MY.UAНовини
Реінкарнація Медведчука, або чому Путін покладається на «збитих», але «перевірених» льотчиків
Реінкарнація Медведчука, або чому Путін покладається на «збитих», але «перевірених» льотчиків

Реінкарнація Медведчука, або чому Путін покладається на «збитих», але «перевірених» льотчиків

Навіщо Кремлю Медведчук, Янукович, Царьов і Мєшков, чиї політичні кар’єри Кремль безуспішно силкується перезапустити в Україні.

Наприкінці березня 2024 року близький до Путіна олігархбув звинувачений у підкупі європейських законодавців у рамках операції впливу Росії напередодні червневих виборів до Європарламенту. Йдеться про Віктора Медведчука, обвинуваченого в державній зраді екснардепа від нині забороненої «ОПЗЖ». Чеський уряднаклав санкції на Медведчука та його соратника, колишнього генпродюсера каналу «112 Україна» Артема Марчевського, а курований ними новинний сайт «Голос Європи»оголосив джерелом проросійської операції впливу. Прем’єр-міністр Бельгії Александр Де Кро, коментуючи рішення чеського уряду накласти санкції на пропагандистський ресурс, який Прага назвала частиною проросійської операції впливу, сказав, що Росія вийшла на членів Європейського парламенту і «платила [їм] за сприяння російській пропаганді».

Звертаючись до президентки парламенту Роберти Мецоли, голова центристської групи депутатів Європарламенту Renew Europe Валері Ає, схарактеризувала ситуацію як «явну атаку» на парламент і його «демократичний мандат»: «Якщо чинні члени Європарламенту або кандидати на майбутніх європейських виборах брали гроші від російського уряду чи їхніх довірених осіб або були корумповані ними, їх треба викрити». Euronews, із посиланням на чеські медіа та їхні джерела у спецслужбах, повідомляє, що у звинуваченнях фігурують політики з Німеччини, Франції, Польщі, Бельгії, Нідерландів та Угорщини — у матеріалах «Голосу Європи» з’являються щонайменше 13 членів Європарламенту.

Ми не беремося аналізувати погляди, які поширює «Голос Європи», чи вимірювати рівень впливу цього ресурсу на вибори до Європарламенту. Не проводимо дискурс-аналіз заяв європейських парламентарів, які збігаються з медведчуківським проєктом. У цій ситуації нас цікавить інший аспект: чому ворожий агітпроп використовує «старі обличчя» задля досягнення власних цілей? Чому Путін не підпускає до авторитарної системи прийняття рішень чи для важливих операцій прихованого впливу нові кадри, натомість залучає старі, хоч і дискредитовані? Невже у Путіна не було когось, хто не так явно асоціювався би з пропагандою та згубним інформаційним впливом, кого було би складніше запідозрити у роботі на Кремль?

Віктор Янукович: «легітимний» очільник Донбасу, а може і всієї України

Серед усіх українських президентів, у Віктора Януковича найнижча підтримка та найвищий антирейтинг. На сході України рейтинг Партії регіонів станом на серпень 2014 року обвалився до 3 відсотків, як свідчать дані опитування КМІС. Згідно з дослідженнямКМІС 2023 року, до Януковича позитивно ставилися 7%, негативно — 91% опитаних українців. У 2019-му журналісти «Донбас. Реалії» фіксували вкрай негативне ставлення до цього політика серед жителів окупованих територый сходу, попри його колишню популярність на цих теренах: «Переважає негативна і дуже експресивна реакція на прізвище “Янукович”. На його захист стають одиниці, більшість називає зрадником і покладає відповідальність за війну. В агресивних репліках помітне розчарування і жодного співчуття». Втім, путінський режим не полишав спроб просунути політика, який під час Євромайдану втік до Росії та втратив довіру навіть серед людей, які зазнали значного інформаційного впливу Росії в загарбаній нею частині Донецької й Луганської областей, малій батьківщині Януковича.

