MY.UAНовини
Умови існування Північної Кореї під впливом міжнародних санкцій: що відбувається в країні
Умови існування Північної Кореї під впливом міжнародних санкцій: що відбувається в країні

Умови існування Північної Кореї під впливом міжнародних санкцій: що відбувається в країні

Перш ніж Росія скоїла повномасштабне вторгнення в Україну, Північна Корея, відома також як Корейська Народно-Демократична Республіка (КНДР), була світовим лідером у сфері міжнародних санкцій. Незважаючи на це, вона успішно створила ядерний арсенал, що налічує 50 боєголовок, та сучасні ракети, які теоретично можуть досягти континентальної частини Сполучених Штатів.

Інформація про життя людей у КНДР є вкрай обмеженою, а дані щодо економіки країни є державною таємницею з 1961 року. Однак The Page зібрав достатньо даних, щоб краще зрозуміти, яким чином ця країна, знаходячись у стані ізоляції, продовжує своє існування.

Суттєву частину своєї історії Північна Корея, держава на півночі Корейського півострова, сплітає з радянськими військовими, які з’явилися там наприкінці Другої світової війни. Початково керівництво країною було покладено на колишнього капітана Червоної Армії, Кіма Ір Сена, який став засновником правлячої династії в Північній Кореї. Проте, вже в середині 1950-х він зумів вибратися з-під впливу Москви та домогтися значної автономії у соціалістичному співтоваристві.

Радянський Союз, незважаючи на це, упродовж декількох десятиліть надавав підтримку КНДР. Це було обумовлено, зокрема, не лише ролью Північної Кореї як буферної зони, що прикривала радянський Далекий Схід, але й бажанням утримати Пхеньян у радянсько-китайських відносинах. Проте з розпадом СРСР на початку 1990-х Москва припинила субсидування економічних зв’язків з КНДР, що призвело до значного скорочення російсько-північнокорейської торгівлі.

Попри очікування на припинення існування КНДР після смерті Кіма Ір Сена у 1994 році, країна вижила навіть попри катастрофічний голод. У початку 2000-х Москва змінювала своє ставлення до Північної Кореї, оскільки її відносини з Заходом почали погіршуватися, а Пхеньян став для неї важливим союзником. Хоча обіцянки про збільшення торгівлі часто залишалися лише на словах, обговорення спільних проєктів та вищорівневі зустрічі продовжувалися.

Андрій Ланьков, професор Університету Кукмін у Сеулі, відзначає, що КНДР отримувала значну кількість продуктів і товарів від Радянського Союзу, які були вирішальними для її існування. Однак, навіть тоді, Пхеньян ігнорував будь-які вимоги Москви, якщо вважав, що вони не відповідають національним інтересам, особливо інтересам правлячої еліти. Це свідчить про високий рівень автономії, який вони насолоджувалися, навіть нехтуючи реакцією населення на економічні проблеми.

У зв’язках між КНДР та Китаєм можна відзначити складність, але водночас і тісність. Наприклад, Китай допоміг Пхеньяну під час війни 1950-1953 років, але водночас багато китайців, що втекли від “культурної революції” у 1960-х роках, знайшли притулок в Північній Кореї. Однак відносини між керівниками обох країн є напруженими, з Пхеньяном час від часу демонструє свою автономію від Пекіна.

Китай вважає КНДР буфером, який відокремлює його від військ США в Південній Кореї, і тому надає підтримку Пхеньяну, навіть враховуючи несприятливі відносини між керівниками двох країн. Таким чином, Китай залишається головним джерелом субсидій для КНДР.

Щодо виробництва зброї, міністр оборони Південної Кореї зазначив, що військові заводи Північної Кореї працюють на повну потужність, виготовляючи зброю та снаряди для Росії. Це вказує на те, що Північна Корея заробляє на війні в Україні, постачаючи військове обладнання в обмін на продовольство та інші необхідні товари.

