MY.UAНовини
"Дуже моторошно": українській біатлоністці, що стала відкриттям сезону, боляче через зруйновану Чернігівщину, але змагається з холодною головою
"Дуже моторошно": українській біатлоністці, що стала відкриттям сезону, боляче через зруйновану Чернігівщину, але змагається з холодною головою

"Дуже моторошно": українській біатлоністці, що стала відкриттям сезону, боляче через зруйновану Чернігівщину, але змагається з холодною головою

Чемпіонка Юнацьких олімпійських ігор-2016 з біатлону Христина Дмитренко, яка стала відкриттям минулого сезона Кубка світу у збірній України, раніше не вважала себе естафетним бійцем і була здивована, коли головний тренер поставив її на четвертий етап. А під час підготовки вдома дівчині боляче дивитися на практично розбите РФ місце, де біатлоністка з Чернігова робила свої перші кроки.

В розмові з OBOZ.UA Христина розповіла про найскладніші старти сезону, що минув, думки перед виходом на успішну естафету в Рупольдингу і знищену росіянами чернігівську базу.

– Христино, як оцінюєте свій дебют за першу команду? Влітку вже готувалися до того, що будете в основі на сезон?

– Влітку ми тренувалися всі разом – команда А і команда Б. Це була основна команда і резервна. Але нам сказали, що перед зимнім сезоном будуть збори і там дівчатам доведеться відбиратися вже по результату. Не було такого, щоб сказали, мовляв, ти там будеш десь виступати.

Пройшов відбір, хоча я вже розуміла за результатами і своїм самопочуттям, що я повинна виступати десь на Кубку світу. І вже по сезону я показувала добрі результати, відпрацювавши на Кубку світу і, можна сказати, закріпилася в цій команді.

– Пам'ятаєте свій перший старт на Кубку світу?

– Це була естафета. Ще й четвертий етап. Тренер нам спочатку не казав, хто на якому етапі буде виступати. Стартові номера я вже побачила у sividata. Звичайно, я трішки здивувалася, але все ж таки намагалася налаштуватись на роботу.

Звісно, було хвилювання, тому що, коли ти бігаєш четвертий етап, то сидиш у вакс-кабіні, і в тебе є ще десь година до старту, поки не передадуть естафету. І там виникає дуже багато думок, але я з ними справлялася, добре себе налаштувала і відпрацювала свій етап – на стрільбі закрила все з п'яти патронів, і ми заїхали у вісімку.

– А які думки у вас були у вакс-кабіні? Перший кубок світу, триває естафета, про що думаєш у такі хвилини? Не впасти? Стріляти по своїх мішенях?

– Я просто хотіла добре відпрацювати на рубежі і не думала про те, що я там десь впаду. І також хотілося добре відпрацювати по трасі.

– Цей сезон здався трошки екстремальним, зокрема, і через погоду. Підчас гонок досить часто траплялись падіння. А для вас, який зі стартів був найскладнішим?

– Найскладнішим етапом фізично для мене був Кубок світу в Америці, тому що мені там дуже тяжко дихалось, і це тривало протягом усього етапу. Я навіть не стартувала гонку-переслідування, тому що розуміла, що це будуть просто якісь тортури.

А на чемпіонаті Європи була складна естафета, коли мене поставили на третій етап. Я впала на початку першого кола, вилетіла з траси, приземлилась на спину і дуже довго не могла піднятись. У мене почалась така паніка, адже я втратила дуже багато часу і це трошки психологічно вибило мене на всю гонку.

– Гвинтівка хоч не постраждала, адже після падінь на спину у багатьох виникають проблеми на стрільбі?

– Тому я і боялася. Це ж було тільки перше коло. Я їхала і думала: "Блін, а якщо зараз треба буде якусь поправку крутити". Але у підсумку я добре працювала без промахів. І була цьому рада.

– До речі, у вас вже починають сприймати як біатлоністку з залізними нервами. Особливо в естафетах. Бо поки всі промахуються, ви закриваєте мішені. Особливо запам'яталася командна гонка у Чехії, коли ви скористалися помилками суперниць і підняли Україну з сьомого на п'яте місце.

– Ну, я тоді теж мазала, але просто не зайшла на штрафні кола. А взагалі, я не завжди була таким естафетним бійцем. Я бігала естафети, але якось посередньо. Але в цьому сезоні Микола Зоц розгледів в мені такий потенціал четвертого етапу.

Якщо чесно, то у мене теж спочатку були сумніви з приводу останнього етапу, тому що я раніше так не бігала. Але все-таки це було виправдано і дало мені впевненість у собі.

– Вважається, що на останньому етапі велику роль грає це психологія, адже це – колосальна відповідальність і бажання не перекреслити все, що робили твої партнерки по команді. Ви завжди вміли зібратися і налаштуватися у найвідповідальніші моменти?

– Ну, я така більше характерна дівчина, і, може, через це мене і ставлять на останні етапи. І плюс, коли я прибігаю під час естафети на стрільбу, то не думаю за кожний постріл. Я приходжу з холодною головою, і це мені подобається. У мене немає якогось мандражу, і я можу відпрацювати так, як вмію.

– Для багатьох ви стали тією людиною, яка врятувала для України чемпіонат світу-2024. Особливо вразила індивідуальна гонка, де після четвертого вогневого рубежу ви потенційно боролися й за нагороду, але у підсумку фінішували на восьмому місці.

– Ну, індивідуальна, це була моя така третя гонка на 15 кілометрів, і саме під час тієї гонки я багато втратила по трасі. Але вважаю, що восьме місце для мене було навіть максимальним результатом на той момент.

– А взагалі, індивідуальні гонки – то є ваше чи ні? Адже відомо, що, наприклад, Дмитро Підручний їх не любить і не часто стартує.

– Ну, після того старту я їх вже навіть обожнюю (сміється). Я розумію, що індивідуалки – це переважно для тих спортсменів, які не дуже добре бігають, але можуть там нормально стріляти. Вони здатні боротися за топ-10, квіткову церемонію чи навіть за призи, якщо все добре складеться.

– Ви, звісно, давали коментарі з приводу успішної для нас естафети на п’ятому етапі в Рупольдингу, де Україна закрила топ-5. Але одна справа, коли приймаєш десь в середині, покращуєш позиції і стаєш героєм. А інша, коли партнерки відпрацювали чудово і треба намагатись втримати місце. Про що ви розмовляли з Анастасією Меркушиною, коли бачили, що Ірина Петренко їде у лідерах, а Юлія Джима закінчить свій другий етап у трійці?

– Ми з нею не розмовляли, адже я розумію, що кожен спортсмен готується по-різному. Буває, що ми з Настею кількома словами перекидаємося, але все одно вона налаштовується по-своєму, а я – по-своєму. Але коли я бачила, що дівчата їдуть так нормально, я реально стояла і думаю: "Що робити? Що робити?"

Потім думаю, що, добре, не буду сидіти в вакс-кабіні, хоча у мене завжди такий настрій, що перед гонкою я сиджу і роблю мінімум рухів, а розминатися починаю за 15 хвилин до старту. А тоді я взяла лижі і пішла розминатися заздалегідь з думками, що треба цей результат втримати. І все дуже добре вийшло, я кайфанула від цієї гонки.

– Наприкінці сезону, особливо після чемпіонату світу, пішли такі розмови, що вас занадто довго маринували в команді Б, що у вас є такий потенціал і, можливо, треба було значно раніше обкатувати на тому ж Кубку світу. А як ви вважаєте? Це насправді так?

– Я десь біля двох років знаходилась у ямі, в мене було перевантаження, перетренованість, і я дуже довго з цього вилазила. Це був такий поступовий етап, який треба було перетерпіти і працювати. І на той момент, коли, як кажуть, що хотіли би мене десь бачити, я би не потягнула. А в цьому сезоні я вже була голова.

– Ви з тих людей, хто гарно почав виступати з юнацького рівня. Як психологічно витримати цей перехід у дорослий спорт, адже не завжди талановита молодь виростає у видатних спортсменів. І це проблема не тільки України. Хоча норвежцям, мені здається, якось вдається знаходити той правильний шлях...

– Ви знаєте, норвежці не відправляють своїх спортсменів на юніорські етапи. Вони бігають тільки чемпіонати світу та Юнацькі ігри. А своїх юніорів, свою молодь вони бережуть.

– А от на вас тиснула та перемога на Юнацьких олімпійських іграх? Адже люди вже починають покладати певні сподівання.

– Я тоді пам'ятаю, що хотіла більшого від себе. І я розуміла, що це тільки такі маленькі нагороди. Тренер нам завжди казав, що це дитячий садок, а спорт починається тільки коли ти переходиш вже до дорослої команди. Я завжди знала, що якщо я буду виступати там, то це буде престижніше.

– Ви родом з Чернігівщини, яка, на жаль є прикордонною територією з Росією, сильно постраждала під час повномасштабного наступу у лютому-березні 2022 року і зараз обстрілюється окупантами з РФ. Коли знаходитесь вдома, то де готуєтесь і як там взагалі?

– Я живу вдома і тренуюсь вдома. Їзджу на велосипеді або бігаю кроси. А коли хочу покататися на ролерах, то біля бази є траса або можна вже на базі кататися, у нас там молодь тренується.

– А коли тривога, спускаєтесь в укриття? Бо спілкувалась з багатьма спортсменами і з Києва, і з прифронтових регіонів, і вони вже настільки звикли до умов війни, що не готові переривати свої тренування і йти до сховищ.

– Ну, в основному ні, але якщо побачимо щось дуже серйозне, то йдемо в укриття.

– Буваєте в тих місцях, які постраждали від обстрілів? Адже відео і фото напівзруйнованої чернігівської бази облетіли, мабуть, півсвіту.

– Це дуже моторошно, адже ти починала там змалку і знаєш, як все було. Дуже боляче на це дивитися...

– Мені здається, що біатлону дуже пощастило, адже світові лідери, зокрема Швеція і Норвегія, проти повернення росіян у будь-якому статусі, тому ми не бачимо на трасах безпрапорних учасників, як у низці інших видів.

– В біатлоні їх, насправді, багато хто не любить, і багато спортсменів будуть нас підтримувати. Тому розмов про повернення росіян наразі немає.

Раніше OBOZ.UA повідомляв, що тренер збірної України з біатлону розповів про прорив Дмитренко, роботу з Джимою і повернення віри.

