MY.UAНовини
Чому Україна досі не в НАТО: як Захід гальмує процедуру і чим він ризикує
Чому Україна досі не в НАТО: як Захід гальмує процедуру і чим він ризикує

Чому Україна досі не в НАТО: як Захід гальмує процедуру і чим він ризикує

Західний світ сьогодні не наважується прийняти Україну до НАТО, але вже за декілька років може відчути наслідки такої політики на фронтах війни в Європі.

"Чому ми досі не в НАТО?" - сказав президент України Володимир Зеленський в інтерв'ю Axios, адресуючи свої слова новообраному президенту США Джо Байдену. Інтерв'ю показали публіці 31 січня 2021 року, за 11 днів після інавгурації Байдена. У вересні того ж року, у межах особистої зустрічі, Зеленський повторив своє запитання і почув у відповідь, що сам Байден "за" євроатлантичну інтеграцію України, але це "не лише його рішення". Вочевидь, Зеленський недарма ставив запитання саме Байдену, адже питання вступу Києва до блоку напряму залежить від політичної позиції США, які поки що залишаються лідером західного світу.

Доки на Заході роздумували над конкретикою, агресорка Росія почала концентрувати свої війська біля українських кордонів, поставила абсолютно неприйнятний ультиматум НАТО і в підсумку здійснила повномасштабне військове вторгнення в Україну.

НАТО засудило напад Росії, проте рішуче відмовилося від військової допомоги Україні. Своє рішення Альянс мотивував категоричним небажанням ставати прямим учасником війни з Росією. Серйозну військову підтримку українська держава почала отримувати лише навесні, коли Сили оборони звільнили північні області і з'явився формат Рамштайн. Причому НАТО, як організація, як і раніше, не допомагає зброєю - Україна отримує озброєння безпосередньо від країн-союзників.

У 2023 році на саміті у Вільнюсі НАТО ухвалило рішення про те, що Україна стане членом Альянсу. Генеральний секретар блоку Єнс Столтенберг говорив, що Україна вступить до НАТО за умови проведення всіх реформ і після завершення війни з Росією. Точка зору Альянсу збігається і з позицією адміністрації Байдена, де умовою інтеграції також називають закінчення війни.

Україна вимагає чітких умов щодо вступу до НАТО, проте Захід відмовляється надавати навіть План дій щодо вступу до блоку. Наступний саміт Альянсу відбудеться 9-11 липня. Україна очікує, що саме тоді колективний безпековий блок Заходу запросить країну до Альянсу.

Які критерії вступу країни до НАТО, чому Україну поки що не запрошують до Альянсу і що кажуть влада та західні топ-політики і чиновники - розбирався Главред.

Що потрібно країнам для вступу до НАТО?

До НАТО входять 32 країни. Протягом останніх 70 років Альянс поступово розширювався. У 2023 і 2024 році на тлі великої війни РФ проти України до блоку вступили Швеція і Фінляндія. Країни десятки років дотримувалися нейтралітету, але вирішили відмовитися від позаблокової політики у зв'язку з потенційною небезпекою російської агресії.

Щоб вступити до НАТО, країни повинні дотримуватися демократичних цінностей і робити свій внесок у безпеку всього блоку. Країни, які запросили до Альянсу, отримують План дій щодо членства (ПДЧ), у якому прописано рекомендації щодо інтеграції, після чого починаються перемовини. Усі країни НАТО повинні дати свою згоду для приєднання до організації нових учасників.

Вважається, що країни-кандидати до НАТО повинні гарантувати вирішення міжнародних суперечок за їхньою участю мирними засобами, розв'язувати етнічні, територіальні та політичні конфлікти за принципами ОБСЄ, брати участь у місіях Альянсу, дотримуватися верховенства права і прав людини та мати прозору економіку і бюджет країни.

Втім, на практиці держави можуть проводити політику, яка не завжди відповідає всім критеріям блоку. Країни йшли до НАТО різним шляхом, а тривалий період критерії для євроатлантичної інтеграції взагалі були розмиті.

Сьогодні для того, щоб країну прийняли до НАТО, потрібне політичне рішення, яке включатиме згоду решти держав, що входять до блоку. Також організація під час інтеграції нових країн-учасниць керується питанням власної безпеки.

Чому Україну не запрошують до НАТО

Україні потрібно чітко розуміти, чи буде вона в НАТО. Тому в Києві наполягають на отриманні чіткої "дорожньої карти" євроатлантичної інтеграції. Питання безпеки в умовах війни з Росією залишається ключовим.