З серпня 2023 року Північна Корея відправила до Росії приблизно 6700 контейнерів, які містять принаймні 3 мільйони пострілів для 152-мм гаубиць або 500 тисяч ракет для 122-мм реактивних систем залпового вогню. Однак збройові заводи країни, які не експортують до Росії, працюють лише на 30% потужності через нестачу сировини та електроенергії.

За даними Міністерства оборони Південної Кореї, більша частина контейнерів, що прибувають з Росії до Північної Кореї, призначена для продовольства. Втім, уряд КНДР стверджує, що ситуація з продовольством в країні залишається стабільною.

Згідно з повідомленням Держдепартаменту США наприкінці лютого, Північна Корея відправила до Росії принаймні 10 тисяч контейнерів з боєприпасами або супутніми матеріалами з вересня минулого року.

У відповідь на початок пандемії COVID-19 у 2020 році, уряд Північної Кореї ужив ряд заходів, включаючи заборону на перетин кордонів, посилення контролю та суворі санкції для тих, хто порушує ці правила. Нові обмеження дозволили владі посилити свою владу та зміцнити контроль над різними аспектами життя в країні.

Зокрема, уряд припинив різноманітні форми неофіційної економічної діяльності та посилив контроль над комунікаціями та доступом до інформації. Ці заходи спрямовані на збереження стабільності в країні та зміцнення влади уряду.

У 2021 році під час VIII з’їзду Трудової партії Кореї, влада Північної Кореї заявила про намір згорнути ринкові реформи, які були реалізовані протягом попередніх років. Незважаючи на спочатку позитивні прогнози, нові економічні заходи не вдалося забезпечити значний розвиток економіки країни.

Зміни, впроваджені в Північній Кореї, принесли помітне поліпшення економічної ситуації у країні. Протягом 2012-2017 років економіка Північної Кореї зростала на рівні 5-7% щорічно.

Проте у 2017 році ситуація вийшла з-під контролю через серію провокацій, ініційованих самим керівництвом КНДР. Північна Корея провела випробування міжконтинентальних ракет, здатних досягти цілей на континентальній території США, а також термоядерних зарядів.

Ці дії, на думку аналітиків, мали на меті створення кризової ситуації, яка дозволила б КНДР отримати необхідні умови для повернення до передкризового стану. Результатом стали санкції Ради Безпеки ООН, які значно ускладнили зовнішньоекономічні відносини Пхеньяна і скасували багато амбітних планів розвитку країни.

До того ж, економічна ситуація у Північній Кореї додатково погіршилася через епідемію COVID-19 та жорсткі карантинні обмеження, які ввів уряд.

Це призвело до зникнення товарів з полиць магазинів і загрози голоду у сільських регіонах. У таких умовах Кім Чен Ин вирішив зосередитися на мобілізації і посиленні ролі держави в економіці, уникаючи ризику політичних реформ.

В 2023 році Північна Корея розпочала політичний і економічний розвиток, спрямований на підвищення промисловості та ролі держави в цьому процесі. Нові заходи включали перереєстрацію підприємств і перевірку їхньої діяльності на відповідність політиці уряду.

У цей період Північна Корея повернулася до консервативного підходу до економічного розвитку. Незважаючи на санкції, що накладаються на країну, Пхеньян продовжує вести контрабандні операції через свої дипломатичні мережі за кордоном.

Проте Пхеньян зобов’язаний платити величезні премії постачальникам як компенсацію за ризик. Те ж саме стосується незаконного експорту з Північної Кореї. Покупці, майже завжди з Китаю, ризикують імпортувати товари з КНДР лише в разі, якщо ціни низькі достатньо, щоб переважити ці ризики. Навіть до введення більш жорстких санкцій у 2016-2017 роках Китай, який виступає як основний покупець, постійно оплачував вугілля з Північної Кореї за цінами, значно нижчими від ринкових.

Незважаючи на таку тактику ухилення, санкції, безперечно, завдають шкоди економіці Північної Кореї. Наприклад, у 2019 році країна заробила лише $370 млн на експорті вугілля порушенням санкцій, що становить лише третину від $1,19 млрд, які вона заробила у 2016 році до введення жорстких санкцій.

