MY.UAНовини
Аеропорт "Київ" знаходиться у абсолютно непридатному, з точки зору військових, для використання стані - Голова Ради директорів
Аеропорт "Київ" знаходиться у абсолютно непридатному, з точки зору військових, для використання стані - Голова Ради директорів

Аеропорт "Київ" знаходиться у абсолютно непридатному, з точки зору військових, для використання стані - Голова Ради директорів

Найулюбленішому аеропорту киян та гостей столиці, Міжнародному Аеропорту "Київ" виповнюється 100 років. Найбільший платник податків серед комунальних підприємств Києва, що входив до трійки лідерів за кількістю перевезень пасажирів до початку повномасштабної війни в Україні, готовий приймати пасажирів протягом місяця з моменту відкриття авіаперевезень. Про будні Аеропорту "Київ" під час війни та плани на майбутнє у інтерв’ю з Головою Ради директорів Міжнародного Аеропорту "Київ" Денисом Костржевським.

Джерело: Українські новини.

Розкажіть про стан Аеропорту "Київ" до початку повномасштабного вторгнення, ваші інвестиційні плани та як аеропорт мав зустріти власне сторіччя.

Почнемо здалеку. Аеропорт "Київ" дуже важко пережив карантинні обмеження, пов’язані з коронавірусом, у нас півроку робота була повністю паралізована. І, фактично, напередодні війни, на початку 2022 року, аеропорт перебував у стані відродження та відновлення своєї діяльності. У нас дуже швидко збільшувалася кількість пасажирів, кількість рейсів, велися переговори з новими потенційними авіакомпаніями, які б значно розширили географію польотів. Тобто напередодні війні ми були на підйомі.

Більше того, аеропорт мав дуже амбітні плани розвитку на 5 років вперед, до 2027 року. Ми були націлені потроїти кількість обслуговуваних рейсів, кількість пасажирів - до п’яти мільйонів на рік, в порівнянні з двома мільйонами, що у нас були перед коронавірусом у 2019 році.

Мова іде про інвестиційні плани з реконструкції аеродромного комплексу, правильно?

Безумовно, таке велике збільшення обсягів обслуговуваних рейсів було можливо зробити лише за умови розвитку та реконструкції аеродромного комплексу. Планувалися великі інвестиції в інфраструктуру: подовження злітно-посадкової смуги, реконструкція руліжних доріжок і повне переобладнання навігаційної та світлосигнальної систем. Аеропорт мав стати технологічно більш сучасним, безпечнішим та всепогодним. Ми отримали б можливість обслуговувати літаки з підвищеною пасажиромісткістю, типу А321, які наразі аеропорт не в змозі обслуговувати, але їх використовують і будуть у майбутньому використовувати всі наші базові перевізники. І тому ми розпочали роботи з проєктування масштабної реконструкції, вели переговори з інвесторами і розглядали різні моделі залучення інвестицій.

Про які кошти іде мова?

Ми дуже ретельно вивчали модель державно-приватного партнерства, зокрема, консесійну модель, яка б дозволила залучити великі інвестиції, близько 300 млн євро. Також вели переговори з органами державної та місцевої влади для того, щоб втілити цю модель інвестицій у життя.

Чи був, на вашу думку, об’єкт готовий до російського вторгнення?

Аеропорт "Київ" не є військовим об’єктом, у нас немає ані зброї, ані жодних інших засобів або навичок для відсічі ворога. Звичайно, із засобів масової інформації ми були обізнані, як і вся країна, стосовно ситуації щодо зосередження російських військ на кордоні, ми всі спостерігали вивезення посольств іноземних держав з України, не було секретом й те, що більшість авіакомпаній на момент вторгнення вже припинили польоти до України. Але з іншого боку, керівництво держави запевняло, що вторгнення не буде. І ми не мали жодних підстав цьому не вірити.

Популярні новини зараз
Столичного забудовника через суд змусили заплатити 14,5 млн грн за відмову інвестувати в розвиток інфраструктури ₴9,7 млрд — саме стільки було виділено урядом на захист Трипільської ТЕС Вбитий у київському фунікулері хлопець був учнем 10-го класу та займався футболом Вбивство у фунікулері Києва — стало відомо, де працював нападник
Показати ще

Якими були перші години війни для Аеропорту "Київ" та що відбувалося в перші місяці вторгнення?

