MY.UAНовини
Умови існування Північної Кореї під впливом міжнародних санкцій: що відбувається в країні
Умови існування Північної Кореї під впливом міжнародних санкцій: що відбувається в країні

Умови існування Північної Кореї під впливом міжнародних санкцій: що відбувається в країні

Перш ніж Росія скоїла повномасштабне вторгнення в Україну, Північна Корея, відома також як Корейська Народно-Демократична Республіка (КНДР), була світовим лідером у сфері міжнародних санкцій. Незважаючи на це, вона успішно створила ядерний арсенал, що налічує 50 боєголовок, та сучасні ракети, які теоретично можуть досягти континентальної частини Сполучених Штатів.

Інформація про життя людей у КНДР є вкрай обмеженою, а дані щодо економіки країни є державною таємницею з 1961 року. Однак The Page зібрав достатньо даних, щоб краще зрозуміти, яким чином ця країна, знаходячись у стані ізоляції, продовжує своє існування.

Суттєву частину своєї історії Північна Корея, держава на півночі Корейського півострова, сплітає з радянськими військовими, які з’явилися там наприкінці Другої світової війни. Початково керівництво країною було покладено на колишнього капітана Червоної Армії, Кіма Ір Сена, який став засновником правлячої династії в Північній Кореї. Проте, вже в середині 1950-х він зумів вибратися з-під впливу Москви та домогтися значної автономії у соціалістичному співтоваристві.

Радянський Союз, незважаючи на це, упродовж декількох десятиліть надавав підтримку КНДР. Це було обумовлено, зокрема, не лише ролью Північної Кореї як буферної зони, що прикривала радянський Далекий Схід, але й бажанням утримати Пхеньян у радянсько-китайських відносинах. Проте з розпадом СРСР на початку 1990-х Москва припинила субсидування економічних зв’язків з КНДР, що призвело до значного скорочення російсько-північнокорейської торгівлі.

Попри очікування на припинення існування КНДР після смерті Кіма Ір Сена у 1994 році, країна вижила навіть попри катастрофічний голод. У початку 2000-х Москва змінювала своє ставлення до Північної Кореї, оскільки її відносини з Заходом почали погіршуватися, а Пхеньян став для неї важливим союзником. Хоча обіцянки про збільшення торгівлі часто залишалися лише на словах, обговорення спільних проєктів та вищорівневі зустрічі продовжувалися.

Андрій Ланьков, професор Університету Кукмін у Сеулі, відзначає, що КНДР отримувала значну кількість продуктів і товарів від Радянського Союзу, які були вирішальними для її існування. Однак, навіть тоді, Пхеньян ігнорував будь-які вимоги Москви, якщо вважав, що вони не відповідають національним інтересам, особливо інтересам правлячої еліти. Це свідчить про високий рівень автономії, який вони насолоджувалися, навіть нехтуючи реакцією населення на економічні проблеми.

У зв’язках між КНДР та Китаєм можна відзначити складність, але водночас і тісність. Наприклад, Китай допоміг Пхеньяну під час війни 1950-1953 років, але водночас багато китайців, що втекли від “культурної революції” у 1960-х роках, знайшли притулок в Північній Кореї. Однак відносини між керівниками обох країн є напруженими, з Пхеньяном час від часу демонструє свою автономію від Пекіна.

Китай вважає КНДР буфером, який відокремлює його від військ США в Південній Кореї, і тому надає підтримку Пхеньяну, навіть враховуючи несприятливі відносини між керівниками двох країн. Таким чином, Китай залишається головним джерелом субсидій для КНДР.

Щодо виробництва зброї, міністр оборони Південної Кореї зазначив, що військові заводи Північної Кореї працюють на повну потужність, виготовляючи зброю та снаряди для Росії. Це вказує на те, що Північна Корея заробляє на війні в Україні, постачаючи військове обладнання в обмін на продовольство та інші необхідні товари.

З серпня 2023 року Північна Корея відправила до Росії приблизно 6700 контейнерів, які містять принаймні 3 мільйони пострілів для 152-мм гаубиць або 500 тисяч ракет для 122-мм реактивних систем залпового вогню. Однак збройові заводи країни, які не експортують до Росії, працюють лише на 30% потужності через нестачу сировини та електроенергії.

За даними Міністерства оборони Південної Кореї, більша частина контейнерів, що прибувають з Росії до Північної Кореї, призначена для продовольства. Втім, уряд КНДР стверджує, що ситуація з продовольством в країні залишається стабільною.

Згідно з повідомленням Держдепартаменту США наприкінці лютого, Північна Корея відправила до Росії принаймні 10 тисяч контейнерів з боєприпасами або супутніми матеріалами з вересня минулого року.

У відповідь на початок пандемії COVID-19 у 2020 році, уряд Північної Кореї ужив ряд заходів, включаючи заборону на перетин кордонів, посилення контролю та суворі санкції для тих, хто порушує ці правила. Нові обмеження дозволили владі посилити свою владу та зміцнити контроль над різними аспектами життя в країні.

Зокрема, уряд припинив різноманітні форми неофіційної економічної діяльності та посилив контроль над комунікаціями та доступом до інформації. Ці заходи спрямовані на збереження стабільності в країні та зміцнення влади уряду.

У 2021 році під час VIII з’їзду Трудової партії Кореї, влада Північної Кореї заявила про намір згорнути ринкові реформи, які були реалізовані протягом попередніх років. Незважаючи на спочатку позитивні прогнози, нові економічні заходи не вдалося забезпечити значний розвиток економіки країни.

Зміни, впроваджені в Північній Кореї, принесли помітне поліпшення економічної ситуації у країні. Протягом 2012-2017 років економіка Північної Кореї зростала на рівні 5-7% щорічно.

Проте у 2017 році ситуація вийшла з-під контролю через серію провокацій, ініційованих самим керівництвом КНДР. Північна Корея провела випробування міжконтинентальних ракет, здатних досягти цілей на континентальній території США, а також термоядерних зарядів.

Ці дії, на думку аналітиків, мали на меті створення кризової ситуації, яка дозволила б КНДР отримати необхідні умови для повернення до передкризового стану. Результатом стали санкції Ради Безпеки ООН, які значно ускладнили зовнішньоекономічні відносини Пхеньяна і скасували багато амбітних планів розвитку країни.

До того ж, економічна ситуація у Північній Кореї додатково погіршилася через епідемію COVID-19 та жорсткі карантинні обмеження, які ввів уряд.

Це призвело до зникнення товарів з полиць магазинів і загрози голоду у сільських регіонах. У таких умовах Кім Чен Ин вирішив зосередитися на мобілізації і посиленні ролі держави в економіці, уникаючи ризику політичних реформ.

В 2023 році Північна Корея розпочала політичний і економічний розвиток, спрямований на підвищення промисловості та ролі держави в цьому процесі. Нові заходи включали перереєстрацію підприємств і перевірку їхньої діяльності на відповідність політиці уряду.

У цей період Північна Корея повернулася до консервативного підходу до економічного розвитку. Незважаючи на санкції, що накладаються на країну, Пхеньян продовжує вести контрабандні операції через свої дипломатичні мережі за кордоном.

Проте Пхеньян зобов’язаний платити величезні премії постачальникам як компенсацію за ризик. Те ж саме стосується незаконного експорту з Північної Кореї. Покупці, майже завжди з Китаю, ризикують імпортувати товари з КНДР лише в разі, якщо ціни низькі достатньо, щоб переважити ці ризики. Навіть до введення більш жорстких санкцій у 2016-2017 роках Китай, який виступає як основний покупець, постійно оплачував вугілля з Північної Кореї за цінами, значно нижчими від ринкових.

Незважаючи на таку тактику ухилення, санкції, безперечно, завдають шкоди економіці Північної Кореї. Наприклад, у 2019 році країна заробила лише $370 млн на експорті вугілля порушенням санкцій, що становить лише третину від $1,19 млрд, які вона заробила у 2016 році до введення жорстких санкцій.