У 2017 році видання «Радіо Свобода» повідомило, що американський політтехнолог Пол Манафорт, який свого часу був політтехнологом Януковича та Дональда Трампа, розробив «План Маріуполь». Цей план передбачав повернення Януковича як «регіонального лідера», який зі своїм соратником Сергієм Льовочкіним керував би Донецькою та Луганською областями.

У 2018 році, через чотири роки після втечі до Росії, Віктор Янукович виступив на пресконференції в Москві з пропозицією мовляв, у нього є власний план врегулювання війни, він готовий представити його Путіну та тодішньому американському президенту Дональду Трампу. Здавалося б, для чого «знову витягати з рукава цю відіграну карту з колоди своїх маріонеток», людину, за якою закріпилася репутація зрадника і боягуза, запитує журналіст Віталій Портников.

На той час Антитерористична операція (АТО)стала Операцією об’єднаних сил (ООС), але на ситуацію на фронті це мало вплинуло. Хоча Тристороння контактна група у Мінську проголосила «повне і безстрокове перемир’я», позиційна війна тривала. У 2018-му бойові втрати української сторони перевищили 110 військовослужбовців; це менше, ніж у попередні роки. Сторони зайшли у глухий кут, ймовірно, Путін шукав рішення, яке могло б «оживити» ситуацію і схилити її на бік Росії, змусивши ручного Януковича сказати про готовність до пошуку нових рішень по сходу України. Втім, «план Януковича» так і не був озвучений і реалізований. У 2019 році в Україні змінилася влада, новообраний президент Зеленський особисто зустрівся з російським диктатором, утім Москві так і не вдалося змусити Київ виконувати згубний Мінський мир.

На тлі всіх цих подій «карта Януковича» не була до кінця зіграна. В грудні 2021 року, напередодні повномасштабного вторгнення, колишній політик не полишав спроби скасувати в суді рішення українського законодавчого органу, яке позбавило його посади й статусу президента у 2014 році. Журналісти-розслідувачі програми «Схеми» дізналися подробиці двох судових справ, які могли надати поверненню експрезидента-втікача принаймні на папері — видимості юридичної легітимності, якої він не мав у головах мільйонів українців. Видання Washington Post із посиланням на перехоплені розвідкою дані повідомляло, що на початку березня 2022 року Янукович перебував у Білорусі в очікуванні можливості повернутися до України й очолити маріонетковий уряд країни. Вже після повномасштабного вторгнення Медведчук називав Януковича «останнім легітимним президентом України», як передавало пропагандистське видання «РИА Новости», що також може свідчити про те, що колишнього очільника регіоналів не дарма тримають на лаві запасних.

Олег Царьов: свій серед чужих

Ще одного регіонала-втікача витягли з політичного небуття напередодні повномасштабного вторгнення. Видання Financial Times із посиланням на західні спецслужби написало про ймовірні наміри Кремля призначити екснардепа й адепта «русского міра» Олега Царьова (нині підозрюваного в державній зраді та фінансуванні російської агресії) очільником «окупаційного уряду» в Україні, який Росія прагнула створити після повномасштабного вторгнення та повалення законної влади. Але самі ж автори матеріалу висловили скепсис із приводу цього плану. Агентство Reuters із посиланням на анонімні джерела також підтвердило, що Росія розглядала Царьова як очільника маріонеткового уряду в Києві в перші дні повномасштабного вторгнення. Тоді ж у лютому 2022 року Царьов спростовував ці закиди, сказавши Financial Times у середині лютого 2022 року, що він «недостатньо важливий».

У 2002–2014 роках Царьов був народним депутатом Верховної Ради від Партії регіонів. Він відзначився низкою антиукраїнських заяв, зокрема, називав День Конституції днем ганьби українського народу, пропонував зробити суржик державною мовою в Україні, а також закликав Польщу визнати Волинську трагедію геноцидом поляків. Після того, як Росія анексувала Крим і почалася війна, Царьов став «спікером парламенту Новоросії». У 2015 році залишив політику й почав керувати оздоровчими санаторіями в Криму.

Навесні 2022 року він приїхав до України разом із армією «визволителів», щоб нібито роздавати гуманітарку жителям Київщини відповідне відео оприлюднив журналіст Денис Казанський.

