MY.UAНовини
Реінкарнація Медведчука, або чому Путін покладається на «збитих», але «перевірених» льотчиків
Реінкарнація Медведчука, або чому Путін покладається на «збитих», але «перевірених» льотчиків

Реінкарнація Медведчука, або чому Путін покладається на «збитих», але «перевірених» льотчиків

Навіщо Кремлю Медведчук, Янукович, Царьов і Мєшков, чиї політичні кар’єри Кремль безуспішно силкується перезапустити в Україні.

Наприкінці березня 2024 року близький до Путіна олігархбув звинувачений у підкупі європейських законодавців у рамках операції впливу Росії напередодні червневих виборів до Європарламенту. Йдеться про Віктора Медведчука, обвинуваченого в державній зраді екснардепа від нині забороненої «ОПЗЖ». Чеський уряднаклав санкції на Медведчука та його соратника, колишнього генпродюсера каналу «112 Україна» Артема Марчевського, а курований ними новинний сайт «Голос Європи»оголосив джерелом проросійської операції впливу. Прем’єр-міністр Бельгії Александр Де Кро, коментуючи рішення чеського уряду накласти санкції на пропагандистський ресурс, який Прага назвала частиною проросійської операції впливу, сказав, що Росія вийшла на членів Європейського парламенту і «платила [їм] за сприяння російській пропаганді».

Звертаючись до президентки парламенту Роберти Мецоли, голова центристської групи депутатів Європарламенту Renew Europe Валері Ає, схарактеризувала ситуацію як «явну атаку» на парламент і його «демократичний мандат»: «Якщо чинні члени Європарламенту або кандидати на майбутніх європейських виборах брали гроші від російського уряду чи їхніх довірених осіб або були корумповані ними, їх треба викрити». Euronews, із посиланням на чеські медіа та їхні джерела у спецслужбах, повідомляє, що у звинуваченнях фігурують політики з Німеччини, Франції, Польщі, Бельгії, Нідерландів та Угорщини — у матеріалах «Голосу Європи» з’являються щонайменше 13 членів Європарламенту.

Ми не беремося аналізувати погляди, які поширює «Голос Європи», чи вимірювати рівень впливу цього ресурсу на вибори до Європарламенту. Не проводимо дискурс-аналіз заяв європейських парламентарів, які збігаються з медведчуківським проєктом. У цій ситуації нас цікавить інший аспект: чому ворожий агітпроп використовує «старі обличчя» задля досягнення власних цілей? Чому Путін не підпускає до авторитарної системи прийняття рішень чи для важливих операцій прихованого впливу нові кадри, натомість залучає старі, хоч і дискредитовані? Невже у Путіна не було когось, хто не так явно асоціювався би з пропагандою та згубним інформаційним впливом, кого було би складніше запідозрити у роботі на Кремль?

Віктор Янукович: «легітимний» очільник Донбасу, а може і всієї України

Серед усіх українських президентів, у Віктора Януковича найнижча підтримка та найвищий антирейтинг. На сході України рейтинг Партії регіонів станом на серпень 2014 року обвалився до 3 відсотків, як свідчать дані опитування КМІС. Згідно з дослідженнямКМІС 2023 року, до Януковича позитивно ставилися 7%, негативно — 91% опитаних українців. У 2019-му журналісти «Донбас. Реалії» фіксували вкрай негативне ставлення до цього політика серед жителів окупованих територый сходу, попри його колишню популярність на цих теренах: «Переважає негативна і дуже експресивна реакція на прізвище “Янукович”. На його захист стають одиниці, більшість називає зрадником і покладає відповідальність за війну. В агресивних репліках помітне розчарування і жодного співчуття». Втім, путінський режим не полишав спроб просунути політика, який під час Євромайдану втік до Росії та втратив довіру навіть серед людей, які зазнали значного інформаційного впливу Росії в загарбаній нею частині Донецької й Луганської областей, малій батьківщині Януковича.

У 2017 році видання «Радіо Свобода» повідомило, що американський політтехнолог Пол Манафорт, який свого часу був політтехнологом Януковича та Дональда Трампа, розробив «План Маріуполь». Цей план передбачав повернення Януковича як «регіонального лідера», який зі своїм соратником Сергієм Льовочкіним керував би Донецькою та Луганською областями.

