MY.UAНовини
"Поки питання про солдат НАТО в Україні не стоїть, але...": у Раді підтримують гучну ідею Макрона
"Поки питання про солдат НАТО в Україні не стоїть, але...": у Раді підтримують гучну ідею Макрона

"Поки питання про солдат НАТО в Україні не стоїть, але...": у Раді підтримують гучну ідею Макрона

Нардеп Арсеній Пушкаренко в інтерв'ю "Телеграфу" пояснив мотиви гострих дискусій про західні армії в Україні та російські активи

Гострі дискусії в Європі щодонаправлення армій третіх країн в Україну не лише не вщухають, а й посилюються. Більш того, минулого тижняще одна країна заявила, що за певної умови може відправити своїх військових на українську територію.

Все ж таки, чи з'являться в Україні "легіони НАТО", чи спалахне ще одна гаряча точка біля нашого кордону та чому Німеччина віддала лідерство Франції у питаннях озброєння ЗСУ?

На ці та інші питання "Телеграфу" відповів Арсеній Пушкаренко, заступник голови комітету ВР з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва, нардеп з фракції "Слуга народу".

Про "легіони" НАТО в Україні

Чому дуже сильнозмінилась позиція Франції щодо війни в Україні? Після сенсаційних слів Макрона про іноземні війська на українській території направити своїх солдат за певних умов готова Канада. В Естонії, Литві, Чехії та Польщі теж публічно допускають такий сценарій. Все ж таки, коли реально можна чекати в Україні "легіони НАТО" та у якому форматі можливе їхнє залучення?

— Якщо дивитися історично на позицію Франції, її бачення про архітектуру безпеки саме європейського континенту, то Париж завжди відстоював те, щоб держави Європи були більш спроможними і незалежними у своїй військовій здатності. На відміну від Німеччини, яка все ж в силу можливостей і архітектури безпеки Європи після Другої світової війни завжди звертала увагу і вважала правильним, коли Сполучені Штати Америки будуть певною парасолькою, безпековою гарантією держав-членів НАТО і тих, хто готується до членства в Альянсі.

Зараз же, коли ми бачимо певну паузу допомоги від США, яка пов'язана абсолютно з їхніми внутрішньополітичними обставинами (які навіть не варто коментувати) і виборами в США, ми помітили дві стратегії.

По-перше, це Франція, у якої зараз виникла можливість, скажімо так, а пан Макрон відповідно і діє. Мається на увазі — яскраво продемонструвати, відстоювати цю свою стратегію, що європейські країни повинні бути відповідальними за свою безпеку.

По-друге, з іншого боку Німеччина все ж вважає, що варто бути більш обережнішими і оглядається більше на Сполучені Штати.

Якщо подивитися на Париж і Берлін два роки тому і сьогодні, то ми побачимо кардинально різні підходи, кардинально різні відношення до подій, до Росії. Відтак я вважаю, що це абсолютно добре, що сьогодні Франція і Німеччина ведуть між собою таку дискусію (щодо іноземних військ для України і Taurus, — Авт.), можливо навіть трошки гостру, про підходи в підтримці України.

А якщо ми говоримо про Німеччину, я не бачу ніяких проблем у наших двосторонніх відносинах. Тому що на понад 7 мільярдів євро цього року, як і минулого, Німеччина допомагає нам саме у військовій підтримці. Думаю, що це говорить саме за себе і показує позицію Берліна. Іншими словами, коли країна робить такий внесок в перемогу України, в загальну безпеку, я думаю, що такий крок дуже солідний.

Що ж стосується бачень, вони можуть бути різним. І ми вдячні президенту Макрону за таке лідерство, його рішучість і підтримку. Все ж таки, коли президент Французької республіки виходить з такими меседжами і закликами, це — сильно.

