Вручення повістки: що повинні робити представники ТЦК перед її видачею
В Україні триває воєнний стан та загальна мобілізація, що введені через повномасштабне вторгнення Росії. Призову підлягають військовозобов'язані чоловіки від 18 до 60 років. Нещодавно у Верховній Раді ухвалили законопроєкт про мобілізацію. В документі є норми, якими передбачені певні дії представників ТЦК під час вручення повістки. Про це пише ТСН.ua.
Під час вручення повістки співробітники територіального центру комплектування (ТЦК) зобов'язані представлятися громадянам.
Вони мають назвати:
- прізвища, ім'я, по батькові;
- посади;
- пред'явити службові посвідчення на вимогу громадянина, якому вручається повістка.
Але у новий законопроєкт не увійшла правка щодо ведення громадянами фото й відеофіксації процесу вручення повістки, оскільки її не підтримали.
Також у документі прописано, за яких умов поліцейські можуть доправити військовозобов'язаного до ТЦК:
- чоловік отримав повістку і не з’явився у встановлений час;
- очільник ТЦК не хоче робити попередження, проте не може винести постанову – документ про штраф у розмірі від 3 400 до 5 100 грн (правопорушення вчинене в умовах воєнного стану) без його присутності.
У законопроєкті передбачено, що для виписування штрафу необхідна присутність особи, яка його отримує.
В разі ігнорування повістки ТЦК надсилає повідомлення до Нацполіції про те, щоб цю людину затримали та доправили для отримання штрафу. Поліція, маючи на руках це повідомлення, затримує особу і доправляє до ТЦК лише з метою розгляду цієї справи про накладання штрафу.
Кілька десятків відеороликів українською мовою, спрямованих проти мобілізації в Україні, зняла й поширила в мережі РФ. Технологія не нова. Ролики жахливі й огидні. Й це ‒ лише незначна частина інформаційної війни, в якій ми, на жаль, програємо. Тому що саме на наших внутрішніх промахах її будувати найкраще. Детальніше про це читайте у статті Лесі Литвинової «Мобілізація: ляльки й ляльководи» на ZN.UA.