MY.UAНовини
"Дуже моторошно": українській біатлоністці, що стала відкриттям сезону, боляче через зруйновану Чернігівщину, але змагається з холодною головою
"Дуже моторошно": українській біатлоністці, що стала відкриттям сезону, боляче через зруйновану Чернігівщину, але змагається з холодною головою

"Дуже моторошно": українській біатлоністці, що стала відкриттям сезону, боляче через зруйновану Чернігівщину, але змагається з холодною головою

Чемпіонка Юнацьких олімпійських ігор-2016 з біатлону Христина Дмитренко, яка стала відкриттям минулого сезона Кубка світу у збірній України, раніше не вважала себе естафетним бійцем і була здивована, коли головний тренер поставив її на четвертий етап. А під час підготовки вдома дівчині боляче дивитися на практично розбите РФ місце, де біатлоністка з Чернігова робила свої перші кроки.

В розмові з OBOZ.UA Христина розповіла про найскладніші старти сезону, що минув, думки перед виходом на успішну естафету в Рупольдингу і знищену росіянами чернігівську базу.

– Христино, як оцінюєте свій дебют за першу команду? Влітку вже готувалися до того, що будете в основі на сезон?

– Влітку ми тренувалися всі разом – команда А і команда Б. Це була основна команда і резервна. Але нам сказали, що перед зимнім сезоном будуть збори і там дівчатам доведеться відбиратися вже по результату. Не було такого, щоб сказали, мовляв, ти там будеш десь виступати.

Пройшов відбір, хоча я вже розуміла за результатами і своїм самопочуттям, що я повинна виступати десь на Кубку світу. І вже по сезону я показувала добрі результати, відпрацювавши на Кубку світу і, можна сказати, закріпилася в цій команді.

– Пам'ятаєте свій перший старт на Кубку світу?

– Це була естафета. Ще й четвертий етап. Тренер нам спочатку не казав, хто на якому етапі буде виступати. Стартові номера я вже побачила у sividata. Звичайно, я трішки здивувалася, але все ж таки намагалася налаштуватись на роботу.

Звісно, було хвилювання, тому що, коли ти бігаєш четвертий етап, то сидиш у вакс-кабіні, і в тебе є ще десь година до старту, поки не передадуть естафету. І там виникає дуже багато думок, але я з ними справлялася, добре себе налаштувала і відпрацювала свій етап – на стрільбі закрила все з п'яти патронів, і ми заїхали у вісімку.

– А які думки у вас були у вакс-кабіні? Перший кубок світу, триває естафета, про що думаєш у такі хвилини? Не впасти? Стріляти по своїх мішенях?

– Я просто хотіла добре відпрацювати на рубежі і не думала про те, що я там десь впаду. І також хотілося добре відпрацювати по трасі.

– Цей сезон здався трошки екстремальним, зокрема, і через погоду. Підчас гонок досить часто траплялись падіння. А для вас, який зі стартів був найскладнішим?

– Найскладнішим етапом фізично для мене був Кубок світу в Америці, тому що мені там дуже тяжко дихалось, і це тривало протягом усього етапу. Я навіть не стартувала гонку-переслідування, тому що розуміла, що це будуть просто якісь тортури.

А на чемпіонаті Європи була складна естафета, коли мене поставили на третій етап. Я впала на початку першого кола, вилетіла з траси, приземлилась на спину і дуже довго не могла піднятись. У мене почалась така паніка, адже я втратила дуже багато часу і це трошки психологічно вибило мене на всю гонку.

– Гвинтівка хоч не постраждала, адже після падінь на спину у багатьох виникають проблеми на стрільбі?

– Тому я і боялася. Це ж було тільки перше коло. Я їхала і думала: "Блін, а якщо зараз треба буде якусь поправку крутити". Але у підсумку я добре працювала без промахів. І була цьому рада.