Зараз, безумовно, легше аналізувати що було правильно зроблено і що повинно було бути зроблено. Однак, зважаючи на те, що аеродроми є потенційно першочерговою ціллю противника, то, на мій погляд, на випадок вторгнення мали б бути розроблені якісь механізми взаємодії між силовими, правоохоронними і військовими структурами на рівні держави. Всі існуючі на підприємстві, прописані і відпрацьовані із силовими структурами антитерористичні алгоритми взаємодії були направлені на боротьбу із терористичними атаками, а тут ми мали справу не з терористичним актом, а повномасштабною війною. А на такий випадок механізмів прописано не було. Ранок 24 лютого 2022 року був для всіх нас шоком. Одразу після евакуації пасажирів, буквально в перші години війни, на територію підприємства зайшли озброєні люди і моментально перекрили доступ усім нашим працівникам на територію.

Хто були ці люди?

Вони нам не представлялися і жодних діалогів не вели. Повідомили лише те, що аеропорт перебуватиме під їхнім контролем. Щось на кшталт самооборони. А коли якийсь доступ працівникам підприємства було відновлено, це сталося десь за тиждень-два, коли туди зайшли регулярні військові формування, які і забезпечили оборону об’єкту, то ми побачили, що багато матеріально-технічних цінностей зникло або знищено. Зараз написані відповідні заяви в правоохоронні органи, і ведеться слідство щодо того хто і що там робив.

Що було далі, коли об’єкт перейшов під опіку військових?

Розумієте, з точки зору логіки, аеродром у центрі столиці потенційно є одним із тих об’єктів, куди росіяни можуть спрямувати свої зусилля в першу чергу. Тому військовими було прийнято єдине на той момент правильне рішення, яке я цілком поділяю – унеможливити використання аеродрому противником. Тому, в першу чергу, злітно-посадкова смуга була заблокована, замінована, пошкоджена, щоб ніякі літаки вже не могли туди сідати та злітати. Про це писали ЗМІ. Було зроблено ще багато чого, про що напишуть потім, після перемоги України. Фактично, Аеропорт "Київ" вніс дуже вагомий вклад в оборону столиці в перші тижні війни.

Як живе Аеропорт "Київ" зараз?

Наразі аеропорт перебуває під посиленою охороною, все що відбувається на території відбувається за погодженням з військовим керівництвом. Спільними зусиллями колективу аеропорту і військових аеропорт перетворено на неприступну фортецю. І зараз ми підсилюємо ці заходи разом із військовими. Але Аеропорт “Київ” – це, в першу чергу, цивільний об’єкт, повітряні ворота столиці. І тому основні зусилля співробітників аеропорту направлені на збереження в придатності основних засобів, термінальних комплексів, аеродромної техніки, підтримання в належному стані всіх інженерних систем. Робота не зупиняється ні на хвилину. Навантаження на людей колосальне ще і тому, що із майже тисячі співробітників, що працювали до війни на підприємстві, на роботу виходить менше сотні. Всіх інших відправлено у вимушені відпустки. Адже грошові надходження в нас припинилися більш ніж два роки тому. Людям просто немає чим платити.

Ви можете підрахувати збитки аеропорту на сьогодні?

Звичайно ми рахуємо наші збитки. Рахуємо, починаючи з перших днів. Це дуже кропітка і серйозна робота, яка проводиться із залученням висококваліфікованих спеціалістів світового рівня. Фінансистів, економістів, навіть будівельників. Адже висновки стосовно збитків лягатимуть в основу судових позовів щодо їх відшкодування за рахунок активів Росії. Наразі ми вже маємо перші два висновки аудиторських компаній і очікуємо загальний, фінальний звіт. Якщо казати взагалі, то збитки аеропорту складаються з трьох чинників. Перший – це пряма матеріальна шкода, яку завдано підприємству безпосередньо – руйнації, пошкодження, втрати тощо. Це, згідно експертного звіту, приблизно 20 млн євро.

Другий чинник – недоотримані доходи за два роки. Це ті гроші, які поступили б на рахунки підприємства, якби Росія не розпочала війну. Із них би платились зарплати, податки, тощо. Ці збитки фінансисти оцінюють більш ніж у 160 млн євро.

І третій чинник – це знецінення підприємства, як об’єкту бізнесу. Там досить складна формула розрахунку, але якщо пояснити простими словами, то для оцінки аеропорту, як бізнесу, необхідно помножити річний прибуток підприємства на певний множник. Для аеропортів, згідно світової практики, цей множник складає від 10 до 20, в залежності від багатьох факторів ризику. Тобто, якщо аеропорт, скажімо за 2019 рік, заробив 40 мільйонів євро – його мінімальна вартість – 400 млн євро. А якщо в 2023 році аеропорт заробив нуль, то і вартість його відповідно нульова. Виходячи з таких попередніх експертних розрахунків, наші сукупні збитки складають понад п’ятсот мільйонів євро на сьогоднішній день.

Яку програму "мінімум" необхідно виконати для того, аби після відкриття повітряного простору над Україною аеропорт запрацював?

Із військової точки зору, Аеропорт "Київ" знаходиться у абсолютно непридатному для використання стані. Літаки не можуть приземлюватись і злітати.

Це – з одного боку. Але, водночас, аеропорт знаходиться у такому стані, що всі ті пошкодження, всі ті заходи, які були зроблені для унеможливлення використання аеродрому супротивником, можна досить швидко усунути. Можу з упевненістю сказати, що ми будемо готові приймати пасажирів через місяць з моменту, коли буде прийнято рішення про відкриття повітряного простору над Україною. Техніка – в придатності, фахівці – готові.

А як щодо готовності працівників розпочати роботу?

Питання дуже непросте. Я вже казав, що з огляду на повне припинення надходження грошей, на жаль, від держави аеропорт не отримав ні копійки, 90% персоналу було відправлено в неоплачувані відпустки. Багато хто з працівників пішов захищати Україну із зброєю в руках, хтось допомагає в тилу. Багато людей опанували нові спеціальності. І тому реальність така, що частина фахівців може не повернутись на підприємство, взагалі у галузь. В авіації, в аеропортовій справі є такі спеціальності, коли, якщо відриваєш від діяльності людину на два чи три роки, то вона втрачає кваліфікацію. Це питання нам дуже болить. В Аеропорту «Київ» ми робимо все можливе, щоб якось утримати, зберегти той основний кістяк, тих фахівців, техніків, інженерів, який стане основою відродження підприємства. І саме ці люди зараз підтримують підприємство у належному стані і будуть приймати перших пасажирів після відкриття повітряного простору. А далі – будемо нарощувати кількість і кваліфікацію працівників, навчати і перенавчати їх відповідно до тих нових технологій, які з’являться на момент відкриття нових сполучень.

Які ваші плани на перспективу? Програма "максимум"?

Ви абсолютно праві, задаючи це питання. Незважаючи на скрутні часи, колектив Аеропорту «Київ» продовжує працювати над програмою розвитку. Адже ті вихідні дані, які у нас були до початку війни і обумовили початок проєктування реконструкції аеродрому, нікуди не ділися. Вони стали ще актуальнішими. Київ, як столиця України, виходячи із загальнодержавних, стратегічних міркувань повинен мати потужний всепогодний аеропорт на правому березі Дніпра. Аеропорт, який здатен приймати будь-які сучасні типи літаків. І тому, не зважаючи на скрутні часи, ми, хоч і в борг, але продовжуємо проєктувати реконструкцію. І як тільки дозволить час, обставини, наше фінансове становище ми розпочнемо втілення цих планів.

Зараз ми ведемо перемовини з кількома партнерами, як на державному так і приватному рівнях. Не хочу передчасно називати ці компанії. Скажу лише те, що попри війну є велика зацікавленість аеропортовою галуззю України, і, зокрема, нашим підприємством на міжнародному рівні. Наведу приклад. Є така міжнародна подія Global Airport Development, що збирає основних гравців аеропортового ринку двічі на рік. Це найбільш видатна світова конференція в аеропортовій галузі. Так от, на останній GAD, що походила у листопаді 2023 року, ми відчули безпрецедентний рівень зацікавленості з боку іноземних партнерів. Ми мали колосальну кількість зустрічей та професійних контактів.

Тому я впевнений, що всі наші плани стосовно реконструкції аеродрому і розвитку підприємства, про які я казав, неодмінно справдяться. Україна матиме оновлений Аеропорт "Київ", кияни будуть пишатись повітряними воротами столиці, а пасажири насолоджуватись відмінним сервісом.

Раніше повідомлялось: З аеропорту "Бориспіль" евакуювали найбільший в Україні пасажирський літак

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
"Война станет глубже и тяжелее в 2025-2026 годах": неутешительный прогноз Британии
GlavRed
2024-09-22T17:30:30Z
В США объяснили, почему Китай боится поражения Путина
Хвиля
2024-09-22T00:00:17Z
Залужный попросил британцев помочь Украине победить: к какому шагу призвал экс-главком
Comments UA
2024-09-24T12:54:28Z
Отказ от НАТО и без возврата территорий: соратник Трампа озвучил его “мирный план“
UAToday
2024-09-13T18:03:49Z
СМИ: Германия готовит встречу Байдена, Шольца, Макрона и Стармера по поддержке Украины
Европейская правда
2024-09-24T18:22:27Z
Президентская гонка между Трампом и Харрис: появились новые результаты соцопроса
Comments UA
2024-09-24T18:15:08Z
Таких санкций ждали давно: ЕС определил новый приоритет для удара по РФ
Comments UA
2024-09-18T14:19:47Z
Запад изменил позицию по ударам вглубь РФ. The Times назвал причину
ГЛАВКОМ NET
2024-09-13T17:27:19Z
Маразм зашкаливает. РФ определилась со странами ЕС, не угрожающими ее "традиционным ценностям"
Comments UA
2024-09-21T21:27:19Z
Чемпионка России разбила цветочный горошок об голову победительницы Кубка Европы. Фотофакт
Обозреватель
2024-09-11T17:04:24Z
В Польше объяснили, почему задержали Усика и надели наручники
Известия Киев
2024-09-18T18:15:47Z
УЕФА признал судейскую ошибку, которая повлияла на определение победителя Евро-2024
ZN UA
2024-09-23T15:19:34Z
Жена голкипера сборной Украины показал себя в откровенном бикини и "разорвала" Instagram. Фото
Обозреватель
2024-09-15T14:01:03Z
Динамо – Лацио: онлайн-трансляция матча Лиги Европы
TSN
2024-09-24T16:01:38Z
Фьюри рассказал, что сделает с Усиком в реванше
Корреспондент
2024-09-24T15:27:09Z
Усик прокомментировал свое задержание в Польше
Comments UA
2024-09-18T04:12:16Z
Александра Усика арестовали в аэропорту Кракова
UAToday
2024-09-18T03:24:18Z
Российские дроны "взорвали" дачу Ломаченко под Одессой. Фото
Обозреватель
2024-09-14T16:19:39Z
У известной русской певицы внезапно скончался молодой сын
Comments UA
2024-09-20T20:57:31Z
Народная артистка Украины спела в церкви в российской Судже
Апостроф
2024-09-20T15:30:58Z
В сети показали последнее фото умершего от рака комика Маслякова
Comments UA
2024-09-11T20:45:45Z
Катастрофически тяжело: вдова Виталия Билоножко рассказала о жизни после смерти мужа/Они прожили вместе более 40 лет
Апостроф
2024-09-23T14:15:10Z
3 модели джинсов, которые выйдут из моды в 2025 году
Marie Claire
2024-09-24T18:00:18Z
Что посмотреть вечером: лучшие мелодрамы, которые тронут за живое
Comments UA
2024-09-24T16:54:58Z
Кендалл Дженнер вернула в моду легендарную стрижку пикси-шегги: кому подойдет
Обозреватель
2024-09-11T05:10:28Z
Прямые брови возвращаются в моду и подходят практически всем: в чем секрет
Обозреватель
2024-09-16T16:08:08Z
«Новый сезон-2024»: самые стильные образы российских звезд на фестивале
Marie Claire
2024-09-16T15:25:02Z
Сел на шею: 5 признаков, что вы избаловали своего мужчину
Marie Claire
2024-09-12T12:37:09Z
Деруны по-новому для сытного и бюджетного ужина: самый простой рецепт
Обозреватель
2024-09-11T18:11:56Z
Вкусное, мягкое и нежное: рецепт идеального теста для пельменей
Политека
2024-09-20T15:33:42Z
Секреты приготовления классической солянки: подробная инструкция
Comments UA
2024-09-13T08:18:52Z
Обязательно высадите клубнику осенью и приживутся все саженцы: основные правила
Знай
