MY.UAНовини
Про конфіскацію російських активів та неготовність Європи до затяжної війни — інтервʼю з послом України в ЄС
Про конфіскацію російських активів та неготовність Європи до затяжної війни — інтервʼю з послом України в ЄС

Про конфіскацію російських активів та неготовність Європи до затяжної війни — інтервʼю з послом України в ЄС

В умовах війни Україна для ЄС — єдина країна, де можуть випробовувати нові види озброєнь.

Україна 2019 року офіційно закріпила у Конституції курс на членство в Європейському Союзі та НАТО. І якщо у випадку з Північноатлантичним альянсом перспектива запрошення до вступу виглядає неблизькою та туманною, то до ЄС Україна дійсно ближча, аніж будь-коли.

Які реформи на шляху до ЄС для Києва є першочерговими, на що наші партнери можуть заплющити очі та що Європа виграє від партнерства з Україною? Про це та інше у Брюсселі "Телеграфу" в ексклюзивному інтерв’ю розповів постійний представник України при Євросоюзі Всеволод Ченцов.

Реформи мають бути незворотними

— За прогнозами деяких українських урядовців, Україна зможе виконати всі вимоги на своєму шляху до членства до ЄС за два роки. Наскільки це реалістично, і які можуть бути перепони цьому шляху, окрім, звісно, війни?

— Коли ми говоримо про переговори про членство України, у нас є політичне рішення у грудні 2023 року про готовність Європейського Союзу почати цей процес. По суті, вже зараз триває практична підготовка — ми почали перший ознайомчий етап скринінгу, тобто знайомимося з практичними елементами, як все буде відбуватися по кожній із 33 глав (йдеться про acquis communautaire — сукупність загальних прав і зобов'язань, обов'язкових до виконання у всіх країнах-членах ЄС. — Ред.).

Наступний ключовий етап — це початок переговорів, котрий називається міжурядова конференція, яку проводить чинне головування. І далі відкривається один кластер за іншим. Тобто згадані глави об'єднані в кластери, і перший – т.зв. "Основи": питання судочинства, бізнес-клімату і таке інше.

Досить складно називати якісь конкретні строки, тим паче до початку самих переговорів. Я думаю, що про строки можна буде казати вже в процесі, коли ми відчуємо більш чітко, який шлях маємо подолати, і виходячи з динаміки, можна буде щось прогнозувати.

Але дуже важливо забезпечити якість переговорного процесу, бо здійснювані реформи мають бути незворотними. Тобто ми ці реформи маємо зробити не для "галочки". Ми повинні їх зробити, щоб забезпечити інституційну стабільність, нормальні умови для роботи і нашого бізнесу, і ЄСівських та інших компаній усередині України. Щоб у нас умови життя, умови праці, умови для бізнесу були такі самі, як у Європейському Союзі. Так, хотілося б, щоб це було якнайшвидше, але це має бути якісно.

Інфографіка "Телеграфу"

— Які реформи для України є першочерговим до виконання і такими, що займуть найбільше часу, і потребують уваги вже зараз?

— Складно щось пріоритезувати, але, наприклад, кластер "Основи" буде відкриватися першим і закриватися останнім. Саме ці галузі є системоутворюючими для функціонування держави й роботи компаній ЄС в Україні, бо це дорога зі взаємним рухом. Вони відкриваються щодо України, і так само Україна відкривається щодо бізнесу й інших організацій, установ, громадян Європейського Союзу.

До прикладу, ми вже досить просунуті на європейському ринку енергетики, де-факто і де-юре інтегровані з ним. І якщо візьмемо газопостачання і можливість торгівлі електроенергією — ми вже фізично з'єднані з континентальною системою Європейського Союзу. До значної ескалації й завдання великих збитків Російською Федерацією нашій системі, Україна вже могла скористатися можливостями вільної торгівлі електроенергією. І це ті сектори, в яких ми зможемо досить швидко просунутися, забезпечити повну відповідність і поставити відмітку "виконано".