Арсеній Пушкаренко про іноземні війська: "Ми не можемо виключати нічого"

Відносно питання іноземних військ в Україні, ми не мріємо сьогодні про контингент НАТО тут. Поки питання так не стоїть, у всякому разі до завершення широкомасштабної війни. Ми це розуміємо. Але при цьому, звичайно, зокрема наш міністр закордонних справ зробив заяву, що якщо держави-партнери готові допомагати нам з навчанням наших військовослужбовців на території України у форматах навчальних місій, які будуть посилювати підготовку ЗСУ, спроможність наших військовослужбовців, то звичайно, що це було би варто розглянути.

Однак в перспективі, коли ми говоримо про колективні договори, двосторонні договори України з партнерами, такі можливості не виключаються.

Про безпекові договори з союзниками

Чи передбачають безпекові договори, які укладає Україна з країнами НАТО, залучення їхніх контингентів до війни проти РФ?

— Важливо, що такі угоди двосторонні, тому що кожен договір наповнений конкретикою з кожним окремим партнером Києва. Можна було б зробити, як це було в Будапешті (підписання т.зв. Будапештського меморандуму. — Авт.), уклавши якусь загальну угоду з низкою країн, але маємо ці травматичні досвіди, коли ми відмовились від ядерній зброї, отримуємо на папері колективні гарантії безпеки, а у нас одна країна-гарант стала сьогодні агресором.

Тому той факт, що ці договори двосторонні в рамках вільнюського саміту НАТО, що аж G7 приєднується сьогодні до безпекових гарантій Україні (і дуже багато інших країн), такий тренд для нас дуже добрий. Ми фіксуємо і наповнюємо з кожною країною ті моменти, у яких така конкретна держава бачить спроможність сьогодні бути поряд з нами. Насамперед — це вже і посилення сьогодні допомоги, і довгострокова підтримка, і так далі. Адже всі договори, які підписуються і вже були підписані, їхній термін дії становить 10 років.

Ми чітко розуміємо, що це ще один крок до вступу України до НАТО. Тобто дані угоди будуть діяти до вступу нашої держави в Альянс. Тому те, що є багатодоговірна колективна парасолька, яка безпеково формується над нашою державою (але у форматі двосторонніх угод), абсолютно також виходить із досвіду Будапешту, Будапештського меморандуму, якому буде 30 років, а також — із спроможності кожної конкретної держави.

Нам важливо, щоб допомога була всебічна: і на морі, і на землі, і в повітрі, і, звичайно, сьогодні також важливою є кібербезпека.

"Росія вже перейшла всі червоні лінії"

Уточніть, в контексті підписання цих договорів, чи передбачається залучення військових країн-підписантів, їхніх армій в обхід НАТО до збройного протистояння з РФ? Тобто чи можливі якісь коаліції з трьох, з п'яти, з шести країн, армії яких зможуть увійти в Україну, чи зроблять це тільки в рамках допомогти в розмінуваннях, навчальних місіях і т.д.?

— До кожного договору, наскільки це відомо, можуть бути закриті частини угод, які ми не бачимо і, мабуть, не варто їх бачити на загал.

Будь-яка країна НАТО зрозуміло, що крім власних інтересів, також має особисті зобов'язання перед Альянсом. Вступаючи в цей блок, країна бере на себе зобов'язання, так само як і отримує певні гарантії. Тому і зрозуміло, чому виникла така складна дискусія про те, чи може хтось з членів НАТО відправити в країну, де йдуть активні бойові дії, свій контингент. Оскільки це питання участі країни-члена НАТО, її солдатів у збройному конфлікті. Водночас нагадаю, що наприклад є досвід українсько-польсько-литовського спільного батальйону, який був створений ще до великої війни.

