MY.UAНовини
"Поки питання про солдат НАТО в Україні не стоїть, але...": у Раді підтримують гучну ідею Макрона
"Поки питання про солдат НАТО в Україні не стоїть, але...": у Раді підтримують гучну ідею Макрона

"Поки питання про солдат НАТО в Україні не стоїть, але...": у Раді підтримують гучну ідею Макрона

Нардеп Арсеній Пушкаренко в інтерв'ю "Телеграфу" пояснив мотиви гострих дискусій про західні армії в Україні та російські активи

Гострі дискусії в Європі щодонаправлення армій третіх країн в Україну не лише не вщухають, а й посилюються. Більш того, минулого тижняще одна країна заявила, що за певної умови може відправити своїх військових на українську територію.

Все ж таки, чи з'являться в Україні "легіони НАТО", чи спалахне ще одна гаряча точка біля нашого кордону та чому Німеччина віддала лідерство Франції у питаннях озброєння ЗСУ?

На ці та інші питання "Телеграфу" відповів Арсеній Пушкаренко, заступник голови комітету ВР з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва, нардеп з фракції "Слуга народу".

Про "легіони" НАТО в Україні

Чому дуже сильнозмінилась позиція Франції щодо війни в Україні? Після сенсаційних слів Макрона про іноземні війська на українській території направити своїх солдат за певних умов готова Канада. В Естонії, Литві, Чехії та Польщі теж публічно допускають такий сценарій. Все ж таки, коли реально можна чекати в Україні "легіони НАТО" та у якому форматі можливе їхнє залучення?

— Якщо дивитися історично на позицію Франції, її бачення про архітектуру безпеки саме європейського континенту, то Париж завжди відстоював те, щоб держави Європи були більш спроможними і незалежними у своїй військовій здатності. На відміну від Німеччини, яка все ж в силу можливостей і архітектури безпеки Європи після Другої світової війни завжди звертала увагу і вважала правильним, коли Сполучені Штати Америки будуть певною парасолькою, безпековою гарантією держав-членів НАТО і тих, хто готується до членства в Альянсі.

Зараз же, коли ми бачимо певну паузу допомоги від США, яка пов'язана абсолютно з їхніми внутрішньополітичними обставинами (які навіть не варто коментувати) і виборами в США, ми помітили дві стратегії.

По-перше, це Франція, у якої зараз виникла можливість, скажімо так, а пан Макрон відповідно і діє. Мається на увазі — яскраво продемонструвати, відстоювати цю свою стратегію, що європейські країни повинні бути відповідальними за свою безпеку.

По-друге, з іншого боку Німеччина все ж вважає, що варто бути більш обережнішими і оглядається більше на Сполучені Штати.

Якщо подивитися на Париж і Берлін два роки тому і сьогодні, то ми побачимо кардинально різні підходи, кардинально різні відношення до подій, до Росії. Відтак я вважаю, що це абсолютно добре, що сьогодні Франція і Німеччина ведуть між собою таку дискусію (щодо іноземних військ для України і Taurus, — Авт.), можливо навіть трошки гостру, про підходи в підтримці України.

А якщо ми говоримо про Німеччину, я не бачу ніяких проблем у наших двосторонніх відносинах. Тому що на понад 7 мільярдів євро цього року, як і минулого, Німеччина допомагає нам саме у військовій підтримці. Думаю, що це говорить саме за себе і показує позицію Берліна. Іншими словами, коли країна робить такий внесок в перемогу України, в загальну безпеку, я думаю, що такий крок дуже солідний.

Що ж стосується бачень, вони можуть бути різним. І ми вдячні президенту Макрону за таке лідерство, його рішучість і підтримку. Все ж таки, коли президент Французької республіки виходить з такими меседжами і закликами, це — сильно.