Є великі сектори, де роботи об'єктивно буде багато. Наприклад, екологія, особливо враховуючи наслідки війни. Це забруднення через обстріли, замінування територій тощо.

Непростий сектор – транспорт. Також треба буде вирівняти всі стандарти, в тому числі в соціальній сфері. І одночасно це дозволить знімати проблеми, які у нас виникають, наприклад, з поляками, якщо ми говоримо про роботу нашого автотранспорту на території ЄС. Тобто ми домоглися відкриття можливості перевезення без дозволів. Але одразу виникають певні тертя, претензії, часто надумані, але є й об'єктивні речі – що ми маємо привести наші стандарти у відповідність до європейських.

Як тільки ми це зробимо, нам буде комфортніше працювати і максимально використовувати нові можливості доступу до їхнього ринку.

Будуть перехідні періоди

— Ви згадали про екологічний напрям — є розуміння, що подолання наслідків війни займе роки. Чи будуть в ЄС зважати на фактор війни і якось входити у наше становище?

— Сама концепція переговорного процесу передбачає перехідні періоди. Тому відповідь, якщо коротко: так, у нас буде певний люфт.

Якщо казати більш практично і підійти до питання на конкретному прикладі – то візьмемо нову систему CBAM (Сarbon Border Adjustment Mechanism або Механізм регулювання викидів вуглецю на кордоні), яка по суті є податком на викиди вуглецю. Регуляцією передбачено, що у випадку форс-мажору імплементація може бути відкладена. Тож ми можемо скористатися такою можливістю.

Але, так чи інакше, треба буде виконати це завдання. Гнучкість є, але треба бути свідомим, що тим не можна зловживати, бо все взаємопов'язано. Якщо ти відтягуєш імплементацію, відповідно, відтягується повноцінний доступ до ринку.

Бачити, де можна разом заробляти

— На вашу думку, як вплинуть на наш шлях до ЄС літні вибори в Європарламент? Прогнозується, що буде посилення впливу євроскептичних сил, або тих, чия позиція щодо України може викликати занепокоєння. Як нам працювати з ними?

— Працювати треба з усіма силами, і ми це робимо в Європейському парламенті й не тільки. Я не думаю, що баланс сил в ЄС після виборів суттєво зміниться.

Так, є прогнози, що праві сили можуть зміцнитися. Але я не бачу жорсткого автоматизму, що це одразу негативно може відбитися на наших інтересах. Треба працювати індивідуально, чути й розуміти наших партнерів, давати адекватні відповіді, пропонувати варіанти співпраці.

В контексті підготовки, ще навіть до виборів, ми стикалися з ознаками конкуренції, деколи перекручень і надуманих проблем, пов'язаних з нашою перспективою стати членом Європейського Союзу. В тій же галузі сільського господарства. Але ми намагаємося представити питання комплексно, бо коли йдеться про український експорт на територію ЄС, для окремих фермерів і господарств це може стати точками напруження. І це нормально, це — конкуренція.

Але якщо якісна українська продукція заходить і допомагає балансувати ціни, хто ви́грає? Ви́грає споживач, бо він платить менше. Ви́грає індустрія, тому що вона може закуповувати продукцію за нижчими цінами. У результаті наш експорт в ЄС, в цьому разі аграрний і продуктовий, відіграє і соціальну функцію. І ми про це кажемо також у контексті виборів: щоб наші можливості розглядалися як частина рішення, а не загроза для вузько взятих інтересів.

Також ми маємо бачити повну картину і баланс імпорту-експорту. Я почитав статтю, що виробники цементу в Польщі занепокоєні: український імпорт в країну зріс утричі. А от візьміть показники імпорту польської продукції в Україну за такими параметрами, як легка промисловість, пластик чи хімічні продукти. По окремих напрямах обсяги зросли в 10 разів і більше. Оце ринок. Десь втрачаєш, десь заробляєш, але маєш бачити комплексну картину.

Або ти можеш повернутися в соціалізм: планувати, дозволяти, забороняти. Тому має бути відверта серйозна розмова і треба бачити, де ми разом можемо працювати, разом заробляти і в Європейському Союзі, і на ринках третіх держав.

— Тобто фокусуватися на позитиві, який принесе український внесок у ту чи іншу сферу?

— Вже приносить. У перспективі ще більше може принести. Я лише навів приклад ситуації з сільським господарством, але є багато сфер, де Україна вже допомагає і буде допомагати вирішувати питання, які стоять на порядку денному в Європейському Союзі. Серед іншого — партнерство у сфері стратегічної сировини. Ті ж поклади літію в Україні можуть бути використані для виробництва акумуляторів — це актуальне питання для ЄС.

Я вже згадував про енергетику. І в багатьох країнах, тій же Польщі, вже є дефіцит електроенергії. Ми можемо його покривати також у країнах Південної Європи. Україна для Європейського Союзу в перспективі (і я сподіваюся, що це коротка і середня перспектива) може бути частиною вирішення багатьох питань.

— В тому числі, напевно, і військових? Бо все ж наш досвід, наші вміння і те, чим ми маємо поділитися, також важливі для Європи.

— Безумовно, бо наш досвід — унікальний у плані застосування зброї.

Нас розглядають як учасника нової європейської політики у сфері оборонних індустрій. І це дуже важливо, тому в перспективі Україна може стати таким європейським арсеналом, враховуючи досвід, про який ми говоримо, обсяги виробництва, які у нас зростають, і нові унікальні рішення, наприклад, у сфері дронів, які вже працюють на полі бою. Cаме тому це одна з головних причин, чому Європейська комісія запропонувала розмістити в Україні Офіс інноваційних оборонних технологій.

Прогрес у збройному виробництві

— Оскільки вже перейшли до теми зброї. Очевидно, що Росія виробляє набагато більше снарядів, аніж країни Європи та США можуть поставити Україні. Можете пояснити, чому у Європі є проблеми з темпом виробництва боєприпасів? Чи можуть бути у цьому позитивні зрушення?

— Відповідь дуже проста: тому що Європейський Союз не готувався до великої, затяжної та інтенсивної війни. По суті, все, що було у них на складах, усю зброю і боєприпаси радянського зразка вони передали протягом перших двох років.

Зараз міняється парадигма цієї співпраці. Що треба спільно виробляти, шукати для цього фінансові ресурси і гарантувати індустрії, яка має збільшувати виробництво. Відповідно, вона має також інвестувати в додаткові засоби виробництва. Для цього мають бути підписані контракти, прогарантовані державами. Власне, над цим ми працюємо, щоб робити це на плановій системній основі, а не ривками. Це складно, але поступово ситуація налагоджується, є прогрес.

Треба визнати, що амбітні плани протягом року передати Україні мільйон снарядів були частково реалізовані, тобто зараз ми можемо казати, що вони виконані на 50%. Але є і цікаві, позитивні ініціативи, які реалізують на додаток до основного треку про мільйон снарядів. Я маю на увазі чеську ініціативу, в якій бере участь низка країн. Тому ми сподіваємося, що вже в рамках цієї ініціативи найближчим часом отримаємо перші партії боєприпасів.

— Я так розумію, в Європі займає дуже багато часу, щоб почати якесь виробництво. Мали нещодавно розмову з міністром оборони Естонії, він пояснював, що запустив будівництво заводу з виробництва боєприпасів, але знадобиться півтора-два роки тільки на те, щоб зібрати всі дозволи. Це дійсно настільки складний процес, і чи якось змінила війна в Україні підхід до цього питання?

— Це нормальні часові рамки для заснування і створення реального бізнесу. Ми кажемо про завод, це складне виробництво, яке вимагає ліцензування і досить часто дорогого устаткування. Але також, як ми вже про це згадували, мають бути замовлення та фінансові ресурси.

І саме тому, поки в державах-членах Європейського Союзу ці процеси налагоджують, а в Україні вони можуть відбуватися значно швидше, ми пропонуємо застосовувати гнучкий підхід. Тобто працювати разом, виробляти в Україні, допомагати українським підприємствам і складовими, і фінансовими ресурсами. Проявляти максимальну гнучкість щодо того, де працювати, в яких форматах, і, звісно, орієнтуватися на наші конкретні потреби.