У 2023 році на Царьова було скоєно замах біля його будинку в окупованій Ялті. Україна не брала на себе відповідальності за замах, утім, джерела Бі-бі-сі Україна в СБУ назвали атаку на Царьова спецоперацією служби. Новина про напад викликала зловтіху та ненависть до фігуранта серед коментаторів проросійських місцевих пабліків, які моніторить наша команда. Чимало з них писали, що це «справедлива кара» за його корупційні діяння при керуванні кримськими санаторіями, висловлювали глибоку недовіру до нього як до політичного діяча, який «під час перебування у Верховній Раді мав тісні зв’язки з українськими неонацистами» йшлося у телеграм-каналі на 13,6 тис. підписників.

Царьов так і не став «своїм» навіть серед проросійськи налаштованих жителів Криму, не кажучи вже про очільництво якихось маріонеткових урядів цілої країни. Нині ж він обмежується статусом коментатора подій в Україні на російських ресурсах приміром, нещодавно в ефірі у пропагандистки Ольги Скабєєвої сказав, що росіян «у Львові будуть зустрічати з квітами».

Юрій Мєшков як «план Б» 2014 року

У 1994–1995 роках у Криму був свій власний «президент», Юрій Мєшков, представник блоку «Росія», обраний на основі прийнятої кримськими депутатами «конституції» республіки. Детальніше про сепаратизм у 1990-х і роль Мєшкова читайте унашому матеріалі. У 1995 році Верховна Рада скасувала посаду президента, а СБУ спровадила Мєшкова до Росії, де той прожив 16 років, вважаючи себе законно обраним президентом. Він ненадовго повертався на півострів у 2011 році, щоб зустрітися з виборцями та поагітувати за «конфедеративні відносини» між Україною та Кримом, але СБУ швидко видворила його до Росії, заборонивши в’їзд. Безперешкодно повернутися на омріяну територію він зміг лише 12 березня 2014 року після того, як півострів опинився під контролем росіян.

Проросійський активіст, засновник Народного фронту «Севастополь — Крим — Росія» Валерій Под’ячий у коментарі для «Крим. Реалії» розповідав, що повернення Мєшкова було частиною плану осіб, які керували спецоперацією з анексії Криму: «Були сумніви, що ті люди, які були поставлені на чолі “російської весни” в Криму, можуть дати задню. І якби так сталося, Мєшков був би оголошений легітимним президентом Криму і “возз’єднання” Криму з Росією все одно відбулося б. Просто трохи іншим шляхом».

Утім, «послуги» першого й останнього президента Мєшкова не знадобилися, бо гауляйтер Сергій Аксьонов виявився надійним впроваджувачем російських порядків на анексованому півострові. Тому Мєшкова відтіснили на задній план політичного поля Криму, а згодом він узагалі почав критикувати призначеного Кремлем Аксьонова, говорячи, що півострів під його керівництвом «так і не став російським», а також закликав до його відставки.

Віктор Медведчук: «Голос Європи», голос «незгодних» українців

За даними української розвідки, Віктор Медведчук брав участь у фінансуванні повномасштабного вторгнення Росії в Україну: через нього Росія перекачувала гроші, щоб «купити» місцевих «гауляйтерів», які організовували б антиурядові рухи в Україні, щоб полегшити російським військам захоплення міст. За словами очільника ГУР Кирила Буданова, ці кошти були просто вкрадені, а план Росії так і не був реалізований. Утім, цей провал не завадив Путіну дати своєму кумові ще один шанс і вдихнути в нього нове політичне життя.

