!["Допоможи Зеленському або догодь Трампу": Financial Times - про вибір для спікера Джонсона](https://thumbor.my.ua/xmsNuNNHbIA_3Tz5CxKiqL3YAaM=/335x225/smart/filters:format(jpeg)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F26%2F9ee50f050600471f6671408088fdd5dd.jpg)
"Допоможи Зеленському або догодь Трампу": Financial Times - про вибір для спікера Джонсона
Найближчими днями у Палати представників Конгресу США буде останній шанс підтримати Україну цього року. Про це у своїй статті для Financial Times пише оглядач Едвард Люс.
Він зазначає, що деякі однопартійці спікера Майка Джонсона погрожують йому відставкою в разі, якщо той винесе на голосування законопроект щодо фінансової допомоги Києву. При цьому Джонсон так само прагне залишитися спікером, як і прохолодно ставиться до України.
"Дональд Трамп каже, що Україна повинна поступитися Донбасом і Кримом Росії в обмін на припинення вогню — результат, який він нав’яже в перший день свого президентства. Деякі республіканці все ще хочуть постачати Україні зброю. Але вони в меншості. Праві республіканці сприймають Україну як ворога, а Росію як друга. Визначення такої позиції як ізоляціоністської є лінивим і неправильним. Вона активно проросійська", - зазначає автор.
Він важає, що президентство Трампа змінить зовнішню політику США на користь російського диктатора Володимира Путіна.
"Різниця між підтримкою України чи Росії настільки ж критична для майбутнього американської демократії, як і для європейської безпеки. Це боротьба за те, чи захищати захід як ідею чи підривати. Як і більшість республіканців, Джонсон спочатку був шанувальником черчиллівської непокори президента України Володимира Зеленського. ... Джонсон змінив свою думку після останнього безрезультатного голосування у вересні. Раптом кожен долар для України став доларом менше для безпеки кордону США", - пише журналіст.
За його словами, "драматична зміна" Джонсона має мало спільного з викладеними ним причинами, адже США можуть легко дозволити собі продовжувати фінансувати Україну - при 113 мільярдах доларів за останні два роки щедрість Америки становить менше 1 відсотка федеральних витрат за цей час. При цьому Вашингтон не субсидує НАТО, а Європа витратила на Україну більше, ніж США.
"Найближчими днями Джонсон представить, що, безсумнівно, буде останнім шансом Конгресу цього року підтримати Україну. ... Насправді він стоїть перед простим вибором: допоможи Зеленському або догодь Трампу. Неможливо зробити і те, і інше", - резюмує автор.
Допомога США Україні - останні новини
Днями спікер Палати представників Конгресу США Майк Джонсон заявив, що збирається внести допомогу України на розгляд. При цьому він побіцяв "важливі нововведення" у відповідному документі.
За словами Джонсона, Вашингтон може надати Києву допомогу у виді позики. Крім того, спікер висловився на підтримку закону, що уповноважує президента конфіскувати російські суверенні активи, заморожені в США, і передавати їх Україні.
- Майбутнє виглядає все більш похмурим: експерт сказав, від чого залежить результат війни
- Один з американських штатів не підпадає під захист НАТО: чому це небезпечно
- Щоб не залежати від США: голова Rheinmetall звернувся до Європи із закликом, - FT