Заморожені російські активи — Україні

— І наостанок — про гроші, а саме заморожені російські активи. Як ви думаєте, чи вдасться Європейському Союзу досягти якогось консенсусу, і яким може бути механізм їх використання?

— У цій сфері вже є суттєвий прогрес. Коли ми кажемо про використання доходів від заморожених активів, то підготовлене відповідне законодавство. Фізично ще ці ресурси не передані Україні, але є розуміння щодо цифр і розподілу.

Імовірно, що перший такий транш на суму близько 3 млрд євро на 90% буде використано саме на закупівлю боєприпасів і зброї для України. Це буде реалізовано через Європейський фонд миру. Частина буде використана на інші потреби, але в тому числі на підтримку виробництва в Україні. Тому якраз держави-члени Європейського Союзу відреагували на наші першочергові потреби.

Коли ми кажемо про саме тіло цих активів, насправді дискусія складна, бо нема на сьогодні єдиної думки, як подолати т.зв. юрисдикційні імунітети Російської Федерації, які застосовували відповідно до міжнародного права.

У держав-членів є свої побоювання, вони намагаються зрозуміти, як буде діяти Російська Федерація у разі такої конфіскації. Ті країни, чиї компанії ще мають активів в РФ, намагаються зрозуміти ризики, які виникають.

Також є питання стабільності фінансової системи, тієї ж Euroclear — бельгійської компанії, яка оперує значною частиною цих активів. Її послугами користуються не лише Російська Федерація та її компанії, а й треті країни, які ставлять запитання про стабільність цієї організації, рівень довіри, і наскільки конфіскація різних активів буде впливати на подальше функціонування системи. Відповідні запитання ставить Центральний банк Європейського Союзу. Експерти мають відповіді на ці запитання і пропонують рішення.

Тому робота триває, і ця робота не лише на рівні Європейського Союзу, а й ширше — Групи семи. Я сподіваюся, що буде знайдено збалансоване політичне і правове рішення, як можна використати ці активи.

Нагадаємо, раніше в інтерв'ю "Телеграфу" міністерка закордонних справ Фінляндії Еліна Валтонен розповіла, що їхня країна віддана прокладанню шляху України до членства в Європейському Союзі, який, за її словами, має ґрунтуватися на заслугах і реформах.

