MY.UAНовини
Осічки "Динамо", "Дніпра-1" та "Кривбасу", відрив "Шахтаря": огляд 23-го туру Прем’єр-ліги
Осічки "Динамо", "Дніпра-1" та "Кривбасу", відрив "Шахтаря": огляд 23-го туру Прем’єр-ліги

Осічки "Динамо", "Дніпра-1" та "Кривбасу", відрив "Шахтаря": огляд 23-го туру Прем’єр-ліги

Донецька команда стає одноосібним лідером із двома іграми в запасі

Матчі 23 туру української футбольної Прем’єр-ліги розтягнулися на чотири дні. Тур розпочався у суботу, 6 квітня, і завершився сьогодні, у вівторок, 9 квітня. Цьогорічний тур став "чорним" одразу для трьох команд з групи лідерів – київське "Динамо", "Дніпро-1" та криворізький "Кривбас" втратили дуже важливі очки на фінішному відрізку сезону.

І якщо "Кривбас" все ще перебуває у статусі команди-сенсації нинішнього чемпіонату, від якої всі чекали результатів на рівні середняка турнірної таблиці, то "Динамо" й "Дніпро-1" справді здивували. Так, підопічні Олександра Шовковського не витримують психологічної конкуренції з "Шахтарем" у чемпіонських перегонах і вже вдруге у весняній частині сезону втрачають очки у матчах із середняками-аутсайдерами турнірної таблиці.

Не реалізували ігрову перевагу

Якщо місяць тому, 7 березня, "Динамо" зіграло внічию з командою із групи аутсайдерів — "Вересом" у Рівному на стадіоні "Авангард", то напередодні поділило очки з черкаським ЛНЗ у себе вдома, на стадіоні "Динамо" ім. Валерія Лобановського. При цьому кияни впевнено розпочали матчі і досить швидко відкрили рахунок.

Вже на 15-й хвилині першого тайму автором гола у ворота ЛНЗ став досвідчений Андрій Ярмоленко. Гравець, який нещодавно оговтався від травми, своєчасно відгукнувся на вертикальну передачу від Ваната і пустив м’яч точно в ціль повз воротаря Євгена Кучеренка. 1:0. І цей гол виглядав логічним та закономірним. Але саме він зіграв із гравцями "Динамо" злий жарт. Досягши переваги, вони трохи зменшили оберти, що дало можливість гравцям ЛНЗ небезпечно контратакувати, а потім й диктувати свої умови в окремі моменти зустрічі. А на 40-й хвилині про себе нагадав голкіпер киян Руслан Нещерет. Він не зафіксував м’яч після подачі Сергія Рибалки з кутового, а Хайдін Саліху добив м’яч у ворота – 1:1.

Після перерви кияни міцно заволоділи перевагою, багато атакували, але, до честі ЛНЗ, гості спокійно грали в обороні, не панікували та впевнено відбивали всі атаки противника. Окремо варто виділити воротаря Кучеренка, який показав дуже якісну гру.

Головний тренер "Динамо" Олександр Шовковський після матчу був небагатослівним: "Гра давалася в першому таймі. Забили один м’яч, могли забивати ще, але, на жаль, пропустили. У другому таймі намагалися змінити ситуацію, і були моменти для цього, але не вдалося ... Прикра нічия — рухаємося далі.

Чого забракло для перемоги? Не вистачило реалізації тих моментів, які були — в атаці не забили, в обороні припустилися помилок. Вважаю, в атаці повинні були холоднокровніше розпоряджатися тими моментами, які були, і доводити рахунок до більш комфортного».

Огляд матчу "Динамо" — ЛНЗ

Також тренер наголосив: "Перед нашою командою завжди стоїть одне завдання — чемпіонство, і в кожній грі ми завжди граємо виключно на перемогу".

А коментуючи зміну воротаря, грав Нещерет, а Бущан залишився в запасі, зауважив: "У нас ротація, і Нещерет заслуговував, щоб сьогодні вийти у стартовому складі".

