MY.UAНовини
Російський олігарх розробляє дрони для війни проти України та отримує гроші з США — документи
Російський олігарх розробляє дрони для війни проти України та отримує гроші з США — документи

Російський олігарх розробляє дрони для війни проти України та отримує гроші з США — документи

Міжнародні санкції, без жодного сумніву, неабияк впливають на Росію та її здатність ефективно наповнювати свої бюджети. Введення фінансових обмежень, блокування рахунків та активів компаній так званих еліт підкосили можливості країни-терористки безперешкодно купляти у Заходу компоненти для власного військово-промислового комплексу, металургійних та інших заводів тощо.

Однак воєнні злочинці досі можуть завозити з США, Європи й інших цивілізованих країн критично важливі для себе складові – за допомогою сірого імпорту через низку компаній-посередниць у Казахстані, Туреччині, Киргизстані та інших державах. Заткнути ці дірки наразі ані у Вашингтоні, ані у Брюсселі не можуть. Чи то не хочуть, оскільки йдеться про надприбутки для їх бізнесу.

Не дуже йдуть справи й з введенням санкцій щодо напряму причетних до злочинів російського режиму. Так, у чорні списки потрапили всілякі Шойгу, Скабєєви, Соловйови, Ротенберги та інші персонажі. Проте купа відповідальних за торгівлю зброєю, вибудовування союзів із терористичними країнами, викрадення українського зерна, депортацію дітей та інші порушення законів, досі мають рахунки у швейцарських банках, літають на свої вілли у теплих краях. Ба більше, вони ще й володіють частками у міжнародних компаніях. Одним із таких осіб є мільярдер Максим Басов, який уникає потрапляння під обмеження Заходу, є співвласником стартапів, що збирають персональні дані мільйонів американців, а паралельно з цим фінансує розробку й постачання дронів-розвідників для російської армії. Детальніше про діяльність підприємця та пов'язаних із ним компаній читайте у статті 24 Каналу, заснованій на документах групи "Кібер Спротив".

Стрімка кар'єра у компаніях друзів Путіна, мільярдні статки та дрони для окупантів

Після закінчення Штернівської школи бізнесу при Нью-Йоркському університеті Басов кілька років попрацював менеджером у міжнародних та російських компаніях, а згодом – почав обіймати лише керувальні посади у величезних російських корпораціях. Так, з 2000-го по 2009 роки підприємець встиг попрацювати генеральним директором в інтернет-фірмах "Емакс" та "Кафемакс", ВАТ "Северсталь", та "Металоінвесті" друга Путіна Алішера Усманова.

Після роботи на олігарха з російського топ-10, Басов став генеральним директором групи "Русагро", яку заснував ексчлен Ради Федерації Вадим Мошкович. Вже у 2011-му молодий менеджер уже був власником 7% компанії (орієнтовна вартість на той момент – 100 мільйонів долларів).

У 2021-му Басов навіть увійшов до російського списку Forbes як керівник із найбільшою часткою інвестицій. Його статки в "Русагро" оцінили у 181 мільйон доларів.


Тогоріч Басов обійшов навіть президента "Роснафти" Сєчіна / Скріншот з російського Forbes

Здавалося б, життя фінансиста є безтурботним, однак 2022-й рік дещо вніс свої корективи. "Русагро" потрапила під санкції США, як і її засновник Мошкович. Отримати блокування власних рахунків Басову дуже не хотілося, то ж він разом зі своїм партнером почали рятувати статки. Колишній член РадФеду Росії почав підчищати сліди й видаляти записи про власну участь у "доньках" своєї головної компанії.

Так у липні 2022 року з реєстрів зникли дані про Басова та Мошковича у ТОВ "Ассистагро".


Раз! І Мошкович та Басов – не засновники фірми / Скріншот російського сайту перевірки контрагентів

У той самий день, 20 липня, "Ассистагро" переходить у власність ще однієї компанії з орбіти "Русагро" – ТОВ "Геомирагро" (співзасновник – Максим Басов). Генеральним директором останньої значиться дехто Ілля Воронков.


Запам'ятайте ім'я директора / Скріншот російського сайту перевірки контрагентів

До речі, саме цей Воронков у травні 2022-го "випадково" став і гендиром "Ассистагро".

Тобто виходить так, що ПІБ підсанкційного Мошковича прибрали з багатьох компаній, "доньку" "Русагро" переписали на свою іншу компанію, і в обох поставили керівником одну особу.

