Таке рішення ухвалив Верховний Суд, вказується на сайті Міністерства культури та інформаційної політики, передає Укрінформ.
"10 квітня 2024 року Верховний Суд у складі колегії Касаційного господарського суду залишив у силі рішення Господарського суду Київської області та постанову Північного апеляційного господарського суду по справі № 911/638/23", - йдеться у повідомленні.
Рішенням було задоволено позовні вимоги Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав» та МКІП до релігійної громади Української православної церкви щодо усунення перешкод у здійсненні права користування Михайлівською церквою.
Рішення Верховного Суду є остаточним та оскарженню не підлягає.
Релігійна громада УПЦ Свято-Михайлівської парафії Переяслава має добровільно звільнити Михайлівську церкву та передати її у користування Національному історико-етнографічному заповіднику «Переяслав».
"У разі невиконання зобовʼязань, виконання рішення Верховного Суду буде забезпечено в примусовому порядку у встановлений законодавством спосіб", - заявили у Мінкульті.
Крім того, Верховний Суд також залишив без задоволення касаційну скаргу Релігійної громади УПЦ , якою вона намагалася скасувати рішення судів попередніх інстанцій.
В підсумку Верховний Суд прийняв рішення залишити касаційну скаргу без задоволення, а рішення судів першої та апеляційної інстанцій без змін і: зобов’язав релігійну організацію Камʼянець-Подільської Свято-Миколаївської парафії Камʼянець-Подільської Єпархії УПЦ в Камʼянці-Подільському звільнити будівлю церкви та передати її Національному історико-архітектурному заповіднику «Камʼянець».
Як повідомлялося, 27 березня 2024 року за позовом Смілянської окружної прокуратури Черкаської області суд зобов’язав Київську митрополію УПЦ повернути в державну власність об’єкт культурної спадщини національного значення – Успенський (Георгіївський) собор ХІІ століття.
Фото: МКІП/FACEBOOK