На початку 2023 року, оговтавшись після перебування під арештом та післяобміну (його та 55 росіян обміняли на 215 українців, серед яких багато офіцерів і захисників «Азовсталі»), Віктор Медведчук анонсував створення нового політичного проєкту «Другая Украина», який, за йогословами, «демонополізує» право президента Зеленського представляти Україну на міжнародному рівні. Медведчук повідомив, що від 9 до 12 мільйонів українців не підтримують нинішній курс України; тож потрібно створити уряд у вигнанні, який би представляв їхню позицію; і що його слід розглядати як офіційного представника цього «альтернативного» українського голосу.За даними «Схем», до «політичного руху» «Другая Украина» долучилися втікачі з України: політичні коментатори з уже закритих проросійських телеканалів, депутати місцевих рад від «ОПЗЖ» й обвинувачені в державній зраді та сепаратизмі політтехнологи. Серед них — Володимир Скачко, Юрій Дудкін, Денис Жарких, Андрій Мішин, Олександр Потьомкін, Олег Ясинський, Олена Броницька, Павло Карназицький, Олександр Дудчак, Кирило Молчанов, Руслан Коцаба, Богдан Гіганов і Максим Невінчанний.

Уже наприкінці 2023 рокустало відомо, що «Другая Украина» відкрила сербську «філію», а посольство України в Белграді направило офіційний протест до Міністерства закордонних справ Сербії з вимогою припинити діяльність відповідної організації.

Виходить, що Путін, який відмовляється визнавати суверенітет України, бере участь у створенні фейкового українського уряду в екзилі, з яким потім зможе будувати надумані «братерські» російсько-українські відносини, тоді як Медведчук, підставна фігура у цьому симулякрі, отримає черговий шанс політичної реінкарнації.

То чому Росія використовує старих упізнаваних акторів, хоча вони й дискредитовані?

Покладання Путіна на старих довірених осіб свідчить про його прагнення до лояльності, контролю та стабільності у своєму найближчому оточенні. Старі довірені особи сприймаються як більш передбачувані, їх легше контролювати порівняно з новачками, які можуть мати власні плани чи амбіції. Оточуючи себе добре знайомими йому обличчями, Путін міцніше контролює владу та має беззаперечне виконання його вказівок.

Окрім цього, близькі до Путіна люди зацікавлені у збереженні статус-кво, адже це фактично їхній останній шанс перебування при владі — після зміни влади в Росії вони навряд чи збережуть свої посади, а, можливо, і взагалі сядуть на лаву підсудних. Їх ефективність для диктатора — не у впровадженні новаторських методів чи реформаторських підходів, а в їхній непохитності путінським ідеалам. Путін перебуває при владі вже понад 20 років і своїм підходом декларує незмінність низових кадрів, щоб ніхто не видавався надто «свіжим» у порівнянні з ним самим.

Режим Путіна дає друге політичне дихання «збитим льотчикам» і використовує тих у своїх цілях, сподіваючись, що їхня минула легітимність спрацює сьогодні — колишній президент, колишній парламентар, очільник колишньої найбільшої опозиційної парламентської фракції тощо. Це розрахунок на (нехай і розтрачену) популярність «ексів», їхній статус, а також багаторічну й послідовну орієнтованість на Москву. Таким трюком не обдуриш українську аудиторію, яка знає політичний контекст, — але він може спрацьовувати всередині Росії, для якої статуси важливіші, ніж конкретні прізвища, а також для міжнародної аудиторії, для якої формальний статус може бути більш вагомим, ніж те, за що ці прізвища є повністю дискредитованими серед українців.

