У Китаї розробили "світловий" чіп для універсального ШІ
Китайські вчені розробили крихітний модульний чіп, який живиться світлом (фотонами), а не електрикою, і хочуть використати його для навчання та роботи універсального штучного інтелекту (AGI – Artificial General Intelligence), пише Live Science.
Нова мікросхема, що отримала назву Taichi, є одним з маленьких шматочків великого пазла, що складається з безлічі окремих мікросхем (включно з модулями Taichi), які можуть утворити потужну обчислювальну систему для запуску в майбутньому моделі AGI.
AGI – це гіпотетична вдосконалена форма штучного інтелекту (ШІ), яка теоретично буде такою ж розумною, як і людина, з точки зору її здатності до міркування. AGI може застосовуватися у багатьох дисциплінах, тоді як сучасні системи ШІ можуть застосовуватися лише у дуже вузьких областях.
Деякі експерти вважають, що до появи таких систем ще багато років, і ключовою перешкодою є нестача обчислювальних потужностей, тоді як інші вважають, що ми створимо AGI-агента вже у 2027 році.
Останнім часом учені почали відчувати межі можливостей звичайних електронних компонентів, особливо з урахуванням розвитку ШІ та величезної кількості енергії, необхідної для обслуговування цих більш вимогливих систем.
Графічні процесори (GPU) стали ключовими компонентами в системах навчання ШІ, оскільки вони краще справляються з паралельними обчисленнями, ніж центральні процесори (CPU). Але необхідний рівень споживання енергії стає неприйнятним зі збільшенням розмірів систем. Компоненти на основі фотонів можуть стати одним зі способів подолати обмеження звичайної електроніки, зокрема проблеми енергоефективності, вважають вчені.
На думку мільярдера Ілона Маска, штучний інтелект перевершить людський у 2025 році.