Нагадаємо, що посеред тижня "Динамо" виграло відкладений матч УПЛ у "Зорі" — 3:0. Проте, кияни відстають від "Шахтаря" вже на 4 бали, за рівної кількості ігор, хоча за втраченими очками випереджають і "Кривбас" та "Дніпро-1", потенційно перебуваючи на 2-му місці у турнірній таблиці.

Нічия за 8 хвилин

У свою чергу "Кривбас" приймав середняка турнірної таблиці "Ворсклу", яку тиждень тому у Полтаві розгромило "Динамо", 1:5. Але, у другій поспіль грі з командою з групи лідерів полтавці виглядали зовсім інакше. Або підопічні Юрія Вернидуба не змогли налаштуватися на серйозний бій.

При цьому гравці "Кривбасу" нагнітали з самого початку матчу. Здавалося, гол лише справа часу, і так воно в принципі й вийшло. На 22-й хвилині Олег Кожушко промчав лівим флангом, прострілив і влучив м’ячем у руку Данила Хрипчука. Суддя призначив пенальті, до м’яча підійшов Даніель Соса та впевнено пробив у лівий від себе кут – 1:0. Пропущений гол активізував команду гостей і "Ворсклі" знадобилося лише 8 хвилин, щоб зрівняти рахунок — 1:1. Після однієї з атак партнери вивели Руслана Степанюка віч-на-віч з Володимиром Маханьковим, і той перекинув м’яч над голкіпером — 1:1.

Криворіжці продовжували йти вперед, але могли пропустити після контратаки, коли М’якушко пробив повз ворота з 11 метрів. Кінцівка першого тайму та друга 45-хвилинка пройшли в атаках червоно-білих, але полтавці відбилися. Так, на 64-й хвилині Дмитро Хомченовський розстрілював ворота впритул після прострілу Максима Задеракі – м’яч влучив на лінії воріт у Віктора Корнієнка і… поцілував стійку.

Огляд матчу "Кривбас" — "Ворскла"

Матч так і закінчився – 1:1. Завдяки осічці "Динамо" команда Юрія Вернідуба зберегла 2-е місце у турнірній таблиці, але за втраченими очками йде на 3-й позиції. І шанс нав’язати "Динамо" реальну боротьбу за 2 місце втратила. Тепер доводиться розраховувати не лише на свої сили, а й на нові осічки столичного колективу.

Після гри Юрій Вернидуб зазначив: "Сьогодні я не побачив жодного футболіста, який би випав із гри. Усі дуже хотіли грати та перемогти. Забили перший гол, але потім так прикро пропустили… Втратили м’яч у центрі поля. У цьому епізоді зіграли не так як було потрібно, а треба було простіше. Пропустили контратаку, хоча я попереджав, що "Ворскла" добре проводить контрвипади, що вони й довели, але в той же час більше моментів біля наших воріт я в першому таймі не побачив.

Ми просиділи на їхній половині обидва тайми. Після перерви "Ворскла" грала у п’ятьох захисників, і, чесно кажучи, я такого не пам’ятаю від них. Усі за лінією м’яча. У них було конкретне завдання: вистояти і не пропустити, чого вони досягли. А ми не забили… Хоча були чудові моменти".

Тривоги в Дніпрі і штурм, що не відбувся

Зрештою, "Дніпро-1" на своєму полі не зміг переграти луганську "Зорю", що також можна назвати великою несподіванкою. Так, "Зоря" брала участь у єврокубках, як команда, яка посіла 3-е місце минулого сезону 2022/23, випередивши, зокрема, київське "Динамо". Але нинішнього сезону команда йде на 12-му місці в турнірній таблиці і суттєво відстає від квартету лідерів, де луганчан замінили криворіжці.

У звітному матчі основні події розгорнулися у другому таймі, під час якого дніпряни примудрилися розгубити перевагу у два голи. На точні удари Олександра Сватка (48-а хвилина) та Олексія Гуцуляка (52) луганчани майже миттєво відповіли точними ударами Ігоря Кірюханцева (55) та його тезки Горбача (62). А потім… Після 76-ї хвилини гру у Дніпрі двічі переривали повітряні тривоги та кінцівка матчу видалася змарнованою. Ані "Дніпро-1", ані "Зоря" не мали можливості як слід підготувати фінальний штурм.