Думаю, що в майбутньому, до нашого вступу в Альянс, будуть спільні підрозділи, які будуть інтегрувати нас і наші Збройні Сили, посилювати цю інтеграцію. Тому що, давайте чесно, сьогодні такого досвіду бойових дій, який є в Україні з абсолютно сучасними викликами на полі бою, думаю, немає в жодній армії світу. Впевнений, що наш досвід буде корисним дуже багатьом країнам Альянсу. Тому тут повинна бути синергія. Таким чином сьогодні, я думаю, що їхні підходи і наш практичний досвід мають нас спільно посилити.

Ми не можемо виключати нічого. Але те, що ця дискусія сьогодні є, і щона слова Макрона реагують багато країн (по-різному, але реагують), про це вже говорять вголос, така дискусія є важливою. І президент Франції підтвердив свої слова про можливе введення іноземних військ в Україну, що це була його свідома, виважена заява. А те, що лідери багатьох країн світу ведуть цю дискусію публічно, окремі навіть підтримували, — Канада, Естонія і т.д, — є надзвичайно важливим моментом.

Про неадекватність Медведєва

З іншого боку вже були і реакції в РФ на заяви Макрона і дискусію про "війська НАТО" в Україні. Зокрема, пролунала дещо знервована заява члена російського радбезу — Дмитра Медведєва, — мовляв, що нібито у взаємовідносинах з Францією тепер у РФ немає червоних ліній. Якщо це формулювання перекласти з політичної і дипломатичної мов на просту, що воно означає? Неформальне оголошення якоїсь гібридної війни Франції з боку Москви?

— Ви знаєте, слова Медведєва взагалі важко коментувати, тому що він іноді якісь безглузді речі говорить, чи пише їх в своїх соцмережах, а потім видаляє. Мені здається, що не завжди цей посадовець Російської Федерації сприймає реальність адекватно. Видає, можливо, якісь свої фантазії. Я думаю, що Росія, взагалі почавши найбільшу війну в Європі після Другої світової (по своїм масштабам, по своїй жорстокості тощо), вже перейшла всі червоні лінії. Просто ми це відчуваємо і розуміємо щодня, а комусь потрібен час.

Тут варто процитувати слова Жозепа Борреля, верховного представника Європейського Союзу з зовнішньої політики та безпеки, коли він виступав перед українським парламентом, що Європа прокидається.

Пам'ятаю його промову восени 22-го перед послами ЄС, основний меседж у ній був, що ми (тобто Євросоюз) знаходимося на початку шторму.

І дійсно, ЄС все ж таки відчув і переосмислив всі виклики, які перед ними стоять. Справді, Європа сьогодні прокидається.

Про точки напруги і Taurus

Повертаючись до позиції ФРН, наскільки нещодавнійвитік розмови німецьких офіцерів Бундесверу про Taurus може відтермінувати передачу Україні цих далекобійних ракет та як загалом вплине на обсягах військової допомоги Києву?

— Я думаю, що у цьому випадку німецька сторона повинна всередині розібратися, чому їхні топові військові прослуховуються іноземними спецслужбами, а тим більше державою, яка сьогодні веде агресивну війну на території європейського континенту і, до речі, достатньо поряд з Німеччиною. Тому це внутрішні питання до збройних сил і спецслужб Німеччини, чому вони допустили такий витік.

Розумієте, ті випадки, які сьогодні поставила Росія перед світом і так, як вона руйнує архітектуру європейської безпеки, звичайно, не може не турбувати сьогодні ні політичне, ані військове командування будь-якої з країн. Тому що всі розуміють, що РФ не зупиниться, якщо її не зупинити тут в Україні.

Тобто були вже і Карабах, і Придністров'я, і Осетія, і Грузія. Ми бачимо, що протягом всіх років незалежності після розвалу Радянського Союзу все більше і більше на пострадянському просторі виникало точок напруги безпекових, все більше собі Росія дозволяла. А сьогодні, зрозуміло, що ніхто не хоче мати на своїй території війну. Особливо сьогодні, коли приїжджають до нас політики і бачать наслідки цих злочинів проти людяності, цих страшних боїв. Я переконаний, що німецькі командири, військові ФРН як патріоти своєї держави розуміють, що війну треба зупиняти тут.