Арсеній Пушкаренко про іноземні війська: "Ми не можемо виключати нічого"

Відносно питання іноземних військ в Україні, ми не мріємо сьогодні про контингент НАТО тут. Поки питання так не стоїть, у всякому разі до завершення широкомасштабної війни. Ми це розуміємо. Але при цьому, звичайно, зокрема наш міністр закордонних справ зробив заяву, що якщо держави-партнери готові допомагати нам з навчанням наших військовослужбовців на території України у форматах навчальних місій, які будуть посилювати підготовку ЗСУ, спроможність наших військовослужбовців, то звичайно, що це було би варто розглянути.

Однак в перспективі, коли ми говоримо про колективні договори, двосторонні договори України з партнерами, такі можливості не виключаються.

Про безпекові договори з союзниками

Чи передбачають безпекові договори, які укладає Україна з країнами НАТО, залучення їхніх контингентів до війни проти РФ?

— Важливо, що такі угоди двосторонні, тому що кожен договір наповнений конкретикою з кожним окремим партнером Києва. Можна було б зробити, як це було в Будапешті (підписання т.зв. Будапештського меморандуму. — Авт.), уклавши якусь загальну угоду з низкою країн, але маємо ці травматичні досвіди, коли ми відмовились від ядерній зброї, отримуємо на папері колективні гарантії безпеки, а у нас одна країна-гарант стала сьогодні агресором.

Тому той факт, що ці договори двосторонні в рамках вільнюського саміту НАТО, що аж G7 приєднується сьогодні до безпекових гарантій Україні (і дуже багато інших країн), такий тренд для нас дуже добрий. Ми фіксуємо і наповнюємо з кожною країною ті моменти, у яких така конкретна держава бачить спроможність сьогодні бути поряд з нами. Насамперед — це вже і посилення сьогодні допомоги, і довгострокова підтримка, і так далі. Адже всі договори, які підписуються і вже були підписані, їхній термін дії становить 10 років.

Ми чітко розуміємо, що це ще один крок до вступу України до НАТО. Тобто дані угоди будуть діяти до вступу нашої держави в Альянс. Тому те, що є багатодоговірна колективна парасолька, яка безпеково формується над нашою державою (але у форматі двосторонніх угод), абсолютно також виходить із досвіду Будапешту, Будапештського меморандуму, якому буде 30 років, а також — із спроможності кожної конкретної держави.

Нам важливо, щоб допомога була всебічна: і на морі, і на землі, і в повітрі, і, звичайно, сьогодні також важливою є кібербезпека.

"Росія вже перейшла всі червоні лінії"

Уточніть, в контексті підписання цих договорів, чи передбачається залучення військових країн-підписантів, їхніх армій в обхід НАТО до збройного протистояння з РФ? Тобто чи можливі якісь коаліції з трьох, з п'яти, з шести країн, армії яких зможуть увійти в Україну, чи зроблять це тільки в рамках допомогти в розмінуваннях, навчальних місіях і т.д.?

— До кожного договору, наскільки це відомо, можуть бути закриті частини угод, які ми не бачимо і, мабуть, не варто їх бачити на загал.

Будь-яка країна НАТО зрозуміло, що крім власних інтересів, також має особисті зобов'язання перед Альянсом. Вступаючи в цей блок, країна бере на себе зобов'язання, так само як і отримує певні гарантії. Тому і зрозуміло, чому виникла така складна дискусія про те, чи може хтось з членів НАТО відправити в країну, де йдуть активні бойові дії, свій контингент. Оскільки це питання участі країни-члена НАТО, її солдатів у збройному конфлікті. Водночас нагадаю, що наприклад є досвід українсько-польсько-литовського спільного батальйону, який був створений ще до великої війни.

Думаю, що в майбутньому, до нашого вступу в Альянс, будуть спільні підрозділи, які будуть інтегрувати нас і наші Збройні Сили, посилювати цю інтеграцію. Тому що, давайте чесно, сьогодні такого досвіду бойових дій, який є в Україні з абсолютно сучасними викликами на полі бою, думаю, немає в жодній армії світу. Впевнений, що наш досвід буде корисним дуже багатьом країнам Альянсу. Тому тут повинна бути синергія. Таким чином сьогодні, я думаю, що їхні підходи і наш практичний досвід мають нас спільно посилити.

