Захід повинен протистояти іранським агресорам — The Telegraph
З'являється все більше звинувачень в іранській агресії. Іранці озброювали, тренували й керували ХАМАС, хуситами й "Хезболлою". Вони приймали лідерів Аль-Каїди, захоплювали кораблі й брали заручників. Єдиний варіант, коли Іран і Росія завдають удару — це відповісти вдвічі сильніше і не зупинятися, доки вони не отримають послання. Ці автократії процвітають через брак рішучості Заходу, насолоджуються посівом розбрату і радіють, коли послаблюють Захід.
Росія та Іран випробовують Захід на міцність. Але, як і всі агресори, в глибині душі вони боягузи. Вони використовують довірених осіб і уникають прямої конфронтації, де тільки можуть. Їхньою зброєю є терористичні угруповання, дезінформація, кібернетична ненависть і корупція. Не можна дозволити Ірану досягти успіху в його стратегії "розділяй і володарюй", вважає The Telegraph.
"Ми підтримуємо Ізраїль, тому що ми поділяємо спільні цінності, виступаємо проти тероризму і поважаємо суверенітет. Але якщо пілоти ВПС допомагають захищати Ізраїль, то ми повинні очікувати, що Ізраїль допоможе Україні летальною зброєю та іншими активами, тому що альянси працюють в обох напрямках", — вважає автор статті й колишній міністр оборони Великої Британії Бен Воллес.
Бен Воллес розповів про свою зустріч з послом Ізраїля в Лондоні. Міжнародна спільнота тоді згуртувалася навколо Києва й Україна отримувала пожертви від країн, які підтримували її відкрито, і навіть від країн, які підтримували Росію публічно, але негласно підтримували Київ. Серед країн, яких не було у списку донорів, був Ізраїль.
"Я благав посла. Але все, що вона могла сказати, це те, що "Ізраїль не хотів засмучувати Росію". Я вказав на те, що Росія витрачає щонайменше 500 мільйонів доларів на іранську програму безпілотників, і що Ізраїль безпосередньо відчує наслідки цих інвестицій. Але Ізраїль все одно відмовився", — додав Воллес.
Тобто Британія просить допомоги у союзника, щоб підтримати Україну у її війні проти її прямого супротивника — Росії, а її союзник, Ізраїль, відмовляється. Він також відмовляється допомагати єдиній демократичній країні на землі, президент якої сам є євреєм. На додаток до цього, і це вже не вперше, Ізраїль надає російським олігархам своє громадянство. Можливо, коли Ізраїль отримає підтримку від Повітряних сил Великої Британії, він вирішить, на чиєму він боці, коли йдеться про Росію, і допоможе Україні.
"Я щиро радий, що зусилля Ірану провалилися, і, звичайно, всі ми повинні протистояти Ірану і допомогти захистити Ізраїль від подібних атак. Але давайте не будемо випускати з уваги той факт, що майже кожного дня протягом останніх кількох місяців Україна зазнає такого ж нападу. І Росія, і Іран прагнуть напасти на нас і наших союзників. Обидві вони єдині, коли йдеться про зневагу до чужого суверенітету, і обидві бачать у Британії ворога", — вважає Бен Воллес.
Нагадаємо, що газета The Wall Street Journal повідомляла, що нездатність Ірану завдати серйозного удару по Ізраїлю через перевагу ізраїльської протиповітряної оборони показала слабкість технологій Тегерана. Тому Іран може вдатись до ядерної ескалації. Більше про конфлікт між Іраном та Ізраїлем пише завідувач відділу Національного інституту стратегічних досліджень Олексій Їжак у статті "Іран атакував ракетами Ізраїль. Чи розпочнеться на Близькому Сході нова війна?".