Тож чи вплине цей "шпигунський скандал" на постачання Україні німецьких ракет?

— Знаєте, у Німеччині є сьогодні вибір. У цьому ключі Велика Британія, до речі,запропонувала зробити абсолютно здоровий крок, що ФРН надає свої Taurus Британії, а та у свою чергу — аналогічні ракети німцям. Британці вже у певній кількості нам передали, і зможуть збільшити їхні поставки в Україну. Тому у Німеччини сьогодні є можливість безпосередньо на фоні цього скандалу, або якоїсь нерішучості когось, інших факторів, зробити такий change з Великою Британією.

Тому я не думаю, що скандал з витоком розмови може вплинути на якісь рішення. Все ж таки, як військові коментують і бачать ситуацію в Україні, — це одне, але рішення в даному випадку щодо передачі/непередачі приймають політики. Це їхня пряма політична відповідальність.

Про загрозу з боку Придністров'я

В контексті загроз з боку РФ ви згадали Придністров'я. Наскільки ситуація там зараз вибухонебезпечна та чи наважиться все таки РФ на відкриття цього фронту проти України?

— Сьогодні військового потенціалу у Росії там немає, і можливості поки що я не бачу, як туди РФ могла б перемістити свій військовий контингент. Зрозуміло, що це ще одна точка нестабільності, які Москва в нашому пострадянському регіоні створює в різних місцях, і зрозуміло для чого. Оскільки ми бачимо динамічний рух Молдови в Європейській Союзі, ми йдемо в тандемі з нею. Шкода, що це не тріо, через "відкат" назад в Грузії.

Звичайно, що через Придністров'я Росія буде намагатися не пускати Молдову в ЄС. Але я вважаю, що тут все ж Україна спільно з Євросоюзом повинні стати поряд з Молдовою і зробити все, щоб інтегрувати цей регіон.

"В Придністров'ї військового потенціалу у Росії немає"

Якщо ми говоримо про економіку, то насправді близько 70% всієї промисловості Молдови знаходиться у невизнаному Придністров'ї. Тому від інтеграції цієї сірої зони насправді виграє Молдова. Думаю, що насправді десь і лідери "ПМР" також розуміють, що все ж бути нормальною суверенною молдовською державою, де в тебе як в політика відкривається великі можливості, інтегруючись в ЄС, набагато краще, ніж бути зоною контрабанди, злочинності і всіх інших речей.

Тому мені здається, що все ж вплив Росії там буде зменшуватися. Тут однаково зацікавлена і Молдова, і жителі Придністров'я, щоб відбувалася інтеграція цього регіону в нормальний державний устрій.

Що насправді відбулося з тим гучним з'їздом придністровських сепаратистів, адже Путін і Росія фактично проігнорували звернення "депутатів" невизнаної республіки про допомогу?

— Дуже просто. Ви знаєте, що з 1 січня 2024 року Молдова скасувала пільгове ввезення товарів, які виробляються в Придністров'ї. Тобто фактично Придністров'я і підприємці з "ПМР" мали виграшні позиції і можливості щодо виробництва й реалізації своїх товарів, ніж бізнес на тих територіях Молдови, які підконтрольні Кишиніву.

Звичайно, це не могло сподобатися Придністров'ю. Якщо говорити про звернення до Путіна і так званий референдум, то він відбувся ще в 2006 році. Відтоді вже пройшло 18 років. Думаю, що зараз просто Путін захотів побрязкати перед нами всіма потенційною черговою точкою напруги. Однак сьогодні потенціалу я в цьому не бачу. Все ж таки глибоко впевнений, що перспектив інтеграції Придністров'я в Молдову (щоб стати підконтрольною Кишиніву територією), набагато більше, ніж перспектив Росії в Придністров'ї.