Огляд матчу "Дніпро-1" — "Зоря"

У підсумку, 2:2 – дуже образлива втрата очок для дніпрян, які все ще борються за місце у призовій трійці. І навіть за потрапляння у двійку найкращих команд УПЛ.

Переможний дубль Бондаренко

У свою чергу "Шахтар" не втратив шансу скористатися осічками конкурентів і ще більше зміцнив своє лідерство. Гірники обіграли "Рух" — 3:1. При цьому головний тренер "гірників" Марино Пушич провів невелику кадрову ротацію порівняно з кубковим матчем, зіграним у середу. У стартовому складі вийшов капітан Тарас Степаненко, на правий фланг атаки повернувся Олександр Зубков, а на позиції центрфорварду з’явився Лассіна Траоре.

Помаранчево-чорні з перших хвилин володіли відчутною ініціативою і вже в дебюті створили кілька гострих моментів. За такої гри голів довго чекати не довелося, і рахунок було відкрито вже на 8-й хвилині після гарної командної комбінації: Георгій Судаков розрізним пасом знайшов Траоре, той заграв у центрі штрафного майданчика на Зубкова, який п’ятою залишив м’яч партнеру, і Артем Бондаренко точно пробив низом у правий від себе кут — 1:0. А вже на 16-й хвилині донеччани зміцнили перевагу: Бондаренко тепер самостійно пройшов правим флангом, змістився в центр і, не зустрівши опору, потужним ударом поклав м’яч упритул зі стійкою — 2:0. Суперники оговталися ближче до середини тайму і провели кілька небезпечних атак.

Огляд матчу "Шахтар" — "Рух"

У другому таймі гірники продовжували володіти ініціативою і на 76-й хвилині їм вдалося забити втретє та зняти питання про переможця матчу: Дмитро Ледвій парирував постріл Іраклі Азарова з лівого кута штрафного майданчика, а першим на добиванні був Зубков. Відразу після цього автора гола на полі змінив Марлон Гомес, який теж мав нагоду відзначитися, але у ближньому бою не зумів переграти голкіпера.

Результати матчів 23 туру

Зміцнили лідерство у таблиці

"Шахтар" із 49 очками у 21 грі продовжує очолювати турнірну таблицю УПЛ, більше того, зміцнивши свою перевагу над опонентами у турнірній таблиці. У "Кривбасу" — 47 очок, але на дві гри більше (23), у "Динамо" — 45 балів і стільки ж матчів, скільки і у "Шахтаря" (21), а у "Дніпра-1" — 43 очки і 23 матчі.

В інших команд також на рахунку по 22-23 гри, але суттєве відставання за кількістю набраних очок від квартету лідерів.

