MY.UAНовини
14 млн грн громадам. Почався сезон конкурсу грантів на розвиток локальних ініціатив
14 млн грн громадам. Почався сезон конкурсу грантів на розвиток локальних ініціатив

14 млн грн громадам. Почався сезон конкурсу грантів на розвиток локальних ініціатив

Громади 13 регіонів України можуть залучити на власний розвиток до 100 тис. гривень. Розповідаємо на прикладі проєкту молодіжного простору в Баришівці на Київщині.

У середу, 10 квітня, розпочався новий сезон конкурсу грантів для локальних ініціатив у громадах "Час діяти, Україно!". Цього року участь у відборі беруть благодійні фонди, громадські організації, освітні заклади та комунальні підприємства з 13 регіонів країни. На власні ініціативи можна сумарно залучити понад 14 млн грн. Конкурс корисних соціальних ініціатив вже дев'ятий рік поспіль реалізує Благодійний фонд "МХП-Громаді", місія якого – робити громади такими, щоб там хотілося жити.

Як подати заявку на грант та чому важливо розвивати локальні ініціативи в громадах – детальніше у матеріалі OBOZ.UA.

Після влучання ракети. Молодь відновила публічний простір у Баришівці

На Київщині відкрили FUN HUB – молодіжний простір Баришівської громади. Тут ініціативу взяла на себе молодь: вони побачили проблему відсутності громадських місць і взялися її вирішувати. Створили молодіжну раду й подалися на грант по створенню простору для проведення подій, лекцій, кінопоказів та розвиваючих заходів. На жаль, під час повномасштабного вторгнення просто в будівлю прилетіла ворожа ракета і зруйнувала все, що зробили молоді люди.

Однак вони не здалися та ініціювали ще один проєкт створення простору. З фондом "МХП-Громаді" вдалося залучити грант і реалізували ініціативу знову.

"Отримавши грантове фінансування, відновили молодіжний простір вже в новому приміщенні, у підвалі", – розповідає Ігор, громадський активіст і голова місцевої молодіжної ради, головний спеціаліст відділу молоді та спорту Баришівської селищної ради.

"Якщо ми хочемо змін в країні, потрібно починати з себе"

Зараз діяльність молоді в хабі можна розділити на кілька напрямів, які включають змістовне дозвілля та неформальну освіту. У просторі проводять кінопокази, вечори настільних ігор, тренінги, лекції різного формату. Також молодь займається волонтерством: від плетіння маскувальних сіток до виготовлення окопних свічок і збору коштів на потреби збройних сил України. Більшість тих, хто відвідує локацію – підлітки, які нарешті мають приміщення, де можуть цікаво проводити час.

"Коли ви хочете щось змінити, треба брати ініціативу в свої руки. Якщо ми хочемо змін в країні, потрібно починати з себе. А грантові конкурси – дуже гарна можливість це зробити. Формати необмежені, ми завжди дослухаємося до самої молоді й організуємо те, що їм справді цікаво. У наших заходах беруть участь учні обох наших ліцеїв. Одна справа – коли просто приходять. Але також у нас можна пропонувати ідеї, який захід організувати та як провести час", – додає Ігор.

Місцева школярка Аліна проводить в молодіжному просторі багато часу. Каже, що у FUN HUB є телеграм-канал, з якого вона дізнається про заплановані події. Там кожен може запропонувати свою ідею.

"У цьому просторі ми дивимося фільми, граємо в настільні ігри. Я ходжу сюди дуже часто. Дуже рада, що нарешті з'явилося таке місце. Тепер є де цікаво провести час з друзями", – каже дівчинка.

Розвиток локальних проєктів. Як фонд підтримує ініціативи в громадах

Минулого року завдяки грантам від БФ "МХП-Громаді" вдалося реалізувати 149 успішних проєктів в різних регіонах України. За дев'ять років існування Фонд масштабувався і почав працювати на території 13 областей України: до цього фінансував проєкти тільки в Черкаській області та частково в Київській.

