Китай заявив, що співпрацюватиме з Іраном і після нападу на Ізраїль
Китай готовий «неухильно продовжувати» практичну співпрацю з Іраном у різних сферах і сприяти більшому розвитку двосторонніх відносин відносин після безпрецедентної ракетної і дронової атаки Тегерана на Ізраїль.
Про це сказав міністр закордонних справ Ван І своєму іранському колезі Хосейну Амірабдоллахіану, пише Bloomberg.
За його словами, Китай враховує позицію Ірану про те, що його військові дії були «обмеженими» і що країна «реалізує своє право на самооборону».
У понеділок Палата представників Конгресу США переважною більшістю голосів прийняла рішення, спрямоване на протидію купівлі Китаєм іранської нафти в рамках пакету законопроєктів, які були винесені на розгляд у відповідь на дії Ірану.
Ван не назвав тип співпраці, який Китай готовий розвивати з Іраном, але Пекін вже робив подібні обіцянки в минулому. Зокрема китайський лідер Сі Цзіньпін пообіцяв поглибити зв'язки після зустрічі з президентом Ірану Ебрагімом Раїсі в Пекіні. За кілька тижнів до цього США заявили, що посилять тиск на Китай, щоб він припинив купувати іранську нафту.
Китай є основним покупцем іранської нафти, хоча в січні Тегеран призупинив поставки, вимагаючи вищих цін.
Китай допоміг Ірану і Саудівській Аравії досягти угоди минулого року, щоб полегшити багаторічний дипломатичний глухий кут між близькосхідними державами. Китай також наполягав на розширенні блоку БРІКС, який він прагне очолити, і Іран став його членом із 2024 року.
Нагадаємо, ввечері 13 квітня Іран розпочав масовану повітряну атаку на Ізраїль, запустивши безпілотники і крилаті та балістичні ракети по Ізраїлю. ЦАХАЛ підтвердив запуск понад 300 ракет і дронів у напрямку країни, зазначивши, що з допомогою союзників вдалося збити 99% цілей.
В Ірані операцію проти Ізраїлю назвали успішною, але пригрозили новими ударами, якщо той нападатиме на його «інтереси, активи чи людей».
Офіційно атака є відповіддю Ірану на удар по будівлі їхнього консульства у столиці Сирії Дамаску 1 квітня, де загинули старші командири Корпусу вартових Ісламської революції. Водночас Ізраїль не взяв на себе відповідальність за атаку.