Рішення про вступ України до Альянсу поки що не ухвалено. Запевнення - не юридична гарантія, адже подібні промови вже були прописані в декларації Бухарестського саміту 2008 року, зазначила віцепрем'єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанишина.

"Я не сприймаю заяви про те, що союзники вже ухвалили рішення, що Україна буде в НАТО. Так, це написано, дійсно, в декларації Вільнюського саміту. Також написано, що Україна буде запрошена до НАТО. Але те ж саме написано і в декларації Бухарестського саміту 2008 року. Тому рішення не ухвалено, які б запевнення ми не отримували. Саме тому Україна і пропонує проміжну юридичну гарантію, яка полягає у формулюванні запрошення до НАТО", - пояснила ситуацію віце-прем'єрка.

Головна проблема - війна з Росією. Захід не готовий приймати Україну до Альянсу, поки тривають бойові дії.

Речник Державного департаменту США Меттью Міллер заявив, що Захід поки що не готовий обговорювати терміни євроатлантичної інтеграції Києва.

"Нічого не змінилося з приводу схвалення графіка. Це все ще залежить від завершення війни... Ми чітко дали зрозуміти, що, врешті-решт, це процес, який просувається", - каже чиновник.

"Усі члени Альянсу згодні з тим, що Україна стане членом НАТО. Усі члени Альянсу погоджуються з тим, що нам потрібно продовжувати наближати Україну до членства в НАТО" - з такою заявою нещодавно виступив генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберг.

Він стверджує, що Україна лише після закінчення війни з РФ отримає гарантії безпеки від НАТО.

"Вона (війна Росії та України, - ред.) зупиняється тут. І тому ми повинні допомогти Україні побудувати власну оборону, щоб стримати будь-яку подальшу російську агресію, але буде потреба в гарантіях безпеки, і, звісно, остаточною гарантією безпеки агресії, але буде потреба в гарантіях безпеки, і, звісно, остаточною гарантією безпеки буде членство в НАТО за статтею 5", - наголосив Столтенберг.

США та Німеччина проти України в НАТО?

Україна прагне отримати офіційне запрошення щодо вступу до НАТО, однак Захід не піде на такий крок на саміті Альянсу у Вашингтоні, що має відбутися в липні, пише The New York Times.

Причина - небажання бути втягнутими до "найбільшої сухопутної війни в Європі з 1945 року".

Причому, як стверджують журналісти, проти запрошення України на вашингтонський саміт у липні виступають головні союзники Києва - США і Німеччина.

"Сполучені Штати і Німеччина, як і раніше, виступають проти пропозиції Україні почати перемовини про членство у Вашингтоні, як вони це зробили на торішньому саміті у Вільнюсі, і хочуть, щоб це питання було знято з порядку денного в липні, незважаючи на аналогічний процес у Європейському Союзі, який був схвалений минулого літа", - написали в матеріалі.

У Держдепі США спростували інформацію про те, що Штати проти вступу України до НАТО.

"Ці повідомлення хибні", - сказав Меттью Міллер і додав, що глава Держдепу Блінкен і президент Байден уже підтверджували вступ України до Альянсу в майбутньому.

Проте США та Німеччина справді виступили проти запрошення України до НАТО на липневому саміті у Вашингтоні, розповіла Ольга Стефанишина. Причому, як стверджує прем'єрка, американці та німці виступають проти навіть попри те, що рішення підтримують інші союзники України.

"Формат запрошення запропонувала сама Україна як юридичну гарантію вступу до НАТО. Воно є в порядку денному. Абсолютно всі союзники підтримують це рішення крім двох.

Оскільки ця інформація стала публічною, США і Німеччина намагаються звертати увагу на інших скептичних союзників, таких як Угорщина і Словаччина. Але ключова позиція саме цих двох країн", - уточнила віцепрем'єрка.

Стефанишина додала, що Вашингтон і Берлін проти, оскільки запрошення - це вже реальне рішення про євроатлантичну інтеграцію України.

Чи буде в підсумку Україна в НАТО?

На це запитання може відповісти лише Захід. Світова спільнота наразі не готова до вступу України до Альянсу, оскільки це означатиме пряму війну західного світу з РФ. Поки на Заході сподіваються, що зможуть пропетляти і не зіткнутися з російськими окупантами, інтеграція України затягуватиметься.