У той самий час злочинці підчищають інформацію про ще одну свою компанію – ТОВ "Альбатрос", яку якраз і очолював Воронков.


Що ви знаєте про довгі рокірування? / Скріншот російського сайту перевірки контрагентів

Розробка дронів для вбивства українців

Для чого були потрібні всі ці пертурбації? Відповідь проста. Зловмисники намагалися уникнути або хоча б відтягнути потрапляння цих компаній у підсанкційні списки, бо почали займатися виготовленням дронів для російських вбивць. Якщо бути більш точним, то "Альбатрос" дещо перепрофілював свою версію М5 Agro для потреб військових, а "Геомирагро" зайнялася адаптацією програмного забезпечення розвідувального комплексу.


Продукція "Альбатроса" – не дуже цивільні дрони, хоча формально намагаються маскуватися / Скриншот з офіційного сайту російського виробника

Як би "аграрні" компанії та їх власники не намагалися приховати факт своєї участі в розробці військової продукції, як би виробник не прагнув видати свої "крила" за цивільні, зробити це їм не вдалося. Наприкінці 2023-го "Альбатрос" та "Ассистагро" потрапили під санкції США.


"Альбатрос М5" у російських військових / Скриншот із пропагандистських відео

Збирають ці БпЛА в Єлабузі, куди нещодавно прилетіли подарунки від ГУР. Як заявляє сам виробник, щомісяця компанія виготовляє до 30 одиниць БпЛА дальньої дії.


Продукцію компанії, яка належить Басову, використовують для вбивства українців на всіх ділянках фронту / Скриншот з пропагандистських псевдоЗМІ

Згідно з внутрішньою документацією, ще рік тому басовці працювали над розв'язанням кількох критичних проблем, а також над функціями обльоту перешкод, прискоренням передачі знімків операторам, стабілізацією польоту тощо.

Звіт керівника відділу мобільної розробки ТОВ "Ассистагро" Максима Зуєва щодо роботи над "Альбатросом М5" / Фото джерел 24 Каналу

Що стосується комплектовання для дрона, то росіяни використовують здебільшого іноземні побутові деталі. Наприклад, фотоапарат та відеокамери японської Sony, а також продукцію китайських брендів.


Імпортозаміщення не працює / Скриншот з сайту ТОВ "Альбатрос"

Порятунок мільйонів та бізнес у США

Паралельно зі спробами приховати участь Мошковича у фактичних доньках "Русагро", у 2022-му Басов активно займався й порятунком власних статків від санкцій. Бо ж гроші він тримав зовсім не у Росії, а акції компаній, в які інвестував, записував на кіпрську офшорку Rigpa Limited.

Щоб вивести більшість інвестицій з-під удару після потрапляння "Русагро" та свого бізнес-партнера під обмеження, мільярдер почав терміново переписувати акції з підконтрольної іноземної фірми на власні особисті рахунки. Оскільки ж йшлося, зокрема, про один із топових аграрних холдингів Росії, йому довелося навіть писати листа керівниці російського центробанку, а також міністру сільського господарства та заступнику мінфіна. Мовляв, дуже прошу дозволити продаж власних цінних паперів власною особою іноземної реєстрації.


Ризик санкційних арештів (с) / Фото джерел 24 Каналу

Згідно з листом до Набіулліної, на кіпрський офшор Басов переписував акції дуже потужних російських компаній: "Яндекса", X5 Retail Group, Ros Agro PLC, "Сбербанка", а також акціонерної фінансової корпорації "Система" (володіє левовими частками МТС, "Башнефть", "Интурист" тощо).

Дивіться лист Басова очільниці російського Центробанку з проханням вивести активи з-під удару:

Що ж стосується обслуговування в іноземних банках, то тут жодних проблем у поплічника Путіна не виникло. Менеджери швейцарського UBS від початку повномасштабного вторгнення та припинення роботи свого офісу у Росії продовжили радо співпрацювати з Басовим. Лише 1 раз у нього спитали коментар щодо бізнес-партнерства з Мошковичем, проте цілком задовольнилися відповіддю, мовляв, "я просто купив акції, ніяких стосунків не маю".


