Народна депутатка Ірина Фріз - членкиня комітету з питань нацбезпеки, оборони та розвідки - розповіла в інтерв'ю порталу NV, як саме військовозобов'язані в Україні зможуть оновити свої дані, не приходячи до ТЦК і СП (у просторіччі - військкомату), після набрання чинності ухваленим 11 квітня 2024 року законом про мобілізацію.
"Можна оновити свої військово-облікові дані через ЦНАП, де вам ніхто не вручатиме повістку. Ви просто оновлюєте свою контактну інформацію, персональні дані. Можна оновити через електронний кабінет, коли він запрацює, дистанційно", - заявила Фріз.
За її словами, повістки через електронний кабінет військовозобов'язаного громадянам України вручати не планується.
Як каже Фріз, повістки вручатимуть фізично або надсилатимуть поштою. Також вона повідомила, що можливість оновити дані безпосередньо в ТЦК і СП (військкоматі) збережеться.
Мобілізація в Україні
Мобілізація в Україні - комплекс заходів, які проводяться з 2014 року у зв'язку з військовим вторгненням Російської Федерації.
У період із 2014 до 2015 року Київ провів шість хвиль часткової мобілізації, під час якої до армії призивали переважно громадян із досвідом військових дій або строкової служби в армії віком від 20 до 60 років.
24 лютого 2022 року Росія здійснила повномасштабне військове вторгнення в Україну. Київ оголосив загальну мобілізацію. До лав Сил оборони і безпеки призиваються військовозобов'язані громадяни (переважно - чоловіки) віком від 27 до 60 років.
Мобілізація в Україні
Раніше повідомлялося про те, що Верховна Рада України ухвалила в другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію.
Нагадаємо, раніше комітет національної безпеки і оборони Верховної Ради України затвердив остаточний варіант положень військово-транспортного обов'язку в законопроєкті про мобілізацію. МВС надасть для ТЦК відомості про зареєстровані транспортні засоби, які можуть бути призначені для доукомплектування ЗСУ.
Крім цього, з урядового законопроєкту про мобілізацію виключили положення про демобілізацію та ротацію військовослужбовців. Уряд має розробити протягом 8 місяців новий закон із відповідними положеннями для подання до парламенту.
Вас можуть зацікавити такі матеріали: