книгу, яка допоможе зрозуміти, як працює пропаганда. Колаж: MC.today

Мирослава радить почитати актуальну в наш час книгу Алена Боброва «Пропаганда 2023. Інформаційні війни під час російської агресії». 

«Вона розповідає про вплив пропаганди на наше життя. Автор аналізує, як пропаганда впливає на наші емоції та дії. Книга розкриває різні маніпуляції та прийоми, якими користуються вороги. Читання цієї книги допоможе краще зрозуміти, як працює пропаганда та як їй протистояти, допоможе зрозуміти важливість інформаційної грамотності та критичного мислення», — пояснила спеціалістка.

Валерія Короленко, Employer Brand Lead, Brainstack_

Валерія Короленко порадила книгу «Комунікаційна стратегія в бізнесі. Як досягти максимуму в спілкуванні з аудиторією». Колаж: MC.today

Валерія радить прочитати книгу Вікторії Берещак «Комунікаційна стратегія в бізнесі. Як досягти максимуму в спілкуванні з аудиторією». Спеціалістка пояснила, що книга пропонує практичні поради щодо оптимізації комунікаційних процесів у бізнесі. А також допомагає зрозуміти, як ефективно спілкуватися з аудиторією, будувати стосунки з клієнтами та партнерами, і досягати максимального результату через правильно сплановані комунікаційні стратегії. 

«Свого часу ця книга дала мені багато дієвих інструментів для роботи зі створення стратегії бренду роботодавця. Рекомендую прочитати цю книгу колегам, оскільки вона надає цінні інструменти та методи для побудови успішних комунікаційних стратегій у сфері бізнесу», — додала Валерія.

У ній авторка ділиться практичними порадами та прикладами, які допомагають розуміти, як ефективно взаємодіяти з аудиторією, створювати позитивний імідж компанії та досягати бізнес-цілей через правильно спроєктовані комунікаційні стратегії.

Аліна Смишляк, директорка з управління репутацією та КСВ в Kormotech

Аліна Смишляк поділилася своєю книжковою рекомендацією. Колаж: MC.today

Аліна має освіту історичного напряму, тож зі студентських років її «тримають» книжки не стільки зі сфери професійного нон-фікшну, скільки такі, що «відкривають кришку», дозволяють осягнути саму природу людини, суспільства, культури. Тож вона обожнює літературознавчі, історичні та культурологічні дослідження. 

«Я люблю зариватись у феномен людини та досліджувати природу ухвалення рішень, стереотипи, мотивацію, мрії та очікування», — пояснила фахівчиня.

З останнього, що її вразило — книга британського історика Ніколаса Старгардта «Мобілізована нація. Німеччина 1939-1945» (видана у 2015 році, але ж популярна в Україні саме сьогодні зі зрозумілих причин). Аліна пояснила, що книга на прикладі особистих та публічних джерел відкриває завісу повсякденного життя нацистської Німеччини та наводить на думку про набагато ширшу, хоч і не таку очевидну підтримку режиму «звичайними людьми», аніж прийнято було вважати досі. 

«Про паралелі із сучасністю здогадайтесь самі — вони подекуди настільки очевидні, що “мороз по шкірі”. Разом із тим – це корисні знання, також для ефективного інформаційного протистояння ворогові сьогодні», — підсумувала Аліна.

Марія Богатікова, Head of PR агенції комунікацій «ВАРТО»

Марія Богатікова поділилася книгою, яка її вразила. Колаж: MC.today

Марія радить почитати роман Анастасії Левкової «За Перекопом є земля». Вона поділилась, що належить до того покоління, в якого ще було кримське літо.

«Спочатку ми щороку їздили з батьками у Феодосію або Євпаторію, пізніше — я почала їздити в Крим у дитячий табір. І це, мабуть, одні з найцінніших спогадів, які в мене є. Але, як виявилося, мої спогади дуже односторонні (як би смішно та дивно це не звучало), і привітний, сонячний Крим, який я пам’ятала, був більш багатогранним і не завжди таким щасливим»,— розповіла спеціалістка.

Марія зауважила, що ця книга, ніби пазл, доповнила картину того, як розвивалася та змінювалася історія сучасної України.

«Я б сказала, що ця книга певним чином спотворила мої спогади, але водночас я зрозуміла, що з дечим я й сама стикалася, але не зосереджувала на цьому увагу, бо була ще малою. Напевно, саме тому історія Анастасії Левкової справила на мене таке сильне враження», — пояснила Марія.

Олеся Зоріна, Head of Communications в CLUST 

Олеся Зоріна порадила дві книги про підприємництво. Колаж: MC.today

Олеся порадила дві книги про підприємництво. Перша — «Засновники. Історія створення PayPal та Кремнієвої долини», автор Джиммі Соні. 

«Що об’єднує Ілона Маска, Пітера Тіля, Макса Левчина, Ріда Гофмана та кількох інших впливових технологічних підприємців? Вони починали з PayPal, міжнародної системи електронних платежів. Після відхилення вони заснували такі відомі компанії як Tesla, Facebook, YouTube, SpaceX, Yelp, Palantir і LinkedIn», — додала опис спеціалістка.

Тож для створення історії про розвиток PayPal автор використав внутрішні документи й провів сотні інтервʼю.

Також Олеся радить книгу Тетяни Водотики «Виклик, шанс, зміна. Історія українського підприємництва».

«Письменниця Тетяна Водотика почала працювати над історією українського підприємництва у 2021 році. Вона продовжувала свою роботу у 2022 році, коли бізнес адаптувався до радикально нових умов, і вносила коригування у верстку майже готового видання, подорожуючи між Києвом і Берліном. Водотика проводить дослідження історії українського підприємництва та шукає спільні риси сучасних бізнесів і підприємців з минулого», – додала опис комунікаційниця.

Читайте також: «Давати й брати», «Дизайн-мислення», «Не бійся спитати». 25 книг, які радять читати рекрутери

Вікторія Чернова, директорка з розвитку, Newsfront Communications

Вікторія Чернова поділилася книжковою рекомендацією. Колаж: MC.today

Вікторія поділилась, що майже не читає нон-фікшн, і з професійної літератури останнім часом мало виходило. Цього року на неї вплинула книга Деніела Кіза «Квіти для Елджернона». 

«Вона яскраво показує, як зростання інтелекту змінює комунікацію з суспільством, близькими, а також сприйняття себе. Головний герой пригадує своє дитинство, батьків і поступово розуміє, що ні він, ні світ не такі, як йому здавалося раніше. Дуже повчальна історія про те, як слова впливають на тих, хто нас оточує», — пояснила спеціалістка.

  • Нагадаємо, раніше книжковими рекомендаціями ділилися українські маркетологи.
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
"Договорняк" и "слив" Донбасса: кто виноват в обвале украинского фронта
Comments UA
2024-11-29T13:15:32Z
Счастливчики выходных: три знака Зодиака, которым повезет 30 ноября - 1 декабря 2024 года
Фокус
2024-11-29T18:36:01Z
Украинские военные начали массово сдаваться в плен: что известно
Comments UA
2024-11-16T20:00:53Z
Ситуация резко изменилась: что происходит в Купянске после визита Зеленского
Comments UA
2024-11-19T15:18:34Z
Обстрелы Херсонщины: один человек погиб, шестеро ранены
Корреспондент
2024-11-30T07:16:35Z
Что ждет весь мир в 2025 году: астрологический прогноз
Фокус
2024-11-30T07:12:29Z
Огромная дыра: как выглядит Ан-2, который россияне перепутали с украинским БПЛА
Фокус
2024-11-29T14:15:56Z
Российские захватчики атакуют Украину ударными БпЛА: карта тревог
TSN
2024-11-29T22:36:19Z
Враг атаковал четыре общины Никопольщины
Корреспондент
2024-11-29T17:13:36Z
Молодой фаворитке Путина доверили важное культурное мероприятие в России
Comments UA
2024-11-21T19:57:44Z
Ермак указал, когда закончится война в Украине
Comments UA
2024-11-27T15:00:03Z
Путин назвал цели России в Украине: чем пригрозил диктатор
Comments UA
2024-11-28T11:51:18Z
Маск цинично унизил всех украинцев: что немедленно должна сделать Банковая
Comments UA
2024-11-18T09:03:21Z
Сотрудник генштаба Минобороны Грузии покинул должность в знак протеста
Европейская правда
2024-11-30T07:24:15Z
Дроны атаковали военные объекты в Дагестане
Апостроф
2024-11-30T07:18:21Z
В Южной Корее уничтожают советскую технику вместо того, чтобы отправить в Украину
Фокус
2024-11-29T16:42:56Z
Китай отреагировал на удар баллистической ракетой России по Украине
Comments UA
2024-11-22T13:57:41Z
Усиление кровавого террора: сколько еще времени Путин будет устраивать украинцам ад
Comments UA
2024-11-18T12:39:58Z
Прожить на 5 лет дольше, потратив 2 часа: ученые узнали о простом способе достижения долголетия
Фокус
2024-11-27T13:42:17Z
Женщины, которые стареют медленнее всех: 6 здоровых привычек датчанок
Фокус
2024-11-16T15:00:35Z
Гарвардский врач рассказала, как похудеть: пять действительно работающих советов
Comments UA
2024-11-27T15:42:22Z
Ученые доказали, что одиночество приводит к деменции: как избежать опасного состояния
Знай
2024-11-18T11:51:03Z
Распространенные продукты, которые "убивают" желчный пузырь
Comments UA
2024-11-30T04:27:43Z
Люди с какой группой крови совершают меньше ошибок в жизни
Comments UA
2024-11-30T02:45:27Z
Наперегонки со смертью: ученые представили новый метод спасения жизни при нападении акулы
Фокус
2024-11-16T19:36:35Z
Ночная стража: 5 комнатных растений, которые улучшают сон
Marie Claire
2024-11-16T19:30:52Z
«Они совсем не темнеют»: простой лайфхак, чтобы хранить авокадо неделями
Marie Claire
2024-11-21T03:04:10Z
В России умерла звезда фильма "Бриллиантовая рука"
Comments UA
2024-11-16T14:42:23Z
"Такой п**дец, а ты чипсики рекламируешь": ведущий "Орла и решки" рассказал о разговоре с Ивлеевой после вторжения РФ
Апостроф
2024-11-19T09:48:42Z
Рэпер Yarmak рассказал, когда решил стать в ряды ВСУ
Корреспондент
2024-11-29T14:03:08Z
Британский рэпер отреагировал на слухи о его романе с 49-летней Анджелиной Джоли
UAToday
2024-11-29T16:12:51Z
Слава Каминская повеселила сеть снимком 26-летней давности
Комсомольская правда
2024-11-30T07:26:40Z
Оля Цыбульская призналась, как после мобилизации членов команды будут проходить ее концерты
TSN
2024-11-30T07:03:49Z