Судячи з усього, у швейцарському банку просто повірили клієнту на слово / Фото джерел 24 Каналу

Міжнародні компанії та "окучування" американців

Як з'ясувалося, крім розробки зброї для вбивства українців, а також фінансування путінських гігантських холдингів, Басов є ще й успішним тримачем акцій багатьох міжнародних компаній. Він вклав неабиякі гроші у стартапи, що займаються дослідженнями ДНК, розвитком розумових здібностей дітей, а також боротьбою зі стресом. До того ж націлені ці фірми здебільшого на західну аудиторію, базуються у США та займаються збором персональних даних мільйонів осіб.

Згідно з описом статків, який підприємець надав банківським клеркам, він володіє 4 квартирами у Москві, будинком у Підмосков'ї, а також віллою на Кіпрі загальною вартістю 28 мільйонів доларів. Інвестував бізнесмен у "Росагро", Сосновську ГЕС, а також компанії Genotek, Welltory, Wikium та багато інших.

Genotek спеціалізується на діагностиці ДНК на предмет мутацій, а також на генеалогії. При цьому наукові знання представників компанії настільки потужні, що з 2022 року "вчені" виділили у нову етнічність – "представників східної частини колишньої СРСР". Саме так назвали росіяни мешканців окупованих територій.

Басов володіє 10% компанії / Скриншот з "Вікіпедії"

Проте, відверто, російська політична позиція, як і вкладені у "Генотек" криваві мільйони від "Яндекса" та колишнього керівника адміністрації президента Волошина, геть не заважають компанії успішно співпрацювати з лабораторіями у Європі.


Genotek спокійно працює з клієнтами із країн ЄС / Скриншот сайту компанії

Wikium – застосунок для розвитку та тренування мізків із багатомільйонною аудиторією. Проєкт було адаптовано для англійської та іспанської, а завантажити його без жодних проблем може будь-який користувач iOS чи Android.

Додаткові покупки для заробітку росіян? Apple і Google рекомендують / Скриншот з App Store та Google Play

А от історія з Welltory – вже зовсім епічна. Стартап із Санкт-Петербурга одразу був націлений на американський ринок. Здавалося, що б могло піти не так? Та ж нічого! Заснована у 2016-му компанія без проблем відкрила штаб-квартиру у Каліфорнії за гроші російських підприємців.

При цьому на сайті фірми взагалі нічого не вказує на те, що вона походить із країни-терористки. Проте там круто розписано, як застосунок допомагає боротися зі стресом та вести здоровий спосіб життя, надавши доступ до власних гаджетів.


Росіян у команді нема (с) / Скриншот із сайту Welltory

Наразі застосунок має клієнтську базу у понад 8 мільйонів осіб. Він пропонує користувачам платити за свої послуги 99 доларів на рік або 399 назавжди, а також буцімто гарантує захист персональних даних.


Понад 8 мільйонів осіб користуються послугами Welltory та допомагають Басову заробляти / Скриншот із сайту Welltory

Не Басовим єдиним

Крім акцій у міжнародних компаніях, Басов також володіє цінними паперами фірм у КНР та Латинській Америці. Тож, судячи з усього, російський рублевий мільярдер та бізнес-партнер підсанкційного олігарха має змогу не лише вкладати гроші у путінський ВПК, але й при цьому збільшувати свої статки за кордоном.

Чому на одного з міноритаріїв "Росагро", причетного до розробок "Альбатроса", а також до торгівлі краденим українським зерном, країни Заходу досі не наклали обмеження, питання риторичне. Без відповіді залишається й те, чому у США та Європі працюють створені за російські гроші компанії. Welltory, Genotek, Wikium та інші стартапи приносять своїм інвесторам чималі гроші, які потім спрямовують на фінансування війни проти України.

Втім, Басов – далеко не єдиний російський мільйонер, який уникнув будь-яких обмежень з боку цивілізованих країн світу. Однак якщо Вашингтон та Брюссель звертатимуть увагу на подібних персонажів, їм доведеться вкладати в обороноздатність значно менше грошей. Бо виходить так, що Росія фінансує армію, зокрема й за отримані від Заходу гроші, тоді як мільярди бюджетних доларів йдуть на закупівлю засобів ППО, снарядів та бронемашин для Києва.