– До речі, у вас вже починають сприймати як біатлоністку з залізними нервами. Особливо в естафетах. Бо поки всі промахуються, ви закриваєте мішені. Особливо запам'яталася командна гонка у Чехії, коли ви скористалися помилками суперниць і підняли Україну з сьомого на п'яте місце.

– Ну, я тоді теж мазала, але просто не зайшла на штрафні кола. А взагалі, я не завжди була таким естафетним бійцем. Я бігала естафети, але якось посередньо. Але в цьому сезоні Микола Зоц розгледів в мені такий потенціал четвертого етапу.

Якщо чесно, то у мене теж спочатку були сумніви з приводу останнього етапу, тому що я раніше так не бігала. Але все-таки це було виправдано і дало мені впевненість у собі.

– Вважається, що на останньому етапі велику роль грає це психологія, адже це – колосальна відповідальність і бажання не перекреслити все, що робили твої партнерки по команді. Ви завжди вміли зібратися і налаштуватися у найвідповідальніші моменти?

– Ну, я така більше характерна дівчина, і, може, через це мене і ставлять на останні етапи. І плюс, коли я прибігаю під час естафети на стрільбу, то не думаю за кожний постріл. Я приходжу з холодною головою, і це мені подобається. У мене немає якогось мандражу, і я можу відпрацювати так, як вмію.

– Для багатьох ви стали тією людиною, яка врятувала для України чемпіонат світу-2024. Особливо вразила індивідуальна гонка, де після четвертого вогневого рубежу ви потенційно боролися й за нагороду, але у підсумку фінішували на восьмому місці.

– Ну, індивідуальна, це була моя така третя гонка на 15 кілометрів, і саме під час тієї гонки я багато втратила по трасі. Але вважаю, що восьме місце для мене було навіть максимальним результатом на той момент.

– А взагалі, індивідуальні гонки – то є ваше чи ні? Адже відомо, що, наприклад, Дмитро Підручний їх не любить і не часто стартує.

– Ну, після того старту я їх вже навіть обожнюю (сміється). Я розумію, що індивідуалки – це переважно для тих спортсменів, які не дуже добре бігають, але можуть там нормально стріляти. Вони здатні боротися за топ-10, квіткову церемонію чи навіть за призи, якщо все добре складеться.

– Ви, звісно, давали коментарі з приводу успішної для нас естафети на п’ятому етапі в Рупольдингу, де Україна закрила топ-5. Але одна справа, коли приймаєш десь в середині, покращуєш позиції і стаєш героєм. А інша, коли партнерки відпрацювали чудово і треба намагатись втримати місце. Про що ви розмовляли з Анастасією Меркушиною, коли бачили, що Ірина Петренко їде у лідерах, а Юлія Джима закінчить свій другий етап у трійці?

– Ми з нею не розмовляли, адже я розумію, що кожен спортсмен готується по-різному. Буває, що ми з Настею кількома словами перекидаємося, але все одно вона налаштовується по-своєму, а я – по-своєму. Але коли я бачила, що дівчата їдуть так нормально, я реально стояла і думаю: "Що робити? Що робити?"

Потім думаю, що, добре, не буду сидіти в вакс-кабіні, хоча у мене завжди такий настрій, що перед гонкою я сиджу і роблю мінімум рухів, а розминатися починаю за 15 хвилин до старту. А тоді я взяла лижі і пішла розминатися заздалегідь з думками, що треба цей результат втримати. І все дуже добре вийшло, я кайфанула від цієї гонки.

– Наприкінці сезону, особливо після чемпіонату світу, пішли такі розмови, що вас занадто довго маринували в команді Б, що у вас є такий потенціал і, можливо, треба було значно раніше обкатувати на тому ж Кубку світу. А як ви вважаєте? Це насправді так?

– Я десь біля двох років знаходилась у ямі, в мене було перевантаження, перетренованість, і я дуже довго з цього вилазила. Це був такий поступовий етап, який треба було перетерпіти і працювати. І на той момент, коли, як кажуть, що хотіли би мене десь бачити, я би не потягнула. А в цьому сезоні я вже була голова.