Проте тут західному світу варто було б серйозно замислитися. Там, схоже, дотримуються такого підходу: Україна в НАТО - перманентна загроза війни з Росією і ризики. Але забувають один момент. Коли союзники вирішили надати військову допомогу Україні, вони вже мали зрозуміти, що вступили ще не у війну, але вже у конфлікт із Росією. І дороги назад уже немає - рано чи пізно Москва може відповісти на такий крок військовими діями. Можливо, локальними або гібридними, але відповіді навряд чи вдасться уникнути. Уже не можна буде залишити так, як є, і сподіватися, що війна не торкнеться Європи. Загроза з боку Росії тепер стане постійною. Наївно вважати, що Росія забуде Заходу військову підтримку України. І особливо не забуде нерішучість, яку зараз демонструють союзники.

Україна сьогодні має найбоєздатнішу армію в Європі, яка могла б серйозно посилити Альянс. Особливо, коли боєздатність лідерів Європи, таких як Німеччина і Франція, викликає сумніви.

Приймати Україну до НАТО чи не приймати - рішення за Заходом і, насамперед, за США. Але не варто думати, що вдасться повернутися до "правил гри", які діяли раніше.

Сценарії вступу України до НАТО - думка експертів:

На Україну чекає довгий шлях до НАТО, є багато недоброзичливців, які проти потрібного Києву сценарію, вважає політтехнолог Борис Тизенгаузен.

"По-перше, колегіальне голосування. Тобто всі члени НАТО мають сказати "Так". Фінляндія, Швеція, які все, що потрібно, витрачають і в них усе добре... Вони подали заявку до НАТО тому, що Путін напав на нас, і вони дуже довго йшли. І там була Угорщина і Туреччина, які противилися", припустив експерт.

Шлях Києва до НАТО може прискоритися лише у тому разі, якщо будуть переглянуті правила заявки.

"Для України, яка вже має купу недоброзичливців, будуть дуже довго зволікати в ухваленні заявки. Якщо переглянуть правила заявки - не колегіально, а більшістю, можливо, все буде швидше", - наголосив Борис Тизенгаузен.

Україну навряд чи запросять до Альянсу в липні 2024 року, оскільки в блоці не знають, як забезпечити гарантії безпеки країні після завершення війни. При цьому західний світ має сформувати гарантії, які зупинять Путіна - це гібрид масового переозброєння України та поширення на неї 5-ї статті НАТО.

"Насправді тоді виникає питання про те, як можна забезпечити безпеку України після майбутньої мирної угоди. Які гарантії безпеки не дозволять Росії знову напасти на Україну? Це ключове питання. На мою думку, це може бути досягнуто лише поєднанням масового переозброєння України і статті 5. Стаття 5 договору НАТО говорить, що напад на одну країну-члена вважається нападом на всі країни НАТО. Так і є. Це єдине, що може зупинити Росію.

Нам потрібен цей жорсткий стримувальний ефект за допомогою вступу України до НАТО, навіть якщо немає реальних перспектив, що це станеться. Країни НАТО повинні терміново розробити і впровадити життєздатні стратегії. З одного боку, Росію необхідно утримати від подальшої агресії в довгостроковій перспективі за допомогою стримування. До цього закликають усіх членів НАТО. З іншого боку, європейські країни НАТО терміново потребують стратегії на випадок перемоги на виборах Дональда Трампа. Було б краще добре підготуватися до такого розвитку подій", - каже німецький політолог Карло Масала.

Певні сили на Заході намагаються проштовхнути сценарій "НАТО в обмін на території", за яким Україна нібито має поступитися окупантами захопленими землями в обмін на інтеграцію до Альянсу, сказав військовий експерт Олег Жданов.

Однак Росії такий план не потрібен, і поступки не призведуть до завершення війни.