У 2018 році, через чотири роки після втечі до Росії, Віктор Янукович виступив на пресконференції в Москві з пропозицією мовляв, у нього є власний план врегулювання війни, він готовий представити його Путіну та тодішньому американському президенту Дональду Трампу. Здавалося б, для чого «знову витягати з рукава цю відіграну карту з колоди своїх маріонеток», людину, за якою закріпилася репутація зрадника і боягуза, запитує журналіст Віталій Портников.

На той час Антитерористична операція (АТО)стала Операцією об’єднаних сил (ООС), але на ситуацію на фронті це мало вплинуло. Хоча Тристороння контактна група у Мінську проголосила «повне і безстрокове перемир’я», позиційна війна тривала. У 2018-му бойові втрати української сторони перевищили 110 військовослужбовців; це менше, ніж у попередні роки. Сторони зайшли у глухий кут, ймовірно, Путін шукав рішення, яке могло б «оживити» ситуацію і схилити її на бік Росії, змусивши ручного Януковича сказати про готовність до пошуку нових рішень по сходу України. Втім, «план Януковича» так і не був озвучений і реалізований. У 2019 році в Україні змінилася влада, новообраний президент Зеленський особисто зустрівся з російським диктатором, утім Москві так і не вдалося змусити Київ виконувати згубний Мінський мир.

На тлі всіх цих подій «карта Януковича» не була до кінця зіграна. В грудні 2021 року, напередодні повномасштабного вторгнення, колишній політик не полишав спроби скасувати в суді рішення українського законодавчого органу, яке позбавило його посади й статусу президента у 2014 році. Журналісти-розслідувачі програми «Схеми» дізналися подробиці двох судових справ, які могли надати поверненню експрезидента-втікача принаймні на папері — видимості юридичної легітимності, якої він не мав у головах мільйонів українців. Видання Washington Post із посиланням на перехоплені розвідкою дані повідомляло, що на початку березня 2022 року Янукович перебував у Білорусі в очікуванні можливості повернутися до України й очолити маріонетковий уряд країни. Вже після повномасштабного вторгнення Медведчук називав Януковича «останнім легітимним президентом України», як передавало пропагандистське видання «РИА Новости», що також може свідчити про те, що колишнього очільника регіоналів не дарма тримають на лаві запасних.

Олег Царьов: свій серед чужих

Ще одного регіонала-втікача витягли з політичного небуття напередодні повномасштабного вторгнення. Видання Financial Times із посиланням на західні спецслужби написало про ймовірні наміри Кремля призначити екснардепа й адепта «русского міра» Олега Царьова (нині підозрюваного в державній зраді та фінансуванні російської агресії) очільником «окупаційного уряду» в Україні, який Росія прагнула створити після повномасштабного вторгнення та повалення законної влади. Але самі ж автори матеріалу висловили скепсис із приводу цього плану. Агентство Reuters із посиланням на анонімні джерела також підтвердило, що Росія розглядала Царьова як очільника маріонеткового уряду в Києві в перші дні повномасштабного вторгнення. Тоді ж у лютому 2022 року Царьов спростовував ці закиди, сказавши Financial Times у середині лютого 2022 року, що він «недостатньо важливий».

У 2002–2014 роках Царьов був народним депутатом Верховної Ради від Партії регіонів. Він відзначився низкою антиукраїнських заяв, зокрема, називав День Конституції днем ганьби українського народу, пропонував зробити суржик державною мовою в Україні, а також закликав Польщу визнати Волинську трагедію геноцидом поляків. Після того, як Росія анексувала Крим і почалася війна, Царьов став «спікером парламенту Новоросії». У 2015 році залишив політику й почав керувати оздоровчими санаторіями в Криму.

Навесні 2022 року він приїхав до України разом із армією «визволителів», щоб нібито роздавати гуманітарку жителям Київщини відповідне відео оприлюднив журналіст Денис Казанський.

У 2023 році на Царьова було скоєно замах біля його будинку в окупованій Ялті. Україна не брала на себе відповідальності за замах, утім, джерела Бі-бі-сі Україна в СБУ назвали атаку на Царьова спецоперацією служби. Новина про напад викликала зловтіху та ненависть до фігуранта серед коментаторів проросійських місцевих пабліків, які моніторить наша команда. Чимало з них писали, що це «справедлива кара» за його корупційні діяння при керуванні кримськими санаторіями, висловлювали глибоку недовіру до нього як до політичного діяча, який «під час перебування у Верховній Раді мав тісні зв’язки з українськими неонацистами» йшлося у телеграм-каналі на 13,6 тис. підписників.

Царьов так і не став «своїм» навіть серед проросійськи налаштованих жителів Криму, не кажучи вже про очільництво якихось маріонеткових урядів цілої країни. Нині ж він обмежується статусом коментатора подій в Україні на російських ресурсах приміром, нещодавно в ефірі у пропагандистки Ольги Скабєєвої сказав, що росіян «у Львові будуть зустрічати з квітами».

Юрій Мєшков як «план Б» 2014 року

У 1994–1995 роках у Криму був свій власний «президент», Юрій Мєшков, представник блоку «Росія», обраний на основі прийнятої кримськими депутатами «конституції» республіки. Детальніше про сепаратизм у 1990-х і роль Мєшкова читайте унашому матеріалі. У 1995 році Верховна Рада скасувала посаду президента, а СБУ спровадила Мєшкова до Росії, де той прожив 16 років, вважаючи себе законно обраним президентом. Він ненадовго повертався на півострів у 2011 році, щоб зустрітися з виборцями та поагітувати за «конфедеративні відносини» між Україною та Кримом, але СБУ швидко видворила його до Росії, заборонивши в’їзд. Безперешкодно повернутися на омріяну територію він зміг лише 12 березня 2014 року після того, як півострів опинився під контролем росіян.

Проросійський активіст, засновник Народного фронту «Севастополь — Крим — Росія» Валерій Под’ячий у коментарі для «Крим. Реалії» розповідав, що повернення Мєшкова було частиною плану осіб, які керували спецоперацією з анексії Криму: «Були сумніви, що ті люди, які були поставлені на чолі “російської весни” в Криму, можуть дати задню. І якби так сталося, Мєшков був би оголошений легітимним президентом Криму і “возз’єднання” Криму з Росією все одно відбулося б. Просто трохи іншим шляхом».

Утім, «послуги» першого й останнього президента Мєшкова не знадобилися, бо гауляйтер Сергій Аксьонов виявився надійним впроваджувачем російських порядків на анексованому півострові. Тому Мєшкова відтіснили на задній план політичного поля Криму, а згодом він узагалі почав критикувати призначеного Кремлем Аксьонова, говорячи, що півострів під його керівництвом «так і не став російським», а також закликав до його відставки.

Віктор Медведчук: «Голос Європи», голос «незгодних» українців

За даними української розвідки, Віктор Медведчук брав участь у фінансуванні повномасштабного вторгнення Росії в Україну: через нього Росія перекачувала гроші, щоб «купити» місцевих «гауляйтерів», які організовували б антиурядові рухи в Україні, щоб полегшити російським військам захоплення міст. За словами очільника ГУР Кирила Буданова, ці кошти були просто вкрадені, а план Росії так і не був реалізований. Утім, цей провал не завадив Путіну дати своєму кумові ще один шанс і вдихнути в нього нове політичне життя.

На початку 2023 року, оговтавшись після перебування під арештом та післяобміну (його та 55 росіян обміняли на 215 українців, серед яких багато офіцерів і захисників «Азовсталі»), Віктор Медведчук анонсував створення нового політичного проєкту «Другая Украина», який, за йогословами, «демонополізує» право президента Зеленського представляти Україну на міжнародному рівні. Медведчук повідомив, що від 9 до 12 мільйонів українців не підтримують нинішній курс України; тож потрібно створити уряд у вигнанні, який би представляв їхню позицію; і що його слід розглядати як офіційного представника цього «альтернативного» українського голосу.За даними «Схем», до «політичного руху» «Другая Украина» долучилися втікачі з України: політичні коментатори з уже закритих проросійських телеканалів, депутати місцевих рад від «ОПЗЖ» й обвинувачені в державній зраді та сепаратизмі політтехнологи. Серед них — Володимир Скачко, Юрій Дудкін, Денис Жарких, Андрій Мішин, Олександр Потьомкін, Олег Ясинський, Олена Броницька, Павло Карназицький, Олександр Дудчак, Кирило Молчанов, Руслан Коцаба, Богдан Гіганов і Максим Невінчанний.