Ми не можемо виключати нічого. Але те, що ця дискусія сьогодні є, і щона слова Макрона реагують багато країн (по-різному, але реагують), про це вже говорять вголос, така дискусія є важливою. І президент Франції підтвердив свої слова про можливе введення іноземних військ в Україну, що це була його свідома, виважена заява. А те, що лідери багатьох країн світу ведуть цю дискусію публічно, окремі навіть підтримували, — Канада, Естонія і т.д, — є надзвичайно важливим моментом.

Про неадекватність Медведєва

З іншого боку вже були і реакції в РФ на заяви Макрона і дискусію про "війська НАТО" в Україні. Зокрема, пролунала дещо знервована заява члена російського радбезу — Дмитра Медведєва, — мовляв, що нібито у взаємовідносинах з Францією тепер у РФ немає червоних ліній. Якщо це формулювання перекласти з політичної і дипломатичної мов на просту, що воно означає? Неформальне оголошення якоїсь гібридної війни Франції з боку Москви?

— Ви знаєте, слова Медведєва взагалі важко коментувати, тому що він іноді якісь безглузді речі говорить, чи пише їх в своїх соцмережах, а потім видаляє. Мені здається, що не завжди цей посадовець Російської Федерації сприймає реальність адекватно. Видає, можливо, якісь свої фантазії. Я думаю, що Росія, взагалі почавши найбільшу війну в Європі після Другої світової (по своїм масштабам, по своїй жорстокості тощо), вже перейшла всі червоні лінії. Просто ми це відчуваємо і розуміємо щодня, а комусь потрібен час.

Тут варто процитувати слова Жозепа Борреля, верховного представника Європейського Союзу з зовнішньої політики та безпеки, коли він виступав перед українським парламентом, що Європа прокидається.

Пам'ятаю його промову восени 22-го перед послами ЄС, основний меседж у ній був, що ми (тобто Євросоюз) знаходимося на початку шторму.

І дійсно, ЄС все ж таки відчув і переосмислив всі виклики, які перед ними стоять. Справді, Європа сьогодні прокидається.

Про точки напруги і Taurus

Повертаючись до позиції ФРН, наскільки нещодавнійвитік розмови німецьких офіцерів Бундесверу про Taurus може відтермінувати передачу Україні цих далекобійних ракет та як загалом вплине на обсягах військової допомоги Києву?

— Я думаю, що у цьому випадку німецька сторона повинна всередині розібратися, чому їхні топові військові прослуховуються іноземними спецслужбами, а тим більше державою, яка сьогодні веде агресивну війну на території європейського континенту і, до речі, достатньо поряд з Німеччиною. Тому це внутрішні питання до збройних сил і спецслужб Німеччини, чому вони допустили такий витік.

Розумієте, ті випадки, які сьогодні поставила Росія перед світом і так, як вона руйнує архітектуру європейської безпеки, звичайно, не може не турбувати сьогодні ні політичне, ані військове командування будь-якої з країн. Тому що всі розуміють, що РФ не зупиниться, якщо її не зупинити тут в Україні.

Тобто були вже і Карабах, і Придністров'я, і Осетія, і Грузія. Ми бачимо, що протягом всіх років незалежності після розвалу Радянського Союзу все більше і більше на пострадянському просторі виникало точок напруги безпекових, все більше собі Росія дозволяла. А сьогодні, зрозуміло, що ніхто не хоче мати на своїй території війну. Особливо сьогодні, коли приїжджають до нас політики і бачать наслідки цих злочинів проти людяності, цих страшних боїв. Я переконаний, що німецькі командири, військові ФРН як патріоти своєї держави розуміють, що війну треба зупиняти тут.