"Головна місія конкурсу – надати жителям громад розуміння важливості їхніх проєктів та діяльності, а також те, що зміни ми можемо творити разом. Це особливо важливо під час повномасштабної війни, коли безліч факторів та подій від нас не залежать. Але ми точно можемо робити великі зміни, кожен на своєму місці. Конкурс має на меті змінити ставлення до благодійності в громадах. Треба викорінити таке явище патерналізму, яке нам дісталося у спадок від радянської влади, коли люди в громадах, в містах та селах вважають, що їхні проблеми має вирішити хтось інший. Натомість громада знецінює свій власний ресурс, який може присвятити вирішенню важливих проблем", – підкреслює Тетяна Волочай, директорка Благодійного фонду "МХП-Громаді".

Розвиток таких проєктів, як в Баришівці, дає можливість мешканцям громад розвивати стратегічне мислення, проектний менеджмент, громадську активність. А надані гроші використовуються ефективно.

Приклад баришівської ініціативи – це як лакмусовий папірець проблем в громадах. У 2022 році фонд підтримав створення понад 80 укриттів у школах, щоб дітки могли навчатися офлайн. В межах конкурсу за пару років створили 30 громадських та ветеранських просторів. На конкурс можуть подаватися будь-які ідеї, які громада вважає необхідними. Це можуть бути проекти в галузі освіти, медицини, культури та громадського сектору.

Цього року фонд очікує багато проектів. Окремий виклик – робота з ветеранами, реінтеграція ветеранів громадах. За словами Тетяни, всі працівники фонду вважатимуть за честь відкривати такі проекти. Також є й новий напрямок, пов'язаний із підтримкою культурної спадщини: сприяння ініціативам локальних музеїв. Наприклад, на Вінниччині фонд підтримав музей Василя Стуса, директор якого почав втілювати цікавий локальний проєкт.

Підтримка фонду дозволяє Баришівці підтримувати сталий розвиток, говорить голова громади Олександр Ільченко.

"Ми дуже вдячні фонду "МХП-Громаді" за велику підтримку, яку вони дають нам постійно. На сьогоднішній день у Баришівській громаді було реалізовано багато проєктів. Попри складну ситуацію війни, дітям треба десь відпочивати. Завдяки комплексній підтримці в нашому парку з'явився новий дитячий майданчик. Фонд "МХП-Громаді" також допоміг втілити у життя цей простір", – каже він.

За словами пана Олександра, немало будівель в громаді постраждали від бойових дій, і довго не було приміщення, де дітям можна було б займатися різними активностями. Тепер завдяки підтримці в громаді це успішно реалізовано.

"Дуже приємно бачити, що дійсно є люди, які допомагають нашим селам. Зараз ми працюємо над тим, щоб створити також реабілітаційний центр, оскільки ця проблема стає все більш актуальною. Закликаю громади сміливо подаватися на гранти: ви маєте самі зловити цю рибку, а фонд дає вам для цього вудочку", – додає голова громади.

Як подати заявку на участь у конкурсі "Час діяти, Україно!"

За словами Володимира Панченка, керівника відділу національних проектів Благодійного фонду "МХП-Громаді", конкурс сприяє вирішенню важливих соціальних проблем громади. Таким чином фонд хоче підсилити громадський сектор на місцях, щоб люди активно включилися в життя своєї громади.

"Більшість конкурсів сфокусовані у великих містах. Ми ж орієнтуємось на менші громади, бо розуміємо, що там є величезна кількість різноманітних потреб. Ми також розуміємо, що у місцевого самоврядування є обмеження по фінансуванню. І цей конкурс – універсальний та підходить як для громадського сектору, так і для  місцевого самоврядування", – зауважує пан Володимир.

У конкурсі можуть брати участь ініціативи з 13 областей України: Вінницька, Волинська, Дніпропетровська, Житомирська, Івано-франківська, Київська, Львівська, Полтавська, Сумська, Тернопільська, Хмельницька, Черкаська, Чернігівська. Кожне місто і село, від маленького до великого – взяти участь у конкурсі запрошують всіх бажаючих.