2024-09-24T17:51:44Z
Вялить можно не только помидоры: как приготовить вкусное ассорти
Фокус
2024-09-24T17:45:36Z
Котик забатонился: что значит, если пушистик лежит в позе буханочки и стоит ли нервничать из-за этого
Знай
2024-09-20T04:51:57Z
Гуляш, которые тает во рту: рецепт сытного блюда
Фокус
2024-09-19T17:21:37Z
Лунный гороскоп на 22 сентября, воскресенье
Marie Claire
2024-09-21T22:46:59Z
Пожиратели энергии: 4 популярных продукта, которые отнимают у организма много сил
Фокус
2024-09-18T16:15:38Z
В каком возрасте на теле увеличивается количество родинок
Comments UA
2024-09-23T08:51:01Z
Опасный чай: как напиток взаимодействует с лекарствами и какие побочные эффекты вызывает
Comments UA
2024-09-24T14:57:38Z
Грудное вскармливание повышает интеллект ребенка: правда ли это
Comments UA
2024-09-24T14:43:26Z
Работа сидя или стоя: как полезнее работать
Comments UA
2024-09-24T14:43:20Z
Что скрывается за индексом "Е" в магазинных продуктах: перечень пищевых добавок
GlavRed
2024-09-24T14:41:55Z
Окончил 9 классов: врач без лицензии выполнял сложные операции в течение 20 лет
Фокус
2024-09-24T12:39:04Z
Норвегия выделила миллионы евро на эвакуацию и лечение украинцев в Европе
Корреспондент
2024-09-24T12:35:25Z
Какую зелень лучше выращивать осенью, чтобы быстро получить новый урожай
Политека
2024-09-24T12:32:35Z
В Одессе задержан мужчина, убегавший от представителей ТЦК
Корреспондент
2024-09-11T14:55:29Z
В Южно-Африканской республике выпало рекордное количество снега - на дорогах коллапс
ZN UA
2024-09-21T23:07:15Z
На территории Сербии и Венгрии из дунайских вод показались обломки нацистских кораблей времен Второй мировой
ZN UA
2024-09-11T15:38:58Z
Выполнил пуск ракет по Одесщине и пропал с радаров: в сети сообщают об "аварии" российского Су-30СМ над Черным морем
Обозреватель
2024-09-11T15:08:56Z
В Полтавской области продавали поддельный товар под известными марками
Comments UA
2024-09-24T17:12:54Z
"Был мощный взрыв", - российский эсминец открыл огонь по норвежскому рыбацкому судну
Новости Украины
2024-09-24T16:36:53Z
Новый подозреваемый в деле об избиении ветерана в Смеле: подробности
Comments UA
2024-09-11T17:30:35Z
Полиция нашла "шутника", взорвавшего страйкбольную гранату в Киеве
Корреспондент
2024-09-11T18:24:39Z
Пытался убить владельца овощной базы: в Киеве суд вынес приговор фигуранту резонансного дела. Фото
Обозреватель
2024-09-18T17:30:46Z
Улицы Степана Бандеры и полка «Азов»: в Харькове требуют новых переименований
Comments UA
2024-09-23T14:06:55Z
Митинги против ВСУ в Покровской громаде: правда ли это
Comments UA
2024-09-23T15:30:29Z
Появились фото с места попадания в Харькове
Корреспондент
2024-09-21T23:18:54Z
Синоптики дали прогноз погоды на сегодня 21 сентября в Украине
UAToday
2024-09-21T06:54:10Z
Когда выпадет первый снег и какой будет зима: синоптики рассказали, к чему готовиться
Новости Украины
2024-09-24T18:18:24Z
Удары по многоэтажкам и хлебозаводу в Харькове: количество раненых выросло
Апостроф
2024-09-24T18:18:10Z
Стерненко показал документы относительно российского гражданства Труханова
Апостроф
2024-09-17T17:03:42Z
Гороскоп на субботу 14 сентября 2024 года
UAToday
2024-09-13T18:03:26Z
Лунный гороскоп на 20 сентября, пятница
Marie Claire
2024-09-19T21:09:36Z
Не дадим России нас обойти: Умеров рассказал о производстве дронов в 2025 году
ZN UA
2024-09-22T00:36:02Z
Умеров рассказал, как возросли темпы мобилизации в Украине
Хвиля
2024-09-23T17:30:59Z