– Ви з тих людей, хто гарно почав виступати з юнацького рівня. Як психологічно витримати цей перехід у дорослий спорт, адже не завжди талановита молодь виростає у видатних спортсменів. І це проблема не тільки України. Хоча норвежцям, мені здається, якось вдається знаходити той правильний шлях...

– Ви знаєте, норвежці не відправляють своїх спортсменів на юніорські етапи. Вони бігають тільки чемпіонати світу та Юнацькі ігри. А своїх юніорів, свою молодь вони бережуть.

– А от на вас тиснула та перемога на Юнацьких олімпійських іграх? Адже люди вже починають покладати певні сподівання.

– Я тоді пам'ятаю, що хотіла більшого від себе. І я розуміла, що це тільки такі маленькі нагороди. Тренер нам завжди казав, що це дитячий садок, а спорт починається тільки коли ти переходиш вже до дорослої команди. Я завжди знала, що якщо я буду виступати там, то це буде престижніше.

– Ви родом з Чернігівщини, яка, на жаль є прикордонною територією з Росією, сильно постраждала під час повномасштабного наступу у лютому-березні 2022 року і зараз обстрілюється окупантами з РФ. Коли знаходитесь вдома, то де готуєтесь і як там взагалі?

– Я живу вдома і тренуюсь вдома. Їзджу на велосипеді або бігаю кроси. А коли хочу покататися на ролерах, то біля бази є траса або можна вже на базі кататися, у нас там молодь тренується.

– А коли тривога, спускаєтесь в укриття? Бо спілкувалась з багатьма спортсменами і з Києва, і з прифронтових регіонів, і вони вже настільки звикли до умов війни, що не готові переривати свої тренування і йти до сховищ.

– Ну, в основному ні, але якщо побачимо щось дуже серйозне, то йдемо в укриття.

– Буваєте в тих місцях, які постраждали від обстрілів? Адже відео і фото напівзруйнованої чернігівської бази облетіли, мабуть, півсвіту.

– Це дуже моторошно, адже ти починала там змалку і знаєш, як все було. Дуже боляче на це дивитися...

– Мені здається, що біатлону дуже пощастило, адже світові лідери, зокрема Швеція і Норвегія, проти повернення росіян у будь-якому статусі, тому ми не бачимо на трасах безпрапорних учасників, як у низці інших видів.

– В біатлоні їх, насправді, багато хто не любить, і багато спортсменів будуть нас підтримувати. Тому розмов про повернення росіян наразі немає.

Раніше OBOZ.UA повідомляв, що тренер збірної України з біатлону розповів про прорив Дмитренко, роботу з Джимою і повернення віри.