Тож чи вплине цей "шпигунський скандал" на постачання Україні німецьких ракет?

— Знаєте, у Німеччині є сьогодні вибір. У цьому ключі Велика Британія, до речі,запропонувала зробити абсолютно здоровий крок, що ФРН надає свої Taurus Британії, а та у свою чергу — аналогічні ракети німцям. Британці вже у певній кількості нам передали, і зможуть збільшити їхні поставки в Україну. Тому у Німеччини сьогодні є можливість безпосередньо на фоні цього скандалу, або якоїсь нерішучості когось, інших факторів, зробити такий change з Великою Британією.

Тому я не думаю, що скандал з витоком розмови може вплинути на якісь рішення. Все ж таки, як військові коментують і бачать ситуацію в Україні, — це одне, але рішення в даному випадку щодо передачі/непередачі приймають політики. Це їхня пряма політична відповідальність.

Про загрозу з боку Придністров'я

В контексті загроз з боку РФ ви згадали Придністров'я. Наскільки ситуація там зараз вибухонебезпечна та чи наважиться все таки РФ на відкриття цього фронту проти України?

— Сьогодні військового потенціалу у Росії там немає, і можливості поки що я не бачу, як туди РФ могла б перемістити свій військовий контингент. Зрозуміло, що це ще одна точка нестабільності, які Москва в нашому пострадянському регіоні створює в різних місцях, і зрозуміло для чого. Оскільки ми бачимо динамічний рух Молдови в Європейській Союзі, ми йдемо в тандемі з нею. Шкода, що це не тріо, через "відкат" назад в Грузії.

Звичайно, що через Придністров'я Росія буде намагатися не пускати Молдову в ЄС. Але я вважаю, що тут все ж Україна спільно з Євросоюзом повинні стати поряд з Молдовою і зробити все, щоб інтегрувати цей регіон.

"В Придністров'ї військового потенціалу у Росії немає"

Якщо ми говоримо про економіку, то насправді близько 70% всієї промисловості Молдови знаходиться у невизнаному Придністров'ї. Тому від інтеграції цієї сірої зони насправді виграє Молдова. Думаю, що насправді десь і лідери "ПМР" також розуміють, що все ж бути нормальною суверенною молдовською державою, де в тебе як в політика відкривається великі можливості, інтегруючись в ЄС, набагато краще, ніж бути зоною контрабанди, злочинності і всіх інших речей.

Тому мені здається, що все ж вплив Росії там буде зменшуватися. Тут однаково зацікавлена і Молдова, і жителі Придністров'я, щоб відбувалася інтеграція цього регіону в нормальний державний устрій.

Що насправді відбулося з тим гучним з'їздом придністровських сепаратистів, адже Путін і Росія фактично проігнорували звернення "депутатів" невизнаної республіки про допомогу?

— Дуже просто. Ви знаєте, що з 1 січня 2024 року Молдова скасувала пільгове ввезення товарів, які виробляються в Придністров'ї. Тобто фактично Придністров'я і підприємці з "ПМР" мали виграшні позиції і можливості щодо виробництва й реалізації своїх товарів, ніж бізнес на тих територіях Молдови, які підконтрольні Кишиніву.

Звичайно, це не могло сподобатися Придністров'ю. Якщо говорити про звернення до Путіна і так званий референдум, то він відбувся ще в 2006 році. Відтоді вже пройшло 18 років. Думаю, що зараз просто Путін захотів побрязкати перед нами всіма потенційною черговою точкою напруги. Однак сьогодні потенціалу я в цьому не бачу. Все ж таки глибоко впевнений, що перспектив інтеграції Придністров'я в Молдову (щоб стати підконтрольною Кишиніву територією), набагато більше, ніж перспектив Росії в Придністров'ї.

Про виплати Росією грошової компенсації для українців

Які є зрушення у дискусійному питанні про заморожені російські активи?