Процес подання заявки максимально спростили, і для тих, хто ніколи не займався грантовим менеджментом, будуть проводити навчання. Зокрема, у квітні планується провести велику онлайн-консультацію, де детально розкажуть кожному з учасників, як податися, як скачати сертифікаційну форму,  щоб процес був максимально ефективним.

В цьому році грантове фінансування складає 14 млн грн. Кожен відібраний проєкт може розраховувати на суму від 50 до 100 тис. грн на свою ініціативу. 

"Корисне – коли ви розумієте реальні потреби громади. Скажімо, щоб десь збиралася молодь, треба створити громадський проєкт. Або щоб повернулися в громаду ветерани, потрібен центр, де буде відбуватися реабілітаційна діяльність, відновлення. Або десь необхідне медичне обладнання. Кожна громада унікальна, всюди потреби різні. Це важливо враховувати", – додає керівник відділу.

Подаватися на гранти можуть органи місцевого самоврядування, комунальні установи, підприємства, організації, освітні заклади, громадські організації, заклади охорони здоров'я. Проект має бути актуальним, важливим громаді, реалістичним. Він має бути не одноденним, а вирішувати ту чи іншу проблему громади на більш-менш постійній основі.

"У нас був дуже гарний проєкт в Каневі. Там медичний заклад за рахунок грантових коштів зробив укриття. Але не просто укриття. Це приміщення функціонує і як громадський простір. Зараз, коли лунає повітряна тривога, дітки з мамами можуть перебувати в комфортному місці, дивитися мультики та цікаво проводити час", – наводить приклад Володимир Панченко.

В цьому році серед пріоритетних напрямків роботи– створення просторів для ветеранів, інших можливостей для тих, хто повертається з війни. Місія фонду – підтримати їх та створити сприятливі умови, щоб у громадах вони почувалися більш комфортно. На подібні проєкти будуть звертати особливу увагу. Простори з акцентом на безпеку також важливі через те, що ворог продовжує завдавати удари по енергетиці. Крім того, важливе збереження традицій та культурної спадщини. 

Надалі на сторінках Благодійного фонду буде з'явитися інформація про пошук експертів, які будуть незалежно оцінювати всі проєкти. На гранти Благодійного фонду "МХП-Громаді" можна подаватися з 10 квітня до 12 травня. Учасникам радять не затягувати з процесом і подаватися не в останній день.

"Якщо у вас є гарна ідея, не бережіть її на потім. Не чекайте, що хтось її реалізує за вас. Давайте спільно шукати можливості для того, щоб реалізувати ваші ініціативи сьогодні", – закликає Панченко.