Тринчер сравнили с россиянкой Бузовой из-за поведения на интервью/Певица ответила на вопросы интервьюера после своего выступления
Апостроф
2024-11-19T10:39:25Z
"Такие бабки": звезда "Женского квартала" оскорбила поклонниц актера Остапа Ступки
Апостроф
2024-11-25T13:51:27Z
"От греха подальше...": беременная жена Остапчука разделась, и заявила, что делает "заначки"
Знай
2024-11-16T18:51:26Z
Украинцы будут возвращать продукты в супермаркеты по новым правилам
TSN
2024-11-28T11:17:15Z
"Тысяча Зеленского": правительство обнародовало постановление
Корреспондент
2024-11-25T09:08:35Z
Пока вы не видите этого, счета за воду уже растут
Знай
2024-11-29T13:30:20Z
"Ведет к радиационному выбросу", - The New York Times пишет, зачем Путин атакует украинские АЭС
Новости Украины
2024-11-29T21:36:48Z
"Наличка нового образца только для своих": клиенту ПриватБанк подсунули неправильные доллары, в банке дали объяснение
Политека
2024-11-30T07:00:36Z
Пенсии, выплаты ВПЛ, субсидии и тарифы: что и как изменится с 1 декабря
Известия Киев
2024-11-30T07:00:19Z
С 2025 года пачка сигарет подорожает на 40 гривен, - нардеп
Comments UA
2024-11-27T19:45:48Z
В Украине повысили налоги: что, когда и для кого изменится
TSN
2024-11-29T18:06:19Z
В Украине могут установить ветряные турбины общей мощностью 800 МВт: что известно
Фокус
2024-11-18T17:23:42Z
Украинцы в Норвегии лишатся приюта и защиты: что известно о новых правилах
Comments UA
2024-11-16T19:15:52Z
Григорий Решетник, Надежда Матвеева и другие рассказали, какой была их студенческая жизнь
Фокус
2024-11-17T07:12:43Z
Российская ракета, которая упала на дома в Одессе, была сбита ПВО, — Воздушные силы
Комсомольская правда
2024-11-18T14:40:19Z
Украинцам могут аннулировать субсидии и льготы: специалисты разъяснили детали
Политека
2024-11-16T19:00:33Z
Генштаб обновил потери РФ в войне
Корреспондент
2024-11-30T06:51:02Z
Получить отсрочку от мобилизации сможет больше украинцев: мужчин с необновленными данными призывали обращаться в ТЦК
Знай
2024-11-30T06:36:09Z
"Герберы" из фанеры и иностранной электроники: в ГУР рассказали детали строения очередного российского фальш-дрона
Апостроф
2024-11-18T13:56:13Z
Зеленого света теперь не будет: в Украине появятся необычные светофоры
Политека
2024-11-29T16:21:33Z
Разведка озвучила цифры: сколько КНДР поставила России ракет, артсистем и снарядов
Comments UA
2024-11-29T19:06:57Z
Ради побега за границу женился на родственнице с инвалидностью: ГПСУ разоблачила уклониста
Апостроф
2024-11-29T16:39:06Z
Среди жертв российского удара по Сумам – 14-летняя Анастасия Боровик
Комсомольская правда
2024-11-18T10:52:24Z
Российский удар по Киеву: спасатели показали последствия
Апостроф
2024-11-17T07:15:11Z
Очевидец о ракетном ударе в Одессе: взрыв был в 15 метрах от нас
Comments UA
2024-11-18T11:15:47Z
Россияне обстреляли Херсон и еще 22 поселения в регионе – в ОВА рассказали о жертвах и разрушениях
ZN UA
2024-11-30T06:36:34Z
В Сумской области раздалось 60 взрывов
TSN
2024-11-30T02:48:29Z
В Одессе спасатели сняли с 18-метрового аттракциона четырех детей
ZN UA
2024-11-24T21:31:37Z
Дания задержала китайское судно по подозрению в повреждении кабелей
Корреспондент
2024-11-20T19:00:44Z
Под Парижем владелец ресторана захватил заложников в своем заведении
Фокус
2024-11-16T19:54:36Z
"Им запретили делать это": раскрыто скандальное условие боя Тайсон - Пол
Корреспондент
2024-11-19T15:36:14Z
Названы сроки реванша между Дюбуа и Джошуа
Корреспондент
2024-11-27T16:54:44Z
Перес раскритиковал обновленный формат Лиги чемпионов и увеличение количест