Тільки перевірена інформація у нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Станут роскошью: цены на ряд продуктов взлетят минимум вполовину – что подорожает
Знай
2025-07-07T02:12:32Z
Коснется всех, кто имеет свою квартиру или дом: украинцев начали вызывать в налоговую – с чем это связано
Знай
2025-07-07T10:36:17Z
Не только вывезти, но и потратить: какие ограничения на наличные ждут украинцев в ЕС
Хвиля
2025-07-07T03:45:44Z
В Украине хотят изменить порядок индексации пенсии: что будет отменено
Comments UA
2025-07-07T14:09:20Z
ЕС может одобрить крупнейший в истории бюджет: сколько перепадет Украине
Comments UA
2025-07-16T10:31:40Z
В ДТЭК предупредили о "коварстве" кондиционера. Смотрите, сколько вы можете сэкономить
Telegraf
2025-07-16T10:07:28Z
Курс валют на 3 июля: сколько стоят доллар, евро и злотый
TSN
2025-07-03T07:09:36Z
"Укрэнерго" предупреждает украинцев об электроприборах: могут вернуть графики отключения света
Знай
2025-07-08T05:06:45Z
Пенсии увеличат сразу нескольким категориям: когда и как изменятся выплаты
Знай
2025-07-07T15:00:47Z
Война тут же прекратится: Москва выдвинула абсурдные условия "мира"
Comments UA
2025-07-07T11:57:54Z
Грязная политика на крови: в Киеве разворачивается внутренний фронт
Comments UA
2025-07-07T10:18:52Z
Драка между Мединским и Умеровым на переговорах в Стамбуле: спикер МИД объяснил ситуацию
Comments UA
2025-07-06T09:51:18Z
"Украину сдали путину": политолог сделал важное заявление о "предательстве" Запада
Знай
2025-07-03T20:30:09Z
В Раде в день отставки Шмыгаля произошла стычка между депутатами: видео
ZN UA
2025-07-16T11:04:36Z
"Я заблокирую эту Раду нахр*н": депутат назвал голосование в ВР "позором"
Comments UA
2025-07-16T11:00:34Z
На выборах Украину ждут три варианта, а настоящая война начнется через пять лет – интервью с Аркадием Бабченко
Telegraf
2025-07-08T05:03:41Z
Ей разбили голову в Верховной Раде: как сейчас выглядит "фанатка" Януковича Александра Кужель
Telegraf
2025-07-04T08:39:42Z
Шмыгаль подал в отставку
ZN UA
2025-07-15T15:10:22Z
Этим людям может навредить черника: кому ее следует избегать
Comments UA
2025-07-07T14:21:28Z
Врач назвала среднюю продолжительность жизни мужчин в Украине: статистика впечатляет
TSN
2025-07-14T22:15:17Z
Кровотечение во время секса: когда это норма, а когда следует бежать к врачу
Знай
2025-07-04T20:51:38Z
Как поливать огурцы в жару и чем подкормить: советы опытных садовников
TSN
2025-07-07T09:48:17Z
Состариться от жары – это вполне реально: новые исследования ученых
Знай
2025-07-16T10:52:58Z
Зрелые женщины более подвержены расстройствам пищевого поведения: врачи объяснили, почему так происходит
Знай
2025-07-16T08:52:41Z
Что будет с организмом, если на месяц отказаться от молочных продуктов
Comments UA
2025-07-07T13:06:51Z
В Британии циркулирует новый штамм COVID-19 с необычным симптомом
ZN UA
2025-07-07T06:46:55Z
Как вывести жирное пятно - простые и действенные способы
Gazeta UA
2025-07-13T20:22:13Z
Россияне нацелились на ключевой город: он уже полностью простреливается беспилотниками
Telegraf
2025-07-07T20:15:59Z
Будет ад: синоптикиня назвала самые жаркие дни в июле
TSN
2025-07-04T09:09:00Z
Оккупанты атаковали Харьков дронами: есть попадания
Хвиля
2025-07-07T06:27:17Z
В сердце Украины заметили пушистых "гостей": они способны нападать на людей
Telegraf
2025-07-15T22:31:21Z
Сразу несколько торнадо "гуляли" по полю на Одесчине
Telegraf
2025-07-16T11:04:41Z
Украину раскалит до +43: когда и где ждать аномальную жару
Апостроф
2025-07-16T10:48:57Z
На линии фронта появились редкие хищники, занесенные в Красную книгу
Gazeta UA
2025-07-07T07:33:40Z
Приказ Порошенко, разрешивший боевикам Гиркина избежать уничтожения, является госизменой – эксперт
TSN
2025-07-07T17:54:27Z
Лікарі назвали найнебезпечніше морозиво
AgroNews
2025-07-07T16:21:45Z
Илона Гвоздева из "Тацы со звездами" неожиданно остановила свой развод: что решил суд и почему она молчит
Знай
2025-07-15T18:52:13Z
Ведущая Витвицкая объяснила, почему ее муж судья-воин вместо фронта отдыхает в Карпатах
Фокус
2025-07-07T13:15:28Z
Известного украинского певца нагло ограбили в Италии: "Разбили стекло и украли все"
TSN
2025-07-13T16:45:12Z
"Главная ведьма Украины" рассказала, как занималась любовью со священником из Лавры
Фокус
2025-07-15T11:00:40Z
Обнимали и прижимались: Меладзе застукали с двумя молодыми девушками
GlavRed
2025-07-16T10:25:33Z
Печати, матрицы и гетманские символы: на выставке в Киеве представили редкие государственные артефакты
ZN UA
2025-07-16T10:19:02Z
Хайди Клум очаровала редким кадром со взрослыми сыновьями
Апостроф
2025-07-10T08:15:43Z
Тимур Мирошниченко сменил имя приемному сыну: жена ведущего объяснила почему
TSN
2025-07-08T16:24:03Z
Умер известный голливудский актер Майкл Мэдсен
Фокус
2025-07-03T20:51:36Z
Какой церковный праздник 7 июля: что обязательно нужно сделать в этот день
Comments UA
2025-07-07T04:06:35Z
Стало известно, сколько россиян поддерживают войну и сколько хотят ударить ядеркой по Украине
Comments UA
2025-07-04T06:54:18Z
Возможно, вы еврей - проверьте себя: украинские фамилии еврейского происхождения
Telegraf
2025-07-07T07:45:19Z
6 июля: какой сегодня церковный праздник и что можно и нельзя делать в этот день
Comments UA
2025-07-06T04:03:59Z
Правительство утвердило спецдоплаты: будут начисляться к пенсиям, соцпомощи и стипендиям
Знай
2025-07-16T11:07:47Z
Кто имеет право проверять документы у военнообязанных: подробный список
Знай
2025-07-16T10:07:23Z
Крупнейший порт Европы готовится к войне с Россией — что известно
TSN
2025-07-08T21:27:03Z
Производит истребители МиГ-29 и МиГ-31: Силы обороны атаковали завод в Подмосковье
Фокус
2025-07-11T11:43:06Z
3 июля: какой сегодня день и от чего нужно воздержаться
Comments UA
2025-07-02T21:54:57Z
Жесткая двойная атака РФ по Харькову: власти заявили о страшных разрушениях, есть пострадавшие
Comments UA
2025-07-07T08:48:21Z
Автобус с детьми слетел в кювет и перевернулся во Львовской области: что с пострадавшими
Telegraf
2025-07-09T20:18:18Z
Ушла из дома и не вернулась: в Днепре обнаружили мертвой девочку
TSN
2025-07-06T11:42:57Z
Россия ударила по зданию ТЦК в Полтаве: есть погибшие и раненые
Telegraf
2025-07-03T12:54:38Z
Метеорологи сообщают о новом извержении вулкана в Исландии
Апостроф
2025-07-16T11:00:11Z
"Дьявол с рогами", извергающий огромную реку дыма: стратовулкан в России проявил активность
Фокус
2025-07-16T09:37:20Z
Взрыв под Житомиром, "разнесший" пол-села: полиция назвала причину и указала на виновников
TSN
2025-07-07T13:48:55Z
Шесть "Гераней" по Харькову: количество пострадавших постоянно растет
Gazeta UA
2025-07-07T10:36:30Z
В Германии мужчина открыл стрельбу из окна: ранен украинец
TSN
2025-07-05T17:27:35Z
Как распознать китайскую гречку: три простых признака
Gazeta UA
2025-07-06T09:57:33Z
Нереальная вкуснота за 15 минут: приготовьте персиковые слойки с медом и мороженым
Telegraf
2025-07-12T09:15:40Z
Как убрать неприятный запах из обуви в домашних условиях: понадобится одно копеечное средство
TSN
2025-07-07T12:36:12Z
Пять дел, которые нужно сделать на выходных, чтобы лишить дома беспорядок на всю неделю
Знай
2025-07-07T15:51:07Z
Как отмыть сковороду с антипригарным покрытием: о чем нужно помнить
Gazeta UA
2025-07-16T08:58:47Z
Чтобы цветы долго радовали свежестью, никогда не ставьте их рядом с одним предметом: советы флористки
Знай
2025-07-16T07:52:23Z
Гороскоп на неделю 7-13 июля для всех знаков Зодика: недобитые бывшие Овнов, момент истины Стрельцов и удар для Раков
Знай
2025-07-07T01:30:18Z
День ангела 7 июля: кого и как поздравлять с именинами
TSN
2025-07-06T21:21:17Z
Сливочное масло – где можно использовать, кроме кухни
Gazeta UA
2025-07-06T08:30:27Z
Горы, любовь и роскошь: Милевский поделился фото с отдыха с Тамилой
Gazeta UA
2025-07-07T19:24:50Z
Свитолина рассказала, как поддержка мужа помогает ей на корте
Корреспондент
2025-07-04T10:57:17Z
Усик трогательно высказался о войне в Украине
Telegraf
2025-07-16T08:22:44Z
Дюбуа "накричал" на Усика во время битвы взглядов перед реваншем
Комсомольская правда
2025-07-16T06:13:45Z
Глаза в глаза: Усик и Дюбуа снова обменялись взглядами
Апостроф
2025-07-15T16:36:21Z
Российской фигуристке отказали в переходе в сборную Азербайджана
ZN UA
2025-07-15T12:22:09Z
"Немного подавлен": Дюбуа разочаровался перед боем с Усиком
Фокус
2025-07-15T12:10:24Z
Реванш Усик - Дюбуа: стало известно количество проданных билетов
Корреспондент
2025-07-15T11:36:41Z
Слышал "Шахеды" по WhatsApp: Усик рассказал, что переживает его семья в Украине
Фокус
2025-07-15T11:21:53Z
Ужас Илона Маска сбывается: Tesla сброшена с трона
Comments UA
2025-07-06T14:27:06Z
Stellantis возрождает спортивное подразделение SRT
Корреспондент
2025-07-04T18:54:45Z
Чиновники "за копейки" покупают авто: журналисты обнаружили сотни таких случаев
UAToday
2025-07-16T02:19:09Z
За это дело водителей могут оштрафовать: что нельзя перевозить в авто
Знай
2025-07-15T13:52:11Z
Жара наступает: как спасти свой автомобиль от перегрева
Comments UA
2025-07-15T13:39:48Z
"Проснулся и увидел это": парень одолжил машину у брата и это плохо кончилось
Фокус
2025-07-15T10:06:58Z
Volvo заявила о списании $1,2 млрд из-за пошлин США и задержек EX90
Лига
2025-07-15T09:57:56Z
Владельцам мопедов на заметку: важная информация от Главного сервисного центра МВД
Знай
2025-07-15T07:51:54Z
Избавился от машины через сервис выкупа авто и не пожалел
VGorode
2025-07-15T06:48:32Z
Звук умирающего в Альпах ледника может заставить плакать кого угодно
Фокус
2025-07-09T12:09:04Z
Илон Маск оскандалился из-за размышлений своего чат-бота
Апостроф
2025-07-09T07:52:36Z
Кернес, Терехов и Чикатило: украинка стала звездой сети благодаря необычным тату
Telegraf
2025-07-07T08:57:18Z
Астронавтка NASA показала фото "вторжения" малоизвестного объекта в атмосферу Земли
Comments UA
2025-07-06T05:21:50Z
Sony удалит эти игры для PS4 и PS5 из расширенной подписки PS Plus в августе — успейте поиграть
GameMag
2025-07-16T11:04:24Z
20 млрд тонн ежедневно: "летающие реки" Амазонки перекачивают в разы больше воды, чем наземные
Фокус
2025-07-16T10:31:47Z
4 приема, которые помогут улучшить чтение на любом смартфоне Android
Фокус
2025-07-07T16:15:38Z
На Google Maps нашли гигантский череп: он смотрит из воды у берегов канадского острова
Фокус
2025-07-07T07:51:42Z
Секретные коды ChatGPT: как легко управлять ИИ, чтобы добиваться успеха
Фокус
2025-07-08T16:21:46Z