У квітні 2024 року група експертів ООН опублікувала звіт, в якому йшлося про те, що північнокорейські страхові компанії продовжували здійснювати свою діяльність за кордоном. Вісім нігерійських фірм, дві китайські та по одній з Кот-д’Івуару та Лівану були названі у звіті як фірми, що співпрацювали з Корейською національною страховою компанією або свідомо допомагали їй у розвитку ділових можливостей, включаючи фінансові перекази через криптовалютні транзакції.

Страхова діяльність Північної Кореї за кордоном є частиною складної фінансової схеми, спрямованої на незаконне отримання іноземної валюти, зауважує експерт із санкцій Джошуа Стентіон. Наприклад, північнокорейські страхові компанії застраховуються у іноземних компаніях за вищі премії. «А коли трапляються нещасні випадки, катастрофи чи ще щось, КНДР вимагає відшкодування збитків і отримує іноземну валюту», – додає він.

Рейлі вважає, що санкції продовжать робити Північну Корею залежною від дуже невеликої кількості торгових партнерів – переважно Китаю та Росії, які можуть встановлювати вкрай невигідні ціни. Але під їхнім впливом політична система країни не зміниться. «Жорсткий державний контроль над економікою найкраще служить політичним та соціальним цілям режиму, дозволяючи йому контролювати розподіл ресурсів», – зазначає експерт.

Хоча Північна Корея ще не повністю відновила свою передпандемічну діяльність, Кім Чен Ин відзначив великі успіхи у захисті та зміцненні держави та сімейної династії Кімів у 2023 році. При цьому Кіми, схоже, взяли курс на посилення напруженості у 2024 році.

У листопаді 2023 року після двох невдалих спроб відбувся успішний запуск північнокорейського супутника. КНДР пообіцяла продовжити запуски, незважаючи на резолюції Ради Безпеки ООН, які забороняють їй розробляти технології, що застосовуються до балістичних ракет. Крім супутників, Північна Корея запустила близько 40 балістичних ракет. У 2023 році на публіці з’явилася дочка Іна, Кім Джу Е, яка разом зі своєю сестрою Кім Йо Чжон є провідними представниками сімейної династії. Ці події покликані підвищити стійкість, легітимність та довговічність режиму КНДР.