У квітні 2024 року група експертів ООН опублікувала звіт, в якому йшлося про те, що північнокорейські страхові компанії продовжували здійснювати свою діяльність за кордоном. Вісім нігерійських фірм, дві китайські та по одній з Кот-д’Івуару та Лівану були названі у звіті як фірми, що співпрацювали з Корейською національною страховою компанією або свідомо допомагали їй у розвитку ділових можливостей, включаючи фінансові перекази через криптовалютні транзакції.

Страхова діяльність Північної Кореї за кордоном є частиною складної фінансової схеми, спрямованої на незаконне отримання іноземної валюти, зауважує експерт із санкцій Джошуа Стентіон. Наприклад, північнокорейські страхові компанії застраховуються у іноземних компаніях за вищі премії. «А коли трапляються нещасні випадки, катастрофи чи ще щось, КНДР вимагає відшкодування збитків і отримує іноземну валюту», – додає він.

Рейлі вважає, що санкції продовжать робити Північну Корею залежною від дуже невеликої кількості торгових партнерів – переважно Китаю та Росії, які можуть встановлювати вкрай невигідні ціни. Але під їхнім впливом політична система країни не зміниться. «Жорсткий державний контроль над економікою найкраще служить політичним та соціальним цілям режиму, дозволяючи йому контролювати розподіл ресурсів», – зазначає експерт.

Хоча Північна Корея ще не повністю відновила свою передпандемічну діяльність, Кім Чен Ин відзначив великі успіхи у захисті та зміцненні держави та сімейної династії Кімів у 2023 році. При цьому Кіми, схоже, взяли курс на посилення напруженості у 2024 році.

У листопаді 2023 року після двох невдалих спроб відбувся успішний запуск північнокорейського супутника. КНДР пообіцяла продовжити запуски, незважаючи на резолюції Ради Безпеки ООН, які забороняють їй розробляти технології, що застосовуються до балістичних ракет. Крім супутників, Північна Корея запустила близько 40 балістичних ракет. У 2023 році на публіці з’явилася дочка Іна, Кім Джу Е, яка разом зі своєю сестрою Кім Йо Чжон є провідними представниками сімейної династії. Ці події покликані підвищити стійкість, легітимність та довговічність режиму КНДР.

Скотт Снайдер, аналітик Ради з міжнародних відносин, вважає, що Північна Корея переходить від зосередження уваги на міжкорейському балансі на Корейському півострові до того, що все більше залежить від динаміки протиборчих коаліцій: КНДР, Китаю, Росії проти США, Південної Кореї та Японії.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Цього ніхто не бачив: камера зафіксувала таємницю безодні льоду в Антарктиді
24tv
2025-02-25T08:09:25Z
Як довго може зберігатися інформація на USB-флешці: відповідь вас здивує
InternetUA
2025-02-25T08:09:11Z
Огляд ноутбука Lenovo Yoga Pro 7 14ASP9: бізнес модель з процесором AMD Ryzen AI 9 365 та вбудованою графікою
ITC
2025-02-25T08:07:19Z
Microsoft запустила безплатний Office ─ що з ним не так
ITC
2025-02-25T08:01:51Z
Найпопулярніший iPhone у світі: свіжий рейтинг
InternetUA
2025-02-25T07:55:48Z
Китайські конкуренти Starlink Маска прискорюють перегони за домінування в супутниковому Інтернеті
InternetUA
2025-02-25T07:46:56Z
Як створити успішний IT-продукт: досвід Engineering-менеджера Євгенія Чупруна
Фокус
2025-02-25T07:42:45Z
Anthropic представила Claude 3.7 Sonnet — першу гібридну модель міркування і «найкращий ШІ для айтішників»
ITC
2025-02-25T07:37:29Z
Сонячні панелі можуть подешевшати: знайдено спосіб, як це зробити з ефективністю 99%
InternetUA
2025-02-25T07:25:47Z
Щасливі числа на 2025 рік для Раків: дізнайтеся, як їх ефективно використовувати
Политека
2025-02-25T08:03:05Z
Найкращі шлейфові парфуми: ці аромати неможливо забути
24tv
2025-02-25T08:03:02Z
Навіщо чистити фільтр пралки та як часто потрібно це робити
24tv
2025-02-25T07:30:20Z
Домашні речі, які постійно створюють безлад, бо їх важко зберігати
24tv
2025-02-25T07:30:15Z
Гороскоп на завтра 26 лютого: Левам - прибуток, Дівам - надзвичайне досягнення
GlavRed
2025-02-25T07:27:15Z
Він є на кожній кухні: який інгредієнт зробить з оселедця делікатес
24tv
2025-02-25T06:27:41Z
Гороскоп Таро на сьогодні, 25 лютого: це буде непростий день для всіх знаків Зодіаку
Политека
2025-02-25T05:03:45Z
Бур'яни "зникнуть назавжди": садівник поділився хитрим, але простим секретом
GlavRed
2025-02-25T04:27:26Z
Непросте IQ-завдання: знайдіть 3 відмінності в картинках із цуценям за 19 секунд
GlavRed
2025-02-25T04:27:12Z
Безробітний у формі поліції «жартував» на заправці. Суд застосував суворе покарання
ГЛАВКОМ NET
2025-02-25T08:15:54Z
Атака дронів на Суми: у пошкодженому будинку знайшли тіло жінки
УкраинФорм
2025-02-25T08:09:15Z
На Житомирщині внаслідок російської атаки постраждали жінка і двоє дітей
УкраинФорм
2025-02-25T08:03:51Z
Унаслідок падіння уламків дронів на Київщині є пошкодження у двох районах
УкраинФорм
2025-02-25T08:00:36Z
У Дніпрі поліцейські звільнили чоловіка, якого незаконно позбавили волі у готелі міста
Украина Криминальная
2025-02-25T07:57:20Z
Повідомлено про підозру злодію, який обікрав військового, що перебуває в столиці на лікуванні
Украина Криминальная
2025-02-25T07:54:46Z
Атака на Житомирщину: влада показала наслідки
ГЛАВКОМ NET
2025-02-25T07:51:01Z
У Запоріжжі сапери знешкодили авіабомбу вагою пів тонни
УкраинФорм
2025-02-25T07:45:01Z
Жителя Кривого Рогу затримали за нанесення смертельних тілесних ушкоджень матері
Украина Криминальная
2025-02-25T07:42:40Z
Мареска: Протягом сезону у Палмера можуть бути моменти, коли йому трохи складніше
Football.ua
2025-02-25T08:04:10Z
"Не рівень Роми": екснападник Наполі жорстко розніс Довбика
24tv
2025-02-25T08:00:03Z
Лестер звільнив двох помічників ван Ністелроя
Football.ua
2025-02-25T07:37:12Z
Футболістки збірної України приймають Хорватію у матчі Ліги націй
УкраинФорм
2025-02-25T07:21:10Z
Буффон: Аталанта має вірити в Скудетто до кінця
Football.ua
2025-02-25T07:12:37Z
Калініна пробилась у друге коло турніру в Мериді: вона може зустрітися з іншою українкою
24tv
2025-02-25T07:09:48Z
Sport Іnvest Group: лідер у сфері імпорту штучного покриття в Україну та будівництва спортивної інфраструктури
BigMir
2025-02-25T07:09:19Z
Калініна вийшла до другого кола турніру WTA в Мексиці
УкраинФорм
2025-02-25T07:06:11Z
Барселона — Атлетіко. Напередодні
Football.ua
2025-02-25T07:01:14Z
У тимчасово окупованому Севастополі стався масовий викид риби на берег - соцмережі
УкраинФорм
2025-02-25T08:16:29Z
У Києві уламки російського дрона впали в лісопарковій зоні
УкраинФорм
2025-02-25T08:09:39Z
Росіяни скинули КАБи на Дергачі та громаду: постраждали чотири мирні мешканки
Мій Харків
2025-02-25T08:07:50Z
ЗМІ: На свердловині на Харківщині сталась аварія
ГЛАВКОМ NET
2025-02-25T08:03:38Z
Сьогодні, 25 лютого, у Києві змінено маршрути трьох автобусів
ГЛАВКОМ NET
2025-02-25T08:03:07Z
У метро Києва стався колапс, людей не пускали до деяких станцій: у чому причина
24tv
2025-02-25T08:00:00Z
У Голосіївському районі Києва відновили теплопостачання будинків
УкраинФорм
2025-02-25T07:54:32Z
Жителі столичних Теремків після аварії на магістральному трубопроводі знову з теплом
ГЛАВКОМ NET
2025-02-25T07:48:47Z
У Києві знову погіршився стан повітря
УкраинФорм
2025-02-25T07:42:30Z
«Ми на війні»: Disney випустила трейлер другого сезону серіалу «Андор» і графік виходу епізодів
ITC
2025-02-25T07:57:54Z
Тамерлан висловився, чи планує йти у політику
Комсомольская правда
2025-02-25T07:42:48Z
Настя Каменських опинилася в лікарні - що сталося
GlavRed
2025-02-25T07:33:55Z
Альбіна Джанабаєва раптово покинула Іспанію - деталі
GlavRed
2025-02-25T07:27:51Z
Володарка Греммі та виконавиця хіта Killing Me Softly: померла легендарна Роберта Флек
24tv
2025-02-25T07:00:16Z
The Hardkiss спрямували роялті з прослуховувань пісні у фонд «Повернись живим»
Комсомольская правда
2025-02-25T06:34:45Z
Борис Джонсон розписався у книгах у магазині «Книгарня Є»: примірники розкупили за 20 хвилин
Комсомольская правда
2025-02-25T05:01:05Z
10 найбільш продаваних чоловічих парфумів у світі: деякі позиції вас здивують
24tv
2025-02-25T04:09:47Z
У Відні знову підсвітили «Ворота героїв» в українські кольори
УкраинФорм
2025-02-25T01:48:39Z
Підготовка до Великодня 2025: коли розпочнеться Великий піст
ZN UA
2025-02-25T08:04:47Z
Тест з ПДР на перехресті: хто має проїхати першим
ТСН
2025-02-25T08:03:58Z
Офіційно військовослужбовець: Міша Крупін повідомив, що склав присягу
24tv
2025-02-25T08:03:56Z
Три роки війни: третині мешканців прифронтових регіонів України не вистачає їжі
24tv
2025-02-25T08:03:47Z
Олег Онисько, NGL.media: Ми висвітлюємо дуже неприємні факти. Але замовчувати й не показувати — не вихід
Детектор М
2025-02-25T08:00:53Z
Російські війська мають просування в Курській області – ISW
TSN
2025-02-25T07:51:16Z
МКСК: Кількість пошкоджених пам'яток культурної спадщини через російську агресію зросла до 1390
Детектор М
2025-02-25T07:46:08Z
Більше половини литовців готові до збройного опору у разі нападу на країну
Европейская правда
2025-02-25T07:42:30Z
Розробники Raytheon створили інноваційну систему ППО, що замінить ЗРК Stinger
InternetUA
2025-02-25T07:40:33Z
Що робити, коли немає часу хворіти на застуду, грип чи коронавірус: поради епідеміологині
24tv
2025-02-25T08:03:40Z
Як пройти ВЛК з 1 березня: які аналізи здати та яких лікарів пройти
24tv
2025-02-25T07:54:59Z