Турнірна таблиця УПЛ
Теги за темою
футболУПЛ
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Когда гриб окунули в чернильницу: Обзор Awoved
GameMag
2025-02-20T19:16:18Z
Apple готовит большое обновление: что изменится в iPhone уже скоро
Comments UA
2025-02-20T18:51:47Z
Like a Dragon: Pirate Yakuza in Hawaii получила первые оценки: что нужно знать перед релизом
Знай
2025-02-20T18:51:16Z
Ни отправить, ни получить посылку: в работе Новой почты произошел масштабный сбой
Фокус
2025-02-20T18:51:09Z
Космический зонд обнаружил редкого "вампира" среди звезд
TSN
2025-02-20T18:51:06Z
Показал животик и пускал фонтаны: украинские полярники рассказали, как молодой кит играл с лодкой
TSN
2025-02-20T17:21:22Z
Заменят телевизор: топ-5 бюджетных проектора для кино, игр и работы
Фокус
2025-02-20T17:12:06Z
Госспецсвязи: Украина лидирует в мире по стабильности интернета
Хвиля
2025-02-20T17:01:08Z
"Самая дешевая энергия": необычный генератор обеспечит 140 ГВт*ч в год
Фокус
2025-02-20T16:21:27Z
Готовятся в духовке: рецепт куриных крылышек в апельсиновом маринаде
Фокус
2025-02-20T19:36:01Z
Дороги не нужны: удаленный остров удивляет туристов отсутствием машин
Фокус
2025-02-20T18:21:14Z
Торт "Захер: рецепт одного из самых популярных тортов мира
TSN
2025-02-20T16:39:23Z
Гороскоп на 21 февраля 2025 года по картам Таро для всех знаков зодиака
UAToday
2025-02-20T16:30:48Z
Чистота без труда: как сделать унитаз белым без агрессивных средств
TSN
2025-02-20T15:51:03Z
Японское кафе использует ИИ для обслуживания туристов: "понимает" 100 языков
Фокус
2025-02-20T15:27:03Z
Датчики для отслеживания сна обещают, что мы будем высыпаться. Почему они не работают?
Marie Claire
2025-02-20T14:30:24Z
Где нельзя хранить деньги в доме, потому что их никогда не будет
TSN
2025-02-20T13:48:36Z
Лучшие собаки для кошек: семь лучших пород, которые рекомендуют эксперты
TSN
2025-02-20T12:51:59Z
В Херсоне обнаружили под завалами тело погибшей матери близнецов
Комсомольская правда
2025-02-20T17:55:07Z
Масштабная эпидемия птичьего гриппа вызвала яичный кризис в США
Фокус
2025-02-20T17:45:33Z
Удар по Херсону: найдено тело последней пропавшей без вести
Корреспондент
2025-02-20T17:27:53Z
Россияне убили мать близнецов в Херсоне: тело женщины достают из-под завалов дома
TSN
2025-02-20T17:21:16Z
Тайные заговоры за решеткой: как начальник колонии помог криминальному миру
Comments UA
2025-02-20T16:51:44Z
В Одессе взорвался неизвестный предмет: первые подробности с места происшествия
TSN
2025-02-20T16:39:44Z
Самолет эвакуировали: пассажирка заметила угрозу в названии Wi-Fi
Фокус
2025-02-20T15:45:33Z
А нечего шастать: в Азовском море во льдах тонет российское судно
Comments UA
2025-02-20T15:30:58Z
Российская туристка заплатила жизнью за опасное селфи на поезде
Фокус
2025-02-20T15:30:15Z
Мбаппе признан лучшим игроком недели в Лиге чемпионов
Корреспондент
2025-02-20T18:42:01Z
Главу Федерации футбола осудили за насильственный поцелуй футболистки
Фокус
2025-02-20T18:15:59Z
Дудченко раскрыл причину провала Украины в сингл-миксте
Корреспондент
2025-02-20T18:09:45Z
Бой потенциальных соперников Усика находится под угрозой срыва
ZN UA
2025-02-20T17:51:49Z
Российский хоккеист отказался играть в РФ после завершения карьеры в НХЛ
ZN UA
2025-02-20T16:22:56Z
Украинская Премьер-лига: расписание и результаты всех матчей 18-го тура, видео голов
ZN UA
2025-02-20T11:33:33Z
Директор Top Rank назвал бой, ради которого Фьюри может возобновить карьеру
Корреспондент
2025-02-20T11:21:54Z
