MY.UAНовини
Чому Україна досі не в НАТО: як Захід гальмує процедуру і чим він ризикує
Чому Україна досі не в НАТО: як Захід гальмує процедуру і чим він ризикує

Чому Україна досі не в НАТО: як Захід гальмує процедуру і чим він ризикує

Західний світ сьогодні не наважується прийняти Україну до НАТО, але вже за декілька років може відчути наслідки такої політики на фронтах війни в Європі.

"Чому ми досі не в НАТО?" - сказав президент України Володимир Зеленський в інтерв'ю Axios, адресуючи свої слова новообраному президенту США Джо Байдену. Інтерв'ю показали публіці 31 січня 2021 року, за 11 днів після інавгурації Байдена. У вересні того ж року, у межах особистої зустрічі, Зеленський повторив своє запитання і почув у відповідь, що сам Байден "за" євроатлантичну інтеграцію України, але це "не лише його рішення". Вочевидь, Зеленський недарма ставив запитання саме Байдену, адже питання вступу Києва до блоку напряму залежить від політичної позиції США, які поки що залишаються лідером західного світу.

Доки на Заході роздумували над конкретикою, агресорка Росія почала концентрувати свої війська біля українських кордонів, поставила абсолютно неприйнятний ультиматум НАТО і в підсумку здійснила повномасштабне військове вторгнення в Україну.

НАТО засудило напад Росії, проте рішуче відмовилося від військової допомоги Україні. Своє рішення Альянс мотивував категоричним небажанням ставати прямим учасником війни з Росією. Серйозну військову підтримку українська держава почала отримувати лише навесні, коли Сили оборони звільнили північні області і з'явився формат Рамштайн. Причому НАТО, як організація, як і раніше, не допомагає зброєю - Україна отримує озброєння безпосередньо від країн-союзників.

У 2023 році на саміті у Вільнюсі НАТО ухвалило рішення про те, що Україна стане членом Альянсу. Генеральний секретар блоку Єнс Столтенберг говорив, що Україна вступить до НАТО за умови проведення всіх реформ і після завершення війни з Росією. Точка зору Альянсу збігається і з позицією адміністрації Байдена, де умовою інтеграції також називають закінчення війни.

Україна вимагає чітких умов щодо вступу до НАТО, проте Захід відмовляється надавати навіть План дій щодо вступу до блоку. Наступний саміт Альянсу відбудеться 9-11 липня. Україна очікує, що саме тоді колективний безпековий блок Заходу запросить країну до Альянсу.

Які критерії вступу країни до НАТО, чому Україну поки що не запрошують до Альянсу і що кажуть влада та західні топ-політики і чиновники - розбирався Главред.

Що потрібно країнам для вступу до НАТО?

До НАТО входять 32 країни. Протягом останніх 70 років Альянс поступово розширювався. У 2023 і 2024 році на тлі великої війни РФ проти України до блоку вступили Швеція і Фінляндія. Країни десятки років дотримувалися нейтралітету, але вирішили відмовитися від позаблокової політики у зв'язку з потенційною небезпекою російської агресії.

Щоб вступити до НАТО, країни повинні дотримуватися демократичних цінностей і робити свій внесок у безпеку всього блоку. Країни, які запросили до Альянсу, отримують План дій щодо членства (ПДЧ), у якому прописано рекомендації щодо інтеграції, після чого починаються перемовини. Усі країни НАТО повинні дати свою згоду для приєднання до організації нових учасників.

Вважається, що країни-кандидати до НАТО повинні гарантувати вирішення міжнародних суперечок за їхньою участю мирними засобами, розв'язувати етнічні, територіальні та політичні конфлікти за принципами ОБСЄ, брати участь у місіях Альянсу, дотримуватися верховенства права і прав людини та мати прозору економіку і бюджет країни.

Втім, на практиці держави можуть проводити політику, яка не завжди відповідає всім критеріям блоку. Країни йшли до НАТО різним шляхом, а тривалий період критерії для євроатлантичної інтеграції взагалі були розмиті.

Сьогодні для того, щоб країну прийняли до НАТО, потрібне політичне рішення, яке включатиме згоду решти держав, що входять до блоку. Також організація під час інтеграції нових країн-учасниць керується питанням власної безпеки.

Чому Україну не запрошують до НАТО

Україні потрібно чітко розуміти, чи буде вона в НАТО. Тому в Києві наполягають на отриманні чіткої "дорожньої карти" євроатлантичної інтеграції. Питання безпеки в умовах війни з Росією залишається ключовим.