Теги за темою
УкраїнаЄвросоюз
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Росіяни повністю захопили Ямполівку й наступають на Торське та Колодязі — ситуація на Лиманському напрямку загострюється
Antikor
2025-04-04T09:42:08Z
В Мелітополі знищено броньовик з «кадировцями»
Украина Криминальная
2025-04-04T09:30:04Z
Налетять хуртовини і вдарять заморозки: які області накриє зимова погода
GlavRed
2025-04-04T09:27:40Z
Окупанти готуються до відбиття можливих атак ЗСУ у Криму, але є нюанс - ЗМІ
GlavRed
2025-04-04T09:27:21Z
У Львові жінка вдарила собаку ногою в живіт. В мережі розгорілася суперечка
Telegraf
2025-04-04T09:27:09Z
Маршрут столичного автобусу №52 буде змінено з 5 квітня: схема руху
ГЛАВКОМ NET
2025-04-04T09:15:42Z
Підвищення тарифів на комунальні послуги у Харківській області: скільки доведеться платити
Политека
2025-04-04T09:00:56Z
Російська армія просунулася на кількох напрямках: Запоріжжя, Сумщина та Торецьк
Antikor
2025-04-04T09:00:38Z
В Одесі безкоштовно віддають цуценят популярної породи, проте є нюанс
Telegraf
2025-04-04T08:57:51Z
На мультитест зареєструвалися понад 300 тисяч вступників
УкраинФорм
2025-04-04T09:39:01Z
День рідної мови 2025: милі листівки та теплі привітання українською мовою
Telegraf
2025-04-04T09:37:56Z
Короткі поздоровлення з 8 березня для дочки: найкращі листівки
Telegraf
2025-04-04T09:37:03Z
У Києві стартувала зустріч військових керівників Франції, Великої Британії та України щодо можливого розміщення миротворчих сил
Antikor
2025-04-04T09:36:13Z
На фронті поліг військовослужбовець із Київщини Вадим Борисенко
Antikor
2025-04-04T09:30:26Z
Дівчина в дитинстві створила секретний код, який розшифрували через роки
Фокус
2025-04-04T09:30:00Z
Вільям найняв адвокатів із розлучення: принц ухвалив шокуюче рішення для палацу
GlavRed
2025-04-04T09:27:48Z
В Україну вчасно не повернулися до 17% хлопців, які виїхали за програмою обміну студентів
УкраинФорм
2025-04-04T09:16:24Z
На озброєнні ЗС РФ помічена гаубиця 40-х років минулого століття М-30
Фокус
2025-04-04T09:15:22Z
"Дуже захопливо, правда?" Трамп вперше показав "золоту карту" за $5 млн
Gazeta UA
2025-04-04T09:45:29Z
Норвегія відреагувала на намір Угорщини вийти з МКС
Европейская правда
2025-04-04T09:45:08Z
Рубель для Комарницького: хто міг допомогти втекти з країни головному київському схемщику?
Telegraf
2025-04-04T09:39:56Z
У Франції закликали місцевий бізнес до "патріотизму" перед обличчям тарифів Трампа
Европейская правда
2025-04-04T09:39:49Z
Трамп представив для багатих іноземців "золоту карту" зі своїм обличчям
Европейская правда
2025-04-04T09:39:37Z
Сибіга: Україна ще не отримала запрошення для Зеленського на саміт НАТО у Гаазі
Европейская правда
2025-04-04T09:39:26Z
Росіяни намагаються прорвати кордон на Сумщині: деталі від ДПСУ
ГЛАВКОМ NET
2025-04-04T09:33:49Z
Іран готовий до безпосередніх переговорів стосовно ядерної програми, - Трамп
Antikor
2025-04-04T09:30:55Z
ЗМІ виявили несподіваний факт про суперечку між головним перемовником Путіна Дмитрієвим і Лавровим
Antikor
2025-04-04T09:30:11Z
Піксельний світ Minecraft на великому екрані: сюжет, актори та відгуки критиків
Факти ICTV
2025-04-04T09:42:15Z
Трагічна смерть на зльоті кар’єри: як виглядає могила зірки "Золотого гусака" Дяченка і як він загинув у 46 років
Telegraf
2025-04-04T09:37:43Z
Дитячі пісні на 8 Березня українською мовою про маму
Telegraf
2025-04-04T09:37:27Z
"Максимум півроку": Віктор Павлік розповів про стан здоров'я після операції
