Про це заявив тимчасовий виконувач обов'язків міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв під час круглого столу у Миколаєві, передає кореспондент Укрінформу.
«У бюджеті Міністерства культури та інформаційної політики не передбачено коштів на відбудову об’єктів культури, які зазнали руйнувань під час повномасштабного вторгнення. Всі кошти йдуть на потреби ЗСУ, і це правильно. Але є інші шляхи для залучення фінансування. Їх наразі декілька», - сказав Карандєєв.
За його словами, це передусім платформа United 24. Ці кошти можна спрямовувати на відновлення як державних, так і комунальних закладів.
«Є ще одне джерело фінансування, яке формується від сплати за ліцензію від грального бізнесу. На потреби культури йдуть кошти саме від гральних автоматів. У минулому році цей фонд склав 50 млн, у цьому заплановано 250 млн грн. Вже надійшло 40 млн, але це кошти, які ми можемо спрямувати лише на державні заклади», - сказав т.в.о міністра.
Він додав, що також є ресурси Міністерства відновлення та грантові кошти. «На відновлення культури дають кошти уряди Японії, Італії та інших країн», - зазначив Карандєєв.
Як повідомлялося, з 2022 року в Миколаївській області пошкоджено 211 закладів культури, пам’яток архітектури та культових споруд. 23 обʼєкти знищено повністю, 40% з них відновлено.
Перше фото: Facebook / Ростислав Карандєєв