Рішення про вступ України до Альянсу поки що не ухвалено. Запевнення - не юридична гарантія, адже подібні промови вже були прописані в декларації Бухарестського саміту 2008 року, зазначила віцепрем'єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанишина.

"Я не сприймаю заяви про те, що союзники вже ухвалили рішення, що Україна буде в НАТО. Так, це написано, дійсно, в декларації Вільнюського саміту. Також написано, що Україна буде запрошена до НАТО. Але те ж саме написано і в декларації Бухарестського саміту 2008 року. Тому рішення не ухвалено, які б запевнення ми не отримували. Саме тому Україна і пропонує проміжну юридичну гарантію, яка полягає у формулюванні запрошення до НАТО", - пояснила ситуацію віце-прем'єрка.

Головна проблема - війна з Росією. Захід не готовий приймати Україну до Альянсу, поки тривають бойові дії.

Речник Державного департаменту США Меттью Міллер заявив, що Захід поки що не готовий обговорювати терміни євроатлантичної інтеграції Києва.

"Нічого не змінилося з приводу схвалення графіка. Це все ще залежить від завершення війни... Ми чітко дали зрозуміти, що, врешті-решт, це процес, який просувається", - каже чиновник.

"Усі члени Альянсу згодні з тим, що Україна стане членом НАТО. Усі члени Альянсу погоджуються з тим, що нам потрібно продовжувати наближати Україну до членства в НАТО" - з такою заявою нещодавно виступив генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберг.

Він стверджує, що Україна лише після закінчення війни з РФ отримає гарантії безпеки від НАТО.

"Вона (війна Росії та України, - ред.) зупиняється тут. І тому ми повинні допомогти Україні побудувати власну оборону, щоб стримати будь-яку подальшу російську агресію, але буде потреба в гарантіях безпеки, і, звісно, остаточною гарантією безпеки агресії, але буде потреба в гарантіях безпеки, і, звісно, остаточною гарантією безпеки буде членство в НАТО за статтею 5", - наголосив Столтенберг.

США та Німеччина проти України в НАТО?

Україна прагне отримати офіційне запрошення щодо вступу до НАТО, однак Захід не піде на такий крок на саміті Альянсу у Вашингтоні, що має відбутися в липні, пише The New York Times.

Причина - небажання бути втягнутими до "найбільшої сухопутної війни в Європі з 1945 року".

Причому, як стверджують журналісти, проти запрошення України на вашингтонський саміт у липні виступають головні союзники Києва - США і Німеччина.

"Сполучені Штати і Німеччина, як і раніше, виступають проти пропозиції Україні почати перемовини про членство у Вашингтоні, як вони це зробили на торішньому саміті у Вільнюсі, і хочуть, щоб це питання було знято з порядку денного в липні, незважаючи на аналогічний процес у Європейському Союзі, який був схвалений минулого літа", - написали в матеріалі.

У Держдепі США спростували інформацію про те, що Штати проти вступу України до НАТО.

"Ці повідомлення хибні", - сказав Меттью Міллер і додав, що глава Держдепу Блінкен і президент Байден уже підтверджували вступ України до Альянсу в майбутньому.

Проте США та Німеччина справді виступили проти запрошення України до НАТО на липневому саміті у Вашингтоні, розповіла Ольга Стефанишина. Причому, як стверджує прем'єрка, американці та німці виступають проти навіть попри те, що рішення підтримують інші союзники України.

"Формат запрошення запропонувала сама Україна як юридичну гарантію вступу до НАТО. Воно є в порядку денному. Абсолютно всі союзники підтримують це рішення крім двох.

Оскільки ця інформація стала публічною, США і Німеччина намагаються звертати увагу на інших скептичних союзників, таких як Угорщина і Словаччина. Але ключова позиція саме цих двох країн", - уточнила віцепрем'єрка.

Стефанишина додала, що Вашингтон і Берлін проти, оскільки запрошення - це вже реальне рішення про євроатлантичну інтеграцію України.

Чи буде в підсумку Україна в НАТО?

На це запитання може відповісти лише Захід. Світова спільнота наразі не готова до вступу України до Альянсу, оскільки це означатиме пряму війну західного світу з РФ. Поки на Заході сподіваються, що зможуть пропетляти і не зіткнутися з російськими окупантами, інтеграція України затягуватиметься.