Гимнастка Ризадинова поразила телеведущую своими достижениями в украинском языке/Спортсменка еще в 2019 году говорила исключительно на русском
Апостроф
2025-02-20T10:24:56Z
Украинский футболист забил дебютный гол за английский клуб
ZN UA
2025-02-20T09:51:32Z
Нет покоя противнику в Часовом Яру: ВСУ показали, как происходит "расщепление на молекулы". ВИДЕО
Новости Украины
2025-02-20T19:33:59Z
Таро гороскоп для всех знаков зодиака: кому выпала карта Дьявол
Comments UA
2025-02-20T19:03:19Z
Ситуация на фронте на вечер 20 февраля
UAToday
2025-02-20T18:06:38Z
Авария танкеров РФ: мазут зафиксировали на побережье трех общин Одесчины
Корреспондент
2025-02-20T17:54:58Z
Родственники замминистра юстиции Гайченко ведут бизнес в Крыму и сотрудничают с оккупантами: СМИ
Comments UA
2025-02-20T17:48:32Z
Противник пошел на штурм на Курщине по замерзшему Пслу: Z-канал пишет, как "размотали" колонну
Новости Украины
2025-02-20T17:33:56Z
Появилось видео несостоявшегося "прорыва" РФ на Сумщине
Корреспондент
2025-02-20T17:24:39Z
У украинцев списывают средства "без причины": в "Киеве Цифровом" объяснили, что происходит
Фокус
2025-02-20T17:21:46Z
За трое суток ДТЭК вернул свет почти 70 тыс. семей после вражеских атак
TSN
2025-02-20T17:06:51Z
Николь Кидман стала женщиной года по версии журнала Time
Marie Claire
2025-02-20T19:00:46Z
40 дней: популярная украинская модель-молчунья сообщила о трагедии в семье
GlavRed
2025-02-20T18:30:00Z
Андрей Бедняков пожаловался на серьезные проблемы со здоровьем и раскрыл симптомы болезни
TSN
2025-02-20T16:59:55Z
"Игра в декаданс": как прошло самое красивое событие Ukrainian Fashion Week в феврале 2025
Фокус
2025-02-20T16:42:25Z
Уилл Смит объявил о возвращении к роли в продолжении культового фильма
Фокус
2025-02-20T16:06:15Z
Победительница "Холостяка" с возлюбленным после возвращения в Украину столкнулись с проблемами в отношениях/Пара переживает тяжелые времена
Апостроф
2025-02-20T16:00:22Z
Самые красивые русские балерины — от Большого театра до Мариинского
Marie Claire
2025-02-20T16:00:12Z
Самые ожидаемые сериалы 2025 года
Comments UA
2025-02-20T15:21:55Z
"Один из 4%": юморист Игорь Ласточкин присоединился к ВСУ
Фокус
2025-02-20T15:06:33Z
"Спасибо тем, кто сейчас держит строй", — Артур Палатный вместе с волонтерами и УДАРовцами почтил память Героев Небесной Сотни
Знай
2025-02-20T19:21:37Z
Эти собаки становятся друзьями надолго: ветеран назвал 5 популярных пород, которые живут 12-20 лет
Фокус
2025-02-20T19:00:44Z
У берегов желанного Тайваня. Искусственные острова Китая – ульи для истребителей НОАК
Фокус
2025-02-20T19:00:23Z
ВСУ усложнили России "прогулку" по Украине, но можно ли без помощи США удержать фронт
Новости Украины
2025-02-20T18:51:04Z
Обещают легкий заработок и очищают "под ноль": мошенники придумали новый способ выманить деньги
Знай
2025-02-20T18:21:59Z
Пособие по безработице во время войны: как оформить и сумма выплат
Знай
2025-02-20T18:06:25Z
Важные изменения в "Дія": ветераны и семьи военных могут оформить статус онлайн
Comments UA
2025-02-20T18:03:17Z
Люди впали в отчаяние: раскрыта ужасная правда о статуе Девы Марии, которая "плакала кровью"
Знай
2025-02-20T17:51:31Z
Американские пилоты F-16 рисуют на истребителях "револьверы": что они означают
Фокус
2025-02-20T17:45:32Z
Какие продукты ни в коем случае нельзя кушать на ночь, и вот почему
TSN
2025-02-20T18:33:31Z
Магнитная буря 21 февраля: эксперты предупредили украинцев
Политека
2025-02-20T17:27:55Z
Как быстро восстановиться после тренировки: ученые исследовали эффективность холодного душа
TSN
2025-02-20T16:21:43Z
Этот сухофрукт способен творить чудеса с вашим организмом