— Перший крок зроблений і депозитарії, тобто надприбутки від активів, вже відраховуються Україні. Це добре, але зроблений тільки перший крок. Раніше не було фактично таких прецедентів саме передачі суверенних активів.

Дискусії про активи РФ складні через те, що йдеться про питання довіри до всієї фінансової системи світу, особливо Європи. Але ми активно працюємо з країнами світу у цьому напрямку.

"Дискусії про активи РФ складні"

РФ повинна заплатити і кожна держава в світі повинна побачити, що крім індивідуальних притягнень до відповідальності, покарання, також і держава буде платити завдані збитки за агресію. Вважаю, що доля суверенних активів РФ — це питання справедливості не тільки по відношенню до України, а й до кожної держави, яка сьогодні нас підтримує, нам допомагає. Це складне комплексне рішення, але ми працюємо над його вирішенням.

Чи гіпотетично можлива у майбутньому (через 10, 20, 50 років) виплата Росією ще й компенсацій для фізичних осіб — громадян України, — хто постраждав через агресію РФ по типу, як Німеччина свого часу десятиліттями виплачувала кошти жертвам нацизму під час Другої світової війни?

— Вважаю, що такий прецедент можливий і для цього документуються сьогодні злочини росіян. Саме тому, до речі, нас і консультують, працюючи з нами, представники Міжнародного кримінального суду та інших правоохоронних органів світу, щоб збір доказів був максимально об'єктивним і задокументованим.

В спеціальному міжнародному центрі це все систематизується, аби у майбутньому, коли будуть вироки в Гаазі для російських злочинців, коли юридично ми доведемо злочинну агресію РФ проти нашої держави, щоб наші громадяни також мали право претендувати на такі компенсації.