Скотт Снайдер, аналітик Ради з міжнародних відносин, вважає, що Північна Корея переходить від зосередження уваги на міжкорейському балансі на Корейському півострові до того, що все більше залежить від динаміки протиборчих коаліцій: КНДР, Китаю, Росії проти США, Південної Кореї та Японії.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
"США не хочуть…". Чи справді Трамп може вийти з переговорів
Telegraf
2025-05-12T07:21:34Z
Що подавали Мерцу, Макрону, Стармеру і Туску в українському поїзді: Клопотенко розкрив меню
24tv
2025-05-12T07:18:17Z
"Це вже поразка Путіна": нардеп сказав, чого найбільше боїться глава Кремля
GlavRed
2025-05-12T07:10:51Z
Мета очевидна, – військовий сказав, що стоїть за пропозицією Путіна про зустріч у Стамбулі
24tv
2025-05-12T07:06:49Z
Рубіо поговорив з Мерцом та главою МЗС Британії Леммі щодо війни в Україні
24tv
2025-05-12T07:03:38Z
Дональд Туск звинуватив спецслужби РФ у підпалі ТЦ у Варшаві рік тому
Комсомольская правда
2025-05-12T07:01:53Z
В ОП відповіли, чи буде Україна говорити в Стамбулі з кимось, окрім Путіна
24tv
2025-05-12T07:01:36Z
Свячені паски та СПА-відпочинок. Чим нардепи обдаровують виборців під час війни
ГЛАВКОМ NET
2025-05-12T07:00:07Z
Чи згодна Україна на переговори без перемир'я: Єрмак розкрив позицію Києва
GlavRed
2025-05-12T06:55:09Z
Народилася у Дніпрі, не знала свого батька і писала листа Сталіну: як у дитинстві виглядала Лія Ахеджакова
Telegraf
2025-05-11T17:30:58Z
Каньє Вест випустив трек на честь Гітлера — стрімінгові сервіси заблокували пісню
360ua.news
2025-05-12T07:15:40Z
"Важко було стримувати сльози": Ziferblat зустрівся з дітьми з Маріуполя перед Євробаченням-2025
24tv
2025-05-12T07:15:37Z
Венздей роздає чай: ШІ показав Джену Ортегу та інших зірок працівниками Укрзалізниці
24tv
2025-05-12T07:10:29Z
Квіткова феєрія: весняні манікюри, які не можна пропустити
24tv
2025-05-12T07:06:25Z
Ембер Герд народила близнюків і показала перше фото малюків
Комсомольская правда
2025-05-12T06:43:55Z
Яким був Віталій Козловський у дитинстві: фото тоді й зараз
Gazeta UA
2025-05-12T06:40:14Z
Фільм про війну в Україні здобув Bafta TV Awards 2025 – список переможців
Факти ICTV
2025-05-12T06:18:20Z
Мультимедійна виставка «Мрії жінки України»
Вива
2025-05-12T06:04:48Z
У лелек Одарки та Грицика вже вилупилося п'ятеро пташенят
Комсомольская правда
2025-05-12T07:10:35Z
"Еквівалент F-16": китайський винищувач J-10C став зіркою конфлікту Пакистану та Індії, - BI
InternetUA
2025-05-12T07:10:35Z
Жінка прокинулась вранці й зрозуміла, що з її фото у відпустці сміється весь інтернет
Фокус
2025-05-12T07:06:15Z
Японія готується випробувати зброю проти гіперзвукових цілей
ГЛАВКОМ NET
2025-05-12T07:06:14Z
Хапуги з Запорізької ОДА: примітивний схематоз для своїх
Украина Криминальная
2025-05-12T06:51:16Z
Перемир’я не сталось: вночі Україну атакували 108 «шахедів»
ZN UA
2025-05-12T06:45:18Z
Мобілізація жінок стане примусовою? Адвокатка звернула увагу на деталь у законі
Telegraf
2025-05-12T06:34:15Z
Клопотенко показав свою квартиру та здивував витратами на їжу
ГЛАВКОМ NET
2025-05-12T06:34:01Z
Новий Папа Римський назвав ШІ потенційною загрозою для людства
InternetUA
2025-05-12T06:25:37Z
Депресія, апатія, ПТСР: від початку війни українці почали вдвічі частіше звертатися до лікарів
Факти ICTV
2025-05-12T07:13:45Z
Легкий спосіб схуднути: прийом їжі в певний час призводить до значного зниження ваги
Фокус
2025-05-12T06:36:29Z
