Уряд спростив процедуру отримання статусу особи з інвалідністю внаслідок війни та члена сім’ї загиблого захисника
- © Міністерство у справах ветеранів © Міністерство у справах ветеранів © Міністерство у справах ветеранів © Міністерство у справах ветеранів © Міністерство у справах ветеранів
Кабінет міністрів України затвердив спрощену процедуру подання та встановлення статусів особам з інвалідністю внаслідок війни та членам сімей загиблих військовослужбовців і військовослужбовиць.
Як зазначили в Міністерстві у справах ветеранів, раніше цей процес міг займати до 8 місяців та навіть більше. В підсумку увесь цей час особи з інвалідністю та родини загиблих мали обмежений доступ до пільг та послуг, гарантованих державою. Однак тепер статус можна буде отримати впродовж 30 днів двома шляхами:
- У паперовій формі — через ЦНАП незалежно від зареєстрованого місця проживання.
- В електронній формі — через е-кабінет порталу Дія або єдиного державного реєстру ветеранів війни (наразі електронний продукт у розробці).
Тепер окрім заяви із даними, необхідними для надання статусу, по суті більше нічого не потрібно. Збір відсутніх документів покладено на компетентні органи – вони отримали право витребувати повний пакет документів від уповноважених органів або посадових осіб.
Електронний формат подачі заяви на встановлення статусів ще доопрацьовується, але в Мінветеранів обіцяють, що можливість отримання статусів «в один клік» з’явиться найближчим часом.
Спочатку можливість подачі е-заяви буде доступна для військовослужбовців сектору безпеки та оборони (ЗСУ, Нацгвардія, ДПСУ, Нацполіція, СБУ, СЗР), які отримали інвалідність внаслідок бойових дій, а також сімей загиблих захисників і захисниць цих категорій.
Процедура звернення через ЦНАП уже працює для всіх категорій, в тому числі для добровольців та їхніх рідних.
Як зазначив виконуючий обов'язки міністра у справах ветеранів України Олександр Порхун, отримання статусу ветерана – перший крок на шляху повернення від військового до цивільного життя.
«Не ветеран або член родини полеглих Героїв має ходити і доводити, що він є УБД, особою з інвалідністю, чи що саме в цій родині є загиблі військовослужбовці, а держава, через інтегровані системи, зобовʼязана це підтвердити. І так повинно бути по всіх напрямах ветеранської політики», - наголосив він.