Звичайно, це нічого порівняно зі зруйнованими долями, але все одно це питання справедливості. Якщо Росія не заплатить, це і для неї в майбутньому, і для всіх інших буде погано, тому що виникне спокуса повторювати такі злочини. А безкарність, як відомо, породжує нові злочини.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Кияни кличуть на акцію протесту: вимагаємо достроково припинити повноваження секретаря Київської міської ради Володимира Бондаренка
Политека
2025-04-07T14:30:57Z
ЗСУ влаштували пастку росіянам біля Андріївки: Наєв показав відео успішної операції
24tv
2025-04-07T14:24:20Z
«Потрібно змінити стратегію ведення війни» – підполковник ЗСУ емоційно звернувся до влади
ГЛАВКОМ NET
2025-04-07T14:21:53Z
Київ переплатив 1 мільярд гривень за охоронні послуги, – депутат Вітренко
24tv
2025-04-07T14:16:39Z
Жорін пояснив, що є головною ціллю України у війні
TSN
2025-04-07T14:16:34Z
Атака на Кривий Ріг: з'явилися кадри з ресторану в момент прильоту
TSN
2025-04-07T14:16:31Z
Прогноз погоди в Києві та області на 8 квітня: яких сюрпризів чекати від природи
Политека
2025-04-07T14:16:28Z
Попри важкі травми, відкрив власний бізнес – історія ветерана
Факти ICTV
2025-04-07T14:16:20Z
В Україні лютує негода: де випав сніг і коли повернеться тепло
TSN
2025-04-07T14:16:12Z
"Воювати набагато легше, ніж працювати в ТЦК", — керівник Пологівського терцентру
Фокус
2025-04-07T14:30:43Z
Росії слід негайно припинити прикидатись і прийняти безумовне припинення вогню - Макрон
УкраинФорм
2025-04-07T14:30:35Z
Президент підписав скандальний закон, петиція проти якого зібрала потрібні 25 тис. голосів
ГЛАВКОМ NET
2025-04-07T14:30:25Z
Кандидат у президенти Румунії хоче заборонити транзит українського зерна
Европейская правда
2025-04-07T14:30:23Z
РФ накопичує ресурси для штурмів на важливому напрямку: військовий оцінив загрозу
GlavRed
2025-04-07T14:27:59Z
Не обійшлось без України? Країни Балтії можуть не встигнути укріпити кордон з Росією - The Telegraph
Telegraf
2025-04-07T14:27:31Z
У країнах Африки активізувалася діяльність російської православної церкви – ЦПД
iPress
2025-04-07T14:25:57Z
Україна обговорює умови нової угоди щодо корисних копалин – AP
iPress
2025-04-07T14:25:55Z
В Німеччині МВС пропонує проводити школярам "кризові тренінги" – Handelsblatt
iPress
2025-04-07T14:25:28Z
"Казав: "Я так люблю це життя": у Кривому Розі попрощалися з дітьми, яких вбила ракета
GlavRed
2025-04-07T14:27:36Z
ГУР: росія майже повністю замінила американські деталі в дронах Shahed
iPress
2025-04-07T14:25:48Z
Красліце та помлазка: як святкують Великдень 2025 у Чехії
Факти ICTV
2025-04-07T14:25:03Z
Українські війська здатні контролювати можливе "морське перемир’я", – командувач ВМС
Antikor
2025-04-07T14:24:50Z
ЄКУ запросив на презентацію дослідження про практики діаспорної взаємодії для України
УкраинФорм
2025-04-07T14:21:09Z
У якій країні жінка може мати кількох чоловіків водночас
24tv
2025-04-07T14:21:04Z
"Контракт 18-24": які обмеження має молодь
TSN
2025-04-07T14:16:57Z
Еколог: Через морози залишимося без персиків та слив, цвітіння магнолій під питанням
Комсомольская правда
2025-04-07T14:16:45Z
Український полярник після тяжкого поранення на фронті поїхав до Антарктиди
TSN
2025-04-07T14:16:16Z
Виносили мозок, – український продюсер назвав двох артисток, з якими було найважче працювати
24tv
2025-04-07T14:27:40Z
Російський гурт провів турне в'язницями і назвав арештантів "милими зайчиками"
GlavRed
2025-04-07T14:27:30Z
"Я обожнювала!": Цимбалару розповіла про свою любов на зйомках "Материнського інстинкту"
GlavRed
2025-04-07T14:27:06Z
Відійшла у вічність Таїсія Литвиненко: де і коли відбудеться прощання з відомою акторкою
