MY.UAНовини
Несприятливі обставини не заважають: Європейський бізнес допомагає Росії у будівництві кораблів, які стають цілями для України
Несприятливі обставини не заважають: Європейський бізнес допомагає Росії у будівництві кораблів, які стають цілями для України

Несприятливі обставини не заважають: Європейський бізнес допомагає Росії у будівництві кораблів, які стають цілями для України

Російські військові верфі, які перебувають під міжнародними санкціями, отримують комплектуючі з європейських країн завдяки фірмам з Хорватії та Італії.

Ці верфі спеціалізуються на будівництві кораблів для російського військового флоту, деякі з яких брали участь у війні з Україною.

Президент Росії Володимир Путін в грудні 2023 року взяв участь у церемонії підняття прапора на трьох нових кораблях флоту на “Північній верфі” у Санкт-Петербурзі. Серед цих кораблів був і малий ракетний корабель “Наро-Фомінськ”.

Під час цього заходу Путін зазначив, що подібні кораблі раніше здійснювали удари по позиціях бойовиків у Сирії з акваторії Каспійського моря, а тепер їхні ракети націлені на Україну.

Президент також відзначив колектив Зеленодольської верфі у Татарстані, яка є частиною російського військово-промислового комплексу та будує військові кораблі, зокрема патрульні кораблі проєкту №22160, зокрема “Сергій Котов”, один з яких був застосований у березні у конфлікті з українськими безекіпажними катерами. Хоча сам корабель “Котов” був побудований на заводі в Керчі, проєкту розробку вели на Зеленодольському заводі, де його вважають своєю продукцією.

В 2017 році Зеленодольський завод закупив втулки для болтів та пристрій для упорскування забортної води у нідерландського виробника Discom для корабля “Котов”, згідно з митними даними бази Import Genius.

Ще один корабель, повністю збудований на цьому заводі, – ракетний катер на повітряній подушці “Самум”, який також приймає участь у конфлікті з Україною. Він був атакований та пошкоджений біля берегів Криму в середині вересня 2023 року, але не затонув.

На цих військових кораблях використовуються деталі, зроблені в Європейському Союзі, незважаючи на санкції, які були на Зеленодольську верф у березні 2019 року.

У листопаді 2018 року Управління з контролю за іноземними активами Мінфіну США включило верф до списку санкцій через “невиправдану атаку на українські кораблі в Керченській протоці” 25 листопада 2018 року, коли російські війська силою захопили українські кораблі, що переходили з Одеси до Маріуполя.

У 2014 році верф відмовився співпрацювати з німецьким виробником двигунів для малих ракетних кораблів проєкту 21631 “Буян-М”.

Ці кораблі входять до складу Каспійської флотилії, Балтійського та Чорноморського флотів. У грудні 2023 року корабель “Наро-Фомінськ” цього проєкту був спущений на воду у присутності Володимира Путіна.

Проте, завод знайшов рішення, і постачання деталей тривали у 2020 та 2021 роках — просто не безпосередньо, а через схеми з посередниками, зокрема, на замовлення підприємства “Морські пропульсивні системи”.

“Морські пропульсивні системи” виробляють власні двигуни для суден та кораблів і займаються постачанням обладнання з-за кордону. Про їхнє співробітництво з Військово-Морським Флотом Росії було відомо з відкритих джерел.

Наприклад, у квітні 2019 року до Ленінградської області прибув вантаж від зареєстрованої в Латвії компанії Marine systems SIA. Це обладнання від датських, німецьких та нідерландських виробників призначалося для встановлення на ракетних кораблях проєкту “Буян-М”.

Після розпочаття повномасштабного вторгнення в Україну верф практично одразу потрапила під санкції Європейського Союзу у березні 2022 року.

Але завод продовжив закуповувати обладнання у Євросоюзі та Сполучених Штатах. Це стало можливим завдяки поставкам через фірми-посередники, деякі з яких підсанкційна верф володіє спільно з партнерами з Євросоюзу.

Сами виробники обладнання часто не мають даних щодо кінцевого одержувача товару, і не завжди можуть переконатися, що обладнання не потрапить на підсанкційні підприємства.

Постачання до підсанкційної верфі можуть організовуватися за допомогою партнерів з Хорватії, зокрема, у митних документах фігурує хорватська компанія Adria Winch.

За інформацією з офіційного сайту компанії, Adria Winch спеціалізується на постачанні палубного обладнання для цивільних та військових суден.

Екс-голова Adria Winch Мілівой Перузович розповів Російській службі ВВС, що компанія працює в Росії вже більше 20 років і спочатку розпочинала співпрацю на “Північній верфі” у Санкт-Петербурзі, а потім розширила свої зв’язки на всю країну.

Навіть після санкцій 2014 року, керівництво Adria Winch вирішило продовжити співпрацю з російськими партнерами, вважаючи санкції несерйозними.

У 2016 році разом з хорватською суднобудівною компанією Adria Winch, верф створила в Росії спільне підприємство “Адріа Вінч Зеленодольськ” у рамках програми імпортозаміщення.

Зараз верф користується цією схемою. Зеленодольський завод входить до суднобудівної корпорації “Ак Барс”, яка належить “Холдинговій компанії “Ак Барс”, зареєстрованій в Республіці Татарстан. Частиною Зеленодольської верфі володіє уряд Татарстану.

Майже 51% у спільному підприємстві “Адріа Вінч Зеленодольськ” належить холдингу “Ак Барс”, а решта — хорватській компанії Adria Winch.

Adria Winch є єдиною власницею “Адріа Вінч у Москві”, яка також регулярно постачає запчастини до Зеленодольської верфі.

Наприклад, у серпні 2022 року Adria Winch поставила електричні реле гідравлічної буксирувальної лебідки французької компанії Schneider Electric для верфі у Зеленодольську.

Після запиту ВВС, Schneider Electric розпочали внутрішню перевірку, наголосивши, що діють відповідно до законодавства.

Більшість поставок для верфі здійснюють хорватська Adria Winch для її російських доньок (зеленодольської або московської компаній).

Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну Adria Winch перестала практикувати прямі постачання на верфі і почала продавати через “Адрія Вінч Зеленодольськ”. Однак вони не мали інформації про кінцевого отримувача обладнання.

У травні 2022 року хорватська компанія Adria Winch здійснила поставку партії обладнання до своєї московської доньки. Це обладнання включало як виробництва самої Adria Winch, так і інших виробників з ЄС, таких як німецька компанія Spohn & Burkhardt, яка поставила запасні частини для швартового шпиля.

У митній декларації було вказано, що це обладнання призначалося для корабля проєкту 23120. Ці кораблі, як, наприклад, “Всеволод Бобров”, брали участь у боях на острові Зміїний, хоча за їхніми характеристиками вони не є бойовими.

На одному із знімків, зробленому у травні 2022 року, видно, що на “Всеволоді Боброві” встановлено зенітну установку “Панцир С1”.

Також у травні до Москви прибули електронні модулі та запасні частини для швартового шпиля із Фінляндії. Загалом, хорватські кораблебудівники поставили до Росії запчастини для корабля проєкту 23120 на суму тисячу доларів.

Остання поставка для буксира проєкту 23120 була у липні 2023 року. Цього разу вантаж прибув до Москви на замовлення компанії “Морські пропульсивні системи” з Китаю. Доставлено було інтерфейсну плату від шведського виробника Jowa. Загалом, обладнання обійшлося російським кораблебудівникам у 7,5 тисяч доларів.

У митних деклараціях згадується також буксир проєкту NE012, який, хоча і не має жодного озброєння, був переданий Росгвардії, що перебуває під європейськими санкціями з грудня 2022 року.

Буксир був побудований на верфі у Зеленодольську. Хорватська компанія поставила запчастини для нього у березні–вересні 2022 року на майже 726 тисяч доларів.

Мілівой Перузович зізнався, що через санкції поставки до Росії здійснювалися через треті країни, такі як Туреччина, а також через посередників в Китаї, але продовжувалися доти, доки компанія не була продана.

Після повномасштабного російського вторгнення в Україну компанія Adria Winch – не єдина європейська організація, яка продовжує постачати запчастини для плавзасобів військово-морського флоту Росії.

У жовтні 2022 року до Санкт-Петербурга прибула партія німецьких запчастин для нового допоміжного судна проєкту 20360M. Завдання цих кораблів – транспортувати боєприпаси та завантажувати їх на підводні човни та надводні кораблі, що перебувають у відкритому морі. У Росії планувалося побудувати два такі судна, проте вони поки що не були добудовані.

Після спуску на воду “Геннадія Дмитрієва” в червні 2022 року, він відправився для добудови до Севастополя. У березні 2023 року російське видання “Известия” повідомляло, що кораблі допоміжного флоту російського ВМФ, зокрема, проєкту 20360M, будуватимуться лише з “вітчизняних комплектуючих”.

У жовтні 2022 року зі Стамбула до Санкт-Петербурга прибула партія запчастин для суднового крана судна 20360M. Ці запчастини включали німецькі фільтри для олії від Hydac International та італійські лампи, загальна вартість яких становила майже 13 тисяч доларів.

У митній декларації постачання запчастин для судна 20360M зазначалося, що вони призначалися для суднового крана цього судна, виробництво якого належало італійській компанії Melcal. Компанія Melcal, хоча базується в Італії, також має представництва у Німеччині та Китаї, а недавно відкрила відділення й у Росії.

Крім поставок для допоміжного судна російського ВМФ, турецькі, китайські та фірми, зареєстровані у Гонконгу, також активно постачали обладнання Melcal російським компаніям-посередникам. Наприклад, деталі для атомоходів “Федор Ушаков” та “Євген Примаков” – там переважно постачалися запчастини для суднових кранів.

Криголами не можуть вважатися військовими кораблями, хоча за часів СРСР криголами проєкту “Арктика” були спроєктовані так, щоб вони могли брати участь у війні.

Проте “Атомфлот”, якому належать атомні криголами, з травня 2023 року перебуває під американськими санкціями як підприємство Росатома.

На Балтійському заводі в Санкт-Петербурзі, який також під санкціями США та ЄС, вже збудували три судна — “Арктика”, “Сибір” та “Урал”, а ще три — “Якутія”, “Чукотка” та “Ленінград” — знаходяться у процесі будівництва.

Останні три — атомоходи проєкту 22220, і для суден цього проєкту запчастини продовжують постачати з ЄС та США через турецькі та китайські компанії.

Найчастіше замовником виступала санкт-петербурзька “Рунітор”, яка входить до групи компаній “Морсудпостач”, що постачає запчастини, у тому числі російському ВМФ.

Для “Рунітора” та інших замовників для атомоходів проєкту 22220 турецькі компанії привезли до Санкт-Петербурга іспанські сигнальні лампи та буксирний комплекс, німецькі та польські деталі до системи пожежогасіння, а також італійські склоочисники. Усього на 16,5 млн доларів лише за червень–липень 2023-го.

“Ростамфлот” заявив, що не залежать від поставок закордонного обладнання і в 2023 році не підписували контрактів із закордонними постачальниками.

Компанії, що мають зв’язки з російським ВМФ, закуповують товари у двох основних європейських постачальників, а саме, хорватської Adria Winch та латвійської Marine Systems.

Відомо, що президент та акціонер Adria Winch Мілівой Перузович регулярно відвідував Росію з 2015 року. Він відвідував різні російські міста, включаючи Мурманськ, Калінінград і Татарстан, зокрема, на матчі хокейного клубу “АК Барс”. Липень 2022 року відзначився зустріччю Перузовича з генеральним директором Окської судноверфі, щоб обговорити деталі будівництва двох цивільних судів.

Під час дискусії на порталі корабель.ру щодо антиросійської політики Хорватії, користувач з псевдонімом Peruzovic Milivoj (Перузович Мілівою) наголосив на тісних зв’язках між Adria Winch і Росією, починаючи з 2000 року і до сьогодні.

Під час інтерв’ю з ВВС Перузович відмовився підтверджувати зв’язок Adria Winch з постачанням обладнання для російського ВМФ. Однак, звітні дані за 2022 рік свідчать про те, що Росія була одним із основних покупців товарів Adria Winch, вартість яких перевищила 700 тисяч євро.

Зауважимо, що у звіті за 2022 рік компанія вказала, що санкції Європейського Союзу “мають прямий вплив” на її діяльність.

У грудні 2023 року хорватська компанія зазнала змін у керівництві — її придбала Global Offshore Engineering, також зареєстрована в Хорватії. За даними місцевих видань, новим власником став Матко Зуаніч, який також володіє дочірніми підприємствами Global Offshore Engineering у Туреччині та Об’єднаних Арабських Еміратах.

Мілівой Перузович, президент Adria Winch, розповів ВВС, що нові власники вирішили зупинити постачання товарів до Росії через можливі ризики, але продовжують зберігати зобов’язання перед дочірньою компанією “Адрія Вінч Зеленодольськ”. Сам Перузович намірує продовжувати співпрацю з Росією та заявив, що шукає нових надійних партнерів.

Італійська компанія Melcal S.P.A. також відома своїми довгостроковими зв’язками з російськими суднобудівниками. У 2019 році вони уклали угоду з суднобудівною корпорацією “АК БАРС” та торгово-промисловим об’єднанням “Кронштадт” про постачання та виробництво італійського обладнання для кораблів у Росії.

Після початку війни в Україні, обладнання від Melcal почало постачатися до Росії не безпосередньо, а через Туреччину, Гонконг або Китай. За період з жовтня 2022 року по липень 2023 року російські компанії витратили 255 тисяч доларів на обладнання від Melcal, виготовлене в Європейському Союзі.

Щодо постачань через латвійську Marine Systems, то європейські розслідувачі вже у 2022 році вказували на постачання європейського обладнання для кораблів російського ВМФ. Згідно з джерелами, власником Marine Systems у вересні 2022 року був Ігор Смолін, який пізніше змінив стратегію бізнесу та продовжує контролювати аналогічну компанію з назвою “Маріне Системс” у Санкт-Петербурзі.

Ігор Смолін отримав громадянство Росії ще у 2009 році і зараз активно контролює діяльність російської компанії. Остання поставка обладнання до Росії, яку знайшла Російська служба Бі-бі-сі, була у червні 2023 року, коли російські замовники придбали дизельний генератор вартістю 32 тисяч доларів.

У квітні 2024 року міністр оборони Росії Сергій Шойгу повідомив, що Зеленодольська верф продовжує свою роботу з будівництва кораблів для потреб Військово-Морського Флоту. На селекторній нараді було оголошено, що до 2025 року верф передасть ВМФ п’ять ракетних кораблів, а також незабаром на воду спустять п’ятий патрульний корабель проєкту 22160 під назвою “Віктор Великий”.

Цей останній корабель оснащений дизельним двигуном виробництва німецької компанії DEUTZ. Ці двигуни були поставлені Зеленодольській верфі в червні 2019 року, після того, як вона потрапила під санкції США. Постачання цих двигунів здійснила латвійська компанія Marine Systems.

Adria Winch продовжує активно постачати деталі для російських верфей, у тому числі і для Зеленодольської верфі, а також для Балтійського заводу. Проте після розпочаття повномасштабного вторгнення у деклараціях про постачання деталей все рідше згадуються номери проєктів судів.

Генеральний директор компанії “Адріа Вінч у Москві” Тетяна Левичева, яку ВВС змогли знайти для коментаря, представилася головним бухгалтером компанії. Вона підтвердила прямі постачання з хорватської компанії до Зеленодольської верфі, але відмовилася коментувати подальшу ситуацію.

За даними з лютого 2022 року до липня 2023 року компанії, пов’язані з Adria Winch або її дочірніми підприємствами в Росії, поставили запчастин на суму близько 1,2 мільйонів доларів.

Деякі європейські виробники, такі як Speich, Eaton, Vítkovice Cylinders, Ventil Technik та Jowa, відзначили, що не постачали свою продукцію ні безпосередньо до Росії, ні через посередників, які потім передали запчастини підсанкційним верфям.

Деякі інші виробники, зокрема W. Gessmann, Honeywell International, Hydropress Hydraulika, Pernow Armaturen, Grundfos DK, Fluidmecanica, Skum, Spohn & Burkhardt, Deutz, Schneider Electric, не відповіли на запити Російської служби ВВС.

Російські компанії, такі як “Морські пропульсивні системи”, “Марине системс”, торгово-промислове об’єднання “Кронштадт”, “Адріа Вінч Зеленодольськ” та Росатомфлот також не відповіли на запити Російської служби ВВС.

Компанії Adria Winch та Melcal з Хорватії теж не надали відповіді на запити Російської служби ВВС.

Теги за темою
Росіясанкції
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
У Торонто відбудеться трирічний Конгрес українців Канади
УкраинФорм
2025-05-12T06:22:44Z
Дональд Туск звинуватив спецслужби РФ у підпалі ТЦ у Варшаві рік тому
Комсомольская правда
2025-05-12T06:18:48Z
Рубіо поговорив з Мерцом та главою МЗС Британії Леммі щодо війни в Україні
24tv
2025-05-12T06:18:39Z
Це основа, – Веніславський пояснив, де в угоді про надра шукати "гарантії безпеки"
24tv
2025-05-12T06:18:01Z
Чи згодна Україна на переговори без перемир'я: Єрмак розкрив позицію Києва
GlavRed
2025-05-12T06:16:58Z
Британський посол у США: Пропозиція Путіна про переговори здається несерйозною
Лига
2025-05-12T06:16:16Z
Братва на спецсигналах. Чим «прославився» злодій у законі “Умка”, який дружить з силовиками та суддями
Украина Криминальная
2025-05-12T06:12:58Z
Келлог прокоментував заклик Трампа до переговорів у Туреччині
24tv
2025-05-12T06:12:54Z
Звичайна серветка, – у Макрона відреагували на російський фейк про наркотики в потязі
24tv
2025-05-12T06:09:05Z
Народилася у Дніпрі, не знала свого батька і писала листа Сталіну: як у дитинстві виглядала Лія Ахеджакова
Telegraf
2025-05-11T17:30:58Z
Фільм про війну в Україні здобув Bafta TV Awards 2025 – список переможців
Факти ICTV
2025-05-12T06:18:20Z
Мультимедійна виставка «Мрії жінки України»
Вива
2025-05-12T06:04:48Z
Колишня дружина Джонні Деппа вдруге стала мамою: зворушливе фото новонароджених близнят
24tv
2025-05-12T06:04:18Z
День матері. Родина Фаліон зворушливо привітала солістку «Лісапетного батальйону» зі сцени
ГЛАВКОМ NET
2025-05-12T05:42:17Z
З букетом на концерті: син Софії Ротару здивував фотографією щасливої мами
GlavRed
2025-05-12T05:25:20Z
10 помилок у фільмах про Гаррі Поттера, які досі дратують фанатів
24tv
2025-05-12T05:18:08Z
Український шоу-бізнес вступив в епоху вандалізму
ГЛАВКОМ NET
2025-05-12T04:48:28Z
Віталій Козловський гучно повернувся на сцену з новою "Піна колодою": у мережі потік жартів та мемів
Telegraf
2025-05-12T01:34:22Z
Вступна кампанія: чи можуть українці вступити у виші Польщі
ZN UA
2025-05-12T06:22:27Z
Перемир’я не сталось: вночі Україну атакували 108 «шахедів»
ZN UA
2025-05-12T06:21:29Z
Загиблий американець через ШІ відео звернувся до свого убивці в суді
InternetUA
2025-05-12T06:01:52Z
Пам’яті вчителя та краєзнавця Ігоря Русого
УкраинФорм
2025-05-12T06:01:07Z
Підірвався на якірній річковій міні під час прикриття побратимів. Згадаймо Дениса Смеркалова
ГЛАВКОМ NET
2025-05-12T06:00:36Z
Усе про 13 травня: яке свято, день ангела та що не можна робити
Лига
2025-05-12T05:54:45Z
У столиці "чьоткі пацани" провели стрім в Twitch хизуючись зброєю, купленою на "чорному ринку" і закликали уникати реєстрації
Khreschatyk
2025-05-12T05:42:22Z
"Дешево і сердито": росіяни використовують у бою гіроборди з вибухівкою
ZN UA
2025-05-12T05:40:25Z
Незручні діти
ZN UA
2025-05-12T05:31:09Z
Поліція встановила "блогерів", які напідпитку в мережі хизувались зброєю
Khreschatyk
2025-05-12T06:24:35Z
Одеська поліція розшукує зниклого неповнолітнього хлопця
Украина Криминальная
2025-05-12T06:06:55Z
Жителя Буковини судитимуть за умисне вбивство односельчанина
Украина Криминальная
2025-05-12T05:57:50Z
Війська РФ вдарили по Білгород-Дністровському, є пошкодження
УкраинФорм
2025-05-12T05:57:03Z
На Одещині стався землетрус магнітудою 4,6 балів
Комсомольская правда
2025-05-12T03:31:32Z
На Прикарпатті судитимуть шахрайку, яка ошукала клієнтів майже на ₴50 мільйонів
Украина Криминальная
2025-05-11T23:33:08Z
Поблизу Житомира у ДТП загинули двоє людей
Украина Криминальная
2025-05-11T22:45:38Z
"Під завалами військові": у Рильську, ймовірно, уражено пункт дислокації 40-ї бригади морської піхоти РФ
Фокус
2025-05-11T21:28:57Z
Полум'я заввишки 25 метрів: у Сибіру епічно завалилась нафтова вишка
24tv
2025-05-11T19:09:32Z
Науковці довели негативний вплив на дітей навіть короткої реклами шкідливої їжі
Факти ICTV
2025-05-12T06:16:52Z
Скільки грамів м'яса можна споживати без шкоди для здоров'я та планети
24tv
2025-05-12T05:03:18Z
З Міжнародним днем медсестри 2025: найтепліші привітання у картинках і словах
24tv
2025-05-12T03:52:07Z
Кількість звернень українців з приводу розладів ментального здоров’я зросла вдвічі
УкраинФорм
2025-05-12T03:42:44Z
Риба, яку всі ігнорують: чим форель корисніша за лосося
Gazeta UA
2025-05-12T00:00:39Z
У Солом'янському районі Києва - спалах гепатиту А
УкраинФорм
2025-05-11T22:10:55Z
Чоловік живе на одному тостовому хлібі: рідкісне захворювання не дає йому їсти інші продукти
Фокус
2025-05-11T19:21:14Z
Як сон голяка впливає на артеріальний тиск
Gazeta UA
2025-05-11T18:24:05Z
Виявили фактор у побуті, який може спричиняти безсоння подібно до кофеїну
24tv
2025-05-11T17:33:35Z
Курс валют на 12 травня: скільки коштують долар, євро та злотий
Комсомольская правда
2025-05-12T06:16:43Z
Засновника Celsius Алекса Машинського засудили до 12 років ув'язнення за криптовалютне шахрайство в США
InternetUA
2025-05-12T06:16:37Z
Нафта дорожчає на тлі конструктивних переговорів між США та Китаєм
УкраинФорм
2025-05-12T06:06:05Z
Військовозобов’язаним аграріям: Мінагрополітики здійснює моніторинг критично важливих підприємств
Agravery
2025-05-12T06:05:47Z
Опалювальний сезон під загрозою: Нафтогаз довів Україну до енергетичної катастрофи
Хвиля
2025-05-12T06:01:35Z
Інфляція продовжує прискорюватись: яйця подорожчали на 75%
AgroPortal
2025-05-12T06:00:53Z
Росія ігнорує перемир'я: окупанти атакували цивільний вантажний поїзд, є поранений
24tv
2025-05-12T05:54:40Z
Підвищення тарифів на газ у Харкові: що буде з цінами найближчим часом
Политека
2025-05-12T05:31:12Z
Ціни на нафту відреагували на перші результати переговорів між США та Китаєм
24tv
2025-05-12T05:30:32Z
Синєгубов розповів про оперативну ситуацію на Харківщині станом на 12 травня
Мій Харків
2025-05-12T06:22:48Z
Карта бойових дій в Україні станом на 12 травня 2025 року
ГЛАВКОМ NET
2025-05-12T06:10:16Z
Загарбники за добу завдала понад 90 ударів по Сумщині, є поранений
УкраинФорм
2025-05-12T06:10:15Z
Росіяни минулої доби поранили п'ятьох жителів Херсонщини
УкраинФорм
2025-05-12T06:06:01Z
Подорожчання проїзду в Одеській області: хто тепер платитиме більше
Политека
2025-05-12T06:01:02Z
Що буде, якщо не зареєструвати кота чи собаку в ЦНАП - в Києві запустили важливий сервіс для власників тварин
Комсомольская правда
2025-05-12T05:57:07Z
Коли в Україну повернеться весняне тепло. Синоптики здивували прогнозом
Telegraf
2025-05-12T05:54:11Z
Київська держадміністрація дала чітке роз’яснення щодо підпорядкування структур КМДА і КМВА
ГЛАВКОМ NET
2025-05-12T05:48:20Z
Росіяни за добу поранили п'ятьох цивільних на Донеччині
УкраинФорм
2025-05-12T05:42:40Z
Скільки китайських авто придбали українці за минулий місяць
Gazeta UA
2025-05-12T06:18:10Z
Українці почали частіше купувати автомобілі з Китаю: ТОП-10 популярних моделей