Більше детально про умови участі в конкурсі та про те, як подати заявку на гранти, можна прочитали за посиланням.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
"Ухилянт на лижах": Саніна з The Hardkiss потрапила у скандал, похвалившись відпочинком із чоловіком
Политека
2025-01-21T02:00:07Z
Оригінальна версія була набагато драматичнішою: що приховує українське танго "Гуцулка Ксеня"
Telegraf
2025-01-21T00:27:03Z
Хентай: все що треба знати про пікантне аніме
CutInsight
2025-01-20T23:48:12Z
Терен скасував тур після сварки з переможницею "Холостяка", подробиці
Политека
2025-01-20T23:30:02Z
Камалія розповіла, як приховує розлучення від дітей: "Вони, звісно, знають"
GlavRed
2025-01-20T23:27:13Z
Оскароносний французький режисер Мішель Азанавічус випустить книгу про війну в Україні
Детектор М
2025-01-20T22:42:48Z
Пісня Ігоря Білозіра "Перший сніг", за яку його вбили у Львові, опинилась у трендах тіктоку
24tv
2025-01-20T22:00:54Z
У десятку увірвався новий кандидат: список лідерів Євробачення-2025
GlavRed
2025-01-20T21:27:30Z
Вдруге стала першою леді США: скільки насправді років Меланії Трамп
24tv
2025-01-20T21:00:24Z
21 січня: яке сьогодні свято і що не можна робити
Комсомольская правда
2025-01-21T03:34:51Z
Не допоможе Patriot і SAMP-T: названо єдиний спосіб впоратися з "Орешником"
GlavRed
2025-01-21T03:33:49Z
Військовий розповів, чи позбулася за роки війни українська армія радянщини: «Вони копіюють цю систему»
Знай
2025-01-21T03:21:43Z
Представники десяти бригад ЗСУ навчатимуться на фахівців із супроводу військових
УкраинФорм
2025-01-21T03:06:39Z
Уряд ОАЕ передав закладам освіти Херсона 930 ноутбуків
УкраинФорм
2025-01-21T02:03:10Z
Уроки мови: як гарно вітатися українською
ZN UA
2025-01-21T01:03:44Z
Facebook, X, YouTube погодилися на нові правила боротьби з мовою ненависті в ЄС
InternetUA
2025-01-21T01:01:10Z
Носіям ракет стало боляче: ракето-дрони ЗСУ "підрізали крила" авіації РФ
GlavRed
2025-01-21T00:27:33Z
Стратегічні цілі України в РФ сягатимуть тисячі кілометрів — експертна оцінка
Хвиля
2025-01-21T00:12:33Z
Оскарження штрафу: чи можна це зробити, якщо військовозобов'язаний не з'явився за повісткою
ZN UA
2025-01-21T04:04:07Z
Трамп заявив про наміри зустрітись з Путіним
ГЛАВКОМ NET
2025-01-21T04:03:51Z
Атака дронів на Смоленську область, Трамп заявив про наміри зустрітись з Путіним: головне за ніч
ГЛАВКОМ NET
2025-01-21T04:00:10Z
Історик з Гарварду пояснив, на чому будується політика США щодо Росії
ГЛАВКОМ NET
2025-01-21T03:43:32Z
Трамп підписав указ про вихід Сполучених Штатів з ВООЗ
УкраинФорм
2025-01-21T03:42:36Z
На руку Україні: Трамп може вдатися до певних дій, щоб змусити Росію до переговорів
24tv
2025-01-21T03:33:39Z
Біля найбільшого порту РФ на Далекому Сході через санкції скупчуються танкери - Bloomberg
УкраинФорм
2025-01-21T03:09:37Z
Марко Рубіо призначено на посаду держсекретаря США. Сенат схвалив кандидатуру більшістю голосів
ГЛАВКОМ NET
2025-01-21T02:57:44Z
Трамп підтвердив, що прагне завершити війну в Україні якомога скоріше
УкраинФорм
2025-01-21T02:51:27Z
Гороскоп на завтра 22 січня: Водоліям - великі гроші, Ракам - кар'єрний успіх
GlavRed
2025-01-21T03:57:39Z
Овнам варто замислитися про партнерство, а Тельцям знайти дружбу: гороскоп за картами Таро на 21 січня 2025 року
TSN
2025-01-21T03:39:11Z
У Стрільців буде дуже важливий день: гороскоп на 21 січня
24tv