Прогноз ужасает: в ООН рассказали, сколько лет может уйти на полное разминирование Украины
Comments UA
2024-09-21T12:21:23Z
В Умани ввели особый режим на въезд
Корреспондент
2024-09-23T16:13:13Z
За шумных детей - тысячи евро штрафа: что нужно знать беженцам в Германии
Знай
2024-09-24T18:22:42Z
Американский атомный авианосец отправился на Ближний Восток
Корреспондент
2024-09-24T18:22:33Z
Пропаганда умерла, да здравствует постпропаганда
Хвиля
2024-09-23T13:57:23Z
Народные приметы и народный праздник 21 сентября 2024 года
UAToday
2024-09-21T06:54:14Z
Новые правила проверки документов и выдачи повесток: какие изменения готовят украинцам
Апостроф
2024-09-21T11:00:22Z
Украинским водителям придется заплатить более 50 тысяч гривен: за какое нарушение грозит жесткое наказание
Обозреватель
2024-09-15T16:21:46Z
Ford снова будет производить авомобили в Индии
Корреспондент
2024-09-14T03:36:24Z
На аукцион выставили заброшенную коллекцию культовых американских спорткаров
Фокус
2024-09-17T16:42:11Z
Эксперты назвали 10 лучших бюджетных автомобилей в 2024 году
Comments UA
2024-09-24T16:09:32Z
Ford Ranger – проходимый автомобиль с хорошей надежностью
Топ Жир
2024-09-24T15:21:13Z
СМИ обнаружили новую схему нелегальных поставок элитных авто в Россию
Фокус
2024-09-24T14:40:16Z
Недорогого китайского конкурента Tesla с запасом хода 685 км показали до премьеры
Фокус
2024-09-24T12:46:02Z
Водителям не избежать огромных штрафов: за что точно остановит полиция
Знай
2024-09-24T12:28:07Z
Дизайн как у Land Rover и мотор BMW: в Киеве засветился новый необычный пикап
Фокус
2024-09-24T12:24:55Z
Нефтяные доходы РФ упали до минимума за восемь месяцев
Корреспондент
2024-09-24T17:12:58Z
Цена выросла: сколько стоит лук в Украине
ZN UA
2024-09-21T06:03:53Z
Одна из стран ЕС легализовала производство самогона, есть интересный нюанс
ГЛАВКОМ NET
2024-09-13T18:30:54Z
Литва демонтирует целую ТЭЦ, чтобы передать ее Украине – фон дер Ляен
ГЛАВКОМ NET
2024-09-21T06:06:14Z
Неделя достаточно благоприятна для гривны: появился прогноз, чего ждать от курса доллара в ближайшие дни
Политека
2024-09-24T17:31:51Z
Испанские фермеры протестуют против импорта украинского зерна
Корреспондент
2024-09-24T17:24:24Z
Во вторник отключать свет по графикам не будут, но электричество нужно экономить, - ДТЭК
Комсомольская правда
2024-09-16T15:16:51Z
Украина не обращает внимания на Россию и кормит страны по всему миру: Зеленский рассказал, как работает морской зерновой коридор
Обозреватель
2024-09-18T17:41:10Z
Аграрии сообщили о темпах сбора урожая
Корреспондент
2024-09-14T03:03:16Z
Умные часы Apple: инновации на вашем запястье
Espreso
2024-09-20T14:17:54Z
Хоррор Retrieval получит поддержку PlayStation 5 Pro — первый взгляд на версию игры для мощной консоли
GameMag
2024-09-19T03:02:11Z
Появилось изображение коробки PlayStation 5 Pro — без упоминания поддержки 8K
GameMag
2024-09-19T01:32:18Z
Panasonic создала кондиционер, который рисует изображения в воздухе: зачем это нужно
Фокус
2024-09-24T17:42:31Z
Black Myth: Wukong обновили второй раз — список изменений на русском языке
GameMag
2024-09-24T16:40:37Z
Только самый внимательный найдет 3 отличия за 25 секунд: сложная загадка для самых умных
GlavRed
2024-09-24T16:27:12Z
"Загадочная" магма ускорит переход на зеленую энергию: что открыли ученые
Фокус
2024-09-24T16:12:52Z
Прививка от цинизма: Обзор Astro Bot
GameMag
2024-09-24T16:04:04Z
ТОП 6 устройств, которые превратят обычный смартфон в профессиональную видеокамеру
Фокус
2024-09-24T15:57:09Z