Про виплати Росією грошової компенсації для українців

Які є зрушення у дискусійному питанні про заморожені російські активи?

— Перший крок зроблений і депозитарії, тобто надприбутки від активів, вже відраховуються Україні. Це добре, але зроблений тільки перший крок. Раніше не було фактично таких прецедентів саме передачі суверенних активів.

Дискусії про активи РФ складні через те, що йдеться про питання довіри до всієї фінансової системи світу, особливо Європи. Але ми активно працюємо з країнами світу у цьому напрямку.

"Дискусії про активи РФ складні"

РФ повинна заплатити і кожна держава в світі повинна побачити, що крім індивідуальних притягнень до відповідальності, покарання, також і держава буде платити завдані збитки за агресію. Вважаю, що доля суверенних активів РФ — це питання справедливості не тільки по відношенню до України, а й до кожної держави, яка сьогодні нас підтримує, нам допомагає. Це складне комплексне рішення, але ми працюємо над його вирішенням.

Чи гіпотетично можлива у майбутньому (через 10, 20, 50 років) виплата Росією ще й компенсацій для фізичних осіб — громадян України, — хто постраждав через агресію РФ по типу, як Німеччина свого часу десятиліттями виплачувала кошти жертвам нацизму під час Другої світової війни?

— Вважаю, що такий прецедент можливий і для цього документуються сьогодні злочини росіян. Саме тому, до речі, нас і консультують, працюючи з нами, представники Міжнародного кримінального суду та інших правоохоронних органів світу, щоб збір доказів був максимально об'єктивним і задокументованим.

В спеціальному міжнародному центрі це все систематизується, аби у майбутньому, коли будуть вироки в Гаазі для російських злочинців, коли юридично ми доведемо злочинну агресію РФ проти нашої держави, щоб наші громадяни також мали право претендувати на такі компенсації.

