Цілеспрямовані атаки Росії на ключові об’єкти енергетичної та цивільної інфраструктури України, такі як лікарні, школи та електромережі, серйозно перешкоджають доступу людей до основних послуг.
Через безперервну агресію Росії, у цьому році близько 40% населення України потребуватимуть гуманітарної допомоги. Про це у четвер, 11 квітня, постійна представниця Великої Британії при ООН Барбара Вудворд під час засідання Ради безпеки ООН.
Вона ж зазначила, що Британія продовжує підтримувати Україну.
“Від початку повномасштабного вторгнення Росії, міжнародна спільнота об’єдналася на підтримку народу України. З лютого 2022 року Велика Британія виділила понад 350 мільйонів фунтів стерлінгів гуманітарної допомоги, щоб підтримати зусилля ООН, міжнародних та місцевих неурядових організацій, спрямовані на допомогу людям, які опинилися в зоні бойових дій”, – додала Вудворд.
З кожним новим обстрілом все більше українців залишаються без даху над головою та потребують допомоги та притулку в умовах морозу. За оцінками міжнародних експертів, 14,6 мільйонів людей в Україні сьогодні потребують гуманітарної допомоги, але їх кількість може зрости.
Загалом, з початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну, Європейська Комісія виділила 926 млн євро на програми гуманітарної допомоги цивільним особам, які постраждали від війни в Україні. З цього фінансування 860 млн євро було виділено на гуманітарні програми в межах України та 66 мільйонів євро на підтримку біженців, які втекли до сусідньої Молдови.
Раніше в ООН повідомили про загрозу скорочення допомоги українцям. Війна в Україні втратила міжнародну увагу, а в заголовках світових ЗМІ домінує війна у секторі Гази, зазначив верховний комісар ООН у справах біженців.