AutoCentre
2025-05-12T06:04:17Z
Український ринок електромобілів б’є нові рекорди – найпопулярніші авто квітня
24tv
2025-05-12T05:06:17Z
Названо ТОП-10 найпопулярніших авто світу у 2025 році
ЗаРулем
2025-05-12T04:52:38Z
Комфорт за розумні гроші: де знайти авто з кондиціонером до 3000 доларів
Telegraf
2025-05-12T04:09:13Z
96-річний чоловік запустив свій 440 Six Pack після 30 років простою — і все гаразд
Топ Жир
2025-05-12T01:30:09Z
Kia Tasman ще не завершена, і вже готуються серйозні оновлення
Топ Жир
2025-05-11T23:30:13Z
Яка найкраща спортивна машина з чотирициліндровим двигуном усіх часів?
Топ Жир
2025-05-11T21:45:23Z
Toyota ледь не створила пікап на базі Avalon, але відмовилася від ідеї
Топ Жир
2025-05-11T20:30:14Z
Яким 2 знакам зодіаку цього тижня варто почати реалізацію нових проєктів
24tv
2025-05-12T06:18:49Z
Сухим не буде: як запекти хек у духовці у смачній підливці
Telegraf
2025-05-12T06:12:02Z
Вони нічим не гірші за деруни: рецепт ароматних цибуляників – в них закохалися соцмережі
24tv
2025-05-12T05:33:45Z
Скільки коштує найдорожчий дорогоцінний камінь у світі
24tv
2025-05-12T05:12:12Z
Чим відрізняються левенята: відповідь потрібно дати за 15 секунд
GlavRed
2025-05-12T04:27:15Z
Адреналін і вихор драми у Раків, Скорпіонів і Козерогів: гороскоп на тиждень для чоловіків
24tv
2025-05-12T03:42:28Z
Ребус для тих, у кого чудовий зір: треба за 7 секунд знайти єнота
GlavRed
2025-05-12T03:27:55Z
Гороскоп за місячним календарем: що не слід робити 12 травня, щоб не втратити достаток
GlavRed
2025-05-12T03:27:41Z
Незвичайний ребус для надрозумів: знайдіть на ігровому майданчику свічку за 5 сек
GlavRed
2025-05-12T03:27:33Z
Чому не слід користуватися смартфоном під час його зарядки
InternetUA
2025-05-12T05:43:11Z
Як прискорити роботу смартфона власними силами: сім порад
Gazeta UA
2025-05-12T05:30:27Z
Грецькі розробники представили новітню антидронову систему Medusa
InternetUA
2025-05-12T05:22:04Z
«НІБУЛОН» відкриває доступ до повного портфоліо послуг власної хіміко-технологічної лабораторії
Agravery
2025-05-12T05:06:30Z
Вчені створили бетон із сечі: екологічний прорив
InternetUA
2025-05-12T05:04:06Z
Штучний інтелект не мислить – він лише вгадує
InternetUA
2025-05-12T04:01:13Z
Новий очільник NASA займатиметься відправленням людей Марс і на Місяць - The Hill
УкраинФорм
2025-05-12T02:01:50Z
Samsung завершує підтримку Galaxy A14 після Android 15
InternetUA
2025-05-12T02:01:03Z
Росомаха і Люди Ікс: що мало з'явитися у скасованій грі за Людиною-павуком
InternetUA
2025-05-12T01:01:43Z
Україна завершила чемпіонат Європи з карате з п’ятьма нагородами
ГЛАВКОМ NET
2025-05-12T06:24:26Z
Лупашко: Результат буде тоді, коли ми довірятимемо своїм гравцям
Football.ua
2025-05-12T06:22:13Z
Костишин: Гра забудеться, а перемога над Кривбасом залишиться
Football.ua
2025-05-12T06:10:39Z
Кіт вибіг на майданчик під час фіналу баскетбольної Ліги чемпіонів
ГЛАВКОМ NET
2025-05-12T06:06:02Z
У понеділок завершується 28-й тур футбольної Прем'єр-ліги
УкраинФорм
2025-05-12T05:53:59Z
Вернидуб прокоментував чутки про перемовини з ЛНЗ
Football.ua
2025-05-12T05:40:55Z
Матюніна здобула дві нагороди на чемпіонаті Європи з настільного тенісу серед молоді
ГЛАВКОМ NET
2025-05-12T05:36:53Z
Мбаппе підкорилося історичне досягнення
ГЛАВКОМ NET
2025-05-12T05:30:20Z
Вернидуб: Після таких матчів мені не соромно
Football.ua
2025-05-12T05:26:46Z