24tv
2025-04-07T14:16:15Z
Актор Франківського драмтеатру пішов добровольцем у Третю штурмову бригаду
УкраинФорм
2025-04-07T14:12:48Z
Благає дружину повернутися: Каньє Вест натякнув, що Б'янка Цензорі покинула його
24tv
2025-04-07T13:45:30Z
Новий фільм по Minecraft побив важливий рекорд касових зборів
24tv
2025-04-07T13:39:28Z
Фільм від Netflix вплинув на хід розслідування справи про шахрайство: деталі
ГЛАВКОМ NET
2025-04-07T13:09:35Z
«Фіолет», Green Grey, Biplan, джаз і стендапи: афіша квітня в Caribbean Club та Pepper’s Club
Вива
2025-04-07T13:00:50Z
Теракт на замовлення: СБУ затримали завербовану агентку
GlavRed
2025-04-07T14:27:22Z
Судитимуть колаборанта з Куп’янська, який при окупантах працював «спеціалістом» санітарно-епідеміологічної служби
Украина Криминальная
2025-04-07T14:21:50Z
Дівчина застрягла в дивані і провела дві години у металевій пастці
ГЛАВКОМ NET
2025-04-07T14:21:05Z
У Фінляндії застрелили ведмедя, якому сподобалось лазити у двори будинків
Европейская правда
2025-04-07T14:18:59Z
У Японії медичний гелікоптер впав у море, троє загиблих
УкраинФорм
2025-04-07T14:15:43Z
Власника телеграм-каналу підозрюють у продажі наркотиків в Україні
InternetUA
2025-04-07T14:10:15Z
Вимагав 8 200 доларів хабаря за документи на водний об’єкт: поліцейські затримали жителя Чортківського району
Украина Криминальная
2025-04-07T14:06:26Z
Медики намагаються врятувати хлопчика, пораненого внаслідок удару РФ по Кривому Рогу
УкраинФорм
2025-04-07T13:49:59Z
Засуджено корегувальника з Харкова, який «зливав» ворогу інформацію про місця дислокації ЗСУ
Украина Криминальная
2025-04-07T13:21:29Z
Ціни на картоплю падають: запаси ще є, а попиту немає
AgroPortal
2025-04-07T14:30:52Z
Ціни "підскочать" аж на 10%: відомо, які види м’яса подорожчають найбільше
GlavRed
2025-04-07T14:27:55Z
Ціни ростимуть щомісяця на 1,5-2%: експерт назвав один продукт
GlavRed
2025-04-07T14:27:37Z
Акції Tesla впали нижче рівня, на якому їх радили купувати – Bloomberg
iPress
2025-04-07T14:25:47Z
Мита США ставлять під загрозу індійський ринок алмазів
iPress
2025-04-07T14:25:39Z
Україна залишається залежною від Starlink, поки ЄС шукає резервні варіанти — Politico
InternetUA
2025-04-07T14:25:09Z
Президентка Єврокомісії запропонувала США "нульові тарифи" на промислові товари
Европейская правда
2025-04-07T14:24:33Z
Боялися, що будуть красти: співвласник АТБ - про початок бізнесу, конфлікт з Coca Cola та жорстку оптимізацію
Telegraf
2025-04-07T14:24:20Z
Скільки потрібно витратити на покупку 200 євро сьогодні
24tv
2025-04-07T14:21:12Z
Навіщо по ділянці розкидати апельсинові шкірки: це може здивувати
24tv
2025-04-07T14:30:08Z
Романтичне передбачення: 2 знаки зодіаку, в яких попереду подорож з коханою людиною
24tv
2025-04-07T14:27:20Z
Як прибрати застарілий жир із кухонних шаф: гарний спосіб на замітку господиням
GlavRed
2025-04-07T14:27:04Z
Чому не варто викидати коробки з під шоколадних цукерок: для чого вони згодяться
TSN
2025-04-07T14:16:20Z
Гороскоп на 8 квітня: Близнюкам - цікаві знайомства, Дівам - тимчасові труднощі
Telegraf
2025-04-07T14:03:28Z
Найгірше місце для дзеркала у домі: притягує лихо та біду
24tv
2025-04-07T13:51:11Z
Зелень залишатиметься свіжою місяцями - що потрібно зробити
GlavRed
2025-04-07T13:45:33Z
Будинок, дерево й вода навколо: який вигляд має найменший острів у світі
24tv
2025-04-07T13:30:27Z
Що ваша улюблена кава говорить про вас як особистість: вчені знайшли цікавий зв'язок
24tv
2025-04-07T13:30:01Z
Директор ФБР особисто привітав росіянина Овечкіна з рекордом у НХЛ
ZN UA
2025-04-07T14:27:35Z