"Путіну сьогодні потрібна оперативна пауза. Для чого? Для того, щоб відновити боєздатність військ, щоб набрати чисельність півтора мільйона, як він написав в указі, нагромадити техніку і озброєння. У РФ уже пристосувалися в умовах санкцій, вони можуть частково виробляти і новітню техніку. Перші прогнози, які писали військові експерти в Європі, що найближча перспектива, три роки - це мінімум, скільки потрібно Путіну для того, щоб відновити чисельність і укомплектованість Збройних сил, і за три роки він уже буде готовий диктувати свої вимоги", - підкреслив Жданов.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Україна готується до мирних переговорів із РФ: майор ЗСУ розкрив деталі
GlavRed
2024-05-21T00:27:17Z
Була з супроводом: Кейт Міддлтон уперше за півроку з'явилася на людях
GlavRed
2024-05-28T19:27:43Z
Відкриють ворота і втечуть: Орбан хоче створити у Європарламенті проросійську "коаліцію за мир"
24tv
2024-06-02T02:37:55Z
Росія завдає масованого удару по Україні: у багатьох областях - вибухи
GlavRed
2024-05-30T00:25:50Z
Дозвіл ЗСУ від США бити по території РФ - недостатньо: заява Зеленського
GlavRed
2024-06-02T09:49:20Z
Зеленський про спробу РФ зірвати Глобальний саміт миру: Є не дуже гарна інформація
ГЛАВКОМ NET
2024-06-02T09:46:43Z
Большевицька атака проти українського війська. Що коїть депутатка Безугла?
ГЛАВКОМ NET
2024-05-27T10:12:59Z
Перемога Путіна – невигідна: Портников розповів про плани Китаю щодо війни в Україні
TSN
2024-05-20T11:18:19Z
Експрезидент України Віктор Янукович прибув до Білорусі, — соцмережі
Фокус
2024-05-24T14:13:59Z
"Остаточне рішення": з'явилася брудна правда про Ані Лорак
GlavRed
2024-05-27T19:27:39Z
Який вигляд мала Заворотнюк перед смертю - останнє фото актриси
GlavRed
2024-05-30T09:28:25Z
"Я щаслива": Наталя Могилевська показалася в обіймах відомого українського співака
GlavRed
2024-05-20T06:27:51Z
Померла Анастасія Заворотнюк: головні ролі актриси
GlavRed
2024-05-30T08:28:16Z
48-річна співачка Sia народила первістка і показала малюка
TSN
2024-06-02T09:48:47Z
Вони полюбилися мільйонам: 3 анімаційних серіали, які захочеться переглянути не один раз
24tv
2024-06-02T09:33:46Z
Дмитро Коляденко зізнався, чому припинив спілкування з Іриною Білик: "Досить"
TSN
2024-05-27T15:09:46Z
Чемний хлопчик. Джамала народила третього сина
Детектор М
2024-05-27T10:01:09Z
«Хтось має вмерти». Відомий український шоумен показав сина, який підтримує Путіна
ГЛАВКОМ NET
2024-05-25T04:48:09Z
Кількість загиблих внаслідок удару по "Епіцентру" зрізко росла: останні дані
TSN
2024-05-26T08:36:38Z
«Чутно вибухи»: у Москві масштабна пожежа на промисловій територій
ГЛАВКОМ NET
2024-05-30T04:32:39Z
У Ростові-на-Дону суховантаж врізався у проліт залізничного мосту: видовищні фото річкової ДТП
24tv
2024-05-26T11:09:11Z
На Закарпатті у річці знайшли мертвим підлітка: деталі трагедії
Обозреватель
2024-05-27T11:01:10Z
На Шрі-Ланці через негоду загинули 14 людей
УкраинФорм
2024-06-02T09:42:50Z
У Львові врятували косулю, яка застрягла металевих конструкціях паркану
Варта1
2024-06-02T09:38:46Z
Розкрито таємницю «НЛО» на дні Балтійського моря
Portaltele
2024-05-27T10:13:48Z
Дрони атакували АЗС в Орловській області - росЗМІ
Хвиля
2024-05-27T05:49:01Z
Масований удар Росії по Харкову: все, що відомо про наслідки, постраждалих та загиблих
TSN
2024-05-25T19:48:58Z
Забудьте про цей податок: які пільги мають пенсіонери
24tv
2024-05-20T14:42:34Z
В Україні зросте плата за світло: 4,80 грн для користувачів, які споживають більше 100 кВт на місяць