Ілюстрація: Наталія Лобач

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Долучитись
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Заховали у шприцах та пробірках: чоловіків судитимуть за контрабанду 5 000 мурах
24tv
2025-04-19T10:33:54Z
Робота в Запоріжжі для пенсіонерів: для літніх людей відкрились цікаві вакансії, готові платити 23 тисячі
Политека
2025-04-19T10:31:14Z
День довкілля в Україні: дуби, екологічні злочини та надія на зелене майбутнє
Знай
2025-04-19T10:21:37Z
Що не можна робити на Великдень: 4 основні заборони, яких варто дотримуватися
24tv
2025-04-19T10:12:28Z
Виняток з правил: коли несплата штрафу від ТЦК не загрожує наслідками
Знай
2025-04-19T10:12:27Z
Вже у 15 років розпочала шлях у політику: як виглядала в молодості найвпливовіша жінка Італії Джорджа Мелоні
Telegraf
2025-04-19T10:09:18Z
Мама хотіла зняти перші кроки малюка, але натомість зафіксувала щось інше
Фокус
2025-04-19T10:00:58Z
В Україні п’ять пам'ятників козакам «заговорили» голосами зірок
Детектор М
2025-04-19T09:55:12Z
На Львівщині помер зв'язковий УПА Михайло Куцяба
Комсомольская правда
2025-04-19T09:52:43Z
ЗМІ: Німеччина блокує продаж винищувачів Туреччині через ситуацію з мером Стамбула
Европейская правда
2025-04-19T10:34:42Z
Збиття літака МАУ: Іран звинувачує Україну та інші країни в суді ООН
ГЛАВКОМ NET
2025-04-19T10:30:46Z
Мінекономіки про угоду щодо надр: визнання допомоги США боргом там немає
УкраинФорм
2025-04-19T10:30:28Z
"Є ризики для України": сценарій, як РФ може відкрити другий фронт у Молдові
GlavRed
2025-04-19T10:24:57Z
Трамп пустить «під ніж» наукову перевагу США і скоротить бюджет NASA
InternetUA
2025-04-19T09:55:45Z
РФ не має сил для створення буфернї зони вздовж кордону – Костенко
ZN UA
2025-04-19T09:54:14Z
Мобілізація скасована: Насіров захистився від судових дебатів і служби у ЗСУ
ГЛАВКОМ NET
2025-04-19T09:51:38Z
Тепер можемо вимагати те, що нам потрібно, – нардеп про Меморандум щодо угоди про копалини
24tv
2025-04-19T09:39:55Z
Прем’єр Баварії: рішення щодо Taurus для України ухвалюватиме Мерц
Европейская правда
2025-04-19T09:33:09Z
Похолодання накриє Україну, температура впаде на 5-10 градусів: стала відома дата
GlavRed
2025-04-19T10:27:52Z
На Херсонщині заборонили вмикати світло вночі та посилили заходи безпеки на Великдень
24tv
2025-04-19T10:24:02Z
На Великдень в одній із областей встановили режим світломаскування
ZN UA
2025-04-19T10:21:14Z
На «Почайній» знесли МАФи: комунальники звільнили книжковий ринок
ГЛАВКОМ NET
2025-04-19T10:12:27Z
В яких областях будуть дощі та грози на Великдень
24tv
2025-04-19T10:03:38Z
У Києві судитимуть учасників ОЗГ, які продавали таблетки для схуднення з вмістом психотропних речовин
Украина Криминальная
2025-04-19T10:00:32Z
Допомога на оренду житла для ВПО у Києві: кому і як слід подати заявку на виплату
Политека
2025-04-19T10:00:11Z
У Херсонській тергромаді внаслідок обстрілів знеструмлені населені пункти
УкраинФорм
2025-04-19T09:12:39Z
Чи буде на Великдень тепло і дощі, коли знову похолодає: інтерв'ю про погоду в Україні
24tv
2025-04-19T08:03:19Z
Оскароносний Шон Пенн, який підтримує Україну, показався з матір'ю загиблого пілота "Джуса"
24tv
2025-04-19T10:12:09Z
На Донеччині відкрили фотовиставку, присвячену Святогірській лаврі
УкраинФорм
2025-04-19T09:42:44Z
ТОП 10 культових музичних заставок з популярних аніме
ITC
2025-04-19T09:22:36Z