2025-01-21T03:03:19Z
Незвичайний січень: синоптики розповіли, для яких областей прогнозують тепло
Политека
2025-01-21T03:00:31Z
Прикордонники бригади «Помста» показали, як знищують ворога на Куп’янському напрямку
УкраинФорм
2025-01-21T02:39:26Z
«Часового Яру як міста більше не існує»: зараз ведуться бої за те, що ще можна назвати будівлями
ZN UA
2025-01-21T02:18:11Z
Гороскоп на сьогодні: астрологічний прогноз на 21 січня для всіх знаків Зодіаку
Политека
2025-01-21T01:03:10Z
Мова не тільки про Донбас: РФ наступає у трьох областях - DeepState
GlavRed
2025-01-21T00:27:17Z
Плата за вивезення сміття значно підніметься у січні
Знай
2025-01-20T23:30:12Z
На Миколаївщині сапери знешкодили авіабомбу ФАБ-500
УкраинФорм
2025-01-21T03:48:58Z
Заступник міністра охорони здоров'я розповів, чому на нього готували замах
ГЛАВКОМ NET
2025-01-21T02:42:27Z
У Китаї стратили двох масових убивць, які заподіяли смерть 43 людям
УкраинФорм
2025-01-21T02:15:47Z
Палає будинок і авіазавод: Смоленськ під масованою атакою дронів
GlavRed
2025-01-21T01:27:47Z
В районі Рівного пролунали вибухи, "шахеди" долетіли до західних областей України
ZN UA
2025-01-21T01:19:08Z
Водій, який проігнорував два рішення суду про позбавлення права керувати авто, сяде на 2 роки за ґрати
Украина Криминальная
2025-01-21T00:33:23Z
Врізав майже 6-бальний шторм: Україну атакувала нова магнітна буря
GlavRed
2025-01-21T00:27:21Z
78-річного чоловіка засуджено на 10 років тюрми за вбивство дружини
ГЛАВКОМ NET
2025-01-21T00:03:06Z
У Смоленську серія потужних вибухів: могло прилетіти по НПЗ й авіаційному заводу
24tv
2025-01-20T23:57:48Z
"Нехай бояться": Дружина Решетника зіткнулася з росіянами на відпочинку
Политека
2025-01-21T04:00:22Z
"ПорЯдковий" чи "порядкОвий" номер – як правильно: не усі зможуть дати відповідь
GlavRed
2025-01-21T02:39:00Z
Як очистити душ від вапняного нальоту за допомогою пакета: хитрий трюк
GlavRed
2025-01-21T01:36:46Z
Яскрава весняна головоломка: потрібно знайти нарциси за 10 секунд
GlavRed
2025-01-21T01:27:53Z
Ваші рідні забудуть про випічку з магазину: готуємо ароматний рулет з шинкою та сиром
24tv
2025-01-20T21:57:53Z
Своєю історією потрібно пишатися: рецепт борщу, якому понад 300 років
24tv
2025-01-20T21:51:07Z
Покладіть в кишеню ці 3 речі: вони притягнуть гроші
24tv
2025-01-20T20:51:49Z
Завжди прозорий як сльоза: давній рецепт знаменитого гуцульського холодцю
24tv
2025-01-20T20:39:54Z
Як зрозуміти, що собака мерзне: тварина починає поводитись дуже дивно
GlavRed
2025-01-20T20:27:41Z
Не рекордні ціни, або Чому виробники вважають вартість часнику виправданою
AgroPortal
2025-01-21T04:00:54Z
Українцям у лютому зменшать тарифи на електроенергію: кому пощастить
Знай
2025-01-21T01:30:43Z
Не сягне і 2 тис грн? Якою буде пенсія, якщо вийти в 65 років з мінімальним стажем
Telegraf
2025-01-21T01:30:32Z
200 грам "напою богів" - 420 грн: супермаркети оновили цінники кави, цукру, молока і вершків
Знай
2025-01-21T01:30:09Z
Apple повернула собі звання найдорожчої компанії світу
InternetUA
2025-01-21T00:03:44Z
Найбільші банки Канади вийшли з глобальної кліматичної угоди
УкраинФорм
2025-01-20T23:18:01Z
ЄС підготував план повної відмови від російського газу
Хвиля
2025-01-20T23:09:51Z
Показники лічильника живуть самі собою: українці втрачають гроші через "Нафтогаз"
Знай
2025-01-20T21:12:30Z
Помер український енергетик Семен Поташник