Варта1
2024-05-28T20:28:13Z
Банки та обмінники за вихідні переписали курс долара: які тепер ціни на валюту
Обозреватель
2024-05-27T07:49:50Z
В Україні посилили графіки відключень світла: розклад на 23 травня
Обозреватель
2024-05-23T10:37:41Z
Для відновлення енергосистеми потрібна допомога світової спільноти – ДТЕК
ГЛАВКОМ NET
2024-06-02T09:33:05Z
Відновлення економіки: Зеленський запросив сінгапурських інвесторів на спільну із ЄС конференцію
УкраинФорм
2024-06-02T09:29:20Z
ПФУ завершив фінансування пенсій у травні
УкраинФорм
2024-05-27T10:21:52Z
Стало відомо, звідки везуть полуницю до України
AgroNews
2024-05-27T10:16:25Z
Офіційний курс долара стабільний після вихідних, втім все може змінитися
24tv
2024-05-20T14:21:49Z
На Хрещатику сталася масова бійка: що відомо про інцидент у Києві
24tv
2024-05-26T20:03:44Z
"Там просто лежать трупи цивільних": волонтер про ситуацію у Вовчанську
TSN
2024-06-01T11:03:33Z
На Кіровоградщині чоловік написав заяву про те, що не буде воювати: яке рішення суду
Политека
2024-05-28T19:01:51Z
Гороскоп на завтра 31 травня: Тельцям - щаститиме на кожному кроці, Терезів - використають
GlavRed
2024-05-30T07:28:48Z
Фінансовий гороскоп на тиждень із 3 до 9 червня: хто озолотиться
GlavRed
2024-06-02T09:49:19Z
На Харківському напрямку від початку доби триває бій в районі Стариці — Генштаб ЗСУ
Мій Харків
2024-06-02T09:47:59Z
Чоловіка з роботи завезли до ТЦК і дали повістку, але він різко відмовився від мобілізації: як це закінчилось
TSN
2024-05-28T09:33:17Z
Зеленський після удару по гіпермаркету у Харкові, де «могли бути понад 200 людей»: Дайте нам ППО
УкраинФорм
2024-05-25T17:13:28Z
Потужний ракетний удар по Харкову: кількість загиблих зростає
TSN
2024-05-23T08:51:13Z
"Життя закінчилось, я померла": брат "Чеки" опублікував передсмертного листа Ірини Цибух
GlavRed
2024-05-30T21:27:01Z
Українцям можуть припинити нараховувати соцвиплати: кого це торкнеться
Политека
2024-05-27T19:01:49Z
Чому пенсіонери з великим стажем мають зменшені пенсії
24tv
2024-05-30T05:15:59Z
Яке свято у середу, 29 травня: що не можна робити у цей день
24tv
2024-05-29T04:03:04Z
Павло Зібров розсекретив розмір пенсії й назвав себе "багатою людиною"
Обозреватель
2024-06-02T09:49:41Z
На росТБ українців оголосили "людьми другого сорту": обурились навіть колаборанти – відео
TSN
2024-06-02T09:33:46Z
ТЦК змінюють методи пошуку: що треба знати
Знай
2024-05-29T06:36:46Z
Власників тварин чекають штрафи: у якому випадку доведеться платити до 5100 гривень
Политека
2024-05-27T10:31:59Z
Наступають з двох боків: у росіян змінився задум на Харківщині
24tv
2024-05-27T00:39:23Z
"Ніхто не думав". Дочка відомих українських акторів виявилася чемпіонкою з боксу
Обозреватель
2024-05-21T13:28:50Z
"Почував себе зле": Маркевичу стало погано після болючої поразки Карпат
24tv
2024-05-29T10:00:16Z
Дерев’янченко дізнався ім’я наступного суперника
УкраинФорм
2024-05-28T20:21:05Z
Барселона та Кімміх не зійшлись у питанні фінансових вимог гравця
Football.ua
2024-05-27T11:37:31Z
Усик та Андрій Шевченко побували на фіналі Ліги чемпіонів у Лондоні
ZN UA
2024-06-02T09:49:13Z
Перевершив Шевченка: Лунін встановив рекорд України за перемогами в Лізі чемпіонів
TSN
2024-06-02T09:48:29Z
Зубков і Ванат — найкращі асистенти УПЛ в сезоні-2023/24
Football.ua
2024-05-25T17:55:10Z
Португалія оголосила свою заявку на Євро-2024
Football.ua
2024-05-21T15:51:58Z
Нове амплуа для Усика: боксер отримав роль у голлівудському фільмі
24tv
2024-05-23T07:37:16Z