Науковці довели негативний вплив на дітей навіть короткої реклами шкідливої їжі
Факти ICTV
2025-05-12T06:16:52Z
Скільки грамів м'яса можна споживати без шкоди для здоров'я та планети
24tv
2025-05-12T05:03:18Z
З Міжнародним днем медсестри 2025: найтепліші привітання у картинках і словах
24tv
2025-05-12T03:52:07Z
Кількість звернень українців з приводу розладів ментального здоров’я зросла вдвічі
УкраинФорм
2025-05-12T03:42:44Z
Риба, яку всі ігнорують: чим форель корисніша за лосося
Gazeta UA
2025-05-12T00:00:39Z
У Солом'янському районі Києва - спалах гепатиту А
УкраинФорм
2025-05-11T22:10:55Z
Чоловік живе на одному тостовому хлібі: рідкісне захворювання не дає йому їсти інші продукти
Фокус
2025-05-11T19:21:14Z
У Білозерці на Херсонщині через російський обстріл постраждала дитина
УкраинФорм
2025-05-12T07:21:02Z
Поліція встановила "блогерів", які напідпитку в мережі хизувались зброєю
Khreschatyk
2025-05-12T07:19:13Z
РФ вгатила по будинку в Білозерці: під завалами опинилася дитина
Факти ICTV
2025-05-12T07:12:52Z
Атака на Білгород-Дністровський: пошкоджені будинки та пожежна частина, є постраждалий
Факти ICTV
2025-05-12T07:09:52Z
Підлітка смертельно поранили під час розіграшу "Ding Dong Ditch" у TikTok
InternetUA
2025-05-12T07:01:44Z
На Одещині жінку судитимуть за шахрайство та підбурювання до надання хабаря в сервісному центрі МВС
Украина Криминальная
2025-05-12T06:43:31Z
Шахраї дісталися клієнтів Ощадбанку — як крадуть гроші
InternetUA
2025-05-12T06:40:10Z
Одеська поліція розшукує зниклого неповнолітнього хлопця
Украина Криминальная
2025-05-12T06:06:55Z
Жителя Буковини судитимуть за умисне вбивство односельчанина
Украина Криминальная
2025-05-12T05:57:50Z
Група Нафтогаз за чотири місяці сплатила понад ₴30 мільярдів податків
УкраинФорм
2025-05-12T07:18:01Z
Євро суттєво подешевшало: за скільки сьогодні можна купити валюту
24tv
2025-05-12T07:15:39Z
Уряд виділив ще 665 мільйонів на програму «єВідновлення»
УкраинФорм
2025-05-12T07:10:34Z
В Україні дорожчає цибуля
УкраинФорм
2025-05-12T07:06:46Z
Названо десятку найбільших роботодавців в Україні
ГЛАВКОМ NET
2025-05-12T07:03:35Z
Джефф Безос інвестує у компанію Toloka, яка займається розробкою рішень для ШІ
Детектор М
2025-05-12T07:01:59Z
Подорожчання продуктів в Дніпрі: цінники нестримно повзуть вгору, що відбувається в магазинах
Политека
2025-05-12T07:01:53Z
На Рівненщині завершили сіяти зернові, цукровий буряк та соняшник
УкраинФорм
2025-05-12T07:01:29Z
У Європі немає його родовищ, тому купує у нас: яким рідкісним мінералом володіє Україна
24tv
2025-05-12T07:00:51Z
Загарбники за добу завдала понад 90 ударів по Сумщині, є поранений
УкраинФорм
2025-05-12T07:22:00Z
Ворог усе ближче до адмінкордону: DeepState оновив карту фронту
24tv
2025-05-12T07:18:50Z
Заступником начальника КМВА став Ігор Рева
УкраинФорм
2025-05-12T07:01:49Z
Дуже дивні переміщення: у Маріуполь перекидають військову техніку з новими знаками
24tv
2025-05-12T07:00:31Z
Хмари й опади не відступають. Синоптики дали детальний прогноз погоди в Києві
Telegraf
2025-05-12T07:00:23Z
У Криму хакери атакували кремлівські новинні платформи
УкраинФорм
2025-05-12T06:57:00Z
Квартири в Києві суттєво подорожчали: в якому районі можна знайти доступне житло
Telegraf
2025-05-12T06:40:54Z
Що буде, якщо не зареєструвати кота чи собаку в ЦНАП - в Києві запустили важливий сервіс для власників тварин
Комсомольская правда
2025-05-12T06:34:09Z
Гороскоп на завтра 13 травня: Левам - неочікувана зустріч, Стрільцям - подорож
GlavRed