Корреспондент
2024-11-24T17:00:03Z
ПСВ – "Шахтер": где смотреть матч Лиги чемпионов
ZN UA
2024-11-27T09:37:09Z
Представлено первое промо реванша Усика и Фьюри
ZN UA
2024-11-29T23:18:06Z
Легендарный футболист "Манчестер Юнайтед" возглавил клуб АПЛ
ZN UA
2024-11-29T23:04:17Z
Испанский гранд нацелился на футболиста сборной Украины – СМИ
ZN UA
2024-11-29T19:43:25Z
В России "состарили" Усика на 30 лет: подробности
Новости Украины
2024-11-29T19:36:31Z
Прогноз повторного боя Тайсона Фьюри с Александром Усиком ото известного тренера
Известия Киев
2024-11-29T18:36:04Z
Лучшая уличная еда мира: попали ли украинские блюда в топ
Comments UA
2024-11-29T15:27:58Z
Голубцы с булгуром, вкуснее обычных: судья "Мастер Шеф" дала простой рецепт
Политека
2024-11-19T04:00:53Z
Любовный гороскоп для всех знаков Зодиака на неделю с 18 по 24 ноября 2024 года
Фокус
2024-11-17T23:15:40Z
Как спасти пересоленное блюдо – помогут бабушкины советы/Ситуацию можно исправить!
Апостроф
2024-11-18T11:12:39Z
Нежная, ароматная, натуральная: рецепт домашней колбаски от Эктора, который легко повторить
Знай
2024-11-30T06:51:09Z
Как проводить генеральную уборку, чтобы делать это реже — чек-лист для каждого помещения
Marie Claire
2024-11-30T06:01:30Z
Последние приготовления: что нужно иметь дома на случай блэкаута
ZN UA
2024-11-30T03:31:29Z
Какие продукты помогают лучше спать: секреты диетологов
Comments UA
2024-11-30T03:21:42Z
Какой алкоголь можно добавлять к утреннему кофе для бодрости
Comments UA
2024-11-30T01:57:09Z
Семейная традиция Комонов: ученые обнаружили следы бальзамирования на телах французских аристократов
Фокус
2024-11-18T11:45:32Z
Авторы The Invincible представили антибоевую ролевую игру Dante's Ring — выходит в 2025 году
GameMag
2024-11-24T13:16:07Z
История Watch Dogs Legion все-таки будет продолжена, но не в формате игры — Ubisoft сделала анонс
GameMag
2024-11-30T07:25:43Z
S.T.A.L.K.E.R. 2 получила первый большой патч — разработчики исправили более 650 ошибок
GameMag
2024-11-30T07:16:01Z
Джейсон Стейтем на танке: Wargaming представила трейлер новогоднего события World of Tanks со звездой боевиков
GameMag
2024-11-30T06:19:14Z
Helldivers 2 признали игрой года на TIGA Awards 2024, а Senua's Saga: Hellblade II — лучшим приключенческим экшеном
GameMag
2024-11-30T05:21:32Z
Драгоценнее бриллианта – этот минерал существует в мире в единственном экземпляре
ZN UA
2024-11-30T02:54:34Z
Драгоценная находка: в Китае обнаружили крупнейшее в мире месторождение золота
UAToday
2024-11-30T01:15:13Z
Разработчики Lies of P заняты научно-фантастическим хоррором на выживание
GameMag
2024-11-29T20:01:22Z
Лайфхаки для зимы: как быстро очистить лобовое стекло от льда
Comments UA
2024-11-19T01:00:21Z
Китай становится монополистом: какой рынок РФ переходит под контроль Пекина
Comments UA
2024-11-29T19:21:50Z
Капсула времени из 90-х: в Украине обнаружили уникальный спорткар Mercedes Brabus
Фокус
2024-11-29T16:30:37Z
В интернете показали малоизвестный спорткар Toyota с необычным итальянским дизайном
Фокус
2024-11-29T15:42:24Z
Станет электромобилем: раскрыты официальные подробности нового Volkswagen Golf 9
Фокус
2024-11-29T13:45:34Z
"Зеленая карта" для авто неожиданно и приятно упадет в цене
Знай
2024-11-29T13:12:26Z
На европейский рынок выходит 475-сильный семейный внедорожник из США
Фокус
2024-11-29T10:12:32Z
Простоял 20 лет в сарае: обнаружен роскошный Buick 70-х с малым пробегом
Фокус
2024-11-29T07:45:57Z
Як Tatra випустила розвізний фургон із кольорового ламінату
AutoCentre
2024-11-28T20:28:52Z