Звичайно, це нічого порівняно зі зруйнованими долями, але все одно це питання справедливості. Якщо Росія не заплатить, це і для неї в майбутньому, і для всіх інших буде погано, тому що виникне спокуса повторювати такі злочини. А безкарність, як відомо, породжує нові злочини.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
У частині Києва аварія вивела з ладу систему сповіщення про повітряну тривогу
24tv
2024-11-22T20:51:26Z
ЗМІ розкрили деталі про плани росіян захопити Харків і Суми в червні 2024 року
24tv
2024-11-22T20:45:56Z
Поблизу Вугледара окупанти розстріляли п’ятьох полонених захисників
ГЛАВКОМ NET
2024-11-22T20:21:47Z
Удари по Росії покращили для ЗСУ ситуацію – ЗМІ
1News
2024-11-22T20:12:31Z
Наступ ворога спричинив перенесення Покровської адміністрації
360ua.news
2024-11-22T20:12:03Z
10 років тюрми отримав поплічник Росії, який наводив ракети на ЗСУ під Слов’янськом
InternetUA
2024-11-22T20:01:32Z
КМДА звинуватила поліцію у зриві термінів ремонту на одній зі столичних ТЕЦ
УкраинФорм
2024-11-22T20:00:16Z
У трьох районах Києва виникли технічні проблеми із системою оповіщення повітряної тривоги - КМДА
УкраинФорм
2024-11-22T19:45:44Z
На львівському вокзалі гратиме орган, створений з фрагментів ракетних снарядів
Комсомольская правда
2024-11-22T19:43:24Z
В Туреччині незадоволені рішенням влади протестувальники розпалили на вулицях багаття
ГЛАВКОМ NET
2024-11-22T21:03:35Z
Сійярто лютує через санкції США проти Газпромбанку: Атака на наш суверенітет
Европейская правда
2024-11-22T20:45:16Z
У базі даних «Воєнний злочинець» наразі є інформація про понад 680 тисяч осіб - Нацполіція
УкраинФорм
2024-11-22T20:34:31Z
Річард Бренсон нагадав світу про порушення Росією Будапештського меморандуму
Хвиля
2024-11-22T20:30:17Z
Чи припинить Трамп допомогу Україні: експерт розкрив, що зміниться на фронті
GlavRed
2024-11-22T20:27:06Z
Як убивали неугодних Путіну: розвідка США розсекретила дані — Bloomberg
TSN
2024-11-22T20:21:10Z
Надія чи катастрофа для України: якими є можливі сценарії президентства Трампа
24tv
2024-11-22T20:21:04Z
Чехія передасть Україні 500 000 снарядів до кінця року - Ліпавський
УкраинФорм
2024-11-22T20:13:02Z
Прем’єрка Данії порвала зі 100-річною традицією й отримала дещо від королеви
Европейская правда
2024-11-22T20:10:47Z
Пісні Tember Blanche потрапили у тренди завдяки серіалу "Реванш"
24tv
2024-11-22T21:03:41Z
Скарлетт Йоганссон – 40 років: 4 найкращі фільми з королевою драми й номінанткою Оскара
24tv
2024-11-22T19:57:26Z
Відомий співак шокував розповіддю, як ледь не загинув під обстрілом: "Мама закрила собою мене"
24tv
2024-11-22T19:36:39Z
"Для чого все це": солістка А-студіо жорстко видала свою позицію і вилаяла колег за мовчання
GlavRed
2024-11-22T19:27:39Z
Для справжніх поціновувачів розкоші: як правильно обрати вигнутий диван для вітальні
24tv
2024-11-22T19:06:02Z
У Києві презентували реєстр Музейного фонду України
УкраинФорм
2024-11-22T18:58:22Z
Володимир Остапчук подарував 24-річній дружині розкішне елітне авто
TSN
2024-11-22T17:36:06Z
Роббі Вільямс представив саундтрек до фільму про себе «Роббі Вільямс: Better Man»
Вива
2024-11-22T17:27:20Z
Без них не обійтися: 5 трендових пар взуття на зимовий сезон
24tv
2024-11-22T17:27:00Z
Імбир ніколи не буде сохнути та псуватися: секрет його зберігання
24tv
2024-11-22T21:03:06Z
Наскільки небезпечні Е-добавки в їжі та напоях
24tv
2024-11-22T20:06:03Z
Вчені зʼясували, наскільки тривале сидіння шкодить здоров'ю серця
ГЛАВКОМ NET
