Технологія UA Drone ID точно підвищує ефективність і безпечність місій і дає краще розуміння ситуації на полі бою під час виконання завдань.
Міністерство оборони уклало меморандум щодо розвитку інноваційної технології UA Drone ID, яка допоможе ідентифікувати свої й чужі безпілотники. Як міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, технологія вже пройшла тестування в бойових умовах з ударними дронами.
Федоров пояснив, що це функціонал в екосистемі DELTA, який допоможе мінімізувати “дружній вогонь”, зберегти більше наших дронів і краще проаналізувати їх використання.
“UA Drone ID розробили військові з Центру інновацій Міноборони разом із громадською організацією Аеророзвідка та компанією CossackLabs. Це унікальний приклад співпраці військових із цивільними щодо треку технологій в армії. Інновації – наша очевидна перевага над ворогом, і дуже круто, що до цього залучені цивільні. Зараз Мінцифра підписала меморандум із Міноборони та розробниками про розвиток цієї технології в DELTA. Перед цим Міноборони презентувало її країнам НАТО”, – йдеться в повідомленні Федорова.
Як зазначає міністр, UA Drone ID точно підвищує ефективність і безпечність місій і дає краще розуміння ситуації на полі бою під час виконання завдань.
“Далі технологія UA Drone ID в DELTA посилить аналіз того, як краще використовувати дрони – наприклад, можна буде планувати, які з них краще застосовувати для враження конкретних цілей”, – додав Федоров.
Заступниця міністра оборони з питань цифрових трансформацій, цифрового розвитку та цифровізації Катерина Черногоренко підкреслила, що Україна – перша країна, що стикається з роботизованою війною.
“Постійний технологічний розвиток допоможе підвищити ефективність безпілотників та прибрати людину з поля бою”, – зазначила Черногоренко.
Нагадаємо, 5 квітня у Брянській області Росії безпілотні літальні апарати атакували хімічний завод, на якому виробляють вибухівку.
За даними ЗМІ, Україна незабаром може застосувати далекобійні дрони, які атакують російські об’єкти на Уралі та у Заполяр’ї.