«У мене немає корони на голові»: Ярмоленко вибачився перед фанатом
GlavRed
2025-04-07T14:27:30Z
Мірошніченко, Краснопір та Бабогло зіграють із перших хвилин проти Полісся
Football.ua
2025-04-07T14:22:28Z
Фаті може залишити Барселону найближчим літом
Football.ua
2025-04-07T14:16:16Z
Ямал не хоче бачити Левандовські у стартовому складі Барселони — El Nacional
Football.ua
2025-04-07T14:15:10Z
Зірковий супертяж зухвало згадав Усика серед переліку бійців, яких хоче "прикінчити"
24tv
2025-04-07T14:06:13Z
ЗСУ ліквідували російського окупанта та майстра спорту з армійського рукопашного бою
ГЛАВКОМ NET
2025-04-07T14:03:00Z
Еліна Світоліна презентувала арт-інсталяцію та поділилася своєю історією успіху
Фокус
2025-04-07T14:00:37Z
Ла Ліга подала апеляцію на рішення про реєстрацію Ольмо та Віктора
Football.ua
2025-04-07T13:58:53Z
Samsung випустила оновлення One UI 7 з новими функціями та покращеннями
InternetUA
2025-04-07T14:22:43Z
Розробник Dishonored каже, що був би не проти зробити третю частину гри
24tv
2025-04-07T14:21:14Z
Міг стати мільйонером: чоловік випадково зробив "найпопулярніший знімок в історії"
Фокус
2025-04-07T14:21:10Z
Трамп погрожує тарифами на «розумні» гаджети: чи злетять ціни на смартфони через ботоферми TikTok?
Vlasti
2025-04-07T14:06:24Z
WhatsApp додасть три нові корисні функції
InternetUA
2025-04-07T14:01:43Z
Китайський геймер подав в суд на розробників відеогри через віртуальні "ляпаси"
24tv
2025-04-07T13:51:33Z
Apple готує масштабний редизайн iPhone у 2027 році
Portaltele
2025-04-07T13:43:39Z
Геймери найчастіше повертаються до ігор, в які грали в 10 років — дослідження
ITC
2025-04-07T13:22:29Z
Прощавай, старенький: Microsoft радить утилізувати ПК, які не можна оновити до Windows 11
ITC
2025-04-07T13:12:38Z
Створюють дискомфорт та переносять хвороби: кроки, аби позбутися бліх у будинку
24tv
2025-04-07T14:30:29Z
Чому дітям потрібна "тиха година" в дитячому садку: мало хто здогадується, в чому причина
TSN
2025-04-07T14:16:52Z
Біогакер Джонсон припустився величезної помилки у спробі сповільнити старіння: що з ним сталося
TSN
2025-04-07T14:16:41Z
Виявили 17 факторів, які найбільше шкодять довголіттю
24tv
2025-04-07T14:12:51Z
Сім років НСЗУ: чому українці досі платять за «безоплатне»
ZN UA
2025-04-07T14:04:57Z
Дослідження показує, що довгострокова медитація може зменшити стрес і старіння
Portaltele
2025-04-07T13:43:05Z
17-й центр Recovery: у Тернополі відкрили новий медзаклад для реабілітації поранених бійців
Факти ICTV
2025-04-07T12:57:59Z
Користь ліків від СДУГ переважує підвищення тиску і частоти пульсу — учені
Факти ICTV
2025-04-07T12:37:27Z
Вітаміни які допоможуть зупинити випадіння волосся
360ua.news
2025-04-07T12:00:32Z
Grand Cherokee vs конкуренти: чим він кращий за Toyota Land Cruiser та BMW X5?
Топ Жир
2025-04-07T14:21:37Z
На шасі MAN TGM в Україні зробили спецмашину для обслуговування метрополітену
AutoCentre
2025-04-07T14:07:57Z
Концепт Chevrolet Corvette від GM виносить C9 на радикально новий рівень
Топ Жир
2025-04-07T14:00:53Z
Це найпотужніший Defender в історії бренду: ось що показав тест-драйв новго Land Rover
Telegraf
2025-04-07T14:00:17Z
Перший Ferrari SF90 XX Spider на ринку — це особливий автомобіль
Топ Жир
2025-04-07T13:15:15Z
У США власники Tesla масово позбуваються своїх електрокарів, як зміниться ринок вживаних авто
24tv
2025-04-07T13:06:33Z
Електромобіль Kia EV3 перетворили на гігантський шоу-кар
AutoCentre
2025-04-07T13:04:10Z
Автомобільний бренд Stellantis готує гостру новинку: електричний SUV з несподіваним характером
Топ Жир
2025-04-07T12:45:44Z
Jaguar Land Rover призупиняє експорт усіх автомобілів до США
Топ Жир
2025-04-07T12:15:04Z