GlavRed
2025-04-04T09:36:46Z
Ви теж могли цього не помітити: одна з популярних пісень Челентано була написана вигаданою мовою
24tv
2025-04-04T09:36:41Z
Падала в непритомність: колега Заворотнюк розповів про жорстокість на зйомках "Няні Віки"
GlavRed
2025-04-04T09:27:13Z
Суперенергійний пес: Джеймс Ганн показав довший та новіший трейлер "Супермена"-2025
Фокус
2025-04-04T09:12:43Z
За крок до бажаного тріумфу: які країни жодного разу не виграли на Євробаченні
24tv
2025-04-04T08:54:55Z
5 високорейтингових пригодницьких фільмів, які варто подивитись всією сім'єю
24tv
2025-04-04T08:48:31Z
Український голкіпер "Реала" Лунін отримав сумний діагноз
Antikor
2025-04-04T09:42:18Z
Динамо Київ лідирує у рейтингу CIES за кількістю своїх вихованців
Football.ua
2025-04-04T09:34:32Z
"Питання часу": зірковий боксер прийняв виклик колишнього чемпіона UFC
24tv
2025-04-04T09:33:15Z
Стали відомі претенденти на звання найкращого гравця УПЛ у лютому та березні
ГЛАВКОМ NET
2025-04-04T09:24:09Z
Забарний претендує на нагороду гравця місяця в Борнмуті: як проголосувати
24tv
2025-04-04T09:18:52Z
Манчестер Сіті націлився на молодого таланта ПСЖ
Football.ua
2025-04-04T09:13:11Z
На Кубок України з футболу чекають революційні нововведення, – джерело
ГЛАВКОМ NET
2025-04-04T09:12:27Z
Призетко поповнив тренерський штаб Кучера в Чорноморці
Football.ua
2025-04-04T08:55:20Z
Світоліна розповіла, як Монфіс полюбив борщ
ГЛАВКОМ NET
2025-04-04T08:54:52Z
Загроза світовій економіці: МВФ прокоментував тарифну політику Трампа
24tv
2025-04-04T09:45:59Z
ЄБА просить продовжити касовий метод ПДВ в енергетиці через борги і фінансовий тиск
ГЛАВКОМ NET
2025-04-04T09:42:28Z
Подорожчання овочів у Дніпрі: що значно виросте в ціні після Великодня
Политека
2025-04-04T09:30:41Z
Борги українців по мікрокредитах зросли майже вдвічі
ГЛАВКОМ NET
2025-04-04T09:21:16Z
Якщо пенсія менше 10 000 грн: українці можуть отримати доплату до виплат
Фокус
2025-04-04T09:21:07Z
Ноутбуки, одяг та іграшки: на що відбудеться ріст цін для американців через мита Трампа
24tv
2025-04-04T09:18:36Z
ГУР оприлюднило нові дані про одинадцять капітанів російського тіньового флоту
ZN UA
2025-04-04T09:18:33Z
Перший тираж «шагів» може бути вже цього року, - голова НБУ
Комсомольская правда
2025-04-04T09:15:22Z
Нові мита Трампа можуть збільшити вартість iPhone на 43%: аналітики прогнозують ціну $1142 за базову модель
InternetUA
2025-04-04T09:06:39Z
Смачний сніданок чи перекус: ліниві вареники зі смаком дитинства за 30 хвилин
24tv
2025-04-04T09:45:04Z
Як правильно мити натяжну стелю, щоб не пошкодити її
24tv
2025-04-04T09:33:04Z
Молоко зберігатиметься набагато довше: що потрібно додати у пляшку
GlavRed
2025-04-04T09:27:00Z
Коли обрізати абрикосу навесні: усі городники мають знати
24tv
2025-04-04T09:09:44Z
Бюджетно та автентично: 5 секретних островів Італії, де немає натовпів і ціни не "космос"
24tv
2025-04-04T09:06:26Z
Забудьте ці популярні слова, бо вони є російськими
Telegraf
2025-04-04T09:03:30Z
Китайський гороскоп на завтра 5 квітня: Коням - приниження, Тиграм - випробування
GlavRed
2025-04-04T08:27:09Z
Як розвинути силу волі: поради провідного психолога
24tv
2025-04-04T08:27:07Z
Ідеї домашнього офісу з фото: як зручно та естетично облаштувати робочий простір
24tv
2025-04-04T08:21:53Z
Поліцейські затримали адміністратора Telegram-каналу з продажу наркотиків
InternetUA
2025-04-04T09:28:25Z
Повідомлено про підозру виховательці приватного дитсадка, через яку 2-річний хлопчик отримав тяжкі травми