Михайло Боярський госпіталізований після нещасного випадку на виставі
360ua.news
2025-04-19T09:12:34Z
"Мене дійсно чекає новий виклик": Тарас Цимбалюк вперше прокоментував свою участь у "Холостяку"
24tv
2025-04-19T08:57:22Z
У Києві відкриють виставку відтворених писанок зі зруйнованого маріупольського музею
УкраинФорм
2025-04-19T08:54:03Z
Хорватія на Євробаченні 2025: хто такий Марко Бошняк та про що він співатиме в Базелі
Факти ICTV
2025-04-19T08:37:36Z
6 зачісок, які повернуться в моду у 2025 році: їх полюблять всі
24tv
2025-04-19T08:21:12Z
Путініста Боярського госпіталізували після падіння з триметрової висоти
24tv
2025-04-19T08:15:03Z
Вакцина від кліщів: чи допоможе від інфекцій та як її знайти в Україні
Комсомольская правда
2025-04-19T10:04:11Z
Швидка ходьба виявилася корисною: вчені заявили, що вона зміцнює серце
Фокус
2025-04-19T09:06:32Z
Білий дім оновив сайт про COVID-19: стало відомо звідки зʼявився смертельний вірус
InternetUA
2025-04-19T08:49:08Z
Як встановлюється група інвалідності військовослужбовцям
24tv
2025-04-19T08:42:46Z
У США заявили про лабораторне походження COVID-19 та звинуватили Китай
360ua.news
2025-04-19T08:31:16Z
Як кількість солі в їжі може впливати на ризик депресії
24tv
2025-04-19T06:24:57Z
Магнітна буря 18 квітня: яка її потужність
TSN
2025-04-19T02:30:41Z
101-річний дієтолог назвав свої 7 правил довгого та здорового життя
TSN
2025-04-19T02:29:50Z
Знайдено "формулу успіху", яка допомагає розбагатіти: дослідження вчених
TSN
2025-04-19T02:29:06Z
У Канаді горить музей української культури й побуту просто неба
УкраинФорм
2025-04-19T10:27:11Z
У Грузії стався масштабний блекаут
УкраинФорм
2025-04-19T10:24:49Z
В Латвії за п’ятницю зафіксували десятки температурних рекордів
Европейская правда
2025-04-19T10:16:39Z
На Київщині 3 молодики знущалися з підлітка та знімали це на відео: їх затримала поліція
24tv
2025-04-19T10:00:07Z
Черговий обвал: будинки на популярному узбережжі Британії опинилися на краю прірви
24tv
2025-04-19T09:27:12Z
На Сумщині рятувальники ліквідували пожежі, спричинені російським ударами
УкраинФорм
2025-04-19T09:03:47Z
У США внаслідок аварії невеликого літака загинули троє людей
УкраинФорм
2025-04-19T09:01:31Z
Трагедія на Черкащині: зниклого дворічного хлопчика знайшли мертвим у річці
24tv
2025-04-19T08:51:03Z
Пʼятеро людей постраждали внаслідок чергової атаки ворога по Купʼянську
Мій Харків
2025-04-19T07:36:47Z
Курорт у Швейцарії відрізало від світу перед самим Великоднем
24tv
2025-04-19T10:30:49Z
Простий трюк із кухні творить дива: орхідеї зацвітуть за тиждень без хімії
GlavRed
2025-04-19T10:27:25Z
Виросте розміром з кулак: ось чим підживити часник
24tv
2025-04-19T10:18:47Z
Манікюр на Великдень 2025: святкові ідеї для натхнення
Факти ICTV
2025-04-19T09:36:57Z
Меню на Великдень: 5 страв, які стануть окрасою вашого столу
24tv
2025-04-19T09:33:34Z
Де 3 відмінності між котами: лише найрозумніші знайдуть розгадку за 29 секунд
GlavRed
2025-04-19T09:27:58Z
Гороскоп Таро на травень 2025: Ракам - задоволення, Левам - перемога, Дівам - свято
GlavRed
2025-04-19T09:27:08Z
Як вивести мошки з кухні: розкрито основний секрет
24tv
2025-04-19T09:24:36Z
Багатий на смак, дешевий за складом: рецепт святкового салату "Квітень"
24tv
2025-04-19T08:51:50Z
Закарпатський виробник фундука збирає урожай вручну
AgroPortal
2025-04-19T10:30:35Z