Тільки перевірена інформація у нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Ретроградний Меркурій у 2025 році: названо найгірші дні
Политека
2025-01-19T05:03:23Z
З Водохрещем 2025! Найкращі вітання у листівках та прозі для близьких та друзів
Telegraf
2025-01-19T04:30:26Z
В українських морях - без ворожих бойових кораблів
УкраинФорм
2025-01-19T04:24:58Z
Куме, з днем народження! Найкращі привітання українською
Telegraf
2025-01-19T04:21:58Z
На Сумщині екіпажам мобільно-вогневих груп дали премії за збиті ворожі дрони
УкраинФорм
2025-01-19T03:34:56Z
Як українці називали своїх малюків у 2024 році? Список унікальних імен
ГЛАВКОМ NET
2025-01-19T03:15:28Z
«Національний кешбек»: чому він може не надійти на картку
ZN UA
2025-01-19T03:03:25Z
Яке сьогодні свято 19 січня 2025 року: що категорично не можна робити цього дня
GlavRed
2025-01-19T03:03:11Z
У Румунії жінка роками підпирала двері шматком бурштину за мільйон євро
ГЛАВКОМ NET
2025-01-19T02:06:12Z
Де зараз Юлія Лорд: доля зірки, яка прославилася разом із "Скрябіном"
Политека
2025-01-19T04:00:38Z
Не просто концерт із "хорошими руськими": Іван Дорн потрапив у новий скандал після виступу
Политека
2025-01-19T02:00:14Z
Модні тренди 2025: Андре Тан сказав, що має бути в гардеробі
GlavRed
2025-01-19T01:27:08Z
Німецький Хемніц офіційно став культурною столицею Європи 2025 року
УкраинФорм
2025-01-19T00:24:44Z
Померла театральна композиторка і драматургиня Клер ван Кампен
УкраинФорм
2025-01-18T23:45:16Z
«Пригоди Паддінгтона в Перу»: ведмедик шукає Ельдорадо, а знаходить щось більше
Комсомольская правда
2025-01-18T21:40:22Z
"Життя після розлучення": у мережу злили сенсаційну пропозицію Меган Маркл
GlavRed
2025-01-18T20:27:42Z
Нові Nike Air Max 90s – якраз те взуття, в якому Бетмен радо бігав би Готемом
24tv
2025-01-18T20:21:46Z
"Ласкаво просимо до божевільного світу...": Позитив вперше став батьком, чуттєві кадри
Знай
2025-01-18T19:51:31Z
Залужний розповів, коли вперше зрозумів, що велика війна "не за горами"
24tv
2025-01-19T05:12:34Z
У США таки припинив працювати TikTok
24tv
2025-01-19T05:06:24Z
Інавгурація Дональда Трампа: текстова онлайн-трансляція церемонії
24tv
2025-01-19T04:54:40Z
У Сеулі прихильники Юна штурмували будівлю суду
Лига
2025-01-19T04:45:32Z
Пів року від смерті Фаріон: до чого дійшло слідство
ГЛАВКОМ NET
2025-01-19T04:45:11Z
Посол Німеччини у Вашингтоні вважає, що Трамп може змінити конституційний порядок у США
УкраинФорм
2025-01-19T04:18:36Z
У Хорватії віцепрем’єр подав у відставку через відео, на якому він стріляє
УкраинФорм
2025-01-19T04:06:00Z
На інавгурацію Трампа залучають поліцію з інших штатів та понад 8 тисяч нацгвардійців
УкраинФорм
2025-01-19T03:24:32Z
Названо п'ять територій, які США купили в інших держав за період свого існування
ГЛАВКОМ NET
2025-01-19T02:54:58Z
На Рівненщині поліція затримала членів злочинної групи, які викрали жінку, побили її та кинули помирати
УкраинФорм
2025-01-19T04:57:19Z
На Рівненщині вчитель побив учня, аварія на гірськолижному курорті в Іспанії: головне за ніч
ГЛАВКОМ NET
2025-01-19T03:51:22Z
У Києві викрили посадовицю медзакладу, яка вимагала гроші у пораненого за підтвердження групи інвалідності
УкраинФорм
2025-01-19T03:48:52Z
ДБР викрило правоохоронця з Буковини на незаконному переправленні чоловіків до Румунії
УкраинФорм
2025-01-19T02:42:30Z
Викрито шахраїв, які ошукали людей на майже 10 млн гривень
ГЛАВКОМ NET