Ви будете в шоці: як прибрати черв'яків із черешні - швидкий та дієвий метод
GlavRed
2024-05-30T12:25:05Z
Допоможе заснути за 3 хвилини: експерт показала хитрий трюк
GlavRed
2024-05-28T09:27:08Z
Популярний напій: розвінчуємо п'ять міфів про чай
Обозреватель
2024-05-28T04:13:29Z
Заморожені продукти, які зменшують запалення: що радять дієтологи
Обозреватель
2024-05-30T03:31:10Z
Фізичні вправи та раціон: ефективні поради, які допоможуть вам схуднути
Обозреватель
2024-06-02T08:59:48Z
Містить корисний інгредієнт: чому варто їсти пляшковий гарбуз
Обозреватель
2024-06-02T08:46:19Z
Як позбутися від мошок: ці домашні продукти мають допомогти
Политека
2024-05-23T00:03:32Z
Ефективне управління стресом і тривогою: 5 корисних порад
Обозреватель
2024-05-21T14:04:35Z
Гороскоп на завтра 30 травня: Близнюкам - неочікувана подія, Леви - балуйте себе
GlavRed
2024-05-29T06:27:25Z
Чи зможете знайти людину на цій оптичній ілюзії
TSN
2024-05-19T12:03:46Z
Припиняють дію: "Київстар" попередив про послуги, які не працюватимуть
Политека
2024-05-27T04:31:34Z
Чи може щось виштовхнути Місяць з орбіти
24tv
2024-05-29T03:21:53Z
Роботизований російський корабель покинув МКС і згорів в атмосфері Землі
Portaltele
2024-05-29T07:01:50Z
У Польщі хакери двічі оголосили про "часткову мобілізацію"
InternetUA
2024-06-02T09:31:00Z
Скільки зірок у Чумацькому Шляху помирає щороку: відповідь може здивувати
Фокус
2024-06-02T09:30:20Z
Як перевірити, хто переглядає ваш профіль у Instagram: є кілька способів
Политека
2024-05-27T11:31:05Z
4 знаки зодіаку, які залежні від соцмереж
24tv
2024-05-21T14:03:55Z
Про що лепечуть малюки: вчені розгадали загадку
24tv
2024-06-02T09:19:23Z
Що б не сталося: яку фразу нізащо не можна говорити дітям
24tv
2024-05-29T08:51:11Z
Довше їсти, аніж готувати: рецепт лінивих хачапурі на кілька хвилин
24tv
2024-05-29T21:30:32Z
Ребус для тих, у кого зір орла: треба за 11 секунд знайти пружину
GlavRed
2024-05-30T03:27:21Z
Гороскоп Таро на 27 травня для всіх знаків Зодіаку: кому доведеться почати все з чистого листа
Политека
2024-05-27T02:06:36Z
Що кімната може розповісти про вашу особистість: психологічний тест
24tv
2024-06-02T09:28:56Z
Як захистити вишню від шкідників: рятівні поради
Обозреватель
2024-06-02T09:04:50Z
Ніхто не встоїть: готуємо апетитний салат з молодих кабачків
24tv
2024-05-23T03:12:21Z
Замість дерунів: "Мастер Шеф" Ярославський дав оригінальний рецепт смаженої картоплі
Политека
2024-05-29T09:01:27Z
У жодному разі не піднімайте гроші на дорозі: чому це заборонено і чим загрожує
Знай
2024-05-31T13:31:39Z
Китай у лідерах: стало відомо, з яких країн в Україну найбільше завезли автомобілів
AutoGeek
2024-05-27T10:40:22Z
Кросовери і не тільки: названо найпопулярніші дизельні авто в Україні
Фокус
2024-05-21T11:16:31Z
Ось 4 марки авто, які втрачають у ціні найшвидше
24tv
2024-06-02T09:22:12Z
Новий флагман: в Україні з'явиться найпотужніший та найдорожчий електрокар Kia
Фокус
2024-06-02T08:36:21Z
Названо найпопулярніші марки і моделі автомобілів в Україні
Фокус
2024-06-02T07:42:54Z
Щороку на дорогах у світі гине більше мільйона людей. Як цьому запобігти
Украина Криминальная
2024-06-02T05:35:31Z
Ребус для тих, у кого суперзір: знайдіть 3 відмінності на картинках із кроликом
GlavRed
2024-06-02T04:27:33Z
General Motors запатентувала батареї для електромобілів, схожі на конструктор Lego
24tv
2024-06-01T17:07:43Z
Зеленський і президент Індонезії обговорили прогрес в імплементації Формули миру
УкраинФорм
2024-06-01T15:34:51Z