Уже наприкінці 2023 рокустало відомо, що «Другая Украина» відкрила сербську «філію», а посольство України в Белграді направило офіційний протест до Міністерства закордонних справ Сербії з вимогою припинити діяльність відповідної організації.

Виходить, що Путін, який відмовляється визнавати суверенітет України, бере участь у створенні фейкового українського уряду в екзилі, з яким потім зможе будувати надумані «братерські» російсько-українські відносини, тоді як Медведчук, підставна фігура у цьому симулякрі, отримає черговий шанс політичної реінкарнації.

То чому Росія використовує старих упізнаваних акторів, хоча вони й дискредитовані?

Покладання Путіна на старих довірених осіб свідчить про його прагнення до лояльності, контролю та стабільності у своєму найближчому оточенні. Старі довірені особи сприймаються як більш передбачувані, їх легше контролювати порівняно з новачками, які можуть мати власні плани чи амбіції. Оточуючи себе добре знайомими йому обличчями, Путін міцніше контролює владу та має беззаперечне виконання його вказівок.

Окрім цього, близькі до Путіна люди зацікавлені у збереженні статус-кво, адже це фактично їхній останній шанс перебування при владі — після зміни влади в Росії вони навряд чи збережуть свої посади, а, можливо, і взагалі сядуть на лаву підсудних. Їх ефективність для диктатора — не у впровадженні новаторських методів чи реформаторських підходів, а в їхній непохитності путінським ідеалам. Путін перебуває при владі вже понад 20 років і своїм підходом декларує незмінність низових кадрів, щоб ніхто не видавався надто «свіжим» у порівнянні з ним самим.

Режим Путіна дає друге політичне дихання «збитим льотчикам» і використовує тих у своїх цілях, сподіваючись, що їхня минула легітимність спрацює сьогодні — колишній президент, колишній парламентар, очільник колишньої найбільшої опозиційної парламентської фракції тощо. Це розрахунок на (нехай і розтрачену) популярність «ексів», їхній статус, а також багаторічну й послідовну орієнтованість на Москву. Таким трюком не обдуриш українську аудиторію, яка знає політичний контекст, — але він може спрацьовувати всередині Росії, для якої статуси важливіші, ніж конкретні прізвища, а також для міжнародної аудиторії, для якої формальний статус може бути більш вагомим, ніж те, за що ці прізвища є повністю дискредитованими серед українців.