2024-11-22T20:00:19Z
Нічого не скасовуємо: Мінсоцполітики про виплату допомоги і МСЕК
Фокус
2024-11-22T19:57:09Z
Здоровий початок дня: 5 простих ранкових процедур, які допоможуть схуднути
Фокус
2024-11-22T19:51:57Z
Як приготувати смачний, насичений вітамінами гарбузовий сік
TSN
2024-11-22T19:06:41Z
Пневмонія стане невиліковною за 10 років? Ляшко пояснив, як запобігти цьому
ГЛАВКОМ NET
2024-11-22T15:51:10Z
Що з чинними документами по МСЕК: у МОЗ пояснили, кому і коли треба йти на повторний огляд
Украина Криминальная
2024-11-22T15:48:23Z
Дослідження показало, що аспірин та інші ліки можуть підвищувати ризик розвитку деменції
Portaltele
2024-11-22T14:34:02Z
Боніфейс може пропустити залишок 2024 року через травму
Football.ua
2024-11-22T20:51:27Z
Компанія для Модрича: Реал планує повернути легенду клуба
24tv
2024-11-22T20:51:24Z
Хомченовський повернувся до загальної групи Кривбасу
Football.ua
2024-11-22T20:34:57Z
Відбулися кадрові зміни у Федерації хокею України
УкраинФорм
2024-11-22T20:34:42Z
Чемпіон ОІ та прихильник Путіна зажадав від МОК вибачитись перед росіянами
24tv
2024-11-22T19:42:54Z
Українська «молодіжка» - у другому кошику на жеребкуванні футбольного Євро-2025
УкраинФорм
2024-11-22T19:34:32Z
Лупашко: Колос нам створював багато труднощів, але ми впоралися з цим
Football.ua
2024-11-22T19:16:58Z
Карпати — Колос 1:0 Відео гола та огляд матчу УПЛ
Football.ua
2024-11-22T18:59:24Z
Зірку UFC визнали винним у згвалтуванні: деталі вироку
24tv
2024-11-22T18:51:31Z
Долар зростає як на дріжджах: яким буде курс валют з 25 листопада
GlavRed
2024-11-22T20:31:25Z
Ryanair та інші лоукостери отримали штраф за стягнення плати за ручну поклажу
360ua.news
2024-11-22T19:21:15Z
Ціни на житло: які квартири в Україні дорожчають швидше
Хвиля
2024-11-22T19:09:06Z
Галущенко зустрівся у Відні з представником Китаю при МАГАТЕ
УкраинФорм
2024-11-22T18:55:54Z
Польські фермери оголосили про новий страйк перед пунктом пропуску на кордоні
ZN UA
2024-11-22T18:52:16Z
Бюджет-2025: скільки грошей витратять на оборону, пенсії та зарплати
TSN
2024-11-22T18:48:10Z
Українці в жовтні отримали понад ₴119 мільйонів кешбеку
УкраинФорм
2024-11-22T18:37:06Z
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Знай
2024-11-22T18:36:29Z
Що буде з відключенням світла в Україні: яка ситуація на Південноукраїнській АЕС
TSN
2024-11-22T18:36:03Z
У ЗСУ спростували інформацію про нібито присутність північнокорейських військових на Харківщині
УкраинФорм
2024-11-22T21:01:49Z
“Війська КНДР під Харковом”: в ЗСУ відреагували
1News
2024-11-22T21:00:10Z
Як українські ЗМІ кошмарять українців ядеркою. Ми всі помрем?
Детектор М
2024-11-22T20:37:50Z
Біля кордону Норвегії винищувачі перехопили російський літак-розвідник
24tv
2024-11-22T20:27:46Z
Пенсія в Україні: в Мінсоцполітики розповіли про стаж та розмір виплат військових
Политека
2024-11-22T20:27:29Z
Україна відстежувала щонайменше 3 випробування системи "Орешник" у Росії, – ГУР
24tv
2024-11-22T20:27:13Z
Система ППО NASAMS від Канади вже в Україні - міністр оборони
УкраинФорм
2024-11-22T20:21:47Z
Спецпризначенці ГУР завершили курс керування швидкісними катерами і кораблями у «Школі шкіперів»
УкраинФорм
2024-11-22T20:18:23Z
У Києві створили штаб ППО, – ЗМІ
24tv
2024-11-22T20:18:00Z
Навіщо на джинси вже понад 100 років кріплять ззаду "шкіряну" етикетку
24tv
2024-11-22T21:03:19Z
Секрет ресторанного смаку вдома: неймовірний салат з мідіями
24tv
2024-11-22T20:48:49Z