2025-01-19T01:42:41Z
Нацполіція попередила про нову схему шахрайства
ГЛАВКОМ NET
2025-01-19T01:27:03Z
Чоловіку, який протягом восьми років ґвалтував свою падчерку, загрожує довічне ув'язнення
ГЛАВКОМ NET
2025-01-19T01:12:00Z
У Чехії на показі історичної військової техніки загинули люди
24tv
2025-01-19T01:00:03Z
На гірськолижному курорті в Іспанії сталася аварія на підйомнику. Постраждало понад 30 людей
ГЛАВКОМ NET
2025-01-19T00:51:54Z
Нічна атака БпЛА, ворог просувається на фронті: головні новини ночі 19 січня 2025 року
TSN
2025-01-19T05:06:15Z
Окупанти планують посилити наступ на Покровськ: ISW розповів про стягування військ до міста
24tv
2025-01-19T04:54:27Z
Росія запускала "Шахеди", ворог просунувся на фронті: хронологія 1061 дня війни
24tv
2025-01-19T04:33:19Z
Медова спадщина Луганщини: як війна змінила долю пасічників
AgroPortal
2025-01-19T04:30:28Z
На війні за Україну загинули двоє бійців з Волині – Сергій Хома і Артем Петровський
24tv
2025-01-19T04:27:28Z
Боєць ГУР розповів, як розвідники десантувались на «Азовсталі» у 2022 році
ГЛАВКОМ NET
2025-01-19T04:21:27Z
Мокрий сніг та туман: прогноз погоди на 19 січня
ГЛАВКОМ NET
2025-01-19T04:00:43Z
Окупанти просунулися біля Великої Новосілки та Часового Яру – карти ISW
ГЛАВКОМ NET
2025-01-19T03:33:19Z
Самі не були готові до такого: росіяни довели окуповані частини Херсонщини до критичної ситуації
24tv
2025-01-19T03:30:53Z
Intel зняла з виробництва процесори 12-го покоління
InternetUA
2025-01-19T05:03:42Z
iPhone 17 може отримати інноваційну систему охолодження
InternetUA
2025-01-19T04:03:50Z
Qualcomm випустила чіп Snapdragon 8 Elite для бюджетних смартфонів
InternetUA
2025-01-19T03:03:31Z
У Держспецзв’язку попереджають про випадки підключення до комп’ютерів шахраїв нібито від імені CERT-UA
УкраинФорм
2025-01-19T03:00:31Z
Стало відомо, скільки коштуватиме Nintendo Switch 2
InternetUA
2025-01-19T02:03:04Z
Нова угода між Samsung та OpenAI передбачає розробку телевізорів зі штучним інтелектом
InternetUA
2025-01-19T01:03:03Z
Meta змінює правила: як нововведення стосуються українців
ГЛАВКОМ NET
2025-01-19T00:15:21Z
Galaxy Unpacked: дата виходу новинок Samsung і що про них уже відомо
InternetUA
2025-01-18T23:27:11Z
Глобальне потепління прискорюється безконтрольно, оскільки рівень CO2 зростає
Portaltele
2025-01-18T22:03:40Z
Любиш ананас у піці? Готуй 5 тисяч гривень: англійська піцерія кинула виклик гурманам
Знай
2025-01-19T04:51:32Z
Розчавлять почуття і не помітять: які знаки зодіаку найчастіше розбивають серця
GlavRed
2025-01-19T04:27:59Z
Гороскоп на завтра 20 січня: Козерогам - нове знайомство, Водоліям - важлива новина
GlavRed
2025-01-19T04:27:40Z
Прокидатися, просинатися чи просипатися: яке слово правильно використовувати
GlavRed
2025-01-19T04:27:25Z
П'яна правда чи хаос емоцій: що насправді стоїть за словами напідпитку
Знай
2025-01-19T01:30:38Z
Астрологи назвали знаки Зодіаку, яким варто носити золото: щоб залучити успіх та щастя
Политека
2025-01-18T23:30:57Z
Яскраві обкладинки та глянцевий папір: чому це небезпечно для дітей
Знай
2025-01-18T23:30:28Z
Ідеальне поєднання: готуємо салат "Казка" з курочкою та печерицями
24tv
2025-01-18T23:00:18Z
Чому наші батьки забороняли ходити під драбиною та до чого тут єгиптяни
24tv
2025-01-18T21:12:32Z
Долари не обміняють: працюють жорсткі заборони купівлі та продажу валюти
Хвиля
2025-01-19T04:45:44Z
Тарифи на тепло скоригують через подорожчання газу: скільки платитиме населення
Знай
2025-01-19T04:36:55Z
"З вашого рахунку хочуть зняти кошти": клієнт Ощадбанку потрапив на гачок шахраїв
Политека
2025-01-19T04:30:02Z
Samsung пов'язує бонуси співробітників з акціями компанії на тлі кризи в галузі чіпів
InternetUA
2025-01-19T04:18:11Z
Це не допоможе: Попенко розповів, як кинули українців на світі та теплі
Хвиля
2025-01-19T04:00:23Z
Українці мають до липня сплатити податок за "зайві" метри житла
Хвиля
2025-01-19T03:15:24Z
Яйця за 3,5 грн: cупермаркети встановили ціни на базовий продукт
Политека
2025-01-19T03:03:47Z
Пільги на житлово-комунальні послуги у 2025 році нараховуватимуть для всіх за єдиним підходом
УкраинФорм
2025-01-19T02:18:08Z
Українці зможуть платити за світло за пільговим тарифом: нові ліміти та ціни на електроенергію
Хвиля
2025-01-19T01:45:27Z
Ця дуже проста вправа у трендах 2025 і може змінити ваше життя всього за 12 тижнів
24tv
2025-01-19T04:15:26Z
5 вагомих причин додати горох у свій раціон
Знай
2025-01-18T22:30:57Z
Свіже чи заморожене: що обрати, щоб зберегти поживні властивості їжі
Знай
2025-01-18T21:51:18Z
Учені розповіли, що відбувається з організмом, якщо пити одне пиво або вино на день
GlavRed
2025-01-18T21:27:44Z
У США через пташиний грип різко подорожчали яйця, у деяких штатах - $9 за десяток
УкраинФорм
2025-01-18T21:03:39Z
Часті лікарняні: українцям розповіли, чи можуть в такому випадку звільнити з роботи
Политека
2025-01-18T21:00:33Z
Шкідливий жир на животі: як він впливає на здоров’я та що з цим робити
Знай
2025-01-18T20:51:29Z
Перша допомога при пристріті: як розпізнати та нейтралізувати негативний вплив
Знай
2025-01-18T18:57:25Z
Вилікували рак крові: препарат від іншого захворювання може перемогти небезпечну онкологію
Фокус
2025-01-18T18:00:28Z
Український талант Баєра піде в оренду
1News
2025-01-19T04:54:57Z
Наполі переміг Аталанту у гольовій перестрілці
1News
2025-01-19T04:36:47Z
Аталанта — Наполі 2:3 Відео голів та огляд матчу Серії А
Football.ua
2025-01-18T22:36:59Z
Анчелотті може випустити Алабу проти Лас-Пальмаса
Football.ua
2025-01-18T22:15:07Z
Барселона не зуміла обіграти Хетафе
Football.ua
2025-01-18T22:01:37Z
Наполі вирвав перемогу над Аталантою
Football.ua
2025-01-18T21:40:52Z
Ліверпуль знайшов заміну Салаху
Football.ua
2025-01-18T21:33:48Z
Зінченко залишається в ігнорі: Арсенал втратив "золоті" очки в гонитві за Ліверпулем
24tv
2025-01-18T21:21:02Z
Артета прокоментував втрачену перемогу Арсеналу
Football.ua
2025-01-18T21:03:24Z
Автовласників обкладуть новим податком: хто має сплатити 25 тисяч гривень
Знай
2025-01-19T04:21:17Z
Знають не всі водії: що означає значок "фонтан" на панелі приладів авто
GlavRed
2025-01-18T21:27:01Z
Щоб не угробити машину: як довго можна тримати двигун увімкненим
GlavRed
2025-01-18T20:27:41Z
У київському гаражі знайшли раритетний Lincoln Town Car
AutoCentre
2025-01-18T20:01:19Z
Що приховують звуки вашого автомобіля? Важливі сигнали, про які не варто забувати
Знай
2025-01-18T19:21:12Z
Від пам'ятника до легенди: на Вінниччині трактор із постаменту знову завів двигун
Знай
2025-01-18T17:51:48Z
Водіїв попередили про 3 схеми обману під час аварій з пішоходами
TSN
2025-01-18T17:36:03Z
На аукціон виставили яскравий суперкар Дональда Трампа
Фокус
2025-01-18T13:39:49Z
Що 4 тонни протипожежної рідини можуть зробити з автомобілем: повчальне відео з Каліфорнії
24tv
2025-01-18T12:27:03Z