Ілюстрація: Наталія Лобач

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Долучитись
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
У Польщі перед другим туром виборів президента двоє кандидатів мають рівну підтримку
Европейская правда
2025-05-23T09:30:35Z
ЗМІ: У ЄС починають закриті консультації щодо 18-го пакета санкцій проти РФ
Европейская правда
2025-05-23T09:30:29Z
У Туреччині арештовують військових за підозрою у причетності до спроби держперевороту
Европейская правда
2025-05-23T09:24:24Z
Фінляндія показала новий паркан на кордоні з Росією
ГЛАВКОМ NET
2025-05-23T09:18:57Z
Демократия с мускулами: почему не стоит бояться запрета экстремистских партий
Европейская правда
2025-05-23T09:10:46Z
Орбан каже, що не хоче України в ЄС, бо "вона висмокче всі ресурси, як губка"
Европейская правда
2025-05-23T08:57:58Z
Швеція знизила національний рівень терористичної загрози
Европейская правда
2025-05-23T08:57:03Z
У Литві падає рейтинг довіри до прем’єр-міністра
Европейская правда
2025-05-23T08:21:11Z
Кандидат у президенти Польщі пообіцяв не пускати Україну в НАТО
ГЛАВКОМ NET
2025-05-23T08:04:09Z
Народилася у Дніпрі, не знала свого батька і писала листа Сталіну: як у дитинстві виглядала Лія Ахеджакова
Telegraf
2025-05-11T17:30:58Z
"Євробачення-2025": полька в сексі-вбранні ошелешила танцями та небезпечно політала над сценою
ТСН
2025-05-17T21:18:58Z
Хто замінить Білоуса? Молодий театр очолить відомий режисер, чоловік популярної актриси
ГЛАВКОМ NET
2025-05-23T07:24:47Z
Оголена Тіна Кароль у теплиці. Співачка представила кліп на чудернацьку пісню
ГЛАВКОМ NET
2025-05-23T06:06:51Z
FIЇNKA місяць тому презентувала нову композицію "Грушка" та кліп на неї, присвячений гуцульській традиції. А тепер вирішила поділитися знімальним процесом над кліпом.
FM-TV
2025-05-23T05:30:38Z
MamaRika – "Зв’язок" – 5 місце чарту FM-TV минулого тижня.
FM-TV
2025-05-22T21:10:55Z
Народна артистка України Тіна Кароль відсвяткувала День незалежності Ізраїлю
ГЛАВКОМ NET
2025-05-22T17:54:58Z
Макаревич поскаржився на "українського журналіста" поліції Ізраїлю
ТСН
2025-05-22T17:30:01Z
Фільму "Трансформери" – 18 років: як змінилися герої культової франшизи
ТСН
2025-05-22T16:57:28Z
Спалах гепатиту А. Інфекціоніст розповів, кому варто уникнути вакцинації
ГЛАВКОМ NET
2025-05-23T08:00:08Z
Спалах гепатиту А: де вакцинуватися найдешевше
ГЛАВКОМ NET
2025-05-22T17:45:13Z
Магнітна буря 22 травня: яка її потужність
TSN
2025-05-22T16:55:11Z
Що не варто класти в лунку під час садіння помідорів: як не зіпсувати врожай помідорів
TSN
2025-05-22T16:54:51Z
Коли правильно чистити зуби — до чи після сніданку: вчені дали остаточну відповідь
TSN
2025-05-22T16:53:47Z
Як захистити огірки від перепаду температур: що потрібно зробити для гарного врожаю
ТСН
2025-05-22T16:53:05Z
Дієтолог сказав, яку здорову їжу не можна вживати перед сном
ТСН
2025-05-22T16:52:44Z
Якщо хочете довго жити, треба пити лише цю воду: поради експертів
TSN
2025-05-22T16:52:39Z
Чому пити вино корисно для здоров’я: науковці вразили дослідженням
TSN
2025-05-22T16:52:29Z
5 закладів на Подолі, де можна поїсти м’яса
VGorode
2025-05-23T09:27:38Z
Готелі у Туреччині масово закриваються перед сезоном: причина
ГЛАВКОМ NET
2025-05-23T09:09:25Z
Який бізнес не варто відкривати у Польщі: поради для українців
ГЛАВКОМ NET
2025-05-23T06:57:53Z
Ці жінки за знаком зодіаку притягують успішних і багатих чоловіків, неначе магнітом
ТСН
2025-05-22T16:54:09Z
Ці три кущі цвістимуть до глибокої осені: обов’язково посадіть їх у своєму саду
TSN
2025-05-22T16:53:16Z
Як зрозуміти, що ви потрапили у кармічні стосунки, і чому це дуже добре
TSN
2025-05-22T16:52:59Z
Названо найшкідливіший молочний продукт — є у кожному магазині
TSN
2025-05-22T16:52:45Z
Нова оптична ілюзія всього за 5 секунд розповість, хто ви є насправді
ТСН
2025-05-22T16:52:10Z
Правила ранкового смузі — як зробити напій кориснішим
ТСН
2025-05-22T16:52:02Z
Уряд зобовʼязав освітян володіти англійською мовою: перелік посад
ГЛАВКОМ NET
2025-05-23T08:54:38Z
Отримай відповідь: скільки грошей дають за народження дитини в Україні у 2025 році
VGorode
2025-05-23T08:48:10Z
Київ прощається з колишнім актором «Дизель шоу» та військовим ЗСУ Максимом Неліпою
ГЛАВКОМ NET
2025-05-23T08:45:59Z
США схвалили продаж Естонії Javelin на майже 300 млн доларів
Европейская правда
2025-05-23T08:30:49Z
Украв кондиціонери, підлеглих гнав будувати хату: нові деталі справи військового проректора
ГЛАВКОМ NET
2025-05-23T08:00:55Z
Зеленський привітав морських піхотинців зі святом
ГЛАВКОМ NET
2025-05-23T07:51:03Z
Буданов показав книгу, яку йому підписала Ліна Костенко
ГЛАВКОМ NET
2025-05-23T07:24:26Z
У США ведуча новин почала народжувати у прямому ефірі
ГЛАВКОМ NET
2025-05-23T06:57:06Z
Митрополит Павло «привітав» ексочільника Києво-Печерської лаври зі звільненням
ГЛАВКОМ NET
2025-05-23T06:15:48Z
Рух транспорту на перетині Лугової та Богатирської відновлено з 23 травня
ГЛАВКОМ NET
2025-05-23T06:15:23Z
На Буковині окупанти пошкодили залізничну інфраструктуру
ГЛАВКОМ NET
2025-05-23T05:57:30Z
Карта бойових дій в Україні станом на 23 травня 2025 року
ГЛАВКОМ NET
2025-05-23T05:45:11Z
Втрати ворога станом на 23 травня 2025 – Генштаб ЗСУ
ГЛАВКОМ NET
2025-05-23T04:48:18Z
Світлана Поваляєва: Київська ідентичність затиралася. Формувався «булгаковский Киев»
ГЛАВКОМ NET
2025-05-23T03:00:46Z
В Україні мінлива хмарність: прогноз погоди на 23 травня
ГЛАВКОМ NET
2025-05-23T02:30:32Z
Лінія фронту станом на 22 травня 2025. Зведення Генштабу
ГЛАВКОМ NET
2025-05-22T20:06:11Z
В одній з областей посилюють мобілізацію: що відомо
TSN
2025-05-22T17:06:37Z
Наступ РФ на всій лінії фронту: Зеленський про те, де найгарячіші бої
TSN
2025-05-22T16:56:58Z
Пошкоджені будинки та авто: наслідки дронової атаки на Київщину
ГЛАВКОМ NET
2025-05-23T09:30:20Z
У Кургані невідомий напав з молотком на головного конструктора оборонного заводу
ГЛАВКОМ NET
2025-05-23T09:18:27Z
У Каліфорнії літак впав на житловий район: є загиблі
ГЛАВКОМ NET
2025-05-23T08:15:41Z
У Карпатах загинув чоловік зі Львівщини
ГЛАВКОМ NET
2025-05-22T20:36:44Z
Австралію накрила потужна повінь: є загиблі
ГЛАВКОМ NET
2025-05-22T19:06:46Z
На горі Піп Іван виявили тіло чоловіка: хто він і звідки
ТСН
2025-05-22T17:33:08Z
Пожежу на ТЕЦ у Білій Церкві ліквідували: в ДСНС розповіли про наслідки для довкілля
TSN
2025-05-22T16:56:24Z
Стрілянина у Вашингтоні: вбито двох співробітників посольства Ізраїлю
TSN
2025-05-22T16:55:53Z
Нічні вибухи над російською Тулою: мешканці повідомляють про атаку дронів
TSN
2025-05-22T16:55:48Z
На експорт пішло 90% пшениці, узгодженої зерновим меморандумом
AgroPortal
2025-05-23T09:30:11Z
ЄС та США поспілкуються щодо тарифів 23 травня
Европейская правда
2025-05-23T08:40:52Z
Власник OnlyFans збирається продати платформу. Reuters назвав ціну угоди
ГЛАВКОМ NET
2025-05-23T08:36:32Z
Час сіяти прибуток і стійкість: приклад Полтавщини
AgroPortal
2025-05-23T08:30:05Z
Мита на агропродукцію з України. Євросоюз пояснив, що зміниться із червня
ГЛАВКОМ NET
2025-05-23T08:06:01Z
Яблучний сезон в Україні фактично завершився
AgroPortal
2025-05-23T08:00:10Z
В ДАР стартує добір на спеціальну бюджетну дотацію на утримання кіз та овець
Agravery
2025-05-23T07:51:02Z
Одна з країн ЄС почала стягувати плату за нарізку хліба у пекарнях
ГЛАВКОМ NET
2025-05-23T07:48:45Z
Прийом заявок на дотації за кіз та овець стартував у ДАР
AgroPortal
2025-05-23T07:00:29Z
Залишився їстівним: археологи виявили посудини з медом, якому понад 5000 років
TSN
2025-05-22T16:56:04Z
Учені шокували первісними розмірами Юпітера: як змінилася планета
TSN
2025-05-22T16:56:03Z
У джунглях знайшли гігантського щура розміром із кота — він залишався невідомим 30 років
TSN
2025-05-22T16:54:41Z
Юпітер колись був удвічі більшим за свій нинішній розмір — вчені відновили ранню історію гіганта
ТСН
2025-05-22T16:53:10Z
Вчені через 500 років відшукали живих нащадків Леонардо да Вінчі
ТСН
2025-05-22T16:53:02Z
Навіщо у прищіпках потрібні маленькі отвори: багато хто здивований
ТСН
2025-05-22T16:50:14Z
Вчені винайшли нанотехнологію для захисту врожаю від ультрафіолету
AgroPortal
2025-05-22T16:00:51Z
У Китаї знайдено всесвітній склад вкрадених iPhone
ГЛАВКОМ NET
2025-05-22T15:51:04Z
Amazon доставлятиме телефони та інші гаджети за допомогою дронів
ГЛАВКОМ NET
2025-05-22T11:36:02Z
Tesla втрачає позиції: названо нового лідера на ринку електромобілів у Європі
ГЛАВКОМ NET
2025-05-22T17:27:35Z
У Києві помітили новий Lamborghini Urus S
VGorode
2025-05-22T10:12:04Z
Маск анонсував появу перших роботаксі у Техасі
ГЛАВКОМ NET
2025-05-22T05:09:15Z
Як зробити так, щоб пральна машина не "стрибала": цікавий спосіб, щоб змусити її стояти нерухомо
ТСН
2025-05-17T20:22:21Z
Зарядити електромобіль стало дорожче: як змінилися ціни
ГЛАВКОМ NET
2025-05-16T17:42:59Z
AWT Bavaria оголошує про відкриття нового інноваційного простору - AWT Studio UNIT.City
Корреспондент
2025-05-16T12:39:48Z
Mercedes переносить виробництво своєї популярної моделі авто у США через мита Трампа
ГЛАВКОМ NET
2025-05-13T11:45:58Z
Водіїв закликали ні в якому разі не залишати цю річ у салоні у спекотний день
24tv
2025-05-12T14:09:13Z
Кібертрак перевернувся після ймовірного нападу в дорожній люті
Топ Жир
2025-05-12T14:03:19Z
Одіозна чиновниця з РФ поскаржилася, що європейське лобі блокує допуск російських лижників
ГЛАВКОМ NET
2025-05-23T09:12:53Z
Троє українських баскетболістів стали переможцями чемпіонату Латвії
ГЛАВКОМ NET
2025-05-23T08:24:57Z
Canadian Shield: ще один суперник збірної України оголосив склад на матчі турніру
ГЛАВКОМ NET
2025-05-23T08:12:04Z
Мессі назвав свій улюблений гол у кар'єрі
ГЛАВКОМ NET
2025-05-23T07:45:16Z
Євроліга-2025: жіноча збірна України з пляжного футболу поступилася Іспанії
ГЛАВКОМ NET
2025-05-23T07:30:45Z
Ямаль продовжить контракт із «Барселоною» до 2030 року – ЗМІ
ГЛАВКОМ NET
2025-05-23T07:21:33Z
Сили оборони ліквідували російського тренера з плавання
ГЛАВКОМ NET
2025-05-23T07:09:04Z
Лунін зворушливо попрощався з легендарним Модричем, який залишає «Реал»
ГЛАВКОМ NET
2025-05-23T06:54:03Z
Сталася гучна сенсація. Визначилися всі півфіналісти чемпіонату світу з хокею
ГЛАВКОМ NET
2025-05-23T06:42:32Z