2025-05-12T06:31:07Z
Кардинально змінився: новий Jeep Cherokee 2026 вперше потрапив на фото
Фокус
2025-05-12T07:10:50Z
Renault вивів на тести новий кросовер, більший за Duster
AutoCentre
2025-05-12T07:07:52Z
Знову DS, але електричний: Емманюель Макрон отримав незвичайний президентський лімузин
ЗаРулем
2025-05-12T07:03:19Z
Топ-10 міфів про Jeep Grand Cherokee: що з цього правда?
ITC
2025-05-12T07:01:22Z
Українці почали частіше купувати автомобілі з Китаю: ТОП-10 популярних моделей
AutoCentre
2025-05-12T06:43:53Z
Продажі авто з Китаю в Україні різко зросли: найпопулярніші моделі
Фокус
2025-05-12T06:27:19Z
Скільки китайських авто придбали українці за минулий місяць
Gazeta UA
2025-05-12T06:18:10Z
Український ринок електромобілів б’є нові рекорди – найпопулярніші авто квітня
24tv
2025-05-12T05:06:17Z
Названо ТОП-10 найпопулярніших авто світу у 2025 році
ЗаРулем
2025-05-12T04:52:38Z
Копієчний продукт врятує ваші троянди від чорної плямистості: як зробити розчин для обприскування
Telegraf
2025-05-12T07:21:37Z
Квітковий Місяць: 4 знаки зодіаку, чий світ стрясає травнева повня
GlavRed
2025-05-12T06:57:59Z
Справжній музей: це історичне місто Іспанії стане відкриттям для туристів
24tv
2025-05-12T06:48:41Z
Спрінг-роли на сніданок: як приготувати смачну альтернативу бутербродам
Gazeta UA
2025-05-12T06:43:43Z
Яким 2 знакам зодіаку цього тижня варто почати реалізацію нових проєктів
24tv
2025-05-12T06:18:49Z
Сухим не буде: як запекти хек у духовці у смачній підливці
Telegraf
2025-05-12T06:12:02Z
Вони нічим не гірші за деруни: рецепт ароматних цибуляників – в них закохалися соцмережі
24tv
2025-05-12T05:33:45Z
Скільки коштує найдорожчий дорогоцінний камінь у світі
24tv
2025-05-12T05:12:12Z
Чим відрізняються левенята: відповідь потрібно дати за 15 секунд
GlavRed
2025-05-12T04:27:15Z
Батарея для флагмана: 7 причин, чому розмір має значення
Фокус
2025-05-12T07:10:43Z
Альтернатива Windows: Huawei представила HarmonyOS для ПК
ITC
2025-05-12T06:58:04Z
Amazon запропонував робітникам змінити рід діяльності через нового ШІ-робота Vulcan
InternetUA
2025-05-12T06:55:54Z
Нігерійська мережа сексуального шантажу ховається у всіх на виду в TikTok
InternetUA
2025-05-12T06:46:26Z
Підвісний чи підлоговий: який унітаз краще обрати
24tv
2025-05-12T06:42:38Z
iPhone Mirroring: що це і як підключити корисну функцію
InternetUA
2025-05-12T06:40:47Z
Чому не слід користуватися смартфоном під час його зарядки
InternetUA
2025-05-12T05:43:11Z
Як прискорити роботу смартфона власними силами: сім порад
Gazeta UA
2025-05-12T05:30:27Z
Грецькі розробники представили новітню антидронову систему Medusa
InternetUA
2025-05-12T05:22:04Z
Стародубцева зіграє проти 17-ї «ракетки» на старті турніру WTA у Парижі
УкраинФорм
2025-05-12T07:21:17Z
Дембеле – найкращий гравець сезону в Лізі 1
Football.ua
2025-05-12T07:19:30Z
Шахтар обрав стадіон, на якому зіграє в єврокубках
24tv
2025-05-12T07:18:49Z
Аліна Ягупова вдруге виграла чемпіонат Іспанії з баскетболу
УкраинФорм
2025-05-12T07:07:49Z
Ротань: Олександрія дала шанс для людей у формі — вони свою справу зробили
Football.ua
2025-05-12T07:01:06Z
Ліверпуль – Арсенал 2:2 Відео голів та огляд матчу АПЛ
Football.ua
2025-05-12T06:58:14Z
Перша ліга: ФК «Епіцентр» продовжує перемагати
УкраинФорм
2025-05-12T06:52:17Z
Джованні Сімеоне планує змінити клуб цього літа
Football.ua
2025-05-12T06:43:25Z
Сергій Кравченко: Після цього поєдинку Олександрія вже не бореться за перше місце
Football.ua
2025-05-12T06:40:58Z