Відключення світла можуть повернутись: названо головну причину
GlavRed
2025-04-19T10:30:20Z
Через "вірусний" дубайський шоколад у світі виник дефіцит фісташок
Комсомольская правда
2025-04-19T10:27:57Z
Чи буде рости євро після Великодня
24tv
2025-04-19T10:27:03Z
Стане доступним для всіх: в Україні різко "впала" ціна на популярний овоч
GlavRed
2025-04-19T10:18:21Z
В Україні практикують передачу техніки для розмінування в короткострокову оренду
УкраинФорм
2025-04-19T10:04:00Z
Росія "проїдає" свої запаси: як зменшився російський Фонд нацдобробуту і чому
24tv
2025-04-19T10:03:36Z
Найбільші борги за зелену енергетику накопичено у 2022 році – експерт
ГЛАВКОМ NET
2025-04-19T09:33:57Z
Тарифи на газ: хто з українців платитиме більше вже з 1 травня
24tv
2025-04-19T09:33:56Z
Газенгюттль може влітку покинути Вольфсбург
Football.ua
2025-04-19T10:31:49Z
В Італії заявили, що Довбик має дедлайн, до якого повинен довести Ромі свою профпридатність
24tv
2025-04-19T10:03:30Z
Іммобіле: Моє єдине бажання — боротись за Бешикташ
Football.ua
2025-04-19T09:49:13Z
Хокеїстки збірної України розгромили Бельгію на чемпіонаті світу
УкраинФорм
2025-04-19T09:42:09Z
Ексфутболіст збірної Хорватії загинув у ДТП
ГЛАВКОМ NET
2025-04-19T09:37:03Z
Українці відібралися у п'яти дисциплінах у суперфінал Кубка світу зі стрибків у воду
ГЛАВКОМ NET
2025-04-19T09:30:13Z
У Хмельницькому пройшов турнір зі стрільби з лука на Кубок Віктора Рубана
УкраинФорм
2025-04-19T09:25:07Z
"Це були наче ляпаси": відомий супертяж знищив вщент силу удару Усика
24tv
2025-04-19T09:21:44Z
Легендарний тренер НБА потрапив до лікарні після втрати свідомості
ГЛАВКОМ NET
2025-04-19T09:21:28Z
Створено найшвидшу флеш-пам'ять у світі
InternetUA
2025-04-19T10:31:30Z
Студент здійснив революційний прорив із використанням ШІ: що він придумав
InternetUA
2025-04-19T10:01:36Z
Інсайдер підтвердив новий дизайн iPhone 17 Pro у дусі смартфонів Poco
InternetUA
2025-04-19T09:31:06Z
Як підготуватися до релізу GTA 6 – 5 порад для кожного геймера
24tv
2025-04-19T09:03:34Z
Більше, ніж на Землі: на іншій планеті виявили речовини, які вважаються ознакою життя
ZN UA
2025-04-19T09:01:52Z
Виконання "Плакучої гітари" розчулило користувачів у TikTok: відео стало вірусним
24tv
2025-04-19T08:39:54Z
Google здивував святковою анімацією до Великодня 2025
ГЛАВКОМ NET
2025-04-19T08:33:41Z
Учені знайшли спосіб "воскресити" старіючі батареї та збільшити їхній термін служби у 2 рази
Фокус
2025-04-19T08:30:58Z
Мільйони власників iPhone мають негайно оновити смартфони: що їм загрожує
Фокус
2025-04-19T08:30:23Z
Subaru презентувала три інноваційні моделі на автосалоні в Нью-Йорку
360ua.news
2025-04-19T10:03:20Z
Цей універсал з повним приводом від Suzuki нагадує 911 Dakar на міських вулицях
Топ Жир
2025-04-19T10:00:54Z
Як в Україні працює самоскид MAN оригінальної конструкції
AutoCentre
2025-04-19T09:27:39Z
Навіть якщо авто не було у списку: хто з водіїв заплатить повний податок і штраф
GlavRed
2025-04-19T09:27:02Z
Subaru показала подушку безпеки для велосипедистів
AutoCentre
2025-04-19T07:13:55Z
Ціна здивує всіх: скільки коштує найдорожча машина у світі
24tv
2025-04-19T05:12:47Z
Знову дозволили Mansory поблизу Audi RSQ8
Топ Жир
2025-04-19T01:45:31Z
Які звичайні автомобілі є насправді крутими?
Топ Жир
2025-04-19T00:45:12Z
У 2023 році хтось планує продати Suzuki Jimny Turbo за подвоєну вартість закупки
Топ Жир
2025-04-19T00:15:01Z