Теги за темою
Статті
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Європейці змінюють стратегію військової допомоги Україні – WP
Факти ICTV
2025-04-20T21:57:59Z
Американські розробники інтегрували революційну оборонну систему IRDS у винищувачі F-22 Raptor
InternetUA
2025-04-25T06:10:40Z
Памʼяті ядерника, старшого сапера Геннадія Чумака
УкраинФорм
2025-04-25T06:06:07Z
Привітання з Днем доньки 25 квітня: милі листівки та теплі слова побажань
Telegraf
2025-04-25T06:00:44Z
Міша Крупін розповів, де проходить службу, та звернувся до людей, які досі не у війську
24tv
2025-04-25T05:57:37Z
Усе про 26 квітня: яке свято, день ангела та що не можна робити
Лига
2025-04-25T05:54:17Z
Мобілізація у травні зачепить і тих, кому ще немає 25 років: кому вручать повістку
Знай
2025-04-25T05:30:14Z
Коли бойова повістка вважається врученою та чи потрібен підпис військовозобов'язаного
24tv
2025-04-25T05:24:46Z
Британські розробники суттєво модернізували бойовий танк Challenger 3
InternetUA
2025-04-25T05:22:59Z
Китайські науковці випробували неядерну водневу бомбу
ГЛАВКОМ NET
2025-04-20T19:57:49Z
Коли ми ховаємо реалії війни від аудиторій, ми редагуємо реальність
Детектор М
2025-04-25T06:16:57Z
Росія атакувала 103 дронами, сили ППО збили 41
Комсомольская правда
2025-04-25T06:16:36Z
Суперечка з Трампом не допомогла ані Україні, ані США - Зеленський
Gazeta UA
2025-04-25T06:15:57Z
Уночі та вранці росіяни завдали 26 ударів по Сумщині, є поранений
УкраинФорм
2025-04-25T06:15:50Z
Іран висунув США нову ініціативу щодо ядерної угоди
Gazeta UA
2025-04-25T06:12:02Z
Ринок органічних продуктів по-новому: у Раді опрацьовують законопроєкт №13204
Agravery
2025-04-25T06:07:46Z
На час похорону Папи розгорнуть есмінець та антидронові системи
Европейская правда
2025-04-25T06:07:21Z
The Atlantic: план Трампу по Україні – не мир, а капітуляція
Хвиля
2025-04-25T06:00:48Z
"Це моя нова": путініст Лепс прийшов на концерт із 15-річною дівчиною
GlavRed
2025-04-25T06:19:54Z
На згадку про Україну: Шон Пенн набив тату у вигляді тризуба
Факти ICTV
2025-04-25T05:55:08Z
Пошарпаний Костянтин Меладзе з'явився на публіці
GlavRed
2025-04-25T05:42:41Z
Дизайнерка Катя Сільченко таємно вийшла заміж: хто став її чоловіком
GlavRed
2025-04-25T05:27:25Z
Понад 3000 блоків: канадець вразив світ майстерністю балансування, складаючи "Дженгу"
Фокус
2025-04-25T02:12:08Z
38-річна наречена Стейтема показала ідеальне тіло в люксовому бікіні
Gazeta UA
2025-04-25T01:15:52Z
Справжній український вайб: Шон Пенн привіз із фронту символічне татуювання
GlavRed
2025-04-24T23:27:38Z
Відомий музикант зізнався, де служить після добровільної мобілізації
GlavRed
2025-04-24T21:27:26Z
Легкі фільми на вечір, які допоможуть розслабитись після робочого дня
24tv
2025-04-24T20:45:37Z
На Херсонщині за добу внаслідок російських ударів - двоє загиблих та троє поранених
УкраинФорм
2025-04-25T06:03:27Z
У Павлограді внаслідок дронової атаки загинули три людини
Комсомольская правда
2025-04-25T05:49:50Z
Пакистан відкрив вогонь на лінії розмежування з Індією
ГЛАВКОМ NET
2025-04-25T05:39:53Z
У 74-річної жінки “лікар ООН” видурив 60 тис. грн
InternetUA
2025-04-25T05:28:34Z
РФ "Шахедами" атакувала Дніпретровську область: 2 людини загинуло, ще 8 поранено
Фокус
2025-04-25T05:21:46Z
На Чернігівщині поліція знешкодила бойову частину російського безпілотника
УкраинФорм
2025-04-25T04:45:43Z
Вибухи пролунали на Запоріжжі: область атакують "Шахеди"