Домашні проєкти, над якими ідеально працювати під час зимових канікул
24tv
2024-11-22T20:03:13Z
Новорічні традиції: що не варто подавати на святковий стіл
24tv
2024-11-22T19:51:38Z
Не пощастить: для яких знаків зодіаку осінь закінчиться неприємними новинами
24tv
2024-11-22T19:06:08Z
Автентичний рецепт для домашнього затишку: готуємо тисменицьку начинку
24tv
2024-11-22T18:15:14Z
Як повторно використовувати картонні коробки, щоб захистити свої рослини взимку
24tv
2024-11-22T17:51:37Z
Ідеальне місце для грошового дерева: тільки тут принесе успіх та багатство
24tv
2024-11-22T17:42:23Z
10 цікавих ідей подарунків на Новий рік 2025: підійдуть для батьків та друзів
GlavRed
2024-11-22T17:27:39Z
Росіяни завдали два удари по Запорізькій області, попередньо - без жертв
УкраинФорм
2024-11-22T21:00:55Z
Хмільна катастрофа: як Лондон затопило смертельною хвилею пива
Фокус
2024-11-22T20:03:05Z
На Хмельниччині чоловік застосував сльозогінний газ проти ТЦК, бо ті відмовилися від хабаря
ГЛАВКОМ NET
2024-11-22T19:51:04Z
Поліцію Італії зобов’язали повернути вилучену марихуану вартістю 1,5 млн євро
Европейская правда
2024-11-22T19:43:50Z
Засуджено киянку, яка вбила кота, викинувши його з 8-го поверху
Украина Криминальная
2024-11-22T19:39:07Z
Росіяни атакували Суми "Шахедами" з новим зарядом, щоб вбити якомога більше людей: нові подробиці
TSN
2024-11-22T19:36:55Z
У Сербії заарештували 11 осіб, причетних до обвалення даху на вокзалі
УкраинФорм
2024-11-22T18:15:52Z
У Дніпровському районі столиці прогримів вибух, загинув чоловік
ГЛАВКОМ NET
2024-11-22T18:15:49Z
Південь Туреччини накрили зливи - із затопленого готелю врятували понад 400 туристів
УкраинФорм
2024-11-22T17:57:22Z
Яка різниця між міжконтинентальною та ракетою середньої дальності: пояснення Defense Express
24tv
2024-11-22T20:42:52Z
Перше детальне зображення загибелі зірки за межами Чумацького Шляху — у 2000 разів більшої за Сонце, за 160 000 світлових років
ITC
2024-11-22T19:58:34Z
OpenAI розглядає можливість створення власного браузера для конкуренції з Google
Детектор М
2024-11-22T19:48:39Z
У космосі астронавти стали розуміти гірше, ніж на Землі
Portaltele
2024-11-22T19:36:30Z
Поспішіть з апгрейдом: Nvidia попередила про дефіцит ігрових відеокарт
InternetUA
2024-11-22T18:43:26Z
Apple починає продавати оновлений iPad 10
Portaltele
2024-11-22T18:34:28Z
Чому не варто користуватися сушаркою для рук: відповідь здивує багатьох
GlavRed
2024-11-22T18:27:24Z
1 рік та 1000 кілометрів: канадець створив мультик з чоловічком за допомогою GPS-трекера
Фокус
2024-11-22T18:15:03Z
TSMC почне випускати 1,6-нм чіпи через два роки
Portaltele
2024-11-22T17:34:01Z
Стартувало виробництво Mercedes-Benz eActros 600
AutoCentre
2024-11-22T19:04:37Z
Вчені знайшли спосіб заряджати акумулятори електрокарів лише за 15 хвилин
24tv
2024-11-22T18:22:34Z
Ford подав до суду за модернізацію нових Bronco
AutoCentre
2024-11-22T18:03:04Z
"Тести будуть позитивні": пілоти "Формули 1" у Лас-Вегасі поскаржились на марихуану
Фокус
2024-11-22T17:12:25Z
Tata Daewoo презентувала електровантажівку із запасом ходу 480 км
AutoCentre
2024-11-22T17:07:34Z
Брутальний і потужний: презентовано новий позашляховий кросовер Honda
Фокус
2024-11-22T17:06:38Z
Hyundai та GM налагодять спільний випуск пікапів
AutoCentre
2024-11-22T16:37:56Z
В Україні виготовили партію сміттєвозів на шасі JAC N120
AutoCentre
2024-11-22T16:37:51Z
Що означають кольорові крапки та лінії на шинах: водіям назвали важливий нюанс
GlavRed
2024-11-22T16:27:22Z