Проте тут західному світу варто було б серйозно замислитися. Там, схоже, дотримуються такого підходу: Україна в НАТО - перманентна загроза війни з Росією і ризики. Але забувають один момент. Коли союзники вирішили надати військову допомогу Україні, вони вже мали зрозуміти, що вступили ще не у війну, але вже у конфлікт із Росією. І дороги назад уже немає - рано чи пізно Москва може відповісти на такий крок військовими діями. Можливо, локальними або гібридними, але відповіді навряд чи вдасться уникнути. Уже не можна буде залишити так, як є, і сподіватися, що війна не торкнеться Європи. Загроза з боку Росії тепер стане постійною. Наївно вважати, що Росія забуде Заходу військову підтримку України. І особливо не забуде нерішучість, яку зараз демонструють союзники.

Україна сьогодні має найбоєздатнішу армію в Європі, яка могла б серйозно посилити Альянс. Особливо, коли боєздатність лідерів Європи, таких як Німеччина і Франція, викликає сумніви.

Приймати Україну до НАТО чи не приймати - рішення за Заходом і, насамперед, за США. Але не варто думати, що вдасться повернутися до "правил гри", які діяли раніше.

Сценарії вступу України до НАТО - думка експертів:

На Україну чекає довгий шлях до НАТО, є багато недоброзичливців, які проти потрібного Києву сценарію, вважає політтехнолог Борис Тизенгаузен.

"По-перше, колегіальне голосування. Тобто всі члени НАТО мають сказати "Так". Фінляндія, Швеція, які все, що потрібно, витрачають і в них усе добре... Вони подали заявку до НАТО тому, що Путін напав на нас, і вони дуже довго йшли. І там була Угорщина і Туреччина, які противилися", припустив експерт.

Шлях Києва до НАТО може прискоритися лише у тому разі, якщо будуть переглянуті правила заявки.

"Для України, яка вже має купу недоброзичливців, будуть дуже довго зволікати в ухваленні заявки. Якщо переглянуть правила заявки - не колегіально, а більшістю, можливо, все буде швидше", - наголосив Борис Тизенгаузен.

Україну навряд чи запросять до Альянсу в липні 2024 року, оскільки в блоці не знають, як забезпечити гарантії безпеки країні після завершення війни. При цьому західний світ має сформувати гарантії, які зупинять Путіна - це гібрид масового переозброєння України та поширення на неї 5-ї статті НАТО.

"Насправді тоді виникає питання про те, як можна забезпечити безпеку України після майбутньої мирної угоди. Які гарантії безпеки не дозволять Росії знову напасти на Україну? Це ключове питання. На мою думку, це може бути досягнуто лише поєднанням масового переозброєння України і статті 5. Стаття 5 договору НАТО говорить, що напад на одну країну-члена вважається нападом на всі країни НАТО. Так і є. Це єдине, що може зупинити Росію.

Нам потрібен цей жорсткий стримувальний ефект за допомогою вступу України до НАТО, навіть якщо немає реальних перспектив, що це станеться. Країни НАТО повинні терміново розробити і впровадити життєздатні стратегії. З одного боку, Росію необхідно утримати від подальшої агресії в довгостроковій перспективі за допомогою стримування. До цього закликають усіх членів НАТО. З іншого боку, європейські країни НАТО терміново потребують стратегії на випадок перемоги на виборах Дональда Трампа. Було б краще добре підготуватися до такого розвитку подій", - каже німецький політолог Карло Масала.

Певні сили на Заході намагаються проштовхнути сценарій "НАТО в обмін на території", за яким Україна нібито має поступитися окупантами захопленими землями в обмін на інтеграцію до Альянсу, сказав військовий експерт Олег Жданов.

Однак Росії такий план не потрібен, і поступки не призведуть до завершення війни.

"Путіну сьогодні потрібна оперативна пауза. Для чого? Для того, щоб відновити боєздатність військ, щоб набрати чисельність півтора мільйона, як він написав в указі, нагромадити техніку і озброєння. У РФ уже пристосувалися в умовах санкцій, вони можуть частково виробляти і новітню техніку. Перші прогнози, які писали військові експерти в Європі, що найближча перспектива, три роки - це мінімум, скільки потрібно Путіну для того, щоб відновити чисельність і укомплектованість Збройних сил, і за три роки він уже буде готовий диктувати свої вимоги", - підкреслив Жданов.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Украинские военные начали массово сдаваться в плен: что известно
Comments UA
2024-11-16T20:00:53Z
Этой зимой оккупанты хотят захватить прифронтовые города: о чем предупреждает ISW
Известия Киев
2024-11-18T18:07:47Z
Блэкаут в Одессе: в городе не могут заживить критическую инфраструктуру, закрывают школы
Фокус
2024-11-17T22:57:29Z
"Теплых дней 60%": известный синоптик советует украинцам готовиться к жаркой зиме
Знай
2024-11-19T05:36:50Z
Часть Одессы останется без воды: список адресов
Comments UA
2024-11-19T09:27:51Z
Атакуют ночью: россияне изменили тактику штурмов в Курской области, — комендатура ВСУ
Фокус
2024-11-19T09:18:39Z
Россияне топчутся на собственных труппах: что происходит под Купянском
Comments UA
2024-11-12T14:21:04Z
Оккупанты нанесли удар по жилому дому в Харькове: есть разрушения и пострадавшие
Хвиля
2024-11-08T06:21:31Z
Минус около $200 млн: «Червона Калина» и «Тайфун» уничтожили комплекс «Борисоглебск 2»
Апостроф
2024-11-18T11:30:35Z
На фоне слухов о проблемах в браке одинокую Пугачеву поймали во время прогулки
Comments UA
2024-11-11T21:51:15Z
В России умерла звезда фильма "Бриллиантовая рука"
Comments UA
2024-11-16T14:42:23Z
Врачи не давали сроков: любимица публики Ада Роговцева оказалась в больнице
GlavRed
2024-11-14T17:06:51Z
"Очень хороший муж": Ева Лонгория раскрыла секреты счастливого брака с Хосе Бастоном
Фокус
2024-11-18T11:07:17Z
"Такой п**дец, а ты чипсики рекламируешь": ведущий "Орла и решки" рассказал о разговоре с Ивлеевой после вторжения РФ
Апостроф
2024-11-19T09:48:42Z
Ким Кардашьян похвасталась своей новой технологичной игрушкой от компании Tesla
Фокус
2024-11-19T09:21:16Z
"От греха подальше...": беременная жена Остапчука разделась, и заявила, что делает "заначки"
Знай
2024-11-16T18:51:26Z
57-летняя Памела Андерсон в скромном платье появилась на Governors Awards 2024
Фокус
2024-11-18T08:57:50Z
"Думал, погибну много раз": американский стендап-комик побывал в Харькове во время обстрела
Апостроф
2024-11-14T10:15:39Z
Усиление кровавого террора: сколько еще времени Путин будет устраивать украинцам ад
Comments UA
2024-11-18T12:39:58Z
Маск цинично унизил всех украинцев: что немедленно должна сделать Банковая
Comments UA
2024-11-18T09:03:21Z
"Потопите страну": Безуглая призвала Сырского уйти в отставку
Comments UA
2024-11-18T09:06:11Z
«Не дай Бог» — Лукашенка рассказал, кого нельзя избирать президентом
ZN UA
2024-11-14T22:02:11Z
Официально: Байден разрешил удары вглубь России американским оружием
ZN UA
2024-11-19T09:51:55Z
"Это - новая эскалация": Нидерланды придумали, как помочь Украине уничтожать бойцов КНДР
Апостроф
2024-11-19T09:45:30Z
Зеленский встревожил планами РФ на ближайшее время: к чему призывает всех украинцев
Comments UA
2024-11-16T18:36:48Z
Украинка сорвала выступление Навальной на конференции в Лиссабоне
Comments UA
2024-11-12T14:09:13Z
Савченко написала на Безуглую заявление в Госбюро расследований и СБУ: в чем обвиняет
Апостроф
2024-11-13T12:36:30Z
Найден самый ранний признак деменции: многие с ним сталкиваются, и не один раз
Фокус
2024-11-11T09:51:52Z
Женщины, которые стареют медленнее всех: 6 здоровых привычек датчанок
Фокус
2024-11-16T15:00:35Z
Формула "10-3-2-1-0": ученые вывели беспроигрышное уравнение для здорового сна
Фокус
2024-11-13T10:36:35Z
Госпитализации упали на 63%: ученые узнали новый метод борьбы с COVID-19
Фокус
2024-11-07T16:51:30Z
Осенний волосопад: причины того, почему мы остаемся без шевелюры
Знай
2024-11-19T08:51:26Z
Что предлагают вместо МСЭК: от анонимности пациента до видеофиксации и индивидуальных экспертов
Комсомольская правда
2024-11-19T06:02:12Z
Ученые доказали, что одиночество приводит к деменции: как избежать опасного состояния
Знай
2024-11-18T11:51:03Z
Состарит, убьет потомство и разовьет рак: ученые раскрыли новые опасности курения марихуаны
Фокус
2024-11-15T19:51:31Z
Ночная стража: 5 комнатных растений, которые улучшают сон
Marie Claire
2024-11-16T19:30:52Z
Почему в Украине стремительно растут цены: банкир Фурса ошарашил ответом
Comments UA
2024-11-12T15:18:16Z
Отключение света и графики поставки газа: что ждет украинцев этой зимой
Знай
2024-11-08T04:36:37Z
Платежка может вырасти: сколько придется платить за газ в декабре
Знай
2024-11-18T08:07:12Z
В Украине могут установить ветряные турбины общей мощностью 800 МВт: что известно
Фокус
2024-11-18T17:23:42Z
Отключение света: актуальные графики для всех областей Украины
Comments UA
2024-11-19T09:39:34Z
Экспорт алмазов из России в Индию упал на 96%
Корреспондент
2024-11-19T09:36:57Z
Цитрусовый ценопад: мандарины, апельсины и лимоны становятся доступнее
Знай
2024-11-18T11:12:37Z
Присвоили 5,8 млрд грн: менеджеры нефтеперерабатывающей компании получили подозрения
Апостроф
2024-11-07T21:45:13Z
Украинцы могут платить за тепло по "копеечному" тарифу: но есть условие
Знай
2024-11-16T20:12:25Z
В Ассоциации городов заявили об оттоке украинцев на оккупированные территории
Корреспондент
2024-11-12T17:58:17Z
Российская ракета, которая упала на дома в Одессе, была сбита ПВО, — Воздушные силы
Комсомольская правда
2024-11-18T14:40:19Z
Минобороны запустит масштабную программу поддержки бойцов "Плюсы"
Апостроф
2024-11-18T18:24:28Z
На семью - 18 500 гривен: украинцев регистрируют на новые "зимние" выплаты
Знай
2024-11-15T04:21:06Z
Тестирование новых образцов: что еще кроме ATACMS могло прилететь в склад на Брянщине
Comments UA
2024-11-19T09:45:59Z
В Британии ввели солидные ежемесячные выплаты семьям, приютившим украинских беженцев
Известия Киев
2024-11-19T09:31:23Z
Точность до 1 метра, поражает движущиеся цели: Франция произведет бомбы AASM для Украины
Фокус
2024-11-12T15:27:21Z
"Был долгожданным ребенком и имел тяжелое заболевание": что известно о детях, погибших в Сумах
Фокус
2024-11-18T19:42:20Z
Фанера и иностранная электроника: ГУР показало, из чего состоит российская "Гербера"
UAToday
2024-11-18T19:30:59Z
Психотерапевт - о разговорах с бойцами на "нуле": Лучше молчать в трубку, чем не звонить вообще
Комсомольская правда
2024-11-08T05:03:43Z
Любовный гороскоп для всех знаков Зодиака на неделю с 18 по 24 ноября 2024 года
Фокус
2024-11-17T23:15:40Z
Как спасти пересоленное блюдо – помогут бабушкины советы/Ситуацию можно исправить!
Апостроф
2024-11-18T11:12:39Z
Срочно делайте, иначе останетесь без винограда: бюджетные средства обработки лозы
Знай
2024-11-12T16:51:31Z
Золото как новое: как вернуть блеск любимым украшениям дома и без дорогих средств
Знай
2024-11-19T09:52:35Z
Все не так просто, как кажется: почему металл ощущается холоднее древесины
Фокус
2024-11-19T09:51:48Z
Идеальный хруст: здоровый способ вкусно приготовить бекон от шеф-повара
Marie Claire
2024-11-08T03:00:33Z
Гороскоп на завтра 14 ноября: Львам - сюрпризы, Весам - большая удача
GlavRed
2024-11-13T07:28:09Z
Как распознать настоящего мужчину: главные принципы и привычки