ГЛАВКОМ NET
2025-01-20T21:09:13Z
Oppo Find N5 стане першим у світі складаним водонепроникним смартфоном
InternetUA
2025-01-21T04:01:37Z
Hubble показав яскраву галактику Велика Магелланова Хмара
УкраинФорм
2025-01-21T03:24:17Z
Новий iPad Air отримає процесор М3
InternetUA
2025-01-21T03:03:46Z
Дивний жест рукою Маска підірвав межу: добірка мемів
ГЛАВКОМ NET
2025-01-21T02:15:14Z
Авіакомпанія винайшла крісла, які вирішують велику проблему пасажирів літака
ГЛАВКОМ NET
2025-01-21T01:45:46Z
Отримання їжі з повітря: Китай вразив революційною технологією
ГЛАВКОМ NET
2025-01-21T00:00:39Z
"Зіга" Маска підірвала мережу: найкращі меми та жарти
Telegraf
2025-01-20T22:57:15Z
Трамп анонсував відправку астронавтів на Марс
InternetUA
2025-01-20T22:06:16Z
Ціни на iPhone впали в Китаї через нові субсидії на електроніку
InternetUA
2025-01-20T21:33:51Z
Корінтіанс знову орендував Майкона
Football.ua
2025-01-20T22:45:08Z
Капітан збірної України забив свій перший гол в Туреччині після тривалої кризи: відео м'яча
24tv
2025-01-20T22:33:52Z
Порту звільнив головного тренера
Football.ua
2025-01-20T22:30:12Z
Без жодного турнірного значення для киян: онлайн-трансляція матчу Галатасарай – Динамо
24tv
2025-01-20T22:21:30Z
"Шахтар" – "Брест": онлайн-трансляція матчу Ліги чемпіонів
ZN UA
2025-01-20T22:16:53Z
Вільярреал розгромив Мальорку
Football.ua
2025-01-20T22:15:33Z
Челсі не без проблем обіграв Вулвергемптон
Football.ua
2025-01-20T22:03:00Z
Комо розібрався з Удінезе
Football.ua
2025-01-20T21:51:43Z
Визначилися учасники основної сітки чоловічого ЧС-2025 з гандболу
УкраинФорм
2025-01-20T21:42:46Z
Не так багато, як усі думають: скільки калорій у банані
GlavRed
2025-01-21T03:03:08Z
Не лише через стрес: чому в людини трясуться руки - названо головні причини
GlavRed
2025-01-21T01:27:36Z
Пільги та виплати особам із I групи інвалідності у 2025 році: повний перелік
Политека
2025-01-20T20:27:59Z
Чи дорого, чи доцільно, кому доступний безоплатно: все, що ви маєте знати про онкоскринінг
24tv
2025-01-20T20:03:21Z
Знаменитий барбер пояснив, як часто чоловікам слід мити голову
24tv
2025-01-20T19:45:40Z
Вчені представили революційну протиракову зброю
Portaltele
2025-01-20T19:18:27Z
Плюс одна вакцинація. Україна готує новий календар щеплень
ГЛАВКОМ NET
2025-01-20T18:30:31Z
Хто частіше хворіє і одужує від раку та як змінився вік пацієнтів: великий звіт онкологів
24tv
2025-01-20T18:09:43Z
Київстар передав центру «Незламні» новітнє медичне обладнання
УкраинФорм
2025-01-20T17:45:44Z
Для чого потрібні червоні відсічки на спідометрі: загадка для багатьох водіїв
GlavRed
2025-01-21T02:06:30Z
Легендарний Ford GT40 1966 року продали за 7 мільйонів доларів
360ua.news
2025-01-20T20:18:09Z
Які цікаві автомобілі використовувалися для кортежів президентів США
AutoCentre
2025-01-20T18:01:05Z
Для чого потрібні ковпаки на колесах: більшість водіїв не здогадується
GlavRed
2025-01-20T16:27:57Z
Екстремальний Jimny і спортивний Swift: Suzuki представила яскраві моделі
Фокус
2025-01-20T16:15:15Z
Важливіші, ніж здається: 5 інструментів, які завжди повинні бути в авто
GlavRed
2025-01-20T15:27:43Z
Suzuki підготував до виставки в Індії ціле сузір’я новинок
AutoCentre
2025-01-20T15:19:48Z
Чи варто купувати вживане авто?
AutoCentre
2025-01-20T15:19:23Z
Новий рамний позашляховик MG стане доступною альтернативою Toyota Prado
Фокус
2025-01-20T15:00:52Z