В Україні призупинено програму допомоги хворим Терапія плюс
1News
2025-02-25T07:51:56Z
Б’юті-процедури для очей: чому спочатку варто відвідати офтальмолога. Рекомендація експерта Ексімер
Корреспондент
2025-02-25T07:24:42Z
Скільки українців мають психологічні проблеми: нові дані ВООЗ
24tv
2025-02-25T07:24:10Z
Дефіцит ліків і закриття аптек: медичний експерт закликав переглянути нові правила регулювання фармринку
ГЛАВКОМ NET
2025-02-25T07:00:49Z
Більшість забуває: чому потрібно знімати каблучку перед тим, як лягати спати
GlavRed
2025-02-25T04:27:04Z
Українці почали отримувати повідомлення з Електронної системи охорони здоров’я через Viber
InternetUA
2025-02-25T04:01:51Z
Весняна обрізка дерев: не пропустіть ці дні, аби гілки гнулися від плодів
24tv
2025-02-24T20:36:08Z
У ЄС планують посилювати процес впровадження вільної торгівлі з Україною
AgroPortal
2025-02-25T08:15:14Z
Стало відомо, скільки коштує опалити будинок дровами
AgroNews
2025-02-25T08:09:28Z
В Україну імпортували автобусів на 55 млн доларів: статистика
AutoCentre
2025-02-25T08:09:26Z
Придністров’я різко підвищує тарифи для населення після енергетичної кризи
ГЛАВКОМ NET
2025-02-25T08:06:42Z
Китайські інвестори сподіваються, що технічні репресії президента Сі закінчилися
InternetUA
2025-02-25T08:01:19Z
Німеччина — головний споживач українських овочевих консервів
AgroPortal
2025-02-25T08:00:14Z
Кредити в банку для фізосіб: актуальні ринкові тенденції та що зміниться в 2025 році
ZN UA
2025-02-25T07:55:25Z
У НБУ відповіли чи зросте курс долара найближчим часом
24tv
2025-02-25T07:54:12Z
Неспівмірні цифри: експерти порівняли, скільки Європа витрачає на російський газ і допомогу Україні
Политека
2025-02-25T07:46:26Z
Новий Hyundai Ioniq 5 поцупив у конкурентів безліч покупців
ЗаРулем
2025-02-25T08:03:44Z
610 сил і запас ходу 1300 км: представлено недорогий преміальний кросовер від Chery
Фокус
2025-02-25T07:45:11Z
Для машин на автопілоті: Toyota побудувала власне “розумне” місто
AutoGeek
2025-02-25T07:36:30Z
Представлений 930-сильний Porsche Cayenne від ательє TechArt
AutoCentre
2025-02-25T07:06:34Z
Доведеться заплатити тисячі євро: штрафи для водіїв у Німеччині порівняли з українськими
Хвиля
2025-02-25T06:06:25Z
Конкурент Ford F-150: BYD замахнувся на великий пікап
ЗаРулем
2025-02-25T05:09:09Z
Водіям загрожує штраф за найпоширенішу звичку: як уникнути
Хвиля
2025-02-25T04:03:20Z
Стиль водіння, який "вбиває" мотор авто: експерт спростував поширену думку
ТСН
2025-02-24T20:33:19Z
Audi A6 шостого покоління
360ua.news
2025-02-24T20:18:17Z
Виступ Зеленського на засіданні лідерів країн G7
360ua.news
2025-02-25T08:15:32Z
Макрон: багато країн готові до участі у миротворчій місії в Україні, але треба підтримка США
Европейская правда
2025-02-25T08:15:01Z
Глава МЗС Туреччини: ми не проти членства України в НАТО, але треба бути реалістичними
Европейская правда
2025-02-25T08:13:53Z
Рубіо озвучив ключову умову для припинення війни в Україні
24tv
2025-02-25T08:12:53Z
FATF вперше не назвало Росію країною-агресоркою в своїй декларації – результат нової команди Держфінмоніторингу
ZN UA
2025-02-25T08:12:03Z
В угоді про надра США хочуть відшкодування за всю допомогу, навіть боєприпаси, що мали утилізувати – експерт
ZN UA
2025-02-25T08:10:48Z
Без допомоги США Україна зможе воювати в нинішньому темпі до літа – WSJ
ZN UA
2025-02-25T08:09:43Z
Держсекретар США пояснив, чому Штати голосували проти «української» резолюції в ООН
ГЛАВКОМ NET
2025-02-25T08:09:14Z
ЗМІ: великі країни ЄС і глава ЄК проти передачі Україні заморожених активів РФ
Европейская правда
2025-02-25T08:07:12Z