Comments UA
2024-11-08T04:12:42Z
"Боже, какой я была глупой": Ярослава Магучих изменила свои планы по рождению ребенка
Апостроф
2024-11-12T19:06:04Z
Находился в коме: стали известны подробности смерти боксера Вячеслава Узелкова
Комсомольская правда
2024-11-12T10:12:13Z
Украина добыла разгромную победу в отборе на женский Евробаскет
Корреспондент
2024-11-08T10:04:17Z
"Челси" навяжет борьбу "Ливерпулю" за футболиста сборной Украины
ZN UA
2024-11-19T09:37:21Z
Шеннон Бриггс назвал причину поражения Майка Тайсона в бою с Джейком Полом
Корреспондент
2024-11-19T08:30:27Z
Трилогия - это наша дружба: Холифилд предложил бой Тайсону и получил ответ
Корреспондент
2024-11-19T08:30:25Z
"Живет свою лучшую жизнь": Усик поразил людей своим удовольствием от тренировки
Апостроф
2024-11-19T07:45:04Z
На войне против России погиб бывший гандболист сборной Украины
ZN UA
2024-11-19T06:28:35Z
Тренер Албании озвучил цель на поединок с Украиной
Корреспондент
2024-11-19T06:27:59Z
Среди жертв российского удара по Сумам – 14-летняя Анастасия Боровик
Комсомольская правда
2024-11-18T10:52:24Z
Российский удар по Киеву: спасатели показали последствия
Апостроф
2024-11-17T07:15:11Z
Очевидец о ракетном ударе в Одессе: взрыв был в 15 метрах от нас
Comments UA
2024-11-18T11:15:47Z
Норвежские рыбаки "поймали" в свои сети американскую атомную субмарину
Европейская правда
2024-11-15T12:58:02Z
В Черкассах раздаются взрывы
TSN
2024-11-19T07:00:57Z
В Сумской области раздалось 110 взрывов
TSN
2024-11-19T05:00:36Z
Под Парижем владелец ресторана захватил заложников в своем заведении
Фокус
2024-11-16T19:54:36Z
В Нью-Йорке бездомный с ножом убил прохожих
Корреспондент
2024-11-19T03:34:39Z
В РФ сообщают о мощном взрыве рядом с арсеналом
Корреспондент
2024-11-19T02:03:30Z
Семейная традиция Комонов: ученые обнаружили следы бальзамирования на телах французских аристократов
Фокус
2024-11-18T11:45:32Z
"Пожалуйста, умри": искусственный интеллект устал от вопросов и нахамил пользователю
Фокус
2024-11-14T15:06:56Z
В Турции нашли Мать Богов: расшифрована 2600-летняя надпись на "львиной скале"
Фокус
2024-11-19T09:33:26Z
Крысы любят скорость: ученые научили грызунов водить авто
Апостроф
2024-11-19T09:15:52Z
Assassin's Creed Syndicate получит сегодня поддержку 4K и 60 FPS на PlayStation 5 и Xbox Series X
GameMag
2024-11-19T08:37:03Z
Земля в далеком прошлом была похожа на Сатурн: это объясняет странные изменения на планете
Фокус
2024-11-19T08:30:59Z
Приближается "Черная пятница": как поймать лучшие скидки/Удержаться от спонтанных покупок в это время очень тяжело
Апостроф
2024-11-19T07:36:17Z
Не только от повербанка: как зарядить телефон при отключении электроэнергии
Политека
2024-11-19T05:01:43Z
"Аномальные явления": в США спутники Starlink все чаще воспринимают как загадочные НЛО
Фокус
2024-11-18T23:51:58Z
Лайфхаки для зимы: как быстро очистить лобовое стекло от льда
Comments UA
2024-11-19T01:00:21Z
Исторический полет: сверхзвуковой самолет преодолел звуковой барьер и побил рекорд
Фокус
2024-11-19T09:48:18Z
Возрождение легенды: знаменитый Citroen 70-х собираются вернуть на рынок
Фокус
2024-11-19T08:21:48Z
Настало время штрафов на дорогах за популярное нарушение: следите за своим светом
Знай
2024-11-19T07:51:52Z
Альтернатива X3: новый электрокроссовер BMW рассекретили до премьеры
Фокус
2024-11-19T07:36:41Z
Представлений новий гібрид Wuling Hongguang
Portaltele
2024-11-19T06:09:53Z
Все, как в кино: индус устроил "счастливому" бусику Suzuki похороны, потратив 210 тыс грн
Знай
2024-11-18T21:30:47Z
Не допустите штрафа: как правильно изменить цвет авто в Украине
Знай
2024-11-18T20:51:05Z
В Украине стартовали продажи новой Toyota Camry 2024: комплектации и цены
Фокус
2024-11-18T14:51:09Z