Comments UA
2025-02-20T14:33:00Z
Фиброаденома груди: можно ли с ней жить и когда нужно оперировать
Comments UA
2025-02-20T12:57:25Z
Решение Зеленского лишит онкобольных детей доступа к жизненно важным лекарствам
Comments UA
2025-02-20T12:51:52Z
Залужный на событии с королем Британии увидел не только желание помочь
Апостроф
2025-02-20T12:19:35Z
Гемоглобин, гормоны и болезнь: о чем может всегда свидетельствовать холодные ноги и руки
Знай
2025-02-20T11:51:01Z
Покажите язык: о чем говорит цвет и почему его называют картой организма
UAToday
2025-02-20T10:00:40Z
Стоимость кубометра газа с 1 марта: увеличатся ли платежки населения
Знай
2025-02-20T19:30:45Z
Компания, связанная с Пашинским, наращивает миллиардные обороты: собственник открестился от скандального политика
Знай
2025-02-20T19:12:42Z
Доллар занимает доминирующее количество трафика на SWIFT
Корреспондент
2025-02-20T19:03:48Z
В Украине выросли цены на мясо: стало известно, сколько придется заплатить украинцам
Политека
2025-02-20T19:00:36Z
Отключения будут продолжаться: Укрэнерго дал прогноз на завтра
Comments UA
2025-02-20T18:30:15Z
Ветеранский бизнес: на каких условиях можно получить гранты по программе "Власна Справа"
Хвиля
2025-02-20T18:00:35Z
В Украине теперь можно арендовать машины для разминирования: как это работает
Comments UA
2025-02-20T18:00:31Z
Один день – 30 гривен: "Киевстар" огорошил грабительскими расценками на связь
Знай
2025-02-20T17:36:13Z
"Мафия просыпается": "Укрнафта" станет частной, а Корецкий получит миллионы, - эксперт
Апостроф
2025-02-20T17:27:04Z
Renault выпустит недорогой городской электромобиль за 18 000 евро
Фокус
2025-02-20T16:00:17Z
В заброшенном поместье нашли ничейную коллекцию редких и старинных авто
Фокус
2025-02-20T15:51:07Z
Нетипичные раритеты: два старых грузовика Ford 1941 года продают за $1,25 миллиона
Фокус
2025-02-20T13:12:15Z
Запас хода — 1000 км: электромобили Mercedes получат инновационную батарею
Фокус
2025-02-20T11:12:17Z
Недорогой коммерческий электрокар Kia рассекретили за считанные дни до премьеры
Фокус
2025-02-20T08:45:14Z
Мигалки на дорогах: когда нужно уступать, а когда можно ехать дальше, памятка для водителей
Знай
2025-02-20T07:51:18Z
Цена $20 000 и запас хода более 500 км: рассекречен дешевый электрический седан BYD
Фокус
2025-02-19T17:21:50Z
Простой лайфхак позволит уберечь стекла авто и дворники от обледенения
Фокус
2025-02-19T14:51:57Z
Kia в Абу-Даби представила военный пикап Tasman для тактических операций
Фокус
2025-02-19T13:06:48Z
Кличко в Европарламенте призвал усилить помощь Украине
Апостроф
2025-02-20T19:30:00Z
СМИ: венгерские спецслужбы не имеют надежных доказательств кампании Украины против Орбана
Европейская правда
2025-02-20T19:28:31Z
В ближайшее время нас ждет мирный договор, а потом выборы, — нардеп Скороход
Фокус
2025-02-20T19:21:27Z
В Польше нашли источник финансирования военной помощи и защиты Европы от РФ
TSN
2025-02-20T19:21:24Z
Вэнс объяснил политику Трампа в отношении Украины
Корреспондент
2025-02-20T19:21:12Z
"Хватит говорить, пора действовать", - Туск создал план для спасения Европы и Украины
Новости Украины
2025-02-20T19:18:18Z
"Хочу убедиться, что золото там": Трамп заявил, что посетит Форт-Нокс
Фокус
2025-02-20T19:15:51Z
В Раде готовятся к подписанию мирного договора и разрабатывают изменения в законодательство
Comments UA
2025-02-20T19:15:37Z
"Степан Илькович говорил об экологии, когда Тунберг еще в проекте не было…" Командующий вспомнил настановление диссидента Хмары
Апостроф
2025-02-20T19:09:09Z