Украина Криминальная
2025-04-04T09:27:12Z
Пенсіонерку випадково закрили в супермаркеті на ніч: вона там часу не гаяла
Фокус
2025-04-04T09:18:59Z
Кіт серед доларів: фото ДБР сколихнуло мережу
ГЛАВКОМ NET
2025-04-04T09:18:42Z
"Я досі не знаю, що з моїм сином": жителька Харкова розповіла про атаку росіян
24tv
2025-04-04T09:15:51Z
СБУ затримала агентку рашистів, яку куратори планували підірвати разом з вибухівкою в людному місці Дніпропетровщини
Украина Криминальная
2025-04-04T09:15:28Z
Підрив автомобіля у Дніпрі: постраждалий чиновник перебуває в реанімації
Antikor
2025-04-04T09:06:26Z
Зруйновано під'їзд будинку, люди горіли живцем: все про атаку по Харкову 3 квітня
24tv
2025-04-04T09:00:17Z
Вибух авто посадовця на Дніпропетровщині: що відомо про стан Юрія Федька
ГЛАВКОМ NET
2025-04-04T08:57:06Z
У Польщі жінку, яка планувала аборт через важкий діагноз у плода, примусово госпіталізували до психіатрії
Antikor
2025-04-04T09:27:34Z
Якісний сон – запорука краси та здоров'я: ось чому важливо добре спати
24tv
2025-04-04T09:21:35Z
В Украине обновили правила оплаты больничных
1News
2025-04-04T09:03:33Z
Жінка не могла два роки їсти через рідкісний синдром після Covid-19
ГЛАВКОМ NET
2025-04-04T08:21:02Z
Контролює цукор в крові і захищає серце та судини: яку пряність додати до кави
Gazeta UA
2025-04-04T08:15:12Z
Силові вправи захищають мозок від деменції та Альцгеймера, — дослідження
ITC
2025-04-04T08:10:48Z
Імунітет скаже дякую: назвали фрукт, корисніший за банан та цитрусові
24tv
2025-04-04T08:09:31Z
Зниження цін на ліки суттєво заощадило кошти українців, запевняє гендиректор "Інтерхіму"
Gazeta UA
2025-04-04T08:00:10Z
Як кишкові бактерії можуть впливати на ліки – дослідження
Факти ICTV
2025-04-04T07:54:29Z
Як перевірити сторінку Instagram на шахрайство
24tv
2025-04-04T09:33:03Z
Як зберегти заряд телефону якомога довше: прості хитрощі для економії енергії
InternetUA
2025-04-04T09:31:34Z
Найунікальніше дерево на Землі: вчені висадили вид, що плодоносить 40 різними фруктами
Фокус
2025-04-04T09:30:05Z
Меню «Пуск» у Windows 11 отримає великий редизайн — з гнучким налаштуванням та без нав’язливих рекомендацій
ITC
2025-04-04T09:28:48Z
AMD готує відеокарту Radeon RX 9070 GRE, — чутки
ITC
2025-04-04T09:28:29Z
Північна Америка «стікає» в мантію Землі, — геологи
ITC
2025-04-04T09:28:20Z
Легендарний український тренер залишив команду з Counter-Strike 2
24tv
2025-04-04T09:21:28Z
USAGM відключило трансляцію «Настоящего времени» на супутниках
Детектор М
2025-04-04T09:12:07Z
Українців попередили про новий спосіб обману в Telegram
360ua.news
2025-04-04T09:12:02Z
В Україні різко знизився попит на вживані авто з-за кордону: які моделі купували
AutoCentre
2025-04-04T09:28:57Z
Лідером світового ринку став ненажерливий пікап. Tesla провалилася на 5 місць
ЗаРулем
2025-04-04T09:24:48Z
Toyota анонсувала нову заряджену версію Corolla
AutoCentre
2025-04-04T09:09:09Z
З ралійною назвою: електромобіль Skoda Elroq отримав найшвидшу версію
AutoGeek
2025-04-04T09:03:51Z
Серія NASCAR – другий етап завершився
AutoCentre
2025-04-04T08:37:00Z
Ford створив екстремальний пікап для найсуворіших умов
Фокус
2025-04-04T08:16:56Z
Гроза суперкарів: дебютував 500-сильний заряджений хетчбек Audi
Фокус
2025-04-04T08:12:35Z
Українці у березні придбали понад 5000 електромобілів: названі регіони-лідери
AutoGeek
2025-04-04T08:12:16Z
Honda показала новий електрокросовер із футуристичним дизайном
AutoCentre
2025-04-04T07:12:29Z