24tv
2025-04-25T02:12:29Z
Перша кров? Військові Індії та Пакистану влаштували стрілянину, що відбувається
Telegraf
2025-04-24T23:06:21Z
Водійське посвідчення за 10-17 тис. гривень, перереєстрація авто в обхід черги – 5 тис. – повідомлено про підозри трьом учасникам схем
Украина Криминальная
2025-04-24T22:27:59Z
У Британії у вагітної вийняли матку, щоб видалити ракові клітини, а потім повернули назад
Факти ICTV
2025-04-25T06:01:47Z
Яку каву обирає покоління зумерів? Виробники помітили новий тренд
ГЛАВКОМ NET
2025-04-25T05:15:39Z
Реформа МСЕК, перші підсумки: корупцію придушили, але «економлять» на групах інвалідності
Комсомольская правда
2025-04-25T05:04:43Z
Чип тверезості: в Китаї перевинайшли "кодування" від алкоголізму
24tv
2025-04-25T04:54:28Z
Довідка про необхідність постійного догляду: як її отримати
ZN UA
2025-04-24T23:42:09Z
Smile Boutique NY - ваш надійний партнер у посмішці
Gazeta UA
2025-04-24T21:06:47Z
Уся причина в холодильнику: експерт розповіла, чому цибуля швидко псується і як цього уникнути
Фокус
2025-04-24T19:27:30Z
Дефіцит заліза губить дітям майбутнє: вчені дізналися про нову небезпеку для новонароджених
Фокус
2025-04-24T17:45:50Z
Як краплі проти нежитю стають залежністю і що допоможе вирватися з неї: поради лікарки
24tv
2025-04-24T17:42:56Z
Курс валют на 25 квітня: скільки коштує долар і євро
AIN
2025-04-25T06:09:52Z
Бензин зі спиртом, долар по 49 та нові виплати: що зміниться для українців з 1 травня
GlavRed
2025-04-25T06:06:32Z
Підвищення тарифів на воду на Дніпропетровщині: до яких цифр у платіжках готуватися
Политека
2025-04-25T06:01:50Z
Депозити в банках України в квітні: де найкращі відсотки
ZN UA
2025-04-25T06:01:19Z
В Агрейн засіяли 70% запланованих під кукурудзу площ
AgroPortal
2025-04-25T06:00:45Z
В Україні активно продають грузинські вина, бренді та коньяки, які виробляють спонсори російських загарбників — список торгових марок
Украина Криминальная
2025-04-25T05:54:10Z
Еталонні бренди нафти дорожчають, але й на шляху до обвалу
24tv
2025-04-25T05:42:54Z
ПФУ пояснив, чи можуть переселенці змінити банк для отримання пенсії
Хвиля
2025-04-25T05:36:04Z
Весняне зростання цін на овочі: що дорожчає і чому
ZN UA
2025-04-25T05:34:20Z
На Черкащині знищили 16 БпЛА: в ОВА розповіли про наслідки атаки
24tv
2025-04-25T06:18:54Z
У Києві завершені пошуково-рятувальні роботи у зруйнованій багатоповерхівці
Комсомольская правда
2025-04-25T06:18:51Z
На Одещині відкрили першу підземну школу в області
24tv
2025-04-25T06:15:45Z
Росіяни тиснуть одразу на 6 напрямках: карта бойових 25 квітня
24tv
2025-04-25T06:15:15Z
Старт нового сезону Київської дитячої залізниці перенесено через день жалоби
ГЛАВКОМ NET
2025-04-25T06:06:26Z
Жителі захопленого росіянами Лисичанська з 2022 року - без опалення і води
УкраинФорм
2025-04-25T06:06:08Z
У Святошинському районі Києва тривають аварійно-рятувальні роботи на місці ракетного удару
УкраинФорм
2025-04-25T06:04:15Z
Війська РФ вранці вдарили по Яровій на Донеччині - загинули двоє чоловіків
УкраинФорм
2025-04-25T06:03:53Z
Рашисти готуються до нового наступу. Українців чекає гаряче, в усіх сенсах, літо
Украина Криминальная
2025-04-25T06:03:40Z
3 знаки зодіаку у травні 2025 ловитимуть фортуну за хвіст – хто це буде
24tv
2025-04-25T06:15:42Z
Якщо зробити самому, він ще корисніший: елементарний рецепт домашнього яблучного оцту
24tv
2025-04-25T05:39:16Z
В Албанії побудують морський курорт у стилі "Гри в Кальмара"
24tv
2025-04-25T05:24:48Z
Ребус для тих, у кого чудовий зір: треба за 5 секунд знайти метелика
GlavRed
2025-04-25T03:27:29Z
Це справа кількох хвилин: як приготувати найніжнішу печінку – секретний спосіб з окропом
24tv
2025-04-25T03:06:31Z
Чим підживити перець навесні: очікуйте на багатий врожай
24tv
2025-04-24T21:15:56Z
Як давня фортеця перетворилася на містичну заброшку, і що ще можна побачити на Замковій горі у Києві
Telegraf
2025-04-24T21:01:14Z
Це мусить спробувати кожен: спагеті з мʼятою та лимоном – унікальне відчуття легкості
24tv
2025-04-24T20:57:45Z
Варіанти привітань для чоловіка з Днем народження: він гарантовано не залишиться байдужим
24tv
2025-04-24T20:09:52Z
Італьяно: Фінал Кубка Італії — це мрія всього міста
Football.ua
2025-04-25T06:16:50Z
Стартує 26-й тур футбольної Прем'єр-ліги України
УкраинФорм
2025-04-25T06:03:50Z
Вальядолід після вильоту з Ла Ліги: Ми не виправдали надій. Ми не повинні забувати цей сезон
Football.ua
2025-04-25T06:01:29Z
Реал Бетіс — Вальядолід 5:1 Відео голів та огляд матчу Ла Ліги
Football.ua
2025-04-25T05:00:53Z
Педрі – найкращий гравець Ла Ліги у квітні
Football.ua
2025-04-25T04:40:01Z
Атлетіко Мадрид — Райо Вальєкано 3:0 Відео голів та огляд матчу Ла Ліги
Football.ua
2025-04-25T04:25:37Z
Ла Ліга. Атлетіко розгромив Райо Вальєкано, Бетіс — Вальядолід
Football.ua
2025-04-24T22:10:57Z
Зубков допоміг Трабзонспору пройти до фіналу Кубка Туреччини
Football.ua
2025-04-24T21:57:26Z
На Мюллера з'явився новий претендент
Football.ua
2025-04-24T21:12:09Z
Volkswagen запускає автономні автомобілі з ШІ-системою
Portaltele
2025-04-25T06:16:52Z
Honda презентувала два електричні ліфтбеки GT
AutoCentre
2025-04-25T06:13:53Z
Новий етап для групи RENAULT в Індії – відкриття дизайн-центру RENAULT у Ченнаї
AutoCentre
2025-04-25T05:46:19Z
Восени в Україні: DS інтегрував технології Formula E у флагманський електромобіль
AutoGeek
2025-04-25T05:42:24Z
Гібрид, якому позаздрить електрокар: Zeekr 9X проїжджає понад 380 км на електротязі
ITC
2025-04-25T05:07:07Z
В Україну їде новий кросовер Chery Tiggo: всі подробиці
ЗаРулем
2025-04-25T04:09:25Z
Інноваційний Slate атакує ринок електромобілів із пікапом за менше ніж $20,000, що може перетворюватися на SUV
Топ Жир
2025-04-25T03:30:31Z
Як уникнути штрафу за перевищення швидкості: допоможе лише одна кнопка в авто
GlavRed
2025-04-25T03:27:40Z
Ваша машина вміє більше: 5 секретних функцій, про які ви не знали
24tv
2025-04-25T03:21:33Z
Adobe випускає нові моделі створення зображень Firefly і оновлену веб-програму Firefly
InternetUA
2025-04-25T06:16:48Z
Ексрозробники Metro майже готові випустити свій новий науково-фантастичний шутер – La Quimera
Знай
2025-04-25T05:51:29Z
Зонд NASA вперше зробив фотографію руху на Марсі: такого ще ніколи не бачили
Фокус
2025-04-25T05:45:20Z
Чому не можна залишати телефон на зарядці на всю ніч
InternetUA
2025-04-25T05:43:58Z
Огляд смартфона POCO F7 Ultra: несподівано дорогий, очікувано потужний
ITC
2025-04-25T05:07:54Z
Користувачі Apple частіше обирають доступніші моделі iPhone
InternetUA
2025-04-25T04:01:31Z
Bithumb попередила про ризики після атаки на телеком-гіганта Південної Кореї
InternetUA
2025-04-25T03:52:30Z
Загадка для найрозумніших: чим відрізняються 2 курки
GlavRed
2025-04-25T03:27:41Z
Як швидко вимити мультипіч до блиску: хитрий лайфхак з